Forum Konstancina

Akcja: Fora::Wątki

Idź do strony: <--|<-...7891011121314151617-->
Bieżąca strona: 13 z 17
Re: Po katastrofie smoleńskiej (moderowany)
Autor: BB (IP zapamiętane)
Data: 06.04.2011 - 14:42:26

Niestety, wydarzenia, o których pisze AZ, odbywają się obok/wbrew obchodom państwowym. Wg Jarosława - Panstwo to On. Dlatego nie weźmie udziału w uroczystościach państwowych ...

[color=#FF0000][b]Uroczystości państwowe - jeśli coś pominąłem - proszę o korektę.[/b][/color]

[b]- Uroczystości rocznicowe rozpoczną się 9 kwietnia od pielgrzymki rodzin do Smoleńska. Wylot do rosyjskiego Briańska (położonego około 250 km od Smoleńska) zaplanowano na godz. 5.30; stamtąd autokarami uczestnicy pielgrzymki udadzą się do Smoleńska. Po zakończeniu uroczystości w miejscu katastrofy rodziny przejadą do Katynia.

- 10 kwietnia rozpocznie się dla bliskich ofiar katastrofy od ekumenicznego nabożeństwa na płycie lotniska wojskowego Okęcie. To stamtąd rok wcześniej w ostatnią podróż wyruszyli uczestnicy tragicznego lotu do Smoleńska. Nabożeństwo zaplanowano na godz. 7.

- godz. 8.41 – złożenie wieńca i zapalenie zniczy przez Prezydenta RP, Marszałków Sejmu i Senatu oraz Prezesa Rady Ministrów przed tablicą upamiętniającą Ofiary Katastrofy Smoleńskiej (Katedra Polowa Wojska Polskiego, ul. Długa)

- godz. 10.30 rozpoczną się państwowe uroczystości przy pomniku Ofiar Katastrofy Smoleńskiej na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Potrwają do godz. 11.30; zaplanowano m.in. wystąpienie prezydenta i przedstawiciela rodzin.

- godz. 13 w Bazylice Archikatedralnej z udziałem rodzin, władz państwowych oraz korpusu dyplomatycznego odprawiona zostanie msza święta. Na godz. 15 zaplanowano spotkanie rodzin z pierwszą damą.

- godz. 19.00 – Uroczysty koncert w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej poświęcony pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej.[/b]

To będzie smutny dzień. Także dlatego, że podziały jeszcze bardziej się pogłębią ...
Wierzę tylko, że nie dojdzie do scen przemocy z udziałem oszalałych fanatyków/chuliganów.

--
Autor: Leki (IP zapamiętane)
Data: 06.04.2011 - 15:32:22

[quote]Wierzę tylko, że nie dojdzie do scen przemocy z udziałem oszalałych fanatyków/chuliganów.[/quote]

hmm, zakładam, że mówisz o towarzystwie do kolegi Tarasa et consortes...
można jeszcze wziąć pod uwagę byłych członków PO szalejących z nożem i pistoletem po Łodzi, ale najgroźniejszy już siedzi, więc chyba nie ma strachu

--
Autor: Anonim (IP zapamiętane)
Data: 06.04.2011 - 16:10:48

Szanowny Panie BB.

Ja przedstawiłem program obchodów pierwszej rocznicy katastrofy w Smoleńsku , obchodów organizowanych przez PIS.

Nie pozwoliłem sobie w przeciwieństwie do Pana na żaden , nawet najmniejszy złośliwy komentarz. Nie mówiąc już o jakże tu nielubianym pogrubianiu czcionki.

Ale tu jakby nie zgłaszam pretensji. Rozumiem , że Pańska informacja ma krzyczeć.

Natomiast pozostawiam sobie prawo do odniesienia się do Pańskich uwag , nie związanych z uroczystościami .

[quote=BB]Niestety, wydarzenia, o których pisze AZ, odbywają się obok/wbrew obchodom państwowym.[/quote]

Zawsze miałem watpliwości jak to jest z tym -[b]obok[/b]-czegoś/kogos. Pan jak widzę rozwikłał ten dylemat. A zatem może mi Pan powie czy to żona spi [b]obok[/b] męża czy też może mąż [b]obok[/b] żony ?

Raczy Pan zauważać , że obchody organizowane przez PIS , są obchodami wbrew obchodom państwowym. A mógłby Pan nam to uzasadnić . Na czym to działanie wbrew ma polegać ? Jeśli już coś wbrew się dzieje to chyba tylko to , że obchody pisowskie są wbrew zamysłom rządzących , którzy za jedynie słuszne obchody uznaja te państwowe.

[quote=BB][b][color=#CC0000]Uroczystości państwowe - jeśli coś pominąłem - proszę o korektę.[/color][/b][/quote]

Owszem zapomniał Pan o rzeczy dosyć istotnej. Dawno juz przeminęły czasy gdy pójście na pochód 1-szo Majowy , to była jedynie odpowiednia i godna forma świetowania, uznawana przez państwo. Pochód mógł być w mieście tylko jeden , jedyny. Obowiązkowo z I-szym sekreterzem komitetu na trybunie honor.

Ale w jednym mogę się z Panem zgodzić. Otóż myli się J.Kaczyński uważając , że Państwo to on. Oczywiście o ile tak uważa ,bo ja sie nigdy z takim poglądem głoszonym przez niego nie spotkałem. Otóż , państwo to ja a i zapewne Pan.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-04-06 16:12 przez A.Zambrowicz.

--
Autor: babet (IP zapamiętane)
Data: 06.04.2011 - 16:46:15

Ja będę na mszy o godz 8 rano w kościele na Krakowskim Przedmieściu, a po mszy zapalę znicz przed Pałacem Prezydenckim ,tak jak to było rok temu ,tak jak to rok temu robiła cała Polska

--
Autor: BB (IP zapamiętane)
Data: 06.04.2011 - 16:55:44

[quote Leki][quote]Wierzę tylko, że nie dojdzie do scen przemocy z udziałem oszalałych fanatyków/chuliganów.[/quote]
hmm, zakładam, że mówisz o towarzystwie do kolegi Tarasa et consortes...[/quote] Tak, o nich też oczywiście.

--
Autor: Bartek (IP zapamiętane)
Data: 07.04.2011 - 09:10:03

[quote babet]zapalę znicz przed Pałacem Prezydenckim ,tak jak to było rok temu ,tak jak to rok temu robiła cała Polska[/quote]

Lubię takie uogólnienia, jak "cała Polska";)

Szkoda, że w takim razie ja do "Polski" się nie zaliczam, bo nie zapaliłem znicza na Krakowskim. Nigdy i nikomu, a okazji było sporo.

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

--
Data: 07.04.2011 - 19:45:13

[quote Bartek][quote babet]zapalę znicz przed Pałacem Prezydenckim ,tak jak to było rok temu ,tak jak to rok temu robiła cała Polska[/quote]

Lubię takie uogólnienia, jak "cała Polska";)

Szkoda, że w takim razie ja do "Polski" się nie zaliczam, bo nie zapaliłem znicza na Krakowskim. Nigdy i nikomu, a okazji było sporo.[/quote]a może szkoda ?

--
Data: 07.04.2011 - 19:50:15

Czego szkoda? Że nie czułem potrzeby palenia zniczy na Krakowskim? Nie, mnie nie szkoda.

--
Data: 07.04.2011 - 22:21:02

a mnie jest szkoda ,to jest może ta róznica,że mi jest szkoda,co tobie jest nie szkoda.

--
Autor: Artek_Bartek (IP zapamiętane)
Data: 07.04.2011 - 22:49:07

dziś można było zobaczyć na TVN dokument 'W milczeniu'... może warto zastanowić się nad słowami rodzin ofiar katastrofy, że 'ich przeżycia, ich osobiste tragedie stały się przedmiotem dyskusji politycznych'? i że myślą one, iż na wszelkie uroczystości związane z tragedią to 'polityków to one mogą zabrać co najwyzej ze sobą'? Matki, żony, dzieci, rodziny przeżywają dramat a kraj dzieli się mimo, że rok temu tragedia go zjednoczyła...kraj feruje wyroki nie do końca zgodne z rzeczywistością (bo nikt na dziś nie jest w stanie prawdy niestety ustalić...) ale zgodne z polityczną linią podziału...przykra karta naszej historii współczesnej....

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-04-07 22:50 przez Artek_Bartek.

--
Autor: trener (IP zapamiętane)
Data: 08.04.2011 - 01:44:48

Film "Lista pasażerów". Wzruszający.

http://youtu.be/gaiqbS3MS1M

http://www.radiownet.pl/republikanie/trener

--
Data: 08.04.2011 - 02:05:10

[quote]Szkoda, że w takim razie ja do "Polski" się nie zaliczam, bo nie zapaliłem znicza na Krakowskim. Nigdy i nikomu, a okazji było sporo.[/quote]

http://www.znicze-wklady24.pl/?gclid=CM6BtrTRi6gCFcSCDgodPWCMCQ

Ech ta drożyzna . Wszechobecna drożyzna !

Trenerze ! Litości , o tej godzinie taki film ? Ciężko na duszy :(

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-04-08 02:06 przez A.Zambrowicz.

--
Data: 08.04.2011 - 02:30:06

Jest jeszcze część druga:
http://youtu.be/YwaOD9xF2XI

--
Autor: Hesia-Mela (IP zapamiętane)
Data: 09.04.2011 - 08:18:39

[quote Artek_Bartek]dziś można było zobaczyć na TVN dokument 'W milczeniu'... [/quote]

Ten film będzie powtórzony w TVN24 dziś wieczorem. Dlaczego jest taki poruszający? Bo pokazuje fakty z tamtych dni, takimi jak one były, bez komentarzy i opinii. Poznajemy bliskich ofiar, którzy mówią o tym, gdzie dopadła ich ta straszna wiadomość, co czuli, jak przetrwali.

Rok temu zginęło tylu ludzi i Prezydent mojego kraju.

Nie glosowałam na Niego, ale w tych dniach poznałam Go jako zwykłego człowieka, dobrego męża, ojca, dziadka, przyjaciela. Zwykłego człowieka, ze swoimi śmiesznostkami, ale jednocześnie ciepłego. Stał mi się bliski.

Dziś, po roku, próbuję przywołać tamte uczucia i jest mi trudno. Zrobiono wszystko, żeby zabić obraz Człowieka i pozostawić w naszych sercach tylko.... stanowisko Prezydenta.

Nie pojadę na Wawel zapalić znicza. Nie pójdę pod Pałac Prezydencki.

--
Data: 09.04.2011 - 11:33:03

A co w tej sprawie ma do powiedzenia gen. Sławomir Petelicki?

"To nie Rosjanie ośmieszyli nas i upokorzyli przed całym cywilizowanym światem. Zrobił to polski premier, oddając śledztwo i wmawiając Polakom, że nasza prokuratura może prowadzić równoległe śledztwo bez posiadania czarnych skrzynek, wraku samolotu i dostępu do miejsca katastrofy. To, że jest to niemożliwe – nie wymaga dowodu.

Dokładnego wyjaśnienia wymaga też podjęcie przez premiera decyzji o niebraniu pod uwagę polsko-rosyjskiej umowy z 7 lipca 1993 roku, która stanowi, że wyjaśnianie katastrof polskich i rosyjskich samolotów wojskowych na terenie Federacji Rosyjskiej i Rzeczypospolitej Polskiej prowadzone jest wspólnie. Wybór przez premiera konwencji chicagowskiej to bezprawie, bo konwencja ta dotyczy wyłącznie samolotów cywilnych.

Premier Donald Tusk jest również osobiście odpowiedzialny za zwolnienie szefa Rządowego Centrum Antykryzysowego, po którym na znak protestu odeszło dziesięciu najwybitniejszych w Polsce ekspertów od zarządzania ryzykiem.

Jeśli po ocenie raportu komisji szefa MSWiA i wyników prac polskiej prokuratury Sejm nie podejmie decyzji o postawieniu premiera Donalda Tuska i ministra obrony narodowej Bogdana Klicha przed Trybunałem Stanu, będzie to oznaczało, że nawet największa narodowa tragedia od zakończenia II wojny światowej nie jest w stanie nic w Polsce zmienić, a system bezpieczeństwa naszego państwa będzie ulegał dalszej degradacji"

http://www.rp.pl/artykul/639643,639855.html

--
Data: 09.04.2011 - 12:55:00

Jutro rocznica katastrofyhttp://niezalezna.pl/8805-skandal-rosjanie-usuneli-tablice

--
Data: 09.04.2011 - 12:55:12

Ciekawe co na to S.Koziej szef BBN-u.

Jak ostatnio w wywiadzie dla tvp.info , dziennikarz spytał co sądzi o tym , że polskie lotnictwo weźmie udział w akcji NATO w Libii ? Odpowiedział : - nic mi o tym nie wiadomo .

--
Data: 09.04.2011 - 15:28:34

"Portal Wprost24.pl usunął wywiad, w którym gen. Sławomir Petelicki
zarzucił rządowi odpowiedzialność za doprowadzenie do katastrofy
smoleńskiej - informuje "Rzeczpospolita"."

http://www.wpolityce.pl/view/9987

"Były szef GROM w rozmowie z Wprost24.pl ujawnił również, że tuż po
katastrofie smoleńskiej czołowi politycy PO otrzymali esemesy z instrukcją
na temat tego, jak mają się wypowiadać na temat katastrofy. Mieli mówić, że
katastrofę spowodowali piloci, którzy zeszli we mgle poniżej 100 metrów.
"Do ustalenia pozostaje, kto ich do tego skłonił"."

--
Autor: alicja (IP zapamiętane)
Data: 09.04.2011 - 15:53:20

Do jutra http://kwejk.pl/obrazek/35540/krzyz_jaro.html

--
Data: 09.04.2011 - 16:12:57

My będziemy pomniki ruskowi stawiać a on nas kopie w dupę az miło.

"Podczas dzisiejszych uroczystości w Smoleńsku odkryto, że dzisiejszej nocy strona rosyjska zamieniła bez uzgodnień ze stroną polską tablicę upamiętniająca ofiary katastrofy smoleńskiej na lotnisku Siewiernyj. Na nowej nie ma już zapisu o zbrodni katyńskiej. Polskie MSZ jest zaskoczone zamianą. Rosjanie twierdzą, że zgłaszali do napisów zastrzeżenia już wcześniej."

http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/503737,prowokacja_w_smolensku_rosjanie_samowolnie_zamienili_tablice_na_miejscu_katastrofy.html

My pod krzyż , a niektórzy z ćpunem Tarasem do Zakąsek-Przekąsek .

http://www.radiozet.pl/Wiadomosci/Polska/Putin-morderca-Tusk-zdrajca-skandowali-w-Warszawie

Sopot przeprasza za Tuska.

Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 2011-04-09 22:58 przez A.Zambrowicz.

--
Data: 10.04.2011 - 00:55:53

Requiem aeternam dona eis Domine et lux perpetua luceat eis.

--
Data: 10.04.2011 - 17:47:21

Przepraszam, że się tak zapytam, ale czy Jarosław był dziś na grobie brata, czy poprzestał na przemówieniu i paleniu zniczy na ulicy?

I czy wam wydaje się to normalne? Ja chyba od tego roku zacznę na rondzie zapalać znicze wszystkim swoim zmarłym - co mam jeździć na cmentarze po jakichś Powsinach, Pułtuskach czy innych Bródnach.

I ciekawe, kto wtedy mi przyklaśnie i powie, że to normalne...

--
Data: 10.04.2011 - 20:42:54

Jeśli Twój brat bliźniak będzie prezydentem i zginie w katastrofie lotniczej, to ja najpierw zgromadzę się pod pałacem, a potem przybędę tam co roku, zapalić świeczkę. O ile będę tego Twojego brata prezydenta szanował, oczywiście.

--
Data: 10.04.2011 - 20:55:00

[quote Bartek]Przepraszam, że się tak zapytam, ale czy Jarosław był dziś na grobie brata, czy poprzestał na przemówieniu i paleniu zniczy na ulicy?

I czy wam wydaje się to normalne? Ja chyba od tego roku zacznę na rondzie zapalać znicze wszystkim swoim zmarłym - co mam jeździć na cmentarze po jakichś Powsinach, Pułtuskach czy innych Bródnach.

I ciekawe, kto wtedy mi przyklaśnie i powie, że to normalne...[/quote]Może [b]zdefinniujesz[/b]/jestes wszak wszechstronnie wykszałcony/ co to znaczy [b]normalność[/b]

--
Autor: Tomasz Zymer (IP zapamiętane)
Data: 10.04.2011 - 20:58:20

[quote A.Zambrowicz]Requiem aeternam dona eis Domine et lux perpetua luceat eis.[/quote]

...wybaw dusze z głębokiej otchłani; wybaw je z paszczy lwiej, niech miejsce kary ich nie pochłania, niech do ciemności nie wpadają; lecz chorąży święty Michał niech je stawi w światłości świętej, którą niegdyś obiecałeś Abrahamowi i potomstwu jego.

...libera animas de poenis inferni et de profundo lacu. Libera eas de ore leonis, ne absorbeat eas tartarus, ne cadant in obscurum. Sed signifer sanctus Michael repraesentet eas in lucem sanctam. Quam olim Abrahae promisisti et semini ejus.

--
Data: 10.04.2011 - 21:04:07

[quote trener]Jeśli Twój brat bliźniak będzie prezydentem i zginie w katastrofie lotniczej, to ja najpierw zgromadzę się pod pałacem, a potem przybędę tam co roku, zapalić świeczkę. O ile będę tego Twojego brata prezydenta szanował, oczywiście.[/quote]

Nie zrozumiałeś. Czy jeśli TWÓJ brat bliźniak zginie, to będzie mu palił znicze na grobie, czy gdzieś indziej?

--
Data: 10.04.2011 - 21:08:30

[quote Tomasz Zymer][quote A.Zambrowicz]Requiem aeternam dona eis Domine et lux perpetua luceat eis.[/quote]

...wybaw dusze z głębokiej otchłani; wybaw je z paszczy lwiej, niech miejsce kary ich nie pochłania, niech do ciemności nie wpadają; lecz chorąży święty Michał niech je stawi w światłości świętej, którą niegdyś obiecałeś Abrahamowi i potomstwu jego.

...libera animas de poenis inferni et de profundo lacu. Libera eas de ore leonis, ne absorbeat eas tartarus, ne cadant in obscurum. Sed signifer sanctus Michael repraesentet eas in lucem sanctam. Quam olim Abrahae promisisti et semini ejus.[/quote]Basta panowie .

--
Data: 10.04.2011 - 21:23:00

To Wy moglibyście zbastować z ogólną teorią palenia zniczy. Dziś jest rocznica śmierci 96 osób, w tym polskiego prezydenta. Tysiąclecie polskiej dyskusji politycznej możecie fetować kiedy indziej.

--
Data: 10.04.2011 - 21:43:40

Tomku, przepraszam, ale to ani największa, ani najtragiczniejsza katastrofa. Niektóre dni mają więcej ofiar na drogach.

Ta była po prostu wyjątkowo spektakularna ze względu na publiczne funkcje jej ofiar. Ale to nie czyni jej ani lepszą ani ważniejszą od żadnej innej. Człowiek to człowiek, a śmierć to śmierć. Tak na marginesie.

--
Data: 10.04.2011 - 21:50:56

Zgadzam się całkowicie. Śmierć to śmierć. Czemu zatem mają służyć te trwające od roku kłótnie? I dlaczego nasiliły się właśnie w rocznicę? Przyznajcie otwarcie, że chodzi o skompromitowanie takiej czy innej opcji politycznej, o relacje Polska-Rosja, a cała ta zniczowo-żałobna otoczka jest tylko pretekstem.

--

Idź do strony: <--|<-...7891011121314151617-->
Bieżąca strona: 13 z 17

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.