Forum Konstancina

Akcja: Fora::Wątki

Idź do strony: <--|<-...7891011121314151617-->
Bieżąca strona: 12 z 17
Re: Po katastrofie smoleńskiej (moderowany)
Autor: trener (IP zapamiętane)
Data: 18.02.2011 - 20:31:39

[quote gacy][quote trener][quote gacy]
Cywilny pilot by nie lądował, bo by z buta stracił licencję.
[/quote]

Ale kulega rozróżnia lądowanie od podejścia do lądowania? I jednakowoż procedury wojskowe dopuszczają ów manewr, niezależnie od warunków atmosferycznych. Zejście do wysokości decyzji.[/quote]

Kulega :) odróżnia, cywilny straciłby licenecję nawet przy próbie podejścia. Procedury cywilne są dużo bardziej restrykcyjne od wojskowych.

pozdro
gacy[/quote]

A być może, być może :)
Nie znam się ani na jednych ani na drugich, ale czytało się trochę o tych wojskowych ostatnio... :)

http://www.radiownet.pl/republikanie/trener

--
Autor: babet (IP zapamiętane)
Data: 18.02.2011 - 20:51:46

Polska ma lepszych ekspertów od katastrof lotniczych niż Rosja np. niejaki Hypki http://www.wpolityce.pl/view/7405/Dlaczego_Tomasz_Hypki_nie_wystapil_z_Moskwy_podczas_wczorajszej_wideokonferencji__Jest_duzo_lepszy_niz_rosyjscy__eksperci_.html

--
Data: 23.02.2011 - 13:39:58

No i Bartoszewski, ostatnio wymieniany na forum, wg C.Gmyza kłamie w sprawie Smoleńska. Dokładniej, w sprawie tajemniczego agenta Tomasza Turowskiego:

"[b]Władysław Bartoszewski[/b]:
No czytam teraz ostatnio w gazetach. Ja go akurat nie znam. Nie zetknęły mnie losy, bo mógłbym go poznać przypadkowo będąc ministrem spraw zagranicznych, ale go nie poznałem. (...)

[b]Jan Pospieszalski[/b]:
Czy rzeczywiście prof. Bartoszewski mógł nie znać Tomasza Turowskiego?

[b]Cezary Gmyz[/b]:
Nie mógł go nie znać.
(...)
Było posiedzenie komisji spraw zagranicznych, na którym prof. Bartoszewski osobiście był obecny i rekomendował Tomasza Turowskiego na stanowisko ambasadora na Kubie. Osobiście. Co prawda, powiem szczerze, ja tego stenogramu z posiedzenia długo szukałem i on nie był dostępny w bazie internetowej, gdzie są wszystkie stenogramy, nie ma go również w bibliotece sejmowej.
Ktoś po prostu wyjął jeden stenogram, w jakim celu tego nie wiem, ale to Władysław Bartoszewski mówił, że ten człowiek cieszy się dobrą opinią u Rosjan i że to jest dobra rekomendacja na stanowisko ambasadora na Kubie, także ja tej wypowiedzi tutaj nie rozumiem."

http://wpolityce.pl/view/7619/Wczoraj_w_Warto_Rozmawiac___juz_nikt_nie_przyznaje_sie_do_znajomosci_z_Turowskim___Problem_to_pytanie__kto_kogo_przejal_.html

--
Autor: Anonim (IP zapamiętane)
Data: 11.03.2011 - 12:29:36

A czy pamiętał tu ktoś o urodzinach Strażnika Texasu ? Podobno jakieś oszołomy na Krakowskim strasznie zakłócały obchody tych urodzin. Dla mnie skandal !

http://niepoprawni.pl/blog/2990/pastuch-elektroniczny

--
Data: 12.03.2011 - 10:15:08

Rozkaz zgasić pamięć !

http://panama.salon24.pl/286487,bydlaki-ze-strazy-miejskiej

--
Autor: alicja (IP zapamiętane)
Data: 12.03.2011 - 10:46:03

Czas już skończyć te smuty na Krakowskim. Samolot nie rozbił się przed palacem prezydenckim. Kaczyńscy pochowano na Wawelu symboliczny grób na Powazkach. Tam lamentowac albo się poświęcić i pojechać na lotnisko koło Smolenska.

--
Data: 12.03.2011 - 14:28:56

[quote alicja]Czas już skończyć te smuty na Krakowskim. Samolot nie rozbił się przed palacem prezydenckim. Kaczyńscy pochowano na Wawelu symboliczny grób na Powazkach. Tam lamentowac albo się poświęcić i pojechać na lotnisko koło Smolenska.[/quote] nikt nikogo nie zmusza do lamentowania ,lamentują ci co chcą,a ci co nie to nie mają takiego obowjązku .

--
Data: 12.03.2011 - 16:48:25

Ci co nie chcą lamentować idą się radować z urodzin Chucka Norrisa , a radują się gdzie ? Na Krakowskim. Czy ja krzyczę dosyć już tego radowania się ? A się radujcie , jest demokracja, wolno , dla różnych ludzi różne sprawy są ważne .

--
Data: 13.03.2011 - 20:18:25

[quote=alicja]Czas już skończyć te smuty na Krakowskim. Samolot nie rozbił się przed palacem prezydenckim.[/quote]

A samochód księżny Diany to się pewnie rozbił przed pałacem Buckingham !

Przez trzy lata od tragicznej śmierci księżnej , ludzie palili znicze przed pałacem i kładli kwiaty. Żadnemu szalonemu urzędasowi nie przyszło do głowy aby niszczyć pamięć po księżnej.
A u nas na rozkaz Gronkiwiczowej Waltzowej , pod osłoną nocy "patriotyczna" Straż Miejska gasiła płonące znicze .

Kuźwa , ta straż jest opłacana między innymi z moich podatków i nie życzę sobie aby jakaś otumaniona przez Tarasa urzędniczka wykorzystywała ja w ten paskudny sposób !

Pokażemy tej pani 10 kwietnia czym jest pamięć !

"Nielegalne kwiaty,
zakazany krzyż,
co dnia rozkwitają
z betonowych płyt.
Ludzie je składają,
wierni sercom swym,
co w nadziei trwają
przeciw mocom złym."

Jan Pietrzak

Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 2011-03-13 20:28 przez A.Zambrowicz.

--
Data: 14.03.2011 - 19:30:49

Wspomnienia - mentalność władzy się nie zmienia , zawsze taka samahttp://jankepost.salon24.pl/287066,barbarzynstwo

--
Autor: Bogusław Komosa (IP zapamiętane)
Data: 14.03.2011 - 20:35:31

Ciekawy wpis:@filozof69
Pani Gronkiewicz-Walc ,kiedy rozpoczynała karierę jako protegowana Lecha Walesy ostentacyjnie ,często podkreślała swoja religijność,pamiętam jak w jakimś wywiadzie zwierzyła się ze ważne decyzje stara się podejmować pozostając w kontakcie z Duchem Świętym..ciekawe czy nastąpił przełom w jej życiu duchowym,czy tez konsultowała się z Duchem Św. wyłacznie w sprawach ekonomicznych,w kwestiach politycznych ma inne autorytety..

--
Autor: Leki (IP zapamiętane)
Data: 14.03.2011 - 20:41:34

[quote Bogusław Komosa]Ciekawy wpis:@filozof69
Pani Gronkiewicz-Walc ,kiedy rozpoczynała karierę jako protegowana Lecha Walesy ostentacyjnie ,często podkreślała swoja religijność,pamiętam jak w jakimś wywiadzie zwierzyła się ze ważne decyzje stara się podejmować pozostając w kontakcie z Duchem Świętym..ciekawe czy nastąpił przełom w jej życiu duchowym,czy tez konsultowała się z Duchem Św. wyłacznie w sprawach ekonomicznych,w kwestiach politycznych ma inne autorytety..[/quote]

HGW uczestniczy w tzw. ruchu odnowy w Duchu Świętym (ruch charyzmatyczny w Kościele katolickim) i stąd chyba zarzuty "konsultacji z Duchem Świętym". Ale fakt, że jest ostentacyjnie religijna, podobno do granic lekkiej dewocji.

Ja jej z tego absolutnie zarzutu bym nie robił, ale śmieszy mnie fakt, że w ostatnich wyborach w Warszawie, PO wystawiła ortodoksyjną katoliczkę, a PiS Żyda - agnostyka.

To nam powinno coś mówić o deformacji obrazu rzeczywistości przez stereotypy...

--
Autor: Bogusław Komosa (IP zapamiętane)
Data: 14.03.2011 - 22:02:56

Ja mam do niej zarzuty jako do prezydenta Warszawy.Wiele decyzji jej jest chyba zaprzeczeniem okazywanej religijności.Straż miejska w Warszawie staje się formacją do politycznego wykorzystania.

--
Data: 15.03.2011 - 10:14:43

Steerotypy są tworzone na potrzebę chwili , dla potrzeby sukcesu politycznego. Prawda stara jak świat.

Kto uwierzył w stereotyp , ten kmiot !

--
Data: 15.03.2011 - 10:18:11

[quote Bogusław Komosa]Ja mam do niej zarzuty jako do prezydenta Warszawy.Wiele decyzji jej jest chyba zaprzeczeniem okazywanej religijności.Straż miejska w Warszawie staje się formacją do politycznego wykorzystania.[/quote]

I ja też. A ostatnia akcja SM to żenujący przykład deptania pewnej wrażliwości.

Ale w sumie religijność HGW nie ma tu specjalnie nic do rzeczy.

--
Data: 15.03.2011 - 10:20:25

Ma .

--
Data: 15.03.2011 - 19:27:52

[quote Leki][quote Bogusław Komosa]Ja mam do niej zarzuty jako do prezydenta Warszawy.Wiele decyzji jej jest chyba zaprzeczeniem okazywanej religijności.Straż miejska w Warszawie staje się formacją do politycznego wykorzystania.[/quote]

I ja też. A ostatnia akcja SM to żenujący przykład deptania pewnej wrażliwości.

Ale w sumie religijność HGW nie ma tu specjalnie nic do rzeczy.[/quote] Religijność , a może świętoszkowatość ?

--
Data: 15.03.2011 - 19:41:41

[quote A.Zambrowicz]Ma .[/quote]

Nie ma. ;-)

A jak twierdzisz, że ma, to pliz wykaż związek. Z góry uprzedzam, że to skazane na przegraną, bo musiałoby prowadzić do twierdzenia, że Czesławowi Bieleckiemu (jako agnostykowi) wolno byłoby więcej niż HGW (bo religijna). To absurd!

Urzędnika oceniamy po jego efektywności w wykonywaniu swoich zadań, a nie rozliczamy go z jego spójności z wierzeniami religijnymi (chyba, żeby się jakoś z nimi strasznie afiszował, ale HGW tego nie robi).

--
Data: 18.03.2011 - 10:11:46

odkładając na chwilę walkę o symbole na bok, tutaj ważna informacja:

http://www.rp.pl/artykul/2,628452_Skrzynek-brak--sledztwo-stop.html

wiele wskazuje na to, że oryginale rejestratory lotu Tu - 154 mogą do Polski w ogóle nie trafić w przewidywalnym czasie. w praktyce oznacza, to że nasze śledztwo nie będzie wiele warte - jego wartość polega bowiem na niezależnym dostępie do samego materiału dowodowego i jego ocenie, a nie na bazowaniu na wynikach śledztwa rosyjskiego.

niezależnie od tego, co rzeczywiście było główną przyczyną katastrofy, obawiam się, że pozostanie ona dla nas nieweryfikowalną tajemnicą, a winę za to ponosi niestety polski rząd:

- z powodu wyboru konwencji chicagowskiej jako reżimu prawnego postępowania, oraz

- z powodu rezygnacji z prób włączenia innych państw (w szczególności NATO) do postępowania w tej sprawie; świadomie sprowadzono rzecz do relacji bilateralnych Polska-Rosja, co powoduje, że teraz żadne państwo trzecie nie będzie chciało tego tematu podjąć.

Ale "wkoło jest wesoło", możemy zajmować się zniczami, pochodniami, bon motami prez. Komorowskiego vs. bon motami Kaczyńskiego et consortes, itp, itd. Nie sądziłem, że 20 lat po odzyskaniu niepodległości, państwo polskie poniesie - częściowo na własne życzenie - tak dotkliwą klęskę w zakresie wyjaśniania nagłej śmierci sporej części własnej klasy politycznej.

Pokazuje to niestety miarę naszej małości, miałkości i braku poczucia, że własne państwo to jednak jakaś wartość...

--
Data: 20.03.2011 - 00:01:05

Religijnośc HGW ma o tyle ma znaczenie w nawiązaniu do "gaszenia pamięci" , że jej (religijności) po prostu nie ma.

Żaden człowiek religijny nie gasi zapalonych zniczy. I oczywiście nie każe ich gasić komukolwiek.

Nie można prywatnie być religijnym , niezależnie od tego jak bardzo sie to okazuje , a w życiu zawodowym postępować dokładnie odwrotnie do zasad religijności.

A tak zdaje się postępować HGW !

--
Data: 21.03.2011 - 08:37:34

[quote A.Zambrowicz]Religijnośc HGW ma o tyle ma znaczenie w nawiązaniu do "gaszenia pamięci" , że jej (religijności) po prostu nie ma.

Żaden człowiek religijny nie gasi zapalonych zniczy. I oczywiście nie każe ich gasić komukolwiek.

Nie można prywatnie być religijnym , niezależnie od tego jak bardzo sie to okazuje , a w życiu zawodowym postępować dokładnie odwrotnie do zasad religijności.

A tak zdaje się postępować HGW ![/quote]

Gaszenie zniczy na Krakowskim Przedmieściu nie ma wiele wspólnego z religijnością (wiarą religijną). Jest naruszeniem pewnego obyczaju istniejącego w Polsce, że znaki pamięci po zmarłych są nietykalne i w tym sensie dowodzi pewnego braku wrażliwości ale to raczej kwestia obyczajowości niż religijności.

Tak na marginesie, to palenie zniczy i w ogóle dzień zaduszny to raczej spadek po naszej pogańskiej tradycji, ale zaadaptowanej przez Kościół....

--
Data: 21.03.2011 - 09:02:57

Przekonuje mnie to co piszesz.

Jeśli nawet gaszenie zniczy nie jest dowodem wprost na czyjąś religijność lub jej brak , to trzeba przyznać , że osobom mniej lub więcej ale jednak wierzącym , łatwiej jest stosować obyczaj zapalania światełka pamięci.

I czy , jesli nie można powiedzieć o HGW , że jest lub nie , religijna , to czy można powiedzieć , że jest kobietą nieobyczajną i do tego niewrażliwą ?

Ja w każdym razie nie miałem takiego pecha aby spotkać na swej drodze kogoś religijnego a nieobyczajnego i niewrażliwego zarazem.

Pewnie HGW jeden znicz wystarcza na pięć lat , kiedy chodzi na groby swych bliskich. Zapali go ona sobie , po pięciu sekundach zgasi , do torebki schowa i na przyszły rok jak znalazł !

Niekoniecznie religijna , raczej nieobyczajna i niewrazliwa ale za to jaka praktyczna.

Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 2011-03-22 12:24 przez A.Zambrowicz.

--
Data: 22.03.2011 - 17:16:38

co do zniczy i postępowania HGW, to mogę tylko polecić wpis Ludwika Dorna, bo zgrabny i dowcipny (chociaż, jak mniemam, nie dla każdego)

http://ludwikdorn.salon24.pl/289785,historyczny-chichot-pani-prezydent

--
Data: 23.03.2011 - 21:16:50

dla mnie nic dodać nic ująć.

--
Data: 04.04.2011 - 23:09:09

Obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej.

[img]http://img140.imageshack.us/img140/8912/plakats.jpg[/img]

--
Data: 06.04.2011 - 00:27:21

Ciekawa rzecz dziś w TV się przydarzła .

W programie publicystycznym - Mam inne zdanie- prowadzonym min. przez K.Ziemca , pogramie w całości poświęconemu tragedii smoleńskiej . Gości zaproszono wielu , począwszy od T.Nałęcza , jakiegos mnie znanego posła PO , poety T.Jastruna .

Rodziny ofiar reprezentowane były przez p.Mertę i p.Deresza.

Ale udział w programie wziął też poseł A.Macierewicz. Ten oszołom , szukający dziury w całym (bo tak jest określana przez koła zblizone do rządowych) próba dotarcia do prawdy. Macierewicz , człowiek niezgody narodowej , uosobienie wszystkiego , czego polityk opozycyjny nie powinien robic aby sie panowie Komorowski i Tusk nie musieli denerwować.

Już na początku programu prowadzący zadają pytanie telewidzom:- czy tematyka kastastrofy smoleńskiej powinna być wykorzystywana w kampanii wyborczej.?
Głosy na tak i nie , należy do końca programu wysyłać sms-em.

No to myślę sobie , się teraz zacznie jazda na Maciarewicza , to efekt sondy łatwo przewidzieć.
I stała się rzecz nieprawdopodobna. To właśnie Maciarewicz rozejechał całą resztę. Oczywiście gdybym to tylko ja tak uważał , to niewiele by to znaczyło. Ale niech przemówi wynik sondażu . 66% - głosów że powinna 34%- głosów , że nie.

Sonda sms-owa . A u nas jak wiadomo ludzie starsi sztukę śmigania po klawiaturze tel. maja opanowana do perfekcji. Taki sześćdziesięciopięcio latek smsy wysyła w tempie karabinu maszynowego. Taki wprawiony.

A może jednak coś się zmienia ? Może już młodych , ambitnych ludzi zaczyna uwierać świadomość , że ich Rusek dupcy na potęgę ? Że oddanie śledztwa , a w zasadzie wepchnięcie go łapska rosyjskie w oparciu o zapisz Konvencji Chcagowskej , choć takiego musu nie było ,to świadome , przeprowadzone przez Tuska pozbawienie się jakiegokolwiek realnego wpływu na prowadzone sledztwo ?

Mija rok od katastrofy. Czarne skrzynki u Putina . Wrak samolotu nie może juz byc wykorzystany jako dowód w sprawie. Zakończenie polskiego sledztwa przesunięte po raz kolejny. Może nareszcie młodzi ludzie to zaczynaja dostrzegać ?

--
Autor: Bartek (IP zapamiętane)
Data: 06.04.2011 - 09:33:08

Zdziwienie budzi, jak wielu 60-latków korzysta i z telefonu i z komputera. Nie są technicznymi kalekami wcale.

A większość mojego pokolenia ma gdzieś tego typu sondy i nie zaprząta sobie tym głowy. Przynajmniej w moim środowisku.

Ciekawe spostrzeżenie, ale byłbym ostrożny w wyciąganiu wniosków.

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

--
Data: 06.04.2011 - 10:26:42

Sondy telewizyjne i SMS-owe są mało wiarygodne i niereprezentatywne (teoretycznie, cały PiS mógł siedzieć z komórkami i wysyłać SMSy ;-). Podobnie ostrożnie należy podchodzić do ankiet telefonicznych.

Spostrzeżenie przesunięcia sympatii młodych wyborców jest o tyle trafne, że istotnie były badania pokazujące, że w najmłodszej grupie wyborców (pomiędzy 20 a 30 lat) PiS odnotowuje dynamiczny wzrost. Myślę, że to jest mniej powodowane katastrofą smoleńską a bardziej następującymi czynnikami:

- wyczerpanie się siły napędowej stereotypu pt PO=europejskość i cool, a PiS = mohery i obciach

- rysowanie się powoli image'u PO jako partii establishmentu i obrony status quo vs. PiS jako partii radykalnej zmiany

- coraz trudniejsza sytuacja młodzieży na rynku pracy i poczucie, że nikt z tym nic nie robi

- (być może, chociaż to ryzykowna interpretacja, trochę z sufitu) poszukiwanie tożsamości, na które PO (jako partia obła i pasująca niby wszystkim) nie odpowiada; tutaj bardziej pasuje "wyraziste" PiS

--
Data: 06.04.2011 - 11:34:41

Obchody 10 kwietnia w Warszawie
10 kwietnia 2011 r. mija pierwsza rocznica katastrofy w Smoleńsku, w której zginął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński, Pierwsza Dama Maria Kaczyńska oraz wybitni Przedstawiciele Narodu Polskiego, w tym Prezydent RP na Uchodźstwie Ryszard Kaczorowski.

Prawo i Sprawiedliwość pragnie uhonorować i uczcić Ich pamięć.

Uroczystości ku czci Ofiar katastrofy smoleńskiej będą miały następujący przebieg:

godz. 8.00 – Msza Święta w Kościele Seminaryjnym ul. Krakowskie Przedmieście 52/54 (obok Pałacu Prezydenckiego);
godz. 8.41 - złożenie wieńca przez Jarosława Kaczyńskiego i najbliższych współpracowników pod Pałacem Prezydenckim;
godz. 12.00 - modlitwa Anioł Pański przed Pałacem Prezydenckim;
godz. 15.30 - przemarsz sprzed Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki pod Pałac Prezydencki;
godz. 16.00 - przemówienie Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na Krakowskim Przedmieściu;
godz. 16.15 - Plac Zamkowy, koncert poświęcony pamięci ofiar tragedii smoleńskiej;
godz. 19.00 - Msza Święta w Archikatedrze Św. Jana.

Po Mszy Świętej odbędzie się Marsz Pamięci.

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w uroczystościach.

--
Autor: jacekkk (IP zapamiętane)
Data: 06.04.2011 - 13:12:56

A ja pójdę do kościoła w Mirkowie pomodlić się za wszystkie ofiary Katastrofy Smoleńskiej

--

Idź do strony: <--|<-...7891011121314151617-->
Bieżąca strona: 12 z 17

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.