Forum Konstancina


Akcja: Fora::Wątki
Poszanowanie prawa w stylu polskim
Autor: Marek Wysmułek (IP zapamiętane)
Data: 05.06.2011 - 17:26:05

Dzisiaj widziałem niezły obrazek.

Jeziorko przy rondzie oblepione wędkarzami, że nie było gdzie igły wsunąć a na środku jeziorka tablica ... "zakaz wędkowania" ... a obok przejeżdża straż miejska ...

To jest właśnie jeden z powodów dlaczego w naszym kraju jest gorzej niż mogłoby być.

1) prawo jest głupie. Bo po co tam jest ten zakaz ? Czy ten stawik jest pod ochroną (oprócz żółwi) ichtiologiczną ? Czy badany jest wpływ ilości ryb na biologię rzeki ? A może chodzi o to, że żółwie nie mają czego jeść jak się wyłowi wszystkie ryby ? Ale czy da się wyłowić wszystkie ryby ? Czy w tak małym zbiorniku (zamkniętym kratą ! w dole nurtu) w ogóle są jakieś ryby na stałe ? Nie znam się na tym wszystkim ale coś czuję, że nikt nie bada tego zbiornika a ten zakaz jest typowym polskim pustym zakazem. (oczywiście publicznie odszczekam krytyczne uwagi jak ktoś wyjaśni, że ten zakaz jest potrzebny)

ale

2) nawet jak prawo jest głupie to "dura lex sed lex" więc obywatel powinien prawa przestrzegać a w przypadku naruszeń straż powinna reagować ...

3) nic dziwnego, że jak społeczeństwo i władza wie, że prawo jest durne to je relatywizuje - w tym przypadku "niech se ludzie łowią". Problem w tym, że jest to totalnie demoralizujące, bo dlaczego zatem nie wolno deptać trawników i dlaczego nie wolno wielu innych zabronionych rzeczy ? Może z nimi jest tak samo jak z tym łowieniem ? Np. dlaczego jechać 40 na godzinę kiedy widać, ze na przestrzeni kilometra nie ma żadnego zagrożenia dal ruchu ...


Ehh...

Nie wszyscy obywatele pamiętają, ze to władza tworzy prawo zatem warto głosując zapytać kandydata, co ma zamiar zrobić z tym ograniczeniem do 40 na prostej drodze, czy wyciągnie służbowe konsekwencje od strażnika który nie reaguje, kiedy prawo jest łamane. Zadbajmy aby za 4 lata wyłonić władzę skuteczną !!!

--
Re: Poszanowanie prawa w stylu polskim
Autor: pionek AGORY (IP zapamiętane)
Data: 05.06.2011 - 19:34:14

wędkarze zarybiali jeziorko i o nie dbają... może zakaz był do czasu aż ryby podrosną, może ryby podrosły i tutejszy PZW uchylił zakaz?
kiedyś też (nie pamiętam w którym miesiącu) wędkarze organizowali zawody dla dzieci, może to już kolejna edycja?

--
Re: Poszanowanie prawa w stylu polskim
Autor: Bartek (IP zapamiętane)
Data: 05.06.2011 - 22:14:43

A to nie tak, że trzeba mieć wykupione w miejscowym PZW pozwolenie na ten staw (jest zarybiany faktycznie i łowią miejscowi członkowie? Straż, być może, powinna sprawdzić pozwolenia. I tyle. Ale ma MNÓSTWO ważniejszych rzeczy, którymi powinna się zajmować, a nie zażółwiony stawik.

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

--
Re: Poszanowanie prawa w stylu polskim
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 05.06.2011 - 22:59:56

Zwykle ok 1 czerwca odbywają sie zawody dla młodych wędkarzy. Pewnie dlatego SM nie reagowała

Już było na forum na ten temat. Chodziło o to że do jeziorka zarybianego przez koło wędkarskie, ktoś wpuścił żółwie, które się zadomowiły i te biedne zwierzaki często łapią się na haczyki. Zawody, zawodami, ale stworzenia cierpią - nie tylko żółwie, bo i małe ryby wypuszczane z powrotem także - co to za zycie z rozcharataną buzią. Już bardziej humanitarnir skończyc na patelni.

--
Re: Poszanowanie prawa w stylu polskim
Autor: Marek Wysmułek (IP zapamiętane)
Data: 15.06.2011 - 19:50:21

[quote mania]Zwykle ok 1 czerwca odbywają sie zawody dla młodych wędkarzy. Pewnie dlatego SM nie reagowała[/quote]

Ale to było piątego maja ... bno chyba, zę się chłopaki zasiedzieli od niemal tygodnia :)

[quote mania]ryby wypuszczane z powrotem także - co to za zycie z rozcharataną buzią. Już bardziej humanitarnir skończyc na patelni.[/quote]

Zgadzam się w 100%

[quote Bartek]Straż, być może, powinna sprawdzić pozwolenia.[/quote]

Tyle, że mnie nie chodzi o sprawdzanie pozwoleń tylko o tablicę z zakazem. Skoro jest tablica z zakazem i nie ma tam dopisku "nie dotyczy posiadaczy kart wędkarskich" to

a) należy wszystkim łowiącym wlepić mandat
b) usunąć tablicę

... wiem ta konwersacja może brzmieć jak żart, ale sprawa jest wbrew pozorom super ważna. Tysiące takich zakazów, o których "wszyscy wiedzą, że to ściema" demoralizuje społeczeństwo na tyle skutecznie, że np. w mieście prawie NIKT NIE JEŹDZI PRZEPISOWO ŁĄCZNIE Z POLICJĄ. W Polsce płacenie podatków to "frajerstwo" a pobieranie zasiłków przez zamożnych to "niezłe gościostwo".

Taka relatywizacja prawa kończy się rozważaniami "okradnę, ale nie będę mocno bił właścicieli. Ja mnie złapią to wtedy dostanę najwyżej dwa lata. A dwa lata jak dla brata - szybko zleci. Hehehe"

Konstancin mój widzę piękny i bogaty.

Tak to jest możliwe !

--Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.