Forum Konstancina

Akcja: Fora::Wątki

Idź do strony: <--12345678-->
Bieżąca strona: 7 z 8
Re: Skatepark Konstancin - Społeczna Inicjatywa młodzieży
Autor: tomasznowicki (IP zapamiętane)
Data: 11.04.2011 - 20:12:31

Z informacji uzyskanych dzisiaj (tj.11.04.) od Skarbnika Gminy P.Dariusza Lipca, a potwierdzonych przez Burmistrza P.Kazimierza Jańczuka wynika, że zadanie [b][color=#FF0000]w budzecie Gminy na rok 2011 w wysokości 30 tys. zł tj. Projekt i budowa Skateparku zostanie usunięty[/color][/b]

Spowodowane jest to uchyleniem budżetu na rok 2011 przez Regionalną Izbę Obrachunkową. [i]"Decyzja RIO oznacza cięcia w budżecie prawdopodobnie o ok. 20 milionów złotych. Wylecą z budżetu np. środki na drogi, remonty, środki na utrzymanie zieleni, mnóstwo pozycji" - czytamy w komunikacie Radnego Tomasza Zymera na forum konstancin.com[/i]

Decyzja o usunięciu 30 tys. zł z budżetu jest dla nas tak zaskoczeniem, jak dla Burmistrza decyzja RIO. Ciężko się nam odnieść do decyzji Burmistrza

Wkrótce przedstawimy stanowisko młodzieży do podjętych działań przez władze Konstancina.
Nie chcemy, by ciężka praca, którą włożyliśmy w ten projekt, poszła na marne.

Tomasz Nowicki

--
Autor: Tomasz Zymer (IP zapamiętane)
Data: 11.04.2011 - 21:52:33

Panie Tomaszu, mam pewien pomysł co do tych 30 tysięcy na projekt. Przy okazji zrobimy mały eksperyment odnośnie poparcia dla sportu (mamy dużo sportsmenów i działaczy sportowych wśród radnych :) )Możemy się jutro zdzwonić w tej sprawie.

--
Autor: ja (IP zapamiętane)
Data: 12.04.2011 - 07:49:36

dla mnie w tym momencie gorszą informacją jest "Wylecą z budżetu np. środki na drogi (...)"

--
Autor: Anonim (IP zapamiętane)
Data: 12.04.2011 - 07:58:21

I taką też nie najlepszą jest informacja o usunięciu srodków na remonty.

Tomku , jakis pomysł ?

--
Data: 12.04.2011 - 15:33:24

Z drogami i remontami macie rację oczywiście, ale co innego miliony, a co innego 30 tysięcy na projekt. Chodzi tylko o to, żeby można było zacząć tworzyć dokumentację dla konkretnej lokalizacji Skateparku (burmistrz sugeruje róg Mirkowskiej i Bielawskiej koło przepompowni i klubu Kosa Konstancin). A swój pomysł przedstawię na sesji budżetowej we wtorek 19 kwietnia, za tydzień.

--
Data: 19.04.2011 - 20:20:45

Decyzją Rady Miejskiej kwota w wysokości 30 tys. na wykonanie projektu Skateparku została wycięta z budżetu Gminy na rok 2011.

...

[quote Tomasz Zymer]Panie Tomaszu, mam pewien pomysł co do tych 30 tysięcy na projekt. Przy okazji zrobimy mały eksperyment odnośnie poparcia dla sportu (mamy dużo sportsmenów i działaczy sportowych wśród radnych :) )Możemy się jutro zdzwonić w tej sprawie.[/quote]

Panie Tomaszu i pomysł nie wypalił, z opinii większości radnych myślę, że ciężko byłoby uzyskać poparcie Pana inicjatywy. Sam Pan widział, że ja to byłem w szoku i tak naprawdę nie wiedziałem co mam powiedzieć. Czułem, że głupio nam-młodzieży będzie zaprotestować w obronie tych pieniędzy, gdy wiemy, że z budżetu wylatują również inne inwestycje. Nie wiem, może błąd popełniliśmy. [b]Niezależnie od tego, czy pieniądze mamy czy nie, projekt kontynuujemy, za tydzień w środę - [i]27 kwietnia o godz. 14:30 spotykamy się z firmą z Krakowa - Techramps[/i][/b].

--
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 19.04.2011 - 22:01:16

A może poszukać sponsorów na te 30 tys - zdaje się że wspominał o tym T.Zymer.
Może kilka loterii fantowych w parkowym sezonie - w każdym domu znajdzie się coś co juz nacieszyło właściciela, a może ucieszy nastepnego, może jakieś licytacje przedmiotów które mogliby podarować, ludzie znani: dziennikarze, biznesmeni, sportowcy oraz mniej znani - każdy kto chciałby pomóc młodzieży?

--
Plac Porąbka, Skatepark, Plac Zabaw w Bielawie - inwestycje usunięte z budżetu
Data: 19.04.2011 - 22:11:37

Przedstawiciele UMiG proponując usunięcie trzech pozycji "sportowych" z budżetu na 2011 moim zdaniem nie przedstawili przekonującej argumentacji. Za przekonujące można uznać tylko twierdzenie, że w związku ze specyfiką technologii budowy Skateparku projekt należy zamawiać razem z konkretną technologią i wykonawstwem.

Tzw. [b]Plac Sportowy Porąbka[/b] w trójkącie między ul. Bielawską, ul. Mirkowską a torami nie powinien czekać na inwestycję kolejnych parę lat z powodu przebudowy ul. Mirkowskiej. Teren ten ze względu na bezpieczeństwo dzieci nie nadaje się wcale na zaplecze dużej budowy. Przy okazji II etapu przebudowy ul. Mirkowskiej wielokrotnie miały tam miejsce sytuacje zagrożenia zdrowia i życia dzieci i młodzieży idących do szkoły. Nasza szkoła Montessori wysyłała na ul. Bielawską dwuosobowe patrole nauczycielskie, które odbierały dzieci z samochodów i doprowadzały do szkoły. Patrole te wielokrotnie były świadkami takich zagrożeń. Prowizoryczny chodnik dla ruchu pieszych prowadził przez sam środek zaplecza budowy i tym chodnikiem w godzinach rannych i popołudniowych przemieszczały się codziennie dzieci i młodzież idąca z Mirkowa do szkół na Bielawskiej oraz od autobusu do liceum na Mirkowskiej. W poprzek chodnika na całej jego długości bez żadnego ostrzeżenia czy oznakowania poruszały się z dużą prędkością koparki, spychacze i inne ciężkie pojazdy. Chodnik tonął w błocie i nieczystościach wypływających z przepełnionych sanitariatów na placu budowy. Dzieci wymiotowały, nie mogąc wytrzymać smrodu. Ciężkie materiały bujały się na wysięgnikach tuż nad głowami przechodniów. Co najmniej kilkakrotnie byłem świadkiem sytuacji, w których tylko zimna krew dorosłych zapobiegła wpadnięciu grupy dzieci pod pojazd, nie mówiąc już o ubłoconych spodniach i kolanach rozbitych na tym prawdziwym torze przeszkód. Nawet, gdyby teren był ogrodzony (a nie był), to okrążanie go wąskim chodnikiem przez taką liczbę dzieci przy takim ruchu związanym z budową nie będzie bezpieczne.

Natomiast w latach 2007-10 teren ten służył jako nielegalne parkowisko tirów. Parkowało tam 2-5 dużych pojazdów z naczepami dziennie, na bezpłatną sjestę. Posiadam dokumentację złożoną z kilkudziesięciu datowanych zdjęć. Kierowcy spali w szoferkach często po kilka godzin, manewrowali pojazdami między dziećmi idącymi na skróty od torów do szkoły. Samochody ustawiały się tuż za wiatą przystankową, a oczekujące na autobus dzieci bawiły się bezpośrednio pod kołami zaparkowanych tirów. Stowarzyszenie Uzdrowisko Dzieciom, złożone z rodziców i nauczyceli, kilkakrotnie bezskutecznie próbowało zainteresować tą sytuacją Straż Miejską i burmistrza.

W III etapie przebudowy ul. Mirkowskiej remontowany będzie odcinek za mostem aż do kościoła w Mirkowie. Na tym odcinku w moim przekonaniu znajdują się (koło torów dawnej kolejki fabrycznej) dwa zarośnięte placyki, który po oczyszczeniu mógłby posłużyć jako zaplecze budowy. Jeżeli placyki te nie spełniają wymogów, to ogrodzone zaplecze może ostatecznie powstać na 3-4 mesiące koło przepompowni. Natomiast naprzeciwko szkoły takie zaplecze nie ma racji bytu.

[b]Zadanie pod nazwą "Plac Sportowy Porąbka" znajdowało się stale w budżecie gminy w latach 2005-09 i w sumie przeznaczono na nie ponad pół miliona złotych. To, że miejsce to po tylu latach rzekomych "inwestycji" wygląda i funkcjonuje tak, jak teraz, jest kpiną z decyzji samorządu (zadanie było w budżecie przez 5 kolejnych lat!) i hańbą dla Rady Miejskiej.[/b] Dlatego należało wreszcie zająć się sprawą, która nie wymaga wcale ogromnych nakładów. Szkole na Bielawskiej bardzo potrzebny jest taki teren sportowy i bezpieczny parking, zaś okolicznym mieszkańcom również bardzo przydałby się otwarty obiekt sportowy, jakim z pewnością nie jest stadion Orlika na Mirkowskiej przy jego obecnym użytkowaniu.

Podsumowując, nie widzę żadnych obiektywnych przeszkód, by budowa Placu Sportowego Porąbka rozpoczęła się wiosną roku 2012 po uzyskaniu odpowiednich uzgodnień. Natomiast utrzymanie tego placu w stanie obecnym lub jako zaplecza budowy stwarza bezustanne zagrożenie dla dzieci szkolnych.

Jeśli chodzi o modernizację [b]placu zabaw w Bielawie[/b], to skoro podobno na zebraniu sołeckim w ostatnich dniach reprezentanci mieszkańców podjęli decyzję o przeznaczeniu tych środków na inny cel (na okna w OSP), nie zamierzam z tym polemizować. Zwracam jednak uwagę, że ja jako mieszkaniec Bielawy i radny z tego terenu nie otrzymałem żadnej informacji o tym zebraniu ani nie znalazłem jej na tablicy na rondzie Mirkowska / Bielawska czy w internecie. Dzwoniłem do znajomych z osiedla Ogrody Bielawy, z samej wsi oraz z osiedla Konstancja - oni także nic nie wiedzieli o takim spotkaniu. Placyk zabaw w Bielawie, z którego moja rodzina wielokrotnie korzystała, wymaga doinwestowania i nie jest bezpieczny. Kto zatem konkretnie i w jaki sposób jest powiadamiany o takich spotkaniach, na których zapadają takie decyzje?

Moim zdaniem zatem wniosek o pozostawienie w budżecie środków na Plac Sportowy Porąbka i/lub plac zabaw w Bielawie oraz Skatepark był w pełni uzasadniony. Można było zarówno przyjąć wniosek p. radnego Wojdaka (szerszy - o pozostawienie całej sumy w budżecie jako nieistotnej w proporcji do całości budżetu) jak i mój węższy (o wykrojenie części tej sumy kosztem diet radnych). Można było przygotować dokumentację i uzgodnienia do wykonania inwestycji na wiosnę 2012.

Co do [b]Skateparku[/b], można przyjąć jako rozsądną argumentację p. Ryszarda Machałka dotyczącą specyfiki tej inwestycji (projekt robiony pod konkretne materiały i technologię, a zatem kupowany razem z wykonawstwem) - jednak pod warunkiem, że akurat w roku 2013 nagle znajdą się w budżecie wszystkie środki potrzebne na projekt, i na wykonawstwo. Mamy liczne przykłady z poprzednich kadencji, że takie pozycje mają tendencję do ciągłego "spadania na później" z uwagi a to na inne inwestycje, a to na stan budżetu, a to na "czynniki obiektywne". Nie ma powodu zakładać, że za naszej kadencji będzie całkiem inaczej. Cóż - pożyjemy, zobaczymy.

Zmieniany 4 raz/y. Ostatnio 2011-04-19 22:32 przez Tomasz Zymer.

--
Re: Plac Porąbka, Skatepark, Plac Zabaw w Bielawie - inwestycje usunięte z budżetu
Data: 19.04.2011 - 22:39:55

Oceniając wynik głosowania w sprawie wyżej opisanej , będąc zwolennikiem przyjęcia wniosku radnego Wojdaka , zastanawiam się czy to co tu Tomku przedstawiasz , nie jest "wołaniem na puszczy" . Był czas mocno nad tym popracować wśród koleżanek i kolegów radnych. A tak to wygląda jak sprawa staje w ostatniej chwili na ostrzu noża. To nie było dobre głosowanie. Sprawy Bielawy nie chce komentowac . To Ty jesteś radnym z tego okregu.

Zdecydowanie racjonalne rzeczywiście są argumenty przemawiające za tym , aby nie czynić ruchów pozornych w sprawie skateparku.
Zresztą , faktycznie młodzież ma szerokie pole do działań na rzecz przyciągnięcia szerszej rzeszy sponsorów.

ps. Twoja idea zrzecznia sie przez radnych z jednej miesiecznej diety . O tyle piękna o ile , jak smiem sądzic z nikim ,a zwłaszcza z p.Przeodniczącym nie uzgodniona. (w ten sposób uzyskane pieniadze miały wspomóc jedną z inwestycji na rzecz dzieci/młodziezy) . Myslę , że w tym przypadku jeszcze nic straconego :)

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-04-19 22:46 przez A.Zambrowicz.

--
Data: 19.04.2011 - 22:58:00

W odniesieniu do nadzwyczajnej sesji budżetowej nie ma czegoś takiego, jak "ostatnia chwila". Tylko jedna komisja omawiała projekty zmian w budżecie - budżetowa w poniedziałek (o jej posiedzeniu dowiedzeliśmy się na 4 dni wcześniej). Projekty opiniowało wówczas zaledwie 5 z 9 radnych z komisji - jeszcze jeden by wyszedł i zabrakłoby quorum. Niektóre projekty komisja budżetowa opiniowała tak: 2 za, 2 się wstrzymało, 1 przeciw - w sumie wypada opinia pozytywna :) :) :) ha ha ha. Komisja BOKiS we wtorek zmian w budżecie w ogóle nie opiniowała, mimo, że mogła, komisja ładu - także nie.

Oczywiście, mogłem prowadzić - w ciągu niecałego tygodnia jaki upłynął od otrzymania materiałów na sesję - przyśpieszony "lobbying" za tymi 100 tysiącami "zaliczek" na te trzy inwestycje. Możliwe, że należało tak zrobić. Chociaż swoje argumenty UMiG przedstawił dopiero w poniedziałek. Tyle, że te 100 tysięcy tak naprawdę niewiele zmienia, skoro UMiG i tak z góry zakłada, że wymienione tu inwestycje ruszą najwcześniej w roku 2013.

--
Data: 19.04.2011 - 23:05:59

A najsmutniejsze jest to co piszesz na wstepie . 2 za - 2 sie wstrzymalo a 1 był przeciw. Glosuje pieciu radnych (bierze udział w pracy komisji) z dziewiecioosobowego jej składu.

Chciałbym aby ktos przypomniał hasła i deklaracje wyborcze tych "aktywnych" radnych :(

--
Autor: Artek_Bartek (IP zapamiętane)
Data: 19.04.2011 - 23:52:20

[quote]tak naprawdę nie wiedziałem co mam powiedzieć[/quote]
tak naprawdę to dziś nie miałeś Tomku prawa głosu...nie było takiego punktu w obradach...szybko się zakończyły zatem, czy udzielenie głosu mieszkańcom wiele by zmieniło? ale pewnie każdy swoje zdanie ma i dodatkowo powtórzone argumenty nikogo do niczego nie przekonają...

[quote]A może poszukać sponsorów na te 30 tys[/quote]
nie ma sensu zbierać tych 30 tys. bo raczej - ja to tak przynajmniej zrozumiałem - trzeba szukać pieniędzy na całość - 300-800 tys. na zadanie z gatunku 'zaprojektuj i wykonaj'...znalezienie takiego sponsora to niezłe wyzwanie...

odnośnie arytmetyki...tym bardziej przykre jest, że Przewodniczący nie dał szansy głosowania nad wnioskiem Tomka Z... w tym wypadku - przynajmniej moim skromnym zdaniem - wcale nie chodziło o te 30 tysi tylko o możliwość zaprezentowania pewnej postawy...ale nie słyszałem protestów radnych 'zagłosujmy Panie Przewodniczący w odwrotnej kolejności'... Ale jak widać nawet ta 5ka to więcej niż 1 Tomek...
SkatePark 2013...chyba trzeba się do tej myśli przyzwyczajać :(

--
Niekompletna komisja budżetowa
Data: 20.04.2011 - 08:18:35

[quote=
Tomasz Zymer
Tylko jedna komisja omawiała projekty zmian w budżecie - budżetowa w poniedziałek (o jej posiedzeniu dowiedzeliśmy się na 4 dni wcześniej). Projekty opiniowało wówczas zaledwie 5 z 9 radnych z komisji - jeszcze jeden by wyszedł i zabrakłoby quorum. Niektóre projekty komisja budżetowa opiniowała tak: 2 za, 2 się wstrzymało, 1 przeciw - w sumie wypada opinia pozytywna ha ha ha.][/quote]

[b][color=#CC0000]Może warto napisać kto poszedł na wagary, żeby było wiadomo kto olewa wyborców[/color][/b]

[b]Komisja Budżetu, Inwestycji i Spraw Majątkowych[/b]

1.Sebastian Januszko

2.Sławomir Kanabus

3.Bogusław Komosa

4.Alfreda Konopka

5.Marek Skowroński

6.Jadwiga Sowińska

7.Piotr Stankiewicz

8.Włodzimierz Wojdak

9.Anna Lewandowska

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-04-20 08:23 przez mania.

--
Autor: dziara (IP zapamiętane)
Data: 20.04.2011 - 09:34:32

Eh ja myślę,że gdzie indziej trzeba poszukać inwestorów),ale nie wiem czy to posunięcie by coś dało:)

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-04-20 09:35 przez dziara.

--
Data: 20.04.2011 - 17:55:18

[quote Artek_Bartek]
nie ma sensu zbierać tych 30 tys. bo raczej - ja to tak przynajmniej zrozumiałem - trzeba szukać pieniędzy na całość - 300-800 tys. na zadanie z gatunku 'zaprojektuj i wykonaj'...znalezienie takiego sponsora to niezłe wyzwanie...

odnośnie arytmetyki...tym bardziej przykre jest, że Przewodniczący nie dał szansy głosowania nad wnioskiem Tomka Z... w tym wypadku - przynajmniej moim skromnym zdaniem - wcale nie chodziło o te 30 tysi tylko o możliwość zaprezentowania pewnej postawy...ale nie słyszałem protestów radnych 'zagłosujmy Panie Przewodniczący w odwrotnej kolejności'... Ale jak widać nawet ta 5ka to więcej niż 1 Tomek...
SkatePark 2013...chyba trzeba się do tej myśli przyzwyczajać :([/quote]

Może i ma... bo 30 tys. to mi się wydaje, że nie jest tak dużo. Tylko, żeby zacząć szukać sponsorów, to trzeba mieć już "zaklepane" miejsce pod Skatepark. Miałem taką sytuację, że zapytałem się pewnego człowieka z tv, czy nie chciałby wspomóc naszej inicjatywy, opowiedziałem mu wszystko co i jak, a on krótko podsumował to co ja powiedziałem : [b][i]nie mamy miejsca, więc nikt nie będzie w ślepo nas sponsorował...[/i][/b]

[b][color=#FF0000]2013 ? Niezbyt dobry pomysł[/color][/b]

Natomiast jeżeli chodzi o samą budowę, to osobiście nie podoba mi się pomysł, by w 2013 roku to budować... całkowicie bez sensu, bo wygląda to na to, że w 2012... nic nie zrobimy w związku ze Skateparkiem. Przyjmijmy taki harmonogram prac, że już niebawem zakończą się konsultacje i narady z poszczególnymi firmami (chodzi o to też, by Gmina i urzędnicy poszerzyli swoją wiedzę nt. budowy Skateparku), z tego co wiem, to trwają prace nad analizą działki przy boisku p.Koseckiego, więc np. po wakacjach rada miejska będzie mogła dokonać wyboru, gdzie umiejscowić Skatepark.Do tego dochodzą też konsultacje społeczne, co jest bardzo ważne... Wszystko przedstawia się imponująco, ale co my w 2012 roku poczynimy, by zrobić następny krok do przodu ?

[b][color=#FF0000]A wiecie do czego zmierzam...[/color]
[/b]

Nam, młodzieży, nie chodzi wcale o to, by "zaczepić" się budżetu gminy i się na nim bujać, do czasu, gdy nie spadnie jakaś niezła sumka pieniędzy na naszą inicjatywę... Na samym początku, gdy przedstawialiśmy pomysł opinii publicznej(wrzesień 2010) myśleliśmy o Radosnej Szkole, o Funduszach z Województwa Mazowieckiego - wszystko okazało się całkowicie niemożliwe, bo Radosna Szkoła dot. placów zabaw, a Woj.Maz. wyczerpało wszystkie swoje środki na tego typu cele. Na ratunek przyszła Pani Maria Podleśko, która dowiedziała się, że w Ministerstwie Sportu [b]jest możliwość pozyskania funduszy na budowę Skateparku w wyokości 33 % wartości całego projektu-to dużo ![/b]

To już jedno dofinansowanie mamy :) Wczoraj rozmawiałem z Panią Radną Izabellą Skonecką,która bardzo dobrze jest zorientowana w sprawach funduszy zewnętrznych i zaoferowała nam swoją pomoc. Powiedziała, że jest dużo możliwości by takie środki pozyskać, a wcale nie musi być w tym projekcie jedynym źródłem pieniędzy Gmina. Obiecała mi, że prześle mi na e-maila, projekty, programy, z których będziemy mogli owe dofinansowanie pozyskać.

To druga możliwość była :) [b]rozwiązaniem numer 3[/b], aczkolwiek, nie wiem czy będzie to możliwe, ale zawsze warto spróbować, [b]będzie pomoc powiatu piaseczyńskiego[/b].Orlik zbudowano ze środków wspólnych-Gminy i powiatu +dofinansowanie, więc może i to rozwiązanie też się sprawdzi przy Skateparku...

[b]Czwarta, ostatnia[/b], bo nic więcej mi do głowy nie przychodzi, jest pomoc sponsorska.. Zawsze parę groszy rzucą, za bilboard ich firmy na działce przyszłego skateparku, czy banner reklamowy na naszej stronie... ale zawsze to już coś. Są też tacy sponsorzy, którzy pomogą bezinteresownie, i na nich najbardziej liczymy, chociaż gdybyśmy mieli tylko na nich polegać, to skatepark dosyć późno by powstał. Trzeba uderzyć w dużą rzeszę sponsorów, przecież takie gwiazdy, ludzie biznesu w Konstancinie mieszkają, że jakimś groszem rzucą... a że grosz do grosza... to Artku myślę, że jak będziemy WSZYSCY tak zdeterminowani i uparci, jak do tej pory młodzież, to wspólnym działaniem nam się uda :)

Nie będę się odnosić do wczorajszej sesji, bo tak naprawdę nie wiemy jakie stanowisko mamy zająć w tej sprawie. Jak się dowiedziałem, żę z budżetu wylatuje 30 tys. po prostu się załamałem... pomyślałem sobie : [i]i co, te pół roku naszej ciężkiej pracy idzie na marne, wszystko do kosza, bo jakaś RIO nie uwzględniła budżetu ?[/i]Powiemy jedno, że nie warto odpuszczaćimy, bo będzie szkoda naszej wielomiesięcznej, czasami ciężkiej pracy... Jak napisał jeden z portali,[i]"30 tys. zł to jeden z sukcesów na drodze do realizacji własnego marzenia.."[/i] ale pamiętajcie, że brak 30 tys. zł w budżecie to na pewno nie powód, by zapomnieć marzyć o Skateparku i powoli sobie go wyobrażać...

Pozdrawiam,
Tomasz Nowicki

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-04-20 17:57 przez tomasznowicki.

--
Data: 20.04.2011 - 17:56:25

[b]Skatepark Konstancin - Społeczna Inicjatywa Młodzieży...[/b]

[url=http://www.skateparkkonstancin.blogspot.com]www.skateparkkonstancin.blogspot.com[/url]
[email]skatepark.konstancin@gmail.com[/email]
[url=http://www.facebook.com/skatepark.konstancin]www.facebook.com/skatepark.konstancin[/url]

[b][i]Skatepark Konstancin - To nasze marzenie ![/i][/b]

Zmieniany 5 raz/y. Ostatnio 2011-04-20 18:02 przez tomasznowicki.

--
Data: 21.04.2011 - 19:50:46

Lokalizację na Bielawskiej koło Kosy można skonsultować do czerwca (ja, jako bliski sąsiad, już się zgadzam), wnioski o fundusze zewnętrzne składać w terminach, a z budową skateparku startować od 2012 razem z budową Placu Sportowego Porąbka (nawet ten sam wykonawca).

Żeby jednak skatepark nie budził kontrowersji w tej okolicy, która, wbrew opinii wyrażonej przedwczoraj przez p. burmistrza, jest zamieszkała i to dosyć gęsto, należy:

1) wybrać technologię, która zminimalizuje rezonans rampy, będący głównym źródłem hałasu,
2) obsadzić teren od strony domów szerokim pasem szybko rosnącej roślinności, która przy okazji pochłonie też częściowo wyziewy z przepompowni oraz zakładów produkcyjnych za rzeką,
3) Połączyć instalacje skateparku z innymi typu ścianki wspinaczkowe i konstrukcje dla mniejszych dzieci, tak, żeby mogli z nich korzystać wszyscy młodzi mieszkańcy, a nie tylko przedstawiciele jednej kultury młodzieżowej,
4) Zainstalować na terenie skateparku kamery monitoringu (są tuż obok na rondzie, więc nie będzie problemu), a teren wygrodzić i zamykać o godzinie 22-ej.

Taka opcja oczywiście nie będzie najtańsza. Ale z mojego rozeznania bez tych elementów może być poważny kłopot ze zgodą okolicznej ludności także i na tę lokalizację. Prawdą jest bowiem, że tradycyjny skatepark może wytwarzać hałas przekraczający dopuszczalne normy nawet w promieniu 200 metrów. Problem ten można ograniczyć za pomocą technologii i odpowiedniego projektu, pod warunkiem, że głównym kryterium będzie jakość, a nie cena.

Mieszkańcy Jeziorny i rodzice dzieci z zespołu szkół na Bielawskiej nie wyrażają natomiast zgody na taką organizację zaplecza budowy ul. Mirkowskiej, jaka miała miejsce w ubiegłym roku. Zaplecze powinno być w Mirkowie na przebudowywanym odcinku (koło torów) i nie może znajdować się na środku trasy dzieci do szkoły, bez żadnych zabezpieczeń. Dlatego ten argument moim zdaniem odpada i te dwie inwestycje sportowe mogą ruszać bez oglądania się na remont Mirkowskiej (zresztą odcinka za mostem, a zatem niezwiązanego z terenem przy Bielawskiej).

Będę zabiegał w UMiG o zmianę planów dotyczących kalendarza inwestycji na tym terenie.

Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 2011-04-21 20:25 przez Tomasz Zymer.

--
Autor: Bogdan (IP zapamiętane)
Data: 21.04.2011 - 20:43:13

Trasa dzieci do szkoły to chodniki i pobocza ulic,a nie skróty wydeptane przez rodziców i działkowiczów.My im budowaliśmy drogi chodniki a oni chodzą tak jak chodzili na skróty i do tego uczą dzieci.
Ja tam nie mieszkam ale też się zgadzam.

ców.ARASA DZIECI DO SZKOŁY JEST ULICA CHODNIKI ,A NIE SKRÓTY WYDEPTANE PRZEZ RODZICÓW I DZIAŁKOWCÓW.

--
Autor: kijek (IP zapamiętane)
Data: 21.04.2011 - 20:50:09

"spoleczna inicjatywa mlodziezy" za ok 800 tys ?! na czym ta inicjatywa polega ? wśród wymienionych powyżej opcji finansowania [b]nie widzę własnego wkładu tej młodzieży[/b] - że zarobią, się zrzucą, zbiorą zakrętki albo zużyty sprzęt rtv/agd, dadzą koncert albo zrobią jakąś akcję promocyjną i zdobędą własnymi rencami jakąś kasę (np koszenie trawników czy opieka nad psem za "co łaska na skatepark" albo "skatepark w odśmieconej gmince"). Na razie ta "inicjatywa" wygląda na zwyczajne "chcemy bo nam sie należy"

--
Data: 21.04.2011 - 20:56:08

Nic Pan nie zrozumiał, panie Bogdanie. W czasie II etapu przebudowy ul. Mirkowskiej jedynym dojściem do zespołu szkół na Bielawskiej był prowizoryczny chodnik przebiegający przez sam środek zaplecza budowy drogi. Szczegółowo opisałem funkcjonowanie tego "chodnika" w moim przedwczorajszym poście w tym wątku. A zatem była to [i][b]jedyna[/b][/i] droga do szkoły, a nie żaden wydeptany przez rodziców skrót. W przyszłym roku, wg informacji od p. burmistrza, sytuacja ma się powtórzyć, a zatem ponownie droga dzieci z Mirkowa i Jeziorny do szkoły będzie prowadziła przez zaplecze wielkiej budowy lub wokół jego obwodu przez wyjazdy z tego zaplecza.

A co do chodników, jakby Pan raz przeszedł zimą czy jesienią ul. Mirkowską od fabryki do szkoły na Bielawskiej w godzinach rannych, to by Pan się nie dziwił, że rodzice i inni mieszkańcy często wolą skrót przez most kolejowy ponieważ... jest znacznie bezpieczniejszy dla dzieci, niż to, co wzdłuż ul. Mirkowskiej umownie nazwano chodnikiem.

No, chyba, że Pan po tym terenie porusza się tylko samochodem i nie doświadczył Pan "dobrodziejstwa" drogi tamtejszych dzieci do szkoły.

--
Data: 05.05.2011 - 21:25:51

W najbliższą sobotę, 7 maja na warszawskiej Agrykoli odbędzie się IV forum Funduszy Europejskich, podczas którego będzie można uzyskać wszelkie informacje na temat działania funduszy zewnętrznych i możliwości pozyskania środków europejskich.W spotkaniu IV Forum udział weźmie przedstawiciel Społecznej Inicjatywy Młodzieży na rzecz budowy Skateparku.

czytaj więcej na [url=http://www.skateparkkonstancin.blogspot.com]www.skateparkkonstancin.blogspot.com[/url]

--
Pytanie bez odpowiedzi
Data: 05.05.2011 - 23:32:34

Kijek zapytał i trafiło w próżnię, a było ciekawe, więc jeszcze raz. Nie zawsze człowiek musi dostawać wszystko na tacy. No chyba że stary, schorowany, to rozumiem.
W gminnej kasie pustki, to może warto postarać się o kasę, jak zob niżej.

[quote="spoleczna inicjatywa mlodziezy" za ok 800 tys ?! na czym ta inicjatywa polega ? wśród wymienionych powyżej opcji finansowania nie widzę własnego wkładu tej młodzieży - że zarobią, się zrzucą, zbiorą zakrętki albo zużyty sprzęt rtv/agd, dadzą koncert albo zrobią jakąś akcję promocyjną i zdobędą własnymi rencami jakąś kasę (np koszenie trawników czy opieka nad psem za "co łaska na skatepark" albo "skatepark w odśmieconej gmince"). Na razie ta "inicjatywa" wygląda na zwyczajne "chcemy bo nam sie należy"][/quote]

--
Data: 06.05.2011 - 09:41:07

[b]Oczywiście nie miałam na mysli całych 800 tys zł, ale pewną część.[/b] Byłoby sympatycznie gdyby młodzi ludzie mogli powiedzieć:

TO JEST NASZ SKATE PARK! Jesteśmy jego gospodarzami.
To był nasz pomysł,postaraliśmy sie o pieniądze na projekt i na......(dopisać).
Dlatego trzeba o niego dbać, nie rozbijać flaszek, nie dewastować itp.

---------------------------------------

Wiadomo co się dzieje na placach zabaw urządzanych przez gminę, ile czasu wytrzymują rózne urządzenia.

--
Autor: ola (IP zapamiętane)
Data: 07.05.2011 - 08:05:44

oj, to chyba jakiś niewygodny pomysł z tym współudziałem inicjatorów 8-) Najwidoczniej pojęcie "społecznej inicjatywy" zmodernizowało się. A może by sprawdzić, jak to robią w miastach bliźniaczych ?

--
Data: 07.05.2011 - 17:38:12

Nie za żadne 800 tysięcy... Firma, która gościła w UMiG 27 kwietnia, oszacowała, że wstępnie budowa może wynieść do 400 tys. zł (ok.800 m2), dodatkowo 20-30 tys. zł projekt.

Wydaje nam się, młodzieży, że Skatepark o powierzchni max. 800 m2 to wystarczające miejsce, by się wyszaleć.

Co do finansowania samej budowy i projektu. Powtórzę raz jeszcze, że nie jesteśmy ludźmi, którzy przyszli do Urzędu z pomysłem budowy Skateparku i "chcemy", żeby tylko urząd wydał pieniądze na tą inwestycję. Są przecież fundusze zewnętrzne, sponsorzy, oraz wkład własny - nasz, młodzieży.

Ad.1. Fundusze zewnętrzne.

Byłem dzisiaj na IV Forum Funduszy Zewnętrznych, aby dowiedzieć się, jak i skąd i czy w ogóle można pozyskać środki na projekt i budowę Skateparku. Poruszałem też kwestię Młodzieżowej Rady Miejskiej ( o tym przedsięwzięciu niedługo więcej info), ponieważ miło byłoby, jakby młodzi radni sami pozyskali fundusze na swoje projekty (a mogą). Więcej szczegółów z relacji z IV Forum w najbliższym czasie.

Ad.2. Sponsorzy

Mówiłem też o tym wcześniej, że pierwszym krokiem do pozyskiwania sponsorów jest wybór działki pod budowę Skateparku. Daje im to jasny sygnał, że samorząd chce, i jest gotów, by skatepark powstał w ich mieście.

Ad.3. Wkład własny młodzieży

Możemy zebrać środki na ten cel, organizując np. festyny itp. itp. Jest też możliwe pozyskanie funduszy z Unii na taki event. Nie chcę też mówić o tym za dużo, bo nie było na ten temat jeszcze jakichkolwiek konkretnych ustaleń. Po prostu musimy wszystko przygotować i sprawdzić jakie są możliwości by takie coś zorganizować. Jeżeli młodzież ustali jakieś szczegóły, na forum konstancin.com poinformujemy Państwa o wszystkim.

Jeżeli coś nie brzmi zbyt jasno, to przepraszam, po wydarzeniach 3.maja w parku jestem przeziębiony i jak narazie mi nie przechodzi.

Pozdrawiam, TN

--
MŁODZIEŻ SAMA ZAPROJEKTUJE SKATEPARK ! KONSULTACJE SPOŁECZNE !
Data: 24.05.2011 - 01:34:56

[color=#FF0000][b]FUNBOX, MINIRAMPA a może MANUALBOX Z PORĘCZĄ ? 29 maja br. o godz. 18 w Liceum Ogólnokształcącym w Konstancinie przy ul. Mirkowskmiej 39 odbędzie się 2. spotkanie Społecznej Inicjatywy Młodzieży na rzecz budowy Skateparku, którego głównym tematem będzie konsultacja społeczna ze skatemi ws. przeszkód pod przyszły Skatepark. Wstępną wizualizację wykona za darmo jedna z firm zajmujących się budową Skateparków.[/b][/color]

Spotkanie jest efektem rozmów, które w kwietniu odbyły się w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin. Zaproszona firma zaoferowała młodzieży swoją pomoc w wykonaniu projektu Skateparku wraz z opracowaniem wstępnego kosztorysu. Również Gmina włączyła się w inicjatywę, przekazując projektantowi mapę terenu,który jest brany pod uwagę w kontekście budowy Skateparku(działka gminna przy ul. Bielawskiej naprzeciw boiska Romana Koseckiego, obok przepompowni ścieków)

Konsultacje muszą być przeprowadzone ze wszystkimi zainteresowanymi, którzy będą korzystać ze Skateparku. Mowa tutaj o osobach jeżdżących na deskorolkach, rowerach BMX, jak również na rolkach. Nie może być mowy, że jakaś grupa zostanie ominięta i urządzenia, które w przyszłości staną na placu okażą się dla którejś z nich nieprzystosowane. Dlatego, apelujemy do wszystkich miłośników sportów ekstrmalnych o obecność na spotkaniu.

Chcielbyśmy, aby w przyszłości, gdy Gmina będzie przystępowała do sporządzenia całej dokumentacji projektowej dla Skateparku, wzięła pod uwagę naszą wizualizację projektu i uwzględniła potrzeby młodzieży.Równie ważny będzie kosztorys, który pomoże Gminie określić wkład własny i znaleźć środki z funduszy zewnętrznych. Także młodzież zapowiedziała pomoc, szukając sponsorów.

Tomek Nowicki

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-05-24 01:42 przez tomasznowicki.

--
Re: MŁODZIEŻ SAMA ZAPROJEKTUJE SKATEPARK. Konsultacje Społeczne !
Data: 24.05.2011 - 18:17:31

[img]http://1.bp.blogspot.com/-nip_pnkMvwU/TdvbJIxtpkI/AAAAAAAAADM/YlrG1aW6nCk/s1600/poster_facebook.jpg[/img]

--
Re: Skatepark w Konstancinie - Społeczna Inicjatywa młodzieży
Data: 06.06.2011 - 21:02:19

W niedziele, 29 maja br. w Liceum Ogólnokształcącym w Mirkowie odbyły się Konsultacje Społeczne z młodzieżą interesującą się sportem ekstremalnym na temat wizualizacji przyszłego Skateparku. I choć frekfencja zdecydowanie zawiodła, postanowiliśmy kontynuować projekt i najprawdopodobniej po wakacjach raz jeszcze poprosimy młodzież o ich opinie n/t wizualizacji przyszłego Skateparku.

wiadomość pochodzi ze strony www.skateparkkonstancin.blogspot.com

CZYTAJ CAŁY MATERIAŁ ---> [url=http://skateparkkonstancin.blogspot.com/2011/06/konsultacje-do-poprawki-relacja-ze.html]tutaj[/url]

Tomek Nowicki

--
Data: 06.06.2011 - 21:08:27

[b]W niedziele, 29 maja br. w Liceum Ogólnokształcącym w Mirkowie odbyły się Konsultacje Społeczne z młodzieżą interesującą się sportem ekstremalnym na temat wizualizacji przyszłego Skateparku. I choć frekfencja zdecydowanie zawiodła, postanowiliśmy kontynuować projekt i najprawdopodobniej po wakacjach raz jeszcze poprosimy młodzież o ich opinie n/t wizualizacji przyszłego Skateparku.[/b]

materiał pochodzi ze strony www.skateparkkonstancin.blogspot.com

[u][b]CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ --> [url=http://skateparkkonstancin.blogspot.com/2011/06/konsultacje-do-poprawki-relacja-ze.html]TUTAJ[/url][/b][/u]

Tomek Nowicki

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-06-06 21:08 przez tomasznowicki.

--
Data: 10.06.2011 - 18:29:06

[b]W najbliższą sobotę, 11 marca w Zespole Szkół nr 1 w Skolimowie oraz w Prywatnym Gimnazjum "CUBE" przy ul. Mirkowskiej odbędą się FESTYNY rodzinne. Podczas pikników zaprezentuje się grupa młodych skateów uprawiających sport ekstremalny. Będzie to doskonała okazja do popularyzowania tego sportu, jak również samej inicjatywy, jaką jest budowa Skateparku w Konstancinie ![/b]

[url=http://www.skateparkkonstancin.blogspot.com]
www.skateparkkonstancin.blogspot.com[/url]

Tomek Nowicki

--

Idź do strony: <--12345678-->
Bieżąca strona: 7 z 8

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.