Forum Konstancina

Akcja: Fora::Wątki

Idź do strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 5 z 34
Re: POLSKA
Autor: Anonim (IP zapamiętane)
Data: 09.08.2010 - 13:17:13

Trener w jednym z watkw pyta :- do czego dojdziemy ? Ja wiem do czego szybko nie dojdziemy !

" Bo fakty s takie, e za rzdw PiS by azjatycki wzrost gospodarczy, nikt nie robi zakusw na wolnoc sowa, kontrol internetu. Za rzdw PiSu kasa z Unii sza szerokim strumieniem i bya realnie wykorzystywana. Pastwo byo sprztane, spada przestpczoc, spada ilo samobjstw, spada korupcja i wzrosa prdko dziaania urzdw, ktre wg GUS zostay cho troch zracjonalizowane i zatrzymany zosta wzrost zatrudnienia w administracji.

Polska bya krajem, ktry si dynamicznie rozwija i dors do tego, by zacz wreszcie dba o swoj spucizn. Powstacy warszawscy zostali wreszcie docenieni, staraniami Kaczyskiego powstao Muzeum Powstania Warszawskiego- miejsce naprawd nowoczesne, ktre odwiedzaj miliony. I wszystko to ZAMIAST szmalu na jakie lewackie odchyy, pseudosztuk i postpowe performance.

Rozwizana zostaa sowiecka suba wywiadowcza dziaajca na naszym terytorium noszca nazw WSI, w zwizku z czym pastwo zrobio krok do odzyskania samosterownoci.

Polska pod rzdami PiS to pastwo niezwykle ostro zmniejszajce deficyt budetowy, likwidujce podatki (moe nie tak szybko, jak by si chciao, ale jednak!), reformujce system sdowniczy, uwalniajcy zawody zamknite przez korporacje prawnicze etc itp itd." A. Widawska

A teraz poczekajmy na np. salcesonowe plucie . Bo do tego juz doszlimy.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-08-09 13:19 przez Boruta.

--
Autor: Bartek (IP zapamiętane)
Data: 09.08.2010 - 13:35:59

Szkoda tylko, e nard im podzikowa. Bo by jeszcze lek na raka i AIDS wymylili przed kocem kadencji.

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

--
Data: 09.08.2010 - 14:31:19

Szkoda . Z tym wszake zastrzeeniem , e nie Nard lecz cze jego !

--
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 09.08.2010 - 14:41:47

[quote=A teraz poczekajmy na np. salcesonowe plucie .][/quote]

Johny, salceson zaszkodzi Tobie, czy Kaczyskim - moe by ze szczecin?

a teraz na powanie ocena znanego historyka Normana Daviesa, ktry nie jest czonkiem PO:

http://media.wp.pl/kat,1022941,wid,12551219,wiadomosc.html?ticaid=1aac6

Tak nas widz na wiecie...

--
Data: 09.08.2010 - 14:42:54

Wiksza cz jego, a mamy demokracj i taka wanie cz decyduje.

No, chyba, e to byy sfaszowane wybory, PiS poparo 90%, ale podstawieni ludzie Tuska i Putina dokonali podmiany kart wyborczych, wpywajc na wyniki. Wtedy zwracam honor.

Takie wady ycia w demokracji, e wikszo decyduje, a mniejszo chce czy nie musi przyj te decyzje do wiadomoci. Lubi ich bynajmniej nie musi. I moe nawet mwi o tym gono - kolejna cecha demokracji.

--
Data: 09.08.2010 - 15:10:50

Niektrzy widzieli jak panowie z KGB czogali si w piwnicach, dobierali sie do urn od spodu (nie pisz od tyu, bo kto mgby mie ze skojarzenia) i podmieniali karty. W niektrych lokalach wyborczych po tych akcjach zostay le zamaskowane dziury. Jaku, przele si i zobacz.

--
Autor: johny_ho (IP zapamiętane)
Data: 09.08.2010 - 17:20:38

Maniu , gdzie ja bede lata .Bya, widziaa i to mi wystarczy . Ja Tobie po prostu wierze i ufam :)

A z tym Narodem to chyba jednak tak nie do koca jest Bartku jak piszesz. Ta cze ktra do urn nie posza to te Nard , bierny , ale Nard. I wielka niewiadoma.

Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 2010-08-09 17:43 przez johny_ho.

--
Data: 09.08.2010 - 18:48:00

[quote=Bya, widziaa i to mi wystarczy][/quote]

Niestety, nie widziaam ale opowiada pewien facet na antenie Radia Maryja. Po prostu mnie zatkao. Prawie sobie obciam palec, bo akurat obieraam kartofle.

--
Data: 09.08.2010 - 19:00:07

Rnych ludzie,rnych stacji radiowych suchaja. I pniej s takie efekty.
O mao co i byby jeden paluszek mniej do stukania w klawiaturke.

A ten co z takim newsem zadzwoni do RM to by Norman Davies. On nie z PO , a kaden szanujcy sie czonek PO dzwonienia do RM sie brzydzi. Szkoda e nie kady brzydzi sie suchac :)

--
Data: 09.08.2010 - 19:27:12

Nie otwieram nowego wtku dla zadania forumowiczom tych kilku pyta. Wydaje mi sie e pojemno tego , istniejcego jest cakowicie wystarczajaca. Wkazdym razie pytania s cakiem serio , i na takie odpowiedzi licze bedc wiadomy i i na ten temat niektrzy zechc sobie poartowac. A niech tam.

1. Czy jeste za zniesieniem polskich granic pastwowych w celu rozwinicia integracji w ramach Unii Europejskiej i z naszymi przyjanie nastawionymi ssiadami?
2. Czy jeste za zamian obywatelstwa polskiego na obywatelstwo europejskie i zniesienie cenzusu obywatelstwa przy obejmowaniu funkcji pastwowych, samorzdowych, oraz w wymiarze sprawiedliwoci?
3. Czy jeste za rwnouprawnieniem wszystkich jzykw europejskich, jako urzdowych na terenie Polski?
4. Czy jeste za ukonstytuowaniem parlamentu polskiego, jako czci izby niszej parlamentu europejskiego i przekazaniem uprawnie rzdowych do Rzdu UE?
5. Czy jeste za wcieleniem polskiej armii narodowej w budujce si struktury armii europejskiej?

--
Data: 09.08.2010 - 20:15:01

Szkoda, ze nie wiesz kto to by Norman Davies, albo udajesz, bo Cie ugodzi w samo (PiSowskie) serce

1. granic juz nie ma, nawet nie wiadomo kiedy sie z Polski wyjeda, ale na mapie sa i niech tak bedzie (nie wiem o czym myslisz)
2. jestesmy obywatelami UE cho zachowujemy obywatelstwo polskie - i co w tym zego
3. nie ma sensu wprowadznie ilus jzykw urzdowych - jeste Hiszpanem i wyobra sobie prbe zaatwienia czego w UMiGu (nie tylko Kcinie)
4 po co, kady kraj UE ma swoje specyficzne sprawy, parlament europejski moe koordynowa wspprace i chyba to robi, ale nie produkuje ustaw i nie podejmuje decyzji odnosnie lokalnych problemw
5. jestemy w strukturach NATO, ale swoich wodzw powinnimy mie i mamy

--
Data: 09.08.2010 - 20:25:53

Mylaam ze sam te pytania wymyslie, ale dr google mi powiedzia, ze przerne z forum Gazety Prawnej

http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/436682,hall_podpisala_rozporzadzenie_od_wrzesnia_nauczyciele_dostana_7_proc_podwyzki.html

Za pno si zorientowaam, bo mogam take skopiowa odpowiedzi

--
Autor: Sotys Skolimowa (IP zapamiętane)
Data: 09.08.2010 - 20:42:30

[quote=moe koordynowa wspprace i chyba to robi][/quote]
Z wsppracy i koordynacji unijnej w Bogatyni wysza du.. mokra. I tak jest zawsze. Chyba e nasze towary s tasze lub przepisy bardziej ludzkie. Wtedy dostajemy now dyrektyw :)
Wedug dyrektywy unijnej. Jeli prawo lokalne mwi co innego ni unijne, to naley przestrzega prawa unii europejskiej. Czy jestem za punktem 4? To ju si dzieje :(

Sotys

PS. Trzeba byo pomyle, nie pniej, lecz przedtem w czasie referendum. Teraz to ju du.. mokra :)

--
Data: 09.08.2010 - 20:50:20

Tak, UE nasz wykorzysta, Rusek wrg, Amerykan nie chce da wiz, Chiczyk ma skosne oczy, yd wiadomo, Arab terorysta. Tylko MY POLAKI SOM LUDZIE, reszta to gorsza rasa - podludzie. Brawo Sotysie!

--
Data: 09.08.2010 - 21:21:33

[quote=Mania]Szkoda, ze nie wiesz kto to by Norman Davies, albo udajesz, bo Cie ugodzi w samo (PiSowskie) serce[/quote]
Na czym opierasz sw supozycje jakobym nie wiedzia kim jest Norman Davies ?
Skd wiesz jakim jest me serce ? Ja Radia Maryja nie sucham.

[quote=Mania]Mylaam ze sam te pytania wymyslie, ale dr google mi powiedzia, ze przerne z forum Gazety Prawnej[/quote]

Jeli to zarzut to wska mi miejsce w ktrym przypisaem sobie autorstwo pyta.
[quote=Mania]Za pno si zorientowaam, bo mogam take skopiowa odpowiedzi[/quote]
A c stoi na przeszkodzie aby skopiowaa je w dowolnym momencie ? Naiwyej okae sie , e nie naleysz do fanatycznego elektoratu PO. I nie po drodze Ci do koca z Michnikiem. No bo jeli nie byo 5xtak i suchasz Radia Maryja , to sabiutki to raczej elektorat.

[quote=Mania]Chiczyk ma skosne oczy[/quote]

Tu pena zgoda :)

A na Sotysa nie nalezy sie obraa . wiete sowa - mylmy przed a nie po fakcie.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-08-09 21:31 przez johny_ho.

--
Data: 09.08.2010 - 21:35:21

[quote=A c stoi na przeszkodzie aby skopiowaa je w dowolnym momencie ?][/quote]
A po co, nie zauwazye ze juz odpisaam

[quote=wska mi miejsce w ktrym przypisaem sobie autorstwo pyta.][/quote]

jest taki zwyczaj, ze podaje si rdo informacji, Ty nie podae

I przesta ze mn wojowa,zaperza si, bo ja si doskonale bawi - czym sie musz zaj zanim mi si soiki zawekuj lub ugotuje zupa. Nie zauwaye e "robi sobie jaja" z tych Waszych miertelnie powaznych spraw.

Do Sotysa - co jest zego w dyrektywach europejskich, czy npto. ze z powodu glupoty wadz samorzdowych bdziemy wszyscy paci za zbyt mao odzyskanych surowcow? Moe gdy Polska dostanie kary, nasze lasy nie bd kwity koloroiwymi smieciami

--
Data: 09.08.2010 - 21:38:00

Serca si Wam chopaki rw do PRL, to jescze macie szanse - przeniecie si na Biaoru

--
Data: 09.08.2010 - 22:03:41

Maniu , ja sie jeszcze lepiej bawie tym , y Ty sie bawisz. A co bedzie jesli inni pjd w Twoje slady i beda sobie "robili jaja" z Twoich miertelnie powanych problemw ? :(
Powane forum , to i sprawy powane.

Czy zamieszczane emotikony w moich postach wiadcz o moim zaperzeniu ?

Proponuje zwiekszy produkcje weckow ! Robienie przetworw to super relaks. Przynajmniej ja tak mam.

--
Data: 09.08.2010 - 22:11:29

[quote=A co bedzie jesli inni pjd w Twoje slady i beda sobie "robili jaja" z Twoich miertelnie powanych problemw ?][/quote]

A niech sobie robi, staram sie wszystkie powane rzeczy obraca w art i bardzo sobie cenie ludzi z poczuciem humoru - nawet wisielczym, jak np. Palikot.

A co do spraw smiertelnych, obiecuj, e jak pzryjdziesz na mj pogrzeb - puszcz do Ciebie oko z urny

--
Autor: trener (IP zapamiętane)
Data: 09.08.2010 - 23:23:11

[quote mania]
I przesta ze mn wojowa,zaperza si, [/quote]

Rozbrajajce :)

http://www.radiownet.pl/republikanie/trener

--
Data: 10.08.2010 - 08:26:35

[quote johny_ho] A z tym Narodem to chyba jednak tak nie do koca jest Bartku jak piszesz. Ta cze ktra do urn nie posza to te Nard , bierny , ale Nard. I wielka niewiadoma.[/quote]

Widzisz, to by ich wybr:

- gosowa na Jarka
- gosowa na Bronka
- pozwoli innym gosowa za siebie.

Ci, ktrzy pozwolili innym podj decyzj nie powinni mie teraz pretensji do nikogo, o wyniki wyborw. Jeli im si nie podobaj - mogli sami i i gosowa. Mwi o tych, co zaniechali, nie o tej stosunkowo maej grupie, ktrzy z przyczyn obiektywnych chcieli, a nie mogli.

Moemy spokojnie zaoy, e gdyby poszli, to:

- wygraby Jarek
- Bronek by wygra miadc przewag
- wygraby Janusz.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-08-10 08:28 przez Bartek.

--
Data: 10.08.2010 - 09:03:39

[quote=, Chiczyk ma skosne oczy][/quote]

Bez urazy Pani Maniu. Chciaem tylko zaznaczy, e zwolennicy przyczenia do Unii sami zgotowali sobie taki los. Uwagi Johny_ho (Czy jeste za?) s bardzo cenne, ale chyba niestety spnione :)

Sotys

--
Data: 10.08.2010 - 10:29:35

[quote=Uwagi Johny_ho (Czy jeste za?) s bardzo cenne, ale chyba niestety spnione][/quote]

ju pisaam e to nie sa uwagi johny_ho, one zostay przepisane z portalu Gazeta Prawna.

Naprawde uwaasz, e przystapienie do UE to taka tragedia?

Kasa pynie szerokim strumieniem, m.in. dlatego zachwia sie budet pastwa, bo eby skorzysta z wyjatkowo w tym roku duych dopat, Polska musi najpierw wyoy swoje, eby dosta.

Podobna sytuacja bya z naszym amfiteatrem - najpierw gmina zabudowaa go za wlasne pieniadze, a dopiero w tym roku kasa z UE wpynea do konstanciskiej kasy. Z Parkiem bdzie podobnie, choc Skowroski chwali si e JU dosta 10 mln.z

--
Data: 10.08.2010 - 11:10:41

Nigdy nie pacze nad rozlanym mlekiem. To wiksza cz mieszkacw Rzeczypospolitej tak zadecydowaa. Ich prawo. Jestem przeciw Traktatowi ktry stworzy z UE jeden organizm, zamiast zwizku pastw. To si rozleci jak Liga Narodw lub ONZ. "Utopia u wadzy" (autorstwa Niekricza i Hellera) nigdy nie trwa dugo. :)

Sotys

Ps. Mam prawo si nie cieszy, nawet jeli Pani (ktrej pogldy cenie i szanuje) myli inaczej

--
Data: 10.08.2010 - 11:37:45

[quote=Mania]Cytat:
Uwagi Johny_ho (Czy jeste za?) s bardzo cenne, ale chyba niestety spnione

ju pisaam e to nie sa uwagi johny_ho, one zostay przepisane z portalu Gazeta Prawna.[/quote]

Maniu , ja te nie pisaem e jestem autorem , nie tyle uwag co pyta. A swoj drog czemu z taka pewnoci twierdzisz e przepisaem je z portalu Gazeta Prawna ?
Saba Twa googlownica. Ot nie Gazeta Prawna lecz portal Niepoprawni.pl
pytania wyjaem z tekstu znanego blogera acego_azarza. Cao http://niepoprawni.pl/blog/164/czy-wyborcy-komorowskiego-zaglosuja-za-likwidacja-polski

Oczywicie mogem poda autora , lecz tym razem celowo tego nie zrobiem nie chcc nikomu sugerowa odpowiedzi.

Sotys pyta czy jestem za . Za UE , rozumiem ? Najlepiej jesli odpowiem na 5 pyta.
1. Czy jeste za zniesieniem polskich granic pastwowych w celu rozwinicia integracji w ramach Unii Europejskiej i z naszymi przyjanie nastawionymi ssiadami? Absolutnie nie. W Stanach niby jednym pastwie granice stanowe zachowano.
2. Czy jeste za zamian obywatelstwa polskiego na obywatelstwo europejskie i zniesienie cenzusu obywatelstwa przy obejmowaniu funkcji pastwowych, samorzdowych, oraz w wymiarze sprawiedliwoci? Absolutnie nie . Nie, w caej rozcigoci tego pytania. Jestem Europeiczykiem , Polakiem i to mi wystarczy.
Ale , bo jest jedno ale. Przydaoby nam sie kilku mdrych sedziw , to moe Polska nie przegrywaaby tylu procesw w Strasbourgu ! Zniesienie cenzusu w wym. sprawiedliwoci -tak.
3. Czy jeste za rwnouprawnieniem wszystkich jzykw europejskich, jako urzdowych na terenie Polski? Pytanie z gatunku science-fiction.
4. Czy jeste za ukonstytuowaniem parlamentu polskiego, jako czci izby niszej parlamentu europejskiego i przekazaniem uprawnie rzdowych do Rzdu UE?
Zgadzam sie z kolega Sotysem.
5. Czy jeste za wcieleniem polskiej armii narodowej w budujce si struktury armii europejskiej? Nie ! Zgodnie zasad - umiesz liczy ? Licz na siebie.

I jeszcze taka uwaga dot. bycia obywatelem UE. Niektrzy sie ju nimi czuja . Och jak wspaniale. Ale zdaj sie jakby zapomina i s by moe obywatelami drugiej kategorii ?

[quote=Sotys Skolimowa]To si rozleci jak Liga Narodw lub ONZ. "Utopia u wadzy" (autorstwa Niekricza i Hellera) nigdy nie trwa dugo.[/quote]

Podpisuje sie pod tym caym soba !

Zmieniany 3 raz/y. Ostatnio 2010-08-10 13:26 przez johny_ho.

--
Data: 10.08.2010 - 13:00:14

[quote=Skowroski chwali si e JU dosta 10 mln.z][/quote]

Bardzo mnie to cieszy. :)
Tylko czy za zaoszczdzone pienidze da si wyywi polskich rybakw, ktrzy dostali wielotysiczne kary za poowy dorsza ?
Takich przykadw jest mnogo. Kto da je tym ludziom ?

A moe to nie s Polacy ? :)

Sotys
PS. To s Polacy tacy sami jak Mania, Boruta, Johny_ho, czy Sotys

--
Data: 10.08.2010 - 15:43:39

O tak Boruta to Polak ! Przede wszystkim Polak , a dopiero pniej diabe !

Tropem boruty
Boruta wynegocjowa sobie w piekle osobliwe warunki pracy. Ot za proczny urlop spdzony na wdrwce po wiecie zobowiza si na reszt ycia pozosta w czycy. I chyba tak zrobi, bo w caej czyckiej ziemi peno ladw tego biesa

cao http://rozklad-pkp.pl/?q=pl/node/439

--
Data: 10.08.2010 - 15:56:26

W czycy, to jeszcze mieszkali skrzydlaci ludzie z powieci Nienackiego (tej dla dorosych). W ogle, musieli mie tam nieze imprezy w dawnych latach.

--
Data: 10.08.2010 - 16:33:16

Proczny urlop !!!
Ja te tak chce :)
Zwiedzi bym wiata i czyce te :D

Sotys

PS.A dotrzyma sowa. Pozosta w czycy. Bo ja czasami czuje, e mnie diabli bior :D Jak widz ludzi wyrzucajcych miecie do rowu. :)

--
Data: 10.08.2010 - 16:47:50

[quote=Kto da je tym ludziom ?][/quote]

A co bd owi (i je) jesli dorsza zabraknie, bo teraz owi w okresie ochronnym ?

--

Idź do strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 5 z 34

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.