Forum Konstancina

Akcja: Fora::Wątki

Idź do strony: <--|<-...3334353637383940414243-->
Bieżąca strona: 41 z 43
Re: DROGA 724- Remont trwa
Autor: Mixiorek (IP zapamiętane)
Data: 19.07.2011 - 20:41:47

"Wyrok na wąskie gardło w Powsinie
Konrad Majszyk 19-07-2011, ostatnia aktualizacja 19-07-2011 19:12

Lada dzień drogowcy zaczną poszerzać ul. Drewny na granicy Powsina i Konstancina. Po miesiącach prób warszawscy i mazowieccy drogowcy zaczęli wreszcie współpracować.

Wykonawca wejdzie na plac budowy w ciągu najbliższych dni. Prace przy poszerzaniu 150-metrowego odcinka ul. Drewny potrwają ok. dwóch tygodni – mówi rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych Małgorzata Gajewska.

Wykonawcą został wskazany bez przetargu budżetowy Zakład Remontów i Konserwacji Dróg. Szacowany koszt prac to ok. ok. 1 mln zł. Nie ma jeszcze zatwierdzonego projektu organizacji ruchu. Nie wiadomo, jak poważne będą utrudnienia dla kierowców.

[...]"

http://www.zw.com.pl/artykul/617108_Wyrok-na-waskie-gardlo-w-Powsinie.html

--
Autor: Bogusław Komosa (IP zapamiętane)
Data: 19.07.2011 - 21:19:48

1 mln to nie pomyłka?Droga ul.Mirkowska ma kosztować 900 tyś zł.Tam jest trochę więcej niż 150 m.Rozumiem,że w Warszawie koszty są najwyższe.

--
Autor: Mixiorek (IP zapamiętane)
Data: 19.07.2011 - 21:25:05

[quote Bogusław Komosa]1 mln to nie pomyłka?Droga ul.Mirkowska ma kosztować 900 tyś zł.Tam jest trochę więcej niż 150 m.Rozumiem,że w Warszawie koszty są najwyższe.[/quote]

Robi to spółka miejska bez przetargu, oni mają koszty....
900 tyś to szacunek kosztorysowy za odcinek most na Jeziorce - Wojska Polskiego? Zakończono już uzupełnianie dokumentacji? Jest już prawidłowa kanalizacja, odwodnienie i mostek obok kościoła?

--
Autor: Tomasz Zymer (IP zapamiętane)
Data: 19.07.2011 - 21:47:39

Dziękuję w imieniu swoim i innych radnych osobom, które angażując prasę, media, polityków sprawiły, że jak się wydaje "wąskie gardło" zniknie i będziemy mieli...

...właśnie - co będziemy mieli? Kolejne 1200 metrów "gierkówki" kończące się w martwym punkcie (no chyba, że awansujemy ulicę Mirkowską do rangi stałej obwodnicy wewnętrznej miasta).

Niewątpliwie powstanie tych 1200 metrów uatrakcyjni natomiast w pewnym stopniu Mirków jako lokalizację dla potencjalnych baz przeładunkowych i logistyki (zgodnie z planem Metsy), które powstaną, jeśli władz miasta nie stać będzie na radykalny program zmiany zagospodarowania terenu podjęty we współpracy z właścicielami. Nie muszę chyba nikogo przekonywać, że dla rozwoju uzdrowiska i miasta-ogrodu wprowadzanie zwiększonego ruchu do centrum korzystne nie jest, podobnie jak bardzo niekorzystne byłoby przemysłowo-logistyczne zagospodarowanie schedy po papierni. Przebudowana droga chwilowo poprawi w jakimś stopniu dojazd do miasta, ale [b]zwiększenie tranzytu i ruchu ciężarowego szybko może zatrzeć korzyści z tej przebudowy[/b].

A przypomnę, że Konstancin zaczynał jako wzorcowo zaplanowana osada z połączeniem kolejowym od Parku Zdrojowego do samego centrum Warszawy w 40 minut, osada, której [b]centrum było początkowo całkowicie wyłączone z ruchu samochodowego[/b]. Teraz po 114 latach nasze ambicje ograniczają się do walki o zamianę kolejnych ciasnych uliczek: Kołobrzeskiej, Literatów z przebiciem przez rezerwat pod skarpą (z programu wyborczego obecnego burmistrza), Wczasowej i Opieńki, dróg przywałowych - w trasy samochodowe na Warszawę, co sprawi, że stopniowo nawet najpiękniejsze i najcenniejsze zakątki gminy zamienią się w tranzytowe piekiełka. [b]Skurczyły nam się zdecydowanie ambicje: nie wierzymy już ani w szybki i wygodny transport autobusowy do metra, ani w połączenie kolejowe, ani w projekt szwedzki, ani w bliską perspektywę obwodnicy.[/b] Nic się nie da - brak środków, brak współpracy. [b]Za to wierzymy w trwałą prowizorkę.[/b]

Szczerze mówiąc, nie dla mnie taka planistyka.

W każdym razie zupełnie szczerze gratuluję determinacji tym, którzy o te 150 i te 1200 metrów walczyli, nawet, jeśli z uporem maniaka będę powtarzał, że NIE TĘDY DROGA. Nie tędy droga, panowie i panie, do Warszawy. Chociaż te 1200 metrów oczywiście się przyda - pytanie, czy tylko mieszkańcom.

--
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 19.07.2011 - 22:09:57

I tak źle, i tak niedobrze.
Proponuję, żeby radny/radni położyli się w jeszcze istniejących krzakach na scheckpoincie i darli szaty "nie damy budować drogi, bo nas najadą...." kosmici(!?)

--
Autor: trener (IP zapamiętane)
Data: 19.07.2011 - 22:22:17

Poszerzenie drogi w Konstancinie, to istotnie pomysł fatalny. Fatalny - o ile nie zostanie uzupełniony obwodnicą. Zgadzam się w pełni z radnym Zymerem - nie tędy droga. To jest po prostu rozjeżdżanie miasta bez oglądania się na cokolwiek innego niż jakaś pseudopoprawa przepustowości na kilkuset metrach.

http://www.radiownet.pl/republikanie/trener

--
Data: 19.07.2011 - 22:23:16

Przecież napisałem - dobrze, że jest te dodatkowe 1200 m. Źle, że nie potrafimy dogadać się z marszałkiem województwa w sprawie tranzytu i źle, że sprawa zagospodarowania Mirkowa nadal pozostaje wyłącznie tematem informacyjnych spotkań burmistrza z zarządem Metsy. w sytuacji, kiedy losy całego terenu mają się zdecydować w ciągu kilku do kilkunastu miesięcy.

Bardzo proszę o czytanie dokładne tego, co piszę, nie emocjonalne :) A jeśli na jesieni tranzyt ulicami Warszawską, Wilanowską, Pułaskiego nie zostanie ograniczony przez województwo, to zgadłaś, Maniu, położymy się - tylko nie w krzakach, a na rondzie. Taki prezent wyborczy dla naszych sprzymierzeńców z warszawskiego PO :);)

--
Autor: Artek_Bartek (IP zapamiętane)
Data: 19.07.2011 - 23:18:53

ja chciałbym tylko zapytać co w kwestii natężenia rauchu zmieni dodanie tego kawałka dwupasmówki?
na ile realne jest ograniczenie całkowite tranzytu przez Konstancin? i na ile na to ma wpływ aktualna przebudowa 724?
już w trakcie kampanii Burmistrz słusznie mówił, że to poszerzenie przeniesie problem korków bliżej centrum...
niezależnie jak nowa organizacja ruchu, prawoskręty, sygnalizacja świetlna itd. itp. wpłyną na płynność ruchu (raczej zdecydowanie pozytywnie!) od dawna wiadomo jest, ze jedynie budowa obwodnicy pomóc nam może...
i tu rodzi się pytanie - co konstancinskie koło PO zrobiło, by lobbować za tą inwestycją w bliżej określonej perspektywie?

--
Data: 19.07.2011 - 23:42:50

Co koło PO zrobiło w tej sprawie - nie wiem, zapytam. Jestem członkiem klubu radnych, nie koła. Termin budowy obwodnicy się nagle odsunął trzy lata temu i jest bardzo prawdopodobne, że była to decyzja polityczna, choć oczywiście kasy brakuje. Polityczna nie w tym sensie, że jakiś lokalny działacz mieszka na trasie obwodnicy, tylko w sensie tego, że Konstancin jest niestety drogim ciasteczkiem, które wszystkie kolejne elity chętnie by zjadły i w związku z tym prowadzi się podchody takie, jak znana wszystkim sprawa zmiany ustawy sejmowej na jednostkowe zamówienie (Łąki Oborskie). O prawdopodobnych naciskach w sprawie planów miejscowych w przededniu prywatyzacji spółki UKZ oraz jawnym pogwałceniu KPA przez wojewodę w sprawie wytwórni mas już tylko napomykam.
Pan marszałek obiecał, że na czas przebudowy drogi nr 724 zostanie wprowadzony zakaz tranzytu powyżej 10 ton przez Konstancin, były też sugestie, żeby po remoncie drogi zakaz ten wprowadzić na stałe. Pierwszej części obietnicy nie dotrzymał, teraz jest moment, by upomnieć się o drugą. Moment dogodny, bo w sierpniu oddają nowy most, a wkrótce potem wybory. Zawsze lepiej PRZED niż PO ;):), jeśli już wspominamy tu o PO.
Co do natężenia ruchu, to każdy nowy odcinek wielopasmówki generuje dodatkowy ruch na tym kierunku, to prawidłowość, którą na Zachodzie odkryto już w latach 1950-tych. Nie byłoby w tym nic złego, jeśli będzie to nasz ruch lokalny, a nie tranzyt, szczególnie ten cięższy.

--
Data: 19.07.2011 - 23:56:53

[quote]Co do natężenia ruchu, to każdy nowy odcinek wielopasmówki generuje dodatkowy ruch na tym kierunku, to prawidłowość, którą na Zachodzie odkryto już w latach 1950-tych[/quote]
tyle, że na tzw. zachodzie prawidłowością raczej było oddawanie odcinków dróg znacznie dłuższych niż to co my uważamy za wielkie szczęście po kilkudziesięciu latach oczekiwań!
moim zdaniem ten krótki odcinek nie spowoduje, że nagle wszyscy uznają, że to najlepsza droga np. z północy na poludnie..

odnośnie zaś polityki, o której wspominasz...ona nie jest na moje nerwy :(
jeśli faktycznie by było tak, że jakiś lokalny partyjny kacyk nie działa na rzecz istotnej społecznie sprawy w myśl swego partykularnego interesiku to...świadczyłoby o totalnym upodleniu tegoż...zwłaszcza, gdyby okazało sie, że mieszkanie na trasie obwodnicy pobudował z pełną świadomością, że będzie tam przebiegać...

--
Data: 20.07.2011 - 00:16:43

[offtopic]
No ale ja napisałem wyraźnie, że jeśli są jakieś polityczne motywy opóźnienia budowy obwodnicy, to nie wynikają one z miejsca zamieszkania tej czy innej osoby z koła PO. Przeceniasz wpływy tego gremium. Warszawa rozwiązała poprzednie koło (są krańcowo różne wyjaśnienia tej decyzji), powstała luka i w tę lukę weszło kilku lokalnych działaczy, licząc, że pod egidą partyjną łatwiej zrealizują swój program. Jaki to program - można przeczytać w skrócie na moim blogu: http://tomaszzymer.blogspot.com/p/program-koa-po-w-konstancinie.html . Tyle, że niekoniecznie jest to program warszawskich elit dla naszej gminy.
[/offtopic]

Nie jest do końca prawdą, że mieszkańcy Parceli i Cieciszewa byli przed 2006 rokiem w pełni świadomi, jaki przebieg obwodnicy zostanie zapisany w "eksterytorialnym" planie miejscowym. Była generalna koncepcja przebiegu obwodnicy, ale nikomu w 700-letniej wsi nie przyszło do głowy, że ma ona przejść 20 metrów od linii istniejącej zabudowy i przez środek miejscowości, nie mówiąc już o mogile powstańców - w końcu łatwo byłoby uszanować taki symbol narodowy, to nie jest tylko pomnik, to jest rzeczywiste miejsce spoczynku. O sto, dwieście, trzysta metrów na wschód nadal są puste pola. Było arogancją tak planować bez uwzględnienia interesu lokalnej społeczności (pod ostatnimi wnioskami mieszkańców jest sto kilkadziesiąt podpisów). Kiedy MZDW będzie uzgadniał szczegółowo przebieg obwodnicy, temat zapewne wróci, bo obowiązuje wariantowość. Ja akurat życzę mieszkańcom uzyskania drobnych korekt trasy na tym odcinku, o ile tylko nie opóźni to istotnie budowy.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-07-20 00:27 przez Tomasz Zymer.

--
Autor: Shaggy (IP zapamiętane)
Data: 20.07.2011 - 08:12:04

No a ja będę odmienny i nie krytykuje powiem co mi się najbardziej spodobało np rondo na Jeziornie dobry pomysł był z przebudową . No pod warunkiem że ludzie się będą stosować do przepisów . Bo wjeżdżając od strony piaseczna na rondo widać że ktoś już testował nie tylko nawierzchnie ale również jakość swoich opon :)

--
Autor: pionek AGORY (IP zapamiętane)
Data: 20.07.2011 - 09:09:26

na obecną chwilę wolę prowizorkę w postaci poszerzonej ulicy niż czekanie w nieskończoność na ową kolej czy tez obwodnicę. Panie Tomaszu,niech Pan powie pasażerom wypełnionego po brzegi 710 dojeżdżającym codziennie z Konstancina do Wilanowskiej ponad godzinę w jedną stronę aby poczekali jeszcz 30 lat na kolej...
Jeśli się daje pozwolenie na budowę nowych osiedli, odrolnienie gruntów, to należy też zapewnić odpowiedni dojazd do tych domostw. Tylu mieszkańców nie znajdzie pracy na terenie gminy.
Ja też bym chciał aby Konstancin był zieloną enklawą... ale przy obecnych warunkach chciałbym też normalnie żyć, a nie spędzać drugą połowę etatu na dojazdach. Niestety,nie ma już hrabiego Skórzewskiego... Pan jest jeszcze idealistą(z czego się cieszę,w radzie potrzebne są takie osoby), ja już niestety w idealizm nie wierzę patrząc na ostatnie 20 lat Konstancina...

--
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 20.07.2011 - 09:45:27

[quote=trener
Poszerzenie drogi w Konstancinie, to istotnie pomysł fatalny. Fatalny - o ile nie zostanie uzupełniony obwodnicą.][/quote]

[quote=Tomasz Zymer
Co koło PO zrobiło w tej sprawie - nie wiem zapytam][/quote]

starało sie aby obwodnicy nie było, żadnych innych starań o cokolwiek nie było widać

--
Autor: ola (IP zapamiętane)
Data: 20.07.2011 - 09:48:51

[quote Tomasz Zymer] (...) prawidłowość, którą na Zachodzie odkryto już w latach 1950-tych. (...)[/quote]

wiele oczywistych oczywistości odkryto i wzięto pod kontrolę - to się nazywa cywilizacja. Przed nami dłuuuuuga droga (tao), bo na razie siedzimy w bagnistych chaszczach.
Gminie nie wolno tknąć zapaskudzonych kanałów, bo powiatowe, chociaż powiat tez ich nie tyka. Ciekawe, z której kieszeni idą pieniądze za odszkodowania za ten kompetencyjny ping pong

--
Data: 20.07.2011 - 10:10:51

[quote Tomasz Zymer]Przecież napisałem - dobrze, że jest te dodatkowe 1200 m. Źle, że nie potrafimy dogadać się z marszałkiem województwa w sprawie tranzytu i źle, że sprawa zagospodarowania Mirkowa nadal pozostaje wyłącznie tematem informacyjnych spotkań burmistrza z zarządem Metsy. w sytuacji, kiedy losy całego terenu mają się zdecydować w ciągu kilku do kilkunastu miesięcy.

Bardzo proszę o czytanie dokładne tego, co piszę, nie emocjonalne :) [/quote]

Ależ w moim wpisie nie ma zasadniczo specjalnych emocji. A zdaje mi się, że radny Zymer zaczyna przeczyć samemu sobie, byle tylko nie zgodzić się z tym, co napisał ledwie kilka postów temu, a z czym zgodził się trener. Podejrzane :)

To w końcu panie radny - jak to jest wg Pana - dobrze, że powstała ta droga, czy nie dobrze? Wg mnie ona nie ma najmniejszego sensu, jeśli popatrzymy na uzdrowiskowy aspekt naszego miasta. Bez obwodnicy.

--
Data: 20.07.2011 - 10:47:23

[quote]Ja akurat życzę mieszkańcom uzyskania drobnych korekt trasy na tym odcinku, o ile tylko nie opóźni to istotnie budowy.
[/quote]
mam wątpliwości, czy możliwe jest nieopóźnianie obudowy przy jednoczesnej zmianie planów...
przebieg obwodnicy wpisany była zdaje się już w plany Parceli z 1996 roku...
[quote] Było arogancją tak planować [/quote]
czy znasz w kraju drogę, której zaplanowanie przeszło bez kontrowersji?
czy ludzie wierzący nie akceptują przeniesienia mogił w inne miejsca?
ponieważ nie wszystko da się wybudować 'u sąsiada' to mamy drogi jakie mamy...
[quote]pod ostatnimi wnioskami mieszkańców jest sto kilkadziesiąt podpisów[/quote]
pytanie, czego tyczył wniosek? drobnej korekty? czy totalnej likwidacji?
do planu uchwalonego w 2006 roku było bodaj 350 uwag (jak było 6 osób w jednym domostwie to każdy składał uwagę, do której Burmistrz się musiał sie ustosunkowywać a Rada musiała głosować)... tylko...pamiętasz protesty mieszkańców Grapy by obwodnicę jak najszybciej robić?
Medal ma zawsze 2 strony...i nie da się zadowolić każdego...
generalnie mam wrażenie, graniczące z pewnością, że jakikolwiek wariant nie zostanie wybrany zawsze będzie ktoś protestował...ale obwodnica powstać musi!

--
Data: 20.07.2011 - 12:18:30

[quote trener][quote Tomasz Zymer]Przecież napisałem - dobrze, że jest te dodatkowe 1200 m. Źle, że nie potrafimy dogadać się z marszałkiem województwa w sprawie tranzytu i źle, że sprawa zagospodarowania Mirkowa nadal pozostaje wyłącznie tematem informacyjnych spotkań burmistrza z zarządem Metsy. w sytuacji, kiedy losy całego terenu mają się zdecydować w ciągu kilku do kilkunastu miesięcy.

Bardzo proszę o czytanie dokładne tego, co piszę, nie emocjonalne :) [/quote]

Ależ w moim wpisie nie ma zasadniczo specjalnych emocji. A zdaje mi się, że radny Zymer zaczyna przeczyć samemu sobie, byle tylko nie zgodzić się z tym, co napisał ledwie kilka postów temu, a z czym zgodził się trener. Podejrzane :)

To w końcu panie radny - jak to jest wg Pana - dobrze, że powstała ta droga, czy nie dobrze? Wg mnie ona nie ma najmniejszego sensu, jeśli popatrzymy na uzdrowiskowy aspekt naszego miasta. Bez obwodnicy.[/quote]

O tych emocjach - to było do Mani, nie do trenera.
Co do tego, czy poszerzony fragment drogi jest z korzyścią dla miasta: może nieprecyzyjnie napisałem. Dla mieszkańców np. dojeżdżających autobusami (jak Pionek Agory napisał) to dobrze, bo będą nieco krócej stać w korkach. Przynajmniej przez jakiś czas, tzn. dopóki nie zwiększy się istotnie liczba pojazdów na Warszawskiej. Natomiast dla osób mieszkających blisko głównych ulic poszerzanie drogi przez centrum miasta oznacza w bliskiej perspektywie zwiększony ruch, hałas, zanieczyszczenia. Argument, że jak szybciej jedzie, to mniej zanieczyszcza, jest prawdziwy, ale tylko przy założeniu, że liczba pojazdów się nie zwiększa. Dlatego musimy wymóc na marszałku województwa wprowadzenie ograniczeń tranzytu - zgodnie z obietnicami - na stałe dla całego terenu gminy uzdrowiskowej.

--
Data: 20.07.2011 - 12:28:49

[quote Artek_Bartek]mam wątpliwości, czy możliwe jest nieopóźnianie obudowy przy jednoczesnej zmianie planów...przebieg obwodnicy wpisany była zdaje się już w plany Parceli z 1996 roku...[/quote]

1) Przebieg uchwalony w planie miejscowym sprzed czterech lat nie pokrywa się ze wstępnymi szkicami z lat 90-tych.
2) Władz wojewódzkich i MZDW w tej kwestii nie obowiązują plany miejscowe, tylko ustawowa procedura, a ta zakłada konieczność podania wariantów przebiegu.
3) Gmina liczy oficjalnie ok. 24 tys. mieszkańców, z tego kilka tysięcy dojeżdża do pracy w Warszawie (ja także, tyle że w ostatnim roku nieregularnie). Jeśli budując obwodnicę rozwalimy dorobek życia i uniemożliwimy normalną egzystencję kilkuset mieszkańcom, to czy to będzie cena do przyjęcia? I po co w ogóle taka cena, skoro obok są puste pola?

--
Data: 20.07.2011 - 12:46:16

[quote Tomasz Zymer] Dlatego musimy wymóc na marszałku województwa wprowadzenie ograniczeń tranzytu - zgodnie z obietnicami - na stałe dla całego terenu gminy uzdrowiskowej.[/quote]

Wg Pana oceny - jest to możliwe do wykonania? I jaką alternatywę będzie miał wtedy ów tranzyt?

--
Data: 20.07.2011 - 12:58:24

Słowo się rzekło, kobyłka u płota. Teraz się panu marszałkowi przypominamy i prosimy o spotkanie w tej sprawie. Jeśli do września nic na piśmie nie dostaniemy, planowałem rotacyjną (powtarzaną) akcję medialną na rondach - myślę, że mieszkańcy się włączą - pod hasłem "Tiry precz z uzdrowiska" z żądaniem realizacji obietnicy. Czy to poskutkuje - nie wiem, ale wiem, że "żeglować jest konieczne".
Alternatywy dla tirów - Puławska, trasa otwocka, Wał Miedzeszyński - to nie jest nasza sprawa. Naszą jest ograniczenie tranzytu przez uzdrowisko.

--
Autor: Hesia-Mela (IP zapamiętane)
Data: 20.07.2011 - 15:38:18

Jest jeszcze jeden sposób na tiry.

Muszę tu przytoczyć pewną historię. Moi znajomi wynieśli się z Warszawy w dziki las, przez który przechodzi asfaltowa i dość wąska droga, gdzie z trudem mijają się dwa samochody osobowe. Droga jest kręta, a teren pagórkowaty; żeby minąć się z autobusem, który 3 razy dziennie przejeżdża, samochód osobowy praktycznie musi zjechać na pobocze, a często nawet zatrzymać się. Droga ma charakter lokalny, z bardzo małym ruchem lokalnym (kilka samochodów na godzinę),do najbliższych miast po 12-14 km w każdą stronę.

Moi znajomi wielokrotnie byli zdziwieni, dlaczego nagle na takiej drodze pojawiają się pędzące tiry siejąc popłoch wśród spacerowiczów i wzrost ciśnienia krwi u kierowców zmuszonych minąć się z takim pojazdem.

Dopiero jeden z "miejscowych" wyjaśnił, że na głównej drodze: szerokiej, gładkiej jak stół szosie stoi patrol policji i kontroluje tiry. Woleli nadkładać około 10 km, żeby to ominąć.

--
Data: 20.07.2011 - 15:48:33

To kto się przebiera za policjanta? Może jakiś grafik ustalimy i rotacyjnie się pobawimy w taką tirołapkę? :)

--
Autor: Shaggy (IP zapamiętane)
Data: 21.07.2011 - 09:01:23

To jakiś czas temu ze 2 lata temu może mniej . Jadę 710 po godzinie 16 szczyt korków . Standardowo nie normalni ludzie pchali się lewym pasem po części wyłączonej z ruchu a po prawej stronie na poboczu czekała na takich szybki policja i kasowała kierowcy jadący wcześniej mało co się nie pozabijali żeby uciekać na prawy pas :) .Teraz będą mieli gdzie stanąć . W kierunku kcn jak jest zjazd w prawo ten zaraz za zwężeniem . A tak przy okazji zapytam po co jest zatoka prawie przy samym jeszcze zwężeniu jadą do Wawy ??

--
Autor: Mario (IP zapamiętane)
Data: 21.07.2011 - 10:06:36

To jest zatoczka dla autobusów i powstanie tam nowy przystanek PSE z tego co ja wiem

--
Autor: Bartek (IP zapamiętane)
Data: 21.07.2011 - 16:51:04

[quote trener]To kto się przebiera za policjanta? Może jakiś grafik ustalimy i rotacyjnie się pobawimy w taką tirołapkę? :)[/quote]

Kukła. Stara opowieść z Francji - facet postawił kukłe w mundurze, przestali mu na posesji parkować.

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

--
Data: 21.07.2011 - 22:37:52

Panie Tomaszu Zymer, proszę pokazać ten alternatywny przebieg obwodnicy, który jest w odległości 100 m od obwodnicy uchwalonej.Bardzo proszę,tylko szybko bo takiego terenu to nie ma.

--
Data: 21.07.2011 - 22:51:59

Do przeciwników przebudowy drogi 724.nie macie racji, chcecie wrócić do dziadostwa?Drogi wojewódzkie i krajowe wokół i w stolicy to wstyd i hańba dla odpowiedzialnych władz marszałkowsko-wojewódzkich.Wstyd panie Struzik, wstyd panie Kozłowski.Przejedźcie się po świecie cywilizowanym i zobaczcie jak żyją normalni ludzie,gdzie drogi są szerokie i niezniszczalne.Z prawdziwego asfaltu.
Minister Grabarczyk obciach polski./nie czepiam się przynależności partyjnej/.Niedługo mistrzostwa, bedzię wstyd i długi za najdroższe drogi i stadiony.

--
Data: 21.07.2011 - 23:30:17

Proszę bardzo - oto moje (orientacyjne) propozycje oparte na sugestiach mieszkańców.

PRZEBIEG OBWODNICY W ISTNIEJĄCYM PLANIE MIEJSCOWYM - linia czerwona
KRÓTSZY PRZEBIEG ALTERNATYWNY - linia niebieska
DŁUŻSZY PRZEBIEG ALTERNATYWNY - linia żółta
MOGIŁA POWSTAŃCÓW - ciemnoniebieski punkt
SPORNY ODCINEK - zaznaczony fioletowym konturem wzdłuż czerwonej linii

Mapa pokazuje zabudowę istniejącą w roku 2010, w tym obory w Goździach.

[img]https://lh5.googleusercontent.com/-CrUIWb2r3cI/TiigB2XBTXI/AAAAAAAAAQA/3raR95E539E/s1152/obwodnica%252520parcela%252520alternatywa%2525202.jpg[/img]

A tu te same przebiegi alternatywne na gminnej mapie zagospodarowania przestrzennego (obecnie planowany przebieg obwodnicy to niebieska przerywana linia). Przepraszam za niedoskonałe narzędzia graficzne.

[img]https://lh5.googleusercontent.com/-LFU6G4Ys88Y/Tiig6f8vzqI/AAAAAAAAAQk/zYKcVRZY1pM/s912/obwodnica%252520alternatywa%252520mapa%2525203.jpg[/img]

Zmieniany 4 raz/y. Ostatnio 2011-07-21 23:58 przez Tomasz Zymer.

--
Data: 22.07.2011 - 00:39:03

czy aby wariant zółty nie jest nazbyt po mokrym terenie? chyba nieakceptowalne ze względu na koszty..
wariant niebieski jest według mnie nazbyt kręty i nie rozumiem po co ma omijać obory (w sensie krowiego domostwa) a później wracać niemalże w miejsce czerwonego...być może wystarczyłoby nieco przesunąć to czerwone w lewo w strone niebieskiego, ale chyba nie tak bardzo przez las jak zaproponowałeś...
patrząc na gęstość zabudowy na mapie mam wrażenie, że nie mówimy o żadnym drastycznym cięciu wsi na pół...
w tym wszystkim istotne pewnie jest jeszcze dodatkowo jakie będą koszty wykupu gruntów w poszczególnych wariantach...

--

Idź do strony: <--|<-...3334353637383940414243-->
Bieżąca strona: 41 z 43

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.