Forum Konstancina

Akcja: Fora::Wątki

Idź do strony: <--12345-->
Bieżąca strona: 2 z 5
Re: Gastronomia konstanciska ......
Autor: Waldi (IP zapamiętane)
Data: 16.03.2007 - 08:45:55

I tylko tyle na temat gastronomii konstanciskiej .....

a co z Koomyj, z Dworem Artura i s chyba jeszcze jakie inne knajpy, cukiernie .. podzielcie si swoimi uwagami na temat innych miejsc...

--
Autor: ola (IP zapamiętane)
Data: 16.03.2007 - 08:52:31

czekoladowa uczta w Starej Papierni.., mniammm..., mozna komponowac wasne zestawy, ceny smakowite

--
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 16.03.2007 - 10:48:36

Niedawno otworzyl sie Blikle w miejscu barzo smakowitej kawiarni Wanilia - w St. Papierni. A Pijalnia czekolady - na pieterku tez w Paierni - to faktycznie mniam, mniam. Byl jakis czas temu watek o czekoladziarni.

Jeszcze jest maleki barek ale o adnym nastrojowym wnetrzu - w CKiR oraz troch wiksza Soneczna Zatoka z widokiem (z gry) na basen. Jak si czowiek wybryka lub wypluska to z przyjemnoci je, bo smacznie i nie drogo.

--
Autor: surfer1971 (IP zapamiętane)
Data: 19.03.2007 - 15:34:16

Wczoraj byem w pierogarni TYGIEL - NIE POLECAM NIKOMU.
Byem tam dwa razy (pierwszy i ostatni)
Wystrj tak jak kto ju napisa na trjk ale po widoku elewacji zewntrznej z odpadajcym tynkiem po wejciu do rodka i tak jest na plus.
W rodku przeraliwie zimno... wic przytulilimy si do kaloryfera ktry niestety te by zimny. Na nasze uwagi o tym e monaby zadba o ogrzewanie pani kelnerka powiedziaa e nie zaley to od niej a po za tym niedugo bdzie wiosna.
Przypomniao mi to znany cytat z "Misia" "jak jest zima to musi by zimno..."
Tak wic podczas caego obiadu przyodziani w kurtki moglimy wic podziwia nasze oddechy widoczne w formie kbw pary.
Ceny 12 z za pi pierogw (trzeba przyzna duych) aspiruj do lokalu o temperaturze conajmniej pokojowej.
Z piciu pierogw dwa byy samym ciastem z wod poniewa nadzienie ulotnio si w czasie gotowania.
ENADA.....

--
Autor: kosmo (IP zapamiętane)
Data: 20.03.2007 - 14:50:45

I tym aosnym postpowanie pierogarnia zawinie si za 2 miesiace ........

--
Autor: michaek (IP zapamiętane)
Data: 30.03.2007 - 14:41:11

Ja te byem w PIEROGANI TYGIEL. Nam si podobao i smakowao. Ruskie super. Gorco polecam. ona chwali pierogi ze szpinakiem.

--
Data: 03.04.2007 - 11:35:47

Jeli lubicie tradycyjn kuchni polsk, tusto i obficie to polecam jednak "Koomyj", tam naley jednak uda si lekko godnym.
Na pocztek serwuj czekadeko, ich wypieku chlebek , smalczyk i ogreczek lub latem warzywka do tego. Nie objada sie bo dania s due, sam si przekonaem.
Organki z modego warchlaka-czyli tzw eberka, nie do przejedzenia
Golonka, obfita porcja pysznego miska
Kaczka-polecam

s jeszcze inne dania np we czwartek wiee mule na dwa sposoby, polecam te w winie z czosnkiem ...

zawsze wychodz najedzony do blu....

a ceny s znone ...

--
Autor: BB (IP zapamiętane)
Data: 03.04.2007 - 15:00:31

Potwierdzam. Moja waga te potwierdza.
Niedawno przyjrzaem si Klaudiuszowi. Te - chyba (?) potwierdza.

--
Autor: Klaudiusz (IP zapamiętane)
Data: 03.04.2007 - 15:34:41

To nie od wizyt w Koomyji. Po prostu codziennie rano przed porannym prysznicem robi 400 skonw na brzuch. To wyczerpujce wiczenie, ale minie brzucha s po tym jak stal :P

--
Data: 04.04.2007 - 07:16:48

BB ! Bye w "Sarence" ??

--
Autor: trener (IP zapamiętane)
Data: 04.04.2007 - 11:22:38

a jak smakuje kebab na rondzie?

http://www.radiownet.pl/republikanie/trener

--
Data: 04.04.2007 - 11:31:13

Ja prbowaem pit (wielokrotnie :D ) i pki ciepa to palce liza. Podgrzewana nie smakuje :D

--
Autor: trener (IP zapamiętane)
Data: 04.04.2007 - 11:33:49

podgrzewane to nic nie smakuje tak jak wiee - za wyjtkiem bigosu.
w takim razie dzi chyba wyrusze na podbj pity. pita wysaem czas na pity...

http://www.radiownet.pl/republikanie/trener

--
Data: 04.04.2007 - 14:40:01

Swieoc i smak owego kebabu zaley od iloci klientw, trzeba sie przyglda i wyniucha

- chodzi o kebab, nie o klientw

Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 2007-04-04 14:47 przez mania.

--
Data: 12.04.2007 - 10:39:07

Kebaba nie jadem, raz tam wszedem i jako tako niesympatycznie odebraem to miejsce ....

Jeli kebab to tylko EFES w Warszawie , sa dwa jeden na Saskiej Kpie a drugi na Mokotowie, gorco polecam Pmisek Sutaski, pychotka

--
Data: 12.04.2007 - 10:40:57

Natomiast w restauracyjce wietnamskiej niedaleko ronda (schodkami w d si schodzi) jadem niez kaczk , z reguy unikam takich miejsc a tu byem mio zaskoczony....

--
Autor: kosmo (IP zapamiętane)
Data: 12.04.2007 - 14:34:04

Potwierdzam- wietnamska koo ronda jest ok. Juz wyrobili sobie renome, w tygodniu czeka sie nawet do 25 minut eby wziac danie na wynos. U moich znajomych cieszy sie powodzeniem kurczak po kantosku- bardzo smaczny, ja jasam makaron smazony z warzywami i krewetkami, ty dobre :)

--
Data: 12.04.2007 - 15:34:12

Moim ulubionym u "skosnookich" jezt ry smaony z kurczakiem, polecam te kaczk (dla oszczdnych kurczaka ;) ) na gorcym plmisku, ale to w lokalu. Nie na wynos.

edit: literwka ;)

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2007-04-12 15:39 przez Klaudiusz.

--
Autor: Bartek (IP zapamiętane)
Data: 12.04.2007 - 16:07:49

I doskonae maj kalmary. Jak kto lubi, oczywicie.

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

--
Pyszne NALENIKI
Data: 04.07.2008 - 22:46:01

Nasz barek nalesnikowy robi si coraz adniejszy i spory wybr rznych smakowitoci. tym sie rzni od Zdrojowej, w ktrej - jak zapowiadano zaraz po otwarciu mialy by cuda wianki, a co jest - lepiej nie mwi. Sprawa szeroko bya omawiana wtku Zdrojowa zabita pzrez uzdrowisko http://www.konstancin.com/forum/read.php?3,18681,page=1
Mam nadziej e barek z nalesnikami nie zostanie pochoniety przez sp. Uzdrowisko.

Bywam niezbyt czsto, ale zwykle jadam wspaniae nalesniki z serem Camembert i urawinami, nawet zrobilam foto, bo tak adnie wyglday
[img]http://img388.imageshack.us/img388/376/img0706mg9.jpg [/img]

----------------------
Podejrzliwych informuje e nie dostalam tych nalesnikw za darmo, bo zrobiam zdjcie. Sfotografowaam,bo ciesz sie e taki barek w K-J istnieje.

------------------------------------
na mapie gastronomicznej pojawi si grill-bar [i]Lente[/i] na ul Granicznej pomiedzy ul Oborska a Prusa. Jeszcze go nie zwiedziam

--
Re: Pyszne NALENIKI
Autor: Bartek (IP zapamiętane)
Data: 07.07.2008 - 09:37:24

A ja polecam grill-bar tu obok Parku. Sympatyczna obsuga, piwo dobre, jedzenie dobre, ceny dla ludzi. A dla dzieciarni jest troch piachu, zjedalnia i hutawka. W dodatku na wieym powietrzu, wic teraz, latem, to sama frajda si tam wybra.

Potrawy, jak to z grilla :) kiebasa, miso, do tego przyzwoity kebab, bardzo dobre surwki i frytki. Ze Zdrojow wygrywa o kilka dugoci, cenowo, klimatowo i caociowo.

I atwiej wjecha z wzkiem. Wiem, jestem ju nudny z tym wzkiem. Ale w tym mieci inwalidw i ludzi z dziemi jest duo. Szkoda, e wszyscy o tym tak czsto zapominaj.

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

--
Data: 07.07.2008 - 09:52:38

Odnotowaam sukces sp.uzdrowisko - zdjta zostaa zapyziaa, tablica, zapraszajca do uzdrowiskowego obiektu BIAY DOM, ktrej zdjcie powiesiam w watku: http://www.konstancin.com/forum/read.php?3,12954,page=2
Staram sie jak moge, moe jeszczeby uzdrowisko odmalowao wejscie do swojej siedziby - zdjecie te w tym watku, tylko nie pamietam na ktrej stronie.

Wracajc do watku prosze pisa gdzie sie warto wybrac, bo sezon w peni

--
Autor: szandi (IP zapamiętane)
Data: 24.08.2009 - 08:49:20

A ja nie polecam raczej baru " Piramida "- kebab w Jeziornie obok zakadu wulkanizacyjnego .Pan ktry przyrzdza kebaby czyni to bezposrednio po odoeniu
papierosa nie myjc rk . Potrawy znajdujce si w przeszklonej chodziarce wygldaj na mocno " zmczone " . Tylko jedna w barze , wsplna dla personelu i klientw toaleta. Jedno co tam mi sie podobao to ziele wok baru.

--
Autor: Pilzner (IP zapamiętane)
Data: 24.08.2009 - 09:14:53

Ja rwnie nie polecam... Nie miaem okazji tam je, bo zrezygnowaem oczekujc na askawe zainteresowanie moim losem, chocia poza trzema osobami z obsugi (byy za lad) bylimy w lokalu tylko ja i moja maonka... Ale wyduony czas oczekiwania na obsug, pozwoli dokadniej "rzuci" okiem w blisze i dalsze kty tego przybytku...

Ziele to zasuga poprzedniego waciciela, gdy jeszcze funkcjonowa tu pub. I chocia pub przyciga do specyficzn klientel (czsto bywali tam kibice by oglda wsplnie mecze) to byo w okolicy czyciej...

Teraz jest tam bardzo brudno. Dotyczy to zarwno wntrza lokalu jak i otoczenia!

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2009-08-24 09:17 przez Pilzner.

--
Autor: AK (IP zapamiętane)
Data: 25.08.2009 - 14:15:18

a dawniej to bywaooooooooooo. Dawny Wygon - to bya knajpka. Jak sie czowiek okciami opar o blat, to nie mia pewnoci, czy da si odlepi. A jakie grzane piwo - duy aluminiowy gar z piwem. Do gara wkadana bya grzaka. W samym, jak i wok przybytku mona bylo spotka jeziorniaskich aniow.

ps. a mimo to czuj do tego miejsca sentyment

--
Autor: smerfetka (IP zapamiętane)
Data: 26.08.2009 - 08:46:07

Ja nie wiem jak dawniej bywao , wie natomiast mj m ktry twierdzi e to nie jest ten sam lokal . Lokal o ktrym pisze AK spon by mniej wicej w poowie lat 90-tych .
Ale zasadniczo nie o tym chciaam pisa . Niestety docz do grona osb niezadowolonych , ot pewnego dnia skuszeni imponujca reklam lokalu postanowiam z mzem ,kebaba skosztowa . Na swoje , a bardziej na ma nieszczcie , ktremu zaserwowano w kebabie extra dodatek - larwy muchy plujki .
Znamienna bya reakcja obsugi ( kilka osb) ktra patrzc na te larwy twierdzia ze to my mamy omamy wzrokowe .
Wic jak to mwi , zjedlimy tam dwa razy -pierwszy i ostatni !

--
Data: 26.08.2009 - 10:24:16

konsument moe po prostu przestac konsumowa muchy plujki i inne dodatki i w ten sposb wykluczyc z rynku tfurczego kucharza, ale przecie jest tu jakis "sanepid" i inne urzdowe instancje, ktre powinny natychmiast zamkn takie paskudztwo ! Fuj !

--
Autor: AK (IP zapamiętane)
Data: 26.08.2009 - 11:53:30

[quote smerfetka]Ja nie wiem jak dawniej bywao , wie natomiast mj m ktry twierdzi e to nie jest ten sam lokal . Lokal o ktrym pisze AK spon by mniej wicej w poowie lat 90-tych .
[/quote]

zgadza si. Tamten usytuowany by bardziej w gbi - teraz tam bloki stoj

--
Autor: BB (IP zapamiętane)
Data: 26.08.2009 - 13:53:34

[quote]Potwierdzam- wietnamska koo ronda jest ok.[/quote] Cytat ten pochodzi z roku 2007. Niestety, moim zdaniem baaardzo si kolega nieduy od tego czasu popsu. Wszystkie dania smakuj tak samo ... (a moe mam co z kubkami smakowymi ? ;))

Moe skoro [quote]Juz wyrobili sobie renome[/quote] [b]przestao im zalee ?[/b]

--
Data: 26.08.2009 - 14:02:41

A ja prbowaem tego drugiego przedsibiorc ze wschodu obok urzdu. Smak zdecydowanie zrnicowany (jeli chodzi o rne potrawy) ale naduywa soli (albo glutaminianu :D)

--

Idź do strony: <--12345-->
Bieżąca strona: 2 z 5

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.