Forum Konstancina

Akcja: Fora::Wątki

Idź do strony: <--1234567
Bieżąca strona: 7 z 7
Re: Likwiduj skrt na Ursynw
Autor: Mixiorek (IP zapamiętane)
Data: 19.08.2010 - 21:45:59

Panie Radny,

Gdzie s punkty z Pana programu wyborczego z ostatnich wyborw?
Co z tych punktw Pan zrealizowa?

Z wyrazami Szacunku
M.

--
Autor: Bogusław Komosa (IP zapamiętane)
Data: 19.08.2010 - 22:40:26

Prosz pana moje jedyne sukcesy ,ktre nie byyby moliwe bez poparcia innych radnych to :przebudowa ulicy Bielawskiej w Bielawie,budowa ronda na Porbce, droga przy waowa Ciszyca-Obrki, obrona przejazdu na Kabaty,chodnik w Bielawie na ulicy Wsplnej,budowa poczty w Klarysewie, uchwalenie planu zagospodarowania Okrzeszyna,Piaskw,Somczyna Wschodniego,Gassw,rozpoczcie przeksztace prawa uytkowania wieczystego w prawo wasnoci,rozpoczcie zmiany mpzp Mirkowa,zamontowanie kilku tablic soeckich,czasowa wsppraca z powiatem,wykupy niektrych terenw pod drogi gminne, nawizanie kontaktw z niektrymi radnymi z ssiednich gmin- niestety nie wzbudzio to zainteresowania naszych wadz.Oczywicie nie s to wielkie i planowane sukcesy,ale przez dwa lata moje i moich kolegw postulaty nie miay szans na realizacje, poniewa jak pan wie burmistrz i jego grupa mieli wikszo bezwzgldn.Natomiast wadze na Ursynowie i Wilanowie cay czas maj poparcie w radach dzielnic, czyli nic nie stoi na przeszkodzie realizacji ich zamierze.Ja jako radny nie jestem wykonawc , niestety tylko i wycznie burmistrz, ktry ma wadz absolutn.Burmistrz moe nic nie robi i mona mu ... .Tak wic moje pomysy dotyczce budowy cieek rowerowych, zmiany studium,realizacji programu rozbudowy i budowy przedszkoli, stworzenia biura obsugi mieszkacw, dbania o way przeciwpowodziowe, budowa ratusza na Rycerskiej, przeniesienia wydziaw komunikacji i architektury nie znalazy poparcia

--
Data: 19.08.2010 - 22:54:35

Budowa na ulicy Kolegiackiej to trwa chyba z 10 lat i s ni obcione wszystkie kolejne ekipy.Segregacja , tylko jeli ludzie wykazuj kultur.Prosz sobie przypomnie co si dziao przy mietniku w Bielawie-wyrzucano koci,obierki, zgni marchew, chwasty, popi,pampersy,tapczany,ziemia,stare okna i inne rzeczy.Jeli wadza dzielnicy Wilanw obojtnie jakiej opcji twierdz,e nie maj pienidzy, to mnie ogarnia miech.To co maj mwi wadze Jedwabna, Szczytna, Nidzicy,Szydowca,Wilkowa,Pramowa itd.Prosz zauway,e nie czepiaem przynalenoci partyjnej wadz Warszawy.Jaki by one nie byy ich osigniciem jest wielkie marnotrawstwo pienidzy.

--
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 20.08.2010 - 08:11:28

Pisz w tym watku, choc wiem ze nie na temat, ale skoro pisze Pan Radny tu, e wrzucano do pojemnikw byle co, to bya na to rada - skorzystanie ze sposobu Gry Kalwarii (na forum tu: http://www.konstancin.com/forum/read.php?4,27863,page=4 ). Mieszkacy zaproponowali, burmistrz Rutkowski wysucha i zrobi swoje "jaki jest ku kazdy widzi"

--
Data: 03.09.2010 - 08:04:44

Dwie sprawy w kwestii wyjazdu z Konstancina w stron szeroko rozumianego Ursynowa.
Po pierwsze otworzyli Al. Rzeczpospolitej:

http://www.tvnwarszawa.pl/-1,1671949,0,,aleja_rzeczypospolitej_otwarta,wiadomosc.html

Po drugie trwa przebudowa ul. Przyczkowej w Powsinie. Skrzyowanie z Waflow ma now geometri, ktra praktycznie uniemoliwia minicie si dwch samochodw osobowych na uku drogi.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-09-03 08:06 przez Mixiorek.

--
Data: 03.09.2010 - 10:36:54

To si nazywa przyja ssiedzka.

--
Data: 03.09.2010 - 14:18:45

[quote Bogusaw Komosa]To si nazywa przyja ssiedzka.[/quote]

Ja bym w to emocji nie miesza. Projektant powinien wiedzie, e za skrzyowaniem waflowa idzie ukiem wic powinien zrobi troch szerzej.

Ursynw przerzuci kas z Rosnowskiego na poszerzenie KENu, dzi rozstrzygnito przetarg, wygra Falbruk:
http://www.ursynow.pl/data/auctions/informacja_o_wyborze_najkorzystniejszej__43.pdf

W zeszym roku Falbruk te poszerza KEN, na odcinku Paskowickiej-Belgradzka.

--
Autor: czaknoris (IP zapamiętane)
Data: 03.09.2010 - 14:45:59

6,5 m na dwa osobowe wystarczy.

--
Autor: majkel (IP zapamiętane)
Data: 03.09.2010 - 15:03:30

[quote Mixiorek][quote Bogusaw Komosa]To si nazywa przyja ssiedzka.[/quote]

Ja bym w to emocji nie miesza. Projektant powinien wiedzie, e za skrzyowaniem waflowa idzie ukiem wic powinien zrobi troch szerzej.

Ursynw przerzuci kas z Rosnowskiego na poszerzenie KENu, dzi rozstrzygnito przetarg, wygra Falbruk:
http://www.ursynow.pl/data/auctions/informacja_o_wyborze_najkorzystniejszej__43.pdf

W zeszym roku Falbruk te poszerza KEN, na odcinku Paskowickiej-Belgradzka.[/quote]

Pewnie bd skrtem wozi asfalt ;)

--
Autor: rubeus (IP zapamiętane)
Data: 20.09.2010 - 14:23:40

To ja dam nieco informacji na temat 'normalnego' poczenia Ursynw-Wilanw czyli cigu Rosnowskiego-Nowokabacka (Nowo-Kabacka)

Ursynw swj odcinek ma zaprojektowany od jakiego czasu, Wilanw dopiero co odebra dokumentacj

To co udao si zdoby na ten temat stowarzyszeniu SISKOM

Z dzielnicy Ursynw

1. Mapa sytuacyjno-wysokociowa

[url]http://public.siskom.waw.pl/rosnowskiego_nowokabacka/ros-ursyn.jpg[/url]

2. Projekt staej organizacji ruchu odcinka Relaksowa-Gsek

[url]http://public.siskom.waw.pl/rosnowskiego_nowokabacka/org_ruchu_ursyn.jpg[/url]

Uwaga to jest tylko to co ma wybudowa Ursynw !!!!

Natomiast z urzdu dzielnicy Wilanw jak na razie tylko rysunki oglnikowe
wg. koncepcji f-my COMPLOT

Koncepcja drogi

[url]http://public.siskom.waw.pl/rosnowskiego_nowokabacka/nowokabacka-syt.jpg[/url]

Co bardziej szczegowego zrobione z rysunkw odwodnienia zawartych w Raporcie Oddziaywania na rodowisko.

[url]http://public.siskom.waw.pl/rosnowskiego_nowokabacka/rosnowskiego.jpg[/url]

--
Data: 20.09.2010 - 15:07:52

[quote rubeus]To ja dam nieco informacji na temat 'normalnego' poczenia Ursynw-Wilanw czyli cigu Rosnowskiego-Nowokabacka (Nowo-Kabacka)[/quote]

Wszystko piknie, nawet skrzyowanie z Drewny ju buduj jest jedno mae ALE oceniane przez Wilanw na okoo 50 mln z... ktre stoi na przeszkodzie by wbi opat.

--
Re: Likwiduj� skr�t na Ursyn�w
Autor: majkel (IP zapamiętane)
Data: 25.11.2010 - 14:55:57

Ciekawe co będzie z Nowokabcką(czy Rosnowskiego) po wyborach. Na stronie Naszego Ursynowa który ma rządzić na Ursynowie znalazłem:

"Działania na rzecz przyśpieszenia prac związanych z budową połączenia pomiędzy Ursynowem a Wilanowem. Zdaniem Naszego takie połączenie jest niezbędne."
http://www.nasz-ursynow.pl/index.php?strona=mapa-naszego-ursynowa

Dobrze że przynajmniej nie piszą, że będą blokować połączenie.

--
Re: Likwiduj� skr�t na Ursyn�w
Data: 25.11.2010 - 15:28:27

[quote majkel]Ciekawe co będzie z Nowokabcką(czy Rosnowskiego) po wyborach. Na stronie Naszego Ursynowa który ma rządzić na Ursynowie znalazłem:

"Działania na rzecz przyśpieszenia prac związanych z budową połączenia pomiędzy Ursynowem a Wilanowem. Zdaniem Naszego takie połączenie jest niezbędne."
http://www.nasz-ursynow.pl/index.php?strona=mapa-naszego-ursynowa

Dobrze że przynajmniej nie piszą, że będą blokować połączenie.[/quote]

Ursynów to pikuś. Choć może być ciekawie bo Nasz Ursynów ma 10 radnych i może stworzyć koalicję z PiS (4 radnych) i mieć zarząd dzielnicy. PO ma 11 radnych. Kandydatem na burmistrza ma być ponoć radny Guział. Postać zagadkowa i zmieniająca wiele razy zdanie, dobry pływak, radny od lat 16. Raz popiera rozbiórkę podgrzybków, innym razem broni własną piersią, populista w zachowaniu. Czy w działaniu też? Zobaczymy. Orszady chce zamknąć bo jest spory ruch na małych uliczkach. I faktycznie pewnie mu zależy, bo mieszka tuż obok na Imbirowej chyba.

Ad rem.
Potrzebne jest kasa (jest mowa o kwocie od 20 do 55 mln zł) na wykup gruntów po stronie Wilanowa, Ursynów z tego co wiem już to zrobił. Potrzebne jest kasa na realizację. W projekcie budżetu jest taka pozycja z kwotą ponad 6 mln zł. Z tego co wiem obecny burmistrz Wilanowa ma odejść, niby z powodów osobistych ale raczej to dyplomatyczne tłumaczenie.
Władze Wilanowa od kilku kadencji pokazują straszną nieudolność (ratusz widmo i brak poważnych inwestycji), zaraziły się chyba od naszych władz. Władze Ursynowa w minionej kadencji zrobiły tyle ile chyba Wilanów przez lat 20. Na edukację, nowe boiska, modernizacje szkół, drogi, zdrowie publiczne wydały mnóstwo kasy. KEN i Rosoła powinno budować ZMiD czyli spóła miejska, Ursynów robi to sam skutecznie od lat. Ursynów miał największy budżet i co równie ważne, największe wykorzystanie budżetu w Wawie. Również środki z UE na różne cele zdobywają wiele.
Mamy się od kogo uczyć.

--
Re: Likwidują skrót na Ursynów
Data: 20.01.2011 - 15:19:36

W uchwalonym budżecie na rok 2011 Wilanów ma zadanie budowa Nowokabackiej, strona 37 http://bip.warszawa.pl/NR/rdonlyres/2BC185D2-4ACB-4BF3-87FC-F6EFA9EAED77/778989/WILANW1.pdf
Taka pozycja była też w zeszłorocznym budżecie, skończyło się na I etapie, czyli budowie skrzyżowania Drewny z Nowokabacką. Osobiście jestem pesymistą co do realizacji w tym roku. Nie ma w tym dokumencie środków na wykup gruntów pod ulicę. Niestety Ursynów nie ma środków zapisanych na Rosnowskiego czyli przedłużenie Nowokabackiej od korony skarpy do Relaksowej, nie ma też środków na poszerzenie Rosoła. Obie dzielnice mają dokumentacje, brakuje kasy.

Może nasz burmistrz podpyta burmistrza Wilanowa jakie ma plany co do tej inwestycji na ten rok, czy jest może hamonogram itp.?

--
Autor: Bartek (IP zapamiętane)
Data: 20.01.2011 - 15:35:14

No, ale nawet to skrzyżowanie, to ruch w dobrym kierunku. Rolna stała 4-5 lat, zanim się wzięli za połączenie z KEN i pewnie drugie tyle, zanim do Witosa dociągną. Dwupasmówka - ze 20-30 lat czekaliśmy. Na wszystko się doczekamy w końcu. Jak ruszy gęsta zabudowa na południe od Błoni Wilanowskich, to się i ulica nagle znajdzie...

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

--
Autor: Artek_Bartek (IP zapamiętane)
Data: 20.01.2011 - 15:57:18

ruch dobry...a że przez czas jakiś bezużyteczny to ja się nim cieszyć nie zamierzam... jak dla mnie to się wiele nie różni od różnych 'wiaduktów do nikąd'...mam nadzieję, że to wybudowane skrzyżowanie nie będzie kolejnym pomnikiem urzędnicz-adnimistracyjnych absurdów, gdy dalsza droga nie powstanie...
cieszyć się będę gdy drogą pojadę...o ile jestem z natury optymistą i wierzę, że to nastąpi o tyle jako realista mam wrażenie, że nie będzie to za szybko...

--
Data: 20.01.2011 - 17:32:50

Droga ma mieć od 30 do 40 metrów szerokości.Grunty nie wykupione,ponad 4 ha.Na wykupy nie ma kasy, biedna Warszawa.

--
Data: 27.01.2011 - 16:46:34

[i][url=http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,95194,9004192,Dostana_120_mln_za_Arene_Ursynow__Na_co_to_wydac_.html]Warszawa.gazeta.pl Ursynów bogatszy o 120 mln[/url][/i]
[quote]Władze tej dzielnicy mają nadzieję, że prezydent Warszawy większość tej kwoty przeznaczy na inwestycje drogowe na południu miasta. Chodzi głównie o udrożnienie wyjazdów z Ursynowa i budowę połączenia drogowego tej dzielnicy z Wilanowem (...)[/quote]
może zatem jest nadzieja, że ten skrót powstanie... o ile miasto przekaże te pieniądze na inwestycje Ursynowa czy Wilanowa a nie wrzuci do wspólnego wora..

--
Autor: Hammer (IP zapamiętane)
Data: 27.01.2011 - 17:57:04

sukces zwykle ma wielu ojcow...

--
Data: 14.02.2011 - 09:36:49

Z informacji o pracy Burmistrza wynika, że 11 lutego odbyło się spotkanie z Burmistrzem Wilanowa, które dotyczyło m.in. komunikacji.
Czy może padło pytanie o Nowokabacką?

--
Autor: Mario (IP zapamiętane)
Data: 14.02.2011 - 22:07:26

Nie wiadomo czy padło pytanie odnośnie Nowokabackiej, jednakże z info na stronie urzędu wynika, że spotkanie miało dotyczyć utwardzenia ul Opieńki, tak by można było nią dojeżdżać do Kabat. Jeśli by takie rozwiązanie udało się wypracować, to przyznam się szczerze, że byłoby to coś jak dla mnie;P

--
Autor: werbel (IP zapamiętane)
Data: 23.02.2011 - 12:13:01

Czy utwardzenie ulicy Opińki nie wiąże się przypadkiem z przeniesieniem większości lokalnego ruchu kołowego na ulice Wczasową w kierunku Kabat?. Nasilenie się ruchu spowoduje blokadą tej ulicy przez jej mieszkańców (podobnie jak to miało miejsce we wcześniejszych latach gdy została utwardzona ul. Opieńki). Poza tym ulica Wczasowa ma status osiedlowy, co powoduje pewne ograniczenia.

--
Data: 23.02.2011 - 12:41:52

teraz to watpie czy powstanie Nowokabacka, odkad wladze na Ursynowie smial przejac Nasz Ursynow w Koalicji z PiS.

Codziennie mozna przeczytac o coraz to nowych utrudnieniach ze strony Waltzowej w stosunku do Guziala.

--
Autor: rubeus (IP zapamiętane)
Data: 23.02.2011 - 13:21:56

Budowa Nowokabackiej zależy w 90% od Wilanowa. To ta dzielnica musi skombinować pieniądze na wykup gruntów i samą budowę.
Ursynów ma do wybudowanie raptem ok. 300 metrów ul. Rosnowskiego.

--
Data: 23.02.2011 - 13:37:01

[quote rubeus]Ursynów ma do wybudowanie raptem ok. 300 metrów ul. Rosnowskiego.[/quote]

Nie do końca. Na Ursynowie Rosnowskiego jest powiązana z poszerzeniem Rosoła na tym konkretnie odcinku Relaksowej. W przypadku zbudowania samej Rosnowskiego powstanie dziwna hybryda. Chociaż nie takie rzeczy świat widział, szczególnie u nas.

--
Data: 23.02.2011 - 13:42:21

[quote werbel]Czy utwardzenie ulicy Opińki nie wiąże się przypadkiem z przeniesieniem większości lokalnego ruchu kołowego na ulice Wczasową w kierunku Kabat?[/quote]

Jak najbardziej. Ci wszyscy, którzy stoją na Borowej żeby włączyć się w Warszawską skręcą wcześniej we Wczasową by pognać na Kabaty lub do świateł na Drewny. Szczególnie gdy nie będzie już można włączyć się "na chama" po wybudowaniu ronda i sygnalizacji warszawska/ borowa.

[quote]Nasilenie się ruchu spowoduje blokadą tej ulicy przez jej mieszkańców (podobnie jak to miało miejsce we wcześniejszych latach gdy została utwardzona ul. Opieńki). Poza tym ulica Wczasowa ma status osiedlowy, co powoduje pewne ograniczenia.[/quote]

Wczasowa w niektórych miejscach jest tak wąska, że jadać rowerem nie jest lekko wyminąć się z samochodem jadącym z przeciwka. Poza tym słupy &TP stoją pięknie przy samej ulicy.

--
Data: 20.05.2011 - 20:41:54

w sklepie Aura przy rondzie na Bielawskiej ktos zbiera podpisy pod petycja do wladz Warszawy w sprawie budowy Nowokabackiej.

--
Data: 01.08.2011 - 10:05:56

[i][url=http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,10032506,Otwieraja_przejazd_Wilanow_Ursynow__Burmistrz__to.html]Gazeta Stołeczna - link[/url][/i]

[quote]Nie ma też szans, by szybko powstały inne ulice łączące Wilanów z Ursynowem: przedłużenie Branickiego do Płaskowickiej i tzw. Nowokabacka, która umożliwiłaby szybki dojazd z Powsina czy Konstancina-Jeziorny do stacji metra Kabaty.[/quote]

zatem istniejące skrzyżowanie z nieistniejącą ulicą ma szansę na długo pozostać pomnikiem urzędniczo-administracyjnych absurdów :(

--
Data: 01.08.2011 - 21:40:18

Miasto Warszawa i jej władze oraz władze Wilanowa robią łaskę dla Ursynowa i Konstancina-Jeziorny.Wstyd po prostu.Teraz budują stadiony i autostrady-najdroższe chyba na Świecie.

--
Data: 01.08.2011 - 22:19:59

[quote Bogusław Komosa]Miasto Warszawa i jej władze oraz władze Wilanowa robią łaskę dla Ursynowa i Konstancina-Jeziorny.Wstyd po prostu.Teraz budują stadiony i autostrady-najdroższe chyba na Świecie.[/quote]

Co z tym zrobimy?
Nowokabacką Wilanów ma w planach od chyba 10 lat. Pozycja występuje regularnie w każdym budżecie i regularnie "z niego spada"... Obecnie mamy najwyższy stopień zaawansowania, jest gotowy projekt, jest skrzyżowanie z ul. Drewny. Brakuje najważniejszego - kasy na wykup ziemi. Jeżeli okaże się, że faktycznie Ciszewskiego nie można zbudować ze względu na brak miejsca może ktoś w końcu wróci do zakurzonego projektu Nowokabackiej.
Zarząd Wilanowa zapomniał, że Wilanów to też Powsin, Kępa Zawadowska, Latoszki. Myśli tylko o miasteczku z betonu...

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-08-03 22:09 przez Mixiorek.

--

Idź do strony: <--1234567
Bieżąca strona: 7 z 7

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.