Forum Konstancina

Akcja: Fora::Wątki

Idź do strony: <--|<-...345678910111213...->|-->
Bieżąca strona: 8 z 34
Re: POLSKA
Autor: Anonim (IP zapamiętane)
Data: 15.08.2010 - 22:32:22

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Odsloniecie-krzyza-dla-bolszewikow-odwolane.-Hanba,wid,12571376,wiadomosc.html?ticaid=1ab5e

Brawo Patrioci ! Kunert ! postaw sobie ten pomniki na regale !

--
Autor: Don SalCesone (IP zapamiętane)
Data: 15.08.2010 - 23:07:13

[quote=postaw sobie ten pomniki na regale][/quote]

jeli, to wolabym taki

[URL=http://img63.imageshack.us/i/podpalacemcd4.jpg/][IMG]http://a.imageshack.us/img63/3969/podpalacemcd4.jpg[/IMG][/URL]

niekoniecznie na regale i ostatecznie niech bedzie Krakus, byle zimny

--
Data: 16.08.2010 - 00:15:46

[quote=brunszwicki]niekoniecznie na regale[/quote]

a to akurat romumiem .Bo rega to trzeba mie.

A pomnik jak pomnik ! De gustibus non est disputandum .

--
Data: 16.08.2010 - 00:30:45

[quote=rega to trzeba mie.][/quote]

teraz wida Boruto twoje przywizanie do PRL. Wtedy w dobrym tonie byo mie rega.

i prosze mi nie urgac - nie brunszwicki, ale woski

--
Data: 16.08.2010 - 00:53:44

[quote=Cesone]i prosze mi nie urgac - nie brunszwicki, ale woski[/quote]

De gustibus non est disputandum

Za PRL- to nie wiem . Ale mebloscianka raczej ? A nie zostaa ?

Cesone !!!!! I wszystko jasne . http://cesone.deviantart.com/

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-08-16 00:54 przez Boruta.

--
Groby onierskie
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 16.08.2010 - 10:32:06

Boruto i in, "patrioci", warto dokadnie przeczyta cay artyku i poj intencje.

W Ossowie sa pochowani nie bandyci z UPA, ale zwykli [u]onierze[/u], ktrzy nie mieli wyboru. Ludzie - czyje dzieci,pewnie wierzcy. Gdyby nie poszli na Polakw, gdyby si cofnli, zdezerterowali dostaliby kulki w eb od swoich. Stalin zadba o to eby by jeden kierunek i nie wane, e ci onierze nie byli odpowiednio uzbrojeni, nie mieli co jec, pi. Mieli i na przd i koniec.

--
Autor: Leki (IP zapamiętane)
Data: 16.08.2010 - 10:38:14

[quote unita]Boruto, ktry kawaek naszej narodowej przeszoci szanujesz i cenisz najbardziej ? a moe Pisudskiemu chodzio (w Twoim cytacie) o przeszo indywidualn ?
Znajc yciorys i ostry jzyk Marszaka trudno mu przypisa zawy a jaowy i celebracyjny sentymentalizm do "chwil minionych"; owa "pami przeszoci" oznacza raczej wyciganie z tej przeszoci wnioskw i uczenie si na wasnych bdach, by mc ich W POR unikn.
Boruto z duuuugaaaan pamici ! Zostaniesz zapomniany znacznie prdzej ni GrzechoRychoMiro & Co ! Ale zawsze moesz podpali jak budowl, wszak drzemie w Tobie Herostrates :P[/quote]

akurat Marszaek by zwolennikiem i spiritus movens przeniesienia ciaa Sowackiego na Wawel - pokazuje to w sumie, e szacunek do tradycji i pewna "celebra" nie bya mu obca...

--
Data: 16.08.2010 - 12:13:53

Maniu ! Nikt nie ma na pewno nic przeciw temu , aby powsta w tym miejscu cmentarz onierzy sowieckich. Ale pomnik i do tego objety honorowym patronatem B.Komorowskiego !? Uwaam e susznie zachowuj sie ci , ktrzy nie chc dopuci do jego odsoniecia.
Ale jeli kto uwaa inaczej .....no c.

W takim razie uznajc Twoj argumentacje , onierzom armii hitlerowskiej , polegym na polskiej ziemi naley postawi nie jeden a co najmniej kilka pomnikw , bo oni te byli czyimi dziemi . A Hitler te im do tyu nie pozwala chodzi.

Salceson , ktry jest zwanym projektantem pomnikw , mgby jak wizualizacje takiego pomnika przedstawi. A patronatem mgby go obj D.Tusk , co byoby nawet zrozumiae.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-08-16 12:14 przez Boruta.

--
Data: 16.08.2010 - 12:31:23

[quote Don SalCesone]Chopcy/dziewczynki - prawdziwi "patrioci", w nagrod za nieugit postaw,
stawienie czoa Bartkowi co dla was mam

[URL=http://img294.imageshack.us/i/rejtan.jpg/][IMG]http://a.imageshack.us/img294/3267/rejtan.jpg[/IMG][/URL]

Tylko on, ten niewielkiej postury czowiek - brat zamordowanego przez Tuska i Putina prezydenta ochroni krzy i Ojczyzn przed PO, UE, ZSRR, amerykask stonk ziemniaczan oraz Palikotem[/quote]

spjrzmy jeszcze, kto jest Branickim, Rzewuskim i Szczsnym-Potockim i Stanisawem Augustem na tym obrazie ;-))

niewtpliwie trafne i jeszcze do tego inteligentnie zabawne...

--
Data: 16.08.2010 - 12:45:51

[quote Jarek Bielawski][quote Leki]ja akurat te dobrze znam tereny Puszczy Biaowieskiej i przylege. fakt jest rwnie taki, e:
- rolnicy psiocz na potg ju na tereny Natura 2000 bo ogranicza ich w gospodarce rolnej (nie wiem, co prawda, jak),[/quote]

W naszej gminie te rolnicy psiocz na Natur 2000 i te nie potrafi sprecyzowa, w jaki sposb utrudnia im ona produkcj. Moim osobistym zdaniem przykrym faktem jest to, e wikszo rolnikw niestety nie zna wystarczajco dobrze rozmaitych form ochrony przyrody i wobec tego daj sob manipulowa. W przypadku Puszczy manipulatorem jest wany pracodawca i gwny beneficjent: Lasy Pastwowe. W przypadku naszej gminy, manipulatorami s najprawdopodobniej osoby spekulujce na du skal gruntami.

[quote Leki]- z samego faktu uczynienia caej Puszczy parkiem narodowym okoliczna ludno nie wyyje, podobnie jak ze zwizanej z tym turystyki, poniewa Puszcza nigdy nie bdzie obiektem masowej turystyki a raczej celem dla pasjonatw,[/quote]

To prawda - Puszcza jest stanowczo za maa i zbyt saba jako ekosystem, by mc przyj znaczc liczb turystw. Nie stanie si drugim Yellowstone, cho znacznie wikszy obszar Polski Pnocno-Wschodniej mgby spenia podobne zadanie w Europie. Dlatego napisaem powyej: "wiadome wadze pastwowe powinny stworzy takie warunki na wschodniej Biaostoczczynie, w krainie wyludnionej i fatalnie zapuszczonej za czasw komuny, eby miejscowi ludzie sami z wasnej woli stali si motorem przemian." Oznacza to, e ochrona Puszczy wymaga znacznych rodkw finansowych i wsparcia dla przeksztace spoecznych. Odpowiedzialny rzd europejski powinien przyj na siebie takie zadanie, poniewa raz zniszczonej Puszczy odtworzy si nie da, a prosperity z rabunkowej wycinki lasu starczy, wedug do wiarygodnych oblicze, raptem na 10-15 lat - potem zwyczajnie skoczy si najwartociowszy materia drzewny. Odpowiedzialna polityka spoeczna polega na zapewnieniu regionowi zrwnowaonego rozwoju na wiele dziesicioleci, a nie - szybkiej kasy dla wskiej grupy osb na kilkanacie lat. Podlasie na dusz met nie wyyje z wyrbw - trzeba juz teraz intensywnie budowa alternatywne rda dochodu. Poza turystyk - m.in. ywno ekologiczna (wierz w to, e wraz z przemianami w mentalnoci i degradacj rodowisk miejskich ta dziedzina gospodarki stanie si znaczcym oglnoeuropejskim biznesem i atutem eksportowym). Zachcenie ludnoci miejscowej do pozostania na wyludnionym Podlasiu (saba ziemia, wty przemys, ze drogi) jest rzeczywicie wyzwaniem ogromnym - ale ciche zezwolenie na masowe wyrby t sytuacj jedynie pogorszy. Region straci swj gwny trway atut, a kabzy nabije sobie tylko wska kasta. Wic zapewnienie pracy ludnoci miejscowej jest akurat takim samym argumentem, jak korzyci ze zbudowania wytwrni mas bitumicznych czy bazy transportowej w uzdrowisku, bo kilkanacie czy pardziesit osb miejscowych dostao prac (a i tak 90% pracuje w Warszawie).

Poza tym przyroda Polski pnocnowschodniej nie jest tylko jak ciekawostk dla "pasjonatw" - jest jednym z gwnych walorw naszego kraju i wyznacznikw wartoci i komfortu ycia (tych realnych, egzystencjalnych nie tych mierzonych wspczynnikami PKB). Nie mamy wielkich z surowcw. Z historii zostay nam "zabytki", czyli to, co armie ssiadw "zabyy" (ros. zapomniay) zrwna z ziemi. Przecitne mae brytyjskie miasteczko ma wicej substancji historycznej, ni u nas cae regiony. O krajobraz zadbali komunici i nadal dbaj przekupni planici wspczeni - aosny chaos przestrzenny, w miastach pustynie starych i nowych blokowisk oraz zdewastowane obszary przemysowe przetykane resztkami wchonitych wiosek i tandetnym blichtrem nowobogackich posiadoci. Kiedy porwna zdjcia takich miejscowoci (uzdrowisk i kurortw!), jak Konstancin, albo np. Ustka i inne pomorskie "podarki" Stalina (tam "porzdki" zaczli czerwonoarmici, dokoczya Polska Ludowa) - sprzed wojny i te obecne - chce si usi i wy cay dzie. Nie mamy wielu innych atutw, ni naturalne czy pnaturalne rzeki, ekstensywne rolnictwo, ogromne obszary sabozurbanizowane z moczarami, lasami, jeziorami o wartoci pankontynentalnej. To jest gwne bogactwo naszego kraju. Rzd, ktry tego nie rozumie, musi by rzdem idiotw albo cynicznych oportunistw.

[quote Leki]- argument o obszarze parku narodowego na Biaorusi jest nieco demagogiczny: status parku narodowego nie przeszkadza Biaorusinom w przeprowadzaniu melioracji oraz wycince drzew - jest to status nieporwnywalny z poziomem ochrony obszaru cisej ochrony BPN[/quote]

Tak, zgadzam si - argument jest wiadomie demagogiczny a ochrona przyrody na Biaorusi jest, jak zwykle pod rzdami neokomuny, aosnym propagandowym kamstwem. Ale argument ten jest prosty w odbiorze, "wymierny" i "sprzedaje si" szczeglnie poza Polsk znacznie atwiej, ni rozwaania o mierci ostatniego naturalnego lasu Europy. Dlatego, jak sdz, Greenpeace go uywa. Gdyby zacz siga do argumentw bardziej rzetelnych, spotkaby si zapewne z zarzutami, z ktrymi i moje wypowiedzi si na tym forum spotykaj - e abki i ptaszki waniejsze od ludzi, e w imi jakich przyrodniczych ciekawostek chc pogry region w zacofaniu i beznadziei. Dla dziaaczy Greenpeace'u gra toczy si o przyszo ludzkoci i caej planety o zachowanie ycia na ziemi poprzez utrzymanie rwnowagi klimatu, biosfery, biornorodnosci. Dla przecitnego Europejczyka czy Polaka, ekologia jest to walka fanatykw-hobbistw o jakie ptaszki i porosty - albo nawet walka cynicznych krtaczy o kas. Dlatego, jak sdz, ekolodzy szukajc prostych mocnych argumentw posuwaj si do pewnej demagogii - jak wszystkie ugrupowania prbujce walczy o realizacj jakich celw strategicznych.

Mam do Ciebie ogromny szacunek, Leki, za Twoj bezinteresown postaw spoeczn, precyzj mylenia, wiedz, otwarto w wyraaniu pogldw. Byoby mi niezwykle przykro, gdyby ostatecznie uzna mnie za oszooma. Ale pogldy na temat ochrony rodowiska mam, jakie mam - i zamierzam ich publicznie broni.[/quote]

Ale ja wikszo Twoich pogldw na ten temat akurat popieram, w tym:

- drastyczne zwikszenie chronionej powierzchni Puszczy,

- zaprzestanie wycinki (przynajmniej w tej postaci jak obecnie i na pewno w okresie lgowym),

- przemys drzewny to nie jest droga rozwoju dla Podlasia.

Tym niemniej, jestem za prawd a nie demagogi (nie mona uywa jako argumentu Biaorusi bo to w gruncie rzeczy manipulacja, a akurat lokalne samorzdy wietnie wiedz, jak wyglda sytuacja po tamtej stronie granicy). Trudno mi te zgodzi si ze swoistym szantaem: Puszcza to nasze wsplne dobro, wic localsi nie maj nic do gadania. Nie moemy wymaga od ludzi, eby jedynie oni ponosili koszt przechowywania skarbu dla nastpnych pokole - musimy da im alternatyw.

Trzeba te pamita, e tamtejsze samorzdy ju raz zostay oszukane przez M, wic s nieufne z natury rzeczy. Trzeba pamita, e Podlasie to te krajobraz kulturowy, a brak racjonalnej gospodarki wiejskiej te ma okrelone konsekwencje np. niekoszenie k powoduje, e nie eruj na nich bociany, a czy kto wyobraa sobie Podlasie bez bocianw??? Jeeli zamkniemy tych ludzi w skansenie, Podlasie wyludni si jeszcze szybciej...

Jest jeszcze jedno: obawiam si, e w dzisiejszym wiecie, aden ekosystem leny nie jest w stanie przetrwa w pierwotnej postaci, choby z uwagi na szkodniki lene (przykad Puszczy Noteckiej w XIX w zniszczonej przez okrelony gatunek chrzszcza). Racjonalna wycinka - wbrew pozorom - te moe pomc utrzyma okrelone czci Puszczy.

pozdrawiam,

.

PS. tak w ogle to przywoaem ten przykad jako porwnanie z obrocami krzya i ich protestem oraz kubami pomyj, jakie si na tych ludzi wylewa; jak kady protest Greenpeace te posuguje si nieco demagogicznymi argumentami (vide Biaoru), ale nikt przytomny nie chce tych aktywistw aresztowa, spaowa ani te nikt nie ubolewa nad brakiem legalizmu. natomiast 15 osb pod krzyem okazuje si jakim potwornym wrogiem publicznym, posowie oficjalnie nawouj do ich aresztowania a Policja uywa wobec nich siy i nie reaguje na przejawy fizycznej agresji wobec nich...

Straszne j podkady nietolerancji u piewcw tolerancji - that's my point.

--
Data: 16.08.2010 - 12:54:13

Brat stryjeczny mojej matki bra udzia w tej walce. Dozy prawie setki wic znam jego relacj. Ci nieszczni modzi chopcy - prawie dzieci, szli do walki nie uzbrojeni i nie zaopatrzeni tak jak Niemcy, a za nimi podzali snajperzy, ktrzy likwidowali kadego co sie zatrzyma. Wujek opowiada ze serce sie Polakom krajao gdy patrzyli na tych nieszcznikw. Dlatego stosunkowo atwo udao sie rozstrzygn bitwe na nasz korzyc.
Ci modzi zonierze, podobnie jak my pniej byli ofiarami Stalina.

Bardzo adnie, e odsonia ten pomnik - nawet z udziaem Komorowskiego

fragment artykuu http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Odsloniecie-krzyza-dla-bolszewikow-odwolane.-Hanba,wid,12571376,wiadomosc.html?ticaid=1ab5e :

"Kunert zwrci uwag, e porzdek prawny Polski zakada opiek nad grobami wojennymi. - Wydawao mi si, e, to mogo by miejsce na zasadzie zwycizca-zwycionemu"

W Ewangelii jest wielokrotnie mowa o przebaczeniu, a w Tobie jadu - podobno jete katolikiem - walczysz o krzy, o uczczenie pamici prezydenta, ktry nie zgin jak onierz.

Ja nie mam takich krwioerczych myli, ani nie prosze o pomniki cho brat babki zosta zamordowany w Katyniu, cioteczna babka zarabana siekierami przez Ukraicw, a ojciec poleg jako zonierz AK w Powstaniu Warszawskim.

PS. Jeli sa mogiy zonierzy Wermachtu, to naley je uszanowa, ale SS-manw nie, bo dobrze wiedzieli co robi

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-08-16 17:23 przez mania.

--
Data: 16.08.2010 - 13:23:48

Oj Maniu , szli ci biedni chopcy nieuzbrojeni a za nimi snajperzy i ci juz uzbrojeni byli.

[quote]Dlatego stosunkowo atwo udao sie rozstrzygn bitwe na nasz korzyc.[/quote]
I pewnie dlatego ta niuzbrojona sowiecka armia dosza a pod Warszawe ?

Co ma wsplnego wybaczanie ze stawianiem pomnikw bad co bd wrogom ?
O cmentarze trzeba dba i nigdzie nie znajdziesz w mych wypowiedziach abym twierdzi inaczej.
Nie walcze o krzy . Przeciwstawiam sie tylko temu aby by on traktowany przez politykw (a to juz pisze po raz kolejny , i to nie moja wina e nie chcesz tego zauwazy) instrumentalnie. Przez wszystkich politykw , od lewa do prawa.

Pragne przy tej okazji zwrci Tw uwage na to , e o mogiy armii Andersa na cmentarzu Monte Cassino musimy troszczy sie sami. A jaki jest tej troski efekt ?

[quote]Ja nie mam takich krwioerczych myli, ani nie prosze o pomniki[/quote]

Wska prosze jak m wypowied , zdanie jedno ktre wiadczy o tej krwioerczoci !
W czasach PRL-u pomnika pod Ossowem nie postawiono. No to teraz Komorowski to "zaniedbanie" naprawi.

Mam nadzieje e w post scriptum tylko sie przejezyczya ?
Bo o groby trzeba dba , a jak trzeba to o wszystkie.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-08-16 13:33 przez Boruta.

--
Data: 16.08.2010 - 17:18:15

[quote Bartek]Ja wanie chciabym, aby nikt na haso "jestem z Polski" nie zapyta "to ten zaciankowy kraik z fanatykami?"

I ma dla mnie znaczenie, jak nas widz. Jeli le, to dla mnie to jest le.

[quote trener]Pokusibym si nawet o tez - jeli nasi czoowi politycy maj za najblisz granic z pras (Niemcy-Rosja) to znaczy, e skuteczniej chroni mojego interesu ni politycy, ktrych si tam wychwala.[/quote]

Nie widz do koca zalenoci, e jak na ans pluj, to znaczy, e jestemy tacy wietni. Troch wali kompleksem i pogard gnbionego dla silniejszego. Dobre jako mechanizm psychologiczny, ale niekoniecznie tego oczekuj.[/quote]

ale my jestemy zaciankowym kraikiem, czy u wadzy jest PiS czy PO. Polska bya i jest krajem prowincjonalnym w tym sensie, e nie jestemy adnym cywilizacyjnym centrum generujcym nowe idee, tylko krajem na uboczu.

ja z kolei nie chciabym by zakadnikiem tego, co o Polsce pomyli przecitny Hans czy Jacques, ani Twoich obaw co do tego, co on sobie pomyli. przecitny Hans czy Jacques nie ma ani inteligencji ani kompetencji do racjonalnej i wnikliwej oceny tego co si dzieje w Polsce.

Mam zreszt podejrzenie, e taki Hans czy Jacques (przyzwyczajony do strajkw, manifestacji, rozruchw i wszystkiego tego, co rwnie trapi zachodnie demokracje) pomylaby raczej: "o co ta awantura o krzy, co komu przeszkadza maa grupka ludzi, ktra modli si pod krzyem na ulicy".

Chyba dokonujesz projekcji wasnych pogldw na przecitnego zagraniczniaka

--
Data: 16.08.2010 - 17:37:41

[quote=Mam nadzieje e w post scriptum tylko sie przejezyczya ?][/quote

Tak, juz poprawiam, dziekuj
m

Nie napisaam e byli nie uzbrojeni - czytaj uwaniej. To jest relacja kuzyna, ktry bra w tej walce udzia - mia wtedy chyba 18 lat.

--
Autor: AK (IP zapamiętane)
Data: 17.08.2010 - 01:30:48

[quote mania]Brat stryjeczny mojej matki bra udzia w tej walce. Dozy prawie setki wic znam jego relacj. Ci nieszczni modzi chopcy - prawie dzieci, szli do walki nie uzbrojeni i nie zaopatrzeni tak jak Niemcy, a za nimi podzali snajperzy, ktrzy likwidowali kadego co sie zatrzyma. Wujek opowiada ze serce sie Polakom krajao gdy patrzyli na tych nieszcznikw. Dlatego stosunkowo atwo udao sie rozstrzygn bitwe na nasz korzyc.
Ci modzi zonierze, podobnie jak my pniej byli ofiarami Stalina.

Bardzo adnie, e odsonia ten pomnik - nawet z udziaem Komorowskiego

fragment artykuu http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Odsloniecie-krzyza-dla-bolszewikow-odwolane.-Hanba,wid,12571376,wiadomosc.html?ticaid=1ab5e :

"Kunert zwrci uwag, e porzdek prawny Polski zakada opiek nad grobami wojennymi. - Wydawao mi si, e, to mogo by miejsce na zasadzie zwycizca-zwycionemu"

W Ewangelii jest wielokrotnie mowa o przebaczeniu, a w Tobie jadu - podobno jete katolikiem - walczysz o krzy, o uczczenie pamici prezydenta, ktry nie zgin jak onierz.

Ja nie mam takich krwioerczych myli, ani nie prosze o pomniki cho brat babki zosta zamordowany w Katyniu, cioteczna babka zarabana siekierami przez Ukraicw, a ojciec poleg jako zonierz AK w Powstaniu Warszawskim.

PS. Jeli sa mogiy zonierzy Wermachtu, to naley je uszanowa, ale SS-manw nie, bo dobrze wiedzieli co robi[/quote]

7 czerwca - oddzia Konarmii Budzionnego w ytomierzu wycina w pie polsk zaog inny oddzia w Berdyczowie podpala szpital z rannymi (ok. 600 rannych onierzy) i sanitariuszkami z czerwonego krzya.
Nie jestem za adn zemst - ale odsanianie pomnikw pod patronatem Prezydenta RP uwaam za niewaciwe. Co do armii niemieckiej, Regularne wojsko te mordowao jecw wojennych i ludno cywiln - SS nie bya osamotniona. Tam gdzie s groby onierzy postawmy krzy (lub inny symbol wiary zgodny z wierzeniami polegych, ale za otwieraniem z tak pomp pomnikw tym, ktrzy przyszli nas zniewoli jestem zdecydowanie przeciw). Czy jestem przez to mniej katolikiem lub patriot w cudzym sowiu?

--
Autor: unita (IP zapamiętane)
Data: 17.08.2010 - 07:11:59

W zagranicznych podrcznikach historii Polska wcale nie funkcjonuje wycznie, jako bezbronna ofiara, lecz take jako sprawca zbrodni wojennych.
Pomys z w/w pomnikiem pobrzmiewa mi apelem zeszowiecznych biskupw: "Przebaczamy i prosimy o przebaczenie", skierowanym do biskupw niemieckich (i narodu niemieckiego). Pamitasz, AK, komu to sie wwczas bardzo nie podobao ?
Mnie odpowiada taka retoryka pojednawcza, bo mam ju wyej uszu ualania si nad tragiczn histori mojego kraju i tego oczekiwania, eby "WSZYSCY" uczynili zado naszym cigle rozdrapywanym ranom, eby staa si Sprawiedliwo - czyli co ? Przecie wrd tych "wszystkich" s na pewno i tacy, ktrzy s rwnie poszkodowani i zawzici, jak ci po polskiej stronie, te daj zadouczynienia i sprawiedliwoci. Zamy, e to te ..hm.. tzw. historyczne opcje wezm gr nad opcjami pojednawczymi (tu i tam) - jaki bdzie cig dalszy ?

--
Data: 17.08.2010 - 07:35:34

No prosze ! Skoro sabo uzbrojona armia wyprawiaa takie rzezie , to a strach pomyle co by byo gdyby sowieci mieli o dwadziecia karabinw wiecej. A nie daj Bg gdyby byli uzbrojeni tak jak Niemcy.

Po pierwsze nie wygralibysmy z nimi nigdy w yciu , bo my tylko wygrywa umiemy tylko wtedy gdy mamy przewage w uzbrojeniu. Tak przynajmniej nieektrzy twierdz.
Ciekawe czy z takim pogldem zgodziliby sie ich przodkowie , ktrzy bohatersko z sowietami walczyli !

Bardzo ciekawy jestem czy na terenie Niemiec istnieje jaki pomnik postawiony w hodzie polegym Polakom. Przecie Polacy na terytorium Niemiec gineli. A i z tym uzbrojeniem to rznie bywao.

Obrocom pomnika dla Sowietw polecam aby sprawdzili w jakim stanie s groby polskie na cmentarzu yczakowskim. Groby pod Monte Cassino czy groby uczestnikw Powstania Listopadowego.
O groby trzeba dba ! W takim razie w pierwszej kolejnoci zadbajmy o te w ktrych spoczywaj nasi bohaterowie.

--
Autor: unita (IP zapamiętane)
Data: 17.08.2010 - 08:46:39

[quote Boruta] O groby trzeba dba ! W takim razie w pierwszej kolejnoci [u]zadbajmy o te w ktrych spoczywaj nasi bohaterowie[/u].[/quote]

ale dbajcie ! czyby Ci nie pozwolono ?? oprcz wolnoci sowa mamy przecie wolno dbania o dowolny obiekt. Ale jedna wolno koczy sie tam, gdzie zaczyna si druga. Wolno do nie-dbania rwnie. I nic tu nie da pokrzykiwanie: najpierw niech "oni" zaczn dba, a wtedy "my" (?) si zastanowimy, czy okazuj nam (?) odpowiedni (?) szacunek i podziw, czy bij si w piersi wystarczajco mocno i czy ich dbanie odpowiada naszym oczekiwaniom ... Jesli "oni" speni mnoone przez "nas" warunki, to wwczas moooooe rozwaymy, czy "nasz" Bg obejmuje swoj troskliw mioci rwnie "ich"; mooooe nawet dopucimy tak myl, e ten Bg nie tkwi w kocioach, jak Din w butelce, tylko jest naprawd wszdzie, take w dce na jeziorze i na pustyni i e "nasze" rozumienie znaczenia grobw znacznie odbiega od Pierwowzoru ... I przypomnimy sobie niewygodne zalecenie: "Miujcie nieprzyjaci swoich".

--
Data: 17.08.2010 - 11:55:23

Piszc -zadbajmy , miaem na myli powoane do tego instytucje . Z Rad Ochrony Pamieci Walk i Meczestwa na czele . Te instytucje dysponuj rodkami budetowymi , czyli nas wszystkich. Pensje tez dostaj z naszych podatkw. I o ile p. A.Przewonikowi te niezbyt sie udaa renowacja mogi Monte Cassino , o tyle A.K. Kunert , ktry go zastapi pierwsze rodki publiczne ( czyli tez moje ) kieruje na zbudowanie pomnika najedcom. Ja nie widze przeszkd aby to dbanie odbywao sie tak jak proponujesz. Czyli w sposb obywatelski. Ale w takim razie po co nam ROPWiM ? I jego urzedasy ?

"Miujcie nieprzyjaci swoich" . Unita-mennonita ?

A kiedy to mamy ich miowa . Zanim im bomby na gowy zrzucimy , czy ju raczej po zrzuceniu ? A moe od poczatku do koca ?
A nawet gdybymy postepowali tak jak mennonici , to czy nie powinnimy wymaga aby i w stosunku do nas "nieprzyjaciel" postepowa podobnie ! I zakadajac , e wszyscy sie tak miuj , to skd tych nieprzyjaci bra.?

Gdyby Marszaek wroga umiowa , czerwony lecz umiowany nieprzyjaciel , agresor i napastnik zalaby Europe i wszyscy bymy yli dugo i szczeliwie.

A zatem Unito - Olendrze tego chciae ? :)

Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 2010-08-17 11:59 przez Boruta.

--
Autor: Bogusław Komosa (IP zapamiętane)
Data: 17.08.2010 - 12:15:01

Kontynuujc unijne mylenie naley w Polsce postawi pomniki gwacicielom,zodziejom i podpalaczom z Krasnej Armii np w Gdasku,Olsztynie,Olsztynku,Giycku.Odtworzy mauzoleum Hindenburga pod Olsztynkiem.Postawibym te pomnik w Owicimiu biednym hitlerowcom.W Nowym Yorku powinien powsta monument upamitniajcy mier arabskich wojownikw w walce z amerykaskim imperializmem.Unita powinien wystosowa petycj do wadz Wilna , by postawili pomnik Pisudskiego przed katedr wilesk.Na Woyniu naley postawi w kadej wsi obok pomnikw upa pomniki ich ofiar, a na Kremlu pomnik Stefana kiewskiego.W Londynie powinien by postument z rakiet V2 , jako symbol walki z brytyjskim systemem kolonialnym.Warto zaproponowa postawienie pomnika generaa F.Franco w Barcelonie.Jak atwo jest myle unijnie, pozytywnie a pogardza tradycj, histori.

--
Data: 17.08.2010 - 14:01:45

W Konstancinie naley postawi pomniki niektrym radnym za wiate wypowiedzi i za to e na sesjach nie wiedz o co chodzi, a jednemu z nich pomnik w krzakach za ratuszem, w rce niech trzyma strzak wskazujc ktrdy do domu.

--
Data: 17.08.2010 - 15:31:51

Unito, zgadzam si z Tob - agresja rodzi agresj. Z tego te powodu nie jestem zwolennikiem zemsty. Miejsce pochwku powinno by uwicone. Ale zachowane powinny by waciwe proporcje - postawmy krzye, odprawmy msze.

Jednak nie chc, abym by uwaany za nacjonalist, "prawdziwego" patriot, czy wrcz zaciankowego oszooma umocowanego w przeszoci i paczcego nad krzywdami jakie dotkny mj kraj od innych nacji, poniewa:
- uwaam, e np na maszcie obok obeliska upamitniajcego NSZ powinna powiewa nasza flaga (co rozptao tu na forum dziwn (dla mnie) burz i np. argument, e w K-J mieszkaj cudzoziemcy - i co w zwizku z tym, e mieszkaj, obrazi ich to?),
- naley mwi jak byo - obiektywnie. A, np. jak postrzegany jest ks. Isakowicz-Zaleski? Nie chce zemsty, a powiedzianej jasno prawdy bez tzw poprawnoci politycznej. I co? I jest nacjonalist?
- naley dba o nasz tosamo, o pami bo aden cudzoziemiec za nas tego nie zrobi. Potem okazuje si, e upadek komunizmu zapocztkowany by w Berlinie, a za jaki czas moe si okaza, e AK dokonaa rzezi Ukraicw na Woyniu, lub Polska wywoaa II Wojn wiatow (co ju Rosja nadmienia)i wypdzia uczciwych Niemcw (p. Erika S.). Zapytasz, ale po co to? Odpowiem pytaniem, czemu inne narody o to dbaj, i to nawet te tzw. cywilizowane zachodnioeuropejskie?

Nie chc nikogo, zabija, wypdza, opluwa tylko dlatego, e jest innej narodowoci, innej religii - wane jest jakim jest czowiekiem. Dla mnie historia mego kraju i pami o tych, kty walczyli za niego jest wana. Szanuj, tych ktrzy postrzegaj siebie na pierwszym miejscu jako Europejczycy i oczekuj tego samego w stosunku do siebie, Polaka i Europejczyka. Mam wraenie wystpujcej obecnie w Polsce "odwrotnej" dyscryminacji - wspomnij co o mordach na Ukrainie, itp. to jest "prawdziwy" Polak.

Dla mnie patriota, to jest ten co pamita, szanuje tradycje, ma swoj dum narodow, nie myli z nacjonalizmem (i dlatego nie chc min, eby paka nad krzywdami, bo mamy wiele sukcesw i osigni, nie tylko militarnych, z ktrych moemy by dumni, bez kompleksw w stosunku do "Europy" i wiata). Dla mnie znowu patriota, to czowiek, ktry swoj postaw i zachowaniem daje dobr opini o tej ziemi: jest wyksztacony, wiadomy swego wpywu na rodowisko naturalne, wolny od prywaty, kulturalny.

--
Data: 17.08.2010 - 15:34:11

[quote unita] Pamitasz, AK, komu to sie wwczas bardzo nie podobao?
[/quote]

A tak przy okazji, uwaasz, e tylko komunistom si to nie podobao?

--
Data: 17.08.2010 - 18:50:52

W niedziel, w amfiteatrze byo widowisko patriotyczne, ktry z Panw arliwych patriotw by i dlaczego o tym ani sowa?

adnych wrae?

--
Data: 17.08.2010 - 23:34:52

[quote mania]W niedziel, w amfiteatrze byo widowisko patriotyczne, ktry z Panw [b]arliwych[/b] patriotw by i dlaczego o tym ani sowa?

adnych wrae?[/quote]

Przykro to zabrzmiao, szkoda. Nic nie pisaem, bo nie widziaem.

--
Data: 17.08.2010 - 23:57:04

Pytam powanie, bo akurat nie byo mnie w Kcinie. Znajomi, ktrzy byli krtko opowiadali, e byo przemwienie bossa i niewiele ludzi

--
Data: 18.08.2010 - 09:33:14

29 lipca 2010 roku naprzeciwko Paacu Prezydenckiego,aresztowano znanego dziennikarza polonijnego Rafaa Gawroskiego, ktry bra udzia w akcji w obronie krzya pod Paacem Prezydenckim. Po krtkim pobycie w areszcie na ul. Wilczej wywieziono go wnieznanym kierunku. Do akcji poszukiwa przystpio wiele osb, w tym przedstawiciel stowarzyszenia "Demokracja USA" Stefan Micha Dembowski, ktry przylecia z Nowego Jorku. Rafa Gawroski jest jednym z najbardziej znanych i lubianych dziennikarzy polonijnych. Jego uwizienie jest zwizane z zeszorocznym wyrokiem, ktry otrzyma z sawetnego artykuu 212 kodeksu karnego.
Artyku 212 to zakamuflowana forma cenzury politycznej, ktra zamyka usta niewygodnym dziennikarzom i osobom krytycznym wobec systemu. ...

http://www.youtube.com/user/baronklod#p/f/13/JOzTWxIsjNU

http://www.youtube.com/user/baronklod#p/f/2/cFFyLmEU3JE

To tak ad rem wolnoci sowa. Z dedykacj dla M.

--
Data: 20.08.2010 - 01:39:40

I eby nikt pniej nie mwi , e nie wiedzia o co chodzi !

http://bezdekretu.blogspot.com/

--
Data: 24.08.2010 - 02:53:37

Zgodzi si z Palikotem !?!?

Palikot: Pozna nie moe by Europejsk Stolic Kultury
www.tokfm.pl
Palikot nawouje do wykluczenia Poznania z walki o Europejsk Stolic Kultury. Pose z Lublina wykorzystuje sytuacj, by pomc swemu miastu - uwaaj wadze Poznania.

Czyli jednak Wa-wa !!!!!!!

http://apps.facebook.com/warszawa-esk/?ref=mf

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-08-24 14:32 przez Boruta.

--
Autor: korek (IP zapamiętane)
Data: 24.08.2010 - 10:31:40

[quote Boruta]
Palikot nawouje do wykluczenia [b]Poznania[/b] z walki o Europejsk Stolic Kultury. Pose z [b]Lublina[/b] wykorzystuje sytuacj, by pomc swemu miastu - uwaaj wadze Poznania.
Czyli jednak [b]Wa-wa[/b] !!!!!!![/quote]

o co chodzi ?

--

Idź do strony: <--|<-...345678910111213...->|-->
Bieżąca strona: 8 z 34

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.