Forum Konstancina


Akcja: Fora::Wątki
Zmiany w konstytucji na Węgrzech okiem Gwiazdowskiego
Autor: trener (IP zapamiętane)
Data: 21.04.2011 - 11:26:39

"„Chcemy, by konstytucja (węgierska – przyp. mój) była zgodna z wartościami europejskimi. Nie poznaliśmy jeszcze jej ostatecznej wersji” - ogłosiła Komisja Europejska.

„Przypatrujemy się wydarzeniom na Węgrzech z wielką uwagą i pewnym niepokojem” - oświadczył niemiecki wiceminister spraw zagranicznych Werner Hoyer.

http://wyborcza.pl/1,75248,9467021,Europa_przyjrzy_sie_wegierskiej_konstytucji.html#ixzz1K2wu5LBx

Szczegółową ocenę węgierskiej konstytucji zleciła Rada Europy. Tak zwana „Komisja Wenecka”, której eksperci doradzają Radzie w sprawach prawa konstytucyjnego i wyborczego, przedstawi swój raport w czerwcu.

Ale, nie czekając nawet na raport Komisji Weneckiej, lider Frakcji Liberalnej (!!!) w Parlamencie Europejskim – Guy Verhofstadt – jak na „liberała” przystało, stwierdził, że nowa węgierska konstytucja to „a Trojan horse for a more authoritarian political system in Hungary based on the perpetuation of one party rule”.

http://www.euractiv.com/en/central-europe/hungary-constitution-trojan-horse-authoritarianism-news-504128

Dla tych, którzy krytykują Węgrów, choć „nie poznali jeszcze ostatecznej wersji” ich nowej konstytucji (a chcieliby poznać – choć takich pewnie jest niewielu) mam wiadomość: ostateczna wersja węgierskiej konstytucji jest tutaj:

http://www.parlament.hu/irom39/02627/02627.pdf

A po angielsku tutaj:

http://tasz.hu/files/tasz/imce/alternative_translation_of_the_draft_constituion.pdf

Komisji Weneckiej i w szczególności Panu Guy Verhofstadt’owi podrzucę kilka argumentów, dzięki którym będą mogli uznać, że na Węgrzech rodzi się „faszyzm”."

Reszta tutaj:
http://www.blog.gwiazdowski.pl/index.php?subcontent=1&id=933

http://www.radiownet.pl/republikanie/trener

--Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.