Forum Konstancina

Akcja: Fora::Wątki

Idź do strony: <--|<-...7891011121314151617-->
Bieżąca strona: 16 z 17
Re: Po katastrofie smoleńskiej (moderowany)
Autor: Leki (IP zapamiętane)
Data: 14.04.2011 - 08:30:14

[quote jacekkk]Szanowny Trenerze odpowiem jeszcze raz jako dresiarz facet co napisał ten tekst i jeszcze to sprzedaje z całą pewnością i to jest fakt jest osobą która nie bardzo wie co pisze albo celowo wprowadza ludzi błąd . Ja nie buduję obrazu całości działaczy PiS tylko nie dajmy się zwariować takim opisom katastrofy . Być może stawiam się w pozycji tak jak ty to napisałeś dresiarza , który uczy świat rozumu za pomocą kija bejsbolowego ale błagam nie wmawiaj mi że mam uwierzyć w takie głupoty zakładając nawet że był to zamach .[/quote]

Ale rozumiem, że jak zwykle książki Pan nie czytał i wiedzę o niej czerpie Pan z doniesień portalu Wirtualna Polska. Może by tak najpierw przeczytać całość i wyrobić sobie niezależne zdanie? Myślał Pan kiedyś o takim rozwiązaniu?

--
Data: 14.04.2011 - 08:31:50

Ciąg dalszy historii o słynnym SMS-ie. Gen. Petelicki jest niezły wariat i z początku traktowałem jego rewelacje dość ostrożnie, ale mówi o konkretnych faktach, które są do zweryfikowania. Jeżeli prawda, to jest to dość przerażające, nie dziwię się, że wzbiera fala gniewu i poczucia manipulacji...

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/331202,gen-petelicki-tusk-spanikowal-i-sie-przestraszyl.html

--
Autor: jacekkk (IP zapamiętane)
Data: 14.04.2011 - 09:52:45

Szanowny Panie Leki jak zwykle Pan trafił rzeczywiście tej wybitnej książki nie czytałem i tylko się oparłem na tym co napisane było o niej w portalu wp i to mi zupełnie wystarczyło . Przepracowałem w PLL LOT 25 lat i miedzy innymi zajmowałem się przez 15 lat dokumentami dotyczącymi samolotu TU – 154M jak jeszcze latały w barwach LOT . Oczywiście nie jestem ekspertem . Z tego co mi wiadomo samolot TU- 154M lecący do Smoleńska był zatankowany paliwem również na drogę powrotną do kraju ,plus paliwo na dolot do lotniska zapasowego . Nie przewidywano dolewki paliwa w Smoleńsku . Mając tylko taką wiedze i nawet zakładając że był to zamach i samolot został strącony i po awaryjnym lądowaniu w grząskim terenie i zawadzeniu o drzewo rozbił się a później zdetonowano bombę próżniową jestem przekonany że nikt z pasażerów tego by nie przeżył a nawet jeśli to byłby to jakiś cud . Jest tam wzmianka że pasażerów którzy przeżyli katastrofę zamordowano z broni palnej . Panie Leki ja mogę uwierzyć że był to zamach , źle przygotowany lot , ale w takie brednie jak pisze ten Pan nie uwierzę i jeśli Pana ta książka interesuje to proszę ją czytać bo tego zabronić nie można .

--
Data: 14.04.2011 - 10:24:33

Trenerze wielki szacunek dla Ciebie bo widzę że używasz argumentów . Możemy się różnić politycznie i doskonale Ciebie rozumie że twardo bronisz swoich poglądów . Rzeczywiście Polska scena jest bardzo podzielona co jest zjawiskiem złym bo i po jednej stronie jak i po drugiej jest liczna grupa oszołomów . Ja nigdy tego nie popierałem i nie popieram . Nigdy w moich wypowiedziach nie znajdziesz ze zarzucałem byłemu Prezydentowi brak patriotyzmu , mogłem wyśmiewać się z jego gaf jakie popełnił ale ty zwykła ludzka słabość , bo i obecny Prezydent robi ich wiele a może i więcej . Myślałem że będzie to marsz pamięci a zrobiono z niego wiec polityczny gdzie obecnego Prezydenta nazywano zdrajcą i wysyłano do Moskwy , Premiera i Marszałka Sejmu do Berlina i Brukseli . Na jednym z plakatów był napis TVP, POLSAT, TVN obłuda PRL-u czy jest jeszcze jakaś telewizja w naszym kraju która nie jest obłudą PRL-u . Czy mamy oglądać tylko jedną telewizję i czytać tylko jedną gazetę .

--
Data: 14.04.2011 - 10:42:40

Panie Zambrowicz no i do Pana kilka słów . Pan jak zwykle jest zgryźliwy i przywołuje ludzi do szeregu. Cieszę się że jest Pan dumny i ubolewam że nie mogłem Pana sfilmować podczas przemarszu , bo i Pan i ja doskonale wiemy że pod Belwederem oraz Kancelarią Premiera i 10.04.2011 wieczorem na Krakowskim Przedmieściu Pana nie było no ale dla Pana mogę zrobić jakiś fotomontaż .

--
Autor: trener (IP zapamiętane)
Data: 14.04.2011 - 11:37:49

Heh, ciekawe Jacek, bo wg mnie moja argumentacja tyczy bardziej formy niż treści :)
Przy okazji - chciałbyś zabronić tym ludziom manifestowania swoich poglądów?

http://www.radiownet.pl/republikanie/trener

--
Autor: Anonim (IP zapamiętane)
Data: 14.04.2011 - 11:41:33

Panie Jackku , Pan doskonale wie , że ja szedłem w przemarszu spod Kongresowej , który zaczął sie o godz. 16:20 ale tego z roztargnienia Pan nie powiedział.

Wydawało mi sie , że na poczatku filmu są ujęcia właśnie z tego zdarzenia.

[img]http://img52.imageshack.us/img52/1179/1120170.jpg[/img]

A tak Prezydent Polski identyfikuje się ze swoim Narodem .

--
Data: 14.04.2011 - 12:04:05

Panie Zambrowicz przepraszam gdzie tu jest Prezydent
A tak na marginesie przestaje tu zaglądać bo to jakiś obłęd

--
Autor: Bartek (IP zapamiętane)
Data: 14.04.2011 - 12:53:02

A jak ma się identyfikować? Wyjść do nich z pochodnią?

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

--
Data: 14.04.2011 - 13:34:54

[quote=jacekkk]A tak na marginesie przestaje tu zaglądać bo to jakiś obłęd[/quote]

To już jakby, hmmm, po raz kolejny Pan tu przestaje zaglądać ;-)

--
Data: 14.04.2011 - 13:39:43

[quote Bartek]A jak ma się identyfikować? Wyjść do nich z pochodnią?[/quote]

;-) Chyba nikt nie oczekuje, że wyjdzie i będzie gadał z tymi, którzy go nie cierpią. Tylko przestańmy pieprzyć o "dniu nienawiści", "wstydzie" i tym podobnych bredniach. Jak widać z linka podesłanego przez trenera, każda partia opozycyjna jedzie na emocjach przeciwko rządzącym, w ten sposób mobilizując swój elektorat. Tylko w tym przypadku elektorat rządzących, udając obiektywnych mędrców, głośno wyraża moralne oburzenie.

Szczerze mówiąc, emocje wiążące się z katastrofą smoleńską i oceną postępowania rządu przy okazji katastrofy są najzupełniej [b]normalne[/b]. Tak jak normalne jest pojawienie się teorii zwanych spiskowymi, zarzucanie rządowi zdrady etc. przez wyborców - dziwiłbym się, gdyby takiego zjawiska nie było.

--
Data: 14.04.2011 - 17:12:12

[quote=Jacekkk]Panie Zambrowicz przepraszam gdzie tu jest Prezydent[/quote]

Poszedł na ryby. Jakie pytanie , taka odpowiedź.

[quote=Bartek]A jak ma się identyfikować? Wyjść do nich z pochodnią?[/quote]

Nie musi wychodzic wcale. Bo tak naprawdę nikt na niego nie czeka. Ale bedac Prezydentem , ustawiać przed swą siedzibą kordon policjantów uzbrojonych po zęby . Otaczać się metalowymi barierami. Strach , zwykły strach. A jak jest strach to i świadomość tego przestraszonego , że pewnie są powody aby się bać.

--
Data: 14.04.2011 - 20:00:07

[quote A.Zambrowicz]Ale bedac Prezydentem , ustawiać przed swą siedzibą kordon policjantów uzbrojonych po zęby . Otaczać się metalowymi barierami. Strach , zwykły strach. A jak jest strach to i świadomość tego przestraszonego , że pewnie są powody aby się bać.[/quote]

Faktycznie, za prezydenta Kaczyńskiego wszelkie masowe marsze i demonstracje odbywały się bez policji. A marsz pedałów to się nawet wcale nie odbył (no ale to nie za prezydentury).

I ja się nie dziwię - są powody bać się tłumu z pochodniami. Nawet będąc jego częścią można spróbować to zrozumieć. Polecam powtórkę z twórczości Kazika Staszewskiego, miał taką piosenkę akurat o tym.

--
Autor: babet (IP zapamiętane)
Data: 14.04.2011 - 20:43:30

a może tekst tej piosenki wspomnianwgo artysty /dawno jej w mediach nie nadawano/ przypomnieć należyhttp://www.staszewski.art.pl/teksty/index.php?id=artysci Mam nadzieję ,że Kazik nie wyrazi swojego sprzeciwu za cytowanie jego twórczości

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-04-14 20:52 przez babet.

--
Data: 14.04.2011 - 20:46:34

Ta też prawdziwa, ale zupełnie nieadekwatna.

Chodziło mi o tę: http://www.kult.art.pl/pl/dyskografia/utwor/414.html

--
Data: 14.04.2011 - 20:56:26

wszystko jest wzgledne ,dla mnie adekwatne

--
Data: 14.04.2011 - 21:03:14

[quote=Bartek]A marsz pedałów to się nawet wcale nie odbył (no ale to nie za prezydentury). [/quote]

Gwoli ścisłości, to sie odbył tylko zezwolenia nie miał.

--
Data: 14.04.2011 - 21:04:48

[quote Leki][quote=Bartek]A marsz pedałów to się nawet wcale nie odbył (no ale to nie za prezydentury). [/quote]

Gwoli ścisłości, to sie odbył tylko zezwolenia nie miał.[/quote]

A to przepraszam. Nie dość, że ten zakazał, to tamci jeszcze nielegalnie. Koszmar do kwadratu.

--
Data: 14.04.2011 - 22:08:49

[quote Bartek][quote Leki][quote=Bartek]A marsz pedałów to się nawet wcale nie odbył (no ale to nie za prezydentury). [/quote]

Gwoli ścisłości, to sie odbył tylko zezwolenia nie miał.[/quote]

A to przepraszam. Nie dość, że ten zakazał, to tamci jeszcze nielegalnie. Koszmar do kwadratu.[/quote]Czy ktoś ucierpiał , jakie były represje ?

--
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 14.04.2011 - 23:37:41

2011-04-14, ostatnia aktualizacja 9 minut temu

[b]Co drugi dorosły Polak chce głosować na Platformę Obywatelską. Jedna trzecia badanych popiera Prawo i Sprawiedliwość- to wyniki sondażu przeprowadzonego przez GfK Polonia [u]dla "Rzeczpospolitej"[/u].[/b]

--
Data: 14.04.2011 - 23:43:49

[quote mania]2011-04-14, ostatnia aktualizacja 9 minut temu

[b]Co drugi dorosły Polak chce głosować na Platformę Obywatelską. Jedna trzecia badanych popiera Prawo i Sprawiedliwość- to wyniki sondażu przeprowadzonego przez GfK Polonia [u]dla "Rzeczpospolitej"[/u].[/b][/quote]news dnia 14.04.2010 Forum Konstancin.com

--
Data: 15.04.2011 - 00:00:38

[offtopic]
Akurat tak sie składa, że miałem dziś telefon z sondażowni. Pani się przedstawiła, PBS DGA. Ok, jedziemy z koksem pomyślałem. Pierwsze pytanie - na kogo chcę głosować. Wymienia partie, jedzie ich całą listę, potem wymienia "inna partia", a na końcu... PIS. Interesujące. Następnych kilka pytań, w tym o moje polityczne wybory w przeszłości, a potem "czy Donald Tusk ma rację, kiedy twierdzi, że katastrofę smoleńską trzeba zdecydowanie wyjaśnić". No masz panie ludzie - jak tu się z tym nie zgodzić? Po kiego grzyba zadawać własnie takie pytanie? Może po to, aby okazało się, że elektorat PIS popiera Donalda? Przy każdym pytaniu, pani informowała mnie o skali odpowiedzi. Kiedy na jedno z nich nie umiałem odpowiedzieć wg skali i spytałem czy jest opcja "nie mam zdania", okazało się, że jest - do każdego poprzedniego pytania również była, ale pani jej nie czytała. Kiedy zapytała mnie czy w sporze na Krakowskim Przedmieściu rację mają zwolennicy PO czy zwolennicy PIS, poprosiłem o sprecyzowanie pytania. Pani pouczyła mnie, że pytanie jest przecież precyzyjne.

Kiedy, wiedziony przeczuciem, sprawdziłem tę sondażownię w necie - okazało się, że jej prezesem jest niejaki Krzysztof Koczurowski - członek założyciel...Kongresu Liberalno-Demokratycznego.

Artykuł w Rzepie z dzisiaj: "W najnowszym sondażu GfK Polonia Platforma ma 50 proc. i to poparcie wzrasta. Tymczasem w badaniu TNS OBOP dla "Gazety Wyborczej" wynosi ono 39 proc. i spada. Jak to możliwe?"

http://www.rp.pl/artykul/107684,643207_To-zupelnie-rozne-badania-.html

Warto przy każdym sondażu pytać o wielkość próby na jakiej był robiony, a także sposób jej doboru i jak wyglądały pytania i możliwości odpowiedzi (choć to już dla zaawansowanych). Sondaż telefoniczny na 500-800 osobach, dodatkowo tylko takich, co to zdecydowanie deklarują udział w wyborach, może dać krańcowo odmienne wyniki od sondażu na próbie 1000 osób, bez takich ograniczeń.

Skoro już o sondażach mowa - zerknijmy sobie do internetu. Konkretnie - na Interię, gdzie wisi sondaż, w którym do tej pory wzięło udział.. ponad 124 tsyiące osób:

[img]http://a.yfrog.com/img615/2322/7j1pb.jpg[/img]

http://fakty.interia.pl/raport/wybory-parlamentarne-2011/ankiety/na-jakie-ugrupowanie-zaglosujesz-w-tegorocznych-wyborach/wyniki,19411

Nie szafujmy sondażami. Bardzo ciekawy artykuł o pracowniach sondażowych, znajduje się tutaj:

http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=401&Itemid=3

i nawet jeśli komuś nie pasują interpretacje, to fakty są zastanawiające. Bo fakty dotyczące właścicieli tych firm, są pewne i do sprawdzenia w zasadzie wszędzie.
[/offtopic]

--
Data: 15.04.2011 - 01:19:49

[quote=Bartek]I ja się nie dziwię - są powody bać się tłumu z pochodniami. Nawet będąc jego częścią można spróbować to zrozumieć.[/quote]

Ja wszystko jestem w stanie zrozumieć.
Nie rozumiem tylko czemu te bariery metalowe i ten kordon policji , ustawiony był tak daleko na chodniku ? Przecież mogli chronić tego wystraszonego stojąc na terenie Pałacu Prezydenckiego.

Ale nie , oni musieli nam zawezic przejście na pl.Zamkowy . Na tyle skutecznie , ze bardzo duzo osób nie mogło dostać się na koncert.
Na początku utrudniali tez odbieranie kwiatów i zniczy. Dopiero kiedy kilku posłów PIS przeskoczyło przez bariry dali sobie spokój z prowokowaniem.

A Pan p.Bartku tam był ? Bo jesli nie to trudno nam sie będzie rozmawiało.

--
Data: 15.04.2011 - 01:29:58

Leżące tulipany tez im przeszkadzały. Nawet dopiero co położone. W głowie się nie mieści.

--
Data: 15.04.2011 - 09:23:08

[quote A.Zambrowicz]A Pan p.Bartku tam był ? Bo jesli nie to trudno nam sie będzie rozmawiało.[/quote]

Nie byłem. Od czasów służby w wojsku mam wstręt do imprez tłumnych. Zresztą nawet jakbym miał, to bym się w środek tej manifestacji nie pchał.

--
Data: 17.04.2011 - 00:47:31

[img]http://img541.imageshack.us/img541/3069/pomnikswiata.jpg[/img]

Tak Haniu będzie wyglądało "deptanie" :))

--
Data: 20.04.2011 - 12:00:59

[b]„Na kolana, łajdaki − sypać popiół na głowę!”[/b]

"Ten protokół jest oczywiście jednym z wielu znaków, iż rosyjskie „śledztwo” to piętrowe oszustwo, ale, zbiegiem okoliczności, daje właśnie możliwość przygwożdżenia tego oszustwa. I w chwili, gdy przypadkiem taki dowód się nadarzył, michnikowszczyzna leje krokodyle łzy: nie ekshumujmy, po co, czy ci, którzy do tego wzywają, nie mają serc? Czy nic ich nie obchodzi, co czują rodziny?

Od roku, od pierwszych chwil po katastrofie, „Wyborcza” prowadzi konsekwentnie kampanię zohydzania nieżyjących pilotów tupolewa oraz ich przełożonego, śp. generała Błasika (o samym śp. Prezydencie nie wspominając)."

http://blog.rp.pl/ziemkiewicz/2011/04/20/na-kolana-lajdaki/

Na kolana łajdaki , którzy wiernie za michnikowszczyzna powtarzaliscie wierutne kłamstwa i brednie !

--
Data: 20.04.2011 - 12:48:16

[color=#FF0000]Nieco spokojniej.[/color]

--
Autor: AK (IP zapamiętane)
Data: 20.04.2011 - 20:43:15

Nieco spokojniej?

--
Data: 20.04.2011 - 21:18:32

[color=#FF0000]Proszę zachowywać się nieco spokojnie i rzucać tekstami w stylu "Na kolana łajdaki".

I zadbać o interpunkcję.

Teraz jasne? ;)[/color]

--

Idź do strony: <--|<-...7891011121314151617-->
Bieżąca strona: 16 z 17

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.