Forum Konstancina


Akcja: Fora::Wątki

Idź do strony: 1234-->
Bieżąca strona: 1 z 4
Prywatyzacja uzdrowiska i Stoceru
Autor: Hesia-Mela (IP zapamiętane)
Data: 20.02.2011 - 14:34:57

Do końca roku nastąpi prywatyzacja Uzdrowiska Konstancinhttp://www.wprost.pl/ar/228021/Sejm-przeciwko-prywatyzacji-uzdrowisk/.

Od nowego roku sprywatyzowany zostanie również Stocer http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34889,6991319,Prywatyzacja_szpitali__czyli_co_nam_grozi.html.

Komu zatem były burmistrz MS podarował 700.000 zl umarzając dług Stoceru wobec ZGK za wodę i ścieki. Teraz gmina musi zapłacić za długi ZGK, w tym te lekką ręką podarowane pieniądze. A może jest sposób by tę kasę odzyskać?

--
Re: Prywatyzacja uzdrowiska i Stoceru
Autor: czaknoris (IP zapamiętane)
Data: 20.02.2011 - 14:48:19

O ile to prawda... Najpierw trzeba znaleźć decyzję o umorzeniu. Jak będzie papier napisać doniesienie do prokuratury.

Na odzyskanie nie ma szans. Można jedynie przestać finansować kolejne zadania samorządu wojewódzkiego i egzekwować należności.

--
Re: Prywatyzacja uzdrowiska i Stoceru
Autor: Hesia-Mela (IP zapamiętane)
Data: 20.02.2011 - 15:32:25

Prawda, niestety prawda.

Była o tym mowa na spotkaniu przedwyborczym w GOSiR, przed II turą. Były burmistrz stwierdził, że umorzył tę kwotę ponieważ, Stocer był w ciężkiej sytuacji finansowej i MS dbał o to, "żeby pracownicy nie stracili pracy". Jest tylko kwestią kiedy to miało miejsce, w którym roku, niestety tego nie wiem.

--
Re: Prywatyzacja uzdrowiska i Stoceru
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 20.02.2011 - 15:55:05

Artykuł jest mocno nieświeży (z 2009r) i gazeta niestety polewa, bo [u]Stocer nie idzie w prywatne ręce, ale będzie spółką prawa handlowego.[/u]
Do prywatyzacji droga daleka i zupełnie się na to nie zanosi. Komu potrzebny zapyziały szpital z furą długów?

Po przekształceniu długi miał przejąć Samorząd Mazowiecki.

Skowroński chyba zapłacił za ścieki szpitala 2 lata temu, gdy Stocer był SPZOZ.

Czy Stocer juz został ostatecznie przekształcony w spółkę, zależy czy uregulowano sprawy własności gruntów, bo jest tam galimatias:
Cały teren jest własnością skarbu państwa (przejęty zaraz po wojnie, tak jak wiele gruntow w Polsce), o zwrot kilku willi wraz z terenami starają się spadkobiercy. Zdaje się że korowody mają się zakończyć w połowie roku.

--
Re: Prywatyzacja uzdrowiska i Stoceru
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 31.03.2011 - 21:30:34

Od jutra Stocer rozpoczyna nowe życie jako spółka prawa handlowego.

Chyba tak się będzie nazywał: http://www.spgexpress.pl/firma/mazowieckie%2Bcentrum%2Brehabilitacji%2Bstocer%2Bspolka%2Bz%2Bo%2Bo%2B-0000337011/

Już teraz widać zmiany na lepsze, odnowiono sporo pomieszczeń, uruchomiono nowoczesną kriokomore. Podobno CKR może pozazdrościć.

--
Re: Prywatyzacja uzdrowiska i Stoceru
Autor: Tomasz Zymer (IP zapamiętane)
Data: 31.03.2011 - 21:47:15

Na dzisiejszym posiedzeniu Komisji Ładu wniosłem m.in. o [b]zmianę w projekcie planu strefy A i terenów przyległych w definicji funkcji podstawowej obszaru[/b] z "funkcja ta [i][b]powinna[/b][/i] dominować [w danym obszarze]" na "funkcja ta [i][b]musi[/b][/i] dominować [w danym obszarze]". Jest wstępna akceptacja dla takiej kosmetycznej poprawki. W najbliższych dnach dowiem się od ekspertów planistów, czy zapis ten będzie wystarczającą gwarancją zachowania funkcji leczniczej, która wpisana jest jako podstawowa na wszystkich działkach spółki uzdrowiskowej i STOCER-u.Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-03-31 21:47 przez Tomasz Zymer.

--
Re: Prywatyzacja uzdrowiska i Stoceru
Autor: Hanka (IP zapamiętane)
Data: 31.03.2011 - 22:25:23

czy dominacja - to już 51 % ?
możemy nie zauważyć :)

--
Re: Prywatyzacja uzdrowiska i Stoceru
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 31.03.2011 - 23:07:05

ze spółką uzdrowiskową jest prosto, bo wiadomo do kogo należy. Natomiast na terenach użytkowanych pzrez Stocer, wiadomo czyje tylko to co pod zabudowaniami szpitala. Wszystkie pozostałe grunty mają właścicieli i teraz juz po wyłożeniu mpzp A, trzeba by uzgodnić zmiany z właścicielami.

O własności gruntów Stoceru nie wiedziałam do dzisiaj (coś tam gadali tylko w maglu), dopóki nie zapytałam się dlaczego szpital nie ścina kilkunastu uschniętych drzew grożących pacjentom i nie przechodniom oraz dzieciakom grającym w piłke na boisku. Odpowiedziano: nie wolno nam ruszyć, bo rosna (rosły) na placu należącym do...., inne też do...
Wille stojące w obrębie szpitala tez mają swoich właścicieli.

Stocer nie jest w takiej komfortowej sytuacji jak sp. uzdrowisko, która jak w kasie bryndza - pozbywa się po kawałku swoich włości.
Ciekawe na czym będzie PROKOM rozwijał działalność zdrojową - wikileaks podaje, że jest najpoważniejszym kandydatem do kupna uzdrowiska?

--
Re: Prywatyzacja uzdrowiska i Stoceru
Autor: Tomasz Zymer (IP zapamiętane)
Data: 31.03.2011 - 23:33:49

[quote Hanka]czy dominacja - to już 51 % ?
możemy nie zauważyć :)[/quote]

Uściślenie definicji pojęcia użytego w planie zdaniem pani zastępczyni burmistrza nie będzie wymagało ponownego wyłożenia planu. Natomiast zmiany w zapisach szczegółowych dotyczących poszczególnych obszarów - już tak.

22 marca Prezydent podpisał nowelizację ustawy uzdrowiskowej. Jeśli nie zdążymy z uchwaleniem planu strefy A i terenów przyległych przed wejściem w życie nowelizacji, trzeba będzie go tworzyć, uzgadniać i wykładać praktycznie od nowa ze względu na istotne zmiany zapisów w ustawie. To oznacza co najmniej rok zwłoki. W międzyczasie dokona się prywatyzacja spółki uzdrowiskowej.

Próbujemy w taki sposób uściślać zapisy (zastanego przez nową Radę) projektu planu, żeby jednak móc go uchwalić przed wakacjami, jednocześnie gwarantując w planie zachowanie funkcji leczniczej przede wszystkim na obszarze największych zakładów: UKZ, STOCER, CKiR. Nie wiadomo, czy to się uda.

--
Re: Prywatyzacja uzdrowiska i Stoceru
Autor: babet (IP zapamiętane)
Data: 31.03.2011 - 23:55:59

Czyli wszystko jasne .Malinowe ?

--
Re: Prywatyzacja uzdrowiska i Stoceru
Autor: Hanka (IP zapamiętane)
Data: 01.04.2011 - 00:36:15

Rozumiem ,że robimy co się da w ostatniej chwili.
Jak wylicza się dominację ? Powierzchnią budynków , posesji ?
51 % leczniczej funkcji i 49 % nieleczniczej na działce ? tak też może być ?
Nielecznicza funkcja - jest też zdefiniowana wystarczająco ściśle ? /np usługi dla kuracjuszy typu sklepik , fryzjer itp w obrębie budynku ? /.
Czy to tylko o takie nielecznicze chodzi ?

--
Re: Prywatyzacja uzdrowiska i Stoceru
Autor: Anonim (IP zapamiętane)
Data: 01.04.2011 - 03:04:58

Hanka pyta o to co pewnie wielu radnym ucieka z pola widzenia.

Dominacja - recesywność . Kto i jaką metodą będzie to okreslał ? Kosmetyczna poprawka słowa -[b]powinna[/b]- na -[b]musi[/b]- jest ....czystą kosmetyką.

Możemy tez powiedzieć , że człowiek musi być zdrowy. Ale czy to znaczy , że będzie ? Czy wiemy jak go do tej zdrowotności zmusić ?

Czy jesli korzystając z zapisów planu otworzę restaurację w której będzie przyjmował bioenergoterapeuta , to którą funkcję lokalu mam przyjąć za dominującą ?

Brutalnie rzecz ujmując powiem :- musi to na Rusi a w Polsce to jak kto chce :)

--
Re: Prywatyzacja uzdrowiska i Stoceru
Autor: Tomasz Zymer (IP zapamiętane)
Data: 01.04.2011 - 10:33:20

[quote Hanka]Rozumiem ,że robimy co się da w ostatniej chwili.
Jak wylicza się dominację ? Powierzchnią budynków , posesji ?
51 % leczniczej funkcji i 49 % nieleczniczej na działce ? tak też może być ?
Nielecznicza funkcja - jest też zdefiniowana wystarczająco ściśle ? /np usługi dla kuracjuszy typu sklepik , fryzjer itp w obrębie budynku ? /.
Czy to tylko o takie nielecznicze chodzi ?[/quote]

Zapis projektu planu miejscowego strefy A i terenów przyległych w paragrafach od 51 do 54 dotyczących obszarów obecnie wykorzystywanych przez zakłady lecznicze (od 1 Uz do 3 Uz, 1Uz/Uo, 2 Uz/Uo, 1Uz/MNp do 3Uz/MNp, 1Uz/Up/U) jest następujący:

1) przeznaczenie podstawowe - zabudowa usług zdrowia i opieki zdrowotnej

2) przeznaczenie uzupełniające - zabudowa pensjonatowa, inne usługi nieuciążliwe wbudowane w bryłę głównego budynku, stacje transformatorowe, sieć, obiekty i urządzenia infrastruktury dla potrzeb lokalnych

W obszarach Uz/Uo - także pomoc społeczna i oświata w przeznaczeniu podstawowym, gastronomia - w uzupełniającym; w Uz/MNp - także zabudowa pensjonatowa w przeznaczeniu podstawowym, w Uz/Up/U - także usługi publiczne i inne usługi nieuciążliwe w przeznaczeniu podstawowym.

[b]Zdaniem ekspertów z SARP i kilku innych osób znających się na planistyce, które pytałem o zdanie, takie zapisy planu w praktyce pozwolą inwestorowi na ogromną swobodę w zagospodarowaniu terenu i otwierają tysiące furtek poza funkcją leczniczą.[/b] Wśród definicji na str. 2 i 3 brak jest definicji pojęcia "dominacji" jakiejś funkcji, brak definicji "innych usług nieuciążliwych", "głównego budynku" i in.

Projekt planu powstał w poprzedniej kadencji, jest po wyłożeniach i ma być uchwalany przed wakacjami, na co usilnie namawia Radę pan burmistrz Jańczuk i w jeszcze większym stopniu zastępczyni burmistrza, pani Gadomska. Motywują to faktem, że podpisana przez Prezydenta RP nowa ustawa uzdrowiskowa wkrótce wejdzie w życie. Wtedy plan trzeba będzie przygotować prawie od zera, a w międzyczasie ze stref B i C (są też w obszarze planu) wpłynie lawina wniosków o wydanie indywidualnych decyzji o warunkach zabudowy (nowa ustawa na to zezwala), zaś w strefie A wszystkie inwestycje będą zamrożone z braku możliwości uzyskania pozwoleń na budowę, co już teraz wywołuje ogromne niezadowolenie właścicieli gruntów na tym terenie.

Kiedy wczoraj prezentowałem na posiedzeniu Komisji Ładu moje sugestie poprawek w planie (dotyczące zakładów leczniczych i Parku Zdrojowego oraz nowego deptaka), dyskusji praktycznie nie było i w przeciwieństwie do innych tematów poza mną prawie nikt nie zabierał głosu. Pan przewodniczący Bogusław Komosa zasugerował nawet, że w takich sprawach powinienem się prywatnie umówić z panią burmistrz zamiast zajmować czas na posiedzeniu komisji. Co z tego wynika? Prawdopodobnie tyle, że jeśli burmistrz przedstawi plan do uchwalenia przed wakacjami, to zostanie on uchwalony bez zbędnych ceregieli w kształcie bardzo podobnym do obecnego.

[b]Jeśli zatem uważamy, że zapisy są złe, to powinniśmy już teraz tworzyć silne lobby i wywierać nacisk na Radę w kwestii zmian w planie[/b], licząc się z tym, że w przypadku nieuchwalenia planu w najbliższych miesiącach to na nas skrupi się niezadowolenie mieszkańców i właścicieli. Bez kampanii medialnej i społecznego nacisku podobnego do tego z roku 2006 (sesja w Stocerze), plan zostanie gładko uchwalony w obecnym kształcie. Pani burmistrz Gadomska mówi nawet otwarcie, że zbyt restrykcyjne zapisy mogą zniechęcić potencjalnych inwestorów, którzy przecież muszą zarobić na zakupie uzdrowiska i innych terenów. I ma swoją rację.

[b][color=#FF0000]Przypominam, że 12 kwietnia o 18.00 w Szkole Montessori przewidywane jest spotkanie zainteresowanych (przedstawicieli stowarzyszeń, wspólnot lokalnych, mieszkańców, władz) w sprawie zapisów planu miejscowego strefy A i terenów przyległych.[/color][/b] Celem spotkania jest wypracowanie listy społecznych postulatów do planu, ktora mogłaby stać się podstawą do dyskusji w Radzie, a także budowa zintegrowanego lobby na rzecz uściślenia zapisów tego planu. Jeśli okaże się, że plan w obecnym kształcie nie gwarantuje ciągłości funkcji leczniczej na kluczowych obszarach, to trzeba będzie po prostu storpedować jego uchwalenie w tym kształcie i przyjąć na siebie odium niezadowolenia społecznego.

--
Re: Prywatyzacja uzdrowiska i Stoceru
Autor: Artek_Bartek (IP zapamiętane)
Data: 01.04.2011 - 11:00:40

[quote] Pan przewodniczący Bogusław Komosa zasugerował nawet, że w [b]takich[/b] sprawach powinienem się prywatnie umówić z panią burmistrz zamiast zajmować czas na posiedzeniu komisji[/quote]
przyznam, że nie rozumiem...to na której komisji dyskusja nad [b]tą[/b] sprawą powinna się odbywać?

--
Re: Prywatyzacja uzdrowiska i Stoceru
Autor: Anonim (IP zapamiętane)
Data: 01.04.2011 - 11:09:15

[quote]Pan przewodniczący Bogusław Komosa zasugerował nawet, że w takich sprawach powinienem się prywatnie umówić z panią burmistrz zamiast zajmować czas na posiedzeniu komisji[/quote]

Nie mając co prawda nic przeciko temu aby się prywatnie umówić z Panią burmistrz :) , musze przyznać , że wczoraj wykazał się pan , panie Tomaszu anielską cierpliwością . Dla mnie był pan wczoraj ewidentnie sekowany.

Nie zabierałem wczoraj głosu w sprawie planu , ponieważ koncentrowałem sie na sprawie Mirkowskiej 51. A i tak jak pan pewnie zauważył moje wystąpienia stoją niektórym radnym a zwłaszcza jednej radnej ,ością w gardle.Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-04-01 11:09 przez A.Zambrowicz.

--
Re: Prywatyzacja uzdrowiska i Stoceru
Autor: Hanka (IP zapamiętane)
Data: 01.04.2011 - 16:30:57

A jak się prywatnie umówią , prywatnie uzgodnią to prywatnie poprawią plan.
Reszta radnych nie ma nic przeciwko temu , nowy tryb pracy radnych widać przyjęty.
Jeszcze poprawić regulamin i można się umawiać na kawę .
1 kwietnia nie potrzebujemy :)

--
Re: Prywatyzacja uzdrowiska i Stoceru
Autor: Bogusław Komosa (IP zapamiętane)
Data: 01.04.2011 - 22:40:17

Do radnego Tomasza Zymera: Uważam Tomek, że jesteś niesprawiedliwy.Ja prosiłem radnych i mieszkańców, aby przygotowali na piśmie wnioski dotyczące spornych czy niezrozumiałych zapisów.Nie może być tak,że nikt wniosków nie przedstawił a jeden radny zamiast dyskusji wszedł w polemikę z panią burmistrz, niekoniecznie mając rację.Ta polemika trwała zbyt długo ja nie widziałem zainteresowania wśród innych radnych.Zamiast mnie oskarżać panie radny trzeba było zadzwonić do wydziału architektury i spróbować wyjaśnić sporne kwestie.Zapisy planu mają kilkadziesiąt stron i gdyby każdy radny pytał o każdy szczegół komisje trwałyby do rana jak w poprzednich kadencjach.Proszę sobie przypomnieć do czego takie obrady doprowadziły.Ja zawsze staram się z wnikliwością czytać zapisy planów,gdy mam swoje uwagi dyskutuje o tym z panią kierownik, lub panią burmistrz, zasięgam też opinii moich znajomych znawców tematu.Komisja ładu przestrzennego spotyka się wielokrotnie częściej niż inne komisje.Gdy będzie jeszcze więcej spotkań to się zamęczymy.Proszę się nie obrazić ale radnym potrzebne jest szkolenie z zakresu zagospodarowania przestrzennego i wielu innych dziedzin.Ja mam tą przewagę,że takich szkoleń odbyłem kilka, ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym przeczytałem kilka razy od dechy do dechy,brałem aktywny udział w uchwaleniu prawie wszystkich planów/bez Bielawy,Parceli,Borowiny/.Nie wszystkie plany mi się podobają, ale mam satysfakcję,że byłem inicjatorem wielu korzystnych dla gminy i mieszkańców zapisów w textach planów.Ta komisja była ponadnormatywna.Czytam też zapisy niektórych planów z innych gmin i dzielnic Warszawy,tam dopiero wychodzą kwiatki.Szanuję Tomku twoja aktywność, ale nie obraź się musisz się jeszcze trochę pouczyć.

--
Re: Prywatyzacja uzdrowiska i Stoceru
Autor: Tomasz Zymer (IP zapamiętane)
Data: 01.04.2011 - 22:59:03

Absolutnie nie twierdzę, że znam się na planistyce. Natomiast zasięgałem już opinii kilku osób, które w tej dziedzinie są profesjonalistami i wszystkie one są zgodne, że obecne zapisy projektu planu strefy A dotyczące terenów zakładów leczniczych dają ogromne możliwości manipulacji. Uważam zatem, że zapisy należy uściślić. Nie podzielam poglądu, że plan trzeba uchwalić w dowolnym kształcie bez względu na konsekwencje.

Kiedy będę już miał miarodajne opinie specjalistów (w najbliższych dniach), przedstawię swoje uwagi na piśmie. Tym niemniej nie sądzę, by zostały poważnie wzięte pod uwagę, skoro zarówno pani burmistrz Gadomska, jak i pan przewodniczący Cieślawski usilnie starają się przekonać radnych, że jest już po wszystkich wyłożeniach, po ptokach i że mają tylko podnieść łapki za projektem którego nikt im nawet nie raczył rzetelnie przedstawić. Godzinami omawiamy uwagi mieszkańców co do zagospodarowania ich prywatnych działek, a na sprawy kluczowe takie, jak zachowanie funkcji uzdrowiskowej w uzdrowisku Tobie i panu przewodniczącemu "szkoda cennego czasu". Dla mnie jest sprawą ewidentną, że coś tu śmierdzi, choć absolutnie nie podejrzewam akurat Ciebie o udział w tej gierce. Stawka jest ogromna i w tym układzie mało mnie obchodzi, ilu radnych wykaże zainteresowanie. Zresztą już na dzisiejszej sesji okazało się (przy wystąpieniu pani radnej Jadwigi Magdziarz - to chyba z Twojego ugrupowania), że zainteresowanie tematem jest, i to duże, tylko cały czas część osób próbuje ucinać dyskusję w zarodku.

Dlatego sprawa będzie omawiana na szerokim forum publicznym i wróci do Rady jak bumerang, tym razem już z żądaniem konsultacji społecznych w tak ważnej, fundamentalnej dla funkcjonowania gminy sprawie. Żadnych konsultacji społecznych w sprawie tego planu nie było. Nie należy mylić wyłożenia, które pozwala na zgłoszenie uwag właścicielom i protestów dzierżawcom działek, z konsultacjami społecznymi, które dotyczą ogółu mieszkańców korzystających z uzdrowiskowego centrum miasta.

--
Re: Prywatyzacja uzdrowiska i Stoceru
Autor: Bogusław Komosa (IP zapamiętane)
Data: 01.04.2011 - 23:09:10

Pani Haniu każdy człowiek inaczej czyta , szczególnie zapisy planu.Każdy ma swoją wizję i gdybyśmy chcieli ją wszystkim narzucać to dopiero by był rwetes.Niektórzy radni nie przychodzą na komisje tematyczne, a potem wyciągają temat na sesji np.jak królika z kapelusza.
Dla tego można dzwonić do wydziału arch, umówić się z panią burmistrz w godzinach pracy w urzędzie, lub napisać wniosek.To wcale nie znaczy,że proponuje jakieś zakulisowe podejrzane manewry.Ale jak mówią ludzie plan leżał tyle lat może jeszcze poleżeć, jak innych około dwudziestu.Jak widać są osoby co planu nie potrzebują, wystarczy duża plandeka i się buduje, drzewa wycina.Wszyscy udają,że nic nie widzą.

--
Re: Prywatyzacja uzdrowiska i Stoceru
Autor: Bogusław Komosa (IP zapamiętane)
Data: 01.04.2011 - 23:18:49

Akurat staram się być na wszystkich dyskusjach publicznych dotyczących rozpatrywania projektów planów i zbyt wielkiego zainteresowania nie widziałem.Przeważnie w tych dyskusjach rozpatrywane były jednostkowe sprawy poszczególnych właścicieli, lub grup nacisku-które same nie wiedziały co chciały.Dla mnie mogę z tej nieznośnej funkcji zrezygnować, planów nie musimy uchwalać.Niedługo wejdzie nowe prawo budowlane które preferuje inwestorów, a sąsiedzi nie mają nic do powiedzenia.W strefie A dalej niech stoją rudery, a na 320 ha zaplanujmy tylko usługi zdrowotne.Tylko kto będzie chciał do Konstancina-Jeziorny przyjechać?

--
Re: Prywatyzacja uzdrowiska i Stoceru
Autor: Tomasz Zymer (IP zapamiętane)
Data: 01.04.2011 - 23:23:01

Ja z panią burmistrz już na temat tego planu (strefy A) jedną długą rozmowę odbyłem (przy świadku - pani dr Gasik). Nie ma szans na rozmowę z kimś, kto zasłania się profesjonalizmem, a nie podaje żadnych konkretnych argumentów. Dlatego przepraszam, ale na kolejną rozmowę przyjdę dopiero z opinią ekspertów od planistyki odnośnie konkretnych zapisów projektu. Opinię zamówię na piśmie i przedstawię publicznie. Może wtedy uda się nakłonić panią burmistrz do bardziej merytorycznej dyskusji.

--
Re: Prywatyzacja uzdrowiska i Stoceru
Autor: Hanka (IP zapamiętane)
Data: 01.04.2011 - 23:24:28

Panie Bogdanie - nie wyciągamy nauczki z asfalciarni ?
Dajemy inwestorom zarobić - czyli może być powtórka z rozrywki.Zarabia się zwykle na niezdefiniowanym.
Przynajmniej otwarcie powiedziane .

Panie Tomaszu - czy może Pan więcej napisać nt możliwych efektów swobody inwestorów ? Z czym się obudzić możemy ?

--
Re: Prywatyzacja uzdrowiska i Stoceru
Autor: Tomasz Zymer (IP zapamiętane)
Data: 01.04.2011 - 23:27:28

Zarzucono mi tu brak przygotowania i wiedzy, więc z opiniami na temat konkretnych zapisów planu strefy A wstrzymam się jednak kilka dni, do momentu, kiedy będę mógł się podeprzeć niezależną opinią specjalistów.

--
Re: Prywatyzacja uzdrowiska i Stoceru
Autor: Anonim (IP zapamiętane)
Data: 02.04.2011 - 05:58:12

Na wczorajszej , dokończonej sesji , p.przew. A.Cieslawski wyraźnie sugerował radnym , aby nie wdawać się w dyskurs szeroki/publiczny , na temat prywatyzacji Uzdrowiska.

Co by to nie miało znaczyć. W sposób dla mnie kompletnie niezrozumiały , swietnie sie to wpisuje w stanowisko p.przew. B.Komosy. O co tu kaman ?

--
Re: Prywatyzacja uzdrowiska i Stoceru
Autor: ola (IP zapamiętane)
Data: 02.04.2011 - 07:17:10

[quote Tomasz Zymer] (...) Nie ma szans na rozmowę z kimś, kto [u]zasłania się profesjonalizmem[/u], a nie podaje żadnych konkretnych argumentów. (...)[/quote]

... czyli że dla pani burmistrzyni wyborcy są zbyt głupi, by pojąć otchłanie jej wiedzy ?! z tych otchłani - a raczej z mętnych wód tzw."profesjonalizmu" wylęgła się pogłoska, że PROKOM ma w planach exklusywne osiedle Park Zdrojowy ... Jeśli w tej pogłosce jest ziarenko prawdy, to zaiste manewr prywatyzacyjny można nazwać profesjonalnym majstersztykiem... Tylko czego dotyczy ten profesjonalizm ? Na szczęście Rada zna swoje możliwości - na tym forum było mnóstwo pisania o tym, że burmistrz wykonuje postanowienia Rady

--
Re: Prywatyzacja uzdrowiska i Stoceru
Autor: Anonim (IP zapamiętane)
Data: 02.04.2011 - 07:25:23

[b][color=#CC0000]No proszę !!![/color][/b] Okazuje sie , ze czasem pogłoski moga stanowić o formie komunikatu .

A kiedys p.Ola robila zarzut Borucie , za podawanie wiadomosci niesprawdzonych o NFI Octavia. :)

A UK Raport zawsze kłamie ?Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 2011-04-02 07:31 przez A.Zambrowicz.

--
Re: Prywatyzacja uzdrowiska i Stoceru
Autor: trener (IP zapamiętane)
Data: 02.04.2011 - 09:22:49

[quote ola]exklusywne [/quote]

I jeszcze błędy sadzi, uff to nie cyborg :)

http://www.radiownet.pl/republikanie/trener

--
Re: Prywatyzacja uzdrowiska i Stoceru
Autor: Artek_Bartek (IP zapamiętane)
Data: 02.04.2011 - 23:55:34

podstawowe pytanie, czy jakiekolwiek zapisy planu są w stanie np. zmusić inwestora, by funkcje uzdrowiska realizował?...czy nie jest tak, że w przypadku, gdy rachunek ekonomiczny mówi 'to się nie opłaca' to ktokolwiek jest w stanie zmienić postawę właściciela? czy miasto jest w stanie takiemu właścicielowi pomóc na tyle, by ludzie nie traktowali Konstancina jako miejsca, gdzie warto przyjechać, ale co najwyżej na wypad sobotni lub niedzielny?
jak się popatrzy na taki Ciechocinek to tam co druga chałupina jest przygotowana na przyjecie gości, którzy przyjechali nie tylko po zdrowie, ale i by się pobawić...a Uzdrowisko Konstancin oferuje...no właśnie...co oferuje?
A jeśli nie będzie klienta (zarówno dla inwestora prywatnego jak i miasta) to okaże się, ze istnienie Uzdrowiska z czysto ekonomicznego punktu widzenia spowoduje, że właściciel szukał będzie rozwiązań alternatywnych...

--
Re: Prywatyzacja uzdrowiska i Stoceru
Autor: ola (IP zapamiętane)
Data: 03.04.2011 - 06:38:39

Art-Bart, należy Ci się [color=#66CC33][b]Laur Za Zwięzłość[/b][/color] :) Serio !

Pozwól, że podepnę się pod Twój manifest jednym słówkiem: STRATEGIA

--
Odpowiedź Departamentu Prywatyzacji na pismo TMPiZ
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 03.04.2011 - 16:03:53

[color=#993300]Ministerstwo Skarbu Państwa Departament Prywatyzacji
DPR-PW-423-2/10 (MSP/DPR/3329/11/WB/PW)

Warszawa dnia 22 marca 20011r.

[b]Zarząd Towarzystwa Miłośników Piękna
i Zabytków Konstancina im Stefana Żeromskiego[/b]
ul Potulickich 30 05-510 Konstancin-Jeziorna

[b]Dot. procesu prywatyzacji spółki Uzdrowisko Konstancin-Zdrój Sp. z o.o.[/b]

W nawiązaniu do pisma z dnia 14 lutego 2011 r. dotyczącego Uzdrowiska Konstancin-Zdrój Sp. z o.o. z siedzibą w Konstancinie-Jeziorna pragnę zapewnić, że Ministerstwo Skarbu Państwa jest zainteresowane zachowaniem funkcji leczniczo - uzdrowiskowych Spółki, utrzymaniem jej statusu uzdrowiskowego, a w kontekście planowanej procedury prywatyzacji Spółki ma na uwadze cenne walory oraz zasoby przyrodnicze terenów, na których znajduje się Spółka.
Minister Skarbu Państwa wykonując swoje ustawowe uprawnienia inicjuje działania prywatyzacyjne, oczekując że wybrany Inwestor umocni pozycję Spółki na rynku i zapewni jej dalszy rozwój z wykorzystaniem jej mocnych stron, którymi w przypadku Uzdrowiska Konstancin Sp. z o.o niewątpliwie są lokalizacja, baza przyrodo - lecznicza i profil prowadzonej działalnośći.

Dyrektor Departamentu Prywatyzacji
[i]Marcin Zieliński[/i]

Do wiadomośći
Pani Ewa Pawlak, Zastępca Dyrektora Departamentu Nadzoru Właścicielskiego.

Osoba prowadząca Paulina Warszewska, tel 226958311[/color]

_______________________________________________________
[i]tj. kopia pisma, która została przysłana do opublikowania na forum przez zarząd TMPiZ[/i]
m

--

Idź do strony: 1234-->
Bieżąca strona: 1 z 4Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.