Forum Konstancina

Akcja: Fora::Wątki

Idź do strony: <--|<-...56789101112131415...->|-->
Bieżąca strona: 10 z 34
Re: POLSKA
Autor: Jarek Bielawski (IP zapamiętane)
Data: 14.10.2010 - 00:23:28

... i wanie na takie traktowanie, jak pan wiat, naraa si kady, kto zetknie si z yciem publicznym i politycznym w tym kraju. Nie mamy pojcia szacunku dla przeciwnika wiatopogldowego ani adnych zasad etycznych w yciu publicznym - i pod tym wzgldem czerpiemy penymi garciami z "kultury" Sowietw i gomuszczyzny.

Ja wanie p godziny temu na tym forum wysyaem pewnego polityka (nota bene - ugrupowania, z ktrego listy kandyduj) na ksiyc z powodu niektrych jego pomysw. Ale to nie znaczy, e nie szanuj tego pana za jego dorobek naukowy, za opozycyjn przeszo, za strajk w Ursusie i za ambitny program dla regionu.

Warto ludzi szanowa - wtedy odpac nam tym samym, a wiat robi si znoniejszy.

--
Autor: magi (IP zapamiętane)
Data: 14.10.2010 - 10:22:19

[quote Jarek Bielawski]
A kogo [b]TY[/b] zamierzasz poprze w wyborach, Magi? [/quote]

nooooo, jak wszyscy ;) "mniejsze zo" - ??? na razie oficjalny wybr jest taki sobie.., moe p.Mioduszewsk ?

--
Autor: Leki (IP zapamiętane)
Data: 14.10.2010 - 13:19:53

[quote trener]Wracajc do bardziej oglnopolskiego tematu, chciaem zwrci Wasz uwag, na bardzo przejmujcy wg mnie tekst - wdowca p. Jacka wiata, ktry wg mnie sprowadza partyjne awanturnictwo do poziomu jednego czowieka.

http://www.rp.pl/artykul/9157,548943-Swiat--Moje-panstwo-mnie-zawiodlo.html

"Mino p roku od katastrofy smoleskiej. Dla mnie jest to tragedia osobista, ktra przesania polski i narodowy charakter dramatu. I tak ju bdzie zawsze. To osobiste spojrzenie sprawia, e tym mocniej odbieram wszystko, co wie si z katastrof i jej konsekwencjami. Procze to by czas wspomnie, uroczystoci, a dla mnie take czas refleksji. Refleksji smutnych i zych."[/quote]

Wanie przeczytaem, przeraliwe smutny tekst czowieka, ktry zacz si czu jakby... nie u siebie, bo pewne elementarne granice wyznaczane przez nasz kultur (szacunek dla mierci, obowizku suwerennego pastwa, szacunek dla rytuaw religijnych) zostay przekroczone przy aplauzie albo cakowitym milczeniu tych elementw, ktre maj olbrzymi wpyw na nasz zbiorow wiadomo (media, osoby publiczne w oglnoci, politycy). Uruchomiony adunek agresji i pogardy, "zagospodarowany" przez mainstream i niejako zaaprobowany przez pastwo (vide Policja nie reagujca na przejawy fizycznej agresji wobec "obrocw krzya"), a take dewaluacja zaufania do pastwa (ktre nie potrafio zapobiec katastrofie ani wykaza asertywnoci w wyjanieniu jej przyczyn), to nie jest jednorazowe wydarzenie: to zagoci w naszym kraju na dobre i, chcc nie chcc, kady z nas moe w przyszoci pa ofiar takiej "pezajcej transgresji".

Czy przeamanie kanonw tradycyjnej kultury przyniesie co dobrego, jak now jako? Jako konserwatysta szczerze wtpi, a dotychczasowe efekty takiego przeamywania w postaci wyskokw filozofa z Bigoraja oraz bekotu nowego celebryty tj. Dominika Tarasa, tylko mnie w tym utwierdzaj. Obawiam si, e te efekty odczujemy negatywnie na wasnej skrze szybciej ni nam si zdaje, cho moe nie bdziemy czy jednego z drugim, ale obym by kiepskim prorokiem....

--
Autor: Anonim (IP zapamiętane)
Data: 14.10.2010 - 14:41:05

A na poziomie lokalnym grozi nam zwycistwo si sprzymierzonych. Z jednej strony bdzie to by moe zwycistwo kandydata na burmistrza , ktry ju nawet zdaje si nie kry ze swymi powizaniami z deweloperk . Do tego wspiera si ugrupowaniem Centrum - utworzonym przez E.Dudka (a by moe jest na odwrt , i to Centrum klei si do Naszego Miasta) .

O dewloperskich zapdach na ekspansywna zabudow ju byo , zostaje nam zatem zauway , e E.Dudek to jake "wietlana" , a nawet "wietlista" posta ustpujej Rady.
Kto , kto odkd zacz sw karier radnego , przeszed wszelkie stopnie wtajemniczenia politycznego. Od SLD poprzez bycie koalicjantem (i to takim koalicjantem , e crka p.M.Dudek-Kiernicka zostaa v-ce) , po czym naga volta i przejcie do opozycji. Podsumowujc ! Panu Dudkowii z kadym i wszdzie jest po drodze. Pewnie gdyby zasza taka potrzeba do mgby zosta ministrantem i do mszy suzyc.!?

[quote=Mania]Na wybory pjde ale oddam gos na te osoby, ktre czegos w zyciu dokonay - niekoniecznie w samorzdzie. [/quote]

S tacy kandydaci Maniu , akurat pasuja do Twej deklaracji.

"do biznesu idzie si dla pienidzy , do polityki dla naprawd duych pienidzy. "
Grzegorz Schetyna

Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 2010-10-14 14:49 przez Boruta.

--
Autor: AK (IP zapamiętane)
Data: 14.10.2010 - 18:55:10

[quote trener]

http://www.rp.pl/artykul/9157,548943-Swiat--Moje-panstwo-mnie-zawiodlo.html

[/quote]

to mnie drani - ta dwulicowo, faszywo, cynizm. Umiechy i "polityka mioci".

Prosz nie przytacza "w rewanu" przypadkw chamstwa PIS-u. Jestem przeciwko chamstwu niezalenie z ktrej strony ono nadchodzi.

Nie mwcie o polityce mioci, tylko j stosujcie. Waciwie to wystarczy zwyka tolerancja, szacunek i oddanie krajowi (a nie wasnym interesom).

--
Data: 14.10.2010 - 23:33:57

AK , czy Ty aby nie masz zbyt duzych wymaga ?

Kto przez cae dziesitki lat pracowa nad tym , aby zanizyc nasz samoocen , aby rechotem spowodowa i czu si bdziemy mniej pewnie , bardziej niemiali , zagubieni i nieufni . Czy sdzisz , e taki apel jak ten Twj przed chwil zmieni co w "oka mgnieniu" ?

Zwrc uwag na fakt dziejcy si tu i teraz . Ot media nadal bdc mediami z nadania , staraja si swoj powinno wobec nadajacych wypenia.
Prosz Ciebie , Trenera i Lekiego oraz Jarka aby kady z Was napisa komentarz polityczny dla sytuacji w ktrej : - komu grozi si stuprocentowym zamkniciem w wizieniu , nie czekajc na adne rozstrzygnicie sdu , nie kierujc do tego sdu adnego aktu oskarenia , a nawet zakadam nie formuujc go !!!

Ja wbrew temu co AK piszesz , dostrzegam tu polityk mioci. Mioci wyraanej lizaniem wiernopoddaczym stp.

Celowo moj propozycje skierowana do Was , zamykam w tzw. oglniku. Kazdy rednio rozwiniety intelektualnie forowicz , dopasuje j sobie do biecych wydarze .

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-10-14 23:35 przez Boruta.

--
Data: 14.10.2010 - 23:44:04

Komu i kto grozi wizieniem bez wyroku sdu? Przepraszam, chyba nie doczytaem jakich materiaw.

--
Data: 14.10.2010 - 23:55:28

http://www.tvn24.pl/-1,1677833,0,1,tusk-na-granicy-prawa-sa-obawy,wiadomosc.html

Jarku ! A Ty sobie ze mnie nie zartujesz ?

--
Data: 14.10.2010 - 23:59:48

Nie, nie artuj. Po prostu nie mam od lat telewizora, a wiadomoci czerpi z internetu. Ta wypowied premiera mi umkna.

O zgodnoci z prawem decyduje niezawisy sd, nie premier i nie minister - podstawowa zasada demokracji. Ciesz si bardzo z zamknicia tak wielu sklepw z dopalaczami, ale rzd nie moe uzurpowa kompetencji sdu. Zasady systemu s dla wszystkich.

Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 2010-10-15 00:02 przez Jarek Bielawski.

--
Data: 15.10.2010 - 00:16:47

No i wanie : [quote=Jarek Bielawski]ale rzd nie moe uzurpowa kompetencji sdu[/quote]

Nie moe a sobie uzurpuje. RZAD PO - PLATFORMY OBYWATELSKIEJ.

Ale , ja od Ciebie Jarku nie oczekiwaem jasnej i prostej odpowiedzi na ma propozycj napisania krtkiego komentarza .

Ciagle uciekasz gdzie w bok. Cigle jeste za a nawet przeciw . Pewnie taka postawa gwarantuje komfort , komfort dla kogo kto jest nauczycielem w prywatnej szkole.
Ja to nawet rozumiem , tylko zastanawiam si , czy gdyby szkoa w ktrej pracujesz Ty i Pan dyr. Jaczuk znajdowaa si od Waszych placwek o np. siedem kilometrw od asfalciarni, to te byby tak aktywny , czy tez miaby si czym wspiera ? Gdzie , kiedy zaprosie mnie do wsppracy , dla mnie bya to wspopraca o zasady. Pisa dalej ?

Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 2010-10-15 00:20 przez Boruta.

--
Data: 15.10.2010 - 00:35:58

Boruto, napisaem krtki komentarz do sytuacji, ktr opisae - zgodnie z Twoj prob. Rzd nie moe uzurpowa kompetencji sdu. Kropka. Nie ma znaczenia, czy rzd PiS, PO, czy Wszystkich Diabw.

Do kandydowania z listy PO zaprosi mnie Wojtek Polaczek, mj dobry znajomy. Zgodziem si, bo mam nadziej, e uda si wsplnie w Radzie Miejskiej zaatwi kilka kluczowych spraw dla gminy. Sprawy te nie raz wymieniaem. Tzw. asfalciarnia jest tylko jedn z wielu. Czy zajbym si dziaalnoci spoeczn w KJ, gdyby moja szkoa bya daleko od asfalciarni? Nie wiem teraz. Czy zostaby Borut, gdyby w wieku lat siedmiu skrci w lewo, a nie w prawo na ulicy? Nie da si ooceni, jak przebiegayby alternatywne nasze losy, poniewa znamy tylko jedn wersj przeszoci.

Kiedy godziem si kandydowa, by chyba maj i PO nie miao jeszcze kandydata na burmistrza. Rozwaano rne kandydatury. Dopiero chyba we wrzeniu zatwierdzono kandydatur p. dyr. Jaczuka. Pana Jaczuka bardzo szanuj za to, co udao mu si zrobi w jego szkole, oraz za sprawny i rzetelny sposb prowadzenia Rady Miejskiej w ostatnich dwch latach. Nie jestem jego podwadnym. On jest od wielu lat dyrektorem pastwowego liceum, a ja jestem od 3 lat pracownikiem prywatnej podstawwki i gimnazjum. Nasze szkoy nie maj ze sob nic wsplnego poza wsplnym wacicielem terenu, ktrym jest starostwo powiatowe.

Skoro zdecydowaem si kandydowa z tej listy, to chyba oczywiste, e chc by lojalny wobec naszego kandydata na burmistrza. Ale pan Jaczuk ani nie nawoywa do amania prawa, ani nikomu wizieniem nie grozi. Wic nie wiem, o czym piszesz.

Prawd jest, e atwiej mi byo znajdowa ludzi do wsplnych dziaa, kiedy nie byem kandydatem na radnego. Teraz, cokolwiek bym nie robi, ludziom kojarzy si to z kampani mojego komitetu. Ale to normalne i mogem to przewidzie.

Jeli uwaasz, e lawiruj, po prostu nie gosuj na mnie - jest wielu innych wietnych kandydatw. Zaproszenie do wsppracy pozostaje aktualne, bez wzgldu na to, kogo popierasz w wyborach (no, moe z dwoma znanymi wyjtkami :) ) Przyznaj, e przez wyjazd subowy i nawa pracy zapniem si z moimi planami dziaa spoecznych, ale jednak je realizuj. Rajd "Znikajce Miasto" (cel: uwiadomi ludziom i opinii publicznej, co dzieje si z zabytkami Konstancina i co naleaoby w tej sprawie zrobi) juz wiadomo, e si odbdzie - pod koniec tego miesica lub pocztek listopada - pod egid szkoy i ewentualnie stowarzysze, bez udziau komitetw wyborczych.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-10-15 00:39 przez Jarek Bielawski.

--
Data: 15.10.2010 - 01:22:15

[quote=Jarek Bielawski] Ale pan Jaczuk ani nie nawoywa do amania prawa, ani nikomu wizieniem nie grozi. Wic nie wiem, o czym piszesz.[/quote]

Do amania prawa nie nawoywa te ..............................itd.

Ale za nawoywanie do dziaa zbyt pochopnych wobec prawa , media podlege , prywatne , zalene ,za samo sowo "na pewno bdziemy penalizowa" 100% , Kaczyskiemu Mania by skrzydeka obcia z wielka satysfakcj.

Zapro mnie na ten Rajd ! Moe i ja komu co uwiadomi !?

--
Data: 15.10.2010 - 09:18:03

no i wanie to jest problem partyjnych szyldw w wyborach samorzdowych....

zamiast rozmawia o konkretnych problemach, przenosimy si na szczebel "wielkiej polityki", mediw, rzdowego piaru, etc.

Boruto! to chyba bez sensu. Ja (prawdopodobnie tak jak Ty) mam bardzo ze zdanie o obecnym rzdzie, ktry trwa i ktrego dobre notowania moim zdaniem wynikaj gwnie z wyjtkowej wyrozumiaoci mediw, ale nie mam zamiaru przenosi tej oceny na wybory samorzdowe. Jeeli uznam, e to osoby startujce z list PO daj odpowiedni rkojmi skutecznego rozwizania lokalnych problemw to z przyjemnoci na nich zagosuj, chocia nie sdz, abym jeszcze kiedykolwiek odda swj gos na t parti w wyborach do parlamentu...

naprawd, trzymajmy problem asfalciarni z dala od katastrofy smoleskiej... inaczej czeka nas wojna domowa na wszystkich szczeblach ;-((

--
Data: 15.10.2010 - 11:48:00

Leki , bo ten wtek nie jest z zaoenia powicony tylko i wycznie wyborom samorzdowym.

Ostatni rzecz jest dla mnie toczenie wojny z Jarkiem Bielawskim.

Ale zgodzisz si ,e to za co kiedy tak Kaczyskich krytykowane , to za co byli przez me(n)dia wdeptywani w ziemi , dzi to obecnej wadzuni uchodzi na sucho. ?

A jeli ju o katastrofie smoleskiej. Ostatnio przeprowadzono sonda wrd warszawiakw w ktrym zadano pytanie: - czy chcesz aby w Warszawie powsta pomnik Lecha Kaczyskiego ?
Zdecydowana wikszo pytanych odpowiedziaa przeczco. Gdzie ju nawet wynik tego sondau publikowano.
Ale zadano te drugie pytanie .
- Czy chcesz aby w Warszawie powsta pomnik OFIAR katastrofy smoleskiej ?
I tu ju ponad 70% pytanych odpowiedziao twierdzco .
Tylko niech mi kto pokae gdzie jest wynik dla tego pytania opublikowany !?

--
Data: 15.10.2010 - 13:43:31

Oczywicie, e si zgodz, e PiS i PO byy nierwno traktowane w mediach prywatnych. Zostao to zauwaone w raportach midzynarodowych organizacji - dla ciekawych zaczam link do raportu Freedom House, ciekawa lektura - troch chodnego spojrzenia z boku.
http://www.freedomhouse.hu/images/Reports/NIT-2010-Poland-final.pdf

Tym niemniej, podtrzymuj postulat, eby zupenie nie miesza perspektywy stricte politycznej z samorzdow, tym bardziej w odniesieniu do naszego konstanciskiego grajdoka.

Bd tu broni Jarka, cho wystpuje on pod sztandarem niezbyt mi miym - kaesz mu si tumaczy z tego, co robi PO, a na co nie ma on najmniejszego wpywu i co nie ma znaczenia dla naszych lokalnych spraw. Uwaam po prostu, e to odciga nas od merytorycznej dyskusji i moliwoci rzeczowej oceny kandydatw na burmistrza/radnych.

--
Data: 15.10.2010 - 18:54:24

1. Asfalciarnia - Dla mnie waniejsze jest nie to dlaczego Jarek rozpocz walk z asfalciarni, a to, e j podj.
2. Wypowied Tuska - Kady powinien by rwny wobec prawa. Ten kto stanowi prawo musi wieci przykadem w jego stosowaniu. Ze prawo powinien zmieni, nie nagina (inaczej po co prawo, ktre trzeba ama/"nadamywa").
3. Samorzd - Tak jak mj poprzednik, uwaam, e decydenci lokalni powinni kierowa si interesem maej ojczyzny a nie interesem partyjnym.
4. Moda w Polsce - Boruto zgadzam si - ju kiedy pisaem: Tusk puci bka - eeeeeeeeeeeee tam, wymskno mu si, swj chop, pie...dzi tak jak my; Kaczyski puci bka - a to cham i prostak, winia bez dwch zda, jak tak mozna.

--
Data: 15.10.2010 - 19:28:02

[quote Leki]
http://www.freedomhouse.hu/images/Reports/NIT-2010-Poland-final.pdf

[/quote]

Kady powinien to przeczyta.

--
Data: 15.10.2010 - 21:55:32

Bardzo ciekawy i niepokojcy dokument. Dzikuj, AK.

Co do relacji "krajowe PO - lokalne PO": Nikt z nas na lokalnej licie PO naprawd nie chce by identyfikowany z jakim interesem partyjnym, niezalenie od tego, czy czonkiem partii jest, czy nie jest. Czasy jedynie susznej scentralizowanej partii i jej lojalnych "funkcjonariuszy" si skoczyy. Nie zauwayem do tej pory, eby ktokolwiek mi cokolwiek narzuca - cho oczywicie istnieje oglny ramowy program lokalnego koa PO, ktry by dyskutowany z kandydatami - i pod ktrym akurat podpisuj si chtnie i z przekonaniem.

Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 2010-10-15 21:57 przez Jarek Bielawski.

--
Data: 15.10.2010 - 23:43:14

dokument wyszukal Leki - faktycznie daje do mylenia

--
Data: 16.10.2010 - 00:04:32

[quote=Jarek Bielawski] cho oczywicie istnieje oglny ramowy program lokalnego koa PO, ktry by dyskutowany z kandydatami - i pod ktrym akurat podpisuj si chtnie i z przekonaniem.[/quote]

O ile mnie pamic nie myli , to jaki czas temu lokalne koa PO zastay decyzj odgrna rozwizane .
Czyzby nastapia ich reaktywacja ? By moe co przegapiem ?

--
Data: 16.10.2010 - 00:42:30

Lokalne koo PO po rozwizaniu w lipcu 2008 odrodzio si "oddolnie" w tym samym roku. [b]Wadze Koa PO w Konstancinie[/b]:

Przewodniczcy - Tomasz Gawron (Prezes i zaoyciel stowarzyszenia "Organizacja Spoeczna Mieszkacw Cieciszewa i Parceli"):
http://www.goldenline.pl/tomasz-gawron
Wiceprzewodniczcy - Hanna Szulc (Stowarzyszenie Mieszkacw Ciecieszewa i Parceli)
Wiceprzewodniczcy - Wojciech Polaczek (Prezes Stowarzyszenia Otwarty Konstancin z Czarnowa, dziaacz opozycyjny w latach 80-tych, samorzdowiec krakowski):
http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20070221&typ=po&id=po31.txt
http://www.fmw.org.pl/index.php?option=18&action=articles_show&art_id=496
http://www.wprost.pl/ar/3911/Wolne-zarty/?I=857
Sekretarz - Leszek Zgutka:
http://www.zgutka.com.pl/prawnicy/leszek-zgutka.html
Skarbnik - Przemysaw Liszyk, Opacz
Czonek Zarzdu - Maciej Jura
Czonek Zarzdu - Krzysztof Milewski

--
Data: 16.10.2010 - 00:46:14

Lokalne koo PO po rozwizaniu w lipcu 2008 odrodzio si "oddolnie" w tym samym roku. [b]Wadze Koa PO w Konstancinie[/b]:

Przewodniczcy - Tomasz Gawron (Prezes i zaoyciel stowarzyszenia "Organizacja Spoeczna Mieszkacw Cieciszewa i Parceli")
Wiceprzewodniczcy - Hanna Szulc (Stowarzyszenie Mieszkacw Ciecieszewa i Parceli)
Wiceprzewodniczcy - Wojciech Polaczek (Prezes Stowarzyszenia Otwarty Konstancin z Czarnowa, dziaacz opozycyjny w latach 80-tych, dziaacz FMW, KPN, lider krakowskiej LR, samorzdowiec krakowski)
Sekretarz - Leszek Zgutka, Konstancin
Skarbnik - Przemysaw Liszyk, Opacz
Czonek Zarzdu - Maciej Jura
Czonek Zarzdu - Krzysztof Milewski

Nota bene - Wojciech Polaczek jest te ojcem-zaoycielem SLD: http://www.wprost.pl/ar/3911/Wolne-zarty/?I=857

A tutaj o innych kampaniach Wojtka Polaczka: http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20070221&typ=po&id=po31.txt

Strona prywatna p. Tomasza Gawrona: http://www.goldenline.pl/tomasz-gawron

Strona p. Leszka Zgutki: http://www.zgutka.com.pl/prawnicy/leszek-zgutka.html

Podane linki nie maj nic wsplnego z dziaalnoci PO i nie s reklam koa PO.

Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 2010-10-16 17:59 przez Jarek Bielawski.

--
Data: 16.10.2010 - 01:19:58

Ciekawe jak na ta oddolna inicjatywa oceniana jest odgrnie ?

Czy jestescie odgrnie pobogosawieni ? Czy bdc koem lokalnym uznajecie zwierzchnictwo wadz platformerskich ? Czy istnieja co na ksztat zarzdu powiatowego PO ?

Czy p. Wojtek Polaczek uwaa , e nazwa PO zarezerwowana jest li tylko dla PO Tuska ?

Linki faktycznie niczego tak na prawd nie reklamuj. Za to to co ponad nimi ......?

--
konstanciskie koo PO
Autor: wyborca (IP zapamiętane)
Data: 16.10.2010 - 10:10:22

dobrze ze nareszcie koo PO si ujawnio - chocia podajc kto jest w zarzdzie.

Nadal nie wiadomo co zarzd tego koa lub poszczeglni czonkowie koa (nazwisk nie znamy) zrobili dla Konstancina.

p. Kazimierz Jaczuk, ktrego dziaania znamy nie jest czonkiem partii. Bdzie startowa w wyborach jako osoba popierana przez PO

--
Data: 16.10.2010 - 14:03:05

Istnieje Platforma Powiatowa, dane s tutaj: http://www.piaseczno.platforma.org/platforma-powiatowa.html . Listy kandydatw na radnych byy zatwierdzane przez powiat. Koo gminne w Konstancinie-Jeziornie jest uznawane przez wadze PO regionu Mazowsze.

W chwili obecnej zdecydowana wikszo kandydatw na radnych z listy konstanciskiej PO nie jest czonkami PO. Ci spord nich, ktrzy (mam nadziej :) ) zostan radnymi, pozostan nimi bez wzgldu na to, jak potocz si losy obecnego koa PO. To jest chyba dla wszystkich oczywiste.

ukasz Krawczyski (z Rady Powiatu), czonek powiatowej PO i szef PO w Piasecznie napisa taki artyku: "Partie czy stowarzyszenia" - chyba niezy przyczynek do naszej dyskusji: http://www.lukaszkrawczynski.pl/

O dziaalnoci p. Gawrona i p. Szulc w lokalnym stowarzyszeniu w Cieciszewie mona sporo znale w sieci. Co do trzeciego z przewodniczcych - Wojtka Polaczka - o jego dziaania naleaoby zapyta choby mieszkacw Czarnowa, ale kto uwanie poszuka na naszym forum, odnajdzie kilkadziesit istotnych spraw gminnych i powiatowych, w ktre ta osoba od kilku lat jest zaangaowana (jako inicjator dziaa prawnych, autor wnioskw i pozww, organizator akcji spoecznych).

Gdyby natomiast Boruto uwanie poczyta artykuy o dziaalnoci politycznej Wojtka Polaczka, nie zadawaby dziwnych pyta. Rwnie dobrze ja mgbym Ci zada pytanie, czy cay PiS utosamia si z dekretem Bieruta: http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,2684042.html . W tym miesicu zakoczy si proces wytoczony moim rodzicom i okoo 2000 innych rodzin przez wadze Warszawy o wydanie "bez naniesie" tego, co ich dziadkowie sami przed wojn kupili, zbudowali i utrzymywali. Wadze Warszawy wykorzystay stalinowskie bezprawie do szantaowania niewinnych ludzi, ktrym wczeniej zabrano ich wasno, przez 60 lat kwaterowano im lokatorw, zdewastowano ich budynki a do stanu slumsw. Teraz na koniec maj jeszcze zapaci koszta sdowe i dzieraw albo przeprowadzi na wasny koszt zawie postpowanie spadkowe, bo miasto domaga si swojej "wasnoci". Wszystko na podstawie decyzji agenta NKWD penicego wwczas funkcj prezydenta marionetkowego pastwa pod kontrol Sowietw. Czy Ty jako zwolennik PiS identyfikujesz si z takimi decyzjami PiSowskich wadz? Nie? To dlaczego lokalne koo PO miaoby si identyfikowa z kad decyzj wadz PO?
Pogarda wadzy dla obywatela i wyborcy, nierwne traktowanie zalenie od statusu politycznego i majtkowego s w tym kraju rzecz powszechn. Tak byo za rzdw SLD, PiS-u - i tak jest nadal, czego na naszym lokalnym gruncie dowodzi chociaby dalsze istnienie inwestycji powstaych z racym naruszeniem prawa i interesu spoecznego. Twierdzenie, e to si zmieni, kiedy wadz od Pawa przejmie Gawe, jest po prostu groteskowe. Zmieni to trzeba styl caej polskiej demokracji, a nie szyld partyjny.

A nazwa partii - c, chyba naley do tego, kto j zarejestrowa, jak dowodzi wyej linkowana historia z zaoeniem SLD :)

Zmieniany 3 raz/y. Ostatnio 2010-10-16 14:35 przez Jarek Bielawski.

--
Autor: Artek_Bartek (IP zapamiętane)
Data: 17.10.2010 - 01:32:42

mieszaj nam si ten wtki...samorzd w wtku Polska...moe to jednak nie pomyka? moe to dowd na to, e jeli nam si co nie podoba to nie moemy czeka na to co za nas zrobi pastwo tylko aktywnie zacz od poprawy tej naszej maej, lokalnej wersji Ojczyzny?
odnonie artykuu p.Krawczyskiego...
bezdyskusyjne dla mnie jest to, by [quote]w sprawowaniu wadzy samorzdowej na kadym szczeblu brali udzia uczciwi i kompetentni ludzie[/quote]!!!
Dalsze wywody o wyszoci w lokalnych wyborach kandydatw partyjnych nad tymi niepartyjnymi mi osobicie zdaj si by udowadnianiem jedynie susznej, z gry postawionej tezy.
[quote]W partii nie ma wic miejsca dla osb skompromitowanych poprzez niejasn przeszo, brak kompetencji czy uwikania prywatne[/quote]
czy aby na pewno? czy ycie codzienne nie dostarcza nam argumentw, e w partiach zdarzaj si osoby zaprzeczajce takim zdaniom? czy s jakie badania pokazujce, e czonkowie stowarzysze s pod tym wzgldem bardziej grzeszni?

Jakkolwiek zgadzam si, e[quote]bez harmonijnego i partnerskiego wspdziaania z wadzami (...) wojewdztwo(-em) czy prezydenta(-em) Warszawy, nie da si tych problemw rozwiza[/quote]
o tyle nie wiem o jakim "przeoeniu" mowa?
Czy, aby dalsze zdanie
[quote]Tak wspprac na kadym polu i na kadym szczeblu wadzy, moe zapewni tylko Platforma Obywatelska[/quote]
nie jest straszeniem mieszkacw? nie stanowi idei zaprzeczenia samorzdnoci?
Mam nadziej, e zdanie [quote]Moliwoci skutecznego dziaania komitetw lokalnych lub stowarzysze - ze wzgldu na skal i brak instytucjonalnych powiza - ju si wyczerpay[/quote] nie stanowi ujawnienia jakich tajnych planw partii rzdzcej by samorzdy, gdzie PO nie zwyciy pozostawi samym sobie?

Dalej nastpuje zestawienie dwch zda, ktrego zupenie nie rozumiem...
[quote]Ponadto kady radny PO podlega rwnie kontroli wyborcw. (...). Zupenie inaczej wyglda to w stowarzyszeniach lokalnych[/quote]
jak dla mnie kady radny podlega weryfikacji przez wyborcw...szkoda, e nie ma mechanizmw (w razie potrzeby) czynienia tego czciej ni raz na 4 lata...

Mi osobicie chciaoby si przywoa kocow konstatacj p.Krawczyskiego pt.
[quote]nie dajmy sobie robi wody z mzgu argumentami o rzekomej przewadze....[/quote] tylko odnie j do 'kogokolwiek nad kimkolwiek'...

Pod zdaniem
[quote]my [b]w trakcie wyborw zwracajmy uwag po prostu na osob kandydata: kim jest, co sob reprezentuje i jaki ma program[/b].[/quote]
podpisuj si cakowicie!

Jak dla mnie cay artyku w kontekcie tego, i z list PO startowa bd rwnie czonkowie rnych Stowarzysze jest jakim nie do koca zrozumiaym gosem...
Mam nadziej, e zgodnie z deklaracjami PO kolejne wybory odbywa si bd ju w okrgach jednomandatowych i bdziemy mieli okazj nie mie dylematw partia/stowarzyszenie czy czowiek...

Zmieniany 3 raz/y. Ostatnio 2010-10-17 01:37 przez Artek_Bartek.

--
Data: 17.10.2010 - 12:24:24

Komentarz Artka-Bartka odnonie fragmentw artykuu p. ukasza Krawczyskiego jest logiczny i trudno si z nim nie zgodzi :) Z drugiej strony, pan ukasz jako szef piaseczyskiej Platformy przedstawi po prostu w swoim artykule punkt widzenia wsnego ugrupowania i zrobi to w sposb przejrzysty i konkretny. Co do zdania z artykuu: "Tak wspprac na kadym polu i na kadym szczeblu wadzy, moe zapewni tylko Platforma Obywatelska" - proponuj zamieni sowa "Platforma Obywatelska" na "dobrze funkcjonujce instytucje demokratyczne". Natomiast wane jest, e zgadzamy si co do ostatniego zdania: "...w trakcie wyborw zwracajmy uwag po prostu na osob kandydata: kim jest, co sob reprezentuje i jaki ma program".

Z mojego punktu widzenia konstanciska lista PO jest wanie list czonkw rozmaitych stowarzysze i wsplnot oraz osb niestowarzyszonych - startujcych z poparciem PO. Mam nadziej, e w takim ujciu nie ma niczego niestosownego.

--
Data: 17.10.2010 - 12:48:26

Bardzo trafne konstatacje Artka_Bartka !

[quote=Jarek Bielawski]W chwili obecnej zdecydowana wikszo kandydatw na radnych z listy konstanciskiej PO nie jest czonkami PO. Ci spord nich, ktrzy (mam nadziej ) zostan radnymi, pozostan nimi bez wzgldu na to, jak potocz si losy obecnego koa PO. To jest chyba dla wszystkich oczywiste.[/quote]

Jarku , troch nie bardzo rozumiem powysze . Czy chodzi o to , e ten kto majc rekomedacj powiatowego PO , jeli juz zostanie radnym to nie bdzie si interesowa jak si potocz losy gminnego koa PO ?

[quote=Jarek Bielawski]Czy Ty jako zwolennik PiS identyfikujesz si z takimi decyzjami PiSowskich wadz?[/quote]

Dura lex sed lex , mozna by powiedziec . Ju sobie wyobraam ataki na L.Kaczyskiego w momencie gdyby dla pewnej , spoecznie susznej ideii "odpusci" sobie obron (zgodnie z prawem zreszta) obron majatku miasta. A dokadnie obron przed zakusami hochsztaplerw.

Wymowny fragment z cytowanego przez Ciebie artykuu:

"Prezydent stolicy Lech Kaczyski: - Nie mog mie do biura nieruchomoci pretensji za t operacj, bo sam naciskaem, by miasto nie stracio mienia - usprawiedliwia si prezydent. Podkrela, e ratusz nie bdzie blokowa zasiedze byym wacicielom. Chce tylko uniemoliwi przejcie terenw przez osoby nieuprawnione. Przypomina, e tym sposobem na Mokotowie i w Wawrze dochodzio do naduy na du skal. Dlaczego jednak ratusz zastrasza ludzi? - W miecie, gdzie si podejmuje tysice decyzji dziennie, zdarzaj si bdy. Na rod zwoam narad i zdecydujemy co dalej - zapowiedzia Lech Kaczyski." koniec cyt.

Sdz , e dzi kiedy wyrok w sprawie zapada bdzie w czasie gdy u wadzy jest PO , a sdy jak wiadomo dziaaj niezawile i niezalenie , Ty i Twoja rodzina moecie by spokojni o to , e ten wyrok bdzie sprawiedliwy.

--
Data: 17.10.2010 - 13:42:13

DO BORUTY:

DEKRETOWCY: W imi obrony przed "zakusami hochsztaplerw" nie wytacza si procesu kilku tysicom prawowitych wacicieli i ich spadkobiercw na podstawie sprzecznego z Konstytucj dekretu stalinowskiego. I nie twierdz wcale, e decyzj o tych procesach podj pan Prezydent. Przypuszczalnie podja j grupa urzdnikw powizanych z lobby deweloperskim, po to, by przeduy okres spekulacji cudz wasnoci.

Co do wyroku w tej sprawie, ktry dla moich rodzicw zapadnie w tym tygodniu, bdzie on, jak sdz, zgodny z obowizujcym prawem - czyli z dekretem Bieruta. eby byo jasne - moi rodzice i dziadkowie od wielu lat prbuj przekaza swoj cz udziaw w komnpletnie zdewastowanej kamienicy zaludnionej przez lokatorw z kwaterunku ("lokale zastpcze") miastu W-wa (ziemi pastwo ju zabrao w 1945 roku). Miasto jednak tej wasnoci nie chce - a waciwie wzioby, o ile spadkobiercy przejm na siebie wszystkie zwizane z t operacj koszty. A na to emerytowanych nauczycieli po prostu nie sta. Rozwizanie problemu wasnoci gruntw i nieruchomoci w W-wie obiecuj wszystkie kolejne rzdy od 20 lat, PO - rwnie (kilka projektw ustaw) Czy ta sytuacja jest "sprawiedliwa" - nie bd si wypowiada. Kilkunastu spadkobiercw wygrao ju sprawy przeciw miastu w Strasburgu, zasdzono kary pienine (z naszych podatkw), ale ziemi zwrcono, o ile wiem, jak dotd tylko Braciom Jabkowskim. Znowu prawo nie jest konsekwentne - zaley od moliwoci obsugi i nacisku prawnego ze strony spadkobiercy.

KOO PO: Moje zdanie, ktre cytujesz, oznacza tylko tyle, e niezalenie od sytuacji w PO radni pozostaj radnymi i zachowuj wszystkie swoje zobowizania wobec wyborcw. A losy gminnego koa oczywicie jak najbardziej mnie i wszystkich kandydatw ywo interesuj, poniewa ani powiat, ani region za nas pracy na miejscu nie wykona. Koo jest potrzebne.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-10-17 13:44 przez Jarek Bielawski.

--
Autor: kameleon (IP zapamiętane)
Data: 18.10.2010 - 11:04:33

[quote Jarek Bielawski]W chwili obecnej zdecydowana wikszo kandydatw na radnych z listy konstanciskiej PO nie jest czonkami PO. [/quote]

To dlaczego kandyduj z partyjnej listy? Albo dlaczego nie zapisuj si do PO?
Bo dzi przewag ma PO, a nie wiadomo jak bdzie za rok albo dwa?
Po co zamyka sobie drog do kolejnej zmiany pogldw?
Naczelna zasada: NASI GR! KRZY NASI? CI CO GR!

--

Idź do strony: <--|<-...56789101112131415...->|-->
Bieżąca strona: 10 z 34

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.