Forum Konstancina

Akcja: Fora::Wątki

Idź do strony: 12345678-->
Bieżąca strona: 1 z 8
SKATEPARK- ruszyły pierwsze zdjęcia do filmu o naszej inicjatywie
Autor: tomasznowicki (IP zapamiętane)
Data: 17.10.2010 - 19:13:25

BUDUJEMY SKATEPARK W KONSTANCINIE jest społeczną Inicjatywą młodzieży Skolimowa zmierzającą do budowy profesjonalnego Skateparku w Konstancinie-Jeziornie. Zainicjowali ją młodzi ludzie, dla których celem nadrzędnym jest poprawa jakości życia młodzieży w Konstancinie. Inicjatywa powstała w sierpniu ub. roku. Na dzień dzisiejszy dzięki naszemu zaangażowaniu i czasu poświęconego na spotkania z Urzędnikami Gminy udało się przekonać Władze Miasta co do naszego pomysłu i w projekcie budżetu na rok 2011 zostało zapisane 30 tys. złotych na projekt Skateparku. Do czasu, gdy owy budżet nie zostanie uchwalony, nie mamy pewności co do tego, czy ta kwota pozostanie.

W październiku 2010 roku zorganizowaliśmy pierwsze spotkanie, na którym zapoznaliśmy mieszkańców z naszym pomysłem, ale również rozpoczęliśmy zbieranie podpisów pod petycją ws. budowy Skateparku w Konstancinie. Na okres wyborów „zawiesiliśmy” działalność z dala od polityki i od stycznia kontynuujemy zbieranie podpisów.
Pod petycją podpisało się 860 osób

W razie pyta� :
pisz: skatepark.konstancin@gmail.com
Zapraszam Tomasz Nowicki

www.skateparkkonstancin.blogspot.com

Zmieniany 14 raz/y. Ostatnio 2011-08-07 12:47 przez tomasznowicki.

--
Re: SKATEPARK W KONSTANCINIE? PRZYJD NA SPOTKANIE!
Autor: Klaudiusz (IP zapamiętane)
Data: 19.10.2010 - 11:42:23

Panie Tomaszu,

Przy okazji czy bdzie pan przedstawia swoj kandydatur na radnego z komitetu pana Rutkowskiego?

Bo Skatepark to fajnie, tylko dlaczego pana promotor takiej propozycji przez 4 lata pracy w urzdzie na stanowisku wiceburmistrza nie zoy, a 3 lata by odpowiedzialny za prac wydziau inwestycji.

edit:
Zapomniaem rwnie zapyta o drugiego wiceburmistrza, pana Stankiewicza otwierajcego list radnych KWW pana Rutkowskiego w jednym z okrgw. On by odpowiedzialny za szkoy i sport w gminie, rozumiem e si nie udao jako wiceburmistrzowi to teraz si uda?

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-10-19 14:03 przez Klaudiusz.

--
Autor: wyborca (IP zapamiętane)
Data: 19.10.2010 - 12:10:14

bo prosze Pana Klaudiusza, pan Rutkowski napewno chcia, ale Skowroski mu nie pozwala. Wszystko chcia zrobic, ale... Tak powiedzia w wywiadzie do Nad Wis.

Jak zostanie burmistrzem, to znowu bdzie mia jaki wykrt.

--
Autor: pionek AGORY (IP zapamiętane)
Data: 19.10.2010 - 13:03:24

a to jaki kandydat na radnego ten tomasz? o rety,czyby kampania si ju rozkrcaa?
mio e nagle przed wyborami tyle zacnych inicjatyw 'spoecznych' si pojawia... a potem przychodzi cika praca w urzdzie i na te bzdury nie ma ju czasu...

--
Data: 19.10.2010 - 14:19:21

[quote Klaudiusz]Panie Tomaszu,

Przy okazji czy bdzie pan przedstawia swoj kandydatur na radnego z komitetu pana Rutkowskiego?

Witam,

panie Klaudiuszu, pragn Pana uwiadomi, e Mj pomys Skateparku narodzi si w Sierpniu br, a wic nie bya to adna kampania wyborcza.

Doda pragn rwnie, e w szkoach nie mona prowadzi kampanii wyborczych, wic w moich przemowach nie znajdzie si nic zwizanego z Wyborami Samorzdowymi 2010 r.

Nie bde rwnie wnika, czy kto Skatepark chcia zbudowa, czy by przeciwny i czy by to Pan Rutkowski czy Pan Skowroski. Wsplnie z modzie interesujc si sportami ekstremalnymi chcemy przekona wszystkich nieprzekonanych, e w modzie warto jest inwestowa, a nie wydawa 100 tys. na zniszczone przystanki (przez modzie)

Zapraszam na spotkanie wszystkich Pastwa jako pomysodawca budowy Skateparku, nie jako kandydat na radnego.

Z Powaaniem

Tomek Nowicki

--
Autor: Artek_Bartek (IP zapamiętane)
Data: 19.10.2010 - 23:15:47

osobicie zupenie nie rozumiem gosw a'la Klaudiusz...
czy my wszdzie musimy si dopatrywa 'drugiego dna'? nie sdz, by ktrykolwiek z kandydatw na bossa tej gminy nie popar idei Tomka...chodzi o to, by jak to Tomek powiedzia na ktrej z sesji 'pora by przesta obiecywa a zacz realizowa!"
Mi si wydaje, e nie musimy (a nawet nie wolno nam!) inicjatywY osobistEJ/grupy osb wiza z jakim konkretnym kandydatem na burmistrza...Niezalenie od wszystkiego - przynajmniej jak dla mnie - to "w modziez warto inwestowa"!!!! zawsze i wszdzie!!!!
zwaszcza jeli modzie ta potrafi si zmobilozowa do samego procesu przekonywania dorosych, e naley to robi!
Zdecydowanie wiele rzeczy wymaga tu przewartociowania! edukacja najlepiej poprzez sport!
Tomek trzymaj si!

--
Autor: Anonim (IP zapamiętane)
Data: 19.10.2010 - 23:33:10

[quote]osobicie zupenie nie rozumiem gosw a'la Klaudiusz...
czy my wszdzie musimy si dopatrywa 'drugiego dna'? [/quote]

My nie musimy , a'la Klaudiusze musz !

Pana Rutkowskiego nie oceniajmy przez pryzmat Tomka. Bo bdzie tak e za Rutkowskim pociagniemy do dna pikna ide Tomka.

Tomek , trzymam kciuki za skateowcw !

ps. a na tym czego modziezy potrzeba znam si jak mao kto. Znam si jeszcze na dobrych zapiekankach.

--
Data: 19.10.2010 - 23:36:13

Jak wida po postach tu i wdzie, wszystko wolno wiza ze wszystkim.

Ja o inicjatywie p.Tomka (skdind ciekawej) dowiedziaem si z plakatu wiszcego na szkole, w chwili gdy znajoma dawaa mi do podpisu (p. Tomku! podpisaem!) list kandydatw wiceburmistrzw Rutkowskiego i Stankiewicza z p. Tomkiem jako kandydatem. Ciekawe, e cho interesuj si sprawami szkoy, to wczeniej nikt sowem nie pisn. A choby panowie wiceburmistrzowie powinni. Ja wyzbyem si zudze. Modzie ma marzenia - i bardzo dobrze - a stare wygi interesy. Howgh.

--
Data: 19.10.2010 - 23:41:40

[quote]Zapraszam na spotkanie wszystkich Pastwa jako pomysodawca budowy Skateparku, nie jako kandydat na radnego.

Z Powaaniem

Tomek Nowicki[/quote]

No i tu niestety . Podkreslam , niestety musz przyzna racj Klaudiuszowi.

Nie da si by kandydatem , i od tego kandydowania si odcina jednoczenie.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-10-19 23:42 przez Boruta.

--
Autor: Hammer (IP zapamiętane)
Data: 20.10.2010 - 07:09:17

Platforma to ju trenowaa. Bya w Sejmie, ale nie bya Parti polityczn tylko stowarzyszeniem.

--
Data: 20.10.2010 - 09:41:38

[quote]

No i tu niestety . Podkreslam , niestety musz przyzna racj Klaudiuszowi.

Nie da si by kandydatem , i od tego kandydowania si odcina jednoczenie.[/quote]

Witam,

Po raz kolejny pragn wszystkich Pastwa poinformowa, e pomys budowy SkateParku w K-J zaproponowaem (wtedy jeszcze) wiceburmistrzowi Panu Stankiewiczowi, a wic nie byo wtedy mowy o adnej kampanii wyborczej. Nastpnie opowiedziaem o swoim pomyle na wrzeniowej sesji Rady Miejskiej i tydzie wczeniej na sesji komisji BOKiS.

Niezalenie od tego czy jestem kandydatem na radnego, swj pomys zamierzam zrealizowa od pocztku do koca. Mam zobowizanie przed skate'ami, ktrym to obiecaem ( sam nie interesuj si sportem ekstremalnym !)

Z Powaaniem

Tomek Nowicki

--
Autor: Bartek (IP zapamiętane)
Data: 20.10.2010 - 09:44:07

Doskonale. Szkoda, e ten pomys nie powsta tak z rok temu. Bo kilka tygodni temu to ju wszystko byo i tak "na kampani".

Moe warto poczeka z tym pomysem do "po wyborach" skoro jest on tak bardzo niezaleny? Teraz ludzie maj waniejsze sprawy na gowie. A to zapewnioby, e pomys jest powany i realny, a nie, e zniknie szybciej ni plakaty wyborcze (no, OK, te nie znikaj szybko. Jedna przegrana kandydatka mnie nadal straszy jak id z dzieckiem do przedszkola).

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

--
Autor: magi (IP zapamiętane)
Data: 20.10.2010 - 10:03:16

[quote Boruta] trzymam kciuki za skateowcw !
[/quote]

a czy zapraszasz ich pod [b]swoje[/b] okna ? to taki gupi konkret, no nie ? fajna skocznia dla skaterw

--
Data: 20.10.2010 - 10:24:12

[quote tomasznowicki]
Witam,

Po raz kolejny pragn wszystkich Pastwa poinformowa, e pomys budowy SkateParku w K-J zaproponowaem (wtedy jeszcze) wiceburmistrzowi Panu Stankiewiczowi, a wic nie byo wtedy mowy o adnej kampanii wyborczej. Nastpnie opowiedziaem o swoim pomyle na wrzeniowej sesji Rady Miejskiej i tydzie wczeniej na sesji komisji BOKiS.

Niezalenie od tego czy jestem kandydatem na radnego, swj pomys zamierzam zrealizowa od pocztku do koca. Mam zobowizanie przed skate'ami, ktrym to obiecaem ( sam nie interesuj si sportem ekstremalnym !)

Z Powaaniem
Tomek Nowicki[/quote]

Panie Tomku,
prosz zrozumie, e ja do Pana nic nie mam. Chodzi mi o styl, w jaki wykorzystano pana entuzjazm i ch do pracy spoecznej.
Trzymam kciuki za skatepark - cho nie pod moim oknem ;) - a po wyborach zapraszam na kaw to opowiem na czym polega temat z poprzedniego zdania.

--
Data: 20.10.2010 - 11:21:42

[quote Bartek]Doskonale. Szkoda, e ten pomys nie powsta tak z rok temu. Bo kilka tygodni temu to ju wszystko byo i tak "na kampani".

Moe warto poczeka z tym pomysem do "po wyborach" skoro jest on tak bardzo niezaleny? Teraz ludzie maj waniejsze sprawy na gowie. A to zapewnioby, e pomys jest powany i realny, a nie, e zniknie szybciej ni plakaty wyborcze (no, OK, te nie znikaj szybko. Jedna przegrana kandydatka mnie nadal straszy jak id z dzieckiem do przedszkola).[/quote]

Witam,
Panie Bartku rozumiem doskonale, e nasza Gmina boryka si z wieloma problemami, jak np. brak obwodnicy, oczyszczalnia ciekw i wiele innych.
Ale uwaam, e rwnie wanym problemem z jakim Konstancin ma problem to jest modzie. Zdewastowane przystanki, oszpecajce graffiti to brak jakichkolwiek konkretnych propozycji dla tych ludzi. Musimy walczy z t nieustajca "patologia" i nie poprzez wysyanie patrolu policji, czy wydawanie 100,200 tys. na nowe przystanki, jak i napraw ju istniejcych.

I chce Pastwu powiedzie, e pomys ze Skateparkiem to nie jest na tej zasadzie :"zbudujcie skatepark", tylko s to ju konkretne propozycje, jak np. miejsce pod przyszy skatepark czy konsultacje z zewntrzn firma.

I uwaam e nie moemy zostawia tego po wyborach, bo caa moja praca i tych ludzi poszaby na marne. A jeeli chc Pastwo wiedzie co ju zdylimy zrobi ws budowy skateparku to zapraszam na spotkanie.

--
Data: 20.10.2010 - 12:52:38

[quote]Nie da si by kandydatem , i od tego kandydowania si odcina jednoczenie.[/quote]

...w ciy te nie mona by tylko troszk !

Nie ma co oddziela bycia kandydatem na radnego i sprawy skateparku. A nawet trzeba czy , jeli chce si by kandydatem wiarygodnym. Masz Tomku wietn kart dla swojej kampanii wyborczej. Mnie osobicie wcale nie razi to e j chcesz wykorzysta. Bardziej razi mnie to , e niektrzy , chyba powodowani zazdoci i to nie oni s w jej posiadaniu , udzielaj Ci jake "mdrych" poucze.

A tak przy okazji . Wspomniae , e z pomysem zgosie si do wtedy v-ce burmistrza Stankiewicza . To zapewne ten sam burmistrz , ktry na zoony przeze mnie wniosek o info.pub. , szalenie nieskomplikowany , w ktrym prosiem o podanie miesicznych kosztw utrzymania amfiteatru , na odpowied kaza mi czeka ponad miesic.
Kto te sugeruje e do Twego pomysu "przykleja si" drugi byy v-ce burmistrz -Rutkowski . To ten sam , ktry zafundowa Konstancinowii najmieszniejszy monitoring miejski w Europie (a moe i w kosmosie) .
Ciekawi mnie jak Ty , mody energiczny czowiek , czujesz si w tym towarzystwie ?

--
Autor: BB (IP zapamiętane)
Data: 20.10.2010 - 14:02:47

Tomasz Nowicki zaprosi forumowiczw na spotkanie w sprawie pomysu. Pomys fajny ale [b]obecno nie jest obowizkowa[/b], o ile dobrze zrozumiaem ... Wic albo na to spotkanie pjdziemy albo nie.
A czy do tematu przykleja si X czy Y ... mam to gdzie, po prostu albo id albo nie !
Ja np. - nie id. A pozostali dyskutanci ?

--
Autor: Jarek Bielawski (IP zapamiętane)
Data: 20.10.2010 - 16:16:46

Nie rozumiem, dlaczego, jak kto kandyduje na radnego, to ju wszystko, co spoecznie organizuje, robi si "trefne", czyli wyborcze. "Uczciwe" s za tylko dziaania ludzi, ktrzy w naszej lokalnej demokracji uczestniczy nie maj ochoty albo czasu.

Mi do kandydata P. Rutkowskiego jest tak daleko, jak std do Nowosybirska, albo jeszcze dalej. Ale w inicjatywie spotkania w sprawie Skateparku nie widz nic zdronego, o ile tylko sprawa bdzie kontynuowana po wyborach.

--
Autor: Bartek (IP zapamiętane)
Data: 20.10.2010 - 16:25:00

[quote Jarek Bielawski]o ile tylko sprawa bdzie kontynuowana po wyborach.[/quote]

Bingo. To miaem na myli. Obecnie nie potrafi pozby si niepokoju, e tak nie bdzie. Z gry przepraszam, no, ale takie dowiadczenia gupie mam...

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

--
Data: 20.10.2010 - 17:43:17

Witam,

Dyskusja nad tym czy skatepark powstanie, czy nie, czy rwnie to czy mj pomys jest pod kampani czy z inicjatywy spoecznej nie bd si z Pastwem o to spieral, kady ma prawo do wypowiadania si na ten temat.
Ja mam 18 lat i kademu si wydaje e ten mody czowiek nic nie zrobi, a no wanie, e zrobi, bo spotkanie organizuje sam, no przy wsppracy z modzie... Modsza ode mnie :-)

I osoby sceptyczne do tego pomysu zapraszam na spotkanie w sobot, i kolejne, (RWNIE PO WYBORACH), a tych, ktrzy nie bd po tym przekonani z gry zapraszam na otwarcie Skateparku :-)

Pozdrawiam

--
Data: 20.10.2010 - 18:01:46

[quote=tomasznowicki]Ale uwaam, e rwnie wanym problemem z jakim Konstancin ma problem to jest modzie. Zdewastowane przystanki, oszpecajce graffiti to brak jakichkolwiek konkretnych propozycji dla tych ludzi. Musimy walczy z t nieustajca "patologia" i nie poprzez wysyanie patrolu policji, czy wydawanie 100,200 tys. na nowe przystanki, jak i napraw ju istniejcych.

I chce Pastwu powiedzie, e pomys ze Skateparkiem to nie jest na tej zasadzie :"zbudujcie skatepark", tylko s to ju konkretne propozycje, jak np. miejsce pod przyszy skatepark czy konsultacje z zewntrzn firma.[/quote]

I jak juz skatepark powstanie , to przystankom nic nie grozi ? Przynajmnie ze strony skat'w ?

--
Autor: Artek_Bartek (IP zapamiętane)
Data: 20.10.2010 - 22:26:45

jeli takich Tomkw bdzie wicej, jeli zaczniemy tej podobnej jemu i modszej (starszej z reszt te) modziey pokazywa, e jest jaka dla nich alternatywa to o przystanki, zabazgrane ciany bdziemy mogli by spokojniejsi.

Modzieczy zapa zawsze jest uczciwy! Z reszt ja pasj w oczach Tomka widziaem w czasie jego wizyt na komisji i sesji (akurat temat szkoy by na tapecie)...
i wierz, e niezalenie ile jeszcze mu si kod pod nogi rzuci, ile obietnic naskada to chopak tego zapau nie straci. A na koniec przekona si, e warto byo!

I wierz, e spoeczestwo caej gminy dojrzao do mdrych wyborw, dziki ktrym nie bdziemy wylicza kolejnych niespenionych obietnic tylko cieszy si stopniow, kroczek po kroczku, realizacj deklaracji tak chtnie przed wyborami skadanych...

--
Autor: Magi-strat (IP zapamiętane)
Data: 20.10.2010 - 23:51:11

To ja tak tylko gwoli poinformowania tych , ktrzy tak szczerze wierz , e modym ludziom wystarczy da miejsce do rozadowania energii i to wystarczy abymy przystanki mieli cae.
adnych kilka lat temu , na Grapie oddano do uzytku teren na ktrym modzie miaa boiska , taki plac sportowy.
Mj syn na poczatku nawet tam chodzi grac w kosza. Do czasu. Teren zosta opanowany przez miejscow chuliganerk. Urzdzenia sportowe zdemolowano. Kwitnie tu prawdopodobnie handelek narkotykami. Burdy pijackie (modziezowe) sa na porzdku dziennym . Policja w nosie ma w tym miejscu intrwencje. Ludzie z niedalekich blokw przezywaj gehenn.
Jesli kto bardziej ciekawy i odwany zapraszam w nocy na plac sportowy na Grapie pod skarp.
Czy mylicie e ja jestem przeciwny takim placom , skateparkom ? Absolutnie nie . Jestem przeciwny temu iby po wybudowaniu zostay pozostawione bez nadzoru. Bez opieki dorosych.
O pienidze caego wiata gotw jestem si zaoy , e taki sam los spotka skatepark. Samo jego zbudowanie niczego nie zaatwia. Powiem wicej , wrcz generuje kolejne zo. To bdzie miejsce (jesli pozostawimy je bez opieki) gdzie po zmroku bdzie si odbywa totalny Meksyk. Bo modzie pozytywna i kulturalna przegra z obuzeria.
Tomku , jak chcesz temu zaradzi ?

--
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 21.10.2010 - 00:21:00

[quote=jesli pozostawimy je bez opieki)][/quote]

a po co mamy suzby porzdkowe? Moe warto zastanowi si czy wzorem kilku miast/ gmin nie rozwiza SM, zaoszczdzona kas zasili Policj lub wynaj firmy ochroniarskie.

Niebawem maj pojawi si w Parku Zdrojowym dobrze wyposaone place zabaw. Ktos co tam plt e bd monitorowane przez kamery. Ale prosz si zastanowi ile czasu upynie od sygnau z kamery do przyjazdu SM - 10-15 min. Pzrez ten czas kilku osikw rozniesie poow wyposaenia

--
Autor: korek (IP zapamiętane)
Data: 21.10.2010 - 09:12:52

[quote Magi-strat] Jestem przeciwny temu iby po wybudowaniu zostay pozostawione bez nadzoru. Bez opieki dorosych.
[/quote]

no nie rozsmieszaj mie, bo mi sie zajady odnowia ... Mlodzie potrzebuje opieki i nadzoru ze styrony doroslych ? jakich doroslych ? tych ponawalanych (nawet na sesjach) albo tych rzygajacych na przystanku ? albo handlujacych dopalaczami ? ej, magistrat, magistrat

--
Autor: ja (IP zapamiętane)
Data: 21.10.2010 - 09:23:39

Tak czytajc Wasze wypowiedzi dochodz do wniosku, e w naszej wsi [b]warto[/b] robi NIC.

--
Autor: pionek AGORY (IP zapamiętane)
Data: 21.10.2010 - 10:26:42

phi, te mi odkrycie roku... burmistrz do tego wniosku ju dawno doszed i konsekwentnie wprowadza to w ycie ;)

--
do Korka
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 21.10.2010 - 10:50:14

[quote=Czy mylicie e ja jestem przeciwny takim placom , skateparkom ? Absolutnie nie . Jestem przeciwny temu iby po wybudowaniu zostay pozostawione bez nadzoru. Bez opieki dorosych.][/quote]

Czytaj cay zdanie/zdania

Czy Magi-strat pisze o opiece dorosych nad obiektem, harcerze czy modzi inicjatorzy SKATEPARKU, a nawet pojedynczy cie czy b. wiceburmistrz nie wystarcz

--
Re: do Korka
Autor: Magi-strat (IP zapamiętane)
Data: 21.10.2010 - 11:42:25

[quote=Korek]no nie rozsmieszaj mie, bo mi sie zajady odnowia ... Mlodzie potrzebuje opieki i nadzoru ze styrony doroslych ? jakich doroslych ? tych ponawalanych (nawet na sesjach) albo tych rzygajacych na przystanku ? albo handlujacych dopalaczami ? [/quote]

Tak Korek , takich dorosych miaem na myli . Lepiej si teraz czujesz ?

A najwiksz sie dopalarni to stworzy w tym kraju zgred jaki ? Taki dwudziestoletni zgred !

Korek , zajady u Ciebie to may problem . Ty masz jeszcze problem z oczami i rozumieniem tego co czytasz.

--
Re: do Korka
Data: 21.10.2010 - 12:02:18

http://www.youtube.com/watch?v=IVIMq6YGEAk

Czy takim modym mamy dac szans ?

--

Idź do strony: 12345678-->
Bieżąca strona: 1 z 8

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.