Forum Konstancina

Akcja: Fora::Wątki
Pierwsza Komunia Święta
Autor: Soltys Skolimowa (IP zapamiętane)
Data: 16.05.2011 - 09:23:58

Pierwsza Komunia Święta w kościele MBA w Skolimowie dnia 22 maja godzina 10:30.
Spowiedź piątek 20 maja od godziny 16:00
Z uwagi na dużą ilość gości niezainteresowanych zapraszamy na pozostałe msze święte (prosimy o wyrozumiałość) :)

Sołtys

PS. A kiedy komunie w pozostałych parafiach ?

--
Re: Pierwsza Komunia Święta
Autor: Gosia (IP zapamiętane)
Data: 17.05.2011 - 23:34:43

w Mirkowie jest Komunia ŚW 22.05 ale nie wiem niestety w których godz.

--
Autor: babet (IP zapamiętane)
Data: 18.05.2011 - 20:53:17

[quote Gosia]w Mirkowie jest Komunia ŚW 22.05 ale nie wiem niestety w których godz.[/quote]trzeba chodzić na Msze Święte- gdzie są czytane komunikaty i tyle.

--
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 18.05.2011 - 21:56:02

Niestety w kościele w Konstancinie lub w Skolimowie nie informują kiedy Komunia św.w Mirkowie. I chyba nie ma nic zdrożnego w tym, że ktoś pyta, bo chce się wybrać na uroczystość dziecka swoich sąsiadów, znajomych?

--
Autor: babet (IP zapamiętane)
Data: 18.05.2011 - 22:03:08

to może trzeba zapytać sasiadów ,którego dziecko ma przystapić do I komuni ,a nie wypisywać swoje animozje na forum

--
Autor: trener (IP zapamiętane)
Data: 18.05.2011 - 23:30:04

[offtopic]
Babet, jakie animozje? Prosta informacja o czasie komunijnych mszy to są animozje?
[/offtopic]

http://www.radiownet.pl/republikanie/trener

--
Data: 19.05.2011 - 08:23:16

Wydawało mi się, że miejsca takie jak forum konstancin.com są idealne na udzielanie informacji o zdarzeniach, uroczystościach, nowych przepisach itd. Także dla osób które z różnych obiektywnych przyczyn niebyły na ostatniej mszy w Mirkowie. Bądź nie czytały gazet. :)

Niestety, myliłem się.

Pozdrawiam Pana panie Babet.
Sołtys

--
Data: 19.05.2011 - 08:57:26

Jakiś czas temu, namawiałam księży (dzwoniłam) aby zamieszczali aktualne informacje na naszej stronce - jest dział Instytucje religijne http://www.konstancin.com/dt_koscioly/. Sa zdjęcia światyń i namiary, ale tylko kilka podaje informacje stałe (porządek nabożeństw).
Pozostałe tylko są. Może niektóre mają tak jak parafia w Słomczynie str www?

W Skolimowie udało mi się kiedys, kiedyś namówić ks. Rafała i chyba z tego czasu pochodza informacje o drodze krzyzowej.

--
Autor: trener (IP zapamiętane)
Data: 19.05.2011 - 09:23:22

[quote Soltys Skolimowa]
Niestety, myliłem się.
[/quote]

Nie no, Sołtysie, co Sołtys?!
:)

http://www.radiownet.pl/republikanie/trener

--
Autor: Artek_Bartek (IP zapamiętane)
Data: 20.05.2011 - 00:38:38

niewątpliwie w Mirkowie w najbliższą niedzielę odbywać się będzie uroczystość I Komunii Świętej. I to na dwóch mszach tj. o 10 i 13.

--
Data: 20.05.2011 - 11:57:42

Jest strona Słomczyna, jest Stara Iwiczna (często aktualizowana, bardzo ciekawa :) )
Niektórzy proboszczowie nie wierzą w ewangelizację przy współudziale internetu. Moim zdaniem każda droga, która nie odbiega od zasad wiary, a prowadzi do celu, jest słuszna.
Jaki pożytek był by z festynu Sióstr od Aniołów w amfiteatrze, gdyby nie było ogłoszeń na przystankach.

--
Data: 20.05.2011 - 16:11:06

A jeszcze proboszczowie pomogliby w edukacji smieciowej - widziałam taki plakat (nie pamiętam dokładnie tresci) chodziło o to że kto śmieci ten grzeszy. Zresztą jedyny duszpasterz, którego uważam za mądrego i odpowiedzialnego - Jan Paweł II, nasz wspaniały Papież nawoływaŁ, by środowisko szanować, aby zachować je dla następnych pokoleń. BYło o tym w homilii wygłoszonej w Zamościu. Mam gdzieś w komputerze fragmenty skopiowane.
Niestey JP II juz nie ma zostali księża biznesmeni. Ma się rozumiec nie wszyscy,ale sporo.

Gdy wędrowałam z petycją smieciowa po Kcinie - odwiedziłam ks. Proboszcza w Skolimowie, ponarzekaliśmy na zaśmiecenie mieściny - niestety nie podpisał petycji, powiedział żebym zostawiła to może ktoś z akcji katolickiej, niestety j.w.- widać smietnik pasuje...

--
Data: 21.05.2011 - 14:06:20

[quote=widać smietnik pasuje..][/quote]

Siłę każdego kościoła stanowią nie kapłani (którzy pomagają dojść do ideału) ale wierni. Miejmy nadzieję że wierni zrozumieją, że ten kto wyrzuca śmieci ten też grzeszy.
Ksiądz bez zgody biskupa boi się podpisać cokolwiek . Zakon to nie demokracja. :( Dlatego chwała tym którzy bez względu na konsekwencje kierują się własnym rozsądkiem.
Z biznesem to jak wszędzie. Koszt utrzymania obiektów sakralnych jest wysoki. W Kościele jedna parafia zarabia na drugą. Trzeba też pamiętać, że ziemia jest okrągła a ludzie są różni :)
Doceniam Pani determinację w dążeniu do słusznej sprawy. Powodzenia

--
Data: 23.05.2011 - 09:22:27

Podpatrzone w pewnej parafii.

Przykład pierwszy

Nie ma w domu żadnej jasnej sukieneczki a pranie dopiero w piątek :D

[url=https://picasaweb.google.com/lh/photo/2_zj96ulu2VjsJSjKzSZctRHZPAG8F7tsuABzKZ7X9s?feat=directlink]< Czarna madonna przystępuje do komunii - zobacz >[/url]

Przykład drugi

Wszyscy wiemy że dziewczynki nie muszą w kościele zdejmować nakrycia głowy.
A mamusia zdjęła.
[url=https://picasaweb.google.com/lh/photo/wWwObgOTBsNIRIvkZ2rB6NRHZPAG8F7tsuABzKZ7X9s?feat=directlink]< Przepiękna czapeczka - zobacz >[/url]

Trochę się baliśmy, czy przy tej temperaturze po 60 minutach 3 letniej córusi nie wyparuje mózg. Na szczęście przeżyła :D
Wszyscy łącznie z księdzem mieliśmy uśmiechnięte miny.

Przykład trzeci z miasta Mława

Do parafii X dzwoni Pani.
Miejsce akcji sobota 21 maja
- Dzień dobry czy dodzwoniłam się do kościoła ? ( szczęść Boże, pochwalony - ale gdzie tam )
- Szczęść Boże słucham Panią.
- Chciałam zapytać. Gdzie można kupić strój komunijny ?
- W naszej parafii zajmuje się tym siostra Klara nie ma jej teraz. A dlaczego Pani pyta.
- [u]Bo jutro[/u] moje dziecko przystępuje do komunii i potrzebuje kupić.
- ???

Czy ktoś spotkał się z jakimiś zabawnymi sytuacjami ?

Sołtys
PS. Nie jestem słuchaczem radyjka.

--
Autor: Gosia (IP zapamiętane)
Data: 24.05.2011 - 00:36:51

[quote babet][quote Gosia]w Mirkowie jest Komunia ŚW 22.05 ale nie wiem niestety w których godz.[/quote]trzeba chodzić na Msze Święte- gdzie są czytane komunikaty i tyle.[/quote]

Tak dla wyjasnienia to na msze Św chodzę, ale tak się składa, że msze, na których odbywają się Komunie w Mirkowie są w innych godz.niż standardowo co niedzielĘ. Nie byłam zainteresowana dokładnie, bo moje dziecko przystępowało do Komunii kilka lat temu. Tzw.msza dla dzieci, na którą uczęszczam o godz.12:00 odbyła się bez zmian i tyle w tej sprawie.

--

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.