Forum Konstancina


Akcja: Fora::Wątki

Idź do strony: <--12345678
Bieżąca strona: 8 z 8
zbiórka elektrośmieci i porządki na posesjach
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 15.06.2011 - 23:00:02

Jak podał radny Zymer:

2 lipca do godz. 11.00 można będzie wystawiać elektrośmieci przed posesje na ulicę (zbiórka objazdowa),

P. Burmistrz poinformował także, ze w niedługim czasie szykuje się akcja informacyjna, obligująca mieszkańców do zrobienia porządków na posesjach.
A nastepnie patrole SM będą kontrolowały efekty i sprawdzały także rachunki a wywóz odpadów stałych i płynnych (gdzie nie ma kanalizacji)

________________________________-
PS. to pewnie o tej kampanii informacyjnej myślal T.Zymer

--
Re: Petycja śmieciowa
Autor: Tomasz Zymer (IP zapamiętane)
Data: 16.06.2011 - 21:25:15

[quote czaknoris][quote Tomasz Zymer] Myślę też, że stać nas, tzn. zainteresowanych mieszkańców i radnych (organizacyjnie) na przyzwoitą kampanię prasową i internetową.[/quote]

A jaki miałby być cel tej kampanii?[/quote]

Lobbying na rzecz gminnego kompostera oraz nowej polityki dotyczącej kontroli i kar za zaśmiecanie i palenie odpadów.

--
Re: Petycja śmieciowa
Autor: Obserwator2 (IP zapamiętane)
Data: 17.06.2011 - 00:04:36

Przy takiej pracy Policji i Straży Miejskiej, przy takim nadzorze merytorycznym ze strony Burmistrza, Was czyli Radnych nad tymi służbami zapomnij że coś się zmieni.
Apele o takie zachowania i kontrole są dobre w krajach cywilizowanych, gdzie społeczność podporządkowuje się wszelkim poleceniom a kary za niektóre wykroczenia porządkowe są wręcz drakońskie.
Za wyrzucenie najmniejszego śmiecia z samochodu na autostradzie w USA kara tysiąc dolarów. Byłem widziałem. U nas / w Konstancinie / za wyrzucenie masy śmieci do lasu upomnienie lub niewielki mandat
Coś mi się wydaje, że w nowych ekipach / Urząd i Rada / niewiele się zmieniło z myśleniem i nadal chyba przeważa strategia, że WŁADZA WIE NAJLEPIEJ.
Powodzenia w walce ze śmieciami.

--
Re: Petycja śmieciowa
Autor: czaknoris (IP zapamiętane)
Data: 17.06.2011 - 01:45:32

[quote Tomasz Zymer]Lobbying na rzecz gminnego kompostera oraz nowej polityki dotyczącej kontroli i kar za zaśmiecanie i palenie odpadów.[/quote]

Czyli chcesz "zmusić" burmistrza do spełnienia przedwyborczych obietnic posługując się kampanią informacyjną.
Jak zmusić człowieka, żeby zrobił coś czego zrobić nie chce, bo ma własne przekonania? Da się to zrobić samą kampanią?
Przykład szkoły w Opaczy pokazuje, że tamtejsza społeczność była za innym rozwiązaniem, czemu dawała wyraz na zebraniach, ale ostatecznie i tak zwyciężyła koncepcja burmistrza różniąca się od obietnic z kampanii.
Co zostaje w sprawie odpadów ulegających biodegradacji? Pikieta pod urzędem, szturm na gabinet i realna groźbą przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania? Mało kto weźmie w tym udział.


Nie prościej (chociaż i tak będzie to bardzo trudne) przeprowadzić kampanię w Radzie (zebrać minimalną większość), podjąć uchwałę i nakazać burmistrzowi jej wykonanie, czyli zakup kompostera i wprowadzenie systemu gospodarowania danym rodzajem odpadów?


Kontroli nie będzie, bo Straż Miejska podlega... burmistrzowi, więc to znowu tylko od burmistrza zależy jak ta jednostka będzie działała. Póki co obracamy się raczej w okół tematu jak spowodować, żeby SM "zameldowała się" u Sołtysa i jak to sprawdzić...

Jeżeli powstanie system gospodarowania odpadami ulegającymi biodegradacji (komposter jest elementem systemu, który musi obejmować także zbiórkę odpadów), to niemal automatycznie nie będzie można ich palić (w ogóle).
Powierzenie zbiórki i przetwarzania prywatnej firmie (czyli prowadzenia całej gospodarki tym rodzajem odpadów w imieniu gminy) będzie generowało koszty rosnące wraz z ilością odpadów. Koszty pośrednio i/lub bezpośrednio będą musieli pokryć mieszkańcy. Doświadczenie z systemem selektywnej zbiorki odpadów opakowaniowych pokazuje, że przy stałych kosztach system jest nieefektywny i jedyne co ma zapewniać, to dobre wrażenie.Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-06-17 01:47 przez czaknoris.

--

Idź do strony: <--12345678
Bieżąca strona: 8 z 8Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.