Forum Konstancina


Akcja: Fora::Wątki

Idź do strony: <--1234-->
Bieżąca strona: 2 z 4
Re: Prośba do burmistrza K-J
Autor: Klaudiusz (IP zapamiętane)
Data: 19.07.2011 - 10:45:54

Też obejrzałem. Ale kamerzyście ręce drżały ;)

--
Re: Prośba do burmistrza K-J
Autor: Hammer (IP zapamiętane)
Data: 19.07.2011 - 11:37:14

tylko, ze wyciecie krzakow oprocz negatywnego wplywu na przyrode (brak siedlisk), ma rowniez i nieprzyjemny skutek hydrologiczny. Przyspiesza odplywanie wody, a to powoduje ze jezeli z kilku doplywow szybciej doplynie woda to zalejemy teren ponizej.

Tak jak Ursynow i Wilanow zrzucaja szybciej wode i zalewa Konstancin.

Budowanie zbiornikow retencyjnych ma za zadanie opoznic odlyw wody. Takze rosliny nie sa jedynie zle. Bo gdyby samo przyspieszenie odplywu bylo remedium to wystarczyloby wybetonowac koryto.

--
Re: Prośba do burmistrza K-J
Autor: Artek_Bartek (IP zapamiętane)
Data: 19.07.2011 - 12:01:09

mieszkańcy Habdzina własnymi rękami czyszczą i kopią co mogą, zapłacili też własnymi i nie małymi pięniędzmi za część prac...
teraz to pozostaje im chyba wziąć jedynie kosy na sztorc!Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-07-19 12:02 przez Artek_Bartek.

--
Re: Prośba do burmistrza K-J
Autor: Tomasz Zymer (IP zapamiętane)
Data: 19.07.2011 - 13:34:28

[quote ola]Panie Tomku, proponuję, by Pan oficjalnie i [u]zwięźle[/u] przedstawił Burmistrzowi moje pytania (te w punktach), m.in....[/quote]

To się oczywiście nazywa wniosek o informację publiczną. Dobrze, złożę go, składam takie wnioski często - gdyby Pani go złożyła, miałaby Pani odpowiedź równie szybko i taką samą, jaką ja dostanę :);)

[quote ola]Odpowiedź bur na te pytania da nam znacznie więcej niz Pańskie nocne przygody z poziomicami. [/quote]

Nie powiedziałbym. Burmistrz na bieżąco co kilka dni informował radnych od grudnia o swoich rozmowach i wymianie korespondencji ze starostą, WZMiUW, RZDW, zarządcami przepustów, o bieżących działaniach doraźnych typu udrażnianie przepustów, o ustaleniach w kwestii tego, kto pierwszy kosi i kto ma oczyścić który kanał (prawie nic z tego jak na razie nie zostało dotrzymane ze strony instytucji wojewódzkich). Więc wiemy, na jakim gruncie stoimy, a podsumowanie wszystkich działań UMiG na kilku stronach może uporządkuje naszą wiedzę, ale niczego nie załatwi.

[quote ola]W powodzi słów powyżej znalazłam Pańskie kuriozalne stwierdzenie, cos w rodzaju "nie ma pewności, że koszenie i udrożnianie cos da". [/quote]

Zostałem źle zrozumiany. Absolutnie nie twierdzę, że nic nie da, tylko, że na dłuższą metę trzeba będzie też podjąć inne kosztowne działania - retencja i przebudowa - bo inaczej sytuacje kryzysowe będą się powtarzać coraz częściej. Co na pewno nie oznacza, że mamy na bieżąco rezygnować z koszenia i czyszczenia.

Nota bene, WZMiUW zobowiązał się do wykonania pierwszego koszenia nad Jeziorką do końca maja, przetarg ogłosił w czerwcu, a prace do dziś nie są zakończone. Zobowiązał się też do czyszczenia dwóch kanałów w tym sezonie (Habdziński, Jeziorki) i tu także prace nie zostały rozpoczęte. Ale czy to oznacza, że teraz przy wysokim stanie wody mamy na chybcika zabierać fundusze np. ze szkoły w Opaczy albo z dróg gminnych i pośpiesznie realizować to, do czego oficjalnie i publicznie zobowiązał się wobec burmistrza i UMiG organ wojewódzki?

--
Re: Prośba do burmistrza K-J
Autor: Tomasz Zymer (IP zapamiętane)
Data: 19.07.2011 - 13:41:37

[quote Hammer]Wycięcie krzaków powinno spowodować spadek fali wezbraniowej o około 10-15%.[/quote]

Powinno, ale nie musi, szczególnie na kanałach, gdzie znacznie poważniejszą przeszkodę stanowią zbyt wąskie i niedrożne przepusty. Jak już pisałem, WZMiUW zobowiązał się oczyścić z krzaków i udrożnić Kanały Habdziński i Jeziorki, RZDW - międzywale rzeki Jeziorki z drzew i krzewów, podano konkretne duże sumy przeznaczone na ten cel, burmistrz to ogłosił Radzie Miejskiej już co najmniej w kwietniu. Czy mieliśmy wtedy krzyknąć "Nie, Panie Burmistrzu, nie chcemy wojewódzkich środków, wszystko robimy natychmiast sami za własne" ?!Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-07-19 13:49 przez Tomasz Zymer.

--
Re: Prośba do burmistrza K-J
Autor: ola (IP zapamiętane)
Data: 19.07.2011 - 15:45:50

[quote Hesia-Mela] (...)film ze spotkania w Stocerze z listopada 2010 (czyli mija 9 miesięcy)

Wnioski są takie:
[b]1. WZMiUW wszystko wie jak powinno być, ale nie ma kasy.
2. Starostwo - cytat: "Jeśli chodzi o współpracę, oczywiście idziemy w tym kierunku" J.Dąbek.
3. UMiG K-J - wiemy, ale nic nie możemy.[/b]
[/quote]

moim zdaniem [u]wniosek jest tylko jeden[/u] i brzmi całkiem inaczej:

[b][color=#FF0033]Zjawisko zalewania K-J jest nieuchronne i będzie się wzmagać w czasie i przestrzeni (czyli częściej i bardziej). Nie istnieje (w dostępnej nam czasoprzestrzeni) osoba/instytucja, która miałaby w swoim zakresie obowiązków i kompetencji skuteczne opanowanie tego zjawiska.[/color][/b]

[u]Zalecenia płynące z tego wniosku:[/u]

[color=#009933]* słać wszędzie skargi (od prokuratury po Trybunał w S) na świadome sprowadzenie zagrożenia życia i mienia przez osoby/instytucje, ustawowo powołane do (tu odsyłacz do różnych durnych "misji i wizji" wydmuszkowych instancji)
* własnymi rencami walczyc z żywiołem
* brać nogi za pas, póki cena nieruchomości w "elytarnym bewerli hils" wystarczy na zakup kawalerki w cywilizowanym miejscu[/color]

--
Re: Prośba do burmistrza K-J
Autor: ola (IP zapamiętane)
Data: 19.07.2011 - 15:50:01

[quote Tomasz Zymer](...) WZMiUW zobowiązał się do wykonania pierwszego koszenia nad Jeziorką do końca maja, przetarg ogłosił w czerwcu, a prace do dziś nie są zakończone. Zobowiązał się też do czyszczenia dwóch kanałów w tym sezonie (Habdziński, Jeziorki) i tu także prace nie zostały rozpoczęte (...) [/quote]

co zrobił samorząd/burmistrz/umig w sprawie niewywiązywania sie "wzmiuw" z obietnic ? czyzby to były ustne obiecanki ?

ps rozumiem, że NIC. A mógł i powinien był wykonać 2 równoległe działania:
1. wynajęcie ekipy ekipy z koparką i kontenerami na śmieci (btw: co właściwie robi gminny ZGK ??) w celu oczyszczenia kanałów, następnie - wysłanie faktury za tę uslugę do WZMiUW (z odpowiednim kommentarzem)

2. powiadomienie prokuratury o uporczywym sprowadzaniu zagrożenia poprzez zaniechanie (dokumentacja, w tym kopia w/w faktury)Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 2011-07-19 17:29 przez ola.

--
Re: Prośba do burmistrza K-J
Autor: Klaudiusz (IP zapamiętane)
Data: 19.07.2011 - 18:37:21

Olu z tą fakturą to nie przejdzie, jeszcze będzie sprawa za próbę wymuszenia nienależnych środków ;)

--
Re: Prośba do burmistrza K-J
Autor: ola (IP zapamiętane)
Data: 19.07.2011 - 18:50:30

[quote Klaudiusz]Olu z tą fakturą to nie przejdzie, jeszcze będzie sprawa za próbę wymuszenia nienależnych środków ;)[/quote]

własnie dlatego prokuratura musi byc powiadomiona o [u]uporczywym[/u] sprowadzaniu zagrożenia. Nie pojmuję, dlaczego samorząd i umig tego nie robią.
Zresztą jest jeszcze klauzula o obronie koniecznej, no nie ? Oraz o ograniczeniu poczytalności wskutek ostrego przebiegu syndromu powodziowego :P

... nadciągaja burze z gradem - jeśli ten grad będzie wystarczająco duży, to może ubije szkodników (np te balujące bez umiaru bobry - po imprezie budują żeremia z opróżnionych flaszek, skandal)

--
Re: Prośba do burmistrza K-J
Autor: Artek_Bartek (IP zapamiętane)
Data: 19.07.2011 - 23:26:42

[quote]Nie pojmuję, dlaczego samorząd i umig tego nie robią[/quote]
czy to aby nie nazywa się polityka? to taki Olu - moim przynajmniej skromnym zdaniem - zespół naczyń połączonych..."jak będziecie za bardzo na nas naskakiwać to zapomnijcie o kasie na to co wam potrzeba'...
chciałbym wierzyć, że jest (a przynajmniej może być) inaczej, ale...to zdaje się samo życie...

--
Re: Prośba do burmistrza K-J
Autor: Tomasz Zymer (IP zapamiętane)
Data: 19.07.2011 - 23:52:49

Okazuje się, że wał przy ul. Fabrycznej niedaleko stacji benzynowej jednak w pewnym miejscu wyraźnie podsiąka i Straż Miejska przywiozła tam wczoraj worki - a zatem możliwe, że myliłem się, co do wału.

Na najbliższą dobę mamy zapowiedziane 19 litrów na metr kwadratowy, w czwartek - 12, w piątek - 10, kulminacja w sobotę - 40 litrów, potem kilka dni oddechu. Jednocześnie w weekend ma gwałtownie przybrać Wisła. Takie przynajmniej są prognozy - front z południa, na południu kraju nawet do 100 litrów w ciągu doby - może się nie sprawdzą.

--
Re: Prośba do burmistrza K-J
Autor: riding (IP zapamiętane)
Data: 20.07.2011 - 01:03:11

A co tam przesiakanie , ważne , żeby wydać kasę bez sensu na to aby sobie kierowcy zawieszeń nie urywali. Czy ktoś czyta to co tu czasem pisze niejaki Czaknoris ?
Jedno czy dwa lub trzy urwane zawieszenia stawiamy na równi z tragediami straconego dorobku zycia , dołóżmy sie jeszcze powiatowi do czegoś . Zróbmy powiatowi przyjemność . A ludzie niech sie topią , ponieważ woda ma to do siebie .....itd.Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-07-20 01:03 przez riding.

--
Re: Prośba do burmistrza K-J
Autor: Tomasz Zymer (IP zapamiętane)
Data: 20.07.2011 - 01:18:20

Przepraszam - ja w czerwcu głosowałem przeciw dopłatom do dróg powiatowych (do drogi przywałowej). Dzięki temu zresztą było jakieś urozmaicenie (jeden radny przeciw :) ) Radni argumentowali, że jeśli gmina się nie dołoży, to drogi nie będzie. I na tym forum także większość użytkowników wypowiadała się za budową tej drogi. Nie mówiąc już o pewnym radnym powiatowym, co ma tam park plastikowych krasnali i tereny for sale. Cóż zatem znaczy jeden głos Czaka wołającego na bielu? Albo na młace? ;):)

--
Re: Prośba do burmistrza K-J
Autor: ola (IP zapamiętane)
Data: 20.07.2011 - 08:02:12

[quote Tomasz Zymer]
Na najbliższą dobę mamy zapowiedziane 19 litrów na metr kwadratowy, w czwartek - 12, w piątek - 10, kulminacja w sobotę - 40 litrów, potem kilka dni oddechu. Jednocześnie w weekend ma gwałtownie przybrać Wisła. Takie przynajmniej są prognozy - front z południa, na południu kraju nawet do 100 litrów w ciągu doby - może się nie sprawdzą.[/quote]

dla normalnych władz takie prognozy są wyczekiwanym sygnałem, by przejść na tryb kryzysowy czy jak tam sie to nazywa w rozwlekłej nomenklaturze: decyzje podejmowane na pniu, mobilizacja środków etc W przypadku okolic Kołobrzeskiej oznacza to natychmiastowe wyburzenie zapór i nielegalnych mostków - bez oczekiwania na kolejną inspekcję czy inną wizję lokalną, po której - w urzędowym trybie po 1/2 roku - w bólach przyjdzie na świat świstek z nakazem czy pozwoleniem.
... a wg Głębokiego Gardła UMiG już utonął, ale nie w wodzie

--
Czary ??
Autor: ola (IP zapamiętane)
Data: 20.07.2011 - 15:31:27

stała się rzecz niesłychana: policja i straż miejska wsparły inicjatywę malutkiego samozwańczego KomitetuPrzeciwPowodziowego i asystowały przy wprowadzaniu koparki na prywatny teren dziewiczej dżungli na tyłach sięgacza. Niestety, pierwsza próba zakończyła się przy wjeździe - grząski teren groził zatopieniem sprzętu (wynajętego prywatnie). Druga próba nastąpi z użyciem pojazdów gąsienicowych. Serio, Panie Burmistrzu.

--
Re: Czary ??
Autor: kaan (IP zapamiętane)
Data: 20.07.2011 - 18:43:02

Kropla /odpowiedzialność..../drąży skałę/lekceważenie obowiązków,brak kompetencji../.

--
Re: Prośba do burmistrza K-J
Autor: Shaggy (IP zapamiętane)
Data: 20.07.2011 - 20:43:12

A ja chciałbym żeby p Burmistrz o ile to możliwe ustosunkował się do tych wypowiedzi o ile to możliwe . A czas leci i przyjdzie podsumować . A tak w temacie wczoraj kosili trawę na wale przy moście w Mirkowie he ludzie w autobusie tylko dogryzali ale taka jest prawda w naszym kraju robi się coś jak jest już po zamiatane

--
Re: Prośba do burmistrza K-J
Autor: Tomasz Zymer (IP zapamiętane)
Data: 20.07.2011 - 20:48:52

A pod poziomem lustra wody jak tę trawę kosili?

--
Re: Prośba do burmistrza K-J
Autor: ola (IP zapamiętane)
Data: 21.07.2011 - 08:12:23

Kto (imiennie) decyduje o ogłoszeniu "kryzysu", czyli o wejściu na błyskawiczną scieżkę "rozpoznanie-decyzja-wdrożenie" ? Komu podlega p.Kralik ?

--
Re: Prośba do burmistrza K-J
Autor: Artek_Bartek (IP zapamiętane)
Data: 21.07.2011 - 09:45:25

Reguluje to zdaje się Ustawa z dnia 26 kwietnia 2007 r. o zarządzaniu kryzysowym (Dz. U. z 2007 r. Nr 89, poz. 590)...
podobno najważniejszym elementem Zarządzania kryzysowego jest...zapobieganie (!)...

wiele szczebli, okreslone odpowiedzialności, by na końcu powiedzieć 'nie da się' :(
ale jak to wszystko za przeproszeniem dupnie porządnie to wtedy się i kasa znajdzie i okaże się, że wszyscy przygotowani...tylko wtedy to może być już za późno!

--
Re: Pomoc dla burmistrza K-J
Autor: ola (IP zapamiętane)
Data: 21.07.2011 - 13:57:32

Panie Burmistrzu,
z powodu nieprzekraczalnych trudności z ciężkim sprzętem oraz z niejasną funkcją Pańskiego "sztabu ..hm.. kryzysowego" zaczęliśmy od najprostszej czynności: od usuwania "żeremiów". Spadek wody był spektakularny. Podpowiadam zatem Panu tę prostą czynność, ratującą mienie i zdrowie Pańskich nieszczęsnych wyborców.
Jeśli usuwanie - a sytuacji kryzysowej - krzaków i powalonych drzew wykracza poza kompetencje Pańskiego urzędu, to proszę podać tę info do wiadomości publicznej, najlepiej wraz z innymi niemożnościami, w punktach, tak, jak w wyborczej ulotce.

--
Re: Prośba do burmistrza K-J
Autor: ola (IP zapamiętane)
Data: 22.07.2011 - 12:45:52

Panie Burmistrzu, oto krótkie doniesienie z frontu:
prace udrożniania kanalu przebiegaja dobrze. Mmostki sa udrazniane poprzez wykopanie "kanalu obejscia".Ponadto wczoraj usunelismy wielki zawal drzewny.
Przeplyw wody polepszył się w sposob zasadniczy. Dzis i jutro kontynuacja prac. Bedziemy poglebiac kanaly obejscia, usuwac kolejny, maly zawal drzew.
Z innych spraw, wczoraj rownież zostaly wykonane ogledziny rzeczki (przed przekopaniem kanalow obejscia) przez Pana Dr Inz YZ, bieglego w sprawach melioracji i zarzadzania zasobami wodnymi. Pan YZ reprezentuje wydzial inzynierii srodowiska PW. Dostaniemy oferte przygotowania ekspertyzy calej rzeczki, z opisem stanu obecnego, wplywu zawalow i przegrod na bezpieczeństwo naszych posesji wraz z rekomendacjami.
Mamy randke z wojewódzkim szefem wód wszelakich.
W/w prace odbywają się za wiedzą i zgodą właściciela dzialki, choć bez jego udziału - [u]w przeciwieństwie do władz gminnych nie mamy możliwości nakłonienia go do likwidacji zagrożenia dla sąsiednich terenów.
[/u]
Mamy świadomość, że czyniąc powyższe wpisujemy się w opisany przez pana radnego Zymera mechanizm: gmina nie podejmuje działań, bo nie chce odwalać roboty za tuziny instytucji - ale my tę robotę wykonujemy, ponieważ nam zależy. [b]A Panu ?[/b]

ps najbliższa ulewa pokaże skuteczność w/w działańZmieniany 2 raz/y. Ostatnio 2011-07-23 15:26 przez ola.

--
Re: Prośba do burmistrza K-J
Autor: awanturnik (IP zapamiętane)
Data: 22.07.2011 - 13:47:19

Jak się chce, to można...

--
Re: Prośba do burmistrza K-J
Autor: Artek_Bartek (IP zapamiętane)
Data: 22.07.2011 - 15:57:06

[quote]prace udrożniania kanalu przebiegaja dobrze
(...)
Przeplyw wody polepszył się w sposob zasadniczy[/quote]
Mam nadzieję Olu, że ten specjalisty i wy macie świadomość, że woda spłynie (wszak to u niej normalne) na niższe piętra? i że jak tam nikt nie usunie korka to może do Was wrócić?

Co nie zmienia faktu, że za obywatelską postawę w obronie własnego mienia możecie dostać nawet jakiś uścisk Prezesa... choć nie wiem, czy możńa na to tak do końca liczyć bo znam taką wioskę, która sporo zrobiła sama, ale 'dziękuję' nie usłyszała...o pomocy, na którą później liczyła w ogóle nie wspominając :(

--
Re: Prośba do burmistrza K-J
Autor: ola (IP zapamiętane)
Data: 22.07.2011 - 16:48:36

[quote Artek_Bartek](...) woda spłynie (wszak to u niej normalne) na niższe piętra? i że [u]jak tam nikt nie usunie korka[/u] to może do Was wrócić?
([/quote]


piszę tego idiotycznego "bloga" (?) m.in. także dlatego, by "niższe piętra" zobaczyły, że "się da". I nie robię tego ze strachu przed cofką, ale dlatego, że jak wszystkie kolejne piętra się odkorkują (na razie stan Wisły jest zaledwie "ostrzegawczy"), to [u]z naszych prywatnych doświadczeń/działań burmistrz będzie mógł stworzyć konkretny plan p/powodziowy dla swojego miasta i gminy[/u] - w którym rozpisze zadania nie na poszczególnych mieszkańców, ale na wszystkie "instrumenty" tej rzępolącej gminno-powiatowo-wojewódzkiej kapeli.
A co ! :D

--
Re: Prośba do burmistrza K-J
Autor: ola (IP zapamiętane)
Data: 22.07.2011 - 16:50:09

[quote awanturnik]Jak się chce, to można...[/quote]

świetny kommentarz pod adresem miejsko-gminnych władz, nieprawdaż ?

--
Re: Prośba do burmistrza K-J
Autor: Szymek (IP zapamiętane)
Data: 22.07.2011 - 21:11:38

"znam taką wioskę, która sporo zrobiła sama, ale 'dziękuję' nie usłyszała...o pomocy, na którą później liczyła w ogóle nie wspominając" - Tez znam tę wioskę.

Jeszcze wiosna tego roku, kiedy oczywiście woda zalewała nasze piwnice i działki radni informowali, że straż miejska będzie monitorować min. stan rowów melioracyjnych i ponaglać właścicieli działek aby doprowadzili je do porządku.
Do dziś żadnych zmian nie widzę, a woda znów zalewa Habdzin. Ponadto kanał Habdziński, który został oczyszczony w dużej mierze kosztem prywatnych osób i mieszkańców znów jest zarośnięty. Dopóki gmina nie ustali i wprowadzi w życie bieżącego monitoringu (może któryś z urzędników odpowiedniego wydziału zamiast grać w pasjansa wybrałby się czasem w teren) i stałych ( corocznych a nie akcja raz na 10 lat)) działań w kwestii zapobiegania zalewania naszej gminy to na naszych działkach możemy sadzić już tylko ryż (inne rośliny giną na potęgę) a domy stawiać na palach.Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 2011-07-22 21:24 przez Szymek.

--
Re: Prośba do burmistrza K-J
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 22.07.2011 - 21:32:43

Co UMiG zamierza m.in ws kanału habdzińskiego zob. tu: http://www.konstancin.com/forum/read.php?3,54042,page=33

A do tych pasjansów w wydziale, który powinien dbać o urządzenia melioracyjne, to 6 osób za dużo.
Chyba nie stać PODATNIKÓW na utrzymywanie az tylu urzędników przyklejonych do biurek

--
Re: Prośba do burmistrza K-J
Autor: ola (IP zapamiętane)
Data: 23.07.2011 - 08:10:27

Panie Burmistrzu,
w obliczu kolejnej powodzi sugeruję, by przepytał Pan urzędowych uczestników wycieczek do miast partnerskich (zwłaszcza w Holandii), jak sobie tam radzą z melioracją (administracyjnie i technicznie). Wyniki przepytania proszę zamieścić w BIP.

--
Re: Prośba do burmistrza K-J
Autor: Obserwator2 (IP zapamiętane)
Data: 23.07.2011 - 13:20:27

Oj Ola czego Ty oczekujesz i od kogo????
Daj spokój z tymi wycieczkami. Były one li tylko turystyczne i brały w niej udział grupy lojalnych osób wobec byłego burmistrza a nie grupy fachowców co by mogli coś zaobserwować i przenieść to do nas. Przecież obecni przedstawiciele władzy też byli na tych wycieczkach i co.......... Nikt i nic mądrego nie przywieziono z tych wycieczek, nie mówiąc już o próbach przeszczepienia do nas czegokolwiek z tamtych stron

--

Idź do strony: <--1234-->
Bieżąca strona: 2 z 4Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.