Forum Konstancina

Akcja: Fora::Wątki

Idź do strony: <--|<-...2223242526272829303132...->|-->
Bieżąca strona: 27 z 34
Re: POLSKA
Autor: babet (IP zapamiętane)
Data: 22.03.2011 - 22:47:14

[quote A.Zambrowicz]Nikt nie zarzucił chłopakowi , ze np. fałszuje , że nie ma głosu .

Nie - on po prostu odważył sie zaśpiewać patriotycznie.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=-jkVMOrDphY

Film na YT błyskawicznie został zablokowany . Ale tu jest sprawa opisana.

http://www.se.pl/rozrywka/plotki/must-be-music-piotr-wolwowicz-skrytykowany-za-patriotyczna-piosenke-rosiewicza-wideo_176670.html

A to ta piosenka tak się zapendowskiej nie spodobała.

http://www.dailymotion.pl/video/x4f4q4_pytasz-mnie-andrzej-rosiewicz_music

zapendowska ! mam wolny etat w barze - ściery do podłogi ![/quote]teraz można tylko przeczytać ,kto nie zdążył obejrzeć http://www.wpolityce.pl/blog/post/8871/Banda_czworga___Negatywny_werdykt_czworki_muzycznych_popaprancow_publicznosc_przyjela_buczeniem_.html

--
Autor: trener (IP zapamiętane)
Data: 22.03.2011 - 22:50:34

W jednych każą kupić za minimum 8 dyszek i przywożą za 15 zeta. Ceny znośne. Nawet chyba skorzystam :)

http://www.radiownet.pl/republikanie/trener

--
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 22.03.2011 - 22:55:50

nie doliczyli za dowóz bo tym razem nie kupiłam, ale gdy wybiorę się do sklepu nie internetowego sprawdzę ile co kosztuje

--
Data: 22.03.2011 - 22:58:14

[quote=
A.Zambrowicz
Data: 21.03.2011 - 00:12:29

Nikt nie zarzucił chłopakowi , ze np. fałszuje , że nie ma głosu .

Nie - on po prostu odważył sie zaśpiewać patriotycznie. ][/quote]

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=-jkVMOrDphY

uderzając w histeryczne tony, może warto było otworzyć powyższy link i zobaczyć że wykorzystanie utworu było niezgodne z prawem

[quote=zapendowska ! mam wolny etat w barze - ściery do podłogi !][/quote]

a w którym barze, niedawno upierałeś się że żadnego baru nie prowadzisz, wirtualny?

--
Autor: Artek_Bartek (IP zapamiętane)
Data: 22.03.2011 - 23:14:26

[quote]może warto było otworzyć powyższy link i zobaczyć że wykorzystanie utworu było niezgodne z prawem [/quote]

link się otwierał... kwestia naruszenia praw autorskich nie tyczyła utworu jako takiego tylko zaprezentowania na youtube fragmentu tego polsatowskiego show...
można ten odcinek obejrzeć jednak cały czas za posrednictwem specjalnego serwisu (nie będę reklamował :))...
komentarz do wykonu (mi się średnio sam w sobie podobał) wzbudzić jednak oburzenie może jak najbardziej...szczególnie wymienionej z nazwiska jednej z jurorek, której się wydaje, że zjadła wszystkie muzyczne rozumy...
moim zdaniem dla młodzieży przykład zły, ale...jak koleś chce zrobić karierę na tym runku to musi przywdziać gruuuubą skórę...

--
Autor: Anonim (IP zapamiętane)
Data: 22.03.2011 - 23:22:31

[quote]Cytat:
zapendowska ! mam wolny etat w barze - ściery do podłogi !

a w którym barze, niedawno upierałeś się że żadnego baru nie prowadzisz, wirtualny?[/quote]

BAR wzięty !!!! jak pisał Sienkiewicz.

Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 2011-03-23 02:05 przez A.Zambrowicz.

--
Autor: jacekkk (IP zapamiętane)
Data: 23.03.2011 - 13:16:15

Tak się zastanawiam co wspólnego z tematem Polska ma pani Zapędowska i jej ocena chłopca który występował w programie muzycznym i śpiewał patriotyczną piosenkę ( mi nawiasem wykonanie się nie podobało) co wspólnego ma propozycja pracy w barze i praca ze ścierą i czy to odpowiedni język i problem do tematu Polska . Ja rozumiem że można tu poruszać tematy: gaszonych zniczy , pamięci narodowej , opracowań historycznych i można się z tym nie zgadzać ale program rozrywkowy mieszać do tego tematu to coś nie tak . Z zakupów Pana Prezesa również nie ma co robić problemu , poszedł kupił do sklepu oddalonego o kilka kilometrów od swojego domu tak zupełnie przypadkowo wolno mu robić zakupy gdzie chce i co chce i za ile chce ja odebrałem to po prostu nie jako zakupy tylko zwykłą kiełbasę wyborczą i tyle .

--
Data: 23.03.2011 - 13:58:30

A to Zapendowska dokonała jakiejś merytorycznej oceny występu ???

Według mnie ograniczyła się do porady cioci Kloci:
- nie śpiewaj synku takich patriotycznych i bogoojczyźnianych piosenek. Nie idź tą drogą !

To czy się komuś z nas coś podoba lub nie , nie ma nic do rzeczy . Nawet gdyby Zapendowska swój komentarz ograniczyła do takiego prostego stwierdzenia , że jej sie nie podobało. To nawet nie musiałaby tego uzasadniać. Nie podobało sie i już.
Chociaż to też by o niej jako jurorce dobrze nie świadczyło.

Ale stanowisko jej na zasadzie , nie ,bo patriotyczne , zasługuje tylko na tyle aby kogoś ścierą po uszach przejechać.

Ciekawe co by ta nobliwa pani powiedziała , gdyby na scenę wyszedł chór na miarę chóru Aleksandrowa i odśpiewał Bogurodzicę !? Też by powiedziała NIE ! Bo to takie patriotyczne , że aż obrzydliwe.

Troche mnie zaskoczyłeś kolego Jacku . Znam Cię , wiem że jesteś kibicem piłki noznej. Ale nie sądzę , nigdy nie słyszałem abyś krytykował kibiców Legii Warszawa za to , że przed każdym meczem spiewają piosenkę Niemena " Sen o Warszawie " , czy według Ciebie powinni spiewac " Małgośkę " ? W każdym razie Zapendowskiej to by bardziej odpowiadało.

Tytuł tego watku (sam go załozyłem) -POLSKA- według mnie bardzo pojemny. A juz z całą pewnością nie od rzeczy jest pisać tu o patriotyźmie. Więc nie bardzo rozumiem czemu chcesz zawężać pole poruszanych tematów ? Nawet pisanie o zakupach Prezesa J,Kaczyńskiego miesci sie w konwencji. Bo to Polska właśnie.

Tylko nie mogę zrozumieć . Czema ta kiełbasa wyborcza tak szybko drożeje !? O chlebie i cukrze taktownie zmilczę .

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-03-23 13:59 przez A.Zambrowicz.

--
Data: 23.03.2011 - 14:13:41

Z tym kibicem i piosenką śpiewaną na stadionie to nie bardzo zrozumiałem wyszło jakieś masło maślane no ale nic .

--
Data: 23.03.2011 - 14:15:54

Chciałem dziś kupić cukier w podobnej cenie co pan Prezes i niestety w Konstancinie nie kupiłem a chciałem być taki jak on

--
Data: 23.03.2011 - 14:56:28

[quote]Z tym kibicem i piosenką śpiewaną na stadionie to nie bardzo zrozumiałem wyszło jakieś masło maślane no ale nic .[/quote]

Dobrze , że z chórem Aleksandrowa załapał :)

[quote=jacekkk]Chciałem dziś kupić cukier w podobnej cenie co pan Prezes i niestety w Konstancinie nie kupiłem a chciałem być taki jak on[/quote]

Co to sie porobiło ! Nagle wszyscy chca byc tacy jak p.Prezes :) Ale się Jacku nie zniechęcaj.

--
Autor: Leki (IP zapamiętane)
Data: 23.03.2011 - 15:18:29

a propos cukru, to premier stwierdził, że wszystkiemu są winni spekulanci ;-)

brzmi znajomo? ;-), wiedziałem, że się za tym jakaś swołocz kryje...

tak po prawdzie, to ceny to żadna wina rządu Tuska, tak jak ceny w 2007 r. nie były winą rządu Kaczyńskiego, to się po prostu nazywa: "być pobitym własną bronią"

tak dla rozluźnienia to Skwieciński napisał bardzo zgrabny felietonik (op, pardon, paszkwil na rządzących)
http://www.rp.pl/artykul/631185_Skwiecinski--Nic-za-darmo.html

--
Autor: pionek AGORY (IP zapamiętane)
Data: 23.03.2011 - 15:35:14

A.Zambrowiczu... piosenka patriotyczna czy nie patriotyczna... na pewno kiczowata. I na tym poległ chłopiec, na śpiewaniu piosenek Rosiewicza, na doborze repertuaru i jego weselno-discopolowym wykonaniu.

[offtopic]

zestawmy przykładowe 2 utwory traktujące o podobnym temacie:
Rosiewicz
http://www.youtube.com/watch?v=ZW_fu9EJWoI

Grechuta
http://www.youtube.com/watch?v=jhaIV1yjVe0

dla mnie bez porównania.

Ale i tak moim ulubionym utworem traktującym o emigracji jest wersja Kapeli ze Wsi Warszawa
http://www.youtube.com/watch?v=P6zWUhVprDY

[/offtopic]

a odnośnie kiełbasy wyborczej... no nie rozśmieszajcie mnie że Kaczyński tak się martwi o Polaków że postanowił sprawdzić jak im się żyje! Przecież to logiczne że zaczynają się pomału wybory... i teraz z obu stron będziemy słuchać jacy to przeciwnicy są źli i jakie to dobre czasy nas czekają pod rządami odpowiednich partii.
Wybaczcie, ale nie ufam żadnemu ugrupowaniu będącemu obecnie u gry.

Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 2011-03-23 15:37 przez pionek AGORY.

--
Data: 23.03.2011 - 15:50:40

a ja lubię "Moją piosnkę" w wykonaniu De Pressów; co klasycy to klasycy...

[quote]a odnośnie kiełbasy wyborczej... no nie rozśmieszajcie mnie że Kaczyński tak się martwi o Polaków że postanowił sprawdzić jak im się żyje! Przecież to logiczne że zaczynają się pomału wybory... i teraz z obu stron będziemy słuchać jacy to przeciwnicy są źli i jakie to dobre czasy nas czekają pod rządami odpowiednich partii. [/quote]

przecież to właśnie jest treścią polityki... chyba że wydawało ci się, że politycy to takie Matki Teresy z Kalkuty ;-)

--
Data: 23.03.2011 - 15:55:41

[quote=pionek AGORY]A.Zambrowiczu... piosenka patriotyczna czy nie patriotyczna... na pewno kiczowata. I na tym poległ chłopiec, na śpiewaniu piosenek Rosiewicza, na doborze repertuaru i jego weselno-discopolowym wykonaniu.[/quote]

Drogi Adamie , a czy ktoś to powiedział temu chłopakowi ? I jak zwykle tak i teraz proszę , dla jednego kiczowata dla drugiego wprost przeciwnie.
Ciekawe czy w regulaminie tego programu polsatowskiego jest zapis mówiący , że niedozwolone jest wykonywanie piosenek kiczowatych i czy ktos ustalił parametry co jest a co nie jest kiczem ?

A co repertuaru A.Rosiewicza , kiedyś cała Polska śpiewała "Chłopców radarowców" bawiła się na weselach przy piosence o dziewczynach , które maja najwiecej witaminy.
Taki repertuar. Przy M.Grechucie (którego twórczość jest mi bardzo bliska) słabo by takie wesele wyglądało :)

A patriotyzm rózne moze miec oblicza

http://www.youtube.com/watch?v=UtZ0C__KFWg

--
Autor: pionek AGORY (IP zapamiętane)
Data: 23.03.2011 - 18:23:06

[quote Leki] przecież to właśnie jest treścią polityki... chyba że wydawało ci się, że politycy to takie Matki Teresy z Kalkuty ;-)[/quote]

i dlatego polityka dla mnie śmierdzi i staram się ją minimalizować w swoim życiu jak tylko się da. mam ciekawsze rzeczy do roboty :)

--
Data: 24.03.2011 - 09:02:14

Jaka ta Polska rozśpiewana.

http://www.youtube.com/watch?v=1Lo1IFHjkKI&feature=related

Podłe ataki paskudnych patriotycznych środowisk spowodowały powstanie zjednoczonego frontu obrony "najlepszej dziennikarki PRL-bis"!
Jak zawsze, niezawodna "Rodzina Agora" i Ojciec Redaktor M. dali opór wstrętnym insynuacjom i wyprodukowali piękną pieśń o "najjaśniejszej postaci polskiego dziennikarstwa".
Już jest ona przebojem na Czerskiej, a gwarantujemy, że będzie hiotem karnawału.
Ku chwale Ojca Redaktora! :):):)

--
Kaczyński za życia czyni cuda - Santo Subito
Data: 24.03.2011 - 12:27:11

We wtorek 1 kg cukru w sklepie, który odwiedził Jarosław Kaczyński, kosztował aż 6,60 zł. Ale w środę cukier miał już nową metkę - 5,60 zł.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,18011,title,Pierwszy-cud-Kaczynskiego-cukier-stanial,wid,13254243,wiadomosc_prasa.html?ticaid=1c00d

--
Data: 24.03.2011 - 12:49:46

Panie Andrzeju sprytnie zmontowany materiał o Pani Monice i Michniku ale czy prawdziwy patriota zna Hymn Polski a powinien tak mi się wydaje

http://www.youtube.com/watch?v=pxvx0g5gmAA

--
Data: 24.03.2011 - 13:39:00

Może ja nieco zwiększę ciężar gatunkowy, ale jeżeli poniższa informacja jest prawdziwa, to ciśnie się na usta pytanie: kto doradza prezydentowi??

http://www.wpolityce.pl/view/9006/O_co_tu_naprawde_chodzi__Znowu_prezydencka_troska_o_bolszewikow__najezdzcow_z_1920_roku___Obawa_przed_reakcja_Rosjan_.html

niestety, Bronisław Komorowski zaczyna mnie przekonywać, że absolutnie nie nadaje się na prezydenta mojego kraju. jeżeli ryzykujemy skandal dyplomatyczny ze strachu przed wyimaginowaną reakcją Rosji to znaczy, że po prostu tracimy podmiotowość.

nie jestem zwolennikiem wymachiwania szabelką i tromtadracji, ale elementarny szacunek do własnego kraju, jego historii oraz narodów, które pomogły nam w czasie ciężkiej próby wymaga, aby tego rodzaju rzeczy nie robić.

pewne działania (nawet w sferze symbolicznej), które wskazują na brak elementarnego szacunku do własnego kraju skutkują ograniczeniem możliwości działania na arenie międzynarodowej.

--
Lech Wałęsa nie był TW "Bolkiem"
Data: 24.03.2011 - 15:16:40

Sąd Apelacyjny w Gdańsku zdecydował dzisiaj, że Pan Krzysztof Wyszkowski musi przeprosić Pana Prezydenta Lecha Wałęsę za twierdzenia: "że Pan Prezydent Lech Wałęsa ma agenturalną przeszłość".

--
Re: Lech Wałęsa nie był TW "Bolkiem"
Data: 24.03.2011 - 15:46:49

[quote mania]Sąd Apelacyjny w Gdańsku zdecydował dzisiaj, że Pan Krzysztof Wyszkowski musi przeprosić Pana Prezydenta Lecha Wałęsę za twierdzenia: "że Pan Prezydent Lech Wałęsa ma agenturalną przeszłość".[/quote]

Tutaj muszę zabrać głos, jako że śledzę orzecznictwo na styku ochrony dóbr osobistych oraz wolności słowa i badań historycznych. W Polsce istnieje bardzo niepokojący proces "zabetonowywania" pewnych ustaleń historycznych poprzez orzeczenia sądowe zapadające na gruncie ochrony dóbr osobistych, niewątpliwie ze szkodą dla swobody badań historycznych i interpretacji historii najnowszej.

Podobał mi się poprzedni wyrok Sądu Okręgowego, który stwierdzał wprost, że sąd nie jest od ustalania prawdy historycznej i poprawności interpretacji różnych wydarzeń historycznych. W ramach procesu o ochronę dóbr osobistych, sąd orzeka jedynie, czy osoba formułująca określone stwierdzenie (np. Wyszkowski mówiąc: "Wałęsa współpracował z SB w latach 70-tych") ma podstawy do takiego twierdzenia w świetle badań i wypowiedzi historyków. Inaczej, mamy do czynienia z sądem, który wiążąco orzekałby, jakie były wydarzenia w historii - w szczególności, czy ktoś współpracował z SB, czy też nie. Jest to szczególnie wyraźne w odniesieniu do osób publicznych (np. byłego prezydenta), w przypadku których potrzeba swobody badania życiorysów tych osób jest istotna dla wolności politycznej.

Nie rozumiem wyroku Sądu Apelacyjnego i mam szczerą nadzieję, że ktoś napisze Wyszkowskiemu dobrą skargę kasacyjną...

Niezależnie od konkretnych okoliczności tego wyroku (Wyszkowski vs. Wałęsa) ostateczne orzeczenie ma olbrzymie znaczenie ogólne, więc nie można go spłycać do prostego konfliktu pomiędzy zwolennikami a przeciwnikami Wałęsy (co w gruncie rzeczy jest powieleniem podziału PO vs. PiS z uwagi na zaangażowanie polityczne Wałęsy oraz jego wypowiedzi o braciach Kaczyńskich)

--
Data: 24.03.2011 - 17:51:39

http://www.wpolityce.pl/view/9030/Analiza__Mec__Grzegorz_Ksepko___Naruszenie_praw_Krzysztofa_Wyszkowskiego_jako_strony_procesu_cywilnego_.html jest to odniesienie się do wyroku dzisiejszego Sądu Apelacyjnego w sprawie Wałęsa-Wyszkowski.

--
Data: 24.03.2011 - 17:57:18

[quote babet]http://www.wpolityce.pl/view/9030/Analiza__Mec__Grzegorz_Ksepko___Naruszenie_praw_Krzysztofa_Wyszkowskiego_jako_strony_procesu_cywilnego_.html jest to odniesienie się do wyroku dzisiejszego Sądu Apelacyjnego w sprawie Wałęsa-Wyszkowski.[/quote]

widziałem, dzięki. jeżeli przyjęte założenia tego adwokata są słuszne (tzn. rzeczywiście SO nie uwzględnił szeregu wniosków dowodowych Wyszkowskiego uznając je za zbędne z uwagi na przyjęcie, że Wyszkowski musi jedynie udowodnić należytą staranność a nie wykazać współpracę Wałęsy z SB), a SA wskazał, że Wyszkowski powinien jednak przedstawić dowód współpracy i na tej podstawie uwzględnił powództwo, to wnioski tego adwokata są słuszne. nawet więcej, powiedziałbym, że dla SA to dość kompromitujący błąd, właściwie brak rozpoznania istoty sprawy.

być może jednak są jakieś szczegóły, które mają wpływ na ocenę wyroku SA. tak czy inaczej, ja patrzę na sprawę trochę bardziej jako historyk-amator a nie jako prawnik i widzę tendencję, która jest nie do pogodzenia z ideą społeczeństwa otwartego i nowoczesnego.

--
Data: 24.03.2011 - 18:21:07

jest to oczywiście z mojej strony budowanie teorii spisku ale ? Pan Wajda kręci film biograficzny o Lechu Wałęsie -może to są te szczegóły ?

--
Autor: Hammer (IP zapamiętane)
Data: 25.03.2011 - 10:39:09

mnie wyroki sadowe juz nie zadziwiaja. Niedawno dorosly mezczyzna dostal lzejsza kare za pobicie dziecka (dzieciak ma polamana noge i inne obrazenia) bo mial powod. Dziecko rzucilo w jego samochod sliwka.

Tak samo jak SN steierdzil, ze Jurczyk nie byl TW Swietym bo nie wykazano ze jego donosy komus xaszkodzily. A poza jego donosami, zobowiazaniem do wspolpracy zachowaly sie jeszcze kwity potwierdzajace pobieranie wynagrodzenia.

Ale byl tez podobny proces, w ktorym ktos nazwal chyba wlasnie Jurczyka agentem i sad stwierdzil, ze w potocznym rozumieniu Jurczyk byl agentem i mozna go tak nazywac pomimo jego uniewinnienia przez sad najwyzszy.

--
Data: 25.03.2011 - 11:11:48

I proszę nie zapominać , że J.Kaczyński musi przeprosić B.Komorowskiego .

--
Autor: Hammer (IP zapamiętane)
Data: 25.03.2011 - 14:24:36

to raczej nasz premier idzie w slady corki i reklamuje Biedronke.

Podobno blog Tuskowny wyglada tak: "a dzisiaj opowiem jak pielegnuje swoje wlosy. Sie elektryzuja to uzywam odzywki, o takie. i tu buch zdjecie jakiejs nowosci. Poza tym lubie chodzic do sklepu X.".

--
Data: 25.03.2011 - 16:03:33

debata Premier Tusk -celebryci w programie TVN24 "Drugie śniadanie mistrzów"/?/-czy to czasem nie ustawka ?http://www.wpolityce.pl/view/9062/Marcin_Meller___Gdybym_mial_skrytykowac_PO_jeszcze_raz__to_bym_sie_zastanowil___W_sobote_debata_celebrytow_z_szefem_rzadu.html Jeżeli nie ustawka to zwykła komercja.

--
Data: 25.03.2011 - 16:18:12

Wierzę w Pawła Kukiza .

Hołdys celebryta , taki lekko przechodzony :(

--

Idź do strony: <--|<-...2223242526272829303132...->|-->
Bieżąca strona: 27 z 34

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.