Forum Konstancina

Akcja: Fora::Wątki

Idź do strony: <--|<-...2425262728293031323334
Bieżąca strona: 34 z 34
Re: POLSKA
Autor: AK (IP zapamiętane)
Data: 25.06.2011 - 03:21:53

może to i zbieg okoliczności...

http://zbigniewkuzmiuk.salon24.pl/318414,niezawisly-sad-niezawisly-sedzia

--
Data: 25.06.2011 - 03:24:51

krótka pamięć Kalisza?

http://kataryna.blox.pl/2011/06/Jak-Kaczor-Blide-wykluczal.html

--
Data: 25.06.2011 - 18:41:36

i tylko módlmy się, żeby nikomu nie przyszło do głowy nas zaatakować

http://szeremietiew.blox.pl/2011/05/Bliska-udreka.html

--
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 25.06.2011 - 19:38:05

I módlmy się zeby wszystkim blogerom nie odjęło rozumu do końca, to co przeczytałam, to zachęta by zaatakować całkowicie bezbronny kraj, nawet widły i kosy wystarczą, zeby się z Lachami rozprawić.

--
Autor: Bartek (IP zapamiętane)
Data: 25.06.2011 - 20:01:04

Należy sobie tylko zadać pytanie - po co ten kraj atakować? Co ma, prócz przeklętego położenia geograficznego i uciążliwych mieszkańców, dla czego warto by te kosy i widły chwytać.

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

--
Autor: trener (IP zapamiętane)
Data: 26.06.2011 - 02:54:33

Gaz łupkowy?

http://www.radiownet.pl/republikanie/trener

--
Data: 26.06.2011 - 10:27:28

No tak. Dzięki ropie wyzwolili Irak do gołej ziemi, to w sumie gaz też jest dobrym cynglem dla demokracji. Szkoda, że Białoruś nie ma ropy, dawno mieliby spokój od Łukaszenki...

--
Data: 26.06.2011 - 11:33:29

Kilka razy nas rozebrali, więc mimo uciążliwych mieszkańców kilku krajom ościennym pasowało

--
Autor: babet (IP zapamiętane)
Data: 26.06.2011 - 12:04:01

ku pamieci Macieja Rybińskiegohttp://www.wpolityce.pl/view/14166/Wspanialy_jubileusz_Andrzeja_Krauzego___dziesiec_lat_wspolpracy_z__Rzeczpospolita_____Ma_ma_pasje__i_ma_odwage_.html

--
Autor: Leki (IP zapamiętane)
Data: 27.06.2011 - 11:09:08

[quote mania]I módlmy się zeby wszystkim blogerom nie odjęło rozumu do końca, to co przeczytałam, to zachęta by zaatakować całkowicie bezbronny kraj, nawet widły i kosy wystarczą, zeby się z Lachami rozprawić.[/quote]

To piękne ;-) Stłucz pan termometr, nie będziesz miał gorączki...

Maniu, czy naprawde sądzisz, że wywiady naszych sąsiadów nie wiedzą tego, o czym pisze Szeremietiew? Dane nt. uzbrojenia (np. ile mamy Rosomaków, etc.) w większości są właściwie jawne, wystarczy to zebrać do kupy.

--
Data: 27.06.2011 - 13:58:20

oczywiscie ze wywiady wiedza i to wiecej niz powiedział Szeremietiew, chodzi o pojmowanie zwykłych ludzi - sasiadów klepiacych za miedza biede.

Żadne umowy miedzynarodowe nie uchronia nas lub naszych rodaków mieszkajacych w krajach osciennych przed głodnymi i zawistnymi.

--
Data: 27.06.2011 - 15:04:28

[quote mania]oczywiscie ze wywiady wiedza i to wiecej niz powiedział Szeremietiew, chodzi o pojmowanie zwykłych ludzi - sasiadów klepiacych za miedza biede.

Żadne umowy miedzynarodowe nie uchronia nas lub naszych rodaków mieszkajacych w krajach osciennych przed głodnymi i zawistnymi.[/quote]

Hmm, przemówiła do mnie wizja białoruskich chłopów porzucających pracę na roli i z kłonicami i siekierami przekraczających granicę, aby łupić i siać pożogę w Polsce, świeżo po lekturze bloga Szeremietiewa ;-)

Szczerze mówiąc, nie rozumiem, Twoich pretensji do Szeremietiewa - wojsko jest tą materią, która pozostaje poza obszarem zainteresowania i (przeważnie) zrozumienia szarego Kowalskiego. O ile wiemy o kłopotach kolei, spowolnieniach w inwestycjach infrastrukturalnych, inflacji, funkcjonowaniu Policji, etc. bo tego na codzień doświadczamy, to do wyrobienia sobie poglądu co do tego, jak wygląda sytuacji w polskiej armii potrzebujemy fachowca.

W konsekwencji, istotny element naszego państwa, czyli zdolność do obrony granic nie jest zwykle przedmiotem medialnych doniesień, a powinien rzutować na nasze wybory polityczne (przynajmniej ja tak uważam). To, jak określona ekipa rządząca radzi sobie z wojskiem jest dla mnie dość istotnym wyznacznikiem wyborów politycznych. Ergo - musimy mieć takich Szeremietiewów, którzy będą bić na alarm, chyba że ktoś woli zostać ukołysany słodkimi mrzonkami o zdolnościach obronnych naszej armii.

Z osób zbliżonych do kręgów wojskowych wiem, że tak dramatycznej sytuacji jeszcze nigdy nie było (nie potrafię tego oczywiście sam zweryfikować) i nie wygląda, żeby coś miało się w najbliższej przyszłości polepszyć, a konfiguracja międzynarodowa się zmienia - warto, żebyśmy to wiedzieli. Kto woli zamknąc oczy i powtarzać sobie, że jest git, to wolna wola, ale to chyba nie jest najmądrzejsza taktyka.

--
Autor: Hammer (IP zapamiętane)
Data: 30.06.2011 - 07:26:51

Ot ciekawostka

[quote=Kataryna]Jarosław Kaczyński: „To niebywała i niespotykana decyzja. Szykuje się tu putinada. Mamy do czynienia z politycznym prześladowaniem ludzi, którzy mają inne poglądy, radykalnie odmienne od tych, które głosi dzisiejsza ekipa rządząca in spe i radykalne odmienne niż większość mediów”.

To komentarz sprzed ponad trzech lat do decyzji sądu o zatrzymaniu na 48 godzin i doprowadzeniu przez policję Katarzyny Hejke i Tomasza Sakiewicza, dziennikarzy „Gazety Polskiej”, na proces karny o pomówienie, jaki im wytoczył TVN. Sędzią wydającym tę kontrowersyjną decyzję był Maciej Jabłoński, ten sam, który właśnie wysyła autora krytycznych słów pod swoim adresem na badania psychiatryczne.[/quote]

[url=http://www.wsieci.rp.pl/opinie/kataryna/Bezmiar-niesprawiedliwosci][Kataryna - RP][/url]

--
Data: 06.07.2011 - 12:54:17

Ciekaw jestem jak szybko politycy i służby ukręcą sprawie łeb:

[quote=RMF FM]Archiwum dotyczące najważniejszych polityków w Polsce odkryła policja w mieszkaniu zatrzymanego w Krakowie Krzysztofa W. - dowiedzieli się reporterzy śledczy RMF FM Marek Balawajder i Roman Osica. Mężczyzna wpadł w ręce policji kilka dni temu w związku z gigantycznym przemytem papierosów.

(...)

Nasi informatorzy w policji twierdzą, że Krzysztof W. próbował zainteresować zebranymi przez siebie informacjami wiele osób, w tym kardynała Stanisława Dziwisza, czołowych krakowskich polityków Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości. Co więcej, spotykał się z nimi, a z każdego spotkania robił notatki. Rozpracowywał wiele osób, pisząc wewnętrzne raporty, które miał trzymać w mieszkaniu.

(...)
Sąd, który aresztował Krzysztofa W. na trzy miesiące, utajnił sprawę, bo - jak nieoficjalnie ustalili nasi dziennikarze - mężczyzna przyznał się w sądzie, że jest tajnym współpracownikiem jednej ze służb.

(...)
Sprawa owiana jest wielka tajemnicą, właśnie ze względu na archiwum Krzysztofa W., które może stać się pomocne w rozpoczęciu kilku śledztw. Jak twierdzą nasi informatorzy, wiedza tego mężczyzny może pogrążyć kilku ważnych polityków z pierwszych stron gazet.[/quote]

[url=http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-zbieral-haki-na-najwazniejszych-politykow-w-panstwie,nId,348672]{źródło}[/url]

--
Data: 06.07.2011 - 13:41:56

Zależy, kto jest tym "z pierwszych stron gazet" :D Bo jeśli to ktoś z ekipy rządzącej, to będzie cicho, taki przykładowy polityk PJN nikogo nie zainteresuje, bo nie kopie się leżącego, ale już jakieś ostre haki na pisowców na pewno zostaną przecieknięte.

Zawsze i od zawsze, za każdej ekipy w tym kraju tak było, przynajmniej odkąd pamiętam. Bez ani jednego wyjątku.

--
Data: 08.07.2011 - 01:16:36

Idealna wg. mnie diagnoza Polski wg Ziemkiewicza:

"Słowem − Salon Polski 2010, ten obnażony i obnażający się w chwili narodowego uniesienia, to fasada, w której pogrążający się w demencji pogrobowcy starej inteligencji pokroju Władysława Bartoszewskiego czy Czesława Miłosza stanowią już tylko alibi dla „inteligencji wytnij-wklej" z jej idolami pokroju Kuby Wojewódzkiego"

"W punkcie wyjścia − uznajmy za taki krakowską konferencję o „etosie »Solidarności«" z roku 1990 − rodząca się michnikowszczyzna mówiła jeszcze dużo o Polsce, nie odrzucała patriotyzmu, ale obiecywała pokazać jego nowoczesną formułę. W punkcie dojścia − niech to będzie, na przykład, spotkanie honorowego komitetu poparcia dla Bronisława Komorowskiego w warszawskim Pałacu na Wodzie w roku 2010 − pozostało już tylko uparte poczucie wyższości, starcze zacietrzewienie w nienawiści do tych, którzy nie poddają się narzucaniu hierarchii i języka i, przede wszystkim, totalne wykorzenienie, to, które tak jaskrawo ujawniła żałoba. Polskość sprowadzona tylko do cepelii, wąsów, dwururki, portretów sarmackich przodków i kuchni ziemiańskiej. A pod tym? „Gdyby moja ojczyzna popadła w jakieś tarapaty, myślę tu o sytuacji zbrojnej, to ja natychmiast zostaję dezerterem. Nie zostaję sanitariuszką, nie schodzę do kanału. Pierwsza rzecz, jaką robię, to spierdalam po prostu" − to wyznanie szansonistki Marii Peszek, mocno lansowanej przez media dziedziczki znanej krakowskiej rodziny aktorskiej, nie jest jakimś wybrykiem, jest właśnie tym wzorcem, który uważają za atrakcyjny ludzie wychowani na michnikowszczyznie i jej autorytetach."

http://wpolityce.pl/view/14742/Ziemkiewicz__michnikowszczyzna_po_Michniku___Establishment_patrzyl_na_zalobe_Polakow_z_mieszanina_pogardy_i_leku_.html

--
Data: 01.08.2011 - 15:13:27

dziś rocznica Powsatania Warszawskiego http://www.youtube.com/watch?v=kXYTWUyE8WQ&feature=related

--
Data: 01.08.2011 - 18:44:40

Walczyłem z flagą o 17 i jakoś nie słyszałem aby w naszym mieście zawyły syreny.

A szkoda.

--
Data: 01.08.2011 - 21:43:04

Jak to nie?! To ja u siebie na Nowym Wierzbnie słyszałem. I dzwony jeszcze.

--
Data: 02.08.2011 - 06:49:52

mi sie wydaje ze w Jeziornie nie wyli.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-08-02 06:50 przez Hammer.

--
Data: 02.08.2011 - 08:45:53

Mogli być wyjechani "do wody", to by ich usprawiedliwiało po całości.

--
Autor: Soltys Skolimowa (IP zapamiętane)
Data: 05.08.2011 - 09:42:16

W OSP Skolimów wyli 1 sierpnia 1 minutę :)

--
Data: 05.08.2011 - 12:37:28

i to wszystko koordynowały naszysze władze gminne na polecenie Pana Burmistrza Jańczuka .

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-08-05 13:07 przez babet.

--
Data: 09.08.2011 - 11:37:36

W tym przedwyborczym chaosie, kiedy rzeczy ważne i istotne schodzą na plan dalszy a cały kraj i "wiodące media" zajmują się pierdołami typu kolejny bon mot Kutza albo walką jakiegoś posła z PiSu z Nergalem, warto zwrócić uwagę na to, co jest uchwalane w końcówce kadencji Sejmu:

http://wpolityce.pl/artykuly/12903-chcialbym-zwrocic-panstwa-uwage-na-trzy-ustawy-uchwalenie-ktorych-bylo-i-jest-w-oczywisty-sposob-sprzeczne-z-interesem-publicznym-i-jednoczesnie-przemilczane-przez-media

--
Data: 09.08.2011 - 21:16:51

no to co my mamy począć niedoinformowani wyborcy,przedsztawiciele mas ? Na kogo głosować ? Na tych którzy walczą jak ten poseł z Pis-u ,czy na tych : co na zastawie ze srebra podają nam pomyje ,a my zachwalamy ,że to krem ze szparagów .

--

Idź do strony: <--|<-...2425262728293031323334
Bieżąca strona: 34 z 34

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.