Forum Konstancina

Akcja: Fora::Wątki

Idź do strony: <--|<-...7891011121314151617-->
Bieżąca strona: 15 z 17
Re: Po katastrofie smoleńskiej (moderowany)
Autor: Hanka (IP zapamiętane)
Data: 11.04.2011 - 15:41:09

Koncepcja - projekt - bardzo ciekawe z punktu widzenia artystycznego . Zaskoczyło mnie tylko to ,że światła będą wychodzić z uczęszczanego chodnika , jakoś tu mnie nie przekonuje przedstawione rozumowanie oraz argument , że światła nie są ingerencją w przestrzeń - bo według mnie są wyraźną i pierwszoplanową ekspozycją .
Czy to jest jedyne miejsce na lokalizację ?

--
Autor: Hesia-Mela (IP zapamiętane)
Data: 11.04.2011 - 15:53:08

"Zamiast wmawiać światu, że nasze pomysły są najważniejsze, najbardziej trafne i wartościowe, zamiast przeświadczenia, że jesteśmy jedynymi posiadaczami prawdy, trzeba po prostu uznać różnorodność ludzkiego myślenia, zgodzić się z odmiennym sposobem rozumowania. (...). A kiedy dostrzeżemy, że to, co myślą inni ludzie, jest interesujące, zaczyna się szacunek, zrozumienie, otwartość, tolerancja oraz pragnienie zgody i jedności".

Ks.Roman Indrzejczyk, zginął w katastrofie smoleńskiej.

--
Autor: Anonim (IP zapamiętane)
Data: 11.04.2011 - 16:07:44

[quote=Pionek_Agory]Ot, choćby żądania jednej partii dymisji rządu. [/quote]

Adamie , spokojnie. Nie wszyscy się tego domagaja . Ja nie . Równie dobrze mógłbym sie domagać aby wróbel stał się orłem. Poczekajmy do wyborów. A w czasie ich trwania czuwajmy nad ich prawidłowym przebiegiem . Sa do tego w demokratycznym państwie odpowiednie instrumwnty.

[quote=Pionek_Agory]A jak PiS nie wygra to co, będą gadali o sfałszowanych wyborach?[/quote]

A jak wybory prezydenckie wygrał B.Komorowski , to ktos , cos krzyczał ? Nie przypominam sobie.

Hanko , to pewnie tylko jeden z ew. projektów. Mnie urzekła ta jego innowacyjność. A to że słupy światła będą , częściowo na ciągu pieszym ? Może to oto własnie chodzi. Aby podkreslić , że oni są ciągle wśród nas ?

P.Hesiu-Melu , piękny cytat.

--
Autor: AK (IP zapamiętane)
Data: 11.04.2011 - 17:07:02

[quote Tomasz Zymer] Moim zdaniem, jeśli to ma wyrażać pamięć, wiarę, solidarność z narodem - można te znicze zapalać naprawdę wszędzie, jako symbol i wyraz postawy osobistej czy grupowej... Może zatem dać ludziom świętować rocznicę, jak chcą i gdzie chcą. Na tym między innymi polega kultura żałoby, że ma ona przynosić pokój i szacunek, niezależnie od osobistych osądów i od tego, czy ktoś uznaje jej potrzebę, czy też nie. Jeśli nie uznaje, przecież może zostać w domu albo iść na spacer. [/quote]

Całkowicie się zgadzam.

(cytowane przez Hesia-Mela) "Zamiast wmawiać światu, że nasze pomysły są najważniejsze, najbardziej trafne i wartościowe, zamiast przeświadczenia, że jesteśmy jedynymi posiadaczami prawdy, trzeba po prostu uznać różnorodność ludzkiego myślenia, zgodzić się z odmiennym sposobem rozumowania. (...). A kiedy dostrzeżemy, że to, co myślą inni ludzie, jest interesujące, zaczyna się szacunek, zrozumienie, otwartość, tolerancja oraz pragnienie zgody i jedności".

Trafne - żebyśmy jeszcze tylko tak potrafili.

--
Daj palec, weźmie całą rękę
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 11.04.2011 - 18:48:30

Piekny pomnik, ale co z tego - jesli mało...

Te 96 snopów światła, które mają wzbijać się do góry, [u]będzie pokazywało równość wszystkich ofiar[/u], wszystkich naszych bliskich w obliczu tej strasznej katastrofy - ocenił Płażyński.

[b]Uczestnicy konferencji, pytani, czy po zbudowaniu tego pomnika odstąpią od pomysłu stawiania kolejnych pomników, przyznali, że postawienie 96 snopów światła "nie wyklucza realizacji innych projektów".[/b]

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Taki-pomnik-stanie-przed-Palacem-Prezydenckim,wid,13307547,wiadomosc.html?ticaid=1c1c2

--
Autor: Bartek (IP zapamiętane)
Data: 11.04.2011 - 18:55:51

[quote A.Zambrowicz]A jak wybory prezydenckie wygrał B.Komorowski , to ktos , cos krzyczał ? Nie przypominam sobie.[/quote]

Media coś cytowały kogoś, że został przez przypadek czy w wyniku czy coś. Ale jak znam życie, nikt tego nie powiedział, tylko redaktorzy TVN zmyślili.

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

--
Re: Daj palec, weźmie całą rękę
Autor: Leki (IP zapamiętane)
Data: 11.04.2011 - 18:57:47

Słusznie, bo jakaś forma upamiętnienia należy się prezydentowi (nawet bez względu na ocenę efektywności jego prezydentury, co do której zresztą mało kto jest w stanie sformułować jakieś rzeczowe zarzuty), choćby z tego powodu, że zginął wykonując służbowe obowiązki "wynikające z tymczasowej pracy".

--
Data: 11.04.2011 - 21:00:51

Chyba nie ma czegoś takiego jak odgórnie wyznaczony limit pomników .
Uczestnicy konferencji nie mają przecież takiego prawa / ani ,sądzę , chęci / do decydowania za inne środowiska .

W dodatku popieram wyżej wymienione opinie przez Hesię-Melę ,AK i T.Zymera i Lekiego - odnotuj to Maniu wytłuszczonym drukiem :)

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-04-11 21:01 przez Hanka.

--
Autor: pionek AGORY (IP zapamiętane)
Data: 11.04.2011 - 22:03:00

[quote Hesia-Mela]"Zamiast wmawiać światu, że nasze pomysły są najważniejsze, najbardziej trafne i wartościowe, zamiast przeświadczenia, że jesteśmy jedynymi posiadaczami prawdy, trzeba po prostu uznać różnorodność ludzkiego myślenia, zgodzić się z odmiennym sposobem rozumowania. (...). A kiedy dostrzeżemy, że to, co myślą inni ludzie, jest interesujące, zaczyna się szacunek, zrozumienie, otwartość, tolerancja oraz pragnienie zgody i jedności".

Ks.Roman Indrzejczyk, zginął w katastrofie smoleńskiej.[/quote]

szkoda tylko że ten piękny cytat będą przytaczać obie strony konfliktu akcentując jego pierwszą część dla poparcia swoich racji, bez uwzględnienia tej drugiej części, bez dostrzeżenia i uszanowania tego co myślą inni :(

--
Data: 11.04.2011 - 22:15:03

zgodnie z życzeniem

[quote=odnotuj to Maniu wytłuszczonym drukiem][/quote]

--
Data: 11.04.2011 - 22:19:56

ale nie to tylko tamto :)
urlop , zdecydowanie , urlop polecam :)

--
Autor: Artek_Bartek (IP zapamiętane)
Data: 11.04.2011 - 23:17:17

dla mnie osobiście tego, o czym m.in. śpiewał Kaczmarski i patrząc na fotki z teledysku ([i][url=http://www.youtube.com/watch?v=brSWMfhABlQ&feature=related]Ballada o Katyniu-YouTube[/url][/i]) w żaden sposób nie można odnosić do wydarzeń sprzed roku...niezależnie od przyczyn tej katastrofy to w jakiej kategorii szukać tu porównań? zakłamania Rosjan? czy przyczynków do polaryzacji poglądów narodu?
zawsze znajdziemy sobie powód by się dzielić...chwile, które nas potrafią połączyć są niestety często tragiczne i....bardzo krótkie :(

--
nijak się ma do katastrofy, nawet moderowanej
Data: 11.04.2011 - 23:35:14

[b][/b][quote=ale nie to tylko tamto][/quote]

wiem, była to głupia reakcja na ......(wstawić wedle uważania) życzenie.

- Przecież pogrubić można własnoręcznie uzywając przycisku [b]B[/b] (Bold)

--
Re: nijak się ma do katastrofy, nawet moderowanej
Data: 12.04.2011 - 02:35:28

[quote=Bartek]Cytat:
A.Zambrowicz
A jak wybory prezydenckie wygrał B.Komorowski , to ktos , cos krzyczał ? Nie przypominam sobie.

Media coś cytowały kogoś, że został przez przypadek czy w wyniku czy coś. Ale jak znam życie, nikt tego nie powiedział, tylko redaktorzy TVN zmyślili.[/quote]

Konkretów brak. Ale spierał się nie będę.

--
Re: nijak się ma do katastrofy, nawet moderowanej
Data: 12.04.2011 - 02:44:39

[quote=Leki]Fajne. Nie ingeruje w przestrzeń, przemawia i jest oszczędne. Tylko - jak przytomnie zauważył min. Zdrojewski (którego cenię i lubię, szkoda że zszedł trochę na dalszy plan) - nie będzie go widać w dzień....[/quote]

http://www.pomnikswiatla.org/

Nie wiem czy ta odpowiedź Pawła jest wystarczająca ?

Acha , trzeba kliknąć w zakładkę - WIZJA -

"Wstępnie ustalono ogólny zakres takiego projektowania i użycie technologii LED (Light-emitting diode). Za technologią LED przemawia bardzo duża moc światła przy zminimalizowanej konsumpcji energii. Jest to bardzo istotne przy założeniu, że pomnik światła byłby instalacją świetlną działającą 24 godz. na dobę." Paweł Szychalski

Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 2011-04-12 02:53 przez A.Zambrowicz.

--
Data: 12.04.2011 - 09:32:48

każda koncepcja pomnika kontrowersje z pewnością wzbudzać będzie...gdzie nas 7 tam bowiem 23 różne zdania...
jednak...
[quote] Jest to bardzo istotne przy założeniu, że pomnik światła byłby instalacją świetlną działającą 24 godz. na dobę[/quote]
...po co ma się świecić w biały dzień?

--
Data: 12.04.2011 - 10:42:54

Pewnie dla tego samego , po co Poniatowski stoi w dzień i w nocy.

Najlepiej byloby zapoznać się z symulacją. Przecież nikt nie chce palić swiatła , którego nie widać. Może jest takie świecenie specjalne , widoczne w dzień ? Ja nie wiem .

Ale tak jak napisałeś . Zaraz się też może okazać , że słupy światła dekoncentrują pilotów samolotów. Ptaki przez nie nie mogą trafić do gniazd ..itd.

Mnie taki projekt bardzo odpowiada. Kamienia , brazu i spiżu już dość stoi na ulicach.

--
Data: 12.04.2011 - 17:31:44

Ludwik Dorn - jak zwykle bezkonkurencyjny - pisze analitycznie o fakcie, że premier Tusk wiedział, że Rosjanie celowo chcą doprowadzić do tego, że na lotnisko w Smoleńsku pierwsza dotrze delegacja z premierem, a dopiero później premier Tusk. Wg premiera, to nic takiego, bo ogólnie do strony rosyjskiej zastrzeżeń nie ma....

http://www.wpolityce.pl/blog/post/10242/9_kwietnia_premier_Tusk_udzielil_wywiadu__ktory_powinien_wywolac_polityczne_trzesienie_ziemi_w_Polsce.html

--
Data: 13.04.2011 - 09:51:02

[quote]Przecież nikt nie chce palić swiatła , którego nie widać. Może jest takie świecenie specjalne , widoczne w dzień ? Ja nie wiem[/quote]

tu masz kilka odpowiedzi na wątpliwości 'czy projekt zadziała'
[i][url=http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,9424250,_Pomnik_Swiatla_nie_zadziala_bez_sztucznej_mgly_.html]GW Pomnik Światła[/url][/i]

[quote]mało realny (...) W tym rejonie miasta jest dość jasno nawet w nocy, bo świecą latarnie uliczne, pałac ma zaprojektowane specjalne oświetlenie elewacji z rozmieszczonych na niej reflektorów. - Wiązki świateł stałyby się widoczne dopiero po napotkaniu mgły, dymu czy drobinek lodu[/quote]

--
Autor: trener (IP zapamiętane)
Data: 13.04.2011 - 13:18:15

Wracając na chwilę do przyczyn katastrofy i bieżącego testowania drugiej tutki, na okoliczność zachowania się po naciśnięciu jednego przycisku "uchod". Doskonałe pytania stawia człowiek o ksywce Matka Kurka. Znany zresztą z imienia i nazwiska. Polecam całość notki, ale pytania zacytuję:

http://kontrowersje.net/tresc/ciekawe_co_sie_stanie_jak_sie_wcisnie_ten_duzy_guzik_gdzie_sie_eksperci_pochowali

"1) Jakiż to stres mogła czuć załoga, przy wykonywaniu manewru opartego na dwóch guzikach odpowiadających z automatyczny pilotaż, z którym to manewrem poradziłby sobie przeciętny kierowca Żuka z dolnozaworowym silnikiem z Pabiedy?
2) Gdzie na miły Bóg w decyzji kapitana widać jakąś brawurę, „ułańską fantazję” i lądowanie „debeściaków”? Ten człowiek podjął najbardziej szkolną i asekuracyjną decyzję ze wszystkich możliwych.
3) I pytanie najważniejsze. Jak to możliwe, że w Polsce połowa pilotów twierdzi, że po przyciśnięciu guzika, KTÓRY DECYDUJE O ŻYCIU, samolot się wzniesie, a połowa, że nie ma prawa? A dalej się wahają, czy wystarczy jakiś tam system X czy inny Y.

Interesujące pytania? No to dorzucę jeszcze jedno:

4) Jak to możliwe, że większość tak zwanych ekspertów od pilotażu zajmowała jednoznaczne stanowiska w kwestiach psychiki załogi, nacisków głównego pasażera i świadomego samobójstwa, a w kwestii ściśle technicznej nie ma jednego kozaka, który dałby łeb, że samolot po wciśnięciu guzika automatu, zachowa się tak lub inaczej?"

http://www.radiownet.pl/republikanie/trener

--
Data: 13.04.2011 - 15:59:13

Lubię Matkę Kurkę czytać bo się gość nie boi myśleć niezależnie. A jak trzeba to i Prezesowi też przywali, więc trudno go uznać za sformatowanego i nieprzemakalnego zwolennika PiS.

--
Autor: jacekkk (IP zapamiętane)
Data: 13.04.2011 - 17:12:25

Kiedyś tu pisałem że Prezydent Kaczyński nie był z mojej bajki , ale szanowałem go jako Prezydenta
Miałem jeszcze coś napisać ale szkoda mi słów . Panie i Panowie patrioci wstyd po prostu zwykły wstyd

Film http://www.youtube.com/watch?v=jL2fjOVifes

--
Data: 13.04.2011 - 19:07:43

Cóż, każdy się wstydzi za co chce. Mnie na przykład przygnębia (bo wstydu zupełnie nie czuję) coś całkiem innego...

--
Data: 13.04.2011 - 20:52:50

http://wiadomosci.wp.pl/kat,48996,title,Tu-154-wyladowal-rozerwala-go-bomba---szokujaca-ksiazka,wid,13316570,komentarz.html

Trzeba być niespełna rozumu wypisując takie brednie .

--
Data: 13.04.2011 - 21:12:48

[quote jacekkk]http://wiadomosci.wp.pl/kat,48996,title,Tu-154-wyladowal-rozerwala-go-bomba---szokujaca-ksiazka,wid,13316570,komentarz.html

Trzeba być niespełna rozumu wypisując takie brednie .[/quote]

Już pobieżna lektura tego artykułu każe nabrać dystansu do jego treści. "Uczestnicy uroczystości rocznicowych zorganizowanych przez PiS z ożywieniem dyskutowali o tezach zawartych w publikacji i uznawali ją za dobrze udokumentowaną" - ciekawe, w jaki sposób autor może wysnuć tak uogólniony wniosek? Moim zdaniem to jawny paszkwil.
Mogę Ci Jacku powiedzieć, że ja o tej książce słyszałem już kilka tygodni temu. I w środowiskach bliskich PISowi, raczej spotykała się z dużym dystansem. Po każdej stronie są ekstrema, nie budowałbym na nich obrazu całości.
A poza tym, wolałbym, żebyśmy dyskutowali w oparciu o fakty. Jeśli ktoś twierdzi, że samolot został strącony czy rozerwany - proszę bardzo, ma chyba do tego prawo. Natomiast nazywając kogoś osobą "niespełną rozumu.. itd" stawiasz się na pozycji dresiarza, który uczy świat rozumu, przy pomocy kija bejsbolowego. To nie jest fajne.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-04-13 21:25 przez trener.

--
Autor: babet (IP zapamiętane)
Data: 13.04.2011 - 21:22:57

a może to co myslą i mówią nasi niezależni dziennikarze http://www.wpolityce.pl/view/10286/_Polski_dziennikarz_i_dzialacz_publiczny_Adam_Michnik____Sa_u_nas_ludzie_z_zoo_z_szalenczym_kompleksem_antyrosyjskim____.html

--
Data: 13.04.2011 - 21:27:44

Dzięki Trener bo myślałem że niedługo ktoś napisze o Tu - 154m że to samolot pionowego startu

--
Data: 13.04.2011 - 23:34:05

Szanowny Trenerze odpowiem jeszcze raz jako dresiarz facet co napisał ten tekst i jeszcze to sprzedaje z całą pewnością i to jest fakt jest osobą która nie bardzo wie co pisze albo celowo wprowadza ludzi błąd . Ja nie buduję obrazu całości działaczy PiS tylko nie dajmy się zwariować takim opisom katastrofy . Być może stawiam się w pozycji tak jak ty to napisałeś dresiarza , który uczy świat rozumu za pomocą kija bejsbolowego ale błagam nie wmawiaj mi że mam uwierzyć w takie głupoty zakładając nawet że był to zamach .

--
Data: 13.04.2011 - 23:48:45

Ale Jacek, ja CI nic nie wmawiam przecież. Każdy może wierzyć w co tam sobie chce. Tylko jakoś mi nie pasuje takie uogólnianie - napisałeś "Panie i Panowie patrioci wstyd po prostu zwykły wstyd " - to komu ma być wstyd? Mi? Jakoś, kurcze, nie jest :)
PIS&love

EDIT: A spójrz tu: http://citisus.salon24.pl/297599,blekitny-marsz-po-czyli-kto-pierwszy-dzielil-polske

i jak Ci się to podoba?

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-04-13 23:50 przez trener.

--
Data: 14.04.2011 - 00:01:14

Ja powiem więcej . Nie dość , że mi nie wstyd , to nawet dumny jestem.

Mysle Jacku , ze teraz kiedy juz nagrałeś nasz przemarsz , znajdziesz czas aby zrealizować swe obietnice dot. nagrywania obrad rady ? :)

ps. szkoda , że nie powiedziałeś , że nagrywasz przemarsz . Podstawił bym się pod kamerę :)

Przysłowie takie : - niech się wstydzi ten , kto widzi.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-04-14 00:02 przez A.Zambrowicz.

--

Idź do strony: <--|<-...7891011121314151617-->
Bieżąca strona: 15 z 17

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.