Forum Konstancina


Akcja: Fora::Wątki

Idź do strony: <--|<-...2425262728293031323334-->
Bieżąca strona: 29 z 34
Re: POLSKA
Autor: Leki (IP zapamiętane)
Data: 29.03.2011 - 19:14:48

Pan prezydent broni się w ten sposób, że przyznaje w rozmowie u Moniki Olejnik fakt podpisania zobowiązania do współpracy (po 20 latach zaprzeczania - z przerwami - że cokolwiek podpisał), i zaraz wygraża sądem Cenckiewiczowi (nazywając go "Cęckiewiczem"), Gontarczykowi oraz Dudkowi....

Ad vocem głos Kornela Morawieckiego http://kornel.salon24.pl/292187,miedzy-prawda-a-klamstwem

--
Re: POLSKA
Autor: jacekkk (IP zapamiętane)
Data: 29.03.2011 - 20:47:29

Drodzy Panowie my i tak tu tego nie rozstrzygniemy bo wiadomo zdania są podzielone . Oczywiście są fakty które wskazują że podpisał , że papiery zginęły czy tak jak to Panowie określacie zostały wykradzione. Jednak nie zmienia to faktu że dla niektórych osób jest albo był bohaterem i on sam doskonale sobie zdaje z tego sprawę i jeśli wyrządził komuś krzywdę swoim postępowaniem to gryzie go sumienie . Podobnie można oceniać Kuklińskiego dla jednych bohater dla innych zdrajca . Drodzy Panowie ja kończę dyskusje ze swojej strony o Panu Wałęsie bo szkoda mi czasu i nerwów i zapewniam was że oceniam działalność opozycyjną Pana Kornela Morawieckiego bardzo pozytywnie tak jak i braci Kaczyńskich , Pana Gwiazdy ,Lisa , Pani Walentynowicz oraz wielu innych tylko proszę nie stawiajcie mi za wzór Pana Wyszkowskiego .
Panie leki i dla równowagi przytoczę wypowiedz Stefana Bratkowskiego ale i zapewne ta zostanie zrównana z ….

http://alfaomega.webnode.com/products/stefan%20bratkowski%3A%20zamiast%20sw%C4%85du/

--
Re: POLSKA
Autor: babet (IP zapamiętane)
Data: 29.03.2011 - 21:20:47

a to jest bardzo proste jacekkk http://www.youtube.com/watch?v=qTil37BuidI - a propos -Bratkowski i wszystko widomo .Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 2011-03-29 21:34 przez babet.

--
Re: POLSKA
Autor: Anonim (IP zapamiętane)
Data: 30.03.2011 - 00:31:26

Prawo do obrony , a pogrubianie czcionki.

http://blogmedia24.pl/node/46764

--
Re: POLSKA
Autor: Anonim (IP zapamiętane)
Data: 30.03.2011 - 02:04:43

Bo to Polska jest .

Loto, tyro pan Hilary, do dekla mu piere
Bo kajś ten boroczek posioł swoi brele.
Szuko w galotach, kabot obmacuje,
Przewraco szczewiki, psińco znajduje.
Bajzel w szranku i w byfyju
Tera leci do antryju.
"kurde" - woła - "kurde bele!
Ktoś mi rombnoł moi brele!"
Wywraco leżanka i pod nią filuje,
Borok sie wnerwio, gnatow już nie czuje.
Sztucho w kachloku, kopie w kredynsie,
Glaca spocona, caly się trzynsie.
Pieroński brele na amyn kajś wcisnyło
Za oknym już downo blank sie sciymniło
Do zrzadla oroz zaglondo Hilary-
Aż mu po puklu przefurgły ciary.
Spoziyro na kichol, po łepie sie puko,
Bo znejdly sie brele - te, co tak ich szukoł.
Czy to ni ma gańba? - Powiydzcie sami,
Mieć brele na nosie a szukać pod ryczkami

--
Re: POLSKA
Autor: Bartek (IP zapamiętane)
Data: 30.03.2011 - 08:59:37

[quote A.Zambrowicz]Prawo do obrony , a pogrubianie czcionki.

http://blogmedia24.pl/node/46764[/quote]

[color=#FF0000]Panie Zambrowicz, proszę samowolnie nie pogrubiać cudzych cytatów.[/color]

A na marginesie, facet, który skarży się na błąd w nazwisku mógłby zabrać o redakcję tekstu - dla odmiany pozjadane spacje i posklejane wyrazy świadczą o redaktorskiej niechlujności i lekceważeniu czytelnika.

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

--
Re: POLSKA
Autor: trener (IP zapamiętane)
Data: 30.03.2011 - 09:49:05

Aleksander Gudzowaty właśnie o Polsce, tu fragment:

"Znakomicie ułatwił sprawę Pan profesor Leszek Balcerowicz i wszyscy „orędownicy” prywatyzacji. Stworzono specjalną propagandę. Zaczęto utrwalać, że przedsiębiorstwa państwowe są gorzej zarządzane. Dla większego sukcesu zamrożono płace kierownictwa tych przedsiębiorstw poprzez tzw. „ustawę kominową”. Powiadano wówczas, że jedynym ratunkiem jest sprzedaż „prywatnym” z pieniędzmi. Następnie wprowadzono NFI, gdzie kilkaset przedsiębiorstw przekazano pod prywatny zarząd. Narodowi rozdano bony – certyfikaty, za które mieli otrzymać ekwiwalent. W tym czasie powstały „wykwalifikowane” przedsiębiorstwa pośredniczące w takich transakcjach.

Następnie przyszła kolej na duże polskie przedsiębiorstwa. To towar dla dużych zagranicznych przedsiębiorstw globalnego charakteru.Nazwaliśmy je „odkurzaczami”, bo drenowały nasz majątek narodowy, zgodnie co prawda z regułami sztuki, przez siebie wymyślonymi, ale bezlitośnie.
Polskich firm nie stać było na takie zakupy.

To w tym miejscu popełnił grzech Pan profesor Leszek Balcerowicz. Nie chciał spojrzeć za horyzont i na oczywiste „czarne skutki” takiej polityki.Rozbroił gospodarkę, wszystko sprzedaliśmy, już prawie nic nie zostało."

http://www.radiownet.pl/republikanie/trener#/publikacje/cieki-wodne--2

http://www.radiownet.pl/republikanie/trener

--
Re: POLSKA
Autor: Anonim (IP zapamiętane)
Data: 30.03.2011 - 11:50:08

[quote=Bartek]A na marginesie, facet, który skarży się na błąd w nazwisku mógłby [b]zabrać[/b] o redakcję tekstu - dla odmiany pozjadane spacje i posklejane wyrazy świadczą o redaktorskiej niechlujności i lekceważeniu czytelnika.[/quote]

A jak juz zabra o redakcję to będzie gitarka ?

[quote=Bartek]Panie Zambrowicz, proszę samowolnie nie pogrubiać cudzych cytatów.[/quote]

Mam pytać o zgodę na pogrubianie ? Kogo ? I dlaczego ? Jesli moje wypowiedzi są permanentnie pogrubiane :) przez jedną panią to wszystko w porząsiu jest !?

Oczywiście , jeśli regulamin stanowi - [b]NIE POGRUBIAĆ SAMOWOLNIE[/b] - to ja jak najbardziej się zastosuję. Pamiętając o nie powoływaniu się na gówniarską zasadę.

ps. Jacku , przepraszam Panie Jacku - czy rzeczywiście [b]pogrubianie[/b] jest takie bolesne ?Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-03-30 11:52 przez A.Zambrowicz.

--
Re: POLSKA
Autor: Leki (IP zapamiętane)
Data: 30.03.2011 - 12:00:14

to trochę dyskusja do wątku o moderacji, ale nie widzę problemu w wytłuszczeniu tej części cytowanej wypowiedzi, do której cytujący nawiązuje.

w tym przypadku, pogrubienie nie prowadziło do żadnej manipulacji, więc może nie przesadzajmy z tymi regułami tworzonymi ad hoc...

jeżeli jest prawdą, że fragmenty wypowiedzi p. Zambrowicza były pogrubiane przez innych forumowiczów, to sorry Bartek ale w sposób jaskrawy stosujesz podwójne standardy

--
Re: POLSKA
Autor: Anonim (IP zapamiętane)
Data: 30.03.2011 - 12:10:24

Tu żem jest "pogrubion" bezlitośnie :)

Cytat:
[b]A.Zambrowicz
Cytat:
Hanka
Czy taki wyodrębniony dokument może powstać -po szerszej dyskusji / także z udziałem forum i stowarzyszeń / ?. Wtedy w każdym roku realizowałoby się kolejne "zadanie " z tej koncepcji . Małymi krokami do ideału .

Świetny pomysł Hanko. Powiedz gdzie i kiedy chciałabyś słowa przekuć w czyny ?
Zaproponuj miejsce i termin spotkania na którym można by podyskutować na temat szansy powstania takiego dokumentu. Przybędę z całą pewnościa I z całą pewnością nie tylko ja.[/b]

W oryginale "chudo" pisałem :)

Tylko , że ja nie mam o to kompletnie żadnej pretensji. Według mnie lepiej być pogrubionym , niz ścienionym :)

--
Re: POLSKA
Autor: Bartek (IP zapamiętane)
Data: 30.03.2011 - 12:33:50

[quote A.Zambrowicz]A jak juz zabra o redakcję to będzie gitarka ?[/quote]

Ale różnicę między materiałem prasowym a wypowiedzią na niszowym forum pan widzi? Czy nie?

[quote A.Zambrowicz]Mam pytać o zgodę na pogrubianie ? Kogo ? I dlaczego ? Jesli moje wypowiedzi są permanentnie pogrubiane :) przez jedną panią to wszystko w porząsiu jest !?[/quote]

Autora cytatu na przykład? Najwyraźniej mu się nie spodobało, więc dał temu wyraz. I nawet uzasadnił dlaczego. Powoływanie się na gówniarskie (pan zdaje się lubi to słowo) "mnie tak robią więc i ja będę" jest, no właśnie, gówniarskie.

Jak się nie podoba pogrubianie, to proszę też zwrócić uwagę. Jak widać na przykładzie, można. Może ktoś będzie mniej oporny od pana w przyjmowaniu i szanowaniu takich próśb.

[color=#FF0000]Koniec dyskusji na ten temat.[/color]

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

--
Re: POLSKA
Autor: jacekkk (IP zapamiętane)
Data: 30.03.2011 - 12:34:46

Panie Andrzeju bardzo dziękuję za pouczający wierszyk i myślę że lepiej mieć okulary i patrzeć ostrym wzrokiem na otaczający nas świat i rzeczywistość . Wolę zdecydowanie okulary od klapek na oczach które zezwalają tylko patrzeć w jednym kierunku przyszłości nakreślonej przez Napoleona IV R.P który wyręczył historyków i jasno określił [b]Gdzie jest Polska a gdzie stało ZOMO[/b] .

--
Re: POLSKA
Autor: Bartek (IP zapamiętane)
Data: 30.03.2011 - 12:36:10

[quote Leki]może nie przesadzajmy z tymi regułami tworzonymi ad hoc...[/quote]

[color=#FF0000]To nie reguła tworzona, to moje powtórzenie prośby użytkownika.[/color]

[quote Leki]jeżeli jest prawdą, że fragmenty wypowiedzi p. Zambrowicza były pogrubiane przez innych forumowiczów, to sorry Bartek ale w sposób jaskrawy stosujesz podwójne standardy[/quote]
[color=#FF0000]
Jakoś nigdy się na to nie poskarżył. Więc gdzie tu standard podwójny? Jeden coś chce, popieram, drugi nic nie chce, siedzę cicho, to co - "podwójny standard"? Na siłę mam go uszczęśliwiać i wymyślać, czego by chciał? Chwilę pomyślunku w tej niepotrzebnej obronie biednego użytkownika, któremu zawsze wiatr w oczy.[/color]

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

--
Re: POLSKA
Autor: Anonim (IP zapamiętane)
Data: 30.03.2011 - 12:41:25

A to w takim razie , moja prośba ! Do Jackkka i wszystkich innych uzytkowników forum. Proszę o każdorazowe pogrubianie cytatów ze mnie. Cytat nie pogrubiony będę traktował jako lekceważenie mej wypowiedzi. [b]Bardzo proszę moderatora Bartka o wsparcie ![/b]Zmieniany 3 raz/y. Ostatnio 2011-03-30 12:45 przez A.Zambrowicz.

--
Re: POLSKA
Autor: Leki (IP zapamiętane)
Data: 30.03.2011 - 12:42:37

To ja poproszę o niepogrubianie cytatów z wypowiedzi prezesa Kaczyńskiego, w dodatku nieprawidłowo przytoczonych... ;-) to już nawet nie jest potencjalna manipulacja

Sorry, ale takie akcje typu kąśliwa uwaga p. JackaKKK przy cytacie z jego wypowiedzi, który nie zniekształcał sensu pierwotnej wypowiedzi (zresztą sam cytowany nie powoływał się na żadną faktyczną manipulację tylko "mozliwość manipulacji", jako podstawa do kolejnego młotkowania p. Zambrowicza i moderatorskiej interwencji na podstawie ad hoc stworzonej reguły, to jakaś kompletna amba.

Bartek, jak się nie umiesz zdystansować od własnych sympatii i antypatii przy moderowaniu, to się nie dziw, że niektórym - jak mi - odechciewa się tu pisać. Ale wiem, wiem - wolna wola, prywatne, a jak się nie podoba to fora ze dwora...
Może załóżcie sobie jakiś klubik właściwych poglądów i wzajemnej adoracji, będzie miło, konstruktywnie i żadnych awantur...

--
Re: POLSKA
Autor: Leki (IP zapamiętane)
Data: 30.03.2011 - 12:46:54

[quote Bartek][quote Leki]może nie przesadzajmy z tymi regułami tworzonymi ad hoc...[/quote]

[color=#FF0000]To nie reguła tworzona, to moje powtórzenie prośby użytkownika.[/color]

[quote Leki]jeżeli jest prawdą, że fragmenty wypowiedzi p. Zambrowicza były pogrubiane przez innych forumowiczów, to sorry Bartek ale w sposób jaskrawy stosujesz podwójne standardy[/quote]
[color=#FF0000]
Jakoś nigdy się na to nie poskarżył. Więc gdzie tu standard podwójny? Jeden coś chce, popieram, drugi nic nie chce, siedzę cicho, to co - "podwójny standard"? Na siłę mam go uszczęśliwiać i wymyślać, czego by chciał? Chwilę pomyślunku w tej niepotrzebnej obronie biednego użytkownika, któremu zawsze wiatr w oczy.[/color][/quote]

Nie, to nie jest "powtórzenie prośby" użytkownika tylko polecenie moderatora forum (zaznaczone odpowiednim kolorem), który może korzystać z różnych istrumentów kontroli co już widzieliśmy, więc nie pal NIemca z łaski swojej. Do prośby użytkownika mogę się zastosować lub nie - nie zmieniając sensu wypowiedzi mogę zaznaczyć istotną częśc powołanego cytatu i NIKOMU NIC DO TEGO, takie jest prawo cytowania.

Użytkownik nie jest wyłącznym i absolutnym właścicielem swojej wypowiedzi, nie ma takiego prawa, które by coś takiego chroniło. Nie masz żadnej podstawy do moderatoskiej interwencji, oprócz antypatii do p. Zambrowicza.

--
Re: POLSKA
Autor: Bartek (IP zapamiętane)
Data: 30.03.2011 - 12:51:55

Cała akcja pokazuje wyjątkową głupotę różnych aspektów - nie zauważyłeś? No nie, bo jakbyś zauważył, to pewnie byś nie komentował tego w ten sposób.

[quote Leki]jak się nie umiesz zdystansować od własnych sympatii i antypatii[/quote]

No wybacz, ale mogę jedynie się zrewanżować.

[quote Leki]Może załóżcie sobie jakiś klubik właściwych poglądów i wzajemnej adoracji, będzie miło, konstruktywnie i żadnych awantur...[/quote]

Również tym się mogę zrewanżować - jak ktoś proponował wcześniej takie rozwiązanie, to się głosy sprzeciwu podnosiły, więc dziwię się, że je zaproponowałeś.

I nie oczekuj ode mnie równego traktowania dla kogoś, kto bardzo długo pracował na to, żeby nie pozwolić się traktować jak normalny użytkownik. Długo i ciężko.

Przykro mi, że ja mam akurat odmienne zdanie niż ty - gdybyśmy mieli identyczne, to jestem pewien, że moderacja by ci nie przeszkadzała. Ale z tym nic się nie da zrobić. Równie dobrze mogę ci poradzić, żebyś przyjął moje poglądy - wtedy będzie bez spięć, a ja będę moderował po twojej linii.

Nie, nie poradzę ci, żebyś zrezygnował. Mogę jedynie zasugerować, żebyś zaakceptował istniejący stan rzeczy i odpuścił sobie próżne denerwowanie. Bo to się nie zmieni.

P. Andrzeja trochę osób nie lubi na tym forum (pewnie tyle samo, co lubi - wszystko mało w porównaniu do masy, której on nie obchodzi) i nie dziw się, że łatwiej jest rozwiązać problem starając się zlikwidować punkt zapalny, niż zawracać kijem Wisłę. I jak dojdę do wniosku, że się znów miarka przebrała, to zrobię to tak, jak uznam za słuszne. Ze świadomością bilansu strat i zysków, który z pewnością będzie całkiem odmienny od tego, jaki ty byś pewnie zrobił. Bo mam nieco inne priorytety jako moderator. I 7 lat działania tego forum dowodzi, że one nie są wcale aż takie złe.

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

--
Re: POLSKA
Autor: Leki (IP zapamiętane)
Data: 30.03.2011 - 13:33:12

Bartek, co do tego mają czyjeś poglądy, na Boga??? Chodzi tutaj tylko i wyłącznie o kwestię najzupełniej formalną i oderwaną od meritum poglądów, a mianowicie o to, abyśmy te poglądy mogli konfrontować na równych zasadach!

Jako moderator stworzyłeś ad hoc regułę pt "jeżeli ktoś sobie nie życzy pogrubiania swoich części wypowiedzi przytaczanych jako cytat, to inni użytkownicy nie mają prawa tego robić", przy czym element wyrażenia okreslonego życzenia dodałeś, co by odróżnić na poczekaniu tę sytuację od innych, analogicznych. Gdzie tu kwestia poglądów?

Na marginesie, wielu poglądów p. Zambrowicza nie podzielam, ale nie podoba mi się rodzaj zorganizowanej nagonki na niego przy udziale moderacji tego forum.

[quote] I 7 lat działania tego forum dowodzi, że one nie są wcale aż takie złe.[/quote]

Hosni Mubarak rządził ze 30 lat, ale nie wiem czy to najlepszy argument za jakością tych rządów ;-)

--
Re: POLSKA
Autor: Bartek (IP zapamiętane)
Data: 30.03.2011 - 13:42:29

[quote Leki]Bartek, co do tego mają czyjeś poglądy, na Boga??? Chodzi tutaj tylko i wyłącznie o kwestię najzupełniej formalną i oderwaną od meritum poglądów, a mianowicie o to, abyśmy te poglądy mogli konfrontować na równych zasadach![/quote]

Aby żądać równych zasad, trzeba się wykazać ich poszanowaniem. Nie chce mi się tego powtarzać w nieskończoność. To nie zasady robiły z siebie trolla, zakładały co dzień nowe konto i kłóciły się ze mną.

[quote Leki]Jako moderator stworzyłeś ad hoc regułę pt "jeżeli ktoś sobie nie życzy pogrubiania swoich części wypowiedzi przytaczanych jako cytat, to inni użytkownicy nie mają prawa tego robić"[/quote]

Najzupełniej dozwolona i najzupełniej dowolna interpretacja tego, co zrobiłem :D

[quote Leki]Na marginesie, wielu poglądów p. Zambrowicza nie podzielam, ale nie podoba mi się rodzaj zorganizowanej nagonki na niego przy udziale moderacji tego forum.[/quote]

Nawet cię nie namawiam. Natomiast nie wszystko da się załatwić "wolnością słowa" i innymi fajnymi hasłami, a o nagonce nie będę się powtarzał. Pan Zambrowicz dał mi wiele powodów do jego tępienia z pozycji moderatora.

Gdzie byłeś i dlaczego nie broniłeś Paradoxa, Budzika, Kani i wielu innych użytkowników, którzy, w odróżnieniu od tak strasznie gnębionego p. Zambrowicza zostali z tego forum wyrugowani i nie dostali drugiej szansy, chociaż nie robili takich cyrków i nie łamali zasad w tak rażący sposób (no dobra, Kania próbował).

Widzę pewną wybiórczość w obronie, analogiczną do rzekomej nagonki.

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

--
Re: POLSKA
Autor: Anonim (IP zapamiętane)
Data: 30.03.2011 - 13:43:19

A i Kadafi jeszcze sie trzyma stołka :)

A i tak nikt Fidela nie przebije !

--
Re: POLSKA
Autor: Anonim (IP zapamiętane)
Data: 30.03.2011 - 13:57:05

[quote=Leki]Na marginesie, wielu poglądów p. Zambrowicza nie podzielam, ale nie podoba mi się rodzaj zorganizowanej nagonki na niego przy udziale moderacji tego forum.[/quote]

[quote=Bartek]Nawet cię nie namawiam[/quote]

Trszkę nie chwytam . A do czego Pan moderator Lekiego nie namawia ?

--
Re: POLSKA
Autor: Leki (IP zapamiętane)
Data: 30.03.2011 - 13:59:58

Dobra, to już tylko ostatnie podsumowanie:

1. Nie każdy ornitolog fruwa. To, że ktoś kiedyś naruszył zasady forum, nie oznacza, że można go dyskryminować na każdym kroku. Tak na marginesie, to ciągle powołujesz się na przeszłe niecne postępki p. Zambrowicza - rodzi się pytanie, czy masz jakąś datę finalną, kiedy wyjdzie on z "czyśćca" i będzie mógł uczestniczyć w forum na równych zasadach? Tak żebym wiedział, ile trwa pokuta, bo może ja też gdzieś naruszyłem regulamin....

2. No cóż, jeżeli nie stworzyłeś ad hoc reguły i nie jest to stała reguła, to musi to być arbitralne użycie władzy moderatorskiej. Tertrium non datur.

3. Szczerze mówiąc, nie wiem, kto to Paradox, Budzik i Kania, ani co złego zrobili... Kania coś mi się kojarzy z jakimś lokalnym politykiem (?), ale za co wyleciał, to nie mam pojęcia. Nawet nie skojarzyłem momentu, kiedy wyleciał. Może zresztą słusznie. Tylko to co za argument? Jeżeli nie broniłem Józka, to już nie mogę bronić Kazka? Jeżeli ja jestem wybiórczy, to Ty też możesz? Tylko jest jedna różnica: ja jestem szarym użytkownikiem, a Ty moderatorem z uprawnieniami władczymi. Jeżeli uważam, że użytkownik A oraz użytkownik B piszą głupoty, ale zwracam na to uwagę tylko w odniesieniu do użytkownika A, to nie znaczy, że Ty możesz dyskryminować użytkownika B jako moderator forum...

--
Re: POLSKA
Autor: BB (IP zapamiętane)
Data: 30.03.2011 - 14:12:18

Lepiej weźta sie chłopaki do roboty jakiej ...

--
Re: POLSKA
Autor: Leki (IP zapamiętane)
Data: 30.03.2011 - 14:14:58

[quote BB]Lepiej weźta sie chłopaki do roboty jakiej ...[/quote]

Przecież Bartek pracuje ;-), społecznie ale zawsze....

Tylko ja tu się relaksuję. A obiecywałem sobie odwyk od polityki :-(

--
Re: POLSKA
Autor: Anonim (IP zapamiętane)
Data: 30.03.2011 - 14:15:31

Ja się bierem i idem na sesję :)

--
Re: POLSKA
Autor: Anonim (IP zapamiętane)
Data: 30.03.2011 - 14:49:18

I taki gest pojednania. Żeby nie było , że się uwziąłem. Dla mnie Bolęsa jest autorytetem w dziedzinie elektryki :)

--
Re: POLSKA
Autor: Leki (IP zapamiętane)
Data: 30.03.2011 - 15:49:12

[quote jacekkk]Drodzy Panowie my i tak tu tego nie rozstrzygniemy bo wiadomo zdania są podzielone . Oczywiście są fakty które wskazują że podpisał , że papiery zginęły czy tak jak to Panowie określacie zostały wykradzione. Jednak nie zmienia to faktu że dla niektórych osób jest albo był bohaterem i on sam doskonale sobie zdaje z tego sprawę i jeśli wyrządził komuś krzywdę swoim postępowaniem to gryzie go sumienie .
http://alfaomega.webnode.com/products/stefan%20bratkowski%3A%20zamiast%20sw%C4%85du/[/quote]

Przede wszystkim, to nie chcemy tego tutaj rozstrzygać ani w ogóle rozstrzygać tego w taki sposób, aby nie można było przytaczać nowych faktów lub argumentów przemawiających za jedną lub inną interpretacją. A Wałęsa chciałby po prostu wyrokiem sądowym zamknąć ludziom usta i na to się nie godzę...

Co do zasług i dorobku Wałęsy to chciałbym zauważyć, że żaden z atakowanych przez niego historyków tych zasług nie podważa. Być może w uproszczonej wizji świata niektórych nie mieści się zrozumienie takiej sytuacja, że Wałęsa nawiązał współpracę z SB, a następnie ją zerwał i stanął na czele "Solidarności". Po przełomie 1989 r. nie chciał, aby jego legenda, zbudowana na fundamencie zasług w przewodzeniu "Solidarności" została uszczuplona przez ujawnienie okresu współpracy z SB, co położyło się cieniem na prezydenturze Wałęsy, poprzez niszczenie dokumentów SB, awansowanie dziwnych postaci oraz degradowanie innych, którzy znali niewygodną prawdę. A teraz już trochę nie ma odwrotu... Niestety, to sam Wałęsa swoimi wypowiedziami najskuteczniej zdewaluował swój historyczny kapitał

Historia jest pełna takich postaci, to raczej osoby zawsze niezłomnie, kryształowe, etc. są wyjątkiem. Przeważnie ludzie w jednych momentach poddają się słabości, w innych okazują męstwo... Odsłonięcie tej dość banalnej prawdy nie zawsze oznacza, że się jest bezwarunkowym wielbicielem Kaczyńskiego, ks. Rydzyka czy kogo tam jeszcze z przeciwnej strony barykady. Problemem jest to, że obecny obóz polityczny wziął Wałęsę pod swoje skrzydła w zamian za poparcie, do tego poparcia Wałęsie udzielił obóz "antylustracyjny" (w osobach tych, którzy niegdyś Wałęsę posądzali o antysemityzm, ciągoty totalitarne i jeszcze Bóg wie co), a więc automatycznie wszyscy ci, którzy wspierają historyków potwierdzających okresową współpracę Wałęsy z SB, zostali niesłusznie zaliczeni do przeciwnego obozu politycznego.

Do sumienia Wałęsy nie mam wglądu, ale wulgarna i brutalne jego wypowiedzi na temat śp. L. Kaczyńskiego każą mi wątplić we wrażliwość tego sumienia. Tak czy inaczej, sumienie Wałęsy nie rozstrzyga kwestii prawdy o historii najnowszej i swobody dochodzenia do tej prawdy. Żeby ocenić pewne fakty, trzeba najpierw te fakty ujawnić i tego nie powinno się blokować.

--
Re: POLSKA
Autor: babet (IP zapamiętane)
Data: 30.03.2011 - 16:14:58

sukcesy naszej dyplomacji : http://niezalezna.pl/8272-litwini-zamkna-polskie-szkolyZmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-03-30 16:26 przez babet.

--
Re: POLSKA
Autor: Leki (IP zapamiętane)
Data: 30.03.2011 - 17:05:06

[quote babet]sukcesy naszej dyplomacji : http://niezalezna.pl/8272-litwini-zamkna-polskie-szkoly[/quote]

to nie wina naszej dyplomacji, tylko walka Litwinów z wczorajszymi i nieistniejącymi demonami w postaci groźby secesji Wileńszczyzny. Litwini reagują zgodnie ze standardami z lat 30-tych XX w. tzn. forsują asymilację litewskich Polaków.

Akurat Sikorskiemu stawania w obronie litewskich Polaków nie można odmówić - poruszył to od razu w swoim expose jako MSZ (moim zdaniem zresztą - niepotrzebnie) i zajmował stanowcze i adekwatne stanowisko wobec litewskiej ustawy oświatowej. To raczej polityka śp. L. Kaczyńskiego nakierowana na zbliżenie z Litwą poniosła klęskę - co stwierdzam ze smutkiem, bo w sumie byłem jej zwolennikiem.

--
Re: POLSKA
Autor: babet (IP zapamiętane)
Data: 30.03.2011 - 17:24:12

Jednak - jak to się ma mimo wszystko do polityki UE o mniejszosciach narodowych ?Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-03-30 17:24 przez babet.

--

Idź do strony: <--|<-...2425262728293031323334-->
Bieżąca strona: 29 z 34Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.