Forum Konstancina

Akcja: Fora::Wątki

Idź do strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
straż miejska.
Autor: maminda2 (IP zapamiętane)
Data: 22.03.2009 - 11:36:11

Witam bardzo i chcia�abym si� dowiedzie� jak to jest ,na pocz�tku jak zostali przyj�ci nowi do stra�y miejskiej byli widoczni a teraz zastanawiamy si� dlaczego wcale stra�y miejskiej nie wida� a nie m�wi�c o tym �e nigdy telefonu nie odbieraj� ,zastanawiam si� ze tak ci��ko pracuje fizycznie i zabieraj� z marnych groszy na podatki itd a stra� miejska nic nie robi ,nie ma jak ich o pomoc poprosi� jak si� potrzebuje a najlepsze to �e jeszcze chc� nowych wzi��� do stra�y miejskiej i to my obywatele b�dziemy na nich pracowa�,�al �ciska �e nie ma sprawiedliwo�� ,nawet w niedziele jak wszyscy z Warszawy przyjezdzaj� i podziwiaj� Konstancin ,to jestem w szoku �e ogl�daj� pij�cych na wale t�zni i bijatyki straszne i nik tego nie widzi ,wstyd �eby tak reprezentowac Konstancin ,wi�c po co nam sta� miejska ? nie wida� ich ,nie s�ycha� a p�aci� trzeba ,w warszawie to wida� ich prawie na ka�dej ulicy a u nas s� nie potrzebni �adnych korzy�ci nie mamy .Pozdrawiam i prosz� sobie zada� pytanie czy wy jako ludzie na kt�rych g�osowali�my widzicie stra� miejsk�.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-03-12 21:23 przez mania.

--
Re: stra miejska.
Autor: Bogusław Komosa (IP zapamiętane)
Data: 22.03.2009 - 14:33:35

Wedug mnie system wynagradzania stranikw jest do luftu.Kto si bdzie naraa za 1500 z miesicznie.

--
Autor: ola (IP zapamiętane)
Data: 22.03.2009 - 16:23:00

[quote Bogusaw Komosa] Kto si bdzie naraa za 1500 z miesicznie.[/quote]

panie na poczcie sie guzdrz, bo maja [u]tylko[/u] 1600, stranicy nie ganiaj wandali za [u]zaledwie[/u] 1500 pln ... Czyli bezrobocie jest wirtualne, a mody lekarz zarabiajcy na stau [u]a ok. 1500 pln [/u] - to mato, ktremu sie nie chce ruszyc tyka do irlandii i zarobi 3000 euro :P Dobra praca = dobra paca, jak widac po publicznie znanych dochodach burmiszcza: cos chyba ok, 14 000 pln ?

--
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 23.03.2009 - 13:08:24

Jesli straznik, pani na poczcie podjli sie takiej pracy, to chyba mieli swiadomo takich, a nie innych zarobkw. Jesli nie wykonuj swoich obowizkw, to ktos powinien reagowa.

W gminie nie ma gospodarza, ktry by sie troszczy o porzadek , bezpieczestwo mieszkacw i wiele innych spraw.

O obowiazkach buristrza mona przeczytac na str 5-6 Statutu gminy Konstancin-Jeziorna, tu: http://www.konstancin.eobip.pl/_gAllery/24/249.pdf

JAk wida dzialanie burmistrza polega na znanej z PRL zasadzie: Czy si stoi, czy si ley 11 tysiaczkw sie naley

--
Data: 24.03.2009 - 06:26:32

na ssiednim forum Klaudiusz zacytowa powinnoci radnych: wystepowanie w imieniu mieszkancow i wsptworzenie lokalnego prawa. Co konkretnego, strategicznego i na pismie zrobili radni w kwestii adu i bezpieczestwa w KJ ? bo sdzc po forumowych wypowiedziach o "dziaaniu" policji i stray - chyba nic ? :(

--
Autor: Klaudiusz (IP zapamiętane)
Data: 24.03.2009 - 06:46:39

No widzisz, sam wielokrotnie syszaem jak radni "wystpowali w imieniu mieszkacw" w sprawach dotyczcych bezpieczestwa i "brali udzia w tworzeniu prawa "w tej kwestii ;) pies jest pogrzebany nie w zym prawie (bo to gminne, choby w kwestii porzdku) nie jest ze, ale w egzekucji.

A ju szczegowo, sam kiedy zadzwoniem do radnego i zapytaem go o pewn spraw i jej legalno, dostaem wyczerpujc informacj i po chwili na miejscu by patrol SM wezwany przez radnego.

--
Data: 24.03.2009 - 07:39:00

[quote Klaudiusz] (...) ale w egzekucji. [/quote]

egzekucja ? Znaczy si - polec gowy ? :)
A co do Twojego podnoszcego na duchu przypadku (Ty do radnego, radny do stray, straz do wandali): tak mi sie marzy wiosennie, e stra sama z siebie egzekwuje prawo i nie trza do niej pitrowo apelowa ... Ale to jest chyba roszczeniowa postawa :P

--
stra miejska.
Data: 10.06.2009 - 10:24:03

Jak wie gminna niesie, na wczorajszej komisji zdr i ochr srod. radny Dunin zapyta wiceburmistrza Rutkowskiego [b][color=#0033FF]ile mandatw lub wnioskw sporzdzia SM za porzdki w 2008r?[/color][/b]

P. Rutkowski, naciskany przez mieszkacw w kocu ujawni, e [b]ANI JEDNEGO (!!!)[/b]

--
Autor: Mixiorek (IP zapamiętane)
Data: 10.06.2009 - 11:05:47

Jak w takim rozliczana jest stra miejska?
Ja bym dorzuci na szybko - ile wnioskw sporzdzia SM za ze parkowanie w okolicy parku zdrojowego?

Czyby zostaa stworzona formacja, ktra bierze kas z naszych podatkw za nic nierobienie?

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2009-06-10 11:06 przez Mixiorek.

--
Data: 10.06.2009 - 23:48:07

Ja powiadomiem stra o pewnej pani ktra wyrzucia niesegregowane mieci koo bielawskich dzwonw.Ciekawe jaki rezultat?

--
Data: 10.06.2009 - 23:56:08

A jak myslisz - ja stawiam, e taki sam rezultat jak w przyp. Grzesia, zasypywania mokrade i parkowania mimo znakw zakazu.

--
Autor: qwerty (IP zapamiętane)
Data: 25.06.2009 - 09:57:56

Jedyn interwencj stray miejskiej jak dane mi byo zaobserwowac to wyproszenie jakiejs pani z placu zabaw przy ul. Poludniowej ktora wprowadzila tam psa ( aczkolwiek wynikalo to zapewne z telefonu ktorej z mam tam obecnych). Na dobr spraw wieczorem co godzin powinien tam byc patrol SM lub policji. Picie piwa przez modocianych jest nagminne. Ostatnimi czasy powierzchnia boiska zaczyna byc wypalana i zaczyna si rozrywanie siatek...
Inna historia to szko z rozbitych butelek zarwno w piasku dla maych dzieci jak i na tartanowej poweirzchni boiska...

--
Data: 25.06.2009 - 19:20:21

Podobne zachowania na placu przy ul Sobieskiego.

--
Autor: Obserwator2 (IP zapamiętane)
Data: 25.06.2009 - 23:48:42

A ja niepoprawny optymista mylaem, e ich czego nauczyem. Ale oprcz nauk to maj jeszcze nad sob "wodza", ktry niewtpliwie nimi waciwie kieruje i oczywicie naleycie rozlicza z przydzielonych zada. Bo jeeli nie, to szkoda naszych pienidzy na t formacj. I tu rola rady miejskiej co stoi nad "wodzem" i
powinna go rozliczy. A jak "wodza" rada nie rozlicza to rad rozliczy "KTO" przy najbliszych wyborach, a nad "KTOSIEM" to ju nie ma wadzy, jeno BG i historia.

--
Autor: kole (IP zapamiętane)
Data: 02.07.2009 - 20:12:35

Kolejna akcja oczywicie nie normalna pan ktry handlowa truskawkami na mirkowie otrzyma mandat jaki ,,uczciwy" czowiek musia poinformowa :(

--
Data: 02.07.2009 - 20:37:17

Kole, handel truskawkami na chodniku, bez zezwolenia, jest nielegalny i podlega karze, wic o co chodzi?

--
Autor: Jarek Bielawski (IP zapamiętane)
Data: 02.07.2009 - 22:01:47

Kilka zakadw przemysowych i skadw na Mirkowie OD WIELU LAT nielegalnie korzysta z gminnej drogi dojazdowej do swojej firmy (nie posiadaj wymaganych prawem miejscowym uzgodnie z gmin) i nikt jeszcze nie zapaci adnego mandatu. Z zakadw tych wypompowywano szmbo bezporednio w krzaki koo uj wody dla miasta (strefa ochronna) - mandatu brak. Ciarwki z tych zakadw wjedaj setk na skrzyowanie przy Bielawskiej, gdzie dzieci id do szkoy i na przejazd kolejowy - nikt nie zapaci mandatu. Obok na miejscu przeznaczonym od 5 lat na plac sportowy, naprzeciw szkoy, parkoway niemal co dzie nielegalnie tiry - na wiele godzin, na drzemk. Stra ignorowaa wezwania. Nic mi nie wiadomo o adnych mandatach. A gdzie s mandaty za zamiecanie lasu - nawet zapanych za rk sprawcw stra miejska tylko poucza. Natomiast starego chopa czy dziakowca, ktry prbuje par zotych dorobi do emerytury na handlu owocami - a to oczywicie, natychmiast trzeba ukara.

Prawo jest wtedy prawem, kiedy jest jednakowe dla wszystkich. Inaczej staje si pomiewiskiem i ludzie powoli ucz si je po prostu ignorowa albo omija. [b]Jedyn racjonaln reakcj na takie wybircze stosowanie prawa, jakie ma miejsce w naszej gminie, jest nieposuszestwo obywatelskie.[/b] Take nastpnym razem to ja sam poszukam tego pana, eby od niego kupi truskawki na Mirkowie.

--
Data: 03.07.2009 - 01:05:17

Jeeli to prawda. Klaudiusz, nie tego ich uczyem. Przy obecnej sytuacji w rolnictwie /i to pewnie handlowa jaki bidak/ kara ludzi za to a Malinowskiego za mieci poucza to k............. n si otwiera.

--
Data: 03.07.2009 - 10:21:27

Starszy pan z truskawkami - atwy do upolowania i zadnych czynnosci dodatkowych poza wypisaniem kwitka, a takiego Grzesia M. SM nie ukaraa - bo tyle miaa kopotu, e cal energi z siebie wyprua.

Pzrypominam: pewien mieszkaniec K-J znalaz zima wysypisko w lesie, wezwa SM.
Straznicy musieli wyj z ciepej kanciapy, odpali samochd, jecha iles tam km, spisa protok, odnale p. Grzesia Malinowskiego, ktry przy okazji pozbywania sie mieci wyrzuci dokumenty.
Nie dziwota, e po tak cikiej pracy, SM wystarczyo pary jedynie na upomnienie, bo skierowanie sprawy do sadu grodzkiego wymagaoby nastpnych czynnoci

--
Data: 03.07.2009 - 10:41:42

Obserwatorze, ja uwaam, e nasza SM niewiele robi w sprawie badania umw mieciowych, wywz nieczystoci pynnych, porzdek, osoby pijce alkohol w miejscu publicznym, i wielu innych spraw.

Natomiast krzywienie si na SM, e ukarze winnego wykroczenia (bo to nie jest kierowca 30 tonowej ciarwki) to chyba ju lekka paranoja.

Przypomn (chyba e si myl - Obserwatorze popraw), e SM nie ma uprawnie do zatrzymywania pojazdw w ruchu. Moe kara le zaparkowane, ale te poruszajce si tylko w asycie policjanta.

--
Data: 03.07.2009 - 12:47:12

a to, o czym napisal Jarek Bielawski

[quote=Obok na miejscu przeznaczonym od 5 lat na plac sportowy, naprzeciw szkoy, parkoway niemal co dzie nielegalnie tiry - na wiele godzin, na drzemk. Stra ignorowaa wezwania.][/quote]

to nie byy pojazdy w ruchu

--
Autor: Jarek Bielawski (IP zapamiętane)
Data: 03.07.2009 - 14:09:15

Dokumentacja do nielegalnego parkingu na tzw. Placu Sportowym Porbka liczy sobie ponad sto zdj okoo 60 rnych tirw, w tym dua cz - z numerem rejestracyjnym. Tiry parkoway tam regularnie w roku 2007 i 2008 - w tej chwili nie mog, bo Planeta ma tam swoj baz budowlan na ten rok. Poza tym oczywicie plac ten suy do parkowania rodzicom ze szkoy na Bielawskiej na czas wywiadwek - bo innego parkingu brak. Do Stray Miejskiej dzwoniem w sprawie tirw ze picymi w szoferkach kierowcami jakie 5 razy - nie na darmo zwolennicy asfaltowni nazywaj mnie w internecie "spoeczniakiem" (slangowe okrelenie na donosiciela). Wic "doniosem", e wok tirw bawi si wracajce ze szkoy dzieci, e tir wyjeda bez ostrzeenia na Mirkowsk tu przy przejedzie kolejowym, e dwa tiry stoj za przystankiem, na ktrym czeka tum dzieci - itp. itd. Po paru godzinach, czasem kilku wracaem t sam drog - i co? Z reguy tir jak sta, tak stoi.

Niektre zdjcia nielegalnie parkujcych przed szko tirw zamieciem tu: http://konstancinski.blogspot.com.

Gwnym powodem, dla ktrego ten temat mnie bulwersuje, jest fakt, e w budetach gminnych na lata 2004-08 przeznaczono ponad 400 tysicy na budow w tym miejscu placu sportowego i nigdy nie udao mi si uzyska wiarygodnej informacji, co stao si z tymi pienidzmi. Poza tym nielegalne parkowisko tirw na drodze dzieci do szkoy, przed oknami szkoy gminnej, to obrazek symptomatyczny - dowodzi skrajnego lekcewaenia podstawowych zasad bezpieczestwa i porzdku.

--
Data: 03.07.2009 - 14:25:26

Karanie mandatami wbrew pozorom nie jest prost ani te atw czynnoci. Problem jest w tym, e jak pisz i mwi mdrzy w prawie nakadajcy mandat / kto to by nie by policjant, stranik miejski, celnik, lenik i jeszcze paru innych/ jest jeden ale w wielu postaciach, bo musi oceni stan prawny wydarzenia by by oskarycielem, adwokatem, znajdujc pozytywn stron wykroczenia i osoby, sdzi / wzi pod uwag cay szereg spraw jak okolicznoci wykroczenia, przesanki dodatnie, ujemne, spoeczn szkodliwo czynu, stan prawny i materialny jak i rodowiskowy obwinionego/, bo przecie musi wyda sprawiedliwy wyrok i na kocu jest egzekutorem wypisujc mandat. I tu Klaudio masz odpowied, czy stosowa represj karn i jak wobec truskawkowicza, mieciarza, wymuszajcego kierowc na skrzyowaniu / a s tu i ci z Porszakw i ci z Maluchw / i co podoba Ci si taryfikator za tego rodzaju wykroczenia, czyli wszystkich po rwno/ i innych sprawcw wykrocze.
Kierowcw, chyba / powtarzam chyba/ nie moe stra zatrzymywa.
Z nasz stra, jest jeszcze jeden problem / ju kiedy o tym pisaem / szkolenie jakie odbyli stranicy to dwutygodniowy kurs - szkolenie odbyte ze mn / na prob wczesnego burmistrza/ w 1991roku.
Jak rozmawiaem dwa lata temu z Grzesiem, to do tego okresu adnego szkolenia stra nie odbya. Komendantem nie by prawnik ani te praktyk w prawie. Prawo dosy dynamicznie w tym czasie si zmieniao, Jak to funkcjonuje, nie mam pojcia.
Funkcjonuje tak jak widzimy.
No i ostatnia sprawa "umw mieciowych". Moe i stra ma prawo badania czy obywatele maj umowy mieciowe, ale obywatele nie musz ich mie. Kto powie a uchwaa rady, a no moe i taka jest, ale ona nie ma sankcji karnych. Zaoenie; jest dwch ssiadw jeden ma umow, drugi nie ma. Ten co ma umow druk umowy gdzie zgubi, ten co nie ma mwi, e te zgubi. No i co Waszym zdaniem ma zrobi stranik? Niezawarcie umowy nie stanowi wykroczenia a gdyby byo wykro-
czeniem to ciar dowodu spoczywa na stray a nie jak w urzdzie skarbowym / a moe si myl i kto mi podpowie art. za tego rodzaju wykroczenie/.
Stra powinna poprosi wacicieli firm odbierajcych mieci o wykaz osb, z ktrymi maj zawarte umowy. Dokona analiz i pj do tych, ktrych nie ma na wykazach i zapyta co robi ze mieciami a nie azi po wszystkich bo ich mdrzy ludzie popdz i bd mieli racj. Ja mam dwch znajomych / znane nazwiska w miecie/, ktrzy raz na miesic lud dwa jad z przyczep mieci do Baniochy i adnych umw nie maj. Niech si znajdzie taki co ich ukarze i z jakiego art.
A tak w ogle to po co to wszystko piszemy. Jak mieli sprawc to uznali, e to znikoma szkodliwo czynu a truskawkowicz stanowi znaczne zagroenie dla porzdku publicznego. A moe by te sankcje odwrci i truskawkowicza upomnieniem a mieciarza mandatem? Klaudiusz ja nie jestem za odpuszczeniem truskawkowiczom, ale zachowajmy proporcje i rozsdek w karach, a jest ich cay wachlarz.

--
Autor: AK (IP zapamiętane)
Data: 03.07.2009 - 20:09:56

[quote kole]Kolejna akcja oczywicie nie normalna pan ktry handlowa truskawkami na mirkowie otrzyma mandat jaki ,,uczciwy" czowiek musia poinformowa :([/quote]

stawiam na konkurencj -

--
Autor: AK (IP zapamiętane)
Data: 03.07.2009 - 20:16:09

[quote Klaudiusz]
Przypomn (chyba e si myl - Obserwatorze popraw), e SM nie ma uprawnie do zatrzymywania pojazdw w ruchu. Moe kara le zaparkowane, ale te poruszajce si tylko w asycie policjanta.[/quote]

SM moe zatrzyma pojazd, gdy, kolokwialnie mwic, jest na B1, tzn. porusza si po drodze, na ktorej obowizuje zkaz ruchu w obu kierunkach.

Jeeli chodzi o handlujcych w Mirkowie, to sytuacja taka ma miejsce od kilku lat - SM powiadamiana jest przez miejscowych sklepikarzy (w kocu to konkurencja)

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2009-07-03 20:16 przez AK.

--
Autor: pbx (IP zapamiętane)
Data: 09.07.2009 - 19:43:08

Sta Miejska to chyba tylko siedzi sobie w swojej kwaterze gwnej i nosa stamtd nie wychyla. A daleko nie musz szuka. Wystarczy by wyskoczyli przez drzwi i zobaczyli co si dzieje w okolicy. Zaraz pod samym oknem stoi czsto przyjacielska chmara, ktra przy piwku/winku omawia swe sprawy codzienne (a w sowach owi panowie to nie przebieraj).

Albo te mogli by przej si w okolicach wjazdu do parku zdrojowego, gdzie podczas weekendw i co jaki czas przy wikszej imprezie w amfiteatrze okoliczne chodniki zmieniaj si w jeden wielki parking, gdzie czsto nie sposb nawet przej po tyme chodniku, bo po prostu si nie da. Podobnie z samymi wskimi uliczkami ktre prowadz do parku - jeden wielki parking. Ju nie wspomn o tym, e aden z parkujcych kierowcw nie zachowa 10m wolnej przestrzeni od skrzyowania (jak to powinno by zrobione, zgodnie z prawem).
A stray tam nigdy w yciu nie widziaem. Dlaczego? Przecie nie maj a tak daleko.

--
Re: straż miejska.
Data: 12.03.2011 - 21:34:39

Z satysfakcją stwierdzam, że nasi Strażnicy Miejscy wzięli sie ostro do roboty.
Warto zajrzeć do ich pamiętniczka w zakładce "Bieżąca praca urzędu i 0jednostek podległych" - ostatni tydz. i archiwum
http://www.konstancinjeziorna.pl/index.php?option=18&action=articles_show&art_id=170&menu_id=198&page=1

Częściej także widuję samochód SM

tylko ta nieszczęsna 7 osobowa załoga wydz RiOS od 3 tyg wzbiera soltysow, zamecza sie na amen

--
Autor: Anonim (IP zapamiętane)
Data: 13.03.2011 - 22:01:41

I wszystko bardzo pięknie. A ja z uporem maniaka będę pytał , czemu w niedzielę między godz. 15:00 a 16:00 , w reprezentacyjnym punkcie miasta , nad "oczkiem wodnym" praktycznie wszystkie ławki zajęte były przez grupy spożywające ?
A wokół tych ławek walały się sterty śmieci.

Proszę moich prawie sąsiadów Strażników Miejskich o jednak częstsze patrolowanie tego miejsca. :) Jeśli w nocy nie można , to przynajmniej w dzień !

Wiem że czytacie panowie forum.

--
Autor: babet (IP zapamiętane)
Data: 23.06.2011 - 09:39:47

zmieniłam wiadomość

Zmieniany 3 raz/y. Ostatnio 2011-06-23 16:26 przez babet.

--
Data: 23.06.2011 - 10:38:55

[quote babet]informacja :[b]na posiedzeniu komisji BOKiS [u]udało się uzyskać[/u] bezposredni numer tel. do komendanta Straży Miejskiej (...)[/quote]

super ! istnieje jednak mozliwość, że z chwilą upublicznienia tego tajnego dotychczas numeru abonent stanie się czasowo (czyli nieskończenie) niedostępny :P
Skądinąd ... czasami udawało mi sie dodzwonić na powszechnie (?) znany numer SM - co jednak nie owocowało jakimkolwiek działaniem abonenta :( o czym donosiłam tu na bieżąco

--

Idź do strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.