Forum Konstancina


Akcja: Fora::Wątki

Idź do strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
Bezpieczeństwo
Autor: Soltys Skolimowa (IP zapamiętane)
Data: 19.07.2011 - 08:07:42

Mam pytanie gdzie składa się podania o ustawienie lustra przy ulicy. Chodzi o ustawienie takowego na ulicy Chylickiej naprzeciw wyjazdu z ulicy Przyrzecze. Widoczność pojazdów nadjeżdżających od strony Pułaskiego jest zerowa. W tej chwili parkan Pana Pucka jest niski, ale w przyszłości może nie być nic widać. Już teraz przejazd w tym miejscu to igranie ze śmiercią. Zróbmy coś zanim ktoś zginie :(

--
Re: Bezpieczeństwo
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 19.07.2011 - 10:12:40

wysłałam pytanie do wydz DG, jeśli p.Michał L. nie jest zajęty powodzia lub nie przebywa na urlopie - mam nadzieję na rychłą odpowiedź

--
Re: Bezpieczeństwo
Autor: Obserwator2 (IP zapamiętane)
Data: 19.07.2011 - 10:54:49

Szanowny Sołtysie, jak czytam wiele postów na tym Forum, to czasami pusty śmiech mnie ogarnia. W wielu, naprawdę w wielu sprawach tutaj poruszanych zapominacie Państwo o podstawowych działaniach Policji i Straży Miejskiej. To oni powinni
wymuszać na właścicielach posesji utrzymanie narożników posesji w stanie widoczności na skrzyżowaniach, to oni powinni zmuszać właścicieli posesji do utrzymania swej zieleni tak by nie zasłaniały widoczności znaków drogowych.
Jak tydzień temu byli u mnie strażnicy i wskazałem im taką posesję, to poszli i właściciel gałęzie usunął. To oni w ramach patroli / tylko kto robi / samochodzik i jazda / powinni wyłapywać źle oznakowane ulice i wymuszać na wydziale dróg miejskich i powiatowych stosowne działania. To oni w ramach patroli powinni sprawdzać drożność przepustów wodnych, dziur w jezdniach, bałaganu na posesjach i ulicach. Na jednej z komisji rady pan Komosa powiedział , trzy lata nie widział policjanta. Policja ma w swoich zadaniach dotarcie di każdej posesji przynajmniej raz w roku, kto tego wymaga. Jak na roczną ocenę bezpieczeństwa w radzie nie przychodzi Komendant Policji, nie ma jego zastępcy i nie ma sprawozdania rocznego.
Toż to kpina z pracy Policji i Rady i wszystko jest ok.
A u nas w gminie / takie zdanie wypowiedział do mnie jeden ze strażników / każdy mówi, że to nie jego działka, że to drogowcy, że to ochrona środowiska, że służba woda, że to strażacy itd. Naprawdę straż i policja jest od wszystkiego. Niech ktoś w końcu zrozumie.
Pisałem wielokrotnie, że nikt w urzędzie łącznie z Burmistrzem i jego zastępcami
nie zna tej tematyki. A jak się nie znają, to tego nikt tak naprawdę nie nadzoruje, nie wymaga, nie nakazuje i nie rozlicza.
Napisałem do kogoś, że dobry włodarz jest mądry mądrością mieszkańców, ale poprzednia władza jak obecna jest zadufana w swojej nieomylności a efekty tej nieomylności widzimy wszędzie i na każdym kroku.
Popędzić to towarzystwo do wszystkiego co ma związek z podtopieniami bo może być jeszcze groźniej niż było.

--
Re: Bezpieczeństwo
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 19.07.2011 - 15:17:43

Jak mnie poinormowano - lustro ma być, ale najwcześniej w sierpniu
m

--
Re: Bezpieczeństwo
Autor: Soltys Skolimowa (IP zapamiętane)
Data: 19.07.2011 - 16:15:38

[quote=czasami pusty śmiech mnie ogarnia][/quote] A to Polska właśnie :)
Jak się samemu nie dopilnuje to się niema.

[quote=lustro ma być, ale najwcześniej w sierpniu][/quote] Dobre i w sierpniu. Chodzi o bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci. Serdeczne dzięki za pomoc.
Niech Pani Bozia w dzieciach wynagrodzi, za szybką interwencje.

--
Re: Bezpieczeństwo
Autor: Obserwator2 (IP zapamiętane)
Data: 19.07.2011 - 23:30:51

Z przykrością stwierdzam, że Wy tez nie rozumiecie istoty sprawy. Nie o lustra tu idzie a o widoczność na każdym skrzyżowaniu po przez wycięcie, przycięcie wszelkich krzewów. Lustra były w różnych miejscach i były permanentnie bite a na ich wyminę czekało się od pól roku do roku i apiać to samo. Obserwowałem to na Chylickiej w dwóch miejscach.

--
Re: Bezpieczeństwo
Autor: riding (IP zapamiętane)
Data: 20.07.2011 - 01:23:26

Absolutnie przyznaje słuszność uzytkownikowi Obserwator2. Ludzie , Policja i Straz M. to sa służby , służby i jeszcze raz służby.

[quote=Obserwator2]Naprawdę straż i policja jest od wszystkiego. Niech ktoś w końcu zrozumie.[/quote]

--
Re: Bezpieczeństwo
Autor: Shaggy (IP zapamiętane)
Data: 20.07.2011 - 08:18:25

No wszystko świetnie ale od strony p Pucka nie ma możliwość usunięcia krzaków ponieważ tam ich nie ma jedynie co zostaje to wyburzyć dom :P oczywiście żart ponieważ to on zasłania widok . A już tak dosadniej mówiąc powinien być taki przepis który nakazywał by nie ciągnąć płotu do samego roku tylko żeby był ścięty np spróbuj wyjechać z środkowej czy kościelnej musisz się wychylić znacznie autem a tak jakby róg był z cięty była by lepsza widoczność .

--
Re: Bezpieczeństwo
Autor: Soltys Skolimowa (IP zapamiętane)
Data: 20.07.2011 - 08:55:54

[quote=parkan Pana Pucka jest niski][/quote] :) czy ktoś mówił o krzakach?
W tej chwili u Pana Pucka jest ogrodzenie z siatki i na ułamek sekundy coś widać. Jak postawi ogrodzenie z drzewa lub elementów betonowych (wolno mu to zrobić, to jego posesja) to będzie kicha

--
Nieprzejrzyste narożniki - plaga Konstancina
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 20.07.2011 - 09:58:25

Oczywiście Obserwator ma rację, ale oprócz tego, że SM nakaże poprawienie widoczności (ścięcie narożnika, zrobienie go z czegos co prześwituje itp.), to przy zatwierdzaniu mpzp powinni radni zwrócić uwagę czy istnieje jakiś zapis. Wiem że w planach sa zapisy odnośnie wysokości płotu, tego czy ma być pełny, czy prześwitujący, chyba też koloru. Jeśli nie ma to dodać - choćby do tych co nie uchwalone.

Wtedy właściciel posesji, który byłby oporny, zostałby zmuszony do postawienia lustra.

--
Re: Bezpieczeństwo
Autor: Soltys Skolimowa (IP zapamiętane)
Data: 20.07.2011 - 11:25:57

[quote=zostałby zmuszony do postawienia lustra.][/quote]
Jak Pani Maniu Jak
To tak jakby zmusić mnie do ustawienia sygnalizacji świetlnej.
Jeśli mnie pamięć nie myli to : W przypadku postawienia parkanu na podmurówce, nietrwale połączonego z gruntem. Wystarczy tylko zgłoszenie do Urzędu. Przepis nie precyzuje czy ma być z folii, plandeki, desek, siatki czy blachy :( Wystarczy pospacerować się po Skolimowie

[quote=SM nakaże poprawienie widoczności (ścięcie narożnika, zrobienie go z czegoś co prześwituje itp.][/quote] Pan Tomasz pisał o 18 milionach za niewykupione grunty na drogi. To jak przesuniemy to ogrodzenie?
Nie ruszał bym tego. Zróbmy to co możemy Pani Maniu :)Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-07-20 11:26 przez Soltys Skolimowa.

--
Re: Bezpieczeństwo
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 20.07.2011 - 17:13:06

Pomarzyć nie można?

Gdyby jednakowoż w mpzp było wyraźnie napisane (podobnie jak kolor dachów), że płot nie może ograniczać widoczności przy skrzyżowaniach, to moznaby właściciela pociągnąć za paragraf i albo facet rozbiera kawałek płotu i robi ścięcie, albo stawia lustro

--
Re: Bezpieczeństwo
Autor: Soltys Skolimowa (IP zapamiętane)
Data: 20.07.2011 - 20:40:49

Jasne że można pomarzyć :)
Kiedyś jeden facet marzył że stworzy aparat dla głuchoniemych i wymyślił telefon :)
Kto ma marzenia ma jakiś cel.

--
Re: Bezpieczeństwo
Autor: Artek_Bartek (IP zapamiętane)
Data: 21.07.2011 - 09:37:30

[quote]Gdyby jednakowoż w mpzp było wyraźnie napisane (podobnie jak kolor dachów), że płot nie może ograniczać widoczności przy skrzyżowaniach[/quote]
w mpzp są zdaje się zapisy o konieczności stawiania przejrzystych płotów ażurowych...
tylko co z tego? pomijając tradycyjnie polski sposób (nie)egzekwowania prawa to wystarczy popatrzeć na istniejące ogrodzenia by przekonać się, ile jest sposobów ominięcia tych zapisów...

--
Re: Bezpieczeństwo
Autor: Obserwator2 (IP zapamiętane)
Data: 21.07.2011 - 12:38:06

Powtórzę to n-ty raz. Wymusić na Policji i Straży patrole piesze, powtórzę piesze
/ obchód obowiązkowy przynajmniej raz w roku / nakreślić im konkretne zadania i rozliczyć z tego. Inaczej to sobie możemy pisać do u------- śmierci.
Czasami mam wrażenie, że to Forum to jest dla nas frustratów, chorych na normalność, na lepszy i piękniejszy Konstancin, ale cóż z tego kiedy to tylko my jesteśmy chorzy.

--
Re: Bezpieczeństwo
Autor: Artek_Bartek (IP zapamiętane)
Data: 21.07.2011 - 13:18:02

rozumiem, że sprawa rozbija się o to, że nasza władza nie ma pojęcia jak to na tych służbach wymusić?
poza tym poza tym, że ktoś stwierdzi naruszenie prawa to ktoś inny musi podjąć decyzję by pewnie wydać nakaz administracyjny, przysługują odwołania itd. itp.
i po co to wszystko? tu się frustrują nieliczni a w takiej sytuacji frustrować się będą ci, których dotyczą...wybory wszelakie :(

--
Re: Bezpieczeństwo
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 21.07.2011 - 14:28:48

[quote=w mpzp są zdaje się zapisy o konieczności stawiania przejrzystych płotów ażurowych...][/quote]

zdaje się że są, bo znajoma, która postawiła mur jak u Arabów, musiała zrobić pzreświty i tyle, ale nie jest powiedziane (a zmysleniem u nas krucho),że powinny być zrobione przy narożach. I tak mamy paradox - płot ażurowy, a na skrzyzowaniu mur.

Bywa też że cały płot przejrzysty, ale wypleciony jakimiś matami - czyli niby widok jest, ale jaby go nie było.

Należy więc zmienić zapis że nie może ograniczać widoczności.

Obserwator ma rację, smignięcie samochodem nie rozwiązuje sprawy. Powinny być patrole piesze albo rowerowe, fajnie by wyglądały konne (też z tego względu, że co dwie głowy to nie jedna - koń swój rozum tez ma)

--
Re: Bezpieczeństwo
Autor: Tomasz Zymer (IP zapamiętane)
Data: 21.07.2011 - 14:46:37

Zapisy w planach miejscowych są z reguły takie, że podaje się, [i]w jakim procencie[/i] parkan ma być ażurowy, ale [i]bez zapisu o równomiernym rozmieszczeniu tych prześwitów[/i], a zatem wielu właścicieli kumuluje prześwity na odcinku koło bramy wjazdowej, a w narożnikach daje pełny mur. Trzeba by rzeczywiście zmienić zapis na taki, który będzie precyzował, od której strony musi być jaki prześwit. Nota bene, po zmianie studium uwarunkowań i tak prawie wszystkie plany miejscowe trzeba będzie nowelizować, więc jest pole do popisu. ;)

--
Re: Bezpieczeństwo
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 21.07.2011 - 15:27:12

przy dostosowaniu mpzp do studium, trzeba będzie także uwzględnić zakaz budowania na terenach zalewowych. Zdaje się że jest szykowana ustawa zalewowa ( http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/polska/ustawa-na-wielka-wode,59041,1 )
Nie może byc tak, że ludzie Bogu ducha winni omamieni pzrez deweloperów kupują mieszkania za ogromną kasę, a po jakims czasie okazuje się, że dom po kolana w wodzie - patrz bloki na Bielawskiej.

--
Re: Bezpieczeństwo
Autor: Tomasz Zymer (IP zapamiętane)
Data: 21.07.2011 - 15:41:12

Na niektórych obszarach może być kłopot - po uchwaleniu planów ludzie nabyli działki jako budowlane. Jeśli w nowych planach te działki przestaną być budowlane, powstanie możliwość dochodzenia ogromnych odszkodowań. Chyba, że ustawa to jakoś ureguluje.

--
Specustawa powodziowa
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 21.07.2011 - 17:41:54

dyskusja toczy się od roku - w rękach sejmu "[b]Specustawa powodziowa: łatwiej będzie wywłaszczać z terenów zalewowych[/b]", czytaj tu: http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/423305,specustawa_powodziowa_latwiej_bedzie_wywlaszczac_z_terenow_zalewowych.html

--
Re: Specustawa powodziowa
Autor: riding (IP zapamiętane)
Data: 22.07.2011 - 01:11:24

Cytat:
"Nie może byc tak, że ludzie Bogu ducha winni omamieni pzrez deweloperów kupują mieszkania za ogromną kasę, a po jakims czasie okazuje się, że dom po kolana w wodzie - patrz bloki na Bielawskiej."

..a developerzy stawiali budynki w niezgodzie z obowiązujazym prawem ? A ci omamieni swych rozumów nie mieli ?
Jesli juz o odpowiedzialności mowa , to tylko tych , którzy wydawali pozwolenia na budowe na terenach zalewowych. Prawo nie działa wstecz.
Był czas , że ze względu na dosyć atrakcyjną cenę mieszkanie w Arche było w miom zasiegu. Zdrowy rozsądek nie pozwolił mi na zakup. Mieszkam na terenie bezpiecznym.Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-07-22 01:44 przez riding.

--
Re: Bezpieczeństwo
Autor: ola (IP zapamiętane)
Data: 22.07.2011 - 13:08:26

zadyma z powodzią ma pewien - chyba niesłusznie lekceważony - aspekt: stanowi wyraźny sygnał dla wszelkiej .. przestępczości, której można się bezkarnie dopuszczać w mieście i gminie Konstancin - Jeziorna, a warunkiem bezkarności jest rozpoznanie stosunków własności w tymże mieście i w tejże gminie. Trafienie na exterytorialny kawałek (gdzie władzę mają "oni-a-nie-my") gwarantuje długowieczną i pełną fantastycznych zwrotów grę na koszt tych, którzy nad płoche rozrywki przekładają naiwną wiarę w przyzwoitość i praworządność, bulą podatki i z nieszczęsna dosłownością traktują ściemę o lokalnej samorządności.
***
Bezpieczeństwo ? Czyje ? Bezpieczeństwo = brak zagrożenia (gdzie ?) przed kim/czym ?
Postawienie luster (które padną podmyte wodą) lub sygnalizacji (która - zalana - nie zadziała) ?? Gmina postawi i lustra, i sygnalizację - ale w grze "to nie my, to oni" będzie to działanie pozorne; w gminnych papierach wszystko będzie cacy, a jak ktos kogos przejedzie, to winni będą inni, bo woda - to nie nasz problem.
... to tochę tak, jak z tym autem, od którego odpadły 2 koła, a mechanik [u]przykręcił porządnie[/u] pozostałe 2

--
terroryzm naszego miasta
Autor: talib (IP zapamiętane)
Data: 27.07.2011 - 23:57:25

Witam wszystkich. Nie wiem jak Państwo ale ja w ostatnim czasie zwróciłam swoją uwagę na bardzo niepokojące zdarzenia w naszej okolicy.Od swoich znajomych dowidziałam się, że w naszym mieście są bandyci którzy terroryzują coraz bardziej lokalną społecznośc. Biją ludzi w biały dzień - na targowisko w maju, nachodzą i biją lokalnych przedsiębiorców chcąc od nich pieniędzy, itp. Niedługo będzie strach wyjśc na ulicę w ciągu dnia, żeby nie zostac napadniętym przez bandę zwyrodnialców chcących pieniędzy. Może czas coś z tym zrobic? Wiem, że nasza lokalna Policja jest za słaba, ale są instytucje chociażby w Warszawie (KSP), które po stosownym powiadomieniu pewnie podjęłyby działania w tej sprawie. Ja wiem, że społeczeństwo się boi, ale czy banda kilku opryszków może zastraszyc całą społecznośc naszego miasta?

dobry człowiek

--
Re: terroryzm naszego miasta
Autor: Hammer (IP zapamiętane)
Data: 28.07.2011 - 05:51:38

Jak mniemam KSP, czyli Komenda Stoleczna Policji jest odpowiedzialna za Warszawe.

U nas pomoc moglaby Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie.

A czy ktos te przypadki zglosil policji? Bo na targu ten ktos sie "tylko przewrocil".

Kryminalni z Piaseczna w 3 dni zlapali podejrzanego o zabojstwo w Kaweczynie. (poprawione, dzieki Mario)Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 2011-07-28 09:25 przez Hammer.

--
Re: terroryzm naszego miasta
Autor: Mario (IP zapamiętane)
Data: 28.07.2011 - 08:48:36

Mała uwaga do Hammera...nie w Kawęczynku, a w Kawęczynie. Trzeba czytać dokładnie teksty, bo inaczej ploty się rodzą;P

--
Re: terroryzm naszego miasta
Autor: czaknoris (IP zapamiętane)
Data: 28.07.2011 - 12:30:12

[quote Hammer]Jak mniemam KSP, czyli Komenda Stoleczna Policji jest odpowiedzialna za Warszawe.[/quote]

Zgadnij jakiej jednostce podlega KPP Piaseczno i niżej KP Konstancin-Jeziorna? :).


[quote Hammer]Kryminalni z Piaseczna w 3 dni zlapali podejrzanego o zabojstwo w Kaweczynie.[/quote]

Dobrze, że szybko złapali.
Może mieli jakąś "dodatkową" motywację...?Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-07-28 12:31 przez czaknoris.

--
Re: terroryzm naszego miasta
Autor: Mario (IP zapamiętane)
Data: 28.07.2011 - 12:49:30

Mieli...zabito ojca policjanta ba, komisarza, bądź też komendanta, także motywacja była na pewno...

--
Re: Bezpieczeństwo
Autor: Bartek (IP zapamiętane)
Data: 29.07.2011 - 13:08:07

[sub][color=#FF0033]Sklejam z istniejącym.[/color][/sub]

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

--
Re: Bezpieczeństwo
Autor: AK (IP zapamiętane)
Data: 29.07.2011 - 23:17:11

skrzyżowanie Jasiowa z Czarnieckiego - wysoki mur posesji utrudniający zdecydowanie widoczność. A podobno u nas nie wolno takowych murów stawiać, no i jeszcze tak zwane przejścia w ogrodzeniu dla drobnej zwierzyny, jeżeli posesja znajduje się na terenie zadrzewionym. I gdzie tu egzekwowanie prawa? Orwell już opisał taki przypadek - równi i równiejsi.

Zarządzie naszej gminy do boju za PRAWO!!!

Hihihihihi, wołanie na puszczy...


Dziadowska jest ta nasza polska demokracjaZmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-07-29 23:18 przez AK.

--

Idź do strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.