Forum Konstancina


Akcja: Fora::Wątki

Idź do strony: <--|<-...2425262728293031323334-->
Bieżąca strona: 32 z 34
Re: KOMUNIKACJA busikowa na wspólnym bilecie, zob s.27
Autor: Tomasz Zymer (IP zapamiętane)
Data: 30.06.2011 - 00:07:47

To już jest tak naprawdę sprawa Rady w Górze Kalwarii, kiedy przeznaczy środki. Na razie ma być przetarg na obsługę linii tylko do Brześc.

--
Re: KOMUNIKACJA busikowa na wspólnym bilecie, zob s.27
Autor: Mario (IP zapamiętane)
Data: 30.06.2011 - 00:11:16

Rozumiem. Najważniejsze, że idziemy w dobrym kierunku;) W każdym razie te 540 tyś na przywałową drogę nie mogło zostać inaczej zagospodarowane z prostego względu. Ta droga to obietnica wyborcza Burmistrza, a zatem musiał się z niej wywiązać i łatwo to było powiązać z powiatem. A zatem już PAn Burmistrz będzie się mógł pochwalić dwoma sukcesami zamiast jednym. Komunikacja + droga lepiej brzmi niż sama komunikacja, nawet za cenę większej ilości kursów. Ot to polityka właśnie;)

--
Re: KOMUNIKACJA busikowa na wspólnym bilecie, zob s.27
Autor: Tomasz Zymer (IP zapamiętane)
Data: 30.06.2011 - 00:30:16

[quote Mario]W każdym razie te 540 tyś na przywałową drogę nie mogło zostać inaczej zagospodarowane z prostego względu. Ta droga to obietnica wyborcza Burmistrza, a zatem musiał się z niej wywiązać [...] Komunikacja + droga lepiej brzmi niż sama komunikacja, nawet za cenę większej ilości kursów. Ot to polityka właśnie;)[/quote]

Gdyby pan burmistrz chciał się wywiązać ze wszystkich obietnic wyborczych, nie starczyłoby dziesięciu rocznych budżetów gminy :)

Droga przywałowa znajduje się częściowo na gruntach prywatnych. Ciekawe, jak powiat zamierza rozwiązać ten problem inwestując na niej.

Dla mnie osobiście komunikacja publiczna jest priorytetem, a rozpraszanie ruchu m.in. tranzytowego po całej gminie i budowa pseudoobwodnic priorytetem nie jest. Tym bardziej na cudzym gruncie. Intensywny ruch samochodowy powinien być maksymalnie skupiony w pasie miejskim - inaczej walory przyrodnicze i turystyczne gminy szlag trafi. Droga przywałowa ze względu na sąsiedztwo rezerwatów ścisłych (lęgowych, przelotowych) o znaczeniu ponadkrajowym oraz ze względu na znaczenie Wisły dla rozwoju turystyki w gminie powinna służyć wyłącznie dojazdom do lokalnych posesji oraz służbom patrolowym i przeciwpowodziowym. Inaczej zamiast najwspanialszych obszarów rolniczo-łąkowych na południe od stolicy będziemy mieli drugie Wybrzeże Kościuszkowskie. To moje prywatne zdanie. Na szczęście dla Państwa Zwolenników, nie podziela go ani burmistrz, ani większość radnych :)

--
Re: KOMUNIKACJA busikowa na wspólnym bilecie, zob s.27
Autor: daru (IP zapamiętane)
Data: 30.06.2011 - 09:08:41

[quote Jarek Bielawski]
Autobusy nie pojadą w tym roku przez Parcelę ze względu na progi oraz ograniczenia finansowe - tak twierdzi burmistrz

Przegłosowano zatem kolejną dotację dla powiatu (50% wartości inwestycji). Kwota ta (na drogę przywałową) stanowi 225% całości kwot przeznaczanych przez gminę w tym roku na poszerzenie oferty komunikacji publicznej.[/quote]

Progi to nie problem,można je wymienić. Skoro stać gminę na dotowanie powiatu w 50% to pieniądze są, tylko trzeba je umieć mądrze wydawać na potrzeby mieszkańców gminy K-J a to jak widać przerasta burmistrza i większość radnych.

--
Re: KOMUNIKACJA busikowa na wspólnym bilecie, zob s.27
Autor: Mario (IP zapamiętane)
Data: 30.06.2011 - 09:52:27

[quote Tomasz Zymer]

Gdyby pan burmistrz chciał się wywiązać ze wszystkich obietnic wyborczych, nie starczyłoby dziesięciu rocznych budżetów gminy :)[/quote]

Co racja to racja;) Chciałem tylko stwierdzić w mojej wypowiedzi, że Burmistrz upiekł tutaj dwie pieczenie na jednym ogniu, czyli współpracę z powiatem i spełnienie obietnicy wyborczej. Sam też uważam, że drogę przywałową można było zrobić później, a pieniądze spożytkować chociażby na komunikację. Kiedyś mówione było tutaj w jakimś z wątków, że wyasfaltowanie tej drogi przyczyni się do umocnienia wałów. Nie wiem na ile to prawda i na ile można ten argument podać jako obronę decyzji Pana Burmistrza. Panie Tomaszu wg mnie to, że Radni nie jeżdżą komunikacją powoduje po pierwsze ich mgliste zainteresowanie tematem, poza Panem, zaś po drugie właśnie takie decyzje-będzie nowa droga, będziemy mogli ominąć korki sobie, a ludzie niech sobie jeżdżą przez centrum.

Przecież gdyby pomyśleć logicznie, to zamiast w pierwszej kolejności zrobić drogę przywałową, to Gmina mogłaby za te pieniądze spokojnie położyć nakładkę asfaltową na drogę biegnącą od Kawęczyna do Cieciszewa niedaleko skarpy, a wówczas mamy możliwość przedłużenia busa, który ma odjeżdżać z Cieciszewa o kawałek trasy od Dębówki i wtedy Ci mieszkańcy póki co odcięci od komunikacji zupełnie, mieliby możliwość swobodnego korzystania z niej. Myślę, że to by było daleko bardziej racjonalne spożytkowanie pieniędzy, niż droga przywałowa... ehh.

Co do Wybrzeża Kościuszkowskiego, to raczej nie nastąpi to u nas w tak szybkim tempie, jednakże Panie Tomaszu jeśli już tak w tę stronę idziemy, to przecież chcemy przyciągnąć turystów do uzdrowiska prawda? Chcemy się szczycić naszymi walorami przyrodniczymi, jednakże żeby to zrobić, musimy mieć też zaplecze. Ogródki piwne nad Wisła, w połączeniu z wykorzystaniem plaż, choćby w Ciszycy, czy "mola" w Gassach dałyby taką możliwość, więc drugie wybrzeże to wg mnie nie do końca pomysł zły, aczkolwiek nie na aż taką skalę, gdyż walory przyrodnicze muszą zostać zachowane. Pewnie Pan się ze mną nie zgodzi;), ale zdanie mogę własne mieć:)Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-06-30 09:53 przez Mario.

--
Re: KOMUNIKACJA busikowa na wspólnym bilecie, zob s.27
Autor: Renfri (IP zapamiętane)
Data: 30.06.2011 - 10:07:23

Czy zmiany tras 710 i 724 wchodzą także 15 sierpnia?

--
Re: KOMUNIKACJA busikowa na wspólnym bilecie, zob s.27
Autor: Mario (IP zapamiętane)
Data: 30.06.2011 - 10:26:24

Czy w końcu wczoraj na sesji poddano pod głosowanie uchwałę o cenach biletów na liniach busikowych? Jakie będą?

--
Re: KOMUNIKACJA busikowa na wspólnym bilecie, zob s.27
Autor: daru (IP zapamiętane)
Data: 30.06.2011 - 10:52:50

[quote Mario]
Przecież gdyby pomyśleć logicznie, to zamiast w pierwszej kolejności zrobić drogę przywałową, to Gmina mogłaby za te pieniądze spokojnie położyć nakładkę asfaltową na drogę biegnącą od Kawęczyna do Cieciszewa niedaleko skarpy, a wówczas mamy możliwość przedłużenia busa, który ma odjeżdżać z Cieciszewa o kawałek trasy od Dębówki[/quote]

Problem w tym że w gminie nie myślą logicznie. Z Cieciszewa do Parceli prowadzi droga asfaltowa a busa i tak nie będzie. Mieszkańcy (ich głos) liczą sie tylko w czasie wyborów. Mario jakby jakimś cudem zrobili tę drogę od Kawęczyna to dopilnuj aby spowalniaczy nie było :)

--
Re: KOMUNIKACJA busikowa na wspólnym bilecie, zob s.27
Autor: Tomasz Zymer (IP zapamiętane)
Data: 30.06.2011 - 13:23:55

[quote Mario]Czy w końcu wczoraj na sesji poddano pod głosowanie uchwałę o cenach biletów na liniach busikowych? Jakie będą?[/quote]

Przegłosowano uchwałę w takim kształcie, jak podałem w tym wątku, a jakie będą rzeczywiste ceny biletów w busach, zależy od wyników przetargu na obsługę linii L, który ZTM ogłosi w najbliższych dniach.

--
Re: KOMUNIKACJA busikowa na wspólnym bilecie, zob s.27
Autor: Mario (IP zapamiętane)
Data: 30.06.2011 - 14:43:42

Dziękuję Panie Tomaszu za info.

--
Re: KOMUNIKACJA busikowa na wspólnym bilecie, zob s.27
Autor: Tomasz Zymer (IP zapamiętane)
Data: 30.06.2011 - 15:20:58

[quote Mario]Co do Wybrzeża Kościuszkowskiego, to raczej nie nastąpi to u nas w tak szybkim tempie, jednakże Panie Tomaszu jeśli już tak w tę stronę idziemy, to przecież chcemy przyciągnąć turystów do uzdrowiska prawda? Chcemy się szczycić naszymi walorami przyrodniczymi, jednakże żeby to zrobić, musimy mieć też zaplecze. Ogródki piwne nad Wisła, w połączeniu z wykorzystaniem plaż, choćby w Ciszycy, czy "mola" w Gassach dałyby taką możliwość, więc drugie wybrzeże to wg mnie nie do końca pomysł zły.[/quote]

Nic nie mam przeciwko kawiarenkom sezonowym, plażom i wypożyczalniom sprzętu wodnego, promom i statkom spacerowym w Gassach i Ciszycy - wręcz przeciwnie, takie usługi przyciągnęłyby warszawskich weekendowiczów. Jednak droga przywałowa ma z tym niewiele wspólnego - jest na większości swojej długości odległa o kilkaset metrów od samej Wisły, oddzielona od niej pasem prywatnych gruntów - terenami zalewowymi i na dodatek lęgowymi. Nie chcemy, ani też właściciele (rolnicy) sobie nie życzą, żeby te tereny zostały rozjeżdżone i zdewastowane przez weekendowych grillowiczów zostawiających tony śmieci i łatwopalnego szkła, straszących ptaki na obszarze Natura 2000 głośną muzyką i motorami. Jeśli chcemy przyciągnąć turystów nad Wisłę, to pas wzdłuż wału powinien zostać dla pieszych i rowerów, a samochody mają wygodny dojazd drogami wojewódzkimi do kluczowych punktów (Ciszyca, Gassy), gdzie można zlokalizować usługi turystyczne na ograniczonym obszarze.

Budowa Wybrzeża Kościuszkowskego i całej Wisłostrady była ogromnym błędem władz partyjnych w latach 70-tych - odcięła stolicę od Wisły ruchliwą i hałaśliwą szosą, a przecież rzeka była dawniej jednym z największych walorów miasta. Teraz ogromnym nakładem finansowym chowa się fragmenty Wisłostrady w tunele pod ziemię. Wyciągajmy wnioski i uczmy się na błędach, nie puszczajmy ruchu przelotowego bezpośrednio wzdłuż rzeki.

--
Re: KOMUNIKACJA busikowa na wspólnym bilecie, zob s.27
Autor: Artek_Bartek (IP zapamiętane)
Data: 30.06.2011 - 17:24:28

[quote]nie puszczajmy ruchu przelotowego bezpośrednio wzdłuż rzeki[/quote]
ta droga nie bardzo ma szansę stać się ogólnie przelotową bo trzeba do niej zbaczać...wygodniejsza jest droga główna Gassy-Łęg-Opacz-Ciszyca, którą dobrze by było jedynie połatać gdziniegdzie...
[quote]Nie chcemy, ani też właściciele (rolnicy) sobie nie życzą[/quote]
to dlatego ludzie nazywają już ta drogę 'bąkówką'? ;)
[quote]pas wzdłuż wału powinien zostać dla pieszych i rowerów[/quote]
tu się zdecydowanie zgadzam...choć nie musi to leżeć w sprzeczności z utwardzeniem/wyasfaltowaniem tej drogi... tylko powtórzę pytanie 'czy w obecnej sytuacji Gminy jest to najpilniejsza inwestycja?' - jakie padły za tym argumenty, że radni to przegłosowali?

--
Re: KOMUNIKACJA busikowa na wspólnym bilecie, zob s.27
Autor: Mixiorek (IP zapamiętane)
Data: 01.07.2011 - 15:04:41

Od dziś nowy rozkład 710:

http://ztm.waw.pl/rozklad_nowy.php?c=182&l=1&q=710

--
Re: KOMUNIKACJA busikowa na wspólnym bilecie, zob s.27
Autor: Tomasz Zymer (IP zapamiętane)
Data: 01.07.2011 - 15:15:12

Interesujący jest zwłaszcza rozkład odjazdów z przystanków Polna i Południowa, który w ogóle nie bierze pod uwagę, że do soboty autobusy 710 kursują objazdem: Mirkowska – Wojska Polskiego - Piłsudskiego. Osoba sprawdzająca tylko rozkład z danego przystanku nieźle się nabierze.

--
Re: KOMUNIKACJA busikowa na wspólnym bilecie, zob s.27
Autor: awanturnik (IP zapamiętane)
Data: 01.07.2011 - 15:39:52

No tak, autobusami jeżdżą tylko dzieciaki do szkoły. Rozumiem, że ztm wychodzi z założenia iż osoby pracujące mają własne samochody lub helikoptery więc można zmniejszyć ilość kursów...nice...

--
Re: KOMUNIKACJA busikowa na wspólnym bilecie, zob s.27
Autor: Tomasz Zymer (IP zapamiętane)
Data: 05.07.2011 - 23:49:43

Dziś na posiedzeniu Komisji Budżetu, burmistrz zaproponował następujące rozwiązanie kwestii [b]linii busikowej L do Parceli / Obór[/b]: przedłużenie linii Czarnów-Cieciszew tak, żeby powstała linia okrężna: Cieciszew-Podlaska-Obory-Literatów-Grapa-Warszawska-Nowopiaseczyńska-Pułaskiego (co da rozszerzenie oferty komunikacji na tym odcinku w stosunku do rzadko kursujących 724) - Chylicka-Czarnów-Borowina-Kawęczynek-Słomczyn z objazdem koło kościoła i szkoły przez wieś - Cieciszew. Ze względu na dzieci szkolne linia byłaby "obuskrętna", tzn. jeden kurs zgodnie z ruchem wskazówek zegara, następny - w przeciwnym kierunku, itd. Przy okazji rozwiązuje to problem brakującej zdaniem ZTM zawrotki w Czarnowie.

Przetarg będzie na uruchomienie komunikacji od 1 września, bo do 15.08 ZTM nie zdąży. Niestety burmistrz nie posiada szczegółowych informacji w sprawie brakujących przystanków przy Aurze oraz koło ronda Mirkowska / Bielawska (w związku z tą sprawą zwrócę się zatem do Wydz. Dróg Gminnych). Trasy mają być ostatecznie przedstawione ZTM do piątku w tym tygodniu.

--
Re: KOMUNIKACJA busikowa na wspólnym bilecie, zob s.27
Autor: Mario (IP zapamiętane)
Data: 06.07.2011 - 00:14:50

Kompromis jest niewątpliwie słuszny, bo kilka pieczeni upieczone na jednym ogniu, więc rozwiązanie dobre, ale tak jak Pan Panie Tomaszu wspomniał tylko w przypadku jazdy w taki sposób, że będzie kurs w jedną i w drugą stronę i to jak dla mnie powinny to być kursy, które by wyjeżdżały o tej samej godzinie, z Cieciszewa, z tym że jeden przez Podlaską w stronę Obór, zaś drugi przez Słomczyn koło kościoła, szkołę i dalej przez Kawęczynek i Borowinę. Tylko wówczas gdy będą te busy ruszały o tych samych porach, zapewnimy odpowiedni dojazd w obu kierunkach, gdyż w przeciwnym razie chcąc np jechać z Cieciszewa do szkoły w Słomczynie a gdy akurat wypada kurs przez Parcelę, dziecko musi przejechać całą pętlę przez Czarnów. Zaś w odwrotnym kierunku, gdy akurat wypada, że chce wrócić do Cieciszewa ze szkoły i trafi na autobus jadący akurat przez Kawęczynek w stronę Grapy, to wówczas znów musi przejechać pętlę, a gdy będą ruszały w obu kierunkach o tych samych godzinach, to wówczas będzie krótszy czas oczekiwania i krótszy czas przejazdu z punktu a do punktu B. Poza tym wg mnie ważne jest też to, że puszczając linię w taki sposób ( by autobusy przyjeżdżały na pętlę w Cieciszewie względnie w tym samym momencie i odjeżdżały z niej też równo), zapewniamy dzieciom dojeżdżającym do szkoły podstawowej w Słomczynie komfort, że jadąc z PArceli przystanek do Cieciszewa, przesiadają się w Cieciszewie w busa do Słomczyna, a nie jadą na około przez Konstancin i Czarnów do Słomczyna, bo zakładam, że dzieci z PArceli też uczęszczają do tej szkoły? Taki moje zdanie.

Generalnie pomysł dobry i popieram, lecz z tym zaznaczeniem co powyżej, ale może się jeszcze ktoś ustosunkuje do tego?Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-07-06 00:26 przez Mario.

--
Re: KOMUNIKACJA busikowa na wspólnym bilecie, zob s.27
Autor: czaknoris (IP zapamiętane)
Data: 06.07.2011 - 00:25:47

[quote Tomasz Zymer]Przetarg będzie na uruchomienie komunikacji od 1 września, bo do 15.08 ZTM nie zdąży.[/quote]

A zmiany tras 710 i 724 od kiedy?


[quote Tomasz Zymer]Niestety burmistrz nie posiada szczegółowych informacji w sprawie brakujących przystanków przy Aurze oraz koło ronda Mirkowska / Bielawska (w związku z tą sprawą zwrócę się zatem do Wydz. Dróg Gminnych).[/quote]

To kto ma je posiadać...?

Na Bielawskiej budowa przystanków, to tylko i wyłącznie (no może "prawie") sprawa gminy, bo to gminna droga.
Na drodze 721 przed rondem (lub za) miejsce na przystanki dla linii 724 jest, ale to droga wojewódzka, a tu już trzeba prosić MZDW o zgodę.
Można było zatoki wybudować przy okazji przebudowy 724, ale temat został przespany bo nikt nie pomyślał o potencjalnych potrzebach w niedalekiej przyszłości.

Przystanki na Mirkowskiej zależą od Powiatu, ale i tak fizycznie musi je wybudować gmina. "Chcecie przystanków, to je sobie wybudujcie" - odpowie Starosta.
Tu znowu nikt nie pomyślał przy II etapie przebudowy Mirkowskiej, bo można było zatoki zrobić w trakcie prac, ale "przy okazji" zajęto się tylko przejazdem kolejowym.

--
Re: KOMUNIKACJA busikowa na wspólnym bilecie, zob s.27
Autor: Mario (IP zapamiętane)
Data: 06.07.2011 - 00:30:36

[quote czaknoris]

Przystanki na Mirkowskiej zależą od Powiatu, ale i tak fizycznie musi je wybudować gmina. "Chcecie przystanków, to je sobie wybudujcie" - odpowie Starosta.
Tu znowu nikt nie pomyślał przy II etapie przebudowy Mirkowskiej, bo można było zatoki zrobić w trakcie prac, ale "przy okazji" zajęto się tylko przejazdem kolejowym.[/quote]

A moze by spróbować aneks do przetargu wygranego przez Falbruk na nakładkę na Mirkowską, by przy okazji zrobili zatoczki koło przejazdu kolejowego? Jeśli oczywiście tam można je zrobić formalnie. No i to moje gdybanie, ale pewnie na wykonanie takiej zatoczki trzeba projekt, który pewnie się robi miesiącami i miesiącami uzyskuje pozwolenia?

--
Re: KOMUNIKACJA busikowa na wspólnym bilecie, zob s.27
Autor: czaknoris (IP zapamiętane)
Data: 06.07.2011 - 00:39:47

Falbruk działa (tzn. ma działać) na zlecenie Powiatu, więc udzielenie zamówienie dodatkowego (wątpię, żeby zamawiający próbował podciągnąć to pod zamówienie dodatkowe) wymagałoby podpisania, przez Gminę, porozumienia z Powiatem (finansowanie). Podpisanie porozumienia jest możliwe po uchwale RM.
Powiatowi te przystanki potrzebne nie są, więc oni nie będą nic robili w tym kierunku. Jak gmina będzie chciała to pewnie dostanie zgodę, żeby je wybudować samodzielnie (za swoje pieniądze).

Od strony formalnej, być może (to trzeba sprawdzić), udałoby się na zgłoszenie (bez pozwolenia na budowę, ale pewnych formalności trzeba dopełnić).


Podejrzewam, że w gminie nikt w ogóle nie myśli o budowaniu zatok, wiatach i zorganizowaniu przystanków tak jak należy.Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-07-06 00:42 przez czaknoris.

--
Re: KOMUNIKACJA busikowa na wspólnym bilecie, zob s.27
Autor: Mixiorek (IP zapamiętane)
Data: 06.07.2011 - 08:22:18

[quote czaknoris]Podejrzewam, że w gminie nikt w ogóle nie myśli o budowaniu zatok, wiatach i zorganizowaniu przystanków tak jak należy.[/quote]

Dokładnie. Po co myśleć o czymś co urzędnikowi, władzy i tak się nie przyda bo i tak nie korzysta z komunikacji miejskiej... żeby problem rozwiązać najczęściej musi on zaboleć..

--
Re: KOMUNIKACJA busikowa na wspólnym bilecie, zob s.27
Autor: daru (IP zapamiętane)
Data: 06.07.2011 - 10:26:03

[quote Tomasz Zymer]Dziś na posiedzeniu Komisji Budżetu, burmistrz zaproponował następujące rozwiązanie kwestii [b]linii busikowej L do Parceli / Obór[/b]: przedłużenie linii Czarnów-Cieciszew tak, żeby powstała linia okrężna...[/quote]

Trochę chęci,zrozumienia, wsparcia niektórych radnych,zangażowanie sołtysa, mieszkańców i mamy kompromis. Nie jest to może optymalne rozwiązanie ale cieszy, szczególnie zmiana stanowiska burmistrza. Lepszy rydz niż nic :)

--
Re: KOMUNIKACJA busikowa na wspólnym bilecie, zob s.27
Autor: Mario (IP zapamiętane)
Data: 06.07.2011 - 11:15:32

Oczywiście, że to nie optymalne rozwiązanie, ale kompromis taki, by wilk był syty i owca cała, a więc jak się chce to można.

--
Re: KOMUNIKACJA busikowa na wspólnym bilecie, zob s.27
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 06.07.2011 - 15:31:49

[quote=Można było zatoki wybudować przy okazji przebudowy 724, ale temat został przespany bo nikt nie pomyślał o potencjalnych potrzebach w niedalekiej przyszłości.][/quote]


Może to i lepiej, bo wybudowaliby zatoczki na środku jezdni - tak jak latarnie na chodnikach.

Jakaś jest moda na stawianie latarni na środku - od dawna. Wczoraj jechałam Prusa, Chylicką i tam stoją to bliżej jezdni to dalej ale zawsze blisko środka. Jeszcze jak się doda idiotycznie postawione znaki, to się wózkiem nie przejedzie ani nawet rowerem

--
Re: KOMUNIKACJA busikowa na wspólnym bilecie, zob s.27
Autor: Artek_Bartek (IP zapamiętane)
Data: 06.07.2011 - 20:49:00

[quote]Cytat:
czaknoris
Podejrzewam, że w gminie nikt w ogóle nie myśli o budowaniu zatok, wiatach i zorganizowaniu przystanków tak jak należy.

Dokładnie. Po co myśleć o czymś co urzędnikowi, władzy i tak się nie przyda bo i tak nie korzysta z komunikacji miejskiej...[/quote]

mieszkańcy Łęgu składali już dawno temu pismo, by na przystanku drzewiej zwanym 'czarna droga' wiatę postawić... od dawna nie dało się tego wyegzekwować...a wystarczyłoby dać jakąkolwiek wiatę 'z odzysku'...
a na całej planowanej trasie busików po wsiach nadwiślańskich jest to jedyny przystanek bez jakiejkolwiek wiaty!
drzewiej podobno urzędnicy pytali 'a ilu ludzi tu wsiada?'... a ja pytam 'jakie to ma q...rcze znaczenie?!'

--
Re: KOMUNIKACJA busikowa na wspólnym bilecie, zob s.27
Autor: czaknoris (IP zapamiętane)
Data: 07.07.2011 - 01:45:50

Może nie tyle ilu wsiada, co ważniejsze kto wsiada.

Gdyby padła odpowiedź, że dzieci księdza, albo córka dyrektora GSu, to i wiata by się znalazła.
A jak sam ksiądz proboszcz by wsiadał, to pewnie zostałaby wybrukowana droga do przystanku (ale tylko od strony plebanii).

--
Re: KOMUNIKACJA busikowa na wspólnym bilecie, zob s.27
Autor: Mario (IP zapamiętane)
Data: 07.07.2011 - 22:32:34

CZy wiemy coś nowego po dzisiejszej komisji ładu? Niestety mimo chęci szczerych nie dotarłem, bo nie dane mi było urwać się z pracy, dlatego pytam tych, którzy byli obecni.

--
Re: KOMUNIKACJA busikowa - planowane trasy
Autor: Klaudiusz (IP zapamiętane)
Data: 08.07.2011 - 07:24:40

Komisja przegłosowała
1) nową linię 7** z Wilanowa do Brześc (może do GK, ale to zależy od gminy GK)
2) nową linię L** busikową Gassy-CIszyca-Opacz-Habdzin-Mirków-Bielawa i z powrotem
3) nową linię L** busikową Cieciszew-Parcela-Obory-Konstancin-Jeziorna-Pułaskiego-Chylicka-Czarnów-Skolimów-Borowina-Kawęczynek-Słomczyn-Cieciszew

szczegóły po sprawdzeniu tras i rozpisaniu przetargów. Wg słów p.burmistrza, jest jeszcze szansa na rozpoczęcie tych kursów od 1 września, jeśli nie będzie problemów z ZTM i przetargami.Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 2011-07-08 09:43 przez Klaudiusz.

--
Re: KOMUNIKACJA busikowa na wspólnym bilecie, zob s.27
Autor: Mario (IP zapamiętane)
Data: 08.07.2011 - 07:50:24

w tej ostatniej to chyba powinno być Borowina-Kawęczynek-Słomczyn-Cieciszew? Bo jakoś o L przez Kawęczyn mowy dotąd nie było;P

Poza tym zmartwiło mnie określenie jest jeszcze szansa... czyżby to już asekuracja, że jakby się nie udało, to znów przeniesiemy termin...bez jaj...Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-07-08 07:51 przez Mario.

--
Re: KOMUNIKACJA busikowa na wspólnym bilecie, zob s.27
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 08.07.2011 - 09:02:03

wspaniale - po 30.latach doczekałam, ze sobie pojadę nad Wisłę lub do Czarnowa. Już nie powiem o odciętych od świata mieszkańcach wsi, którym aż do teraz żaden niedorajda burmistrz nie potrafił tego załatwić.

--

Idź do strony: <--|<-...2425262728293031323334-->
Bieżąca strona: 32 z 34Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.