Forum Konstancina


Akcja: Fora::Wątki
Rzeka, kanał - bezpieczeństwo i wykorzystanie komercyjne
Autor: Mixiorek (IP zapamiętane)
Data: 05.08.2011 - 09:07:42

Powinniśmy się uczyć od Holandii jak radzić sobie z wodą i wykorzystywać ją "komercyjnie". Przypomnę, że większość tego kraju leży pod poziomem morza i były tam swego czasu straszne powodzie, które pochłonęły ponad 1000 ofiar. Podejście do hydrologii powinna być dla nas punktem odniesienia.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,10065676,Miasta_z_widokiem_na_rzeke.html

"Miasta walczą o miano polskiego Amsterdamu. I nie chodzi wcale o coffe shopy, ale bulwary i nadrzeczne kamienice. Jeśli znów nas nie podtopi, może być w nich naprawdę pięknie
Nad wodą buduje się nie tylko w metropoliach, ale też średnich miastach i miasteczkach. Wszystko za sprawą deszczu unijnych funduszy oraz nagłego zainteresowania deweloperów, którzy odkryli, że Polacy lubią z okien patrzeć na wodę.

Kto zdobędzie miano polskiego Amsterdamu

Stolica Holandii słynie z urokliwych kamieniczek, położonych tuż nad kanałami. Do holenderskiego ideału zbliża się Gdańsk, Bydgoszcz i Wrocław. Bo tu jest najwięcej rzek i kanałów, ale przede wszystkim stoją budynki, które tworzą klimat miasta. Gdańsk ze względu na położenie nie jest zagrożony powodzią, centrum Bydgoszczy też jest raczej bezpieczne, choć podczas ubiegłorocznej powodzi zostały podtopione bulwary. Wrocław ma najwięcej zabezpieczeń - śluzy, dodatkowe kanały oraz poldery pod miastem. - Co prawda mamy tylko rzekę Motławę i kilka wysp, ale kiedy się usiądzie na brzegu w knajpie i popatrzy na grajków i przepływające jachty, to można poczuć się fantastycznie - mówi Antoni Pawlak, rzecznik gdańskiego ratusza. Nad Motławą jest słynny zabytkowy Żuraw. Inwestycji wciąż przybywa: filharmonia, hotel Gdańsk w zabytkowym spichrzu lub niedawno otwarty hotel Hilton. W tym roku miasto chce podpisać umowę na zabudowę straszącej ruinami Wyspy Spichrzów. - To ma być otwarta dla ludzi przestrzeń z apartamentami stylizowanymi na spichrze, ale także hotele, muzeum - wylicza Pawlak.

[...]"Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-08-05 10:12 przez Mixiorek.

--
Re: Rzeka, kanał - bezpieczeństwo i wykorzystanie komercyjne
Autor: ola (IP zapamiętane)
Data: 05.08.2011 - 11:39:59

no przecież w UMiG-u mają to opanowane, po tylu "study tours" do holenderskiego bliźniaka !!! Bo chyba niemożliwe, żeby ten twinning okazał się swingingiem :P

--Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.