Forum Konstancina

Akcja: Fora::Wątki

Idź do strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 2 z 34
Re: POLSKA
Autor: Bartek (IP zapamiętane)
Data: 03.08.2010 - 14:36:13

Lubi, jak ludzie z megalomani myl, e to wanie ich obraam. :) Ale nie bd tego prostowa, bo mam wraenie, e nie ma sensu.

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

--
Autor: Leki (IP zapamiętane)
Data: 03.08.2010 - 14:50:12

[quote Bartek]Lubi, jak ludzie z megalomani myl, e to wanie ich obraam. :) Ale nie bd tego prostowa, bo mam wraenie, e nie ma sensu.[/quote]

Nie, to nie jest megalomania. Po prostu, Twj post zabrzmia totalnie obraliwie i pogardliwie dla tych, ktrzy w niedziel chodz do kocioa, ale rozumiem, e lepiej powykrca kota ogonem ni przyzna si i przeprosi.

--
wojna krzyzowa pod Paacem Prezydenckim
Autor: prawy i sprawiedliwy (IP zapamiętane)
Data: 03.08.2010 - 14:54:34

Obrocy krzya odnieli sukces. Po tym gdy zwyzywali ksiy i obrzucili butelkami, kancelaria prezydenta uznaa ze nie moe naraa ksiy oraz harcerzy i postanowia, ze krzy pozostanie.

I bardzo dobrze, rozsdnie postapili, bo jestem pewien e wrd motochu znaleliby sie prowokatorzy, ktrzy by si sami pookaleczali, zeby pokaza miastu i swiatu co zrobiy im suzby porzadkowe. Wszak wczoraj zapowiadali, ze sa gotowi ukrzyzowa si i umrze jak Chrystus.

posuchajcie ich wypowiedzi http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/12,93131,8204535,Obroncy_krzyza__Postapia_z_nami_jak_z_Jezusem__Przygotowalismy.html
warto obejrze wszystkie filmiki

--
Data: 03.08.2010 - 14:57:57

[quote Leki]Nie, to nie jest megalomania. Po prostu, Twj post zabrzmia totalnie obraliwie i pogardliwie dla tych, ktrzy w niedziel chodz do kocioa, ale rozumiem, e lepiej powykrca kota ogonem ni przyzna si i przeprosi.[/quote]

Jak go teraz czytam, to faktycznie, ale zabrzmia tak niecelowo. Przepraszam tych, ktrzy si poczuli przypadkiem uraeni, miaem na myli wycznie tych, ktrzy uwaaj, e ja powinienem i do kocioa zamiast robi to, co mam ochot robi (take spdza czas na konsumpcjonistycznej wdrwce po supermarketach).

To, e kto chodzi do kocioa w niedziel to jego sprawa, i nawet, powiem, "z bogiem nieche idzie". I niech ma taki sam stosunek do mnie.

Mam nadziej, e teraz wszystko jasne.

PS. Leki, chyba zdajesz sobie spraw, e gdybym celowo kogo obrazi, to przepraszanie za to byoby groteskowe? Obraa si kogo nie po to, eby go przeprasza potem, tylko aby go obrazi.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-08-03 15:00 przez Bartek.

--
Re: wojna krzyzowa pod Paacem Prezydenckim
Autor: unita (IP zapamiętane)
Data: 03.08.2010 - 16:14:19

[quote prawy i sprawiedliwy]Obrocy krzya odnieli sukces. zwyzywali ksiy i obrzucili butelkami, wrd motochu wczoraj zapowiadali, ze sa gotowi ukrzyzowa si i umrze jak Chrystus.
[/quote]

cool !!! relacje na ywo pjd jako breaking news, bo w sezonie ogrkowym trzeba sie starac o chwytliwy materia. Juz to widz: na ekranie regularna burda, z kotujcego sie tumu wystaj .. nie wiadomo, czy to krzye, czy sztachety..; sycha jakie wrzaski i przeklestwa, ktos intonuje pie patriotyczn, suby porzdkowe ( he he, porzdkowe ??) nie reaguj..; u dou na pasku przesuwa sie komentarz (w jzyku zalenym od kraju pochodzenia znudzonego upaem korespondenta), np. "Grupa fanatykw broni krzya przed przed ksimi", "Osobliwe rytuay aobne w jednym z najmodszych krajw UE", "Niewydolno policji w obliczu zagroenia", "Talibowie zachwyceni - udao sie rozpyli nad Waw extrakt religijnego uniesienia!" (to Al-Jazeera)
... no, cool po prostu ... :(

--
Data: 03.08.2010 - 16:25:31

Doceniam.

BTW w dyskusji o niedzielnym handlu raczej nie chodzi o to, eby niedzielnych klientw supermarketw zapdzi do kocioa. kraje Europy Zachodniej, w ktrych obowizuje zakaz handlu w niedziel s zupenie zlaicyzowane (Francja, Szwajcaria, Niemcy, chyba rwnie Skandynawia). W Niemczech par lat temu bya dyskusja o przywrceniu handlu w niedziel i byy wielotysiczne demonstracje przeciwko tej inicjatywie, bynajmniej nie z motyww religijnych, ale w imi:

- ochrony ycia rodzinnego (niech rodzice nie spdzaj niedzieli na zakupach z dziemi),
- ochrony przed agresywnym marketingiem
- ochrony socjalnej pracownikw brany handlowej

mona si z tym zgadza lub nie, ale fakt jest taki, e wiele zlaicyzowanych krajw nie dopuszcza handlu w niedziel i niekoniecznie trzeba do tego miesza Koci. NB. w US, gdzie adnych takich ogranicze nie ma, wierzcy ydzi zamykaj swoje sklepy w judaistyczne wita - nie wiem wic, dlaczego w sumie Koci nie zachci wierzcych wacicieli sklepw, aby nie handlowali w niedziele.

--
Autor: prawy i sprawiedliwy (IP zapamiętane)
Data: 03.08.2010 - 18:05:16

Panie Leki, to nie ten watek. O handlu w wita byo w sasiednim.

Tu si wypowiadaja PRAWDZIWI POLACY obrocy krzya.

Skoro jednak poruszy pan sprawe nauczania przez ksiey, to przyznam panu racj, ksia powinni zachca kupcw do pracy w niedziele, a kupujacych do spedzania inaczej czasu ni w supermarketach.

Moe to by gadaniem bez echa, tak jak dzi pod Paacem Prezydenckim. Katolicy w katolickim kraju apele katolickich ksiy mieli w .... powaaniu.

--
Autor: Krzysiek (IP zapamiętane)
Data: 03.08.2010 - 20:32:56

[quote=Jak go teraz czytam, to faktycznie, ale zabrzmia tak niecelowo.][/quote]

Panie Bartku nie szkodzi, na zdrowie.
Nie ma na wiecie ludzi, ktrzy czasami nie strzel gafy. Jest tylko wielu takich, ktrzy uwaaj, e nigdy si nie myl.
Pozdrawiam

--
Autor: Artek_Bartek (IP zapamiętane)
Data: 03.08.2010 - 21:17:04

[quote]znaleliby sie prowokatorzy, ktrzy by si sami pookaleczali[/quote]

potwierdzi to niejaki Kopotek, ktry przed kamerami tv (chwalc decyzj o odstpieniu dzi od przenosin krzya) dziennikarzowi zada pytanie z baaardzo powan min 'czy wie Pan, e s tu ludzi gotowi umrze za krzy?'
do tego wymikem jak w radio usyszaem wypowied spod Paacu 'my jestemy katolikami a ksiom wara od krzya!'
dla mnie to wszystko co si dzi dziao to raczej przejaw saboci pastwa ni dowd na jego (i obywateli) zdrowy rozsdek....

--
Autor: Jarema (IP zapamiętane)
Data: 03.08.2010 - 21:55:27

Czy uwaasz, e dobre by byo rozwizanie siowe?
Paowanie pod krzyem, to by bya woda na myn Kaczyskiego.

w [u]TVP1[/u] powiedziano prawd, e awantura o krzy zacza sie od wypowiedzi Jarosawa Kaczynskiego na konferencji prasowej w lipcu: "Jeeli prezydent Komorowski usunie krzy, to bdzie zupenie jasne, kim jest i po ktrej, w rnego rodzaju sporach dotyczcych polskiej historii, jest stronie."

Po tym wszystkim wstyd mi, e jestem Polakiem.

--
Autor: trener (IP zapamiętane)
Data: 03.08.2010 - 23:09:08

[quote Jarema]

w [u]TVP1[/u] powiedziano prawd, e awantura o krzy zacza sie od wypowiedzi Jarosawa Kaczynskiego na konferencji prasowej w lipcu: "Jeeli prezydent Komorowski usunie krzy, to bdzie zupenie jasne, kim jest i po ktrej, w rnego rodzaju sporach dotyczcych polskiej historii, jest stronie."

Po tym wszystkim wstyd mi, e jestem Polakiem.[/quote]

A nie jest tak, e to wczeniej BK wystrzeli z deklaracj jego usunicia?

http://www.radiownet.pl/republikanie/trener

--
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 03.08.2010 - 23:27:16

A nie jest tak, ze to miejsce jest nie odpowiednie dla Krzya?

Chyba nie mamy pastwa kocielnego - teren Paacu Prezydenckiego jest miejscem swieckim.

Wiem - zaraz odpiszesz, e w Palacu jest kaplica, tak jest, ale wnetrze paacu to nie miejsce publiczne. Niech kaplica bdzie, eby w zaciszu - prezydent, urzdnik kancelarii itd. mgli sobie porozmawia Panem Bogiem.

Ten cay cyrk na Krakowskim jest nie do przyjcia, a zachowanie chamskie gawiedzi w stosunku do ksiy, harcerzy - nie do przyjcia.

I gdzie tu koniec wojny polsko-polskiej?

--
Data: 03.08.2010 - 23:31:33

BK raczej nie mwi o 'usuniciu' (eksterminacji) tylko 'przeniesieniu w godne miejsce'...a Koci w.Anny (ustalony pniej) takim si raczej by wydaje...

dla mnie enujce byo to, e mowa bya o obronie krzya i 'obrocy' bronili go przed...ksidzem....modym ksidzem, ktry szykowa si do przeniesienia do kocioa... niektrzy mwi, e kilkuset naszych rodakw zachowuje si niewiele inaczej jak....fundamentalici islamscy...
jak si na takie scenki patrzy to mona zrozumie sowa Premiera o 'moliwym siowym rozwizaniu'...

--
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 03.08.2010 - 23:43:46

warto przeczyta wypowied p. Sariusz-Skapskiej, crki prezesa Federacji Rodzin Katyskich Andrzeja Skpskiego, ktry tez 10 kwietnia zgin w katastrofie samolotu pod Smoleskiem.

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,8210220,Sariusz_Skapska_o_krzyzu__Dochodzi_do_jakiejs_anarchii.html

-------------------------------------------------------------

Siowe rozwizanie nic nie da, bo na zo postawi las krzyzy.

--
Data: 04.08.2010 - 00:03:55

niewtpliwie znajd si zwolennicy tezy, e by nie doszo do anarchii - rozumianej jako rozpad czy te niedowad struktur pastwa - jedyn skuteczn metod zapobiegania jest rozwizanie siowe...zwaszcza w sytuacji,kiedy na opamitanie niektrych liczy nie za bardzo raczej mona...

--
Autor: trener (IP zapamiętane)
Data: 04.08.2010 - 00:41:14

Wg mnie sytuacja jest na tyle niestandardowa, e w imi spokoju czy polityki mioci ten krzy mgby sobie tam sta. I ju, to w miar proste.

http://www.radiownet.pl/republikanie/trener

--
Autor: Jarek Bielawski (IP zapamiętane)
Data: 04.08.2010 - 03:04:28

Warszawa jest w ogle miastem krzyy - dziesitek tysicy krzyy, jeli tylko przyjrze si zdjciom robionym w czasie powstania i tu po wojnie. Jako cao to miasto stanowi cmentarz ludzi, ambicji i zudze - taki las krzyy.

Rzeczywicie chyba ten krzy nikogo nie musi obraa. W kocu jestemy krajem w przewaajcej wikszoci katolickim i mamy kapliczki na niemal kadym skrzyowaniu drg. Nie wiem, czy warto politycyzowa ten krzy. Jako nastolatek byem wiadkiem, jak milicja "aresztowaa" krzye z kwiatw pod w. Ann, nie dopuszczaa ludzi... Nigdy nic dobrego z tego nie wyniko. Jeli ludzie potrzebuj tego krzya, to moe Trener ma racj - zostawi, a spowszednieje?...

--
Autor: unita (IP zapamiętane)
Data: 04.08.2010 - 07:48:32

[quote Jarek Bielawski] Jeli ludzie potrzebuj tego krzya, to moe Trener ma racj - zostawi, a spowszednieje?...[/quote]

... i bdzie mona na nim ukrzyowywa (skada w ofierze) na bieco tych i owych, np. pomysodawc zwikszenia VAT-u (oczywicie pod postaci kuky ..., do czasu ..). Gwnym kapanem zostanie ten pan, ktry w religijnym uniesieniu objawia Prawd: e prawdziw rodzin Komorowskich wymordowa ich pradziad ... (reszta objawienia zgina w wrd zgieku). Wok krzya postawi si otarz - po kolejnych ukrzyowaniach bdzie si na nim odprawia mody do Wielkiego Patrona Ktry Poleg Za Polsk. Z czasem powstanie - na wzr kocioa anglikaskiego - Koci Polski, nastpi schizma, antypapieem zostanie o.Rydzyk i trzeba bdzie jakiegos Eco, by to wszystko spisa dla potomnych.
Krzy nie spowszednieje - stanie si jdrem ruchu politycznego, z czasem obronie struktur i hierarchi, urodzi rzecznika i oddziay terenowe, a w kocu Watykan przyle swoich Szwajcarw ... I w ten oto sposb, znany i opisany w licznych ksiegach, powstanie Nowa Religia dla pdzcego w otcha wiata ..., a Polska znw i po wsze czasy bdzie Chrystusem Narodw ...

--
Data: 04.08.2010 - 08:23:48

[quote trener]A nie jest tak, e to wczeniej BK wystrzeli z deklaracj jego usunicia?[/quote]

A nie jest tak, e w wieckim pastwie powinien? Mnie akurat krzy pod paacem nie obraa, postawili go harcerze z potrzeby serca, bo taka bya chwila dziejowa, e emocjami ludzie myleli - ale symbole religijne w miejscach publicznych jednak nie s obojtne wobec deklaracji, e pastwo wieckie, a kady rwny.

Ciekawe, co powiedzieli by ludzie, jakby tam stan przenony minaret? Te Rodzina RM by go bronia przed przeniesieniem?

--
Autor: Klaudiusz (IP zapamiętane)
Data: 04.08.2010 - 09:01:06

BK odpowiedzia na pytanie zadane przez dziennikark,

--
Autor: Anonim (IP zapamiętane)
Data: 04.08.2010 - 10:25:01

[quote=Unita]Boruto, intryguj mnie Twoje wahania nastroju wyraone w bardzo zrznicowanych postach; jakby pisay rne osoby ! raz do rzeczy, luno, a po paru godzinach tak, jak powyej. Czy to sprawa diety ? poziomu pynw (fizjologicznych) ? a moe waha cinienia ? hm ... jeli widzisz Tuska, jako "ruskiego wasala", to czyim Ty jestes wasalem ?[/quote]

Czy ja mam jakie wahania nastroju kiedy pisze o Tusku ? Akurat w takich przypadkach mj nastrj jest bardzo stabilny , jest to stan silnegi wk...nia.
Do czego sie ten mistrz dokonywania przewrotw stanu dotknie to spieprzy .
A nadzwyczajnie udao to mu sie uczyni w przypaku tzw. jednego okienka , w ktrym jak szumnie Tusk obiecywa , mielimy mie moliwo zaatwienia wszystkich formalnoci zwizanych z zaoeniem firmy.

Wszyscy dzi ekscytuj sie wojn o krzy .I wanie o to Tuskowi i Komorowskiemu chodzio , stworzyli sobie zasone dymn aby pod jej osona podnie nam podatki. Podnie podatki na zielonej wyspie penej dobrobytu i osigajcej stay wzrost gospodarczy. A e poziom dugu publicznego w czasie gdy PO jest u wadzy , osign rekordow wysoko , to zapewne wina krzya.
Ale podwyki w wys. zaproponowanej , maj swe logiczne uzasadnienie . Osigniete w ten sposb roki zapewni i nie zabraknie pieniedzy na pensje dla 30000 ty urzednikw , bo o tyle mniej wiecej wzrosa liczba etatw w rozbuchanej biurokracji w czasie gdy Tusk z Rychem , Mirem iGrzechem robi co chce.
Jednego te podwyki nie zaatwi , nie zmniejsz astronomicznej dziury budetowej ! Ale Tusk siegajc nam w sposb ordynarny do naszych kieszeni dobrze wie e w skali roku kady Polak musi wi w zrzutca na kolesi Tuska , na ich pensje i bedzie to ponad 150,00z. rocznie od ebka.

Unito ,czy to e ja uwaam Tuska za moskalowego wasala , musi automatycznie oznacza e i ja wasalem czyim by musze ? Ot nie musze ale chce , chce by wasalem POLACTWA ! Moge by rwnie Twoim.
Doprowadzenie do sytuacji w ktrej ledztwo w sprawie katastrofy smoleskiej zostao woone w caoci w ruskie apy , to wasalizm w krysztaowej postaci.

Partia ktra sza do wyborw z hasami obniania podatkw , z pomysem na wprowadzenie podatku liniowego: - NIECH YJE , NIECH YJE , NIECH YJE ! Urrrrrrrraa !!!

Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 2010-08-04 10:29 przez Boruta.

--
Autor: Bogusław Komosa (IP zapamiętane)
Data: 04.08.2010 - 11:23:33

Panie Bartku z tym minaretem to straszne pudo.Wyznawcy Islamu sobie niele radz, ale tolerancja innych religii nie jest uznawana.
Moe pan nie wie jak wolno religijna i prawa kobiet przestrzegane s w Arabii Saudyjskiej,Kuwejcie,Iranie,Pakistanie,Afganistanie,Izraelu,Pnocnym Sudanie i wielu innych miejscach na wiecie.Tam chrzecijan traktuje si jako ludzi drugiej kategorii, albo jeszcze gorzej.Poprawno polityczna nie pozwala o tym mwi.

--
Data: 04.08.2010 - 12:19:46

Ale mnie nie chodzi o to, co jest tam, gdzie na Bliski Wschodzie. Mnie interesuje czy tutaj ci, co tak walcz o krzy walczyli by te o inny symbol RELIGIJNY, gdyby by postawiony ku pamici Lecha Kaczyskiego?

A tu chodzi tylko o bycie witszym od papiea - bo tum wie lepiej, gdzie miejsce krzya, ni duchowni? Islam nietolerancyjny, jasne, ale jacy s w takim razie ci ludzie, ktrzy za nic maj przepis i uczucia innych? Oni s usprawiedliwieni jako? Czy jest to taki sam ciasny obraz widzenia wiata, jak ten, ktry pitnuj? To jest klasyczna postawa Kalego - co my robimy dobre, jakby kto inny robi to samo, to ze...

Zamiast "minaret" mona wstawi "ikona", albo "menora". Tu si rozchodzi walka o symbol chrzecijaski i nie odmawiajc kulturze europejskiej wielkich korzeni chrzecijaskich, ja chciabym y w laickim pastwie, gdzie si nikogo nie faworyzuje, a czonkowie rnych obcych mi wyzna toleruj - nie musz nawet akceptowa, ani tym bardziej pochwal, ale tolerowa jedynie - wszystkich tych, co i tak pjd do pieka, bo s inni.

Nie odmawiam uhonorowania zmarego prezydenta, ale w sposb nie nacechowany adn filozofi. Ani religi, ani prdem filozoficznym, ani ide polityczn. Zwyczajnie, po ludzku. A tu jest wojna o to, e musi by tak, jak daj tego radykalni chrzecijanie - bo dla mnie to radykalizm jest, taki sam radykalizm, jak nauka ajatollahw czy pogldy nardowo-socjalystyczne - "tylko my mamy racj".

I to mnie mierzi. Krzy mnie nie mierzi, nie odrzuca, ot, symbol. Mierzi mnie zachowanie ludzi wok tego symbolu. Bo jest tak, e on sta si waniejszy od nauk, ktre symbolizuje - w tym od nauki o mioci bliniego, ktra jest najwaniejszym przykazaniem - nakazem moralnym - Nowego Testamentu.

--
Data: 04.08.2010 - 12:23:31

Przede wszystkim, wiecko pastwa nie oznacza, e przestrze publiczna ma by wolna od symboli religijnych. Nie ma takiej zasady, nie ma takiego przepisu (inaczej trzeba by usuwa przydrone kapliczki). Teren pod paacem naley chyba do miasta, ktre jest jego dysponentem - moe ten krzy usun lub nie.

Temat jest oczywicie zastpczy i rozwija si wedug znanego scenariusza:

a) podpucha/prowokacja (usunicie krzya, koncert Madonny w dniu wita maryjnego),

b) oczekiwana, histeryczna reakcja niewielkiej grupy ludzi (czsto odwouj si do PiSu bdcego w ich opinii obroc tradycji, wiary, etc.),

c) wielki spektakl medialny pt "patrzcie, jaki PiS ma ohydny i nietolerancyjny elektorat", potem nastpuj wywody o tolerancji itp itd

A PiS gupi jak but gra w t gr, rozpisan na rol przez kogo innego.

I co si dzieje? Ano to, e wszyscy gadaj tylko o tym, co wykrzykuje grupa ludzi zebranych pod krzyem w okolicach paacu, a nie o:

- opakanych skutkach oddania Rosjanom kontroli nad ledztwem smoleskim i odpowiedzialnoci tych, ktrzy do tego dopucili,
- katastrofalnym stanie polskiej armii,
- stanie gospodarki i tym, gdzie s obiecane reformy, ktrych projekty miay zapenia szuflady ministrw

najlepsze co przeczytaem ostatnio, to e pracuje zesp w rzdzie do spraw badania.... wet Lecha Kaczyskiego. Nie wierzycie? Ja te nie wierzyem wasnym oczom...
http://wyborcza.pl/1,91446,8207018,Gras__wkrotce_pierwsze_efekty_prac_zespolu_ds__wet.html

--
Data: 04.08.2010 - 12:30:57

Leki - przyczyna stanu, to jest zupenie inna sprawa.

Faktem jest, e kto, kogo wybralimy na swojego reprezentanta (tak, wiem, ci inni wybrali, to "nie nasz reprezentant" - ale demokracja jest niestety taka, jaka jest), podj w imieniu narodu jakie decyzje. Skoro nard si nie zgadza, to na grzyba wybiera reprezentanta? Niech si nard sam rzdzi.

Doskonae byo opowiadanie Philipa K. Dicka "Ostatni pan i wadca" - Liga Anarchistyczna wdrowaa po kraju i walia po ryju kadego, kto mia bezczelno si organizowa. Bo organizacja, to samo zo, to "system", a ten, jak wiemy, naley pieprzy, bo z definicji jest demoniczny :)

Skoro ju pozwolilimy komu nas reprezentowa, my, jako nard, jako cao, nie pojedyncze oderwane jednostki, to my, jako nard, jako cao, musimy swoje wasne decyzje szanowa. Chyba, tak myl. Bo inaczej, jaki sens miao ich podejmowanie?

--
Data: 04.08.2010 - 13:20:30

"(tak, wiem, ci inni wybrali, to "nie nasz reprezentant" - ale demokracja jest niestety taka, jaka jest)"

to nie jest moja filozofia. nie ukrywam, e jestem krytycznie nastawiony do BK, ale - jak pisaem przed wyborami - jeeli zostanie wybrany, to bdzie to rwnie mj prezydent, uosabiajcy majestat RP. Np. nie pozwolibym sobie na demonstracyjne oddanie orderu dlatego, e nie podoba mi si jaka decyzja prezydenta - co byo robione demonstracyjnie za rzdw LK.

jeeli teren, na ktrym stoi krzy jest w dyspozycji Kancelarii Prezydenta, to decyzj tej kancelarii o usuniciu krzya naley uszanowa (cho mona j krytykowa, jako prowokacyjn i obliczon na podniesienie temperatury konfliktu, generalnie ludziom, zwaszcza starszym, usuwanie krzyy kiepsko si kojarzy). nie zamierzam bezkrytycznie broni tych ludzi, ale mog zrozumie ich motywacje tzn. w istocie ch jakiego utrwalenia pamici o LK w okolicach Paacu Prezydenckiego. krzy mia by w zaoeniu tymczasowo, do czasu wanie takiego utrwalenia, np. w formie tablicy (w czym chyba nie ma nic zego) - jego bezwarunkowe usunicie urazio tych ludzi, ktrzy do tego dyli.

nie mog si oprze wraeniu, e nowy lokator Paacu chciaby unikn utrwalenia tej pamici, co wydaje mi si bardzo maostkowe.

porwnajmy to choby z "biaym miasteczkiem" z okresu rzdw PiS. pielgniarki rozbiy nielegalne obozowisko przed kancelari premiera w Al. Ujazdowskich a trzy (czy dwie) weszy do budynku kancelarii i odmwiy wyjcia z niego tzn. nielegalnie przebyway w budynkach rzdowych. nie walczyy przy tym o adne cele altruistyczne tylko o podniesienie zarobkw.

zgodnie z t logik, Kaczor powinien by w imi legalizmu to towarzystwo spaowa, namioty zwin, wywali pielgniarki z budynkw kancelarii oraz zrobi im spraw karn. ograniczy si wtedy do zaguszania ich telefonw komrkowych oraz przesunicia ich na trawnik gdy zablokoway cae Aleje - a ile wtedy byo krzyku, e gestapo, hitlerowcy, Beria, Jeow, Jagoda i Himmler w jednej osobie....

no, ale wtedy dzisiejsi legalici byli z ludem przeciwko wadzy ;-))

--
Data: 04.08.2010 - 13:44:16

O ile wiem, decyzja o upamitnieniu tego miejsca bya - nic konkretnego, niestety, ale bya mowa o tablicy pamitkowej.

Rozumiem, e s ludzie, ktrzy wadzy nie zaufaj - taki mamy baga historyczny, e wadzy ufa gupio, ale chyba nie chodzi o to, eby krzy sta tam na przysowiowym "placu budowy" i dopiero jak tablica bdzie wmurowana, to zosta przeniesiony.

Natomiast co do laickoci - mnie by przeszkadzao, gdyby prezydent, wieci urzdnik mojego wieckiego pastwa mia na stae by upamitniony symbolem religijnym. Krzyem upamitniony moe by jego grb, bo by, zdaje si, chrzecijaninem i miejsce pochwku pod krzyem jak najbardziej jest nalene.

Ale tak samo, jak tablice upamitniajce walki AK i zbrodnie hitlerowskie jest opatrzone orderem wojskowym, tak upamitnienie urzdu powinno jednak odby si w sposb sekularny. To, e masy nie ufaj obietnicom tablicy, to jest inna sprawa. Natomiast gdzie zdrowy rozsdek si zgubi.

No i ja widz pielgniarki inaczej - moe dlatego, e dla mnie religia ma znaczenie marginalne, prcz czysto naukowego i rozumowego uznania istnienia "boga" nie angauj si w ni, wic dla mnie walka o ideologi od walki o byt zasadniczo si rni.

Chocia ja lubi walczy o czysto jzyka polskiego - to dla mnie jest patriotyczne i narodowe. Dla innych synonimem polskoci jest "pierwsza litera alfabetu boga" - kady patriotyzm i "swoje miejsce" rozpoznaje inaczej.

Ale, na boga, jestemy ludmi cywilizowanymi. I chyba, nie wiem, tak jak ja nie bd bi policjanta w imi demokracji, tak chyba jednak ksidz, w kocu przez boga jako tam naznaczony, ma wgld w tajniki wiary lepszy, ni przecitny wierny, ktry teoretycznie powinien pasterzowi ufa. Bo nie jest niestety tak cakiem, e "prosty lud ma zawsze racj", a "vox populi, vox dei".

--
Data: 04.08.2010 - 13:56:26

Decyzji o upamitnieniu nie byo i na razie nie ma. Co do formy upamitnienia - rzeczywicie, krzy niekoniecznie, ale od razu mwiono, e krzy jest tymczasowo.

Ale dlaczego, skoro powoujesz si na legalizm (mamy decyzj demokratycznie powoanego prezydenta i trzeba j szanowa), to rnicujesz sytuacj pielgniarek i obrocw krzya? Wychodzi na to, e nie o legalizm to chodzi, tylko raczej o to, e protestujcy mog by "suszni" lub "niesuszni". Sorry, ale Twj prywatny stosunek do religii ma tutaj marginalne znaczenie.

Czy to oznacza, e wg Ciebie, X moe wystawi namiot pod kancelari premiera, zaj pas drogowy w Al. Ujazdowskich oraz wedrze si do budynkw rzdowych, ale tylko, jeeli da podniesienia swoich zarobkw. Gdyby zrobi to samo (a chyba przyznasz, e jeeli chodzi o wag narusze prawa, to naruszenia obrocw krzya s jednak mniejsze), bo chciaby broni krzya w miejscu publicznym, to byby zanarchizowanym warchoem. Jedynie tak da si odczyta Twoj logik.

Last but not least, komentarze dotyczce tego, e lud powinien si sucha ksiy w sprawie krzyy s do komiczne. Koci to nie tylko ksia, to rwnie wierni - zabawne jest, jak osoby zawsze gotowe do wytykania braku demokracji w Kociele, nawouj do bezwgldnego posuszestwa kapanom, gdy tylko kapani mwi to, co akurat jest zbiene z pogldem komentujcego. Niezalenie, jak oceniam postpowanie "obrocw krzya" w tym konkretnym przypadku, to relacje pomidzy wiernymi a ksimi zostawibym jednak czonkom Kocioa.

A e zdrowy rozsdek si gdzie zgubi, to ju dawno wiem i afera z krzyem nic tu nie zmienia....

--
Autor: Anonim (IP zapamiętane)
Data: 04.08.2010 - 13:58:06

Kilka pyta .

1) - Czy Komorowski tak do koca jest wiadomy tego w jakim kraju zosta prezydentem ?
2)- Jeli tak , to czy obecno w nim (przyjmijmy na chwile) fanatykw religijnych to dla niego niespodzianka ?
3) - A jeli przyj e wie gdzie mu przyszo prezydentowa , to czy decyzja o usunieciu/przeniesieniu krzya nie bya hasem aby upiory wyszy na ulice ?
4) - A jeli wie gdzie prezydentuje sobie , to rozumiem e tak decyzje w wietle kamer wyda , bo z upiorami mu do twarzy ?
5) - Czy znane mu jest przysowie :- Kto sieje wiatr , ten burze zbiera > Czyli , kto wywouje kataklizm , musi sie liczy z jego nastepstwami !?
6) - Czy Komorowski wie e suzby juz zaczynaja zamyka jego przeciwnikw ?
http://monitorpolski.wordpress.com/2010/07/30/rafal-gawronski-pierwszym-oficjalnym-wiezniem-politycznym-iv-rp-aresztowany-z-drewnianymi-krzyzami-naprzeciwko-palacu-prezydenckiego/

To e kto wbrew mojej woli wybra takiegi a nie innego prezydenta , nie oznacza , lub nie powinno oznaczac , e mam milcze i nie mc swego niezadowolenia mc okazywac. Obiecuje e sw typu cham , oszoom uywa nie bede a o domaganiu sie dorniecia watah mowy nie ma. Mimo iem hiena i bydo zarazem !

Tuska wczoraj zapowiedzia iz nie zawaha sie przed rozwiazaniem siowym skierowanym przeciw obrocom krzyza. Wot gieroj ! Maadie ! Najlepiej niech poprosi swych czerwonych przyjaci , niech mu podel puk czerwonoarmistw, oni w walce ze wzolennikami krzya wielkie dowiadczenie maja ! I nasze chopaki nie bed mie rozterek typu la matke lub ojca swego pa czy nie wypada moe !?

Wracam do tzw. fanatykw religijnych , ot dla mnie to s tylko ludzie ktrzy domagaja sie wiarygonej obietnicy e powstanie co zamiast krzyza , co upamietni pamie wszystkich ofiar katastrofy. Jak Komorowskiemu i Tuskowi szkoda na to grosza publicznego , to spoeczestwo zrobi zrzutke.

Miniaturka minaretu , czy czegokolwiek innego ? Czemu nie , tylko tego broni nie bedzie komu . Wiec po co przynosi? Chyba e tak sobie dla jaj.

Jeszcze raz podkrelam , e to i tyle uwagi powiecamy sprawie krzya , to woda na myn odwracajacy nasz uwage od spraw naprawde wanych dla kraju.

Zmieniany 3 raz/y. Ostatnio 2010-08-04 14:08 przez Boruta.

--
Autor: Bogusław Komosa (IP zapamiętane)
Data: 04.08.2010 - 14:07:46

Jak wynika z informacji zamieszczonych na prezydenckiej stronie internetowej, w trakcie swojej kadencji Lech Kaczyski zawetowa 18 ustaw, z czego 17 za rzdw PO-PSL. Niektre z nich obecnej koalicji udao si odrzuci dziki wsparciu posw Lewicy (bowiem do odrzucenia prezydenckie weta potrzeba wikszoci 3/5 gosw w obecnoci co najmniej poowy ustawowej liczby posw).To jest cytat z GW,ktra twierdzia, e LK wetowa prawie wszystkie ustawy.
Co do menory, czy ikony- nie syszaem,eby ikony przeszkadzay.Jeli chodzi o menory to jeli s na swoim miejscu mnie nie przeszkadzaj.To za wadzy komunistycznej po wojnie w ktrej ydw byo niemao byo przyzwolenie na niszczenie miejsc kultu,cmentarzy.Jeli wadza 45 lat na dewastacj zezwalaa to dla wielu ludzi by sygna,e trzeba niszczy.Najczciej byli to ludzie bez pogldw.Szabrownicy.

--

Idź do strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 2 z 34

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.