Forum Konstancina

Akcja: Fora::Wątki

Idź do strony: <--|<-...4567891011121314...->|-->
Bieżąca strona: 9 z 34
Moje serdeczne gratulacje !
Autor: Anonim (IP zapamiętane)
Data: 05.10.2010 - 02:36:22

Dla wszystkich , ktrym od zawsze blisko do absurdu i braku wartosci.

Tak trzyma !

http://www.facebook.com/video/video.php?v=139247589454503

Kolejna Partia Odpadw ?

http://videoazbuz.ekolay.net/videoParts/view.jsp?videoId=41000000001249322#set:0

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-10-05 03:18 przez Boruta.

--
Re: Moje serdeczne gratulacje !
Autor: Bartek (IP zapamiętane)
Data: 05.10.2010 - 08:57:05

A to si nie dao w jaki wtek ju istniejcy wklei? Np. W Polsk?

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

--
Autor: Bogusław Komosa (IP zapamiętane)
Data: 05.10.2010 - 11:56:30

Ten taras to wyjtkowy inteligent.

--
Autor: BB (IP zapamiętane)
Data: 05.10.2010 - 13:06:33

Co Ty ... Boruta zaoy nowy wtek coby nie byo wida, e gada sam ze sob ... jak w tych poprzednich :)

--
Data: 05.10.2010 - 13:50:32

Masz Bartek racj. Moe sklej.

A w ktrch to wtkach Boruta gada sam ze soba ? Bo e gada duo to fakt.

--
Boj si ...
Autor: BB (IP zapamiętane)
Data: 11.10.2010 - 09:43:10

otworzy lodwk ... ;)

--
Re: POLSKA
Autor: magi (IP zapamiętane)
Data: 11.10.2010 - 17:35:46

"Polska" to si dzieje w wtku Montessori - zero o idei, za to jest o lesbijkach, pedaach i kebabie w wykonaniu KabaretuJednegoAktora "Alejaja"

--
Autor: Jarek Bielawski (IP zapamiętane)
Data: 11.10.2010 - 17:52:24

Kilka dni temu w tamtym wtku rzeczywicie wywizaa si jaka sprzeczka z argumentami ad personam, ale poza tym jest cay czas o idei Montessori i jej realizacji w praktyce - czego nie mona powiedzie o wtku "Polska".

A zatem ad rem:

[i]Wic oto ziemia moja Ojczyzna
Wszystko we mnie co wieczne - z tych oto ogrkw
Z tych bladych kwiatw szarpanych arocznie
Przez chude jak szkielety wrble

Wszystko co we mnie otwiera ten pejza
Koniem sterczcym w niebo kopytami
R znienacka ogromn jak krowa
Wiatrakiem zeschym

I wreszcie czowiek - z flaszki pionowej
Ostatni kropl chciwie wypija
Pacze
Maryja
Jezus
Maryja
Jezus
Maryja
Jezus
Maryja[/i]

--
Autor: AK (IP zapamiętane)
Data: 11.10.2010 - 17:58:47

wicej optymizmu

--
Data: 11.10.2010 - 18:00:42

polecam tekst p. Pietrzaka

http://www.youtube.com/watch?v=RoidjHh1W2w

--
Data: 11.10.2010 - 19:33:21

AK. kraj jest taki, jak ludzie, ktrzy go tworz. Grochowiak zawsze midzy kacem i klinem, to i ojczyzn widzia skacowan, jak w przytoczonym wierszu. Pietrzak zawsze na koturnach i z przydechem, to i ojczyzna u niego na szczudach biega i maski katarktyczne nakada.

Mi osobicie marzy si duma z ojczyzny cicha, pewna siebie i yczliwa dla innych, wynika z poczucia wsplnoty i z radosnej pewnoci tego, co ju wsplnie udao si osign. I nie napisz, w jakim to kraju tak dum i rado dopiero co widziaem w oczach i ustach napotkanych ludzi, bo by na mnie ojczyniane harpie suchej nitki nie zostawiy.

Ojczyzna to jest wsplne ycie i wsplne budowanie pikna i porzdku, wsplnota - czyli community - i ziemia, z ktr si utosamiamy i ktra jest przedueniem naszych prywatnych losw, czyli homeland. Gdy ktrego z tych dwch elementw zabraknie, pitrz si gry mieci w lasach wok bogatych domostw i brzydnieje kraj wok bogatych gett. W ojczynie ludzie mog by czasem i biedni, ale kraj si bogaci. W wykorzenionym miejscu niczyim ludzie si bogac, ale kraj, miasto, region s coraz biedniejsze i w coraz mniejszym stopniu mog realizowa swe funkcje wobec spoecznoci. Tym rni si np. Narewka od Konstancina - i Narewka dla mnie jest bardziej Polsk, mimo, e tak wielu mwi tam po domach biaoruskim dialektem. Nie chodzi bowiem o symbole i dialekty, tylko o ywe poczucie przynalenoci.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-10-11 19:46 przez Jarek Bielawski.

--
Data: 11.10.2010 - 23:28:22

byem w tym roku w okolicach Narewki - dokadnie w Masiewie. Poczucie przynalenoci wane, bardzo wane. Waniejsze jednak jest to do czego.

--
Data: 12.10.2010 - 00:01:17

Masiewo to teraz popularna miejscowo wrd znanych warszawskich osobistoci wiata mediw, kultury i polityki, ktre wykupuj tam ostatnie "siedliska". Nic dziwnego - polana w samym sercu puszczy: Masiewsko-Tuszemlaska. Szkoda, e przedzielona w poprzek granicznymi zasiekami.

Spoeczno biaoruska w Polsce ma wiadomo tego, e wanie tu prawdziwa niezawisa Biaoru moe zaistnie znacznie bardziej, ni w kochozie ukaszenki. Ich elita intelektualna i osobistoci medialne - Sokrat Janowicz z Krynek, zmara ju Tamara Sooniewicz z Narewki, Leon Tarasewicz z Grdka, Nadzieja Artymowicz z Bielska, Magorzata Prokopiuk-Kpka, Antoni i Eugeniusz Mironowiczowie, dziaacze Biaoruskiego Towarzystwa Spoeczno-Kulturalnego w Polsce (niestety tradycyjnie zwizanego z rodowiskiem postkomunistycznym - c, pokosie PRL) - wyznaje koncepcj wielkiej i maej ojczyzny: s zatem lojalnymi Polakami, a jednoczenie wolnymi Biaorusinami. I ta wanie koncepcja bliska jest idei Rzeczpospolitej Wielu Narodw, ktrej wskrzesi ju si niestety nie da (zabili j Hitler, Stalin i wanie narodowociowe), ale ktra jest korzeniem naszej tosamoci narodowej i podstaw, na ktrej mona budowa now Polsk.

Przynalee - do czego? Przyznaj, AK, e nie rozumiem do koca Twojej uwagi. Ja przynale do tego wiata, ktry mnie uksztatowa jako jednostk, do tego skrawka Europy i spoecznoci, ktra w nim wyrosa. W Puszczy Biaowieskiej i Knyszyskiej czuj si u siebie, bo znam je od dziecka. Na Wooku jest takie miejsce nad grn Narwi, skd wida bagna Puszczy Jaowskiej po biaoruskiej ju stronie - ta naleaa do mego przodka ze wisoczy, straci j za udzia w powstaniu. Ale by take Biaorusinem. Wy Mirkowianie jestecie z pochodzenia Wielkopolanami - czy to take nie jest istotny element tosamoci narodowej? Jeli kto nie uznaje moliwoci wspistnienia wielu istotnych ognisk tosamoci w jednej ojczynie, to jego ojczyzna bdzie do szara, uboga i - nazwijmy to - nijaka. Bez odczucia rzeczywistej wieloci nie da si odczu take i wsnej odrbnoci - i to dlatego nowopolskie przedmiecia Warszawy tak atwo zatracaj si w globalnej wiosce. Wykorzenienie nowej klasy redniej w Polsce jest m.in. wanie wynikiem tych chaotycznych wdrwek ludw, ktrymi skoczya si II Rzeczpospolita, a take wynikiem pdu ku "lepszemu yciu", ktry w czasach komuny oznacza porzucenie dialektu, rodzinnych wsi i obyczajw. Jeli zatem szukamy Polski w Konstancinie, Jeziornie, na Mirkowie - to pytanie nie powinno brzmie - przynaleno do czego? - tylko: jak odczuwana.

--
Data: 12.10.2010 - 01:42:50

[quote=BB]Boruta zaoy nowy wtek coby nie byo wida, e gada sam ze sob ... jak w tych poprzednich[/quote]

Boruta ,dla rozmowy o Polsce moe by posdzany nawet o "monodramat" !
Rzeczywicie , moe wyskoczy z lodwki.
Ale takim wanie jest Boruta . Czartem POLSKIM . Przywizanym do tego co czuje .
A e to co czuje wspgra z miejscem do ktrego swe uczucia kieruje , to mamy tzw. wash & go !
Jeli bdzie czu tak potrzeb , to moe "monologowa" w nieskoczono.

Dzi dzikuje autorom powyszych (logowanych) wpisw !
Co by nie mwi w miym towarzystwie , czas milej pynie :)

--
Autor: Bogusław Komosa (IP zapamiętane)
Data: 12.10.2010 - 22:19:15

i

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-10-13 22:22 przez Bogusaw Komosa.

--
Data: 12.10.2010 - 22:45:01

jeeli rozmawiamy o patriotymie, to dla mnie czowiek moe by i Chiczykiem - wane jest eby sie identyfikowa z tym krajem, suy mu i w chwilach gorszych go nie zdradzi (ani adnych innych) - przykad dali polscy tatarzy jak i Jarku Twoj przodek (tak jak i ci z moich, o ktrych wiem).
W historii, ta nasza rnorodno kulturowa bya czsto rdem naszej potgi, lecz rwnie i ogniskiem wielu cierpie. Uwaam, e im kraj, spoeczestwo jest spjniejsze, tym ono jest silniejsze i gotowe lepiej preciwstawi si wszelkim zagroeniom, od ktrych nie jestemy wolni nawet w XXIw. (bo czy teraz kto ju chciaby umiera za Gdask?)

--
Data: 12.10.2010 - 23:09:09

A po co umiera za Gdask, skoro mona z Gdaska czerpa dostatek i rado ycia?

Konstancin take nie musi by "wykorzenionym miejscem niczyim" - moe by now ojczyzn ludzi dumnych i radosnych. Dumnych, e mieszkaj w miejscu penym adu, pikna i dostatku, miejscu, ktre przynosi chlub ich krajowi.

A ze spjnoci spoeczestwa, to jest tak, jak z zapraw murarsk: jaja, wapno, piasek, zmielone muszle lub koci... Sekretna receptura, ktra przetrwa wieki. Ujmiesz cho jeden element - i ju mikstura traci swoj moc. Ty wapno, ja biako, on piasek... Prbowae kiedy budowa mury uywajc zaprawy z samego piasku? Choby nie wiem jak szlachetny i czysty piasek to by, domu postawi si nie da. Poza tym, kto by si chcia cae ycie ywi tylko jajkami, albo y tylko na piasku? Nudny jest taki nard i marne jego dziea.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-10-12 23:13 przez Jarek Bielawski.

--
Data: 12.10.2010 - 23:24:43

mwic tak obrazowo - budujc mur, w ktrym znajdziemy zmurszae cegy szybko ulegnie taranowi.
Co do Gdaska - zgadzam si, eby tylko tak zawsze i wszyscy uwaali. Oby.
Konstancin-Jeziorna bez prywaty, czysta, zadbana,suchajca i dbajca o swoich mieszkacw bez wzgldu na ich portfel i wadz, otoczona pikn przyrod - zdecydowanie TAK

--
Data: 13.10.2010 - 08:29:14

[quote Jarek Bielawski]
Konstancin moe by now ojczyzn ludzi dumnych i radosnych. Dumnych, e mieszkaj w miejscu penym adu, pikna i dostatku, miejscu, ktre przynosi chlub ich krajowi.
[/quote]

ja tam bym wolao, eby Kcin by zwyczajn miecin, czyst i funkcjonaln, bo te rne "dumy i chluby" to juz mamy, co widac na wyborczych supach i ulotkach. Mnie nie obchodzi "przynoszenie chluby krajowi" (kto, komu i w czyich oczach ma j przynosi ??) - wisi mi, co sobie pomyla np. ludzie z miast bliniaczych, mnie obchodzi rwna, niezatkana droga i systematyczny odbir/recykling mieci. Podmiejskie miasteczka s dla ich mieszkacw - bardziej ni wielkie miasta, ktre hordy Hunw musza zalicza wg przewodnikw

--
Data: 13.10.2010 - 15:25:38

Konstancin nie jest tylko "podmiejskim miasteczkiem" - jest jedynym uzdrowiskiem w regionie stoecznym duego europejskiego pastwa. Ma do spenienia wicej zada, ni tylko rwna droga do pracy w Warszawie i systematyczny odbir mieci. Jeli komu si marzy "zwyczajna miecina", musi niestety sprbowa szczcia gdzie indziej, bo tutaj nie w smak mog mu by pewne priorytety.

A swoj drog cieszy mnie to, co pisze Magi o wyborczych supach i ulotkach - wynika z tego, e kampania wreszcie ruszya pen par. Rycho w czas.

--
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 13.10.2010 - 16:44:15

Kampania powinna trwa od ostatnich wyborw, szczeglnie dotyczy to radnych i burmistrzw starajcych sie o reelekcj. [u]Powinni si chwali tym co zrobili, a poniewa si nie chwala, to mozna mniema e nie zrobili nic i nastepne 4 lata przesiedz na stokach[/u] - i niektrzy znw bd sowicie opacani przez wyborcw - PODATNIKW

--
Data: 13.10.2010 - 17:43:57

[quote Jarek Bielawski]Konstancin nie jest tylko "podmiejskim miasteczkiem" - jest jedynym uzdrowiskiem w regionie stoecznym duego europejskiego pastwa. Ma do spenienia wicej zada, [/quote]

urbanista i/lub socjolog miasta miaby z takiego pogldu ubaw po pachy :) - bo [b]kada ludzka sadyba jest przede wszystkim miejscem do ycia[/b], a dopiero duuuuuo potem "ma do spenienia" jakies sufitowe zadania

--
Data: 13.10.2010 - 18:25:13

Zgadza si - i wanie realizacja koncepcji podstoecznego uzdrowiska ma zapewni wielu jego mieszkacom dochd i prac na miejscu, a wszystkim - podniesienie standardu ycia, jeli chodzi o infrastruktur, ad przestrzenny, komunikacj, itp. To JEST WPISANE w koncepcj dobrze funkcjonujcego uzdrowiska. I jest to zawarte w punkcie pierwszym i kluczowym programu komitetu, z ktrego listy startuj.

A kogo [b]TY[/b] zamierzasz poprze w wyborach, Magi? Jest jakie ugrupowanie wyborcze, ktre ma zamiar zaj si Konstancinem wycznie jako "sadyb ludzk" z moliwoci domeldowania kolejnych 20 tysicy mieszkacw wpuszczonych w kana przez dewelopera?

--
Data: 13.10.2010 - 18:39:16

A niby z czego ten urbanistyczno-socjologiczny ubaw miaby wynika ?

Jeli przyj , e Konstancin jako uzdrowisko , ma do spenienia wicej zada ni kada inna miecina , to czy przez to, inne funkcje mieciny jako sadyby ludzkiej zostaj przekrelone ?
Czy moe mamy po prostu do czynienia z rozszerzeniem funkcji i starannym dbaniem o to aby wszystkie one byy speniane w sposb prawidowy ?

A ktrej funkcji lepiej bdzie suya ekspansywna zabudowa mieszkaniowa Konstancina , bez zapewnienia odpowiedniego zabezpieczenia infrastrukturalnego ?

Wedug mojej oceny tak chca nam zaproponowa te ugrupowania (komitety wyborcze) , ktre nie kryj swych powiza polityczno-biznesowych z krgami deweloperskimi.
Ile terenw zielonych , biologicznie aktywnych ma sta si tylko gruntem pod zabudow mieszk. ? A jesli nawet juz ma si tak sta , to czy nie powinno by tak , e najpierw powstaje oczyszczalnia i rozwizuje problemy komunikacyjne a dopiero pniej buduje kolejne osiedla domkw jednorodzinnych ? Jesli ju takowe s w Konstancinie niezbdne.
A moe jednak skupmy si na wykorzystaniu szansy jak daje nam funkcja uzdrowiskowa Konstancina. Co w adnym momencie nie powoduje kolizji interesu z funkcj mieszkaniow.
I eby wszystko byo jasne ! Zadania uzdrowiskowe , to nie s adne zadania wydumane , a ju tym bardziej sufitowe. One po prostu s . Czy to si komu podoba czy nie. I bdzie tak dopty , dopki Konstancin zachowa swj status.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-10-13 18:41 przez Boruta.

--
Data: 13.10.2010 - 18:45:51

Boruto, jeli to jest program Twojej kandydatki, to nie bdzie chyba kopotw z porozumieniem niezalenie od jakich oglnokrajowych wani.

--
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 13.10.2010 - 18:48:31

myl e nadzieja marna aby uzdrowisko wrcio. Brakuje takich ludzi jak prof. Weiss. Przez kilkadziesit ostatnich lat w zarzdzie sp. uzdrowiska obsiedli stoki ludzie bez wizji Konstancina Zdrj. Podobnie w UMiG. Kady tylko patrzy za wasnym interesem. A uzdrowisko si stacza.

AK, z ktrego komitetu starujesz?

To co napisae o programie Twojego komitetu powtarza si od 12 lat podczas kadej kampanii wyborczej. TYLKO!
Potem wida ciemnoc a do nastepnej kampanii, w ktrej znowu obiecuje si cuda wianki.

Na wybory pjde ale oddam gos na te osoby, ktre czegos w zyciu dokonay - niekoniecznie w samorzdzie. Na niemoty i cwaniakw nie zagosuj.

--
Data: 13.10.2010 - 19:03:19

[quote mania]myl e nadzieja marna aby uzdrowisko wrcio[/quote]

Zobaczymy - po ostatnich rozmowach z ludmi ze spki uzdrowiska jestem umiarkowanym optymist. Moe zbudujemy drugi Naczw. Plany s bardzo ambitne - ma powrci wasna wytwrnia wody mineralnej (jak synna Mazowszanka), odwierty geotermalne maj zosta wreszcie wykorzystane dla potrzeb miasta... Wszystko zaley od znalezienia inwestora / inwestorw strategicznych. Nie wiem, czy samorzd wojewdzki speniaby tu warunki - ale to ju nie jest temat do wtku "Polska". Proponuj przenie do waciwego wtku.

--
Data: 13.10.2010 - 19:41:32

[quote mania]

AK, z ktrego komitetu starujesz?

To co napisae o programie Twojego komitetu powtarza si od 12 lat podczas kadej kampanii wyborczej. TYLKO!
Potem wida ciemnoc a do nastepnej kampanii, w ktrej znowu obiecuje si cuda wianki.

Na wybory pjde ale oddam gos na te osoby, ktre czegos w zyciu dokonay - niekoniecznie w samorzdzie. Na niemoty i cwaniakw nie zagosuj.[/quote]

nie startuj i o adnym programie "MOJEGO" komitetu nie pisaem

--
Data: 13.10.2010 - 19:59:57

Maniu, niesusznie oskarasz AK. To ja pisaem o programie mojego komitetu. A ciemno widzialna to chyba na poncym jeziorze smoy - czybymy si a tak nisko stoczyli? "No light - but rather darkness visible..." Ja mj program traktuj powanie. Co z tego wyniknie - nie wiem, nie jestem ani omnibusem, ani cudotwrc. Ale popracowa warto.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-10-13 20:00 przez Jarek Bielawski.

--
Autor: trener (IP zapamiętane)
Data: 14.10.2010 - 00:10:40

Wracajc do bardziej oglnopolskiego tematu, chciaem zwrci Wasz uwag, na bardzo przejmujcy wg mnie tekst - wdowca p. Jacka wiata, ktry wg mnie sprowadza partyjne awanturnictwo do poziomu jednego czowieka.

http://www.rp.pl/artykul/9157,548943-Swiat--Moje-panstwo-mnie-zawiodlo.html

"Mino p roku od katastrofy smoleskiej. Dla mnie jest to tragedia osobista, ktra przesania polski i narodowy charakter dramatu. I tak ju bdzie zawsze. To osobiste spojrzenie sprawia, e tym mocniej odbieram wszystko, co wie si z katastrof i jej konsekwencjami. Procze to by czas wspomnie, uroczystoci, a dla mnie take czas refleksji. Refleksji smutnych i zych."

http://www.radiownet.pl/republikanie/trener

--

Idź do strony: <--|<-...4567891011121314...->|-->
Bieżąca strona: 9 z 34

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.