Forum Konstancina

Akcja: Fora::Wątki

Idź do strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
Cukier
Autor: Soltys Skolimowa (IP zapamiętane)
Data: 15.03.2011 - 08:12:34

W internecie wyczytałem ,że by żyło się lepiej Gmina ma obowiązek wydawania mieszkańcom kartek na cukier. Gdzie w Konstancinie będą je wydawać ?
Jako sołtys jestem żywo zainteresowany.

--
Re: Cukier
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 15.03.2011 - 10:03:27

a gdzie tak piszą, w Naszym Dzienniku?

--
Autor: Anonim (IP zapamiętane)
Data: 15.03.2011 - 10:31:19

Kartki z 1981r. tanio odstąpię :)

--
Autor: jacekkk (IP zapamiętane)
Data: 15.03.2011 - 10:52:49

Bony kupię, bony kupię

--
Autor: trener (IP zapamiętane)
Data: 15.03.2011 - 10:55:16

Na szczęście słodzenie obecnej ekipie nie wymaga zaopatrzenia się w jakiekolwiek atrybuty. Wymaga jedynie pozbycia się kilku... :)

http://www.radiownet.pl/republikanie/trener

--
Autor: babet (IP zapamiętane)
Data: 15.03.2011 - 22:25:50

[quote mania]a gdzie tak piszą, w Naszym Dzienniku?[/quote] A może w GW ? Coś pisali ?

--
Autor: Kosiarz (IP zapamiętane)
Data: 16.03.2011 - 09:21:22

Podobno Bank na Grapie udziela korzystnych kredytów. W celu zakupu cukru lub chleba :)

--
Autor: ola (IP zapamiętane)
Data: 16.03.2011 - 11:23:26

tez słyszałam o kartkach, ale czerwonych, dla gminy za zlekceważenie wsi :D (secesja)

--
Autor: Tomasz Zymer (IP zapamiętane)
Data: 16.03.2011 - 11:56:43

[offtopic]
[b]Gmina nie zlekceważyła wsi. Zlekceważył ją ten, który wniosek mieszkańców przetrzymał dwa miesiące i jako przewodniczący komisji nie wniósł go na czas pod obrady. Ten, który nie zaprosił na posiedzenie sołtysów wsi, a temat posiedzenia zakamuflował pod ogólnikowym hasłem "omówienie statutu uzdrowiska". Na koniec w dniu wczorajszym oświadczył, że sołtysów nie może zawiadamiać, bo statut gminy stanowi, że powiadomienia są na BIP-ie.

Za takie zachowanie pan Skowroński powinien zostać zdjęty w głosowaniu z funkcji przewodniczącego komisji. I po wczorajszym jego zachowaniu wobec radnych z różnych komitetów wydaje się, że zmiana przewodniczącego byłaby możliwa.[/b]
[/offtopic]

A cukru nie używam.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-03-16 11:57 przez Tomasz Zymer.

--
Data: 16.03.2011 - 12:27:18

[quote Tomasz Zymer][offtopic]
[color=#FF0066][b]Gmina nie zlekceważyła wsi. Zlekceważył ją ten, który wniosek mieszkańców przetrzymał dwa miesiące i jako przewodniczący komisji nie wniósł go na czas pod obrady. Ten, który nie zaprosił na posiedzenie sołtysów wsi, a temat posiedzenia zakamuflował pod ogólnikowym hasłem "omówienie statutu uzdrowiska". Na koniec w dniu wczorajszym oświadczył, że sołtysów nie może zawiadamiać, bo statut gminy stanowi, że powiadomienia są na BIP-ie.Za takie zachowanie pan Skowroński powinien zostać zdjęty w głosowaniu z funkcji przewodniczącego komisji. I po wczorajszym jego zachowaniu wobec radnych z różnych komitetów wydaje się, że zmiana przewodniczącego byłaby możliwa.[/b][/color]
[/offtopic]A cukru nie używam.[/quote]

napisałam "gmina", żeby nie wywołać eksplozji zarzutów, jaka spotyka Manię, gdy wytyka b.burmiszczowi różne zaniedbania.

Ja też nie słodzę B)-

--
Autor: Bartek (IP zapamiętane)
Data: 16.03.2011 - 19:09:51

[color=#FF0000]Moderowany czy nie, rozdwojenia jaźni nie będę tolerował. Poleciało.[/color]

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

--
Autor: tw (IP zapamiętane)
Data: 16.03.2011 - 20:32:11

Nasze Społerczeństwo jest chore. Wybrałó na radnych zwykłych cymbałów i co ? Naród jest chory. Nie zasłużyli na wsybór Gołębiowski,Szen,Machałek, czy Należyty, a wsybrano tych, których wybrano. Brawoo !!! T.W.

--
Data: 16.03.2011 - 21:18:27

[offtopic]
Z tych wszystkich wpisów (uderz w stół, a TW i Babet się odezwą) tylko ten ostatni jest dorzeczny. Tak, zgadzam się, to wielka szkoda, że panowie Szen, Machałek, także Tomaszewski nie weszli do Rady. Na szczęście jeden z nich został zaproszony do współpracy jako zastępca burmistrza i dziś na posiedzeniu Komisji Ładu miałem okazję przekonać się o jego profesjonaliźmie, kiedy tłumaczył sprawę dróg gminnych w Skolimowie, kwestie własnościowe i inne sprawy.

A czy ja coś zdziałałem? Cóż, na razie w sprawie tzw. asfalciarni niestety panowie starosta, wojewoda, główny inspektor nadzoru budowlanego stoją na stanowisku, że są rzeczy ważniejsze w państwie od przestrzegania prawa, ustaw sejmowych, czy ochrony dzieci szkolnych. A gmina nie ma chwilowo z czym siadać do negocjacji w właścicielem: obiecana przez starostę lokalizacja zastępcza poza gminą nie wyznaczona, środków na odszkodowanie w budżecie nie ma. Więc w tej sprawie chyba niewiele zdziałałem.

W innych (transparencja i jawność działań gminy, organizacja strefy A, zagospodarowanie terenu papierni po odejściu Metsy, ochrona środowiska, zabytki i historia gminy, zachowanie pamięci pokoleniowej, budowa infrastruktury turystyczno-weekendowej, komunikacja publiczna) staram się coś działać drobnymi kroczkami, w granicach mojej wiedzy i pełnionej funkcji. Co z tego się uda, zobaczymy w najbliższych latach. Nie nazwałbym funkcji radnego "żłobem" - jest to raczej ciężka praca za niewielkim wynagrodzeniem. Staram się dobrze wykorzystać dany mi czas w tej roli. Wiem, że wszystkich nie zadowolę i nie mam takich ambicji. Będę się jednak cieszył, jeśli uda mi się cokolwiek uratować z tego niebagatelnego dziedzictwa, które dostaliśmy od poprzednich pokoleń w naszej gminie: choćby chodziło o sprawy drobne.
[/offtopic]

--
Data: 17.03.2011 - 00:00:49

Radni poduczą się i w nastepnej kadencji wszyscy będą wiedzieli co i jak..., a w trzeciej to juz na pewno będzie super

wracając do cukru, to znajomi zapytali czy mi przywieźć cukier z Austrii, bo tam tani jak barszcz.

--
Co tam cukier !
Data: 17.03.2011 - 00:08:10

- Zawsze wracaj do domu z wysoko podniesioną głową"..........

[URL=http://img815.imageshack.us/i/kogutj.jpg/][IMG]http://img815.imageshack.us/img815/8153/kogutj.jpg[/IMG][/URL]

Obdarty i wkurwiony, zgoda, ale zawsze wyprostowany

!!! To jest podstawa !!!

--
Data: 17.03.2011 - 00:08:55

[quote=tw]Nasze Społerczeństwo jest chore. Wybrałó na radnych zwykłych cymbałów i co ? Naród jest chory. Nie zasłużyli na wsybór Gołębiowski,Szen,Machałek, czy Należyty, a wsybrano tych, których wybrano. Brawoo !!! T.W.[/quote]

A może tw poda jak to "chore" społeczeństwo leczyć ? Pytam , poniewaz i ja zdaje sie należę do tych chorobliwych , poniewaz na żadnego z w/w panów nie głosowałem.

[quote=Tomasz Zymer]Z tych wszystkich wpisów (uderz w stół, a TW i Babet się odezwą) tylko ten ostatni jest dorzeczny. Tak, zgadzam się, to wielka szkoda, że panowie Szen, Machałek, także Tomaszewski nie weszli do Rady.[/quote]

Dorzeczność wpisu polega na czym ? Na tym , że ktoś kontestuje demokratyczny wybór tych a nie innych radnych ?
To może Tomku powiesz nam kto Twoim zdaniem został niesłusznie/nietrafnie wybrany do Rady ? Inaczej mówiąc , kogo byś z rady pognał , aby mogli w niej zasiadać ci , których Ci tak żal ? Oczywiście rozumiem , że siebie pod uwagę nie bierzesz ? I zapewne dobrze się czujesz będąc zaliczonym do grona cymbałów ?

To teraz Ty wybacz , ale to co Ty uznałeś za dorzeczne ja właśnie uważam za chore z nienawiści. Czy w składzie poprzedniej rady też nie można by znaleźć paru cymbałów ? Ale tak przecież zadecydowali wyborcy. Wystarczy , że w tej radzie w głosowaniach nad sprawami ważnymi przewagę będą mieć niecymbały :)

[quote=Tomasz Zymer]Na koniec w dniu wczorajszym oświadczył, że sołtysów nie może zawiadamiać, bo statut gminy stanowi, że powiadomienia są na BIP-ie.Za takie zachowanie pan Skowroński powinien zostać zdjęty w głosowaniu z funkcji przewodniczącego komisji. [/quote]

Nie do końca to jest prawda. Otóż Skowroński spytał panią z biura rady czy jest możliwość wysyłania extra powiadomień do sołtysów . Usłyszał , że biuro nie ma takiego obowiązku ponieważ formą zawiadomienia jest informacja wieszana na BIP-ie. I to stanowisko powtórzył. Przy czym podkreślam , to nie było jego stanowisko.
Ty Tomku zadeklarowałeś prywatnie , że osobiście będziesz sołtysów powiadamiał. I to jakby sprawę załatwia.
Ja natomiast uważam , że sołtysi przesadzają z tymi zaproszeniami .

Wiem , że w moim poście też za słodko od nadmiaru cukru nie jest :)

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-03-17 00:39 przez A.Zambrowicz.

--
Re: Cukier a demokracja
Data: 17.03.2011 - 06:51:25

wybrano cymbałów do RM ? w odróżnieniu od TW widzę w tym akcie zdrową demokrację, a nie "chore społeczeństwo" :P Niby skąd mieliby się wziąć w RM sami mędrcy ? Wszak radni (posłowie) [u]reprezentują[/u] swoich wyborców, odzwierciedlają różnorodność społeczeństwa (lokalnej społeczności), [i]ergo[/i] - cymbały głosują na cymbała, bo gdyby potrafili zdiagnozować swoje cymbalstwo, przestaliby być cymbałami ...:D
Obywatele uważający się za światłych powinni - zamiast wytykać cymbalstwo - wykazać się własnym oświeceniem podejmując społeczną debatę i udowadniając działaniem wyższość własnego oświecenia nad cudzym cymbalstwem B)-
...a tymczasem oświecony, acz anonimowy TW wytyka jedynemu prawdziwie komunikatywnemu radnemu nieróbstwo - bo tak należy rozumieć "podchwytliwe" pytanie "a co Pan zdziałał". W moim odczuciu dorobek radnego Zymera już jest znaczący: pozostaje w stałym kontakcie z wyborcami, co owocuje interpelacjami w sprawach tu poruszanych. Tymczasem z filipiki TW wynika żal, że radny TZ nie jest krzyżówką Supermana ze Spidermanem i Zorro oraz J-23 ::o

...a co do cukru, to wszak mamy post 8-)

--
Data: 17.03.2011 - 07:07:39

[quote A.Zambrowicz] To może Tomku powiesz nam kto Twoim zdaniem został niesłusznie/nietrafnie wybrany do Rady ? Inaczej mówiąc , kogo byś z rady pognał , aby mogli w niej zasiadać ci , których Ci tak żal ? Oczywiście rozumiem , że siebie pod uwagę nie bierzesz ? I zapewne dobrze się czujesz będąc zaliczonym do grona cymbałów ? [/quote]

Szanując i uznając demokratyczny wybór mam prawo osobiście i prywatnie żałować, że jakaś konkretna osoba się do Rady nie dostała. Nie potępiam w czambuł tamtej Rady i nie gloryfikuję obecnej. Natomiast nie twierdziłem, że kogoś wybrano niesłusznie. Po prostu miejsc w Radzie jest 21, kandydatów było kilkanaście razy więcej.

A cymbały to piękny staropolski (starosłowiański) instrument - trzeba tylko umieć grać.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-03-17 07:07 przez Tomasz Zymer.

--
Autor: Artek_Bartek (IP zapamiętane)
Data: 17.03.2011 - 10:22:54

[quote]A cymbały to piękny staropolski (starosłowiański) instrument - trzeba tylko umieć grać.[/quote]
byle tylko nie skończyło się tym, że jedni będą tańczyć jak im inni zagrają ;)

Odnośnie zaś
[quote]Gmina nie zlekceważyła wsi.[/quote]
to powiem tak, że co raz więcej słychać głosów, że [b]wieś jest lekceważona permanentnie[/b]... podtopienia, Kanał Habdziński, Szkoła w Opaczy, niewspółmiernie (np. do ilości mieszkańców, sumy podatków...) rozkładane nakłady inwwestycyjne w zakresie np. kanalizacji...
może nastąpić taka chwila, że ludzie głośno niezadowolenie wypowiedzą...

--
Re: Cukier w czambule
Data: 17.03.2011 - 10:26:16

[quote Tomasz Zymer](...) Nie potępiam w [u]czambuł[/u] (...) A [u]cymbały[/u] to piękny staropolski (starosłowiański) instrument (...)[/quote]

tak się zastanawiam, czy aby cymbał i czambuł nie mają wspólnego źródłosłowu ...? co do RM przeszłej i obecnej, a także przyszłej - to jej skład zawsze odzwierciedla:
1. autoprezentacyjne kompetencje kandydatów
2. bieżące postawy wyborców

Jeśli nawet radni (posłowie) X i Y w ten sam sposób chrzanią robotę, to wyborcy X-a będą go jakoś usprawiedliwiać i kredytować, za to ze zdwojoną siłą będą atakować Y-a :P W ten sposób cymbał będzie syty, a czambuł - cały :D

ps cukier krzepił za Wańkowicza, teraz ma ksywę "biała śmierć" - podejrzewam zatem, że za jego obecnym niedostatkiem kryją się ekstremistyczni dietetycy ::o

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-03-17 10:29 przez ola.

--
Data: 17.03.2011 - 10:34:15

[quote Artek_Bartek] (...) ludzie głośno niezadowolenie [u]wypowiedzą.[/u]..[/quote]

chodzi Ci o to, że złożą wypowiedzenie, wypowiedzą posłuszeństwo i się odetną ? przecież właśnie to robią ... !

a swoją drogą jakim cudem "permanentnie lekceważona wieś" nie wykorzystała demokratycznych procedur w formie wyboru takich radnych, którzy by owo zlekceważenie zmienili w partnerstwo ..? Hm ... ::o

--
Re: Cukier w czambule
Data: 17.03.2011 - 10:36:24

[quote]A cymbały to piękny staropolski (starosłowiański) instrument - trzeba tylko umieć grać.[/quote]

Było cymbalistów wielu...

--
Autor: Hesia-Mela (IP zapamiętane)
Data: 17.03.2011 - 10:59:49

[quote A.Zambrowicz]

Otóż Skowroński spytał panią z biura rady czy jest możliwość wysyłania extra powiadomień do sołtysów . Usłyszał , że biuro nie ma takiego obowiązku ponieważ formą zawiadomienia jest informacja wieszana na BIP-ie. I to stanowisko powtórzył. Przy czym podkreślam , to nie było jego stanowisko.
Ty Tomku zadeklarowałeś prywatnie , że osobiście będziesz sołtysów powiadamiał. I to jakby sprawę załatwia.
Ja natomiast uważam , że sołtysi przesadzają z tymi zaproszeniami .

[/quote]

Podobno żyjemy w XXI wieku! Urząd posiada telefony, nawet komórkowe. To nie problem zawiadomić kilka osób, nawet SMSem. Pan radny MS, taki nieśmiały, nic nie mógł zrobić. Swoją drogą urzędnicy gminni, mam wrażenie, głownie dbają o przepisy zapewniające im święty spokój!

Zapomniałam o cukrze, bo nie słodzę, ale to i tak niewiele pomaga w kwestii linii.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-03-17 11:03 przez Hesia-Mela.

--
Autor: Artek_Bartek (IP zapamiętane)
Data: 17.03.2011 - 11:30:34

[quote]chodzi Ci o to, że złożą wypowiedzenie, wypowiedzą posłuszeństwo i się odetną ? przecież właśnie to robią ... ! [/quote]

wypowiedź a wypowiedzenie to według mnie jednak co innego...
i jak na razie póki co nikt nic nie zrobił w kwestii wypowiedzenia poza napisaniem jednego pisma, z którego raczej niewiele wyniknie...
ale już np. z bron na drodze wyniknąć może nieco więcej ;)

[quote] swoją drogą jakim cudem "permanentnie lekceważona wieś" nie wykorzystała demokratycznych procedur w formie wyboru takich radnych, którzy by owo zlekceważenie zmienili w partnerstwo ..? [/quote]

wieś wykorzystuje demokratyczne procedury równie dobrze jak miasto!
nawet może nieco lepiej bo przecież Przewodniczący Rady Miejskiej z okręgu IV też pochodzi?! tylko z samego układu sił w RM wynika, że tych radnych jest 6 z 21 i nawet jakby wszyscy byli z tego samego obozu to reguły demokratyczne zmuszą ich do wielu kompromisów...
przed wyborami zawsze będzie obiecywany 'zrównoważony rozwój'
a jaki masz Olu konkretny pomysł na jego wyegzekwowanie od Włodarzy tego miasta po zamknięciu urn?

--
Data: 17.03.2011 - 13:17:21

Ja też jestem ze wsi (Bielawa) - chociaż startowałem z okręgu III, w jakiś sposób m.in. z racji rodzinnych widzę swoją rolę tak, jak przebiegają granice mojej działki i drogi - jako pomostu między miastem a wsią (bramę mam w mieście, dom na wsi - tak zdecydowała Rada) :)

--
Data: 17.03.2011 - 13:38:11

[quote]Podobno żyjemy w XXI wieku! Urząd posiada telefony, nawet komórkowe. To nie problem zawiadomić kilka osób, nawet SMSem. [/quote]

A telefon to takie cudowne urządzenie , które działa w dwie strony. Powiadamianie sms-em w zasadzie d przyjęcia , tylko dlaczego ma ew. objąc tak waską grupę osób ?
Za chwilę np. zarządy rad osiedlowych tez zażądają takiego powiadamiania w sytuacji gdy na komisjach będą omawiane sprawy ich dotyczące.
Sam będąc w składzie jednej z rad jestem przeciwny takiemu mnożeniu obowiązków dla pań z biura rady.
Ja jeśli chcę coś wiedzieć , to sam pilnuję tego aby nie przegapić informacji pojawiającej sie na BIP-ie. I nikt mnie nie musi w tym wyręczać.

Wszyscy tu mają pretensje o to że pismo/wniosek mieszkańców wszi przeleżał w szufladzie tyle czasu , że aż minął termin przewidziany na jego rozpatrzenie.
A mieszkańcy , którzy jak sami twierdzili utracili zaufanie do radnych , jedna pania nawet zarzucała radnym nieuczciwość , nie mogli trochę intensywniej "popracować" nad tym aby sprawa stanęła na komisji o czasie ? Czekali na stosowny moment aby pójś do sądu ? To niech im teraz sąd sprawy rozstrzyga. Po co ten krzyk i lament na komisji ? Wiem , że znów idę jakby pod prąd głosów większości . Ale ja tak to widzę. Oczywiście aby było jasne . Nie jestem zwolennikiem przetrzymywania dokumentów po szufladach.

[quote=Artek_Bartek]wieś wykorzystuje demokratyczne procedury równie dobrze jak miasto!
nawet może nieco lepiej bo przecież Przewodniczący Rady Miejskiej z okręgu IV też pochodzi?! tylko z samego układu sił w RM wynika, że tych radnych jest 6 z 21 [/quote]

No proszę nawet p.Przewodniczący z okręgu wiejskiego. A w komisji uzdrowiskowej ani jednego przedstawiciela wsi , który temu niedobremu .Skowrońskiemu patrzyłby na ręce !? Jak to możliwe ? Czy dlatego żaden z sołtysów nie zabiegał o to aby wejść w skład tej komisji bo założono z góry , że wsie ze strefy uzdrowiskowej wyjdą , więc po co im w tej komisji (tak brzydko sie nazywającej -UZDROWISKOWA) przedstawiciel ?

Cukier owszem się pojawił . Uważni sami zauważą w którym momencie wpisu :)

--
Autor: czaknoris (IP zapamiętane)
Data: 17.03.2011 - 14:23:07

[quote A.Zambrowicz]
A mieszkańcy , którzy jak sami twierdzili utracili zaufanie do radnych , jedna pania nawet zarzucała radnym nieuczciwość , nie mogli trochę intensywniej "popracować" nad tym aby sprawa stanęła na komisji o czasie ?[/quote]

Może powinni klęknąć przed komisją i błagać, żeby ta raczyła wykonać swoje obowiązki w terminie?
Od tego są przepisy i procedury, żeby ich przestrzegać. Składa się wniosek i powinien zostać rozpatrzony w terminie.

Za nieterminowe płacenie podatków są kary, a przecież urząd mógłby lepiej "popracować" nad tym, żeby obywatel zapłacił. Może powinni zadzwonić: "wielmożny panie Kowalski, chcielibyśmy nieśmiało prosić o uregulowanie zobowiązań podatkowych w terminie".

Chcieli sądu, to będą mieli, bo każdy obywatel w tym kraju ma prawo do sądu. Koszty postępowania powinny zostać ściągnięte z wynagrodzenia osoby, która dopuściła się zaniedbania.

Całe szczęście, że nie zostałeś radnym, bo trzeba by było wtedy nad Tobą długo "pracować" bez wielkiej nadziei na jakieś efekty.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-03-17 14:24 przez czaknoris.

--
Data: 17.03.2011 - 14:52:54

A ja komuś klękać każe ? Według Ciebie "popracowanie" na klękaniu polega ?

To dobrze że nie pracujesz u mnie bo byś dużo nie zarobił .

Absolutnie słuszne jest aby bylo tak , że zawsze i wszędzie procedury i terminy są przestrzegane i stosowane. Ale jak uczy życie , jeszcze bardzo często tak nie jest.
Nie byłeś (?) chyba na tej komisji uzdrowiskowej , kiedy para mieszkańców Kwęczyna szła głównie w gwizdek. Z cała pewnością zużyli by tej pary o wiele mniej , lub wykorzystali ja skuteczniej gdyby zobowiązali któregoś z radnych "wiejskich" do przypilnowania sprawy. Ten radny przecież po to został wybrany.

Ale nie zamierzając sie bezzsensownie spierać kto ma rację , ja będę działał po swojemu a Ty ufaj w procedury. A może powiesz mi jeszcze jaka jest odpowiedzialność przewodniczącego komisji za nieprzestrzeganie procedur ? Bo za niepłacenie podatków to wiedzą wszyscy.

[quote=czaknorris]Całe szczęście, że nie zostałeś radnym, bo trzeba by było wtedy nad Tobą długo "pracować" bez wielkiej nadziei na jakieś efekty.[/quote]

Być może . Nawet rozumiem Twe zadowolenie . Tym sposobem nie trzeba nade mną "pracować" czyli nie musisz przede mna klęczeć !?

Osobiście bardziej odpowiada mi cukier trzcinowy niż cukier z buraka .

--
Autor: Bartek (IP zapamiętane)
Data: 17.03.2011 - 15:30:23

[color=#FF0000]No i myślę, że zaraz ten wątek zakończy swój żywot, bo przestaje mieć jakikolwiek sens.[/color]

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

--
Data: 17.03.2011 - 18:43:52

[edit]

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-03-17 19:01 przez ola.

--

Idź do strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.