Forum Konstancina

Akcja: Fora::Wątki
Problem z komputerem
Autor: Pablo (IP zapamiętane)
Data: 14.03.2011 - 18:06:36

Witam, od jakiegoś dłuższego czasu przy włączeniu komputera pokazuje mi się napis: MEMORY RUNS AT DUAL CHANNEL INTERLEAVED. Komputer wyświetla ta wiadomość i nie przechodzi dalej do systemu Windows.
Jest Ktoś, kto naprawił by mi ten problem w domu bez wyprowadzki komputera do serwisu? I za ile? Co może być przyczyną tego problemu?

--
Re: Problem z komputerem
Autor: trener (IP zapamiętane)
Data: 14.03.2011 - 22:25:57

Wygląda na to, że jest jakiś kłopot z dyskiem. Odłącz, przyłącz, może zadziała. Zobacz czy w BIOSie go widać.

http://www.radiownet.pl/republikanie/trener

--
Autor: Bartek (IP zapamiętane)
Data: 15.03.2011 - 09:47:41

Z pamięcią operacyjną. Popraw kości na płycie, ale to może też być kontroler, albo BIOS. Tak z opisu trudno wyrokować.

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

--
Data: 15.03.2011 - 10:01:18

Też sądziłem początkowo, że to kwestia pamięci. Gugiel twierdzi jednak, że dysk.

--
Data: 15.03.2011 - 11:43:54

Niestety nie pomogło . Czyściłem wejścia do pamięci i dysku, poprawiłem , po dociskałem wtyki i nic. Na biosie specialnie się nie znam ale była nazwa dysku w jednym z okienek MAXTOR ....
Co najdziwniejsze po tym komunikacje co wcześniej opisałem komputer po około 10 min. uruchamia się dalej i wszystko chodzi prawidłowo.

http://img121.imageshack.us/i/obraz621i.jpg/ Przesyłam link jak wygląda obraz po włączeniu.
Pozdrawiam.

--
Data: 15.03.2011 - 12:11:08

A nie wymieniałeś ostatnio kości pamięci? I ile masz kości? I ile pamięci? Tak jak Bartek pisze - trudno wyrokować. Ale możesz spróbować wyjmować po jednej kości (jak masz dwie) i sprawdzać, czy problem dalej występuje.

--
Data: 15.03.2011 - 12:41:03

Nie wymieniałem pamięci, komputer chodził sprawnie na tych co mam . Posiadam dwa gnaty po 1 Gb

--
Autor: gosia1 (IP zapamiętane)
Data: 17.03.2011 - 06:50:51

parę tygodni temu padł mi laptop. W sobotę wieczorem . Udało mi się znaleźć super fachowca, który mieszka na Kabatach i jeszcze w sobotę do mnie przyjechał, zdiagnozował problem, naprawił co się dało,a było naprawdę źle, bo ledwie udało się odzyskać dane z twardego dysku.
Prowadzi firmę www.netlab.org.pl , tel. do niego 504 057 254.

powodzenia :-)

--
Autor: Paweł (IP zapamiętane)
Data: 19.03.2011 - 21:58:43

Na początek odłącz wszystkie dyski, napędy optyczne itp. Sprawdź czy nie masz podłączonego sprzętu przez USB (poza myszą i klawiaturą), jeżeli coś jest (np. zewnętrzny dysk twardy) - odłącz. Wyjmij też wszystkie dodatkowe sprzęty które mogą być podłączone przez PCI (karta sieciowa?) - poza grafiką oczywiście.
Sprawdź czy coś się rusza, jeżeli nie, to weź pojedynczą kość pamięci i sprawdź kolejno we wszystkich slotach (to samo wypada zrobić z drugą kością - pamiętaj by sprawdzać to oddzielnie).
Jeżeli nic nie ruszy - padnięta płyta główna (ostatecznie można jeszcze użyć funkcji XpressRecovery - ale pamiętaj, że robisz to na własną odpowiedzialność).

--
Data: 20.03.2011 - 18:07:04

Odłączyłem wszystko jak radziłeś, nawet kości - nic nie ruszyło. Gdy podłączałem kości jak pisałeś pojedynczo i razem -ruszył, na końcu dał komunikat: DISC BOOT FAILURE ,INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER - ale to normalne jak nie ma dysku .

Czyżby dysk?

Gosia1 był u mnie ten typ co go polecałaś - stwierdził że padła kość biosu w płycie krzyknął 150 zł za 10 min. grzebania przy kompie i poszedł.......

--
Autor: Sad (IP zapamiętane)
Data: 21.03.2011 - 13:58:38

150zł za samą diagnostykę? Ceni się facet, nie ma co :P
Zawodowo zajmuję się komputerami (prywatnie zresztą też) - jeśli chcesz, spróbuję ci pomóc. Mail - sadayoshi.kun@gmail.com - obiecuję, że nie wezmę 150 zł za poinformowanie Cię co jest nie tak z kompem :]

--

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.