Forum Konstancina

Akcja: Fora::Wątki

Idź do strony: 123-->
Bieżąca strona: 1 z 3
SĄSIAD - SĄSIADOWI - bank wzajemnych przysług
Autor: ninaone (IP zapamiętane)
Data: 10.02.2007 - 19:49:33

Witam

I na pocz�tek ewentualne przeprosiny je�eli narusz� jak�� cz�� regulaminu swoim postem! Mam nadzieje �e nie.. :-)

Ot� zainspirowa�a mnie moja przysz�a te�ciowa. Nale�y do Klubu Seniora (czy jak tam si� to nazywa dok�adnie) i uczestniczy juz w 2 kursach - jezyka niemieckiego i komputerowym. Oba s� organizowane praktycznie spo�ecznie - czyli wyk�adowcami s� poprostu inni emeryci.
Pomysla�am sobie (mo�e za duzo my�l� ? :-/) �e mo�na po raz kolejny wzi�� przyk�ad ze starszych i tego typu kurs zorganizowa� w�a�nie spo�ecznie :-) Mo�e znajdzie si� osoba ze znajomo�cia j�zyka angielskiego w stopniu wystarczaj�cym aby uczy� innych i zgodzi si� na prowadzenie zaj�� ? Oczywi�cie nie mam na my�li jaki� akcji charytatywnych :-) Zaj�cia mog�by by� odp�atne ale licz�, �e by�yby ta�sze ni� te wszystkie kursy :-)
Osobi�cie potrzebuje znajomo�ci jezyka aby poradzi� sobie z angloj�zycznymi stronami w internecie wi�c nie potrzebuje �adnego certyfikatu :-)

Mam nadzieje �e m�j pomys� nie bedzie Najgorszym Pomys�em �wiata :-)

Pozdrawiam i �ycze mi�ego dnia :-)

Ninaone

Zmieni�am tytu�, bo obejmuje szersze zagadnienie. Mysle �e s� w k-J osoby maj�ce wiedze w r�nych dziedzinach, sporo wolnego czasu i mo�e zechcia�y by si� podzielic swoimi do�wiadczeniami z innymi.
Bardzo dobry pomys�
pozdrawiam M

Zmieniany 8 raz/y. Ostatnio 2010-11-16 11:54 przez Bartek.

--
Re: Pomys na nauka jzyka angielskiego i nie tylko
Autor: ninaone (IP zapamiętane)
Data: 10.02.2007 - 22:43:55

..Bardzo dzikuj za dobre sowo! Nie miaam wspomnie o innych sferach ycia ale myle e jakby sie na spokojnie porozumie to naprawd bylibymy Niezalen Nacj Szkoln! Tylko dobra wola!

Jakby co - to ja COREL- praktykuj od wersji 3.0 ale poza 9 - moim zdaniem bez sensu. No ale co kto lubi :-)
Jeeli kto szuka wektorw - mam nadziej e pomog :-) Corel mnie cigle zaskakuje - mino tylu lat praktyki. I taki jego uroku :-)

W kadym razie myl e warto o tym pomyle. Jak wikszo z nas mam niewiele czasu wolnego ale myl e dla chccego... :-)Na przykad w przyjemnoci zamieni Corel na angielski bez certyfikatu :-D

Miego dnia :-)
Ninaone

--
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 10.02.2007 - 23:12:07

Kiedy byam wolontariuszk w fundacji zajmujcej si propagowaniem bezinteresownej pracy modziey (czyli wolontariatu), kto kiedy rzuci pomys eby nie tylko modzi pomagali starszym , ale take starsi modym i tak powstao "Pogotowie Naukowe". Nauczyciele - przewanie emeryci, a take studenci pomagaj osobom nie mogacym sobie poradzic w szkole, takie darmowe korepetycje. O dziwo znalazo sie duo osb chcacych niec bezinteresowna pomoc - cho wszyscy wiemy jakie emerytury maj nauczyciele, a studenci to tez biedny nard.

Mysl e i w K-J sa tacy fajni ludzie, zobaczymy?

Jeli nie znajda si nauczyciele, to moe trafi si starsze panie, ktre potrafi szy, szydekowa, wyszywa, poradzi jak upiec czy ugotowa pysznoci, albo panowie, ktrzy naucza jak si wbija gwodzie, eby nie po palcach, jak sklei model samolotu, jak pielgnowa ogrdek.

Prosze tutaj pisa kto by chcia "sprzeda" swoje umiejtnoci albo kto by chcial by nauczony.

Ninanoe dzikuje za pomys
M

Nie wiem czy tytu jest dostatecznie nony, prosze o propozycj

--
Autor: Zelazna Lejdi (IP zapamiętane)
Data: 12.02.2007 - 10:29:37

super pomys. Ja osobicie chtnie podszkole sie we wzorach szydekowych....ale te english.
Magda
a czego mogabym naucza? moze jak namalowa co na szkle.

--
Autor: bond (IP zapamiętane)
Data: 12.02.2007 - 10:37:22

mnie sie to kojarzy z "bankiem czasu" - dziala cos takiego w swiecie i w Polsce, jednostk "monetarn" jest 1 godzina, a zasad dziaania - wymiana przyslug. Moge pokonwersowac po ang

--
Data: 12.02.2007 - 12:08:22

konstancin.com nie ma lokalu wic musicie si jakos umawia w domach albo w parku - jak bezdie cieplej. Admin obieca specjalne okienko, tylko musi si obrobi po urlopie.

--
Data: 12.02.2007 - 12:10:50

park jest ok, ale moze dom kultury moglby nam udostepnic jakies pomieszczenia ??chociaz... taki "bank czasu" moe dziaa jako "latajacy uniwersytet"...

--
Data: 12.02.2007 - 12:53:09

Pomyl - moe w nowej filii KDK pzry Sobieskiego, a moe w ktrej szkole, albo w parafiach - kiedys byy salki katechetyczne, ktre teraz stoj puste, ale take zamys taki eby sasiedzi ssiadom na miejscu.

--
Autor: Obserwator2 (IP zapamiętane)
Data: 12.02.2007 - 16:21:18

Szykuje si sporo pomieszcze na ul. Rycerskiej. Tylko trzeba si naprawd zorganizowa i wymusi to na burmistrzu. Ja juz si pisz na angielski.
A pomys istotnie wietny.

--
Data: 12.02.2007 - 16:33:33

To wecie si chopaki za to, bo jak wystapi konstancin.com to powiedz a z jakiej paki do realu, a co innego jak wystapi mieszkacy.

--
Autor: ola (IP zapamiętane)
Data: 13.02.2007 - 16:04:17

oooo, i mona by rne przysugi wiadczyc sobie nawzajem, jakies kulinaria, komunikacja miedzyludzka (z malzonkiem, z dzieckiem, z rodzicem), pomoc w nauce, rekodzielo/rkoczyny, sport/wspolne spacery np. nordic walking (z kijkami na piechot), przyslugi ogrodnicze etc

--
Autor: Bartek (IP zapamiętane)
Data: 13.02.2007 - 19:04:06

[offtopic]
nordic walking si przyda na nieodnieonym KJ
[/offtopic]

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

--
Data: 13.02.2007 - 21:36:29

[quote Bartek][offtopic]
nordic walking si przyda na nieodnieonym KJ
[/offtopic][/quote]

jakie off topic !!! na temat jak najbardziej !!!!!!!!! to jest na topis o integracji spolecznosci lokalnej !!! moze okienko:
SSIAD - SSIADOWI
bank wzajemnych przysug

--
SSIAD - SSIADOWI -Bank wzajemnych przysug
Autor: Obserwator2 (IP zapamiętane)
Data: 14.02.2007 - 00:00:55

Oj Ola Twj pomys z ssiadami jest super..... " Nie da Ci ojciec nie da Ci matka..... no chyba ,e ssiad ssiadowi.... to ja si nie pisz.
A po nienych Bieszczadach lej na sercu......

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2007-02-14 00:23 przez mania.

--
Re: SSIAD - SSIADOWI - bank wzajemnych przysug
Data: 14.02.2007 - 07:49:53

mj udzia - wpaty:
* konwersacje ang
* konsultacje psychologiczne

wypaty:
* pomoc w plewieniu ogrodka
* pomoc w studiach nad weselnymi obyczajami osi

DO MODW:
mona zrobi jaks tabelk, w ktrej chtni wpisywaliby swoje pomysy ?

--
Autor: Bartek (IP zapamiętane)
Data: 14.02.2007 - 11:29:54

Poza forum, ale to jak ju bdzie wicej chtnych, to mona j skompilowa.

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

--
Data: 14.02.2007 - 11:31:49

[quote Bartek]Poza forum, ale to jak ju bdzie wicej chtnych, to mona j skompilowa.[/quote]

moe na glownej stronie ? tam gdzie uslugi, stowarzyszenia etc

--
Data: 14.02.2007 - 11:57:39

na gwnej stronie to moe zgin, a moe nastepne forum o tytule jw.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2007-02-14 12:44 przez mania.

--
Data: 14.02.2007 - 18:53:24

sdzc po frekwencji - moe nie byc tego problemu z lokalizacj....

--
Data: 14.02.2007 - 20:26:10

Poczekajmy - niech sie ludzie zorientuja co to jest...Moe jakas gazeta opisze t inicjatyw

--
Data: 15.02.2007 - 19:30:10

[quote mania](...)...Moe jakas gazeta opisze t inicjatyw[/quote]

oj, Maniu, lepiej eby nie opisywaa - bo co tu opisa ?? pomylaam, e np. ninaone przyszaby na angielskie kursa w jakies miejsce - i dopiero takie miejsce mogoby by sensownym zacztkiem. Bo co z tego, e ninaone dostarcza popytu, a ja - poday ?? przeciez nie bedziemy gadac w necie...

Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 2007-04-17 10:45 przez mania.

--
Data: 15.02.2007 - 19:54:30

A na skypie?

--
Data: 15.02.2007 - 20:01:47

[quote mania]A na skypie?[/quote]

nie posiadam

--
Autor: dziunia (IP zapamiętane)
Data: 17.02.2007 - 13:11:05

[color=#660066]jest cos takiego: http://www.bankczasu.org/
nawet ostatnio tam zagldaam, bo podobna inicjatywa powstaa na innym forum. ale nie wyglada to optymistycznie - bank danych nie jest aktualizowany od 2005 roku.
moze tutaj bdzie to wygldao lepiej, nie wiem. ale dla czerpania wzorcw strona jest jak najbardziej przydatna, mozna uczyc sie na ich bdach :)

pozdrawiam, pomys bardzo dobry, podejscie mam bardzo sceptyczne - chciaabym byc mio zaskoczona, ze jednak wypali.[/color]

--
Data: 17.02.2007 - 13:54:29

info z podanego linku

[b]Kiedy startuje bankczasu.org?[/b]

Z braku czasu ten serwis moe nigdy nie powsta. Jeli jednak zdarzy si cud i serwis ruszy - powiadomimy Ci o tym fakcie. Wystarczy wpisa swj adres email:

Warszawski chyba nie powstaa bo stronka sie nie otwiera, ale nie trac nadziei- moze jednak [b]nam[/b] sie uda

m

--
Data: 18.02.2007 - 00:56:07

nie wiem czy ruszy (chyba ruszy, ale nie dugo), par dni temu strona sie otwieraa i nawet osoby oferujce swoje usugi i swoje zapotrzebowanie na usugi byli zapisani, ale, jak wspomniaam wyzej, niestety, ostatnia aktualizacja sprzed 2 lat.

no to zobaczymy jak tu bdzie. (dlaczego jestem takim sceptykiem?)

--
Data: 18.02.2007 - 08:17:49

[quote dziunia]
no to zobaczymy jak tu bdzie. (dlaczego jestem takim sceptykiem?)[/quote]

a co Ty bys chciaa da i wzi ?

--
Data: 18.02.2007 - 19:29:49

[quote bond][quote dziunia]
no to zobaczymy jak tu bdzie. (dlaczego jestem takim sceptykiem?)[/quote]

a co Ty bys chciaa da i wzi ?[/quote]

no wasnie ja nadal nie jestem pewna. by moe.

[b]sorry, le przeczytaam ;) poniej jest odpowied[/b]

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2007-02-18 19:32 przez dziunia.

--
Data: 18.02.2007 - 19:30:54

co? nie mam pojcia, nie wiem czy w ogle odwayabym sie wzi udzia w takiej samopomocy

--
Data: 18.02.2007 - 22:19:46

Takie najprostsze, bo nie wiem Dziuniu ile masz lat i co umiesz

np.poczyta niedowidzcej babci ksik, przynie kulawej ssiadce buki, a co w zamian - moe jedna babcia poda rewelacyjny pzrepis na faworki, a druga pokae jak sie dzierga sweterek, a moe ktra zna jzyk obcy i pokonwersuje - niektre babcie maja dobra pami.

Albo - sasiad cos naprawia - widac ze sie mczy, bo nie mozna jednoczesnie trzymac wbijac gwodzie itp. Pomagasz mu a on ci daje w lecie wisienki.

Pzryklady mozna mnoy - tzreba si tylko rozejrzec i dostrzega.

Znowu taki jeden powie e mania poucza, naucza i td.
Nie to bylo moja intencj - dziel sie swoimi obserwacjami i doswiadczeniem jaki mi da wolontariat.

Chodzi o tworzenie wzajemnej wizi, bo jak mwia ludziska Konstancin to miasto sobkw. Mysle e dlatego tak sie le u nas dzieje, bo ludzie nie maja w sobie oparcia.

--

Idź do strony: 123-->
Bieżąca strona: 1 z 3

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.