Forum Konstancina

Akcja: Fora::Wątki

Idź do strony: <--|<-...2425262728293031323334-->
Bieżąca strona: 30 z 34
Re: POLSKA
Autor: Leki (IP zapamiętane)
Data: 30.03.2011 - 17:51:29

[quote babet]Jednak - jak to się ma mimo wszystko do polityki UE o mniejszosciach narodowych ?[/quote]

Generalnie, EU nie ma własnej, skonkretyzowanej polityki o mniejszościach. Prawnie kwestia jest regulowana przede wszystkim traktatem polsko-litewskim z 1994 r. oraz Konwencją Ramową o Ochronie Mniejszości Narodowych, ratyfikowaną przez oba kraje. W EU, tego typu sprawami zajmuje się Agencja Praw Podstawowych (FRA), ale chyba bez szczególnych kompetencji prawnych.

Raczej nie można tutaj nic zarzucić MSZ-owi (nie wiem, jakie wysiłki były podejmowane na froncie dyplomatycznym, bo o tym nigdy nie wiadomo), rozstrzygnął upór i fobie Litwinów.

Oczywiście, w pewnym sensie jest to klęska naszej dyplomacji ale z przyczyn raczej obiektywnych niż zawinionych. Wilczym prawem opozycji jest czynić z tego zarzut rządzącym, ale ja tutaj winy tej ekipy nie widzę.

--
Autor: babet (IP zapamiętane)
Data: 30.03.2011 - 19:58:05

To co ten obecny rząd /Rząd Donalda Tuska/ jak i przyszłe powinny czynić ,aby zmienić taki stan rzeczy.Czy to znaczy ,że nie należy nic robić bo i tak Polacy na Litwie są grą polskiej opozycji wobec rządzacych?

--
Autor: Anonim (IP zapamiętane)
Data: 30.03.2011 - 20:50:26

Bardzo chcę byc bojkotowany.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Swiatowy-Kongres-Zydow-wzywa-do-bojkotu-Polski,wid,13273713,wiadomosc.html?ticaid=1c0a4&_ticrsn=3

--
Data: 31.03.2011 - 08:39:06

[quote babet]To co ten obecny rząd /Rząd Donalda Tuska/ jak i przyszłe powinny czynić ,aby zmienić taki stan rzeczy.Czy to znaczy ,że nie należy nic robić bo i tak Polacy na Litwie są grą polskiej opozycji wobec rządzacych?[/quote]

Na razie działania rządu wydają mi się dość adekwatne. Na dłuższą metę, rząd powinien:

1. podnosić tę sprawę poprzez organizacje międzynarodowe (FRA, Komitet Doradczy przy Konwencji Ramowej o Ochronie Praw Mniejszości Narodowych), ale dyskretnie - tj. tak, aby wyglądało, że to te organy podejmują działania

2. schłodzić współpracę z Litwą w innych dziedzinach (chociaż chyba wielkiej współpracy to i tak nie ma)

3. wspierać finansowo polskie szkolnictwo na Litwie (publiczne i niepubliczne)

4. chuchać i dmuchać na polskich Litwinów, żeby pokazać - na zasadzie kontrastu - jak powinna wyglądać prawidłowa polityka wobec mniejszości

--
Autor: Bartek (IP zapamiętane)
Data: 31.03.2011 - 08:57:42

[quote Leki]rodzi się pytanie, czy masz jakąś datę finalną, kiedy wyjdzie on z "czyśćca" i będzie mógł uczestniczyć w forum na równych zasadach?[/quote]

Mam. Ale tak, jak pewne mechanizmy i dyskusje moderacyjne nie są dostępne poza kręgiem moderatorskim (nawet, jeśli się ktoś czasem wyłamie), tak ta data jest znana mnie, a zasady powrotu na forum i warunki ustaliłem z zainteresowanym i nie widzę powodu do konsultacji społecznych.

[quote Leki]2. No cóż, jeżeli nie stworzyłeś ad hoc reguły i nie jest to stała reguła, to musi to być arbitralne użycie władzy moderatorskiej. Tertrium non datur.[/quote]

Po polsku, proszę, na lekcjach łaciny spałem.

[quote Leki]Jeżeli uważam, że użytkownik A oraz użytkownik B piszą głupoty, ale zwracam na to uwagę tylko w odniesieniu do użytkownika A, to nie znaczy, że Ty możesz dyskryminować użytkownika B jako moderator forum...[/quote]

No właśnie - "uważam". Ja mogę nie uważać i w związku z tym działać inaczej, niż ty byś zadziałał, gdybyś był moderatorem. To wynika z różnych przesłanek, jak sądzę, nie tylko z sympatii i antypatii czy poglądów.

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

--
Autor: AK (IP zapamiętane)
Data: 31.03.2011 - 14:52:11

ale to Maniu, że ktoś inny sadzi błędy (choćby i sam Papież) nie tłumaczy Prezydenta, który bądź co bądź reprezentuje nas na świecie.

--
Autor: Hammer (IP zapamiętane)
Data: 31.03.2011 - 14:55:47

I czym innym jest pomyłka w edytorze tekstu, który potrafi sam zmienić słowo w coś kuriozalnego.

--
Autor: AK (IP zapamiętane)
Data: 31.03.2011 - 15:00:02

I tak na marginesie - błąd u Kaczyńskiego można tłumaczyć (jeżeli już ktoś musi to robić) zwykłą pomyłką podczas pisania spowodowaną być może siąsiedztwem na klawiaturze klawiszy reprezentujących te litery. Fakt, że dokument przed wysłaniem powinien być sprawdzony i tu wytłumaczenia nie ma.

I jeszcze jedno - dokument taki nie koniecznie pisał sam Kaczyński, a raczej mógł to zrobić np. jego sekretarz, a Prezio tylko podpisał. Oczywiście powinien dokument uważnie przeczytać przed złożeniem podpisu.

--
Data: 31.03.2011 - 15:34:23

Jakoś nie wydaje mi się, aby licytowanie się na błędy ortograficzne było jakoś szczególnie istotne, ale śmieszy mnie czujność niektórych dziennikarzy, gotowych na wyprzódki teraz lustrować wszystkie dokumenty podpisane przez Kaczyńskiego pod kątem błędów.

Na marginesie, to tak na oko wydaje się, że nie jest to błąd ortograficzny tylko wynik działania "autocorrect" w edytorze. Nieważne zresztą, nawet jak zrobił tutaj błąd.

Ja bym się raczej skupił na bardziej kompromitujących występach, jak w German Marshall Fund. Dla przypomnienia: http://wpolityce.pl/view/5132/Kontrowersyjne_przemowienie_prezydenta_w_USA___Bigos_to_szczegolne_danie__Kapusta_siekana_i_siekane_mieso_dlugotrwale_gotowane_.html

Teraz Mania się musi strasznie wysilić, ale chyba nic w tej klasie na Kaczora nie znajdzie, bo tutaj nasz prezydent był bezkonkurencyjny...

Niestety, to bardziej przerażające niż śmieszne - leży mi na sercu dobro tego kraju i wolałbym, żeby polskiemu prezydentowi (na którego nie głosowałem) szło lepiej.

--
Data: 31.03.2011 - 18:46:04

może warto posłuchać http://lubczasopismo.salon24.pl/salon24live/post/292478,tv-s24-czwartek-g-20-jaroslaw-kaczynski-w-salon24live

--
Data: 01.04.2011 - 05:22:44

Ciekawe czy sa wśród nas ludzie antypiterscy ?

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,9333389,_Wykrycie_zakupu_dorsza_______SLD_rozlicza_Pitere.html

--
Data: 01.04.2011 - 14:59:04

dla pani tej akurat /przepraszam panie Andrzeju/szkoda klawiatury.

--
Igor Janke
Autor: trener (IP zapamiętane)
Data: 31.03.2011 - 23:58:28

został własnie aresztowany przez ABW.

http://www.radiownet.pl/republikanie/trener

--
Re: Igor Janke
Autor: jacekkk (IP zapamiętane)
Data: 01.04.2011 - 10:07:18

No właśnie wczoraj na salonie 24 u Pana Janke było spotkanie z prezesem Kaczyńskim mam pytanie bo próbowałem otworzyć link z bezpośrednią transmisją ale mi się zawieszało czy ktoś z was miał podobne problemy

--
Data: 01.04.2011 - 10:14:36

Nie, ja oglądałem bez problemów. Rozumiem, że miałeś zainstalowaną iplę?

--
Autor: Tomasz Zymer (IP zapamiętane)
Data: 01.04.2011 - 10:48:29

Ja także jestem bardzo ciekaw, jaki to wiekopomny manifest wypracował pan JK w zaciszu klarysewskiej willi towarzysza EG w ostatnich miesiącach. Podobno dokument nazywa się "System Tuska", mówi jak zwykle o naprawie Rzeczypospolitej i liczy ponad 100 stron i 56 rozdziałów. A to niektóre sformułowania z manifestu, cytowane za portalem rp.pl:

- "bezrozumna polityka zagraniczna" polegająca na "klientyzmie i samodegradacji naszego kraju"

- [na stosunek PO wobec narodu wpływa postawa "Gazety Wyborczej", która] "polską tradycję czy polskość jako taką opisuje zwykle w kategoriach nacjonalizmu i szowinizmu".

- "ostentacyjne akcentowanie przez Donalda Tuska swojej kaszubskości"

- "śląskość jest po prostu pewnym sposobem odcięcia się od polskości i przypuszczalnie przyjęciem po prostu zakamuflowanej opcji niemieckiej".

- "antyprezydenckie bezprawie"

- "premier dał się użyć w prowadzonej przez Rosję rozgrywce przeciwko prezydentowi, co m.in. skutkowało rozdzieleniem wizyt i skończyło się katastrofą, w której zginął Lech Kaczyński i 95 innych obywateli RP (...)".

- "w sprawie katastrofy smoleńskiej rząd PO w sposób konsekwentny stosuje zasadę nieodpowiedzialności".

- [istnieje] "moralna szara strefa III Rzeczypospolitej", brak "zdecydowanego rozdzielenia tego, co dobre, od tego, co złe"

- [W ocenie PiS pojawiają się też sygnały, że ABW może zbierać materiały na polityków tej partii. Sygnały te] "dotyczyć mają praktyki zapraszania na rozmowy funkcjonariuszy i urzędników rządowych z czasów gabinetu Jarosława Kaczyńskiego, których zachęca się jakoby do opowiadania 'czegoś na byłego premiera' ".

- "mimo propagandowej wrzawy nagłaśniającej akcję cięć wydatków, wzrosły one w ciągu trzech lat (uwzględniając cały sektor publiczny) o 140 mld zł", a cały wysiłek ministra finansów "koncentruje się na jednej sprawie: ukrywaniu deficytu".

- [W gospodarce PO stosuje] "strategię likwidacji i upartyjnienia". "Obsada stanowisk w spółkach skarbu państwa za rządów PO oznacza bicie wszelkich rekordów upartyjnienia"

- "przemyślana koncepcja pozbycia się przez państwo odpowiedzialności za nauczanie i wychowanie, zwłaszcza patriotyczne; chodzi wręcz o wycofanie się z niego".

- "depisyzacja polityki"

Jak dla mnie, to nie jest temat na 1 kwietnia - bardziej na 16 grudnia (Zachęta).

--
Data: 01.04.2011 - 12:22:39

Tu można obejrzeć debatę:
http://lubczasopismo.salon24.pl/salon24live/post/293061,kaczynski-w-salon24live-tu-mozna-obejrzec
A tu link do "wiekopomnego manifestu":
http://www.pis.org.pl/download.php?g=mmedia&f=raport_o_stanie_rzeczypospolitej_1.pdf

EDIT: I w zasadzie wątek do zamknięcia oczywiście już.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-04-01 12:25 przez trener.

--
Data: 01.04.2011 - 14:37:19

i tak od I.Janke do Prezydenta Narutowicza ,jakiś surrealizm czy co?http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.kukowski.ovh.org/surrealizm.jpg&imgrefurl=http://www.kukowski.ovh.org/surrealizm.html&h=818&w=1074&sz=170&tbnid=UQ7DNQgQpm49RM:&tbnh=114&tbnw=150&prev=/images%3Fq%3Dsurrealizm&zoom=1&q=surrealizm&hl=pl&usg=__1LyHZxVZB7Y1ooMH6wc-jxcfAiY=&sa=X&ei=_MSVTcCOLYyUOv6x2MsH&ved=0CDQQ9QEwAw

--
Historyczny Prima Aprilis
Data: 01.04.2011 - 14:56:40

Nie surrealizm, tylko w kontekście cytowanego tu manifestu - pytanie historyczne: czy PiS jest spadkobiercą endecji?

--
Autor: BB (IP zapamiętane)
Data: 01.04.2011 - 14:58:55

Na szczęście Janke nie został aresztowany ... to tylko specyficzne poczucie humoru trenera ...
Ale nie wiem co lepsze: czy aresztowanie czy [b]wskazanie miejsca w szeregu Jankemu[/b] przez jego IDOLA:
[quote=Pan popada tu w taką dziennikarskość, ale tę, proszę wybaczyć, nie najlepszą, rozmawiamy na wyższym poziomie, mam nadzieję, że już takich pytań nie usłyszę][/quote]
Może coś do Jankego dotrze wreszcie.
I dopiero teraz pojąłem, dlaczego trener apeluje o zamknięcie wątku ! Kiedy go otwierał, jeszcze tej "salonowej" rozmowy nie znał ...

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-04-01 14:59 przez BB.

--
Data: 01.04.2011 - 15:00:37

[quote Tomasz Zymer]Ja także jestem bardzo ciekaw, jaki to wiekopomny manifest wypracował pan JK w zaciszu klarysewskiej willi towarzysza EG w ostatnich miesiącach. Podobno dokument nazywa się "System Tuska", mówi jak zwykle o naprawie Rzeczypospolitej i liczy ponad 100 stron i 56 rozdziałów. A to niektóre sformułowania z manifestu, cytowane za portalem rp.pl:

- "bezrozumna polityka zagraniczna" polegająca na "klientyzmie i samodegradacji naszego kraju"

- [na stosunek PO wobec narodu wpływa postawa "Gazety Wyborczej", która] "polską tradycję czy polskość jako taką opisuje zwykle w kategoriach nacjonalizmu i szowinizmu".

- "ostentacyjne akcentowanie przez Donalda Tuska swojej kaszubskości"

- "śląskość jest po prostu pewnym sposobem odcięcia się od polskości i przypuszczalnie przyjęciem po prostu zakamuflowanej opcji niemieckiej".

- "antyprezydenckie bezprawie"

- "premier dał się użyć w prowadzonej przez Rosję rozgrywce przeciwko prezydentowi, co m.in. skutkowało rozdzieleniem wizyt i skończyło się katastrofą, w której zginął Lech Kaczyński i 95 innych obywateli RP (...)".

- "w sprawie katastrofy smoleńskiej rząd PO w sposób konsekwentny stosuje zasadę nieodpowiedzialności".

- [istnieje] "moralna szara strefa III Rzeczypospolitej", brak "zdecydowanego rozdzielenia tego, co dobre, od tego, co złe"

- [W ocenie PiS pojawiają się też sygnały, że ABW może zbierać materiały na polityków tej partii. Sygnały te] "dotyczyć mają praktyki zapraszania na rozmowy funkcjonariuszy i urzędników rządowych z czasów gabinetu Jarosława Kaczyńskiego, których zachęca się jakoby do opowiadania 'czegoś na byłego premiera' ".

- "mimo propagandowej wrzawy nagłaśniającej akcję cięć wydatków, wzrosły one w ciągu trzech lat (uwzględniając cały sektor publiczny) o 140 mld zł", a cały wysiłek ministra finansów "koncentruje się na jednej sprawie: ukrywaniu deficytu".

- [W gospodarce PO stosuje] "strategię likwidacji i upartyjnienia". "Obsada stanowisk w spółkach skarbu państwa za rządów PO oznacza bicie wszelkich rekordów upartyjnienia"

- "przemyślana koncepcja pozbycia się przez państwo odpowiedzialności za nauczanie i wychowanie, zwłaszcza patriotyczne; chodzi wręcz o wycofanie się z niego".

- "depisyzacja polityki"

Jak dla mnie, to nie jest temat na 1 kwietnia - bardziej na 16 grudnia (Zachęta).[/quote]

Panie Tomaszu!

Naprawdę sugeruję zapoznanie się z tym dokumentem, zanim zacznie Pan ferować tego typu opinie. Na pierwszy rzut oka, jest tam zawarta ogólnikowa, ale dość poważna analiza tego co się dzieje, której nie sposób sprowadzić do kilku hasełek i nie-do-końca merytorycznej informacji o willi Gierka.

Nie bardzo rozumiem, jak się ma do tego wzmianka o Narutowiczu? Czy sugeruje Pan, że nie można krytykować rządzących, bo to się kończy zabójstwami z motywów politycznych?

Tak na marginesie, to na gruncie faktów, na razie to (były) członek PO zamordował członka PiS a nie odwrotnie a PO wołała "ciszej nad tą trumną" odwołując się (nieświadomie, jak sądzę) do haseł endecji wobec zabójstwa Narutowicza.

--
Re: Historyczny Prima Aprilis
Data: 01.04.2011 - 15:17:16

,[quote Tomasz Zymer]Nie surrealizm, tylko w kontekście cytowanego tu manifestu - pytanie historyczne: czy PiS jest spadkobiercą endecji?[/quote] Jednak surrealizm mi bardziej odpowiada ,niż nacjonalizm .Kaczyński nie jest nacjonalistą ,oczywiscie taką "gębę " propaganda próbuje mu przykleić. Ludzie ,którzy choć trochę analizują to co sie dzieje w naszej polskiej rzeczywistości dostrzegają ten fałsz.

--
Data: 01.04.2011 - 16:18:07

[quote BB]
I dopiero teraz pojąłem, dlaczego trener apeluje o zamknięcie wątku ! Kiedy go otwierał, jeszcze tej "salonowej" rozmowy nie znał ...[/quote]

Znał, znał, właśnie to po niej przyszedł mi do głowy ten wyrafinowany (jak cukier) żarcik. Więc, sorry, ale nic nie pojąłeś :D

--
Autor: BB (IP zapamiętane)
Data: 01.04.2011 - 16:50:13

Ha ! Chyba że tak ... :)
To - w ramach primaaprilisa - spróbuj jako psycholog, na podstawie tego zachowania Prezesa określić cechy jego osobowości/zdiagnozować stan ducha ... Dasz radę ? ;)
A może inni szatani (tfu tfu - psycholodzy) się odezwą ?

--
Data: 01.04.2011 - 19:15:05

Gdyby osobowość diagnozowało się na podstawie jednego zachowania, psychologia byłaby nauka tożsamą budowie cepa...

--
TO POWINNO BYĆ W WĄTKU 'POLSKA'
Data: 01.04.2011 - 21:41:40

[quote Leki]Panie Tomaszu!

Naprawdę sugeruję zapoznanie się z tym dokumentem, zanim zacznie Pan ferować tego typu opinie. Na pierwszy rzut oka, jest tam zawarta ogólnikowa, ale dość poważna analiza tego co się dzieje, której nie sposób sprowadzić do kilku hasełek i nie-do-końca merytorycznej informacji o willi Gierka.

Nie bardzo rozumiem, jak się ma do tego wzmianka o Narutowiczu? Czy sugeruje Pan, że nie można krytykować rządzących, bo to się kończy zabójstwami z motywów politycznych?

Tak na marginesie, to na gruncie faktów, na razie to (były) członek PO zamordował członka PiS a nie odwrotnie a PO wołała "ciszej nad tą trumną" odwołując się (nieświadomie, jak sądzę) do haseł endecji wobec zabójstwa Narutowicza.[/quote]

Oczywiście rządzących można i należy krytykować i kontrolować, choć wizji naprawy państwa na samej krytyce się nie zbuduje.

PiS (nie cały, tylko niektóre wypowiedzi polityków) kojarzy mi się z endecją w trzech punktach:
1) bezustannym podkreślaniu swojego statusu jako oblężonego szańca sprawy narodowej - atakują nas bezustannie, opluwają, znieważają, a przecież my stoimy na straży polskich interesów,
2) ostentacyjnym zerwaniu z tradycją Polski Jagiellonów, Rzeczpospolitej wielonarodowej - wszelkie mniejszości są podejrzane, zapewne działają na rzecz wroga (śląskość to zakamuflowany rewizjonizm niemiecki, premier podkreślający swoje etniczne korzenie nie jest godny zaufania itp.), należy je polonizować i budować jednolity naród; zwracam uwagę, że podejrzaną mniejszością mogą być także dowolne osoby myślące inaczej bez względu na pochodzenie i religię: działacze na rzecz środowiska naturalnego, sekularyści czy zwolennicy liberalizmu rynkowego,
3) przeświadczeniu, że to tylko oni (PiS) reprezentują prawdziwą moralność i słuszne wartości (podczas, gdy w rzeczywistości korupcja, omijanie prawa i upartyjnienie władzy są jak na razie cechami powszechnymi w polskiej polityce i żadna partia nie jest od nich wolna).

Poza takimi (jak dla mnie) negatywnymi tendencjami, PiS (jego poszczególni działacze) reprezentuje także wiele cech godnych szacunku: np. umiłowanie dla tradycji (choć niestety okrojonej), zaangażowanie po stronie sprawiedliwości społecznej, obronę polityczno-ekonomicznej suwerenności państwa - to tylko przykłady. Endecja też miała znaczny pozytywny wkład w kształtowanie się młodej państwowości polskiej. Nic nie jest tylko czarne ani tylko białe. To jest właśnie oczywista konstatacja, której politycy PiS zdają się nie przyjomwać do wiadomości.

Co do Narutowicza - miałem na myśli tylko tyle, że to nie był szczęśliwy temat do wątku primaaprilisowego, ponieważ postać pana Jankego jest akurat teraz kojarzona z manifestem politycznym PiS przedstawionym w jego programie, który sugeruje, że Polska jest znów nad przepaścią - a to nie jest zabawna konstatacja. Szaleńcy i fanatycy zdarzają się w każdym środowisku i absolutnie nie sugeruję, że program PiS zachęca do zabójstw, a tylko tyle, że nastrój tego manifestu bliższy jest atmosferze politycznej 16 grudnia niż 1 kwietnia.

Cała ta dyskusja powinna zostać włączona do wątku 'Polska'.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-04-01 21:44 przez Tomasz Zymer.

--
Re: TO POWINNO BYĆ W WĄTKU 'POLSKA'
Data: 01.04.2011 - 22:21:08

[quote Tomasz Zymer]
Cała ta dyskusja powinna zostać włączona do wątku 'Polska'.[/quote]

Dokładnie. Pomijając kilka pierwszych postów dotyczących stricte Szanownego Pana Igora Janke.

--
Data: 01.04.2011 - 23:01:43

Moim zdaniem, bardzo prawdziwy obrazek naszej rzeczywistości:

"Także i media niespecjalnie sprzyjają wyjaśnianiu sytuacji. Są zbyt powierzchowne, czesto co gorsza stronnicze, a ponadto (to muszę powiedzieć na naszą, dziennikarzy obronę) dojście do prawdy zaczyna w niektórych, pozornie nawet drobnych sprawach, graniczyć z niemożliwością. Główną przyczyną tego stanu rzeczy jest fakt, że w życiu publicznym przyjęta została, w wyniku dośc szerokiego konsensusu, zasada że nie istnieje sprawiedlwiość oraz prawda - istnieją tylko nasi i nie nasi. "Nasi" nie moga być winni "ich" - są winni z założenia.
(...)
Zasadę można pokrótce opisać tak: "nasi" są zazwyczaj niecnie wpuszczani, przeciwko "naszym" robi się obrzydliwe prowokacje, składa się na nich złośliwe donosy - "ich" sa słusznie łapani za oczywiste przewiny i dotyka ich każąca reka sprawiedliwości. Tu znów dla uczciwości trzeba dodać, że czy to "nasi" czy "ich", każąca ręka nie dotyka ich zazwyczaj zbyt definitywnie - tak by odbył się na przykład w normalnym terminie, przejrzysty proces, który skończyłby się skazaniem. Raczej ręka ta wymierza kilka klapsów i strąca czapkę z głowy, wpychając delikwentów do szeregu tych - którzy "byli w coś zamieszani".

http://www.wpolityce.pl/blog/post/9491/Nasza_wsciekla_zebra___Nie_istnieje_sprawiedliwosc_oraz_prawda____istnieja_tylko_nasi_i_nie_nasi_.html

--
Autor: Hammer (IP zapamiętane)
Data: 05.04.2011 - 09:57:06

Artykuły o tej samej sprawie:

[url=http://wpolityce.pl/view/9652/Slady_po_smierci_Barbary_Blidy_nie_byly_zacierane____uznala_prokuratura__To_kompromitacja__Gazety_Wyborczej_.html][wpolityce.pl: Ślady po śmierci Barbary Blidy nie były zacierane - uznała prokuratura. To kompromitacja "Gazety Wyborczej" ][/url]

Czy na pewno kompromitacja?

[url=http://wyborcza.pl/1,75248,9377595,W_sprawie_Blidy_slady_zatarte__winnych_nie_ma.html][GW: W sprawie Blidy ślady zatarte, winnych nie ma][/url]

--
Data: 06.04.2011 - 11:07:34

Nie istnieje cos takiego jak narodowość śląska . Takiej po prostu nie ma.

A jeśli ktoś uważa inaczej , to będzie musiał zaakceptować narodowość mojego znajomego poety , który uważa , że jest narodowości barowej. Ponieważ właśnie w barach spędza najwięcej czasu i wcale nie jest wykluczone , że w barze został poczęty a także sie urodził.

Ubolewa tez mój znajomy nad tym , że posługuje się najbardziej uniwersalnym językim regionalnym świata. Otóż w barze , po czterech piwach i dwóch setkach dogada on sie z kazdym . Nawet z najbardziej śląskim Ślązakiem.

A zatem drodzy Ślązacy , niekoniecznie wasza "narodowość śląska" wygra w spisie z innymi narodowościami. Być może , że narodowość barowa , kiedy na czas spisu powszechnego lekko przetrzeźwieje , może sie okazac znacznie liczniejsza od waszej wyimaginowanej.

I zauważcie drodzy Ślązacy . Mój przyjaciel w każdym miasteczku Polski ma swych małych heimatlandów co najmniej kilka :)

Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 2011-04-06 11:13 przez A.Zambrowicz.

--

Idź do strony: <--|<-...2425262728293031323334-->
Bieżąca strona: 30 z 34

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.