Forum Konstancina


Akcja: Fora::Wątki

Idź do strony: <--|<-...2122232425262728293031...->|-->
Bieżąca strona: 26 z 34
Re: POLSKA
Autor: Leki (IP zapamiętane)
Data: 22.03.2011 - 10:04:59

Uwaga, uwaga ! Reaktywacja "Białego Miasteczka", tym razem pod Sejmem: http://www.rp.pl/artykul/630491_Pielegniarki--Bedzie-pikieta-przed-Sejmem.html

Czekam na HGW roznoszącą kanapeczki, Seweryna Blumsztajna ekstatycznie piszącego o "nowej Solidarności", a także - last but not least - Manię, wspierającą pielęgniarki w ich walce o warunki pracy i płacy.

Ale coś mi mówi, że się nie doczekam.... albo doczekam się subtelnego niuansowania, wykazującego, że wtedy walczyły o godność a teraz są warchołami ;-)

--
Re: POLSKA
Autor: jacekkk (IP zapamiętane)
Data: 22.03.2011 - 12:42:31

Leki ty to masz cięty język . Nareszcie możesz poszaleć jak coś się dzieje . Może i Ty tam się wybierz i rozstaw stolik z podziemną literaturą pana Gondarczyka jak za czasów prawdziwej Solidarności . Jarek rozpędził białe miasteczko zobaczymy jak teraz to się zakończy .

--
Re: POLSKA
Autor: Anonim (IP zapamiętane)
Data: 22.03.2011 - 12:59:49

Jacku , a coś bliżej o tym jak Jarosław Kaczyński rozpędził "białe miasteczko" mógłbyś napisać ?

Jak to się teraz zakończy nie wiem. Ale pewnie znów SLD będzie dziękowało towarzyszce D.Gardias za przeprowadzenie udanej akcji.
A Dorota Gardias
wraz z towarzyszkami podziękują aktywowi partyjnemu za udzielone podczas akcji
wsparcie organizacyjne, moralne, medialne i wszelkie inne.

--
Re: POLSKA
Autor: Leki (IP zapamiętane)
Data: 22.03.2011 - 13:09:32

[quote jacekkk] Jarek rozpędził białe miasteczko zobaczymy jak teraz to się zakończy .[/quote]

naprawdę rozpędził? a kiedyż to, bo moim zdaniem zwinęło się samo.

ale zawsze można bujać w oparach mitów, które się samemu wymyśliło.

i co ma do tego "Gondarczyk"? rozumiem, że chodzi o Gontarczyka: książki Pan nie czytał, nie wie Pan, nawet jak historyk ma na nazwisko, ale kojarzy się Panu z pielęgniarkami ;-) jakimi drogami podążają Pana skojarzenia, pozostanie dla nas zagadką...

--
Re: POLSKA
Autor: Bartek (IP zapamiętane)
Data: 22.03.2011 - 13:49:49

[color=#FF0000]Czasem mnie korci, żeby zabronić na forum gadania o "dużej" polityce. Samorząd, powiat, OK, pada hasło PiS albo PO, rozmóca dostaje kontrolnie kopa w nerki na tydzień i post wylatuje.

Bo męczy mnie to, jak (nie)zwolennicy (nie)różnych stron jedyne co mają do powiedzenia, to wzajemne jechanie po sobie. I chociaż niektórym się może wydawać, że przytaczają argumenty a to ci drudzy pieprzą bez sensu (i czasem się przytrafi, że ktoś się w tym z prawdą mija bardzo mało), to mam wrażenie już teraz, że to kompletnie bezsensowne jest.

Korci mnie i to bardzo, bo tak, jak za przeproszeniem państwa szanownych na tym forum skurwiała polityka, tak samo skurwiała dyskusja o polityce. Inaczej tego powiedzieć nie umiem.

Oczywiście nie jest to przytyk do postów bezpośrednio powyżej, a do całokształtu tego, co ja tu czytam. Do wszystkich naraz i każdego z osobna.

Korci mnie, ale wiem, że to nierealne. (I nie mam ochoty słuchać pisków tych, którym wydawałoby się, że ogranicza to ich jakieś rzekomo z boga/urodzenia należne i niezbywalne prawa do gadania bzdetów na jakiejś stronie.)

Tak tylko, poczułem potrzebę się podzielić uwagą.[/color]

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

--
Re: POLSKA
Autor: trener (IP zapamiętane)
Data: 22.03.2011 - 14:05:37

Mnie korci dyskusja o tego typu postawie, ale pewnie będzie mi się wydawać, ze przytaczam argumenty, albo pieprzę bez sensu, gdy tymczasem będę się z prawdą mijał w sposób zasadniczy...
:)

http://www.radiownet.pl/republikanie/trener

--
Re: POLSKA
Autor: Bartek (IP zapamiętane)
Data: 22.03.2011 - 14:09:00

O jakiej postawie? Postawie zmęczenia "dyskursem" politycznym o poziomie co i raz odbijającym się od krawężnika, co zresztą odzwierciedla podmiot owego "dyskursu"?

Czy o postawie posiadania bardzo negatywnej opinii o podmiocie dyskursu?

Czy o jakiejś jeszcze innej?

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

--
Re: POLSKA
Autor: Leki (IP zapamiętane)
Data: 22.03.2011 - 14:26:18

[quote Bartek]O jakiej postawie? Postawie zmęczenia "dyskursem" politycznym o poziomie co i raz odbijającym się od krawężnika, co zresztą odzwierciedla podmiot owego "dyskursu"?

Czy o postawie posiadania bardzo negatywnej opinii o podmiocie dyskursu?

Czy o jakiejś jeszcze innej?[/quote]

Trochę nie rozumiem.... Przy odrobinie dobrej woli staje się jasne, że piję do tego, że w minionym okresie normalnym zjawiskom (protestom społecznym) nadawano jakąś niesamowitą rangę, rozdmuchując je do rozmiarów zjawiska na miarę "Solidarności", podczas gdy analogiczne zjawiska obecnie nie zasługują już na taką celebrę. Pielęgniarki wydały mi się o tyle celnym przykładem, że wtedy i teraz protestują w celach socjalno-zawodowych oraz wtedy i teraz posuwają się do okupacji gmachów publicznych (z tym że wtedy siedziały w kancelarii premiera).

Różnica w odbiorze jest jednak kolosalna, łącznie z ówczesną afirmacją ze strony władz Warszawy oraz dziwacznymi porównaniami do "Solidarności".

Moja teza jest po prostu taka, że niechęć niektórych publicystów do rządów PiS była tak wielka, że deformowała ich odbiór rzeczywistości, skłaniając ich do traktowania z nabożeństwem każdego, kto zechciał tamten rząd zaatakować i każdą formę takiego ataku.

Ci ludzie stracili jednak z oczu pewną podstawową rzecz: aprobując takie działania (w imię swoich politycznych sympatii i antypatii) otwiera się wszystkim szeroką furtkę do podejmowania takich samych działań wobec każdego innego rządu, w sumie ze szkodą dla funkcjonowania państwa i podstawowych zasad porządku publicznego. To są niepowetowane szkody - ta filozofia "im gorzej tym lepiej, bo rządzi PiS" teraz zaraziła wszystkich, teraz każdy przeciwnik polityczny bieżących rządów może spokojnie modlić się o katastrofę kraju, byle tylko zniknął znienawidzony (akurat przez niego) reżim...

Jak widać, przypomnienie tej rzeczy powoduje u niektórych odruch Pawłowa...

--
Re: POLSKA
Autor: jacekkk (IP zapamiętane)
Data: 22.03.2011 - 14:39:51

Panie Leki ma pan racje z tym nazwiskiem historyka to taka sława ze mi się pomyliło a on ma tyle wspólnego z pielęgniarkami co cytowany przez Pana Blumsztaj . Jeśli Pan tak wszystko dokładnie o mnie wie to próbowałem przeczytać to dzieło ale naprawdę nie dałem rady

--
Re: POLSKA
Autor: jacekkk (IP zapamiętane)
Data: 22.03.2011 - 14:44:14

PiS-u nie da się zdeformować

--
CHROŃ ŚRODOWISKO!!!
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 22.03.2011 - 14:50:50

Może zrobić osobne forum dotyczące polytyki ogólnopolskiej i światowej - bez moderacji


A widzieliście jak Prezio Kaczyński robił zakupy w markecie - kompletnie nie poradny, jakby nigdy nie był w sklepie, a najlepsze było to że każdy produkt (cukier, mąkę, jabłka, pieczywo itp.) pakował w osobną torebkę plastikową - razem sześć.

--
Re: POLSKA
Autor: Leki (IP zapamiętane)
Data: 22.03.2011 - 14:55:51

[quote jacekkk]Panie Leki ma pan racje z tym nazwiskiem historyka to taka sława ze mi się pomyliło a on ma tyle wspólnego z pielęgniarkami co cytowany przez Pana Blumsztaj . Jeśli Pan tak wszystko dokładnie o mnie wie to próbowałem przeczytać to dzieło ale naprawdę nie dałem rady[/quote]

To właśnie Seweryn Blumsztajn porównywał pielęgniarki niemal do "Solidarności", społeczeństwa obywatelskiego, walki o godność, etc. Właśnie to wydało mi się kompletnie nie na miejscu, bo chodziło tylko i wyłącznie o dowalenie Kaczorowi. To właśnie on był publicystą, któremu niechęć do PiSu przesłoniła normalny, trzeźwy ogląd rzeczywistości.

http://wyborcza.pl/1,75968,4316541.html

Ponieważ podobno Gontarczyk ma tyle wspólnego z pielęgniarkami, czekam teraz na analogiczny link z artykułem Gontarczyka.

--
Re: POLSKA
Autor: trener (IP zapamiętane)
Data: 22.03.2011 - 15:02:28

[quote Bartek]O jakiej postawie? Postawie zmęczenia "dyskursem" politycznym o poziomie co i raz odbijającym się od krawężnika, co zresztą odzwierciedla podmiot owego "dyskursu"?

Czy o postawie posiadania bardzo negatywnej opinii o podmiocie dyskursu?

Czy o jakiejś jeszcze innej?[/quote]

Postawie "ja wiem najlepiej kto zbliża się do prawdy".

http://www.radiownet.pl/republikanie/trener

--
Re: POLSKA
Autor: trener (IP zapamiętane)
Data: 22.03.2011 - 15:03:08

[quote jacekkk]PiS-u nie da się zdeformować[/quote]

To chyba komplement? Deformacja PO jest w każdym razie porażająca :)

http://www.radiownet.pl/republikanie/trener

--
Re: POLSKA
Autor: Leki (IP zapamiętane)
Data: 22.03.2011 - 15:19:37

ej Bartek, ale o co chodzi z tym dyskursem, bo strasznie mądrze powiedziane ;-)

mnie się wydaje, że chciałeś napisać: "słabo mi się już robi, ja p..olicie o tej polityce i żaden drugiego nie może przekonać" ale nie wiem czy Ci wyszło...

--
Re: POLSKA
Autor: pionek AGORY (IP zapamiętane)
Data: 22.03.2011 - 15:35:54

[offtopic]
każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma
a ja w domu mam chomika, kotka rybki oraz psa.

Bartek, może dopisz 'hyde park' do wątku Polska i już tu zaglądać nie będziesz musiał :)
też mnie kiedyś irytował ten wątek ale doczytałem się że w tym podforum [i]umig i reszta polityki[/i] jest dopisek 'Jedyne miejsce do rozmów o polityce lokalnej i [b]globalnej'[/b] więc chłopaki tematu się trzymają ;) A że towarzyszą temu ciągłe przytczki... tak to juz bywa kiedy mężczyźni rozmawiają o polityce ;)
[/offtopic]Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 2011-03-22 15:43 przez pionek AGORY.

--
Re: POLSKA
Autor: Anonim (IP zapamiętane)
Data: 22.03.2011 - 15:37:42

[quote=Leki]mnie się wydaje, że chciałeś napisać: "słabo mi się już robi, ja p..olicie o tej polityce i [b]żaden drugiego nie może przekonać"[/b] [/quote]

Ja się nawet za bardzo nie staram . Ponieważ koń jaki jest , każdy widzi .

[quote=Leki]Moja teza jest po prostu taka, [b]że niechęć niektórych publicystów do rządów PiS była tak wielka, że deformowała ich odbiór rzeczywistości[/b], skłaniając ich do traktowania z nabożeństwem każdego, kto zechciał tamten rząd zaatakować i każdą formę takiego ataku.[/quote]

Jacku , jasno z wypowiedzi Lekiego wynika , że podeformowane łby to mieli ci , którzy nie mogli przeboleć tego , że jak sam słusznie zauważyłeś (i tu szacun) PIS-u nie można było zdeformować .

[quote=Jacekk][b]PiS-u nie da się zdeformować[/b][/quote]

--
Re: POLSKA
Autor: Artek_Bartek (IP zapamiętane)
Data: 22.03.2011 - 16:20:23

[quote]słabo mi się już robi, ja p..olicie o tej polityce i żaden drugiego nie może przekonać[/quote]
jeśli o mnie chodzi to się pod tym podpisuję obiema łapkami! ;)

--
Re: POLSKA
Autor: Leki (IP zapamiętane)
Data: 22.03.2011 - 16:27:47

[quote Artek_Bartek][quote]słabo mi się już robi, ja p..olicie o tej polityce i żaden drugiego nie może przekonać[/quote]
jeśli o mnie chodzi to się pod tym podpisuję obiema łapkami! ;)[/quote]

to była jeno rekonstrukcja podejścia Bartka ;-)

dyskusja o polityce jest fajna, oczywiście podgrzewa emocje, ale w końcu polityka to emocje. jak się politykę z emocji wypierze, to nikt się nią nie będzie interesował, a to też niedobrze.

oczywiście, tych emocji nie może być zbyt wiele a u nas chyba ten poziom przekroczył stan krytyczny jakiś czas temu. nadmiar histerycznej retoryki za czasów PiSu moim zdaniem zaszkodził dyskursowi (nauczyłem się od Bartka ;-) politycznemu w ten sposób, że otworzył drogę do swobodnego używania słów wielkich i hiperboli do opisu zwykłych zjawisk politycznych. PiS zresztą nie pozostał dłużny i ponosi z pewnością część winy za wyżej opisany proces.

zmęczenie histerycznością dyskusji o polityce nie powinno jednak moim zdaniem skłaniać do wyłączenia się ze śledzenia polityki

--
Re: POLSKA
Autor: Artek_Bartek (IP zapamiętane)
Data: 22.03.2011 - 17:44:12

ze śledzenia być może nie wyłącza, ale jak widać po frekwencji w wyborach wszelakich ludzie co raz bardziej nie chcą w tym uczestniczyć...a różnego rodzaju zajadłością na pewno nie zachęcimy ludzi do zmiany postaw... błędne koło, z którego ciężko nam będzie chyba wyjść bo od korzeni 'szlachcic wojewodzie...' odciąć się niestety tak łatwo nie da...może za lat kilka(naście/dziesiąt)?

--
Re: POLSKA
Autor: Hammer (IP zapamiętane)
Data: 22.03.2011 - 18:15:22

[quote=Mania]A widzieliście jak Prezio Kaczyński robił zakupy w markecie - kompletnie nie poradny, jakby nigdy nie był w sklepie, a najlepsze było to że każdy produkt (cukier, mąkę, jabłka, pieczywo itp.) pakował w osobną torebkę plastikową - razem sześć.[/quote]

Widziałem kilka razy. Wiem, że ślepnę ale widziałem dwie max trzy torebki foliowe.

--
Re: POLSKA
Autor: Bartek (IP zapamiętane)
Data: 22.03.2011 - 18:18:10

[quote trener][quote Bartek]O jakiej postawie? Postawie zmęczenia "dyskursem" politycznym o poziomie co i raz odbijającym się od krawężnika, co zresztą odzwierciedla podmiot owego "dyskursu"?

Czy o postawie posiadania bardzo negatywnej opinii o podmiocie dyskursu?

Czy o jakiejś jeszcze innej?[/quote]

Postawie "ja wiem najlepiej kto zbliża się do prawdy".[/quote]

Ale ja nie wiem kto. Ja tylko mówię, że męczy mnie "dyskurs", który muszę czytać chociażby z racji bycia administratorem. Nie wiem, kto ma rację, bo wszystkie strony tej przepychanki są dla mnie równie groteskowe.

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

--
Re: POLSKA
Autor: Bartek (IP zapamiętane)
Data: 22.03.2011 - 18:20:46

[quote Leki]ej Bartek, ale o co chodzi z tym dyskursem, bo strasznie mądrze powiedziane ;-)

mnie się wydaje, że chciałeś napisać: "słabo mi się już robi, ja p..olicie o tej polityce i żaden drugiego nie może przekonać" ale nie wiem czy Ci wyszło...[/quote]

Chciałem użyć jakichś mądrych słów w sąsiedztwie tego "skurwienia" i jakoś tak wyszło nieczytelnie :D Nie tyle słabo, co sprawia to, że nie chce mi się tym nawet interesować. A wasza dyskusja jest lustrem ogólnej dyskusji. Która sprawia, że nie chce mi się wcale interesować polityką. Nie chcę mi się już nawet wiedzieć, kto jest, a kto chciałby być, prezydentem tego kraju, jak na to wszystko patrzę.

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

--
Re: POLSKA
Autor: Tomasz Zymer (IP zapamiętane)
Data: 22.03.2011 - 19:51:24

Z racji rozlicznych obowiązków publicznych (wynikających z mandatu radnego) oraz zawodowych, słabego stanu zdrowia (mam się nie denerwować) i braku telewizora - ostatnio jestem nie na bieżąco w sprawach, że tak to nazwę, ogólnokrajowych - a sądząc po tym wątku, sporo się dzieje. Proszę zatem o skrótowe wyjaśnienie tematów poruszonych tu ostatnio:
1) czy pielęgniarki protestują pod pałacem prezydenckim, pod sejmem i w kancelarii premiera oraz dlaczego?
2) co to za afera z tymi zakupami pana Kaczyńskiego?
3) czy ma się zmienić partia rządząca i co to oznacza w praktyce dla nas w naszej małej gminie? czy nowy wojewoda pomoże przenieść asfalciarnię, a nowy minister skarbu nie dopuści do wyprzedaży majątku uzdrowiska? jeśli tak, to dlaczego nie załatwiono tych spraw w poprzedniej kadencji, kiedy rządził kto inny?
4) czy jeśli Polską będzie rządził kto inny, to u nas to będzie widać? słychać? i czuć?

Będę wdzięczny za proste i krótkie objaśnienie :)

--
Re: POLSKA
Autor: trener (IP zapamiętane)
Data: 22.03.2011 - 20:05:36

Panie Tomaszu!
Wg różnych wschodnich filozofii opadanie liścia na jednej półkuli ma wpływ na wojny na drugiej, więc co dopiero liczba plastikowych torebek używanych przez Jarosława Kaczyńskiego!
:)

http://www.radiownet.pl/republikanie/trener

--
Re: POLSKA
Autor: Hammer (IP zapamiętane)
Data: 22.03.2011 - 20:17:01

alez to bardzo proste. Czesc pielegniarek ktore mieszkaja w Sejmie protestuje przeciwko mozliwosci przechodzenia pielegniarek na kontrakty. Wspiera je grupa pielegniarek przed sejmem. Ale jest tez kolejna grupa pielegniarek ktora protestuje przeciwko protestowi tych pierwszych pielegniarek bo im sie na kontrakcie podoba.

Prawda, ze proste :)

a Jaroslaw poszedl zrobic zakupy wg listy przygotowanej przez Tuska w 2007 roku. Wtedy Tusk mowil, ze drogo to kosztuje (25 zl) dzis Kaczynski poszedl do sklepu i kupil te same produkty za 50 zlotych. Wtedy jeden drugiego oskarzal, ze jest daleko od ludzkich spraw, a teraz sie drugi odplaca pierwszemu :)

--
Re: POLSKA
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 22.03.2011 - 21:37:35

wybrałam sie ja też do [u]delikatesów[/u] internetowych .... nie będę reklamowała (dowóz od 150 za darmo przywożą w kontenerach + torby papierowe, mięso w mini chłodziarkach. Dbaja o środowisko)

i "kupiłam"

cukier - 5,49
mąkę - 2,89
jajka prawdziwe - 7,20
pieczywo - 1,00
filet z kurczaka - 9,45
jabłka - 3,99
__________________________
razem - 30,02

+VAT (nie wiem ile wynosi)
to razem w porywach wypada ok 33 zł

Widać prezia orżnęli

--
Re: POLSKA
Autor: Artek_Bartek (IP zapamiętane)
Data: 22.03.2011 - 22:11:19

w tv podali, że kupował w drogim sklepie osiedlowym! ;)
co nie zmienia faktu, że drożeje wszystko...ot taka globalna wioska z globalną spekulacją...:(Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-03-22 22:12 przez Artek_Bartek.

--
Re: POLSKA
Autor: Hanka (IP zapamiętane)
Data: 22.03.2011 - 22:23:32

Nie widziałam materiału filmowego ale z opisu wynika ,że podobnie w sklepie może się zachowywać mój mąż :) - dobrze,że go nie filmują .

--
Re: POLSKA
Autor: Anonim (IP zapamiętane)
Data: 22.03.2011 - 22:38:12

[quote=mania]wybrałam sie ja też do delikatesów internetowych .... nie będę reklamowała [b](dowóz od 150 za darmo przywożą[/b] w kontenerach + torby papierowe, mięso w mini chłodziarkach. Dbaja o środowisko)[/quote]

[quote=mania]cukier - 5,49
mąkę - 2,89
jajka prawdziwe - 7,20
pieczywo - 1,00
filet z kurczaka - 9,45
jabłka - 3,99
__________________________
razem - 30,02

+VAT (nie wiem ile wynosi)
[b][color=#CC0000]to razem w porywach wypada ok 33 zł[/color][/b][/quote]


To ja proszę o precyzyjne i wiarygodne wpisy. Zakupy jak widać zrobiono poniżej 150,00zł. Ile policzyli za dowóz ???

--

Idź do strony: <--|<-...2122232425262728293031...->|-->
Bieżąca strona: 26 z 34Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.