Forum Konstancina

Akcja: Fora::Wątki
Współpraca z partnerskim miastem Denzlingen
Autor: TRAPER (IP zapamiętane)
Data: 27.07.2011 - 07:09:00

Komitet Współpracy Miast Partnerskich Konstancin-Jeziorna – Denzlingen powołał grupę medialną, która założyła bloga.

[url=http://konstancin-denzlingen.blogspot.com/]http://konstancin-denzlingen.blogspot.com/[/url]

Jego celem jest informacja o przebiegu współpracy z niemieckim miastem partnerskim Denzlingen.
Na blogu znajdziecie:
1. Bieżące informacje o działalności Komitetu.
2. Galerie zdjęć.
3. Historię współpracy.
4. Program działania itp.

Komitet zaprasza wszystkich chętnych do współpracy.

--
Re: Współpraca z partnerskim miastem Denzlingen
Autor: ola (IP zapamiętane)
Data: 27.07.2011 - 08:35:50

[quote TRAPER]
2. Galerie zdjęć.
Komitet zaprasza wszystkich chętnych do współpracy.[/quote]

forumowe zdjęcia zrujnowanych "zabytków", dziurawych dróg oraz zalewanych ulic i domów można chyba wykorzystać z pominięciem praw autorskich ..??

--
Data: 27.07.2011 - 09:10:04

[quote ola][quote TRAPER]
2. Galerie zdjęć.
Komitet zaprasza wszystkich chętnych do współpracy.[/quote]

forumowe zdjęcia zrujnowanych "zabytków", dziurawych dróg oraz zalewanych ulic i domów można chyba wykorzystać z pominięciem praw autorskich ..??[/quote]

?????????

--
Autor: pionek AGORY (IP zapamiętane)
Data: 27.07.2011 - 10:21:33

to i może zdjęcie Skowrońskiego zamieścić?
czyżby nowy temat 'pomidor'?
ja rozumiem że to są palące problemy Konstancina, i dobrze że piszecie o tym na forum ([u]w odpowiednich wątkach[/u]), ale na boga, nie depczcie każdego wątku bo się robi nieprzyjemnie!

--
Data: 27.07.2011 - 12:19:08

[quote pionek AGORY]to i może zdjęcie Skowrońskiego zamieścić?
czyżby nowy temat 'pomidor'?
ja rozumiem że to są palące problemy Konstancina, i dobrze że piszecie o tym na forum ([u]w odpowiednich wątkach[/u]), ale na boga, nie depczcie każdego wątku bo się robi nieprzyjemnie![/quote]

Święte słowa! Popieram w całej rozciągłości.

--
Autor: Tomasz Zymer (IP zapamiętane)
Data: 27.07.2011 - 14:23:42

Gości zaprasza się z reguły do salonu lub bawialni, niekoniecznie do czarnej kuchni i na pewno nie do pralni. :)

Współpraca z Denzlingen już zaowocowała choćby wizytami seniorów w ramach programu unijnego w 2010 roku, a są też ambitne plany, m.in. wspólny projekt ścieżek historycznych. Pani Małgorzata Zarzycka jako "lokomotywa" projektu na pewno może napisać więcej.

Twinning służy na świecie wielu praktycznym celom poza oczywiście wymianą młodzieży i doświadczeń. U nas może być tak samo.

Ciekaw jestem tylko, czy niektóre przynajmniej zakładki bloga będą dostępne po niemiecku.

--
Data: 27.07.2011 - 18:22:31

Ambitne plany przewidują wersję dwujęzyczną.
Ale, to niestety, wymaga trochę czasu i pracy.
Na bloga można pisać po niemiecku.
Przewodnicząca zna niemiecki bardzo dobrze, administratorzy bloga trochę słabiej, ale sobie poradzą.:-) (Dzięki za podpowiedź, wstawią taką opcję do kontaktu).
Na stronie niemieckiej, nasi mieszkańcy wpisali się po polsku i... poszło :-)
Nawet najlepsza "lokomotywa" nie zrobi wszystkiego sama.
Dlatego apel o włączanie się ludzi dobrej woli do projektu.
Ja również Tomku wystrzegam się przyjmowania gości w pralni o maglu nie wspominając :-)

--
Autor: ola (IP zapamiętane)
Data: 28.07.2011 - 09:09:01

obejrzałam bloga, bardzo mi się podoba - podobnie, jak wszelkie inicjatywy Trapera, Pań Sołtysin (Sołtysek ?), Hanki Od Otwartych Ogrodów oraz innych osób, które "robią swoje" z poświęceniem i klasą. Myślę, że to nie tylko sztuka, ale i bohaterstwo: zagospodarowć salon bez oglądania się na gospodarza domu.
Naprawdę i bez ironii.

--
Data: 28.07.2011 - 17:00:25

Dziękuję za dobre słowo Olu.
Współpraca międzynarodowa powinna nas nauczyć, że salon powinien być zagospodarowywany przez mieszkańców we współpracy z gospodarzem.
W państwach Europy Zachodniej ta prawda jest stosowana od dawna. My w dalszym ciągu uczymy się, jak zerwać z podziałem - My - Oni.
W Denzlingen działają, aż 82 grupy wolontariuszy. Zrozumiałem, że każda liczy nie mniej jak 5 osób. Daje to minimum 400 zaangażowanych w sprawy miasta obywateli w 15-tysięcznym mieście. Toż to cała armia ludzi dobrej woli.
Ile grup wolontariuszy działa w naszej gminie?
Na dobrą sprawę nikt nie wie.
Wiele spraw w "swoje ręce" powinni brać mieszkańcy i nie czekać, aż Oni za nas to zrobią.
Konstruktywna współpraca jest wielką sztuką, ale przy dobrej woli, możliwą do zrealizowania.

--

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.