Forum Konstancina


Akcja: Fora::Wątki

Idź do strony: <--|<-...678910111213141516-->
Bieżąca strona: 15 z 16
Re: Remont Szkoły w Opaczy - groźba katastrofy budowlanej
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 11.06.2011 - 10:02:48

No może trochę dłużej - jak się szybko UMiG uwinie z wyborem wykonawcy. Miejmy nadzieję, że takowi się zgłoszą.

termin składania ofert 27 czerwca, termin wykonania prac 15 sierpnia

--
Re: Remont Szkoły w Opaczy - groźba katastrofy budowlanej
Autor: Artek_Bartek (IP zapamiętane)
Data: 11.06.2011 - 12:50:38

[quote]Spory zakres remontu do wykonania w miesiąc[/quote]
pozostaje wierzyć, że się uda...
a dodatkowo, że tenże zakres nie jest...za mały, by Gmina miała z tego budynku pożytek, kiedy (nie 'gdy'!) szkoła w Opaczy wróci na swoje miejsce...
poza generalnym remontem łazienek i posadzek zdecydowano się pozostawić instalację elektryczną (pamiętam jak obecny Dyrektor tej szkoły mówił, że jest ona w fatalnym stanie) oraz stare grzejniki a wszystko co stare...dwukrotnie pomalować..
oby tanio znaczyło w tym wypadku również dobrze...

--
Re: Remont Szkoły w Opaczy - groźba katastrofy budowlanej
Autor: czaknoris (IP zapamiętane)
Data: 11.06.2011 - 13:30:11

A ktoś wie jaki jest w ogóle plan względem dalszych losów wynajmowanego skrzydła C?
Umowa na trzy lata, a szkoła ma korzystać z budynku tylko rok.

Do czego ten budynek będzie wykorzystywany przez następne dwa lata? Jakaś inna gminna szkoła podstawowa się tam przeniesie? Tylko w jakim celu skoro wszystkie inne placówki są po remontach?

--
Re: Remont Szkoły w Opaczy - groźba katastrofy budowlanej
Autor: Tomasz Zymer (IP zapamiętane)
Data: 11.06.2011 - 22:56:39

[quote czaknoris]A ktoś wie jaki jest w ogóle plan względem dalszych losów wynajmowanego skrzydła C? Umowa na trzy lata, a szkoła ma korzystać z budynku tylko rok. Do czego ten budynek będzie wykorzystywany przez następne dwa lata? [/quote]

Z informacji przedstawionych przez p. burmistrza Jańczuka na posiedzeniu Komisji Ładu wynika, że po powrocie dzieci do wyremontowanego budynku szkoły w Opaczy, od września 2012 skrzydło C mogłoby służyć gimnazjum z ul. Bielawskiej.

Gmina potrzebuje miejsc w przedszkolach. Przejście wszystkich 6-latków do szkół w 2012 roku częściowo rozwiąże problem, jednak dopóki nie powstaną nowe przedszkola w Oborach i Klarysewie oraz nie zostanie zakończona modernizacja Tęczowego Przedszkola w Mirkowie oraz przeniesienie przedszkola na Wareckiej do odpowiedniejszego budynku, trzeba znaleźć inne rozwiązanie. Burmistrz wstępnie planuje umieszczenie oddziałów przedszkolnych w wyremontowanym budynku szkoły na Bielawskiej (co jest zgodne z sugestiami Ministerstwa Oświaty, by integrować roczniki przedszkolne z zerówką i 1-3) po zwolnieniu tam sal przez gimnazjalistów, którzy przeszliby nieopodal na Mirkowską do budynku C.

Umowa na trzy lata, nawet przy progresywnie rosnącym czynszu, jest korzystna. Koszt remontu w przeliczeniu na miesiąc wyniesie maks. 5600 zł, zaś czynsz średnio ok. 4200 zł, co daje 9800 zł miesięcznie za 703 m2 plus bezpłatne korzystanie ze świetlicy 60m2 i pracowni komputerowej. Natomiast przy umowie na krótszy okres nie opłacałoby się inwestować w remont skrzydła.

--
Re: Remont Szkoły w Opaczy - groźba katastrofy budowlanej
Autor: Artek_Bartek (IP zapamiętane)
Data: 15.06.2011 - 23:55:56

[color=#FF0000][b]W najbliższy poniedziałek 20 czerwca o godz. 18:30 w Domu Ludowym w Opaczy odbędzie się spotkanie z Burmistrzem Kazimierzem Jańczukiem.[/b][/color]
Tematem spotkania będą plany dotycżące realizacji inwestycji pt. 'rozbudowa, remont i termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Opaczy'.
Liczymy, iż uzyskamy konkretne i rzeczowe odpowiedzi na wszystkie zadane pytania.
Zapraszamy wszystkich, dla których przyszłość tej szkoły nie jest obojętna!

--
Re: Remont Szkoły w Opaczy - groźba katastrofy budowlanej
Autor: daramis (IP zapamiętane)
Data: 16.06.2011 - 23:18:22

Do listy pytań do Burmistrza chciałbym dorzucić kilka swoich

Ile dzieci będzie uczyło się w szkole od września, w tym ile z klas 0, 1, 2?

Pytanie dotyczy transportu - tzn jak gmina zamierza rozwiązać dojazd do szkoły wszystkich tych dzieci i jeszcze do tego gimnazjalistów. Oczywiście stłoczenia tego wszystkiego w jednym autobusie sobie nie wyobrażam - innych warunków i opieki wymaga grupa 5, 6 i 7 latków.

Druga sprawa to ewentualne pozostawienie zerówki i pierwszej klasy w Domu Ludowym w Opaczy ( a może gdzie indziej ?), gdzie nie będzie takiego tłoku, problemów z dojazdem i gdzie będzie w zasięgu plac zabaw dla dzieci.

Proszę o informację czy te tematy były już poruszane z Burmistrzem i jak na nie zapatrują się nauczyciele.

--
Re: Remont Szkoły w Opaczy - groźba katastrofy budowlanej
Autor: Artek_Bartek (IP zapamiętane)
Data: 17.06.2011 - 00:38:14

[quote]Do listy pytań do Burmistrza chciałbym dorzucić kilka swoich[/quote]
tym bardziej zapraszam na spotkanie!
odnośnie transportu zdaje się Gmina założyła, że te dzieci, które do tej pory wysiadały przy szkole w Opaczy po prostu wysiądzie kilka przystanków dalej bo ten sam autobus jedzie na Bielawską...
pozostawienia zerówki w innym miejscu nikt zdaje się nie rozważał...szkoła to jedna całość...


dziś przedstawiciele rodziców i nauczyciele dokonali wizji lokalnej budynku szkoły na Mirkowskiej...jeśli remont się dokona w terminie jakoś da się zorganizować pracę szkoły w okresie przejściowym...

mamy jednak kilka wątpliwości...
na potrzeby szkoły ma być udostępnione - na 2 piętrze - 3 klasy i jedno pomieszczenie (np. na pokój nauczycielski), na 1 piętrze - 3 klasy i jedno pomieszczenie, na parterze - 1 pomieszczenie. Dodatkowo świetlica tylko z zastrzeżeniem, że w razie konfliktu pierwszeństwo dla niej ma Liceum).
Nie na każdą funkcję ta ilość wystarczy (dyrektor, psycholog, inne...)

Sala komputerowa (z której korzystać dzieci mają wspólnie) jest usytuowana dość nieszczęśliwie zwłaszcza dla młodszych dzieci - w najdalej oddalonym skrzydle na jego najwyższym piętrze...dodatkowo krzesła i ławki są dostosowane do licealistów...

Szatnia będzie wspólna...a wolnych boksów jest ok. 60ciu...przy ok. 100 dzieciach...jednak nie powinno być problemu, by dzieci mieściły się w szafkach po dwoje...

Niewątpliwa korzyść to możliwość korzystania z sali gimnastycznej...mimo, ze małej to jednak...sali!

Odnośnie planowanego remontu:
- nie obejmuje on zdaje się wymiany instalacji elektrycznych a widać tam gniazdka z lat 60tych...czy taka instalacja (są zdaje się jedynie po 2 gniazka na klasę!) pociągnie jakiekolwiek urządzenie? jakimi metodami Urząd stwierdził, ze ta instalacja podoła dzisiejszym potrzebom (np. tablica interaktywna)? jaki jest przydział mocy dla tego budynku?
- budynek jest obecnie wyłączony z użytkowania...by go do użytkowania zgłosić niezbędne są odbiory sanepidu, bhp, straży pożarnej...a zdaje się (przynajmniej z dokumentacji przetargowej to nie wynika!) nie przewidziano choćby montażu oznaczeń dróg ewakuacyjnych (widocznych w innych częściach szkoły).

Szczegóły...ale pytanie, czy ktoś przewidział wszystkie, by na dzień 1 września dzieci mogły się tam wprowadzić i czuć się bezpiecznie?

Mamy nadzieję, ze wszystkie wątpliwości zostaną rozwiane podczas poniedziałkowego spotkania...

--
Re: Remont Szkoły w Opaczy - groźba katastrofy budowlanej
Autor: Hammer (IP zapamiętane)
Data: 17.06.2011 - 08:05:05

instalacja elektryczna wytrzyma bo nie będzie używana :)

--
Re: Remont Szkoły w Opaczy - groźba katastrofy budowlanej
Autor: daramis (IP zapamiętane)
Data: 17.06.2011 - 11:33:18

Wracając do transportu - znaczna część dzieci do Opaczy chodziła pieszo, była odprowadzana, lub odwożona przez rodziców (np rowerami). Po przeniesieniu szkoły wszystkie dzieci będą musiały dojechać autobusem, lub przez rodziców samochodami. Jeżeli policzyć miejsca w autobusie to potrzebne będą co najmniej dwa kursy autobusu większego niż jeździ w tej chwili dla samej podstawówki(100 dzieci, miejsc ok 40) a dodatkowo trzeci kurs dla gimnazjum( ok 40). Chyba że pomysłem jest pozostawić to tak jak jest co wymusi na rodzicach najmłodszych dzieci konieczność organizowania transportu we własnym zakresie. Nie każdy ma możliwości i nie każdego na to stać. Nie ma możliwości by jeden rodzic zawoził lub odbierał kilkoro dzieci, ponieważ samochód musi mieć odpowiednią liczbę fotelików.

--
Re: Remont Szkoły w Opaczy - groźba katastrofy budowlanej
Autor: Artek_Bartek (IP zapamiętane)
Data: 17.06.2011 - 11:43:16

na ten moment mogę powtórzyć jedynie, że
[quote]zdaje się Gmina założyła, że te dzieci, które do tej pory wysiadały przy szkole w Opaczy po prostu wysiądzie kilka przystanków dalej bo ten sam autobus jedzie na Bielawską[/quote]
podnosiliśmy w dyskusjach wskazane przez Ciebie argumenty (obok wielu innych wskazujących, że pomysł przenosin nie do końca odpowiada oczekiwaniom) , ale...jak do tej pory na wszystkie argumenty słyszeliśmy 'będzie po naszemu i będzie dobrze'...
po to jest najbliższe spotkanie, by wszystkie te wątpliwości rozwiać...
wnioski wyciągniemy po poniedziałowycm spotkaniu...

--
Re: Remont Szkoły w Opaczy - groźba katastrofy budowlanej
Autor: daramis (IP zapamiętane)
Data: 17.06.2011 - 11:55:32

Problem zerówki.

Jeżeli w budynku na Mirkowskiej do dyspozycji jest sześć sal lekcyjnych i teoretyczna możliwość korzystania z siódmej właśnie dla zerówki, to opcja tymczasowego przeniesienia jej np do Domu Ludowego wydaje się sensowna. Rozwiązuje to problem tłoku w tymczasowej siedzibie i w znacznej mierze problem transportu tych dzieci.

Nie wiem czy ktoś rozmawiał na temat takiego użyczenia ze wspólnotą wiejską.

Nie znam możliwości lokalowych w Domu Ludowym - czy potrzebna byłaby jakaś adaptacja, ale nawet jeżeli to pozostałoby to do wykorzystania dla społeczności lokalnej.

No i jeszcze jedno potrzebna byłaby opinia nauczycieli ze szkoły w Opaczy co do zasadności takiego pomysłu.

Proszę o opinie.

--
Re: Remont Szkoły w Opaczy - groźba katastrofy budowlanej
Autor: Mario (IP zapamiętane)
Data: 18.06.2011 - 12:00:07

[quote daramis]Wracając do transportu - znaczna część dzieci do Opaczy chodziła pieszo, była odprowadzana, lub odwożona przez rodziców (np rowerami). Po przeniesieniu szkoły wszystkie dzieci będą musiały dojechać autobusem, lub przez rodziców samochodami. Jeżeli policzyć miejsca w autobusie to potrzebne będą co najmniej dwa kursy autobusu większego niż jeździ w tej chwili dla samej podstawówki(100 dzieci, miejsc ok 40) a dodatkowo trzeci kurs dla gimnazjum( ok 40). Chyba że pomysłem jest pozostawić to tak jak jest co wymusi na rodzicach najmłodszych dzieci konieczność organizowania transportu we własnym zakresie. Nie każdy ma możliwości i nie każdego na to stać. Nie ma możliwości by jeden rodzic zawoził lub odbierał kilkoro dzieci, ponieważ samochód musi mieć odpowiednią liczbę fotelików.[/quote]

Kwestia transportu wg mnie jest otwarta...Otóż jak wiadomo od 1 września ma ruszyć komunikacja "L" ką na terenie Gassów Opaczy itp, więc to w Waszych Drodzy mieszkańcy rękach leży kwestia wymuszenia na Gminie tego, by rozkład dostosowali do Waszych potrzeb, a zatem by kursy były tak poustawiane, by Wasze dzieci dojeżdżały do szkoły i wracały bezpiecznie do domów komunikacją. Wiadomo, że urzędnicy nie znają naszych potrzeb, dopóki im tego nie uświadomimy, a zatem myślę, że moglibyście uderzać w sprawie rozkładu do WDG. Bo po co ktoś za Was ma zdecydować o której autobus będzie jeździł.

--
Re: Remont Szkoły w Opaczy - groźba katastrofy budowlanej
Autor: Artek_Bartek (IP zapamiętane)
Data: 20.06.2011 - 14:12:58

o obawach związanych z przeprowadzką na Mirkowską traktuje artykuł z ostatniego numeru Kuriera Południowego ([i][url=http://www.kurierpoludniowy.pl/?wyd=pno&page=artykul&id=7441]Z Opaczy do Mirkowa[/url][/i])

Mamy nadzieję, iż wszystkie nasze obawy zostaną uspokojone na dzisiejszym spotkaniu z Burmistrzem!
[color=#FF0000][b]Zapraszamy osoby zainteresowane dziś tj. 20 czerwca o godz. 18:30 w Domu Ludowym w Opaczy.[/b][/color]Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-06-20 14:13 przez Artek_Bartek.

--
Re: Remont Szkoły w Opaczy - groźba katastrofy budowlanej
Autor: Mario (IP zapamiętane)
Data: 20.06.2011 - 23:14:34

I jak Artku po spotkaniu? Obawy rozwiane, czy jeszcze bardziej narosły?Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-06-20 23:14 przez Mario.

--
Re: Remont Szkoły w Opaczy - groźba katastrofy budowlanej
Autor: Artek_Bartek (IP zapamiętane)
Data: 25.06.2011 - 00:55:18

winny jestem krótkie podsumowanie spotkania z dnia 20 czerwca...
Dyskusję podzieliliśmy na 3 bloki tematyczne:
1. przeprowadzka na Mirkowską,
2. remont starego budynku
3. plany dotyczące rozbudowy.

[u]Odnośnie Mirkowskiej[/u] - Burmistrz uspokajał, że ze wszystkimi pracami remontowymi zdążą na czas.
W skrzydle C nie jest planowana wymiana elektryki (poza łazienkami), gdyż wg inspektorów nadzoru nie jest ona konieczna...Życie pokaże, czy niekonserowana instalacja z lat 60tych podoła....
Urząd ma wziąć na siebie logistykę związaną z przeprowadzką ale Burmistrz apelował też do rodziców by pomogli...Organizacja dojazdów dzieci do placówki (zapewnienie ewentualnego drugiego autobusu) leży również w gestii Urzędu.
Organizacja pracy samej szkoły ma być rozwiązana przez panią Dyrektora w porozumieniu z Dyrektorem (nowym) placówki na Mirkowskiej.
Koszty wynajmu budynku od 1 września ma być pokrywany z budżetu szkoły w Opaczy.
Podobnie koszty eksploatacyjne - te proporcjonalnie do zajmowanej powierzchni (20 % z rachunku za gaz i elektryczność, 5 % za wywóz śmieci).
Największym problemem na dziś zdaje się być fakt, iż w umowie ze Starostwem nie zagwarantowano wystarczającej ilości pomieszczeń. Burmistrz jednak wie, że pomieszczenia wolne w tym budynku można jeszcze znaleźć (np. sala 19) a w sierpniu ma być zmieniana umowa ze Starostą w zakresie płatnika za wynajem i to będzie moment, w którym do tematu będzie można wrócić.
Pani Dyrektor ma dodatkowo pomysł, by ze szkołą Montesori porozumieć się w zakresie możliwości korzystania z ich placu zabaw, gdyż szkoła na Mirkowskiej własnego nie posiada... Będziemy musieli liczyć na dobrą wolę...

[u]Odnośnie remontu starego budynku[/u] - Burmistrz powiedział, że nie da żadnej gwarancji, ze remont zacznie się 1 września bo może zacząć się...28 sierpnia! ;)
Kompletowana jest dokumentacja i jeszcze w czerwcu ma być ogłoszony przetarg!
Wcześniej wyraził Burmistrz swe zażenowanie, że raz kolejny musi zapewniać, że nie planuje zamykać szkoly! Wsparł Burmistrza Przewodniczący Rady, który stwierdził, że sam nie czyta plotkarskich forów ;) i ze trudno o spisek wśród 21 radnych...
Burmistrz Machałek zapewniał, że choć proces przetargowy jest dość skomplikowany, w Urzędzie wierzą, że wszystko się powiedzie...
Burmistrz wyrecytował zakres remontu. Wskazał na to, ze szkoła zyska pomieszczenie na poddaszu (w miejscu dzisiejszego strychu) oraz będzie miała do dyspozycji całe 2gie piętro (obecnie wyprowadzają się z niego ostatni lokatorzy).

W ramach prac tego etapu zaplanowano wyburzenie starej kotłowni, w której jednak znajduje się filia biblioteki publicznej. Burmistrz wydawał się zaskoczony, że nie można jej zasobów przenieść do biblioteki szkolnej... A nie jest to do końca świeży problem bo temat był dyskutowany za poprzedniego Burmistrza i jego zastępca odpowiedzialny za oświatę miał znaleźć rozwiązanie tego problemu tak, by filię biblioteki miejskiej na wsi utrzymać...
Nie otrzymaliśmy odpowiedzi, czy uzyskano jakieś środki zewnętrzne na termomodernizację...
Sam okres wynajmu 3 lata również wzbudzał niepokój...Burmistrz jednak zapewniał, że ma na ten budynek inny pomysł od września 2012...w szkołach brakuje miejsc dla 5 latków i byc może, by je zapewnić na Bielawskiej, przeniesione zostanie gimnazjum na Mirkowską...


Na Opacz będzie jeszcze jeden przetarg związany z placem zabaw w ramach programu Radosna Szkoła. Musi on być osobny, gdyż wymaga odrębnego rozliczenia.
Mamy nadzieję, że z placu będzie możliwe korzystanie a nie będzie otoczony murem od remontu...a dodatkowo, ze sam remont nie zaszkodzi temu co zostanie wykonane...

Koordynacji wymagać będzie też przeprowadzka na Mirkowską przed 1 września i zaplanowane jeszcze pod koniec sierpnia rozpoczęcie prac remontowych...wszak rozpoczęcie remontu musi wiązać się z pełnym opuszczeniem szkoły (na wiele rzeczy Gmina będzie musiała znaleźć magazyny bo np. na Mirkowskiej jest pracownia komputerowa a Opacz ma własne komputery, które gdzieś muszą zostać bezpiecznie przechowane...)


[u]Rozbudowa[/u] - i tu byliśmy najbardziej rozczarowani, gdyż nie uzyskaliśmy (mimo przecież wcześniejszego przekazania pytań w tym zakresie na piśmie!) odpowiedzi na istotne kwestie... Poza w zasadzie jedną konkretną deklaracją, iż...sali gimnastycznej w 2012 na pewno nie będzie! Nie ma na to żadnych (finansowych ani żadnych innych) szans... Jeszcze niedawno Burmistrz mówił, że decydować będzie Rada a obecnie...jakby decyzje już zapadły...
Burmistrz chce najpierw skończyć remont a dopiero później robić salę.
Tylko czy aby wtedy nie będzie wielkiej budowy wtedy, gdy dzieci będą w szkole?
A jeszcze niedawno wykorzystywano tego typu argument jako kontrę przed rozbudową przy jednoczesnej pracy szkoły...
Dlatego zrobimy co w naszej mocy, by przekonać radnych i samego Burmistrza, iż jedynym okresem, w którym nic nikomu nie będzie zagrażało jest wiosna przyszłego roku...do powrotu dzieci we wrześniu najcięższe prace by były zakończone...

Na razie cierpliwie czekamy na rozwój sytuacji.
Liczymy jednak, iż uzyskamy informacje, których w 'trybie spotkaniowym' nie udało się uzyskać. Burmistrz Machałek otrzymał polecenie rozpoznania zwłaszcza konsekwencji anulowania pozwolenia na budowę...
My jednak przewidzieliśmy taką sytuację i dlatego złożyliśmy już prawie miesiąc temu wniosek o dostęp do informacji publicznej...
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/708/opacz20110524pismazlozo.jpg/][IMG]http://img708.imageshack.us/img708/277/opacz20110524pismazlozo.jpg[/IMG][/URL]
Liczymy, że po uzyskaniu ostatecznych odpowiedzi na powyższe (niektóre kwestie już mamy rozstrzygnięte) będziemy mogli zdecydować co robimy dalej...
Nie tylko radni są tym tematem zmęczeni (mówił o tym na spotkaniu Przewodniczący Rady). Lokalna społeczność również ma zdaje się poczucie...bezsilności? Dała temu wyraz...niestety stosunkowo nielicznym przybyciem (było nieco ponad 60 osób)...
Na razie cierpliwie czekamy na rozwój sytuacji...
A dzieci cieszą się z upragnionych wakacji!
Na zakończeniu roku wszyscy wspólnie pożegnali stary budynek w jego obecnym kształcie. Nie wszystkim dane będzie wrócić do niego (5 i 6 klasa już na pewno zapamiętają tylko to co widzieli do tej pory...).
Jednak wszyscy będą pilnować by równie radośnie za 14 miesięcy szkołę przywitać!
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/34/ab2011062219763resizer8.jpg/][IMG]http://img34.imageshack.us/img34/3702/ab2011062219763resizer8.jpg[/IMG][/URL]Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-06-25 00:58 przez Artek_Bartek.

--
Re: Remont Szkoły w Opaczy - groźba katastrofy budowlanej
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 25.06.2011 - 15:11:13

Piękny budynek, ciekawszy niz Mirkowska 51, tez ma sporo lat i chyba także wpisany do wykau gminnych zabytków.
Czy jego wizerunek nie zmieni się w zw z rozbudowa?

--
Re: Remont Szkoły w Opaczy - groźba katastrofy budowlanej
Autor: Artek_Bartek (IP zapamiętane)
Data: 25.06.2011 - 18:05:33

charakter budowli miał być zachowany...kiedy jeszcze byliśmy w pełni informowani wyglądać to miało tak
Elewacja południowo-wschodnia (front szkoły od drogi)
[img]http://img28.imageshack.us/img28/3442/a6elewacjapdwch.jpg[/img]
teraz wiemy tyle, że nie wiemy jaki będzie kształt łącznika i co będzie dalej...
ale tą czy inną drogą tą wiedzę wyegzekwujemy!

--
Re: Remont Szkoły w Opaczy - groźba katastrofy budowlanej
Autor: Tomasz Zymer (IP zapamiętane)
Data: 25.06.2011 - 18:41:34

Szkoła w Opaczy nie figuruje w gminnej ewidencji zabytków, przynajmniej na razie: pełny wykaz zabytków w tej ewidencji można znaleźć w uzasadnieniu Uchwały nr 510 z 13 wrzesnia 2010 r. w sprawie aktualności Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna, str. 8-20: http://www.konstancin.eobip.pl/bip_konstancin/index.jsp?place=Lead07&news_cat_id=213&news_id=3173&layout=1&page=text .

Szkoła jest o sto lat młodsza niż budynek Mirkowska 51, który powstał w latach 30-tych XIX wieku jako jeden z pierwszych na terenie mirkowskiej fabryki.

Czy bryła ciekawsza - nie wiem, to kwestia gustu. Szkoła w Opaczy powiela niezwykle udany projekt szkoły wiejskiej, wg którego w okresie międzywojennym powstało wiele szkół na terenie całej II Rzeczypospolitej. Projekt ten daje dużą funkcjonalność i przestrzeń lekcyjną przy niewielkiej kubaturze i zwartej bryle.

Jedną natomiast rzecz wiem napewno: o losach miejskich zabytków i sposobie ich renowacji powinni decydować konserwatorzy wespół z Radą Miejską, a nie urzędnicy miejscy.Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-06-25 18:42 przez Tomasz Zymer.

--
Re: Remont Szkoły w Opaczy - groźba katastrofy budowlanej
Autor: AK (IP zapamiętane)
Data: 25.06.2011 - 18:53:18

[quote mania]Piękny budynek, ciekawszy niz Mirkowska 51, tez ma sporo lat i chyba także wpisany do wykau gminnych zabytków.
Czy jego wizerunek nie zmieni się w zw z rozbudowa?[/quote]

Ciekawszy? kwestia gustu. Mirkowska 51 ma dodatkowo ciekawą drewnianą werandę i o wiele bardziej malowniczo jest polożona.

Maniu, łatwo Cię przekonać, i to jeszcze przez nieekspertów. Szkoda

--
Re: Remont Szkoły w Opaczy - groźba katastrofy budowlanej
Autor: AK (IP zapamiętane)
Data: 25.06.2011 - 18:56:53

[quote Tomasz Zymer]Jedną natomiast rzecz wiem napewno: o losach miejskich zabytków i sposobie ich renowacji powinni decydować konserwatorzy wespół z Radą Miejską, [b]a nie urzędnicy miejscy[/b].[/quote]


Brawo P. Tomaszu. Zgadzam się w całym Pana wpisem.
(Wytłuszczenie moje)

--
Re: Remont Szkoły w Opaczy - groźba katastrofy budowlanej
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 25.06.2011 - 19:30:43

[quote=Maniu, łatwo Cię przekonać, i to jeszcze przez nieekspertów. Szkoda][/quote]

Widzę na zdjęciu i piszę, narazie nie jestem ubezwłasnowolniona i mogę mieć własne zdanie. Czyż nie?

--
Re: Remont Szkoły w Opaczy - groźba katastrofy budowlanej
Autor: AK (IP zapamiętane)
Data: 28.06.2011 - 00:43:35

[quote mania][quote=Maniu, łatwo Cię przekonać, i to jeszcze przez nieekspertów. Szkoda][/quote]

Widzę na zdjęciu i piszę, narazie nie jestem ubezwłasnowolniona i mogę mieć własne zdanie. Czyż nie?[/quote]

Zdaniem moim i tylko moim - cenniejsza jest opinia fachowca niż laika i nie chodzi mi tu o gusta lecz o stan faktyczny budynku (wiesz dobrze o co mi chodzi Maniu ;-) ).

Co do własnego zdania - czyż zakazuję Ci takowe mieć?

--
Re: Remont Szkoły w Opaczy - groźba katastrofy budowlanej
Autor: daramis (IP zapamiętane)
Data: 02.07.2011 - 21:54:56

Czy są jakieś informacje o przetargach?
Wg wcześniejszych informacji i zapewnień Burmistrza na remont szkoły na Mirkowskiej - roztrzygnięcie, a na Opacz - ogłoszenie.

--
Re: Remont Szkoły w Opaczy - groźba katastrofy budowlanej
Autor: Artek_Bartek (IP zapamiętane)
Data: 03.07.2011 - 10:26:43

na remont Mirkowskiej przetarg rozstrzygnięto wyborem oferty za 196.969,89 PLN
[i][url=http://www.konstancin.eobip.pl/_gAllery/31/64/31644/Rozstrzygniecie_z_dnia_29.06.2011_r..pdf]Konstancin.eobip[/url][/i]
odnośnie przetargu na sam remont niestety, mimo iż czerwiec się skończył, cisza :(

--
Re: Remont Szkoły w Opaczy - groźba katastrofy budowlanej
Autor: Artek_Bartek (IP zapamiętane)
Data: 15.07.2011 - 13:02:36

mimo tego, że mamy już 15 lipca cicho jest w temacie przetargu na remont Opaczy :(

sytuację szkoły w najnowszym numerze przedstawiłą gazeta Nasze Miasto
[i][url=http://www.naszemiasto-fmk.pl/gazeta/729,szkola-sie-przeprowadza.html]Nasze MIasto (Nr lipiec-sierpien 2011) - Szkoła się przeprowadza[/url][/i]

[quote]Poza obawami związanymi z przeprowadzką na Mirkowską i samym remontem, [b]najbardziej niepokoi w tej chwili brak wiedzy, co dalej z budową sali gimnastycznej[/b] – mówi Artur Bartoszewski, przewodniczący Rady Rodziców. Dlaczego urząd nie informuje o konsekwencjach anulowania pozwolenia na budowę z 2007 r., uzyskanego po wielu latach dyskusji i obietnic? Przez jaki okres dzieci pozbawione będą jakiejkolwiek sali gimnastycznej (w obecnej protezie sali powstanie stołówka)? Czy czas, w którym na terenie nie będzie dzieci nie jest najlepszy, by prowadzić również prace budowlane? Na odpowiedzi na wiele pytań nasze dzieci muszą jeszcze poczekać[/quote]

--
przetarg na remont szkoły w Opaczy
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 20.07.2011 - 11:22:28

zostanie odłoszony "na dniach" - czytaj tu: http://www.konstancin.com/forum/read.php?16,68311,80446,page=5#msg-80446

--
Re: Remont Szkoły w Opaczy - groźba katastrofy budowlanej
Autor: Artek_Bartek (IP zapamiętane)
Data: 20.07.2011 - 16:00:33

w ubiegłym roku też miało być 'na dniach' ;)

[quote]przetarg na remont szkoły w Opaczy zostanie ogłoszony przed końcem lipc[/quote]
[quote]Do tej pory trwały uzgodnienia ze starostwem [/quote]
[quote]na przetarg, protesty i wreszcie realizację zostało już tylko 13 miesięcy w tym zima[/quote]
zapewniano nas, że wszystko to skończy czas jakiś temu a przetarg rozpisany najdalej do końca czerwca...uczulaliśmy, że 1go września ludzie powinni widzieć, że Urzędowi faktycznie zależy i zdążył z procedurami...

mamy jednak nadzieję, że zgłaszane przez nas obawy, że w tym roku za wiele się nie zadzieje okażą się jednak rzeczywiście bezpodstawne..

zdejmowanie dachu tuż przed zimą (gdy się dalej wszystko będzie tak ślimaczyć) nie będzie miało sensu...a bez tego tykanie budynku wewnątrz również...
póki co...nic innego niż cierpliwe oczekiwać zrobić nie możemy...

--
Re: Remont Szkoły w Opaczy - groźba katastrofy budowlanej
Autor: Mixiorek (IP zapamiętane)
Data: 01.08.2011 - 14:09:54

Jest przetarg:

http://www.konstancin.eobip.pl/bip_konstancin/index.jsp?place=Lead07&news_cat_id=11&news_id=3460&layout=1&page=text

--
Re: Remont Szkoły w Opaczy - groźba katastrofy budowlanej
Autor: Artek_Bartek (IP zapamiętane)
Data: 01.08.2011 - 17:23:41

lepiej późno niż wcale...życie pokaże czy dość ambitny termin składania ofert 16 sierpnia jest realny, by chwilę po wykonawcę wybrać...
na razie możemy opierać na nadziejach, że jesień nie zostanie zmarnowana przed zimą wykonane takie prace, by w zimie wewnątrz można wykonywać inne...

--
Re: Remont Szkoły w Opaczy - groźba katastrofy budowlanej
Autor: daramis (IP zapamiętane)
Data: 08.08.2011 - 12:17:09

Czy ktoś wie jak idzie remont skrzydła na Mirkowskiej - bo do końca umówionego terminu pozostał tydzień.

--

Idź do strony: <--|<-...678910111213141516-->
Bieżąca strona: 15 z 16Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.