Forum Konstancina

Akcja: Fora::Wątki

Idź do strony: <--|<-...2425262728293031323334-->
Bieżąca strona: 32 z 34
Re: POLSKA
Autor: Bogusław Komosa (IP zapamiętane)
Data: 10.04.2011 - 22:02:46

Pani niejaka maryla dała wyraz wspaniałego, wręcz modelowego posługiwania się językiem polskim, gratulacje.A oto przykłady:"inkasent aka toruńnska purchawka ,jak to p. dziennikarz zroumiał" .Brawo, widocznie studiowała u Miodka.Zazdrość i nienawiść oto intelektualne przymioty maryli.

--
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 10.04.2011 - 22:16:37

Ojciec inkasent, dobre okreslenie - zwłaszcza po tym gdy w dwóch naszych kościołach znalazłam wśród prasy katolickiej prawie wypełnione blankiety wpła na Radio Maryja - brakowało tylko kwoty i nadawcy.
Myślałam że to na jakiś szlachetny cel, dopiero w domu (w okularach) zobaczyłam, że to wydrwigrosz p. Rydzyk nabiera biedne MOHERY. Wywaliłam blankiet do kubła.

--
Autor: Anonim (IP zapamiętane)
Data: 10.04.2011 - 22:24:52

Mianownik - Kto? Co? Pisa/

Miejscownik - O kim ? O czym ? W kim ? W czym ? w Pisie.

Ja czytam tak jak Pani Maryla pisze. O jakim kontekście Pani mówi ?

[quote=maryla]To teraz juz chyba nie ma żadnych wątpliwosci, że ojciec inkasent w Pisie rządzi![/quote]

Chyba , ze ukrytym/zakamuflowanym kontekstem jest to , ze ma Pani ojca inkasenta ?

To co Pani raczy pisać dalej , jest już jednym wielkim "kontekstem: , którego nie próbuję nawet pojąć.

Pozostałe "byki" wskazał Pani , Pan radny Bogusław.

Szanowna Pani , bez wględu ilu jeszcze "kontekstów" Pani użyje, ja juz sie do nich odnosił nie będę. Z czystej życzliwości pozwolę sobie na radę dla Pani. Niech sie już Pani nie kompromituje.

Przyjąłem do wiadomości , że nienawidzi Pani PIS-u.

--
Data: 10.04.2011 - 22:44:21

Lech i Maria Kaczyńscy zostali honorowymi patronami polskiej Szkoły Katolickiej im. św. Ferdynanda w Chicago. Córka pary prezydenckiej Marta Kaczyńska w przesłanym do dyrekcji szkoły liście wyraziła podziękowanie za nadanie placówce honorowego patronatu jej rodziców, którzy zginęli 10 kwietnia w katastrofie pod Smoleńskiem. "Wierze, ze moi rodzice jako honorowi patroni Państwa Szkoły będą czuwać nad edukacja następnych pokoleń młodych Polaków - ludzi prawnych, wykształconych, otwartych na świat, świadomych swoich korzeni i kochających nasza Ojczyznę" - czytamy w liście Marty Kaczyńskiej. Córka pary prezydenckiej podkreśliła, ze Lech Kaczyński "zdawał sobie sprawę z tego jak ważna jest edukacja kolejnych pokoleń młodych Polaków"./ źródło: wietrzne radio, Chicago/. Parafia Św.Ferdynanda jest jedną z najbardziej prężnych wieloetnicznych parafii w Chicago.W Polskiej Szkole Katolickiej im. św. Ferdynanda w Chicago naukę obecnie pobiera ponad 900 uczniów. Placówka prowadzi zajęcia dla dzieci w wieku od 3 lat do klasy maturalnej.Szkoła znajduje się niedaleko polskich ulic:West Belmont Ave,Nord Milwaukee Ave,West Diwersee Ave.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-04-10 23:01 przez Bogusław Komosa.

--
Autor: maryla (IP zapamiętane)
Data: 11.04.2011 - 00:50:57

[quote Bogusław Komosa]Pani niejaka maryla dała wyraz wspaniałego, wręcz modelowego posługiwania się językiem polskim, gratulacje.A oto przykłady:"inkasent aka toruńnska purchawka ,jak to p. dziennikarz zroumiał" .Brawo, widocznie studiowała u Miodka.Zazdrość i nienawiść oto intelektualne przymioty maryli.[/quote]

Panie Komosa, a to niby co i komu ja mam zazdrościć? Chyba, że ma pan na myśli dyplom dziennikarski P. Zambrowicza? To tak! A może Pana zaocznych studiow magisterskich? Jezeli Pan na podstawie kilku literówek wyciąga wnioski o czyjejś edukacji, to rzeczywiscie sie troche Panu w łebku poprzewracało na tym drugim roku Administracji. Nienawiść to z pewnością by pan znalazł w wielu wpisach P.AZ i swoim o "półtusku". Nienawiść i chamstwo oto "intelektualne" przymioty nijakiego P, Komosy.

--
Data: 11.04.2011 - 01:35:33

[quote A.Zambrowicz]Mianownik - Kto? Co? Pisa/

Miejscownik - O kim ? O czym ? W kim ? W czym ? w Pisie.

Ja czytam tak jak Pani Maryla pisze. O jakim kontekście Pani mówi ?

[quote=maryla]To teraz juz chyba nie ma żadnych wątpliwosci, że ojciec inkasent w Pisie rządzi![/quote]

Chyba , ze ukrytym/zakamuflowanym kontekstem jest to , ze ma Pani ojca inkasenta ?

To co Pani raczy pisać dalej , jest już jednym wielkim "kontekstem: , którego nie próbuję nawet pojąć.

Pozostałe "byki" wskazał Pani , Pan radny Bogusław.

Szanowna Pani , bez wględu ilu jeszcze "kontekstów" Pani użyje, ja juz sie do nich odnosił nie będę. Z czystej życzliwości pozwolę sobie na radę dla Pani. Niech sie już Pani nie kompromituje.

Przyjąłem do wiadomości , że nienawidzi Pani PIS-u.[/quote]

Szanowny Panie, Pan już się wystarczająca na tym forum nakompromitował, więc bardzo proszę o danie szansy rownież i innym. To forum nie jest Pana prywatnym folwarkiem pomimo, ze przesiaduje Pan na nim o kazdej porze dnia i nocy. Widać, że do pracy, to Pan chodzić nie musi ;) Co do "byków", to niech Pan ich rownież poszuka w swoich własnych wpisach. Znajdzie ich tam Pan bardzo wiele. Zapewniam Pana.

--
Data: 11.04.2011 - 01:54:20

Aaaa , jesli teraz Pani się postanowiła kompromitować , to pola ustępuję . Zresztą jak widzę nie powinno to Pani przysparzac większych trudności. Ma Pani z cała pewnościa talent do takiego istnienia na tym forum.

Ja przy Pani , to jestem "cienki" i do tego Bolek :):):)

En avant ! marylo !

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-04-11 01:55 przez A.Zambrowicz.

--
Data: 11.04.2011 - 14:38:20

Cos mi sie zdaje , ze Michnik ma też u kibiców LEGII przechlapane :)

http://www.youtube.com/watch?v=OMGKEEGqugo&feature=share

No jak ich nie lubić ?

--
Autor: Leki (IP zapamiętane)
Data: 11.04.2011 - 15:29:40

[quote A.Zambrowicz]Cos mi sie zdaje , ze Michnik ma też u kibiców LEGII przechlapane :)

http://www.youtube.com/watch?v=OMGKEEGqugo&feature=share

No jak ich nie lubić ?[/quote]

No sorry, ale mnie nawet wspólna niechęć wobec manipulacji GW nie zaprowadzi do sympatii dla kibiców (szczerze mówiąc - jakichkolwiek, ale Legiowych zwłaszcza). Już i tak za dużo kibolstwa w polityce i mediach, żeby się jeszcze na stadionach szerzyło....

--
Data: 11.04.2011 - 15:49:32

Leki , wszystkich kibiców Legii czy tez innych klubów , wrzuciłeś do jednego worka ?

Kibolstwa tez nie toleruję.

Ale sprzedaż GW spadnie oj spadnie . A w Warszawie to z całą pewnością. Ma boleć.

--
Autor: Artek_Bartek (IP zapamiętane)
Data: 11.04.2011 - 16:13:38

[quote]No sorry, ale mnie nawet wspólna niechęć wobec manipulacji GW nie zaprowadzi do sympatii dla kibiców (szczerze mówiąc - jakichkolwiek, ale Legiowych zwłaszcza). Już i tak za dużo kibolstwa w polityce i mediach, żeby się jeszcze na stadionach szerzyło....
[/quote]
Leki! Please! nie myl kibiców z kibolami! bo tak robi albo GW (w ramach jakiejś prywatnej wojenki z Legią) albo człowiek, który na stadionie był daaawno temu!

--
Data: 11.04.2011 - 17:01:54

Nawet nigdy nie byłem ;-). Przyznaję, że ten rodzaj plemiennej identyfikacji (jakieś barwy wojenne, amulety w postaci szalików, totemy i piłkarze jako bożkowie) do mnie nie trafia, nie licząc już ulicznych awantur i bójek z legionistami.

W Polsce w ogóle są kibice? Ja za bardzo nie stwierdziłem występowania....

--
Autor: Hanka (IP zapamiętane)
Data: 11.04.2011 - 21:08:24

Są ,są ale w ukryciu :) - przez tę zadymę z kibolami ostatnio niechętnie uczęszczającą na mecze. Moi Panowie nawet mają szaliki - dla dobrej zabawy , która ma się zaczynać i kończyć z meczem . Ale tam o zabawę trudniej , pozostaje im tv w gronie przyjaciół .

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-04-11 21:09 przez Hanka.

--
Data: 11.04.2011 - 21:30:40

Z całą stanowczością twierdzę, że [b]w Polsce są jedni z najlepszych kibiców na świecie![/b] Jeśli się Leki sportem w ogóle interesujesz to nawet w telewizji możesz stwierdzić naocznie co się dzieje na meczach siatkówki, Pucharze Świata w Zakopanem, czy nawet jak wyglądał doping na Mistrzostwach Świata w piłce w Niemczech czy Europy w Austrii. Jeśli się zaś nie interesujesz to ciężko będzie Cię przekonać, że jest inaczej niż twierdzą media, na podstawie doniesień których niewątpliwie mylisz kibica z kibolem, który na stadionie stanowi margines. Ciężko Ci uwierzyć, że jest inaczej niż myślisz kiedy widzisz jak się kompromituje samo środowisko piłkarskie (działacze aferami, piłkarze kolejnymi kompromitacjami na arenie międzynarodowej). Jednak nie myl, nie utożsamiaj (!) proszę kibica z kibolem bo to niewątpliwie jest krzywdzące dla tych pierwszych, którzy gotowi są poświęcać wiele by określone wydarzenie przeżywać osobiście!

--
Autor: trener (IP zapamiętane)
Data: 11.04.2011 - 22:48:00

Sport? Proszę!

Oryginał: http://youtu.be/WptRs57MqfE
Lepszej wersji nie znalazłem po polsku: http://youtu.be/wtfOcKb8YlY

"Niedziela, piąta pięć
stadion Banika
Dwa piwka wprowadzę –
-lubię przykirać
Nie gap się, frajerze,
bo bedzie kicha,
jak który mnie wkurzy
dostaję świra

Sie stoi, no bo jak
Nie pchaj się, wale!
Spartanie, hak wam w smak!
Ostrawa, dalej!
Całe trybuny wrą,
te, zamknij paszcze!
Witamy. vivat sport,
a futbol zwłaszcza.

Na rogi zero trzy
lecz nie ma gola
Skoście go, chłopaki!
Liga to liga.
W robocie druga zmiana,
więc żem to olał,
hej, koleś, nie zasłaniaj!
Dajcie dwa piwa.

Trawa zielona jest,
hej, sędzia, czyś pan ślepy?
Ostrawa dalej, fest,
Nasz Kula gra najlepiej
Dychę za bilet chcą,
więc im pokażcie!
Witamy, vivat sport,
a futbol zwłaszcza.

Gdzie leziesz, łachmyto
Chovanec – kartka
Ale mu sprzedał sito!
Walcie na bramkę!
Dokopcie Prażanom,
chromolić Spartę!
Po trupach, iść na całość –
pięć żółtych kartek

Ja razem z kibicami,
bo w końcu to mój klub.
Spalony ?– nie ma bramy?
Sędziemu rozbić dziób!
Już autokarów rząd
stoi na kapciach.
Witamy, vivat sport,
a futbol zwłaszcza.

Ty łajzo, zamknij twarz,
no ty, w tym ortalionie,
gówno się na tym znasz,
znalazł się, kurna, Boniek
Mógłbyś już cicho siedzieć,
nim coś się stanie,
a w ogóle – wypad, zgredzie,
bo strzelę w banię!

Po meczu, oczywiście,
pije kto umie pić
Hej, kelner – można szybciej,
sześć wódek, ino w mig!
Partacze, niech ich czort,
skopać im kuper!
Witamy, vivat sport,
futbol jest super"

http://www.radiownet.pl/republikanie/trener

--
Data: 11.04.2011 - 22:54:39

to wątek o Polsce! a w jego krótkim fragmencie o polskich kibicach a nie czeskich kibolach! ;)

--
Autor: trener (IP zapamiętane)
Data: 11.04.2011 - 23:11:30

Nie tkwijmy tylko w swoim grajdołku :)

http://www.radiownet.pl/republikanie/trener

--
Data: 11.04.2011 - 23:19:53

Pooooolskaaaaa!!! Białoooo-Czeeeerwooooniiiii! ;)

--
Data: 12.04.2011 - 01:48:39

I własnie po to zakładałem ten watek !:) Artur , czy mam powtórzyc za Tobą ? Tak trzymac.

A pierwszym kibicem /kibolem był nie kto inny jak Gajusz Juliusz Cezar , relacjonując senatowii pewna nowinę . Veni, Vidi, Vici .

Leki , oraz inni , którzy jestescie przeciw igrzyskom. Czy zaprzeczacie ideii
Citius-Altius-Fortius ? Czy ta idea pchnęła świat ku przepaści ? Jesli uznajecie , że tak , to czemu klepiecie w klawiaturę zamiast jesć banana ? Czy Waszym zdaniem
Pierre de Coubertin był z zalozenia kibolem ? Czy to jest główne przeslanie jego mysli ?

Leki , oraz inni , czy wiecie na jakim etaoie rozwoju prenatalnego człowieka zaczyna sie kibicowanie ? Czy w pracy zawodowej nikt Wam nie kibicuje ? Czy jedynie kibicowanie w zawodach sportowych ma być stygmatyzowane ? A czy nie widzicie , że to zjawisko jest powszechne w naszym zyciu społecznym ?

Z całą jego złożonością i ułomnościa , której (ułomności) trzeba przeciwdziałać .

A może zamieńmy formę kibicowania bezpośredniego na konkurs sms-owy. Niech kibice , nie kibole ,zadowolą się relacją z tivika , niech siedzą w domu , niech się nie buduje zadna więź społeczna , niech żrą chipsy i piją piwo ,tylko dlatego , że mamy niedoskonały system monitoringu i system wsparcia dla inicjatyw poprawiających wizerunek prawdziwego kibica.
Pamietajmy , każda , dosłownie kazda rywalizacja wyzwala emocje . Postarajmy się jako społeczenstwo , wyeliminowac te złe. A dla takich działań nie wystarczą hasła . Nie wystarczą restrykcje.

Wybory. Jakiego rodzaju by one nie były , to tez forma kibicowania , a niejednokrotnie przeradzająca się w kibolowanie. Skasujmy wybory demokratyczne ?

Odniesienia osobiste.

U mnie z Arkiem ścierają sie poglądy . Czasem ten spór jedzie po brzytwie. A to tez jest forma kibicowania. Ale niech wygra lepszy , bardziej prawidłowy osąd tematu sporu . Prwdziwy kibic , zawsze poda rekę drugiemu kibicowii.

Kto słyszał o kibolach na zawodach żużlowych ? Bo , że są na nich kibice to chyba każdy widzi.

Pooolska , biaaaało- czerwoni !!!!!!

--
Data: 12.04.2011 - 07:06:18

[quote A.Zambrowicz]Aaaa , jesli teraz Pani się postanowiła kompromitować , to pola ustępuję . Zresztą jak widzę nie powinno to Pani przysparzac większych trudności. Ma Pani z cała pewnościa talent do takiego istnienia na tym forum.

Ja przy Pani , to jestem "cienki" i do tego Bolek :):):)

En avant ! marylo ![/quote]

Oj tam oj tam, z tą "cienkoscią" to już tak nie przesadzajmy! Ale skoro jest Pan o czymś święcie przekonany, to napewno tak musi byc. Dodam tylko, że żadnego pola ustępować Pan nie musi. Niech Pan pozostanie tam gdzie Pan do tej pory był... w cieniu własnej małości.

Aha, może by Pan też i po chińsku coś napisał?

LOLEK;)

--
Data: 12.04.2011 - 08:25:09

[offtopic][img]http://img232.imageshack.us/img232/9837/chiski.png[/img]

[b]A teraz Pani niech to przetłumaczy.[/b]

[/offtopic]

Dla ułatwienia powiem , że to nie znaczy [b][b][color=#CC0000]mań-ol-al-ryla[/color][/b][/b] ! Chociaż to jakby też po chińsku brzmi :)

Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 2011-04-12 08:30 przez A.Zambrowicz.

--
Autor: alicja (IP zapamiętane)
Data: 12.04.2011 - 08:56:50

Wyrobil się facet przy tych kebabach. Interes widać marnie kręcił, bo klepal w internet. jakby się bardziej do kotletow przylozyl to nie musialby udawać biedaka i korzystać z mieszkania komunalnego.
Nie wystarczy udawać wszystkowiedzacego i podawać się za dziennikarza
żeby zdobyć szacunek

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-04-12 08:59 przez alicja.

--
Data: 12.04.2011 - 09:08:23

Hmmm, no to może ja wyrażę wprost swoje niecne podejrzenia: czy użytkownicy pt "maryla" oraz "alicja" to klony Mani? Jakoś tak podobieństwo stylów każe mi snuć takie przypuszczenia, a także dość nagłe pojawienie się tych użytkowników w wątkach, które budzą największe emocje.

Maniu, czy możesz zaprzeczyć? Jeżeli moje podejrzenia są nieprawdziwe i Cię uraziłem to z góry przepraszam, ale wrażenie jest nieodparte.

Niby multiplikowanie nicków nie jest wprost zakazane, ale ja na przykład z trudem znoszę świadomość, że dorośli ludzie mogą coś takiego robić. Mam propozycję, żeby jednak powstrzymać się od takich działań.

--
Data: 12.04.2011 - 09:28:53

maryla:"intelektualne" przymioty nijakiego P, Komosy.

Maryla znowu wpadłaś.Pisząc o tobie niejaka, miałem na myśli to,że nie wiadomo kim jesteś.Posługujesz się nickiem, który cię chroni przed identyfikacją.
Ze słownika:niejaki:jakiś, pewien, coś nieokreślonego lub ktoś nieokreślony.
Tylko to miałem na myśli, marylo.Nie jest to żadna obraza.Ja nie znając pani nie śmiałbym się wyrażać negatywnie.
Wracając do polityków to wolno ich krytykować bo prowadzą Polskę na manowce.Jak Wałęsa,Bujak,Frasyniuk,Michnik,Niesiołowski siedzieli w więzieniu to ja na murach wypisywałem, aby ich uwolnić.Z Andrzejem Czumą spotykałem się na spotkaniach ROPCiO.Pomagałem kolportować biuletyny KORu.Widziałem Maćka Kuronia po pobiciu w 1979 roku przez bojówki SB.A ty marylo co wtedy robiłaś?

--
Autor: Bartek (IP zapamiętane)
Data: 12.04.2011 - 09:50:02

[quote Leki]Hmmm, no to może ja wyrażę wprost swoje niecne podejrzenia: czy użytkownicy pt "maryla" oraz "alicja" to klony Mani?[/quote]

[color=#FF0000]Brak jakichkolwiek przesłanek technicznych, że tak. Oczywiście wszyscy wiemy, że możliwe jest wszystko. Włącznie z tym, że ludzie radzieccy na księżycu lądowali. Ale póki co jest to jedynie podobieństwo stylów.[/color]

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

--
Autor: Bartek (IP zapamiętane)
Data: 12.04.2011 - 09:51:20

[quote Leki]Niby multiplikowanie nicków nie jest wprost zakazane[/quote]

[color=#FF0000]Jest.[/color]

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

--
Data: 12.04.2011 - 10:07:54

[quote Bartek][quote Leki]Hmmm, no to może ja wyrażę wprost swoje niecne podejrzenia: czy użytkownicy pt "maryla" oraz "alicja" to klony Mani?[/quote]

[color=#FF0000]Brak jakichkolwiek przesłanek technicznych, że tak. Oczywiście wszyscy wiemy, że możliwe jest wszystko. Włącznie z tym, że ludzie radzieccy na księżycu lądowali. Ale póki co jest to jedynie podobieństwo stylów.[/color][/quote]

Ok, nie jest to chyba pierwszy przypadek multinickowania. Na podstawie podobieństwa stylów i pewnej koincydencji czasowo-wątkowej sformułowałem podejrzenia, bo nie cierpię chowania głowy w piasek. Dlatego zadałem wprost pytanie Mani.

--
Data: 13.04.2011 - 00:08:54

http://www.siemianowice.pl/isi/index.php?op=show&cat=13&nid=12023

Jesli tak mówi sam Prezydent Siemianowic Śląskich !

--
Data: 13.04.2011 - 07:19:35

[quote Bogusław Komosa]maryla:"intelektualne" przymioty nijakiego P, Komosy.

Maryla znowu wpadłaś.Pisząc o tobie niejaka, miałem na myśli to,że nie wiadomo kim jesteś.Posługujesz się nickiem, który cię chroni przed identyfikacją.
Ze słownika:niejaki:jakiś, pewien, coś nieokreślonego lub ktoś nieokreślony.
Tylko to miałem na myśli, marylo.Nie jest to żadna obraza.Ja nie znając pani nie śmiałbym się wyrażać negatywnie.
Wracając do polityków to wolno ich krytykować bo prowadzą Polskę na manowce.Jak Wałęsa,Bujak,Frasyniuk,Michnik,Niesiołowski siedzieli w więzieniu to ja na murach wypisywałem, aby ich uwolnić.Z Andrzejem Czumą spotykałem się na spotkaniach ROPCiO.Pomagałem kolportować biuletyny KORu.Widziałem Maćka Kuronia po pobiciu w 1979 roku przez bojówki SB.A ty marylo co wtedy robiłaś?[/quote]

Chciałabym Panu odpowiedzieć na to pytanie, ale z wrodzonej sobie skromności jednak tego nie zrobię:):) Natomiast łatwość z jaką Panu przychodzi mówienie o sobie na forum publicznym jest naprawdę godne podziwu.

Zgadzam sie, że politykow trzeba krytykować, a szczególnie tych, ktorzy w naszym przekonaniu prowadzą Polskę na manowce. Proszę sobie jednak uświadomić, że moje poglądy na ten temat mogą być zupelnie odmienne niż pańskie, co nie oznacza, że jestem osobą o wątpliwych "przymiotach intelektualnych".

--
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 14.04.2011 - 00:16:32

Rzecz się dzieje na wsi.
- Józek, wszyscy mają komórkę, ja też chcę.
Józek niewiele myśląc bierze młotek, gwoździe, dechy i zbija
komórkę.
W nocy pijane małolaty wracają z dyskoteki i malują napis
"Zocha to k***a".
Rano Józek patrzy przez okno i woła:
- Zocha, masz smsa.

--

Idź do strony: <--|<-...2425262728293031323334-->
Bieżąca strona: 32 z 34

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.