Forum Konstancina

Akcja: Fora::Wątki

Idź do strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 5 z 17
Re: Po katastrofie smoleskiej (moderowany)
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 12.09.2010 - 16:52:24

[quote=Mania , odwiedzajaca stron obrocw krzya ! No,no ciagle jestem pod wraeniem.][/quote]

Nie odwiedzaam, ale przeczytaam fragment cytowany na jakim portalu - moe na wp.pl i zrobio mi sie al tych ludzi wkrconych w polityk Kaczyskiego.

I jeszcze zapytam - tez od siebie, dlaczego Prezes skada wiece pod Paacem Prezydenckim, ktrego Lech Kaczyski by lokatorem cztery lata, a nie skada tam gdzie mieszka cae ycie. Dlaczego nie odwiedza grobu na Wawelu czy miejsca katastrofy.
Przecie jest taki zwyczaj, e krzye stawia sie w miejscach wypadku (peno takich smutnych pamiatek przy drogach), rodziny zapalaja tam znicze, kad kwiaty. Czy samolot lub chocia jego odamek spad przed paacem w Wawa?

Moe mi to kto racjonalnie wyjani?

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-09-12 16:52 przez mania.

--
Autor: Anonim (IP zapamiętane)
Data: 12.09.2010 - 18:11:59

Ludzie , obrocy krzya , zostali w t sytuacje wkrceni przez B.Komorowskiego.

Owszem , mgbym racjonalnie wytumaczy to o co pytasz. Pod jednym wszake warunkiem. Ty racjonalnie wytumacz mi co usprawiedliwia takie zachowania przeciwnikw krzya , jak te ktre cytowaem ?

A cytuj je ,jakbym po prostu zdawa relacj z wydarze , poniewa chcc naocznie przekona sie jak to rzeczywicie wyglda , byem dwukrotnie przed paacem . Raz o godz. 2:00 a drugim razem o 4:00 . Takiego zbydlenia zachowa , jak te prezentowane przez przeciwnikw krzya wobec osb starszych ,nigdy wczeniej nie widziaem. A widziaem w swym yciu niejedno. I twierdz , podkrelam twierdz , i to co tam si dzieje ma bogosawiestwo i Komorowskiego i Tuska. A jednego oni nie mog przebole. Mimo tylu zniewag plucia i prowokacji wobec tych ktrzy nie chc krzyza przenosi , Ci zachowuja spokj nie agresywni. Nie po nosie to gajowemu oj nie po nosie. Zachowanie policji to temat odrbny. Ja bym jednego czy drugiego pieska spyta :- a co by synku zrobi gdyby kto w twojej obecnosci tak sie zachowywa wobec twojej matki lub babci , jak sie zachowuje ta pijana hoota wobec modlacych sie przed krzyem ?

I jeszcze o co chc Ci spytac. Czemu dla Ciebie to gdzie JK skada kwiaty jest waniejsze od np. podwyki podatku VAT , co w konsekwencji spowoduje , e po Nowym Roku ceny pofrun w gr ? Czemu nie pytasz , a dlaczeg to 22-09-2010r. odbdzie si ogromna demonstracja zwizkowa, niezadowolenia z rzdw Tuska ?
Tak Ty kiedys odsyaa mnie do HGW tak ja tym razem proponuj , abys swe watpliwoci i pytania kierowaa do JK.
A moe do jakiego kcika porad napisz ?

--
Autor: Jarek Bielawski (IP zapamiętane)
Data: 12.09.2010 - 18:57:47

Byo sobie przedszkole. Przedszkole byo straszne zaduone, a budynek w okropnym stanie - grzyb, zacieki, peno pyu i gruzu. Panie przedszkolanki to wiedziay, ale nie potrafiy nic poradzi.

eby odwrci uwag rodzicw dzieci, skupiy si zatem na konflikcie Jasia z Krzysiem. Ja stawia swoje zabawki uparcie pod szafk Krzysia, a Krzy mu je wyrzuca i przy tym bluzga. Cz dzieci popara Jasia, a inne - Krzysia. Na zebraniach z rodzicami dyskutowano ju tylko o tym. Dyrektorka przedszkola bya nawet zadowolona - konflikt midzy chopcami odwrci uwag rodzicw od sytuacji placwki. Dyrekcja zarzdzia, eby Ja zabra swoje zabawki pod wasn szafk. Ja powiedzia, e ta zabawa wymaga wiata, a pod jego szafk jest ciemno. Warowa przy zabawkach i nie pozwala si zabra do domu, a Krzy kopa go zapamitale w tyek.

W kolejny poniedziaek do przedszkola wkroczy komornik i inspektor budowlany. Przedszkole zamknito. Dzieci zapakoway zabawki i zabray je do domu, a rodzice z przeraeniem skonstatowali, e czeka ich wynajcie opiekunek, bo miejsc w innych przedszkolach nie ma. Dostali zdrowo po kieszeniach przez swoj gupot.

Nie ucierpiaa tylko pani dyrektor przedszkola, ktra bya ulubion ciotk wjta. Po prostu dostaa od razu prac w urzdzie gminy.

A po smoleskim gocicu wiatr jak hula, tak hula. Koniec bajeczki.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-09-12 19:02 przez Jarek Bielawski.

--
Data: 12.09.2010 - 19:26:33

[quote=Czemu dla Ciebie to gdzie JK skada kwiaty jest waniejsze od np. podwyki podatku VAT][/quote]

Odwracasz kota ogonem,bo nie odpowiedzie.

Szkoda klawiszy...

- bez odbioru

--
Data: 12.09.2010 - 19:33:13

Nastpnym razem , moe lepiej bez startu z nadawaniem ?

--
Autor: Bartek (IP zapamiętane)
Data: 12.09.2010 - 19:37:13

Boruto, tym razem przyznam Mani racj - w tych wtkach kilkukrotnie rne osoby stwierdzay "Tak, odpowiem na twoje pytanie, ale najpierw ty na moje" i adnej odpowiedzi nigdy nie udzielay. Moe jestem uprzedzony, ale kojarzy mi si to zwykle z popieran przez te osoby formacj i sposobem prowadzenia przez ni polityki.

:)

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

--
Data: 12.09.2010 - 19:42:59

Krzysiu, nie kop ju Jasia, bo to bardzo niegrzecznie - i obu chopcw prosz o doczenie do grupy. Zobaczcie, jak grupa si wietnie bawi i uczy, a wy cigle pod tym krzy... Przepraszam, pod t szafk. Zdrowie na tym strawicie, jakby byo za co. Lepiej wstacie z podogi i rozejrzyjcie si - jaki ten wiat pikny i ile w nim dla was do zrobienia. No, i macie jeszcze szans ratowa nasze przedszkole.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-09-12 19:49 przez Jarek Bielawski.

--
Data: 12.09.2010 - 19:58:03

Ale jest te cos takiego jak chronologia , zadawanych pyta choby . Mania zignorowaa moje , wiec ja nie czuj sie w obowiazku na jej odpowiada. Cho deklaracj woli wyraziem .

Wracam do grupy :) Przedszkole ratowac trzeba !!! Jesli nam oczywiscie pozwol.

Przy sowie po-zwola juz mi rka drgna , ale sie powstrzymaem. Podatek od bezdzietnoci. Dobre. A w naszym przedszkolu juz nie ma miejsca i widokw na nie . Podatek od bezdzietno . Doskonae.

--
Data: 12.09.2010 - 22:16:07

Ja si tym podatkiem nie przejmuj, drugie mam w drodze i na tym koniec. Mao we mnie empatii. Tak samo nie przejmuj si, e w jakim miecie w Polsce jest horrendalny podatek od psa. Bo nie mam.

Zreszt ja lubi poczeka, jak w praktyce wszystko wyglda. Bo nie jest te tak, e jedna telewizja zaoona przez komunistw mwi caemu narodowi, co i jak ma robi. Ludzie, wbrew pozorom, myle "umiom".

--
Data: 12.09.2010 - 22:39:20

[quote=A w naszym przedszkolu juz nie ma miejsca i widokw na nie ][/quote]

bo Konstancin jest wysp niezaradnoci i beztroski wadzy, inne gminy lepiej gospodaruja budetem lub buduja pzredszkola w oparciu o rodki UE lub w ramach PPP

Zarzdzajcy Konstancinem nie do e trwonia kas na bzdury, to jeszcze na dodatek nie staraja sie by wicej wpywao pienidzy do gminnej kasy - chociaby z opaty uzdrowiskowej lub mandatw.
W watku o bezpieczestwie pisalimy e w niektrych gminach SM przynosi do kasy fors garsciami.

W Kcinie samochody parkuja gdzie chc, jed jak szalone, mieciarze leni zapaskudzaj rodowisko i za te pzrewinienia dostaja co najwyej upomnienia.

Nie wiem jak to sie ma do tytuu watku, ale od biedy mozna te nazwa katastrofa - tyle e konstancisk. Miejmy nadziej e w listopadzie bdzie po katastrofie.

--
Data: 12.09.2010 - 23:01:41

[quote Jarek Bielawski]Byo sobie przedszkole. Przedszkole byo straszne zaduone, a budynek w okropnym stanie - grzyb, zacieki, peno pyu i gruzu. Panie przedszkolanki to wiedziay, ale nie potrafiy nic poradzi.

eby odwrci uwag rodzicw dzieci, skupiy si zatem na konflikcie Jasia z Krzysiem. Ja stawia swoje zabawki uparcie pod szafk Krzysia, a Krzy mu je wyrzuca i przy tym bluzga. Cz dzieci popara Jasia, a inne - Krzysia. Na zebraniach z rodzicami dyskutowano ju tylko o tym. Dyrektorka przedszkola bya nawet zadowolona - konflikt midzy chopcami odwrci uwag rodzicw od sytuacji placwki. Dyrekcja zarzdzia, eby Ja zabra swoje zabawki pod wasn szafk. Ja powiedzia, e ta zabawa wymaga wiata, a pod jego szafk jest ciemno. Warowa przy zabawkach i nie pozwala si zabra do domu, a Krzy kopa go zapamitale w tyek.

W kolejny poniedziaek do przedszkola wkroczy komornik i inspektor budowlany. Przedszkole zamknito. Dzieci zapakoway zabawki i zabray je do domu, a rodzice z przeraeniem skonstatowali, e czeka ich wynajcie opiekunek, bo miejsc w innych przedszkolach nie ma. Dostali zdrowo po kieszeniach przez swoj gupot.

Nie ucierpiaa tylko pani dyrektor przedszkola, ktra bya ulubion ciotk wjta. Po prostu dostaa od razu prac w urzdzie gminy.

A po smoleskim gocicu wiatr jak hula, tak hula. Koniec bajeczki.[/quote]

Maniu, przeczytaj, prosz, jeszcze raz uwanie moj bajeczk o przedszkolu. To nie jest wtek o Konstancinie i to nie jest bajeczka o naszym miasteczku, tylko o wojnie o krz... miejsce pod szafk, ktra wci nam przysania sprawy naprawd istotne dla kraju. A tymi sprawami istotnymi s m.in.: reforma finansw i podatkw, systemu emerytalnego, konsekwentna polityka prywatyzacyjna, likwidacja patologii wynikych z niektrych wczeniejszych reform (m.in. tzw. "uwaszczenie" spoeczestwa, monopolizacja suby zdrowia w NFZ), bezpieczestwo energetyczne, zmniejszenie zalenoci od Rosji i jej oligarchw. Do tego jeszcze Leki pewnie dopisaby armi - nie bd si spiera o list. Wane jest, e na tej licie nie ma ani ulicznych symboli, ani Specjalnych Projektw Niszczenia Przeciwnikw Politycznych Wszelkimi rodkami Bez Ogldania Si Na Racj Stanu.

--
Data: 12.09.2010 - 23:51:27

Pzrepraszam nie czytaam tego co 2 posty wyej nad Bartkiem, bo wiem, ze czyta on.
To niewatpliwie mdre ale dugie, ale musiaam da oczom odpocz, bo pzrede mn byo sporo przegldania wtkw. Szukaam pewnego pisemka, ktre chyba kiedys byo na forum i sie schowao, a ktos chcia zajrze i nie mg znale.

Ale czy to co napisaam i co odnosi sie do naszego podwreczka gminnego nie jest suszne?

--
Data: 12.09.2010 - 23:57:13

Jest niestety suszne. :(

--
Autor: Leki (IP zapamiętane)
Data: 13.09.2010 - 10:13:34

[quote mania]
Moe mi to kto racjonalnie wyjani?[/quote]

bez problemu, Maniu: to przed Paacem Prezydenckim spontanicznie gromadzili si ludzie, ktrzy chcieli zapali znicze lub zwyczajnie w inny sposb poegna prezydenta. to wanie tam niektrzy stali dugie godziny tylko po to, eby rzuci okiem na trumny pary prezydenckiej i ktrzy czuli, e stao si co bardzo doniosego i dramatycznego w yciu wsplnoty, ktra nazywa siebie Polakami.

Ci ludzie poczuli, e polityka i historia to nie tylko medialne gldzenie, e dzieje si obok nas i moe mie wpyw na nasze ycie jako narodu. Ci ludzie te poczuli,e obrazki serwowane nam przez uparcie przez media mog nie mie wiele wsplnego z rzeczywistoci, e byli przedmiotami manipulacji i e Lech Kaczyski, lepiej lub gorzej, ale konsekwentnie i wbrew postpolitycznym trendom i modom dy do wzmocnienia naszego kraju i zapewnienia mu bezpieczestwa.

Gdyby obejrzaa "Solidanych 2010", zrozumiaaby, e to jest to miejsce, gdzie gromadzili si POlacy, ktrym droga bya pami Lecha Kaczyskiego.

Ty za uparcie wyganiasz Jarosawa Kaczyskiego, eby po cichutku zoy kwiatki w Smolesku, eby bro Boe nikt go przy tym nie zobaczy.

enujce i niskie.

--
Autor: BB (IP zapamiętane)
Data: 13.09.2010 - 11:46:13

[quote=Ty za uparcie wyganiasz Jarosawa Kaczyskiego, eby po cichutku zoy kwiatki w Smolesku, eby bro Boe nikt go przy tym nie zobaczy.][/quote] Ja bym wola, e JK zoy kwiatki przy odsanianej w krypcie wawelskiej tablicy upamitniajcej wszystkie osoby, ktre w katastrofie zginy, ale rozumiem, e tam [b]nikt by go nie zobaczy, bo krypta maa (?)[/b] ... i dla kamer miejsca nie ma. Miejsca za to duo na Krakowskim Przedmieciu dla kamer wszelakich wic tam lepiej wiec nocny zorganizowa. Dla uczczenia pamicie Lecha ? arty. [b]Chyba nikt nie wierzy, e to lepsze miejsce ni grb Brata wanie. To zimna polityczna kalkulacja a nie trauma i emocje.[/b]
Masz racj Leki. To, co robi JK jest enujce. I ohydne. I wierz, e w wynikach wyborw parlamentarnych 2011 znajdzie odzwierciedlenie.

--
Data: 13.09.2010 - 12:20:15

Tiaa , jak ktos czego widzie nie chce , to nie zobaczy. Tzw. widzenie wybrcze.
Sdz , e BB nie widzia tych setek tysicy ludzi , ktrzy gdzie skadai hod parze prezydenckiej i pozostaym ofiarom katastrofy ? Na Wawelu ? Na Powzkach ?

Krzy , ktry ustawili harcerze , dzi peni role symbolu tego zjednoczenia narodowego. I tak nalezy go traktowa. Nie ma prawa JK skadac wieca pod nim ? A jaki to konkretnie przepis tak stanowi. Czy to e sie co komu nie podoba moe by stosowane jako prawo obowizujce ? Jeli tak , to mnie si nie podoba e wieca przed krzyem nie skada Komorowski i Tusk. Jest to przejaw pogardy dla tych tysicy osb , ktre przed paacem po 10 kwietnia si pojawiy. Dla tych wszystkich , ktrzy stali w wielogodzinnych kolejkach aby przed trumnami przyklkn.

A co wyborw w 2011 r. Rzd bardzo usilnie pracuje aby je wygra.

http://biznes.interia.pl/tylko-u-nas/ankiety/kto-winduje-ceny-chleba/news/rzad-szerzy-ciemnote-i-obraza-inteligencje-polakow,1529099,4200

--
Autor: trener (IP zapamiętane)
Data: 13.09.2010 - 14:00:28

Pisaem ju o tym, ale troch szerzej teraz.

"Byy [b]doradca Wadimira Putina[/b], Andriej Iarionow, uwaa, e w ledztwie ws. katastrofy smoleskiej prowadzonym przez Rosj, jest wiele bdw.

Wedug niego wiea nie moga nie zauway pikowania. Wytyka, e w stenogramach nie ma jednak ladu po reakcji kontrolerw. Iarionow powiedzia, e gdy TU-154 traci wysoko, kontroler w stenogramach mwili: wszystko w porzdku, znajduje si na pasie.

Iarionow mwi rwnie, e [b]kamstwo[/b] o domniemanych czterech podejciach do ldowania, [b]byo rozpowszechniane celowo[/b]".

http://www.polskieradio.pl/wiadomosci/kraj/artykul188578.html

http://www.radiownet.pl/republikanie/trener

--
Data: 13.09.2010 - 14:18:26

[quote BB]
Masz racj Leki. To, co robi JK jest enujce. I ohydne. I wierz, e w wynikach wyborw parlamentarnych 2011 znajdzie odzwierciedlenie.[/quote]

BB- moe by wola, eby JK skada kwiaty w krypcie, ale to Twoje subiektywne zdanie, znajc Twj stosunek do tego polityka, wtpi, eby Twoje zdanie miao dla JK jakiekolwiek znaczenie.

Przestamy udawa, e mier LK i innych osb bya zdarzeniem "prywatnym" i dlatego wszystko co si wok niej dzieje, ma by "prywatne" i ukryte. Nie, to zdarzenie na wskro polityczne, LK nie zgin, zadawiajc si oci na obiedzie u znajomych tylko zgin w katastrofie lotnicznej w trakcie wykonywania obowizkw gowy pastwa, w niezbyt jasnych okolicznociach i przy naruszeniu procedur bezpieczestwa i zabezpieczenia, nalenych gowie pastwa.

Pod krzyem sa ludzie, ktrzy domagaj si, aby mier tak wielu wysoko postawionych osb, wrd nich prezydenta, doczekaa si symbolicznego upamitnienia w przestrzeni publicznej. Jest to oczekiwanie racjonalne i uzasadnione.

JK, jako prezes najwikszej partii opozycyjnej, ma prawo przypomina o tym oczekiwaniu, a take o tym, e istnieje w Polsce spora grupa osb, ktre krytycznie oceniaj dziaania rzdzcych zarwno w kontekcie samej katastrofy jak i przebiegu ledztwa. Czy zoenie wieca w tym miejscu ma walor politycznej demonstracji? Oczywicie, e tak, tylko w przeciwiestwie do Ciebie nie widz w tym nic enujcego lub niskiego - to te symboliczne poparcie dla tych osb, ktre pod tym krzyem trwaj mimo pogardy, obelg, drwin, a czasami fizycznej agresji.

enujca i niska dla mnie jest faryzejsko-obudna moralistyka, ktra kae dyktowa JK, jak ma walczy o pami o bracie i wyjanienie okolicznoci Jego mierci i stosowa do tego jakie ultra-mega moralne kwantyfikatory, milczeniem pomijajc przekraczanie wszelkich przyjtych standardw przez niektrych przedstawicieli drugiej strony politycznego sporu.

Chcecie czy nie chcecie, krzy na Krakowskim Przedmieciu jest ju kwesti polityczn, a take osi nadchodzcej wojny kulturowej. Nie wymagajmy od politykw, a zwaszcza tych, ktrzy mog mie do tego osobisty stosunek, eby schowali si do mysiej dziury...

--
Data: 13.09.2010 - 16:07:59

nadal jestemy Jasiem i Krzysiem z Jarkowego postu

moe zamiast dyskusji symbolicznej zrobimy krtk sond dotyczc konkretnych, merytorycznych kwestii wicych si z katastrof smolesk

czy w wietle obecnie dostpnych informacji:

a) uwaasz, e rzd i podlege mu suby prawidowo zabezpieczyy wizyt prezydenta w Katyniu? uzasadnij, dlaczego tak/nie

b) uwaasz, e uzgodnienie przez rzd z rzdem FR odrbnej wizyty premiera w Katyniu na 7 kwietnia 2010 r. po ujawnieniu przez prezydenta zamiaru wizyty w Katyniu w dniu 10 kwietnia 2010 r. jest OK? uzasadnij, dlaczego tak/nie

c) uwaasz, e ledztwo w sprawie katastrofy prowadzone jest w sposb zadowalajcy? uzasadnij, dlaczego tak/nie

d) uwaasz, e wyjanienie przyczyn katastrofy powinno by jednym z priorytetw Polski? uzasadnij, dlaczego tak/nie

e) uwaasz, e katastrofa smoleska i ledztwo w jej sprawie moe (negatywnie lub pozytywnie) wpyn na pozycj midzynarodow Polski? uzasadnij dlaczego

--
Autor: BB (IP zapamiętane)
Data: 13.09.2010 - 16:15:57

O nie ... nie dam si wcign w czarn dziur pod szafk w przedszkolu, gdzie teorie spiskowe (laser, sztuczna mga ...) w duych ilociach.
Co sdz na pewno dzi: [b]Zamach na LK nie lea w niczym interesie[/b], ta katastrofa zaszkodzia zarwno Rosjanom jak i PO-wiakom. Argumenty w tej kwestii na tym forum ju byy,nie bd si powtarza.
a reszt gbowo jutro Leki ... :)

--
Data: 13.09.2010 - 17:08:49

BB: [b]w mojej sondzie nie ma sowa o przyczynach katastrofy a zwaszcza o zamachu![/b], a Ty znowu o laserach. no niektrym to si wszystko z laserem kojarzy ;-))

a teza, e "ta katastrofa zaszkodzia zarwno Rosjanom jak i PO-wiakom" jest na tyle sensacyjna, e warto by j jako rozwin. zwaszcza zniknicie ze sceny politycznej rodowiska, ktre zamierzao otwarcie kontestowa postanowienia wynegocjcowanej przez rzd umowy gazowej z Rosjanami (prezydent mia na biurku ekspertyz Naimskiego nt tej umowy) jest straszliw szkod dla tych ostatnich. chopcy z Gazpromu musieli chyba otrzsa si z aoby przez cae tygodnie, jeeli nie miesice....

--
Data: 13.09.2010 - 23:20:27

a) uwaasz, e rzd i podlege mu suby prawidowo zabezpieczyy wizyt prezydenta w Katyniu? uzasadnij, dlaczego tak/nie

Oczywicie e nie bya ta wizyta prawidowo zabezpieczona. A jesli chodzi o uzasadnienie . No c sam nie jestem fachowcem w tej dziedzinie , nie znam si na obowizujcych procedurach. Caa moja wiedza pochodzi z materiaw, wywiadw i np. programw TV. I to ,e uwaam tak jak napisaem , jest tylko moj ocen tych materiaw. A zatem nie ma chyba sensu abym przytacza , cytowa np. wypowiedzi ofcera BOR-u. itd. Ale jednym swym spostrzeeniem si podziel. Ot przy tej iloci wypowiedzi powiadczajcych ze przygotowanie podry , w zasdzie nie spotykam sie ze zdaniami przeciwnymi. Ciekawe.

b) uwaasz, e uzgodnienie przez rzd z rzdem FR odrbnej wizyty premiera w Katyniu na 7 kwietnia 2010 r. po ujawnieniu przez prezydenta zamiaru wizyty w Katyniu w dniu 10 kwietnia 2010 r. jest OK? uzasadnij, dlaczego tak/nie

Absolutnie nie OK ! Z dwch co najmniej powodw , by to wyraz demonstrcyjnego zlekcewaenia prezydenta RP . O ile to e Putin tak si zachowa , mozna przyj bez specjalnego zdziwienia. Natomiast to , e z taka ochot popar ten pomys Tusk , no c a czego w zasadzie naleao sie spodziewa po czowieku organizujacym nocna zamachy stanu ? Ale jest oczywicie powd drugi. A ten niech kady dopowie sobie sam.

c) uwaasz, e ledztwo w sprawie katastrofy prowadzone jest w sposb zadowalajcy? uzasadnij, dlaczego tak/nie

A o jakim tak dokadnie ledztwie mylisz ? Rosjanie u siebie robia co chca , maja nieskrpowane rce , moga manipulowa zapisami czarnych skrzynek , mog dopasowywa zeznania wiadkw do najwygodniejszej dla nich wersji wydarze. Wrak samolotu , chyba najwaniejszy dowd w sprawie , prawdopodobnie do tej pory ley pod goym niebem i na nieogrodzonym placu. Czy to nazywasz ledztwem ? Do dnia dzisiejszego nie wyjasniono kwestii zerwania przez samolot prezydencki linii energetycznej. A dla ustalenia pewnej chronologii wydarze mogo by i zapewne ma kapitalne znaczenie. Zreszt ju w pierwszych dniach Edmund Klich szef (PKBWL) da wyraz swego niezadowolenia ze sposobu w jakim prowadzone s prace w sledztwie. Ale go szybciutko uciszono.

d) uwaasz, e wyjanienie przyczyn katastrofy powinno by jednym z priorytetw Polski? uzasadnij, dlaczego tak/nie

Nie jednym z ...a podstawowym . Tak rozumiem polsk racj stanu.

e) uwaasz, e katastrofa smoleska i ledztwo w jej sprawie moe (negatywnie lub pozytywnie) wpyn na pozycj midzynarodow Polski? uzasadnij dlaczego

A przy tym pytaniu pozwol sobie poczeka na wypowiedzi tych wszystkich , ktrzy uwaaja e pozytywnie wpyn moe. To na pewno bd ciekawe i obszerne wypowiedzi.

Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 2010-09-13 23:23 przez Boruta.

--
Data: 14.09.2010 - 08:50:30

Prokuratura Rejonowa

Warszawa rdmiecie

ul. Krucza 38/42

00-512 Warszawa

Zawiadomienie o popenieniu przestpstwa

Realizujc spoeczny obowizek zawiadomienia organw cigania o

popenieniu przestpstwa ciganego z urzdu zawarty w art. 304 l k.p.k. oraz realizujc obowizek prawny zawarty w art. 240 l k.k. ktry stanowi:

&#8222;Kto, majc wiarygodn wiadomo o karalnym przygotowaniu albo usiowaniu lub dokonaniu czynu zabronionego okrelonego w art. 118, 118a, 120-124, 127, 128, 130, 134, 140, 148, 163, 166, 189, 189a 1, art. 252 lub przestpstwa o charakterze terrorystycznym, nie zawiadamia niezwocznie organu powoanego do cigania przestpstw podlega karze pozbawienia wolnoci do lat 3&#8221;

niniejszym zawiadamiam o moliwoci popenienia przez Donalda Tuska &#8211; Prezesa Rady Ministrw Rzeczpospolitej Polskiej, Bronisawa Komorowskiego &#8211; aktualnego Prezydenta RP a byego Marszaka Sejmu RP, Radosawa Sikorskiego &#8211; Ministra Spraw Zagranicznych RP w rzdzie Donalda Tuska, Bogdana Klicha - Ministra Obrony Narodowej RP w rzdzie Donalda Tuska, Tomasza Arabskiego &#8211; Szefa Kancelarii Premiera RP w rzdzie Donalda Tuska zbrodni ZAMACHU STANU okrelonej w art. 128 Kodeksu karnego,

http://niepoprawni.pl/blog/164/polski-watek-zbrodni-smolenskiej-zawiadomienie

--
Data: 14.09.2010 - 08:51:24

Ja te mam pytanie:

Czy uwaasz, e organizacja specjalnej mszy i nocnego marszu z pochodniami ma wycznie podoe prywatne, a na celu wycznie oddanie hodu ofiara, czy te moe by pod pewnymi wzgldami elementem tworzenia kultu jednostki oraz manewrem gry politycznej ze strony prezesa PiS?

--
Data: 14.09.2010 - 09:23:45

[quote Bartek]Ja te mam pytanie:

Czy uwaasz, e organizacja specjalnej mszy i nocnego marszu z pochodniami ma wycznie podoe prywatne, a na celu wycznie oddanie hodu ofiara, czy te moe by pod pewnymi wzgldami elementem tworzenia kultu jednostki oraz manewrem gry politycznej ze strony prezesa PiS?[/quote]

Bartku, tworzenie pyta powinno odbywa si w taki sposb, aby umoliwi odpowiadajcemu samodzielne skonstruowanie odpowiedzi. Twoje pytanie jest skontruowane na zasadzie: "czy bijesz on w gow czy w brzuch?" tzn. narzuca jedynie dwie moliwe interpretacje.

Jeeli pytasz si, czy msza i nocny "marsz" to manifestacja "prywatna" czy "polityczna", odpowiem bez wahania, e polityczna. Nie zgadzam si z pojciem "kultu jednostki" bo to zarezerwowane jest dla stalinowskiego totalitaryzmu i narzuca Twoj interpretacj. Pami o jakiej postaci politycznej nie jest tosama z "kultem jednostki".

Polityczno tej manifestacji nie jest natomiast dla mnie adnym problemem. Od momentu deklaracji prezydenta Komorowskiego o koniecznoci przeniesienia krzya, to miejsce i ten symbol ma znaczenie polityczne (pewnie wbrew intencjom tych, ktrzy go tam postawili). Polityczna bya w istocie deklaracja Komorowskiego, polityczne byy wypowiedzi HGW o tym, e dla pomnika ofiar nie ma miejsca na Krakowskim Przedmieciu, "polityczna" wreszcie bya demonstracja D. Tarasa a entuzjazm dla idei tej demonstracji niektrych mediw te mia w istocie polityczne podoe.

Kaczyski (wg mnie bez sensu) podj t polityczn gr, traktujc j jako aren walki o pami brata, wedug niego (i rwnie wedug mnie) znieksztacon i zmanipulowan. Moim zdaniem, JK traktuje te manifestacje rwnie dla swego rodzaju symbolicznego podgrzania atmosfery, aby unikn potraktowania katastrofy smoleskiej na zasadzie: "zdarzy si nieszczliwy wypadek z winy pilotw i tyle; to ju przeszo i nie warto si tym za bardzo zajmowa". Nie podoba mi si wczenie si w t symboliczn walk, ale powtarzam: trudno oczekiwa, e katastrofa smoleska i ledztwo w jej sprawie pozostanie spraw niepolityczn - wrcz przeciwnie jest to polityczne jak cholera!!

problem wielu komentatorw polega na tym, e przypisuj polityczne intencje tylko jednej stronie tzn. PiSowi i dokonuj byskawicznej i miadcej, czysto moralistycznej oceny tego zjawiska. moralizowanie jest zreszt charakterystyczn cech polskiej polityki, potem niestety okazuje si, e ci co walili innych moraln maczug sami nie s tacy czyci - jak pokazuje przykad nieboszczki UW

--
Data: 14.09.2010 - 09:49:12

Politycznych intencji drugiej strony nie kwestionuj bynajmniej. Natomiast pytanie byo tak a nie inaczej skonstruowane ze wzgldu na odbierane przeze mnie sygnay "czci pami brata moe gdzie i jak chce", ktre te nie oddaway penego obrazu sytuacji.

Jakkolwiek mamy wolno wyznania i tak samo, jak ja mog krzycze, e nie chc cudzego symbolu religijnego w przestrzeni wsplnej, tak samo wyznawcy katolicyzmu maj prawo urzdza marsze poparcia i ja tego nie kwestionuj. Mnie po prostu zestawienie noc / krzy / pochodnie / grupa ludzi manifestujcych b. silne przekonania kojarzy si, niestety, troch upiornie.

Wszystko jest oczywicie kwesti podania - we wczorajszym Lisie by ciekawie zmontowany materia z tym aktorem, co to twierdzi, e nie dla sawy wystpuje pod krzyem (wiadomo, nie chce mi si nazwiska teraz szuka, wybaczcie), mwicego, e nie jest oszoomem, a wypowiedzi te przetykane byy obrazem rzeczonego, jak tucze stalow barierk o bruk, kiwajc si jak dziecko z chorob sieroc. To by przykad materiau zmontowanego ju zbyt pod tez, wic moe te kilka zdj, ktre mnie przeraziy te jest przypadkowo i tendencyjnie dobrane.

Co mi przeszkadza, to to, e obie strony kwestie osobiste wykorzystuj do celw politycznych. Oczywicie nierealne jest oddzielenie tego, ale mam wraenie, e robi to na mniejsz skal mona. Bo ugra na tym za duo si nie da, o czym wszyscy si ju chyba przekonali.

Zreszt, dla mnie jest to troch dyskusja, niestety, w stylu "You forgot Poland" - argumenty obu stron s czsto moe i prawdziwe, ale nic nie warte.

[offtopic]
A ju zupenie na marginesie mnie bardzo przeszkadza taka ilo "duej" polityki na forum. Dawniej gadalimy o gaziach, kebabach i autobusach; kto popiera bliniaki, ten popiera, kto klaska panu Tusku, ten klaska, ale nie dochodzio do takich eskalacji zych emocji jak obecnie. Owszem, przed wyboramy byo troch przepychanek, ale nic a tak negatywnego jak to ma miejsce, kiedy w zasadzie odbywa si regularne pisemne starcie midzy zwolennikami jedyne susznej prawdy a najmojszej prawdy.

A ja lubiem, jak to forum byo lokalne, a od masoskich izraelskich kolarzy to si ludzie odgryzali na przysowiowym Onecie.
[/offtopic]

--
Data: 14.09.2010 - 10:15:32

[quote]Jakkolwiek mamy wolno wyznania i tak samo, jak ja mog krzycze, e nie chc cudzego symbolu religijnego w przestrzeni wsplnej, tak samo wyznawcy katolicyzmu maj prawo urzdza marsze poparcia i ja tego nie kwestionuj.[/quote]

No doubt. Ale co do zasady, nie zezwala si na demonstracj w tym samym miejscu ludziom, ktrzy we wasnym wniosku pisz, e moe doj do przepychanek oraz e nie gwarantuj spokoju, a celem demonstracji jest "przeniesienie krzya".

[quote]Mnie po prostu zestawienie noc / krzy / pochodnie / grupa ludzi manifestujcych b. silne przekonania kojarzy si, niestety, troch upiornie.[/quote]

Moe i tak, ale np. taka modziewka PO demonstrowaa z pochodniami marsz poparcia dla Unii Europejskiej i jako nikomu si zowieszczo nie kojarzyo. Szczerze mwic, to mi gorzej si kojarzy zbiorowy seans pogardy dla w gruncie rzeczy nieszkodliwej grupki osb modlcych si pod krzyem - to daje przyzwolenie na rne ekscesy wobec tej grupki. Jak masz w mediach pogardliwe wypowiedzi, groby znanych posw, e grupk naley aresztowa (ciekawe pod jakim zarzutem???), etc. to niestety ale prymitywy obrzuc ich obelgami, nasikaj na znicze i popchn jak babci na ziemi.

[quote]Wszystko jest oczywicie kwesti podania - we wczorajszym Lisie by ciekawie zmontowany materia z tym aktorem, co to twierdzi, e nie dla sawy wystpuje pod krzyem (wiadomo, nie chce mi si nazwiska teraz szuka, wybaczcie), mwicego, e nie jest oszoomem, a wypowiedzi te przetykane byy obrazem rzeczonego, jak tucze stalow barierk o bruk, kiwajc si jak dziecko z chorob sieroc. To by przykad materiau zmontowanego ju zbyt pod tez, wic moe te kilka zdj, ktre mnie przeraziy te jest przypadkowo i tendencyjnie dobrane.[/quote]

Go nazywa si Bulski, wystpowa w filmie "Solidarni 2010" i rzeczywicie jest aktorem. Nie wiem, czy jest "oszoomem" (nie lubi tej etykietki, bo w Polsce jest to paa ktr wali si po gowie tych, co maj pogldy inne ni salon) czy nie, wiem na pewno, e wrd tej grupki s osoby ewidentnie nawiedzone lub nawet zaburzone. Wiem te, e to jest tylko relatywnie niewielka cz tej grupy, ale media z uporem pokazuj wybranych krzykaczy, tworzc atmosfer pogardy.

Byem 2-3 tygodnie temu pod krzyem, nawiedzonych krzykaczy nie widziaem. Widziaem ludzi, ktrzy gono razem modlili si - mona si z tego mia lub si z tym nie utosamia, ale zasadniczo nikomu nie wadz. Co wicej, realizuj swoje konstytucyjne prawo do manifestowania pogldw religijnych w miejscu publicznym.

Zastanawiajca jest jednak nagonka na tych ludzi, artykuy i programy o Bulskim, lustrowanie innych czonkw grupy pod krzyem. Szczytem by artyku w GW, w ktrym wycignito, e crka jednego z obrocw krzya ... gra w filmach porno i walnito stosowny tytu. Czego rwnie obrzydliwego dawno nie czytaem, a sama GW si potem z tego wycofaa i przeprosia. Jednak zaistniaa atmosfera, ktra kazaa komu napisa co takiego o jakim nieszkodliwym starszym facecie pod krzyem. Ciekawe, jak si go teraz czuje, jak wita si z ssiadami?

Obejrzyj na stronie Teologii Politycznej film i reporta spod krzya, daje nieco inn perspektyw. Ciekawie, cho oczywicie z okrelonym przesaniem, o grupce spod krzya pisze Wildstein w dzisiejszej Rzepie.

[quote]A ju zupenie na marginesie mnie bardzo przeszkadza taka ilo "duej" polityki na forum. [/quote]

Fakt, podziay s i niestety, jak mawia poeta "to si ju nie sklei", zaszo za daleko, za wiele pado sw a katastrofa smoleska zadziaaa jak wielka piecz cementujca podzia. O tym podziale te bardzo ciekawie (ale te bardzo mao strawnie jak to ona) dzi prof. Staniszkis w Rzepie w wywiadzie: "Pknita tolerancja".

pzdr

--
Data: 14.09.2010 - 10:25:15

[quote=Bartek]Wszystko jest oczywicie kwesti podania - we wczorajszym Lisie by ciekawie zmontowany materia z tym aktorem, co to twierdzi, e nie dla sawy wystpuje pod krzyem (wiadomo, nie chce mi si nazwiska teraz szuka, wybaczcie), mwicego, e nie jest oszoomem, a wypowiedzi te przetykane byy obrazem rzeczonego, jak tucze stalow barierk o bruk, kiwajc si jak dziecko z chorob sieroc. To by przykad materiau zmontowanego ju zbyt pod tez, wic moe te kilka zdj, ktre mnie przeraziy te jest przypadkowo i tendencyjnie dobrane.[/quote]

No to rzeczywicie byo dziennikarstwo typowe dla Liska Chytruska. Pokaza Mariusza Bulskiego kiedy szarpie (i susznie szarpie ) barierkami , a bro Boe nie pokaza tych nechlanych i napanych degeneratw , ktrzy pod osona nocy i przy cichym akcepcie policji robia to przytoczyem w jednym z postw wyzej. Tak Bartek i inni ktrym krzy w przestreni publicznej , czyli takiej samej ich jak i mojej zawadza , nie raczyli tego warcholstwa skomentowa. Ale juz lisi fragment z Bulskim , bardzo prosz . I chorab sieroca mu przypisa te. No to rne dziennikarstwo nas krci Bartku. Bo ja tej caej zdegenerowanej hoocie anty-krzyzowej nie jedna chorobe mgbym przypisa , a szereg z tych przypadkw mieci sie w obszarze schzofrenii paranoidalnej , i jako takie powinny by leczone w placowkach zamknietych.

I jeszcze wrc do tego pokrtnego terminu -krzy w przestrzenie publicznej. Rozumiem Bartku i ten sprzed Paacu jest Ci jednym , jedynym znanym, ktry w takowej sie znajduje ?

[offtopic] Nic sie nie dzieje bez przyczyny. A samoloty z prezydentami na pokadzie te , na szczcie nie spadaja co drugi dzien. Dlatego nie dziw si na takie teraz na forum pisanie. Ale p. J.Kukulski napisa kiedy piosenk , ktra nosia tytu : " Nic nie moe wiecznie trwa " A moe trwa jeszcze krcej , biorc pod uwag dyrdymay opowiadane przez tego zramolaego rezysera w liskowym programie. Wedug niego, jak nic czeka nas nie dugo wojna domowa.

[/offtopic]

Zmieniany 3 raz/y. Ostatnio 2010-09-14 10:29 przez Boruta.

--
Data: 14.09.2010 - 10:59:39

[quote Leki]Moe i tak, ale np. taka modziewka PO demonstrowaa z pochodniami marsz poparcia dla Unii Europejskiej i jako nikomu si zowieszczo nie kojarzyo.[/quote]

Mnie si kojarzy tak samo le. Radykalne pogldy, noc i pochodnie to zawsze jest nie tak.

[quote Leki]Szczerze mwic, to mi gorzej si kojarzy zbiorowy seans pogardy dla w gruncie rzeczy nieszkodliwej grupki osb modlcych si pod krzyem - to daje przyzwolenie na rne ekscesy wobec tej grupki. Jak masz w mediach pogardliwe wypowiedzi, groby znanych posw, e grupk naley aresztowa (ciekawe pod jakim zarzutem???), etc. to niestety ale prymitywy obrzuc ich obelgami, nasikaj na znicze i popchn jak babci na ziemi.[/quote]

To s akurat media, temat nony, dobry, po sezonie ogrkowym w sam raz. Szczyty popularnoci wicia te scena w jaccuzi w Big Brotherze. Media tani sensacj podnosz sobie ogldalno, a to, e granice dobrego smaku to tylko taki archaizm w sowniku, to inna sprawa.

[quote Leki]wiem na pewno, e wrd tej grupki s osoby ewidentnie nawiedzone lub nawet zaburzone. Wiem te, e to jest tylko relatywnie niewielka cz tej grupy, ale media z uporem pokazuj wybranych krzykaczy, tworzc atmosfer pogardy.[/quote]

Podobnie jest z przypadkami "sikania na znicze" i "deptania staruszek" - takie przypadki si zdarzyy, ale prba wrzucenia do jednego wora ludzi, ktrzy kontestuj istnienie krzya ze zwykymi chuliganami, jak niektrzy prbuj uprawia te nie prowadzi do niczego. O mediach wyej.

[quote Leki]Szczytem by artyku w GW, w ktrym wycignito, e crka jednego z obrocw krzya ... gra w filmach porno i walnito stosowny tytu. Czego rwnie obrzydliwego dawno nie czytaem, a sama GW si potem z tego wycofaa i przeprosia. Jednak zaistniaa atmosfera, ktra kazaa komu napisa co takiego o jakim nieszkodliwym starszym facecie pod krzyem. Ciekawe, jak si go teraz czuje, jak wita si z ssiadami?[/quote]

Prawdopodobnie, gdyby mia do tego serce, wygraby proces o naruszenie dbr osobistych czy jak to w nomenklaturze si nazywa. Szkoda, e nastpiy przeprosiny po publikacji, a nikt si w czoo nie stukn przed, ale o mediach wyej. :)

[quote Leki]Obejrzyj na stronie Teologii Politycznej film i reporta spod krzya, daje nieco inn perspektyw. Ciekawie, cho oczywicie z okrelonym przesaniem, o grupce spod krzya pisze Wildstein w dzisiejszej Rzepie.[/quote]

Jak si nie ma obiektywnych materiaw, to trzeba korzysta z dwch rnych nacechowanych. Na film chtnie spojrz.

[quote]Fakt, podziay s i niestety, jak mawia poeta "to si ju nie sklei", zaszo za daleko, za wiele pado sw a katastrofa smoleska zadziaaa jak wielka piecz cementujca podzia.[/quote]

Po cichu licz na nietrwao polackich emocji. Tak, jak "na wieki i na zawsze" scementowaa nas aoba po JP2, ktry to skrt obecnie lepiej znany jest jako JP100%, licz na to, e ta rysa po tej aobie, co to nas "na zawsze odmienia i poczya", te z czasem zostanie zasypana zwykym kurzem codziennoci.

[quote Boruta]No to rzeczywicie byo dziennikarstwo typowe dla Liska Chytruska. Pokaza Mariusza Bulskiego kiedy szarpie (i susznie szarpie ) barierkami , a bro Boe nie pokaza tych nechlanych i napanych degeneratw , ktrzy pod osona nocy i przy cichym akcepcie policji robia to przytoczyem w jednym z postw wyzej. Tak Bartek i inni ktrym krzy w przestreni publicznej , czyli takiej samej ich jak i mojej zawadza , nie raczyli tego warcholstwa skomentowa.[/quote]

Widz, e nie czytasz ze zrozumieniem. Warcholstwo, deptanie i brak szacunku ju skomentowano - m.in. twoimi ustami.

Skomentowaem materia o Bulskim, nie Bulskiego - gdyby przeczyta uwanie, to zauwayby, e to krytyczna wypowied pod ktem manipulacji mediw, wic w peni zgadzajca si z torem prezentowanym przez ciebie.

Chyba poczynie jakie zbyt popieszne i nieuzasadnione zaoenie, e pochwaliem Lisa, jego dziennikarstwo, program i jeszcze jakie inne rzeczy.

A co do tego, czy susznie szarpie - to decyzja w/g wiatopogldu. W/g mnie jeli si postuluje spokj i nawouje do niego, to tuczenie barierk o beton niekoniecznie to wyraa.

[quote Boruta]I chorab sieroca mu przypisa te. No to rne dziennikarstwo nas krci Bartku.[/quote]

Jak napisz teraz, e Kaczyski wyglda, jakby mia nadwag, ale nie napisz, e Komorowski te, to znaczy, e co? Bo nie rozumiem. Wychwycie fragment o chorobie, a Bulski faktycznie TAK WYGLDA, nie napisaem, e ma chorob sieroc. I ty mi mwisz, o nie manipulowaniu przedstawianiem zdarze? No wybacz.

I co ma moje osobiste odczucie, e facet, co si kiwa oscylacyjnie, kojarzy mi si zechorzeniem, ktre si objawia oscylacyjnym kiwaniem, z dziennikarstwem, jakie ja lubi lub nie? Nie szukaj czego, czego nie ma, bo tak wanie karmi si teorie spiskowe, ktrych, chyba, obaj chcielibymy unika.

[quote Boruta]Bo ja tej caej zdegenerowanej hoocie anty-krzyzowej nie jedna chorobe mgbym przypisa , a szereg z tych przypadkw mieci sie w obszarze schzofrenii paranoidalnej , i jako takie powinny by leczone w placowkach zamknietych.[/quote]

Jako fragment tej zdegenerowanej hooty przeciwnej krzyowi dzikuj, e gotw jeste ze swoich podatkw paci za moje leczenie. Ja nie bybym tak hojny i nikogo nie wysyabym pochopnie od razu do zakadu zamknitego. Nawet ciebie. A moe ciebie szczeglnie, bo niespecjalnie ci lubi i nie chciabym paci podatkw, skoro mgbym tego unikn.

[quote Boruta]I jeszcze wrc do tego pokrtnego terminu -krzy w przestrzenie publicznej. Rozumiem Bartku i ten sprzed Paacu jest Ci jednym , jedynym znanym, ktry w takowej sie znajduje ?[/quote]

W adnym wypadku. Przeszkadzaj mi take, np. krzye przydrone, stwarzajce zagroenie dla ruchu pojazdw. Miaem problem z krzyem na wirowisku. Maem kopot z krzyem w Sejmie, ktrego nie powinno tam by. Kopot z krzyami w salach lekcyjnych, nieprzeznaczonych do nauki religii chrzecijaskiej. Nigdy si z tym nie kryem i kry nie bd.

Jestem te przy okazji pewnie dla ciebie koszmarnym hipokryt, bo moje dziecko chodzi do ochronki prowadzonej przez siostry zakonne - do pastwowego przedszkola si nie dostao, takie mamy pastwo opiekucze i prorodzinne, ktre nam ostatnie kilka rzdw budowao. KILKA, nie ten jeden jedyny znienawidzony, ktry wybrao nam TVN i GW, bo przecie nie nard...

Mimo mojego chodnego stosunku do kocioa instytucjonalnego nie mam problemu z tym, e to zakonnice, bo liczy si dla mnie, czy fachowo i dobrze opiekuj si moj crk. Mogy by by czarne, zielone, niebieskie i wierzy w Spaghetti Monster albo w bodhisattw sangi Kandzeon, dopki bd dobrze wykonywa swoj prac.

A Wajda pieprzy, za przeproszeniem, jego w ogle nie powinno si do publicznej dyskusji zaprasza. Niech robi ju raczej te swoje filmy, take za moje pienidze.

--
Data: 14.09.2010 - 11:48:11

[quote=Bartek]a wypowiedzi te przetykane byy obrazem rzeczonego, jak tucze stalow barierk o bruk, kiwajc si jak dziecko z chorob sieroc.[/quote]

[quote=Bartek]Wychwycie fragment o chorobie, a Bulski faktycznie TAK WYGLDA, nie napisaem, e ma chorob sieroc. I ty mi mwisz, o nie manipulowaniu przedstawianiem zdarze? No wybacz.[/quote]

No to ucilam. Rzeczywicie nie napisae e Bulski ma corob sieroca . On tylko tak wyglada jakby j mia. To ja juz wicej o manipulowaniu rzeczywicie pisa nie bd . S lepsi ode mnie.

A co do wygldu Bulskiego , wedug mnie wyglada jak zwyky wkurzony obywatel tego kraju, ktremu postawiono na drodze staloew bariery. Postawiono nie uzasadniajac w aden sposb czemu tak uczyniono. Nie wskazano adnego stosownego przepisu , ktry by ustawienie tych barier uzasadnia. Chyba i ja pojade sobie barierami postuka. A przy okazji da w eb komu , kto w mojej obecnoci bdzie obraa sarsze osoby.

[quote=Bartek]Jak napisz teraz, e Kaczyski wyglda, jakby mia nadwag, ale nie napisz, e Komorowski te, to znaczy, e co? Bo nie rozumiem[/quote]

To by znaczyo , e wpatrzony w Prezesa niczym w obrazek i wiata poza nim nie widzisz.

[quote=Bartek]Jako fragment tej zdegenerowanej hooty przeciwnej krzyowi dzikuj, e gotw jeste ze swoich podatkw paci za moje leczenie.[/quote]

Jestem gotw paci ze swoich podatkw za leczenia kadego , kto jest niebezpieczny dla otoczenia. W dobrze pojetym swoim i Twoim interesie. Ciekawi mnie czemu sie zapisujesz do zdegenerowanej hooty ? Bo z mojej klawiatury pod Twoim adresem nic takiego nie pado.

[quote=Bartek]Przeszkadzaj mi take, np. krzye przydrone, stwarzajce zagroenie dla ruchu pojazdw[/quote]

A czy znana Ci jest jaka konsekwentnie przeprowadzana akcja ich relegowania z tych miejsc ? I czy krzy przed Paacem stanowi zagroenie dla czego lub kogo ? Oprcz Komorowskiego oczywicie.

Nie jestes dla mnie adnym koszmarnym hipokryt , dobro dziecka przede wszystkim.
A w przypadku jesli uczszcza do ochronki w ktrej pracuja siostry pasjonatki zawodu pegagoga. Tym lepiej dla Twego dziecka.

Ten reyser to akurat by Kazimierz Kutz . Co dla kwestii pieprzenia gupot wielkiego znaczenia nie ma . W jednym i drugim przypadku po prostu pieprzenie.

--

Idź do strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 5 z 17

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.