Forum Konstancina

Akcja: Fora::Wątki

Idź do strony: <--|<-...2021222324252627282930...->|-->
Bieżąca strona: 25 z 34
Re: POLSKA
Autor: Leki (IP zapamiętane)
Data: 04.03.2011 - 12:03:27

[quote=trener]Myślisz Leki, że u nas w Polsce jest mocne spoiwo? [/quote]

Nie, spoiwo z różnych względów jest słabe i chyba ulega dalszej erozji. Polecam "Esej o duszy polskiej" Legutki - bardzo pesymistyczna diagnoza, czasami aż za bardzo, ale generalnie trafna.

Ale w imię "spoiwa" nie powinniśmy uniemożliwiać ludziom przyznawania się do odrębności etnicznej, w końcu jako Polacy miłujemy wolność ;-)), dlaczego mamy ją innym ograniczać.

To porównanie z makakiem to trochę na wyrost i krzywdzące. Jak ktoś się czuje członkiem kaszubskiej (łemkowskiej, kurpiowskiej, etc.) mniejszości, to nie jest to żaden odpał i nie chcę, aby moje państwo arbitralnie decydowało, że "takiej mniejszości nie ma".

--
Autor: trener (IP zapamiętane)
Data: 04.03.2011 - 13:05:10

[quote Leki]
To porównanie z makakiem to trochę na wyrost i krzywdzące. Jak ktoś się czuje członkiem kaszubskiej (łemkowskiej, kurpiowskiej, etc.) mniejszości, to nie jest to żaden odpał i nie chcę, aby moje państwo arbitralnie decydowało, że "takiej mniejszości nie ma".[/quote]

Oj Leki, przecież makaki istnieją :)
To było tylko lekkie ad absurdum, ale zdecydowanie nie zgadzam się, że na wyrost i krzywdzące.
Ja nie wiem, od kilku postów mam wrażenie, że podkreślam Ci jedna ważna rzecz, a Ty cały czas ją interpretujesz całkowicie odwrotnie od tego, jak bym chciał, żebyś interpretował. Coś widać muszę zmienić w nadajniku. Może to wina przeglądarki... :)

http://www.radiownet.pl/republikanie/trener

--
Data: 04.03.2011 - 13:25:19

Ja mam włościańskie pochodzenie, mnie trzeba jak krowie na rowie...

Subtelności i niuansów nie kumam ani w ząb. Musisz walnąć prosto z mostu, jak nie zrozumiem, to możesz uznać mnie za forumowego głupka ;-)

Jeżeli Twoją tezą było, że otwarcie drzwi dla manifestowania śląskiej odrębności to droga do germanizacji tego regionu, to ja się tej obawy raczej wyzbyłem - z powodów wyłuszczonych wcześniej.

Historia magistra vitae ale powtarza się tylko jako farsa.

Raczej boję się, że Polska spadnie jako całość do roli państwa klientelistycznego wobec Niemiec i tak naprawdę, pozostając suwerenna, nie będzie miała podmiotowości politycznej na miarę swoich możliwości. Krótko mówiąc, biorąc pod uwagę potencjał demograficzny i terytorialny, możemy w uproszczeniu wyróżnić w UE państwa I, II i III ligi. Nas los umieścił pomiędzy I a II ligą (ludnościowo, przede wszystkim) - czyli mogliśmy aspirować do klubu, który decyduje o kształcie UE, a obecnie spadamy do II ligi, czyli będziemy wykonawcami tego, co ustali I liga.

Polityka wschodnia (w takim trochę giedrojciowskim wydaniu) miała być w założeniu lewarem, na którym podjedziemy do I ligi. W momencie zmiany władzy w Polsce, można było skonstatować, że ta polityka nie przyniosła sukcesów, a raczej wyglądało na to, że poniosła klęskę. Jednak obecny rząd w sposób dość ostentacyjny kompletnie olał tego rodzaju politykę wschodnią (podobnie jak nurt "prometeistyczny" tzn. aktywne wspomaganie w wydobywaniu się państw z post-sowieckiej strefy wpływów) i wybrał "mainstream" i "normalizację".

Jak na razie, rezultaty są dość opłakane, a status Polski znajduje odzwierciedlenie w obecnej realizacji idei "twardego jądra" UE, które będzie ośrodkiem decyzyjnym, a my - peryferiami, do którego adresowane są już podjęte decyzje.

--
Autor: Bartek (IP zapamiętane)
Data: 04.03.2011 - 13:28:35

Wy tu o Łemkach, a w internetach ludzie się nawołują, żeby w polu "religia" wpisywać "jediizm".

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

--
Data: 04.03.2011 - 13:50:54

[quote Bartek]Wy tu o Łemkach, a w internetach ludzie się nawołują, żeby w polu "religia" wpisywać "jediizm".[/quote]

W moim domu bywali różni cudacy, co to np. życzyli szczęsliwego nowego roku w sierpniu i tak dalej (ojciec był socjologiem religii i badał nowe ruchy religijne czy popularnie zwane sekty), ale "jediistów" nie spotkałem ;-))

musi to jakaś religia wyznawana tylko na mordoksiążce

--
Data: 04.03.2011 - 14:29:38

[quote]Jak na razie, rezultaty są dość opłakane, a status Polski znajduje odzwierciedlenie w obecnej realizacji idei "twardego jądra" UE, które będzie ośrodkiem decyzyjnym, a my - peryferiami, do którego adresowane są już podjęte decyzje.[/quote]

Jeszcze w odniesieniu do własnej wcześniejszej wypowiedzi dotyczącej formowania się "twardego jądra" UE (albo, jak kto woli, Europy dwóch prędkości) i stanowiska Polski wobec tego procesu:
http://ludwikdorn.salon24.pl/284118,premier-tusk-sie-nie-nadaje-qed

niestety, chyba przyjdzie nam żyć w ciekawych czasach...

--
Data: 04.03.2011 - 15:07:03

No co ty, jadiizm to religia wyznawana przez Zakon Jedi. A facetów w tunikach z mieczami świetlnymi to chyba znasz...

--
Data: 04.03.2011 - 15:25:00

[quote Bartek]No co ty, jadiizm to religia wyznawana przez Zakon Jedi. A facetów w tunikach z mieczami świetlnymi to chyba znasz...[/quote]

zorientowałem się, że chodzi o Gwiezdne Wojny, chyba nie doceniasz mojej znajomości współczesnej kinematografii. pisałem to raczej w konwencji ironicznej, ale chyba nie wyszło...

są jeszcze wyznawcy latającego potwora spaghetti: http://www.venganza.org/about/
chyba mają w założeniu pastiszować inne (wielkie i te mniejsze) religie

--
Autor: jacekkk (IP zapamiętane)
Data: 04.03.2011 - 18:29:24

Nie bardzo wiem gdzie to umieścić w jakim wątku , ale chyba tu jeśli nie tu to proszę moderatora aby gdzieś to przeniósł tylko nie do wątku z humorem o politykach

http://www.tvn24.pl/-1,1694763,0,1,wspolnik-dubienieckiego-ulaskawiony-przez-prezydenta,wiadomosc.html

--
Autor: AK (IP zapamiętane)
Data: 04.03.2011 - 19:07:53

Haniebne jest zachowanie skazanego, Dubienieckiego i niewłaściwe Prezydenta Kaczyńskiego

--
Autor: babet (IP zapamiętane)
Data: 04.03.2011 - 20:27:12

[quote jacekkk]Nie bardzo wiem gdzie to umieścić w jakim wątku , ale chyba tu jeśli nie tu to proszę moderatora aby gdzieś to przeniósł tylko nie do wątku z humorem o politykach

http://www.tvn24.pl/-1,1694763,0,1,wspolnik-dubienieckiego-ulaskawiony-przez-prezydenta,wiadomosc.html[/quote]co ma piernik do wiatraka?

--
Data: 04.03.2011 - 21:09:57

Coś ma piernik do wiatraka . Chciałbym aby w Polsce prawidłowo interpretowano prawo i sprawiedliwość , naprawdę nie piszę tego złośliwie w stosunku do PiS bo i innym Prezydentom zdarzały się niefortunne ułaskawienia , ale zadziwia mnie liczba 1824 tyle wpłynęło wniosków a na uruchomienie trybu zdecydowano się 18 razy i czemu w tej osiemnastce jest właśnie ten , czy to jest jakiś szczególny przypadek .

--
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 04.03.2011 - 22:42:09

po prostu "kolega królika"

--
Autor: Anonim (IP zapamiętane)
Data: 05.03.2011 - 11:08:20

[quote=jacekk]Chciałbym aby w Polsce prawidłowo interpretowano prawo i sprawiedliwość , naprawdę nie piszę tego złośliwie w stosunku do PiS bo i innym Prezydentom zdarzały się niefortunne ułaskawienia [/quote]

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/lech;walesa;ulaskawil;drugiego;gangstera;z;pruszkowa;-;twierdza;wiadomosci;tvp,53,0,47669.html

W takim razie o co kamon ? :(:)
_______________________________________________________________________________________

Każda regionalność , etniczność i "odrębność" kulturowa , kręci mnie niesamowicie :)

Zmieniany 3 raz/y. Ostatnio 2011-03-05 12:43 przez A.Zambrowicz.

--
Data: 05.03.2011 - 12:34:31

Otwieram wyżej podany link, a tam reklama Toyota Bank:

Rozmnażaj pieniądze w lokacie 3- dniowej

Proponuję wykupić na stronie banner reklamowy, cennik oraz instrukcja na głownej stronie serwisu

--
Data: 05.03.2011 - 12:58:16

"[b]- Czytałem, że Zbigniew Hołdys osobiście bardzo pana lubi, ale trudno mi wyobrazić sobie, jak spokojnie dyskutujecie o swoich poglądach.[/b]
- Oczywiście, że nie podziela moich poglądów, ja nie podzielam jego. Ale to nie musi prowadzić do wojny! Jest kilka takich kluczowych spraw, które dzielą ludzi, ale nie muszą dzielić w sposób agresywny. I nie chodzi tu o środowisko artystów. Kiedy myślę o tym, co różni poglądy moje i Donalda Tuska to przede wszystkim stosunek do Rosji. [b]A to wynika z wychowania, z tradycji rodzinnych...[/b]

Więcej
http://www.se.pl/wydarzenia/opinie/pawe-kukiz-tusk-nie-zrozumie-rosji_174324.html

--
ciekawe, pewnie dlatego rozumiem co pisze babet
Data: 05.03.2011 - 19:11:22

Odykcire

Nie moegłm ueiwrzyć że waśłciiwe młgoem zozureimć co cztyam. Fenoemen słiy lukidzego mógzu. Weułdg odykcira na Uinerwtesycie Cmabrigde, nie wżane w jaiekj kleojonści ułżoone są lietry w wryazie. Najawżnjszeią rzczeą jset żbey peirtszwa i otsanita letria błya na waśłciywm meijcsu. Rszeta mżoe być uożołna gdizeklowiek a i tak wcąiż mżemoy to bez porbelmu perzytczać. Dzejie się tak daltgeo bo ldzuki mzóg nie cztya kadeżj poejdnczyej ltiery, ale słwoa jkao cłaśoć. Neiasmowtie? tak... Jak zwasze mśylaełm że otrogarfia jset wżana...! Jśeli mżesz to prezcztyać, perzśilj daelj...

--
Autor: Bogusław Komosa (IP zapamiętane)
Data: 05.03.2011 - 23:14:49

Byłem w Szczytnie na Dniach Szczytna w sierpniu 2008 roku.Pomimo ,że władzę sprawowała już platforma pan Paweł Kukiz w czasie koncertu rockowego jechał po PiSie,szczególnie po braciach Kaczyńskich jak po burej kobyle.Na szczęście wichura zakończyła ten polityczny występ.Ludzie uciekli w popłochu.Chyba Pan Bóg tego nie wytrzymał.

--
Data: 05.03.2011 - 23:23:00

To dlaczego Pan Bóg zabrał jednego z Kaczyńskich?

--
Data: 06.03.2011 - 03:21:23

Poniewaz Bóg nie jest zachłanny !

--
Autor: AK (IP zapamiętane)
Data: 06.03.2011 - 14:14:02

[quote mania]To dlaczego Pan Bóg zabrał jednego z Kaczyńskich?[/quote]

Ponieważ wszystkich zabiera z tego świata - taj już jest

--
Data: 06.03.2011 - 15:07:30

[quote mania]To dlaczego Pan Bóg zabrał jednego z Kaczyńskich?[/quote]. tak rozumując ,można zadać pytanie , dlaczego zostawił drugiego ?

--
Data: 06.03.2011 - 15:10:37

Właśnie dlatego , że nie jest zachłanny. Ale tak jak pisze AK , na każdego przyjdzie czas .

--
Autor: Hammer (IP zapamiętane)
Data: 06.03.2011 - 16:01:01

nieznane sa wyroki boskie.

--
Data: 06.03.2011 - 16:22:45

Nieznane dla ludzi .Bóg w swej mądrości jest nieomylny.

--
Data: 06.03.2011 - 17:50:02

Tylko dla swoich wyznawców, zasadniczo.

--
Data: 08.03.2011 - 01:48:59

Platformerskie gwiazdy jęknęły z bólu. Jak to? To już można krytykować PO bez narażenia się na zarzuty, że sprzyja się PiS?

http://uwazamrze.pl/2011/03/ludzie-z-plasteliny/

"Korowód artystów na usługach polityki doszedł do ściany. Zdezorientowany, dziś czeka na kolejne wytyczne."

Krzysztof Feusette

--
Data: 08.03.2011 - 09:37:29

http://wpolityce.pl/view/7948/Senator_odchodzi_z_PiS_do_PSL_u__bo__nie_chce_juz_krytykowac____chce_pracowac_.html

Kolejny wierny opuszcza szeregi

--
Data: 21.03.2011 - 00:12:29

Nikt nie zarzucił chłopakowi , ze np. fałszuje , że nie ma głosu .

Nie - on po prostu odważył sie zaśpiewać patriotycznie.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=-jkVMOrDphY

Film na YT błyskawicznie został zablokowany . Ale tu jest sprawa opisana.

http://www.se.pl/rozrywka/plotki/must-be-music-piotr-wolwowicz-skrytykowany-za-patriotyczna-piosenke-rosiewicza-wideo_176670.html

A to ta piosenka tak się zapendowskiej nie spodobała.

http://www.dailymotion.pl/video/x4f4q4_pytasz-mnie-andrzej-rosiewicz_music

zapendowska ! mam wolny etat w barze - ściery do podłogi !

Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 2011-03-21 18:09 przez A.Zambrowicz.

--
Data: 21.03.2011 - 22:06:03

Dobrze ,ze nie mogą jeszcze wykasować Rosiewicza . Niech żyje wolny internet .

--

Idź do strony: <--|<-...2021222324252627282930...->|-->
Bieżąca strona: 25 z 34

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.