Forum Konstancina

Akcja: Fora::Wątki

Idź do strony: <--|<-...2324252627282930313233...->|-->
Bieżąca strona: 28 z 34
Re: POLSKA
Autor: trener (IP zapamiętane)
Data: 25.03.2011 - 17:26:23

Donald ich zagada. Nawet nie będzie się musiał wysilać specjalnie z takimi przeciwnikami. Przeciwnikiem, sorry. To w ogóle jakaś pomyłka - debata z artystami. I co ma niby z tego wynikać? Artyści celebryci, oprócz tego, że są znani z tego, że są artystami celebrytami, zazwyczaj mają nasrane do głowy. No niestety :)
Ale - widocznie pijarowo się to będzie opłacać. W sumie z Dodą mógłby się tez spotkać, z Laskowikiem, Krzysztofem Krawczykiem i Piotrem Rubikiem.
Udał się ten premier, na prawdę...

http://www.radiownet.pl/republikanie/trener

--
Autor: babet (IP zapamiętane)
Data: 25.03.2011 - 17:31:03

Czyli jednak komercja .

--
Autor: Anonim (IP zapamiętane)
Data: 25.03.2011 - 17:47:51

W nastepnej telewizyjnej ,powaznej debacie z premierem ,udział wezmą główne postacie z kreskówek Walta Disneya :)

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-03-25 17:48 przez A.Zambrowicz.

--
Data: 25.03.2011 - 17:51:37

za przeciwnika będzie maiał Kaczora Donalda.

--
Autor: Bartek (IP zapamiętane)
Data: 25.03.2011 - 19:58:33

To albo Kaczora, albo Donalda, u nas w Polsce tak nie ma 2 w 1 jak szampon.

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

--
Data: 25.03.2011 - 21:51:26

mnie zawsze Donald kojaży sie z Kaczorem ,albo odwrotnie .

--
Data: 26.03.2011 - 02:40:56

A guma do żucia - balonówa ?

http://www.youtube.com/watch?v=nAhsO2LGm7M

Ech , było sie młodym :)

--
Autor: jacekkk (IP zapamiętane)
Data: 26.03.2011 - 10:07:59

Kiedyś wszyscy kochali Donalda

--
Autor: Bartek (IP zapamiętane)
Data: 26.03.2011 - 11:11:58

Guma do żucia odeszła wraz z Pewexami. Wtedy wszystko było nieco prostsze.

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

--
Data: 26.03.2011 - 13:04:42

Było tak : http://www.youtube.com/watch?v=AiI2SEoTMdk

--
Data: 27.03.2011 - 20:52:04

Fragment bardzo ciekawego wykładu na spotkaniu u Pana Kobylańskiego - wspaniała polszczyzna i brak nienawiści

http://www.youtube.com/user/eugeniuszsendecki#p/u/11/lJYNGulmblg

--
Data: 27.03.2011 - 21:12:30

[quote jacekkk]Fragment bardzo ciekawego wykładu na spotkaniu u Pana Kobylańskiego - wspaniała polszczyzna i brak nienawiści

http://www.youtube.com/user/eugeniuszsendecki#p/u/11/lJYNGulmblg[/quote]W programie "Czarno na białym" powinien pan panie jacekkk szukać zatrudnienia , merytorycznie ten sam poziom.

--
Autor: Tomasz Zymer (IP zapamiętane)
Data: 27.03.2011 - 21:31:39

Z wypowiedzi Pana Kazimierza Świtonia:

"przez dziewięć wieków... byliśmy jednolitym narodem wychowanym na Chrystusowej Ewangelii"

- to jest kompletne przeinaczenie historii; gdybyśmy byli jednolitym narodem, Rzeczpospolita nigdy by się nie zdarzyła; to dopiero Stalin dość skutecznie próbował zrobić z nas "jednolity naród"

"nie mamy wpływu na polskojęzyczne środki przekazu, które od lat są w rękach naszych śmiertelnych wrogów"
"Polacy...wybierają do rządzenia naszym narodem prawie samych satanistów"
"Sataniści są bezkarni, bo są popierani przez Prezydenta Komorowskiego"

- przepraszam, nie jestem fanem pana prezydenta, ale w tym momencie miałem już zdecydowanie dosyć; czy to jest wątek o psychozach i maniach prześladowczych?!

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-03-27 21:33 przez Tomasz Zymer.

--
Data: 27.03.2011 - 21:37:48

Panie Tomaszu i ja miałem dosyć . To zobaczyłem zupełnie dziś przypadkowo a wiem że była tu dyskusja o wizycie u Pana Kobylańskiego dlatego wkleiłem

--
Data: 27.03.2011 - 21:58:42

Jackkku, była dyskusja nie o wizycie Kobylańskiego, ale o rzucanych tu lekką czcionką oskarżeniach go o szmalcownictwo.

--
Data: 27.03.2011 - 22:41:52

Tak dokładnie było jak pisze Trener.

[quote=Tomasz Zymer]czy to jest wątek o psychozach i maniach prześladowczych?![/quote]

Nie daj Bóg aby to był watek o maniach. Jedna nam wystarczy.

--
Data: 27.03.2011 - 22:43:59

Panie babet nie szukam zatrudnienia bo mnie nie trzeba przekonywać że ([b]białe jest białe a czarne jest czarne[/b] )

--
Data: 27.03.2011 - 22:46:01

A szare to od macochy ?

--
Data: 28.03.2011 - 15:53:04

Nie mówiąc, psiakrew, o biało-czerwonym...

--
Re: POLSKA - jeszcze a propos wolności badań historycznych
Autor: Leki (IP zapamiętane)
Data: 28.03.2011 - 17:06:40

jeszcze w sprawie swobody badań historycznych i kneblowania ich za pomocą wyroków sądowych

http://www.wpolityce.pl/view/9235/Lech_Walesa_na_swoim_blogu___Panowie_Dudek__Ceckiewicz__Gontarczyk__Zyzak___Daje_Wam_dwa_tygodnie_na_publiczne_przeproszenie_.html

Mam wrażenie, że byłemu prezydentowi udzieliła się mania składania pozwów a la Agora. Mam też nadzieję, że Sąd Najwyższy położy kres temu szaleństwu...

--
Data: 28.03.2011 - 19:38:17

Nikt w naszym kraju nie knebluje swobody badań historycznych – jeśli te badania dotyczą osoby , która czuję się pokrzywdzona i nie zgadza się z tym ,to ma chyba prawo odwołać się do decyzji sądu i nie nazywałbym tego szaleństwem tylko prawem obywatela do obrony . Historycy wydali książkę na podstawie swoich badań i nikt im tego nie zabraniał bo takie jest prawo , przeczytał kto chciał i również mogą się znaleźć osoby które się z tym nie zgadzają i jest obojętnie czy to jest Agora czy były Prezydent czy zwykły obywatel , nazywanie tego szaleństwem jest dla mnie niezrozumiałe .

--
Data: 28.03.2011 - 22:49:32

To trzeba to próbować to zrozumieć .

--
Data: 28.03.2011 - 22:53:52

Wie pan/pani pana komentarze są naprawdę nie na miejscu i trochę zrozumienia dla innych a nie samouwielbienia dla siebie

--
Data: 28.03.2011 - 22:59:24

[quote jacekkk]Wie pan/pani pana komentarze są naprawdę nie na miejscu i trochę zrozumienia dla innych a nie samouwielbienia dla siebie[/quote]finito la commedia

--
Data: 28.03.2011 - 23:06:13

Ja pisałem o prawie nie o polityku

--
Data: 28.03.2011 - 23:18:34

jednak" wszystko płynie"

--
Data: 28.03.2011 - 23:45:23

[quote=Jacekkk]Nikt w naszym kraju nie knebluje swobody badań historycznych – jeśli te badania dotyczą osoby , która czuję się pokrzywdzona i nie zgadza się z tym ,to ma chyba prawo odwołać się do decyzji sądu i nie nazywałbym tego szaleństwem tylko [b]prawem obywatela do obrony[/b] [/quote]

Masz Jacku słusznaść. Ja generalnie jestem wyznawcą zasady , że najlepszą obroną jest atak. Mozna zaatakować poprzez wyniesienie akt . Mozna też (absolutnie nie wykorzystując funkcji i stanowiska) oddać te akta bez kilku kartek. To tez atak , ucieczka do przodu.

A na końcu stłuc termometr.

http://www.youtube.com/watch?v=yF7b5XuTTiA

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-03-28 23:53 przez A.Zambrowicz.

--
Data: 29.03.2011 - 04:20:46

Jak Wałęsa _ SOLIDARNOŚCIĄ- moderował/manipulował !

http://www.youtube.com/watch?v=5zqHHDhVuGE&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=R3tlLXdQkMs

--
Autor: Leki (IP zapamiętane)
Data: 29.03.2011 - 08:38:54

[quote jacekkk]Nikt w naszym kraju nie knebluje swobody badań historycznych – jeśli te badania dotyczą osoby , która czuję się pokrzywdzona i nie zgadza się z tym ,to ma chyba prawo odwołać się do decyzji sądu i nie nazywałbym tego szaleństwem tylko prawem obywatela do obrony . Historycy wydali książkę na podstawie swoich badań i nikt im tego nie zabraniał bo takie jest prawo , przeczytał kto chciał i również mogą się znaleźć osoby które się z tym nie zgadzają i jest obojętnie czy to jest Agora czy były Prezydent czy zwykły obywatel , nazywanie tego szaleństwem jest dla mnie niezrozumiałe .[/quote]

Przede wszystkim, istnieje różnica pomiędzy "zwykłym obywatelem", któremu na pewno przysługuje szerszy zakres ochrony dóbr osobistych niż osobie publicznej, takiej jak były prezydent. Po drugie, taki trend przenosi debaty historyczne (z natury rzeczy pluralistyczne, tzn. istnieje szereg poglądów i interpretacji historycznych dotyczących tej samej sprawy) na salę sądową, gdzie wydaje się wyrok, dopuszczający w istocie jedną, słuszną wersję historii.

Tak więc debata historyczna, w której nie ma instancji, która zawyrokowałaby, która interpretacja historyczna jest "obowiązująca" zamienia się w zabetonowaną, jedyną słuszną wersję historii najnowszej. To powoduje również, że historycy, którzy chcieliby zbadać temat objęty wyrokiem sądu albo będą taki temat omijać albo napiszą prace niekoniecznie zgodnie ze swoimi przekonaniami na podstawie badań ale tak, aby pozostawać w zgodzie z wyrokiem sądu.

Na jakiej podstawie sąd wydaje określony wyrok o faktach historycznych, np. takich jak współpraca z SB (poza świadkami)? Zwykle sięga po opinię biegłego. Kim jest biegły w takich przypadkach? Z reguły rzeczy będzie historykiem: a więc sąd będzie ustalał "obowiązującą" wersję historii na podstawie opinii historyka, który przedstawi swój pogląd - tym samym powodując wykluczenie z debaty historycznej poglądów innych historyków (zakładając, że sąd wyda wyrok zgodny z opinią biegłego, co ma miejsce zapewne w ok. 90% przypadków).

To jest właśnie szaleństwo i szkoda dla badań historycznych. Podobnie, jeżeli po publikacji pracy magisterskiej, premier publicznie grozi uniwersytetowi, na którym taka praca została obroniona, to jest to praktyka nie do pomyślenia w cywilizowanym kraju.

Odrębną rzeczą są procesy o opinie publicystyczne, tak jak w przypadku Rymkiewicza, który stwierdził, że GW jest "duchowym spadkobiercą KPP". Niezależnie od tego, czy się z tą opinią zgadzamy, czy nie - jest ona nieweryfikowalna w procesie sądowym. Baaardzo jestem ciekaw, jak sąd przeprowadzi dowód i jakiego rodzaju dowód , w celu weryfikacji "prawdziwości" tej opinii.

--
Data: 29.03.2011 - 12:41:13

Szanowny Panie A.Zambrowicz mam do Pana prośbę jeśli Pan przytacza moje słowa jako cytat to bardzo proszę nie zmieniać go po swojemu i nie pogrubiać ,bo to czasami zmienia sens i można to nazwać manipulacją . Pan Leki przytoczył mój wpis i nie mam do tego żadnych zastrzeżeń , mogę jedynie z nim dyskutować o jego poglądzie na ten temat . Niestety nie jestem prawnikiem ale chyba każdy ma prawo do obrony i były Prezydent również . Trzeba cierpliwie poczekać na wyrok jeśli taki zapadnie . Panie Zambrowicz nie bardzo rozumiem jaki ma sens wklejania obrazu gier komputerowych z podkładem muzycznym nie jestem pewien czy z tej gry a jeśli nie z tej gry to również jest to manipulacja bo czy autor gry i piosenki chciałby tego . Podobnie jest z pierwszym filmem jaki Pan umieścił. Ten filmy nigdy w TVP-1 nie był emitowany w takiej formie , kolorowe napisy są dodane to również jest manipulacja . Można dyskutować o formie strajku jaki proponował Wałesa i o unikach w walce z komunistami , bo w każdej walce ważne są uniki chyba , chyba że ktoś idzie na żywioł ale wtedy musi się liczyć że polegnie w pierwszej rundzie . Można i cicho siedzieć pod miotłą i mieć czystą teczkę albo jej brak. Kiedyś pisałem na tym forum że bezpieka wypisywała różne brednie w teczkach i zbierała kwity . Podam przykład , kiedyś w stanie wojennym wybraliśmy się z moim przyjacielem na urodziny chrześniaka . Kolega kupił w sklepie taki plastikowy karabin , idąc na imprezę wmieszaliśmy się w manifestację na Krakowskim Przedmieściu a że kolega był trochę zakrapiany to wykrzykiwał hasła i został zatrzymany . W depozycie wpisano mu że przy sobie miał karabin , zawsze się z niego śmieję że walczył o wolność z bronią w ręku .

--

Idź do strony: <--|<-...2324252627282930313233...->|-->
Bieżąca strona: 28 z 34

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.