Forum Konstancina


Akcja: Fora::Wątki

Idź do strony: 1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 1 z 15
nowe mieszkania komunalne (Mieszk. Mirkowskiej 51 do RM s.18)
Autor: Belinea (IP zapamiętane)
Data: 30.07.2009 - 08:20:27

moze kto� wie czy rozpocz��a si� budowa nowych mieszka� komunalnych w Mirkowie ?Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-05-06 11:28 przez mania.

--
Re: nowe mieszkania komunalne
Autor: Klaudiusz (IP zapamiętane)
Data: 30.07.2009 - 08:29:23

ze stronki gminnej:


"Trwa budowa dwch budynkw komunalnych na osiedlu Mirkw (jeden - z liczb mieszka 80, drugi z liczb mieszka 25). Zakoczenie prac nastpi w 2010 r."

--
Re: nowe mieszkania komunalne
Autor: czaknoris (IP zapamiętane)
Data: 11.01.2011 - 23:02:32

Do wczoraj Burmistrz miał otrzymać koncepcję zasiedlania mieszkań opracowaną przez komisję powołaną komisję.

http://www.konstancin.eobip.pl/_gAllery/25/88/25887/Zarzadzenie_Nr_13_V_2010.pdf

--
Re: nowe mieszkania komunalne
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 11.01.2011 - 23:24:24

Przew komisji jest dyr ZGK, a ZGK zawsze się spóźnia (widzimy choćby po odśnieżaniu)

Dobrze, że burmistrz powołał w skład komisji dwoje radnych.
Dotąd przydzielała p. Mikuszewska ze Skowrońskim o dodatkowe osoby od lat była awantura "radni? a po co?"

przypomnę skład komisji:

przew RM - p. Cieslawski
wiceprzew. - p. Magdziarz
dyr ZGK - p. Skarżyński
kier OPS - p. Michalska
kier wydz lokalowego UMiG - p. Mikuszewska

--
Re: nowe mieszkania komunalne
Autor: alicja (IP zapamiętane)
Data: 11.01.2011 - 23:46:44

Wobec takiego jak wyzej podała mania karygodnego składu komisji, [u]nalezaloby przejrzeć czy wszystkim klientom mieszkania gminne się nalezaly zwłaszcza w tych lepszych budynkach: w hotelu Grapa, w Mirkowie. Kolejka oczekujących ogromna. Mieszkań mało i teraz nie będzie za co.[/u]
Różne rzeczy sąsiedzi opowiadają o sasiadach, a ten to ma plazme, laptopy, autko aż miło spojrzeć i co roku jeździ za granice.
Tymczasem matka z trojgiem dzieci gniezdzi się w drewnianej, rozpadajacej się ruinie i nie ma co do garnka włożyć

--
Jak były rozdzielane mieszkania komunalne?
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 12.01.2011 - 00:00:16

[quote=nalezaloby przejrzeć czy wszystkim klientom mieszkania gminne się nalezaly zwłaszcza w tych lepszych budynkach: w hotelu Grapa, w Mirkowie. Kolejka oczekujących ogromna. Mieszkań mało i teraz nie będzie za co.][/quote]

Pomysł przedni, zaraz skopiuję i wyślę. Ciekawe jaka była koncepcja rozdziału mieszkań, a może to szło spod dużego palca, na ładny uśmiech lub ... na ładne oczy

--
Re: Jak były rozdzielane mieszkania komunalne?
Autor: Anonim (IP zapamiętane)
Data: 12.01.2011 - 01:55:59

Pomysł z przyglądaniem się uważam za wręcz wyśmienity. Tylko od tego przyglądania moga bardzo zaboleć oczy !
I czemu to przyglądanie dopiero teraz ? Gdzie szanowne panie były , kiedy te mieszkania przydzielano ? To wtedy należało się przyglądać.

[quote=alicja]Wobec takiego jak wyzej podała mania karygodnego składu komisji,[/quote]
W związku z powyższym ja się pytam kto powołał tę komisję o tak karygodnym (według alicji) składzie ? I na jakiej podstawie ona powstała ? Według mojej wiedzy do pacy w komisji (obojętnie jakiej) deleguje burmistrz. Z tym , że on może delegowac tylko podległych mu urzędników. Radnych już nie. A zatem na jakiej podstawie w składzie tej komisji znaleźli się akurat ci radni a nie inni ? Od razu dodam , że absolutnie nie mam nic zarzucenia ani p.Cieślawskiemu ani tym bardziej p. Magdziarz. Ja tylko pytam o strone formalną o podstawę jej istnienia.

[quote=alicja]Tymczasem matka z trojgiem dzieci gniezdzi się w drewnianej, rozpadajacej się ruinie i nie ma co do garnka włożyć[/quote]
Natychmiast przeprowadzić tę matkę do mieszkania komunalnego. Tylko wcześniej proszę sprawdzić czy będzie w stanie zapłacić wcale niemały czynsz/ No bo to tak głupio najpierw wprowadzać a później eksmitować za zaległości czynszowe. Przypominam , że oprócz mieszkań komunalnych istnieje jeszcze kategoria mieszkań socjalnych.

[quote=alicja]Różne rzeczy sąsiedzi opowiadają o sasiadach, a ten to ma plazme, laptopy, autko aż miło spojrzeć i co roku jeździ za granice.[/quote]

Jedna pani drugiej pani ! Jak mówi przysłowie: plotka wróblem wylatuje, a wołem wraca. Puszczona w obieg szybko zaczyna żyć własnym życiem. Czy warto ją dementować? Czy może lepiej poczekać, aż umrze śmiercią naturalną?
Oto nowe kryteria przydziału mieszkań. Już widzę jak ci którzy liczą na przydział mieszkania pozbywają się całego majatku ruchomego , kasuja zdjęcia na Naszej Klasie z wczesów w Egipcie, przywdziewaja szaty zgrzebne a najlepiej włosiennicę. Plotka głosi że do komisji ma dołączyć taka jedna , która nienawidzi jak się komuś za dobrze powodzi.

[quote=alicja]Mieszkań mało i teraz nie będzie za co.[/quote]

????? Czego nie będzie za co ?

Jak już panie ten swój przedni pomysł zaczną wprowadzać w zycie , to proponuję zapoznać się z ustawą. Będzie przynajmniej wiadomo z czym to się je.

http://prawo-nieruchomosci.krn.pl/Ustawa-o-ochronie-praw-lokatorow-mieszkaniowym-zasobie-gminy-i-o-zmianie-Kodeksu-cywilnego-1_2_10.htmlZmieniany 3 raz/y. Ostatnio 2011-01-12 02:00 przez Boruta.

--
Re: nowe mieszkania komunalne
Autor: alicja (IP zapamiętane)
Data: 12.01.2011 - 07:45:39

Zapytam inaczej: czy osoba która wygrała w totka milion lub po latach biedowania dorobila się i leży na pieniądzach powinna zajmować mieszkanie komunalne, a czasem jeszcze to mieszkanie podnajmowac. Nie dawno o takiej sprawie pisało w GW. Nigdzie nie jest napisane ze takie mieszkania są przydzielne do końca życia. Tak było w Polsce Ludowej. Dlatego wydaje mi się, ze co kilka lat powinno się sprawdzać stan majatkowy i jeśli przekracza jakaś kwotę, powinna gmina zaproponować aby sobie ten człowiek kupił mieszkanie w bloku lub wille
- zależy ile tych pieniędzy ma.

Ciekawe ile wynosi czynsz w mieszkaniu komunalnym - piszeszwyzej ze niemaly

--
Re: nowe mieszkania komunalne
Autor: alicja (IP zapamiętane)
Data: 12.01.2011 - 08:12:40

[quote]
Art. 21 podanej przez borute ustawy:
 
1. Rada gminy uchwala:

1) wieloletnie programy gospodarowania mieszkaniowym zasobem gminy,

2) zasady wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu gminy, w tym zasady i kryteria wynajmowania lokali, których najem jest związany ze stosunkiem pracy, jeżeli w mieszkaniowym zasobie gminy wydzielono lokale przeznaczone na ten cel; w razie gdy rada gminy nie określi w uchwale odmiennych zasad, do lokali podnajmowanych przez gminę stosuje się odpowiednio zasady wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu gminy.[/quote]
jeżeli rada uchwała zasady, to radni maja obowiązek sprawdzać jej wykonanie.

Chyba proste. Dlaczego skład obecnej komisji zaproponowanej przez burmistrzaZmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-01-12 08:15 przez alicja.

--
Re: nowe mieszkania komunalne
Autor: Anonim (IP zapamiętane)
Data: 12.01.2011 - 10:22:47

[quote=alicja]Dlatego wydaje mi się, ze co kilka lat powinno się sprawdzać stan majatkowy [/quote]
Jesli nawet zgoda , to kto ma to sprawdzać i na jakiej podstawie ?

Jesli ktoś wygra milion w lotto . Pewnie takich milionerów w konstancińskich lokalach komunalnych mieszka co najmnie stu ?

[quote=alicja]jeżeli rada uchwała zasady, to radni maja obowiązek sprawdzać jej wykonanie.[/quote]

Po pierwsze w tym mieście rada nigdy nie ustalała żadnych zasad przydziału mieszkań. A skoro nie ustalała to co ma sprawdzać ? Nawet w tej obecnej komisji , która powstała prawem kaduka , zasady ustalono juz dawno przed jej powstaniem. I żaden z radnych nie brał w tym udziału. Pan Jańczuk z panem Cieslawskim zdaje się tego nie chcą zauważyć. Moze zauważy p.Magdziarz !? Wydaje mi sie , że napewno zauważy ponieważ to jest osoba o duzej wrażliwości społecznej.

Posiadam dokument w którym podane/okreslone są stawki czynszu. Kazdy moze o nie spytać badź to w ZGK , bądź osobiście przew. komisji mieszk. p.Mikuszewska.

[quote=alicja]Bardzo się boruta zdenerwował, ciekawe dlaczego?[/quote]

Dlatego , że jak czyta głupoty w rodzaju - nikt kto mieszka w lokalu komunalnym nie ma prawa mieć plazmy, laptopa i autka ! A na wakacje ma jeździć najdalej do Sochaczewa. Jak cos takiego czyta to sie głupi Boruta zdenerwuje czasem. Ale jak sie diabeł denerwuje , to mu to dobrze na oczyszczenie krwi działa. Bo okazuje się , że są na świecie głupsi od niego :)

--
Re: nowe mieszkania komunalne
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 12.01.2011 - 12:24:06

myślę że osoby które miały przyznane lokale zgodnie z potrzebą (trudne warunki zyciowe, ofiary pożaru itp.) nie mają się czego bać. Nikt ich nie wyrzuci.

Plazmę itp.niech sobie ma, ale jak się porówna rodzinę, która nie ma co do garnka włożyć, bo rodzic przepija kasę, ktoś choruje i nie ma na leki, to przyznanie lokalu socjalnego lub komunalnego jest wybawieniem, bo na wynajęcie nie mają kasy.

[quote=Boruta
Moze zauważy p.Magdziarz !? Wydaje mi sie , że napewno zauważy ponieważ to jest osoba o duzej wrażliwości społecznej.][/quote]

WW. było użyte w innym kontekście, ale też wyjaśnia dlaczego p. Jańczuk powołał do komisji reprezentantów społeczeństwa - RADNYCH, żeby nie rozdzielała machina urzędnicza,

W wielu miastach stwierdzono nieprawidłowości przy przydziale mieszkań i są badane przez komisje rewizyjne Rad. Może lepiej przyznać tak żeby nie było watpliwości

--
Re: nowe mieszkania komunalne
Autor: Anonim (IP zapamiętane)
Data: 12.01.2011 - 13:01:43

Nie wiem juz od czego zaczać , tyle się w tym wątku namnozyło absurdów.

[quote=alicja]powinna gmina zaproponować aby sobie ten człowiek kupił mieszkanie w bloku lub wille[/quote]

No i zalóżmy , że gmina zaproponowala . A co w sytuacji kiedy propozycja (tu ulubione słówko alicji) zostanie olana ? Tak jak olewane są propozycje przez gmine składane jej chocby na tym forum .

[quote=alicja]- zależy ile tych pieniędzy ma.[/quote]

A ile ma mieć ? I kto to ma ustalić ? Pomysł z kategorii science fiction !

[quote=alicja]jeżeli rada uchwała zasady, to radni maja obowiązek sprawdzać jej wykonanie.

Chyba proste. Dlaczego skład obecnej komisji zaproponowanej przez burmistrza[/quote]

Dlaczego powołał jestem w stanie sobie z grubsza wyobrazić. Mnie interesuje , jak powołał. Sama piszesz , że skład komisji jest karygodny. I ja ten sposób powołania uważam za karygodny.

[quote=Mania]myślę że osoby które miały przyznane lokale zgodnie z potrzebą (trudne warunki zyciowe, ofiary pożaru itp.) nie mają się czego bać. Nikt ich nie wyrzuci.[/quote]

I żadne inne , regularnie płacące czynsz tez bać się nie muszą. Wyjatek stanowić mogą osoby , którym sie udowodni , że posiadają inny lokal/dom mieszkalny. I takich sytuacji jest zapewne wiele. Ale tak doskonale skamuflowanych , że sie nikt niczego nie dopatrzy. A wszystko zgodnie z obowiazujacym w tym kraju prawem sie dzieje.

[quote=Mania]Plazmę itp.niech sobie ma, ale jak się porówna rodzinę, która nie ma co do garnka włożyć, bo rodzic przepija kasę, ktoś choruje i nie ma na leki, to przyznanie lokalu socjalnego lub komunalnego jest wybawieniem, bo na wynajęcie nie mają kasy.[/quote]

Maniu prosze bez urazy , ale to co piszesz to piramidalna wrecz bzdura. W takich patologicznych sytuacjach , przydział mieszkania niczego nie załatwi. Moze tylko to , że rodzic teraz kaskę będzie przepijał w bardziej komfortowych warunkach. A rodzina jak nie miała co do garnka włozyć tak nadal głodna bedzie chodziła i jeszcze sobie narobi długów czynszowych. Takie przypadki , kwalifikuja sie do ostrej interwencji OPS i sądów rodzinnych.

[quote=Mania]wyjaśnia dlaczego p. Jańczuk powołał do komisji reprezentantów społeczeństwa - RADNYCH, żeby nie rozdzielała machina urzędnicza,[/quote]

Niczego nie wyjaśnia i nic się w tym temacie nie zmienia -niestety. Nadal o przydziale mieszkań będzie decydowała ta sama osoba co dotychczas. I to też się nadaje do wątku -IDZIE NOWE-. Powołanie komisji , o składzie według alicji karygodnym , to posunięcie pozorujace zmiany . Ani p.Cieslawski ani p.Magdziarz nie będą mieli bezpośredniego czy nawet pośredniego wpływu na przydziały.

Czy jest Ci znany chocby jeden przypadek aby w Konstancinie , mimo iż sygnalizowanych było wiele nieprawidłowosci (o niektorych rozpisywały się dzienniki o zasięgu ogólnopolskim) cokolwiek w tym zakresie badane było przez komisje rewizyjną ?

--
Re: nowe mieszkania komunalne
Autor: Jarek Bielawski (IP zapamiętane)
Data: 12.01.2011 - 13:38:43

[quote Boruta]Nadal o przydziale mieszkań będzie decydowała ta sama osoba co dotychczas. I to też się nadaje do wątku -IDZIE NOWE-. Powołanie komisji , o składzie według alicji karygodnym , to posunięcie pozorujace zmiany . Ani p.Cieslawski ani p.Magdziarz nie będą mieli bezpośredniego czy nawet pośredniego wpływu na przydziały.[/quote]

Boruto, proszę o podanie konkretnych powodów, natury organizacyjno-prawnej, które skłaniają Cię ku przekonaniu, że radni - członkowie komisji nie będą mieli wpływu na przydział mieszkań.

Pan Jańczuk wielokrotnie w wypowiedziach publicznych podkreślał, że zasady przydziału mieszkań komunalnych są nieprzejrzyste, że rodzą uzasadnione wątpliwości i że tę sytuację trzeba zmienić. Mówił także, że paradoksem jest przyznawanie lokalu o podwyższonym standardzie osobom przeprowadzanym np. ze zrujnowanych willi, z fatalnych warunków, z lokali praktycznie bez mediów, często także nie płacącym czynszu, podczas, gdy regularnie płacący czynsz lokatorzy tkwią w starych nieremontowanych blokach. Komisję powołano w moim przeświadczeniu po to, żeby ustalić nowe zasady przydziału mieszkań. Skoro twierdzisz, że jest inaczej, podaj konkretne fakty i dowody na poparcie swoich słów.

--
Boruta przekręca sens
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 12.01.2011 - 14:05:55

Mania napisała tak

[b]Dobrze, że burmistrz powołał w skład komisji dwoje radnych.
Dotąd przydzielała p. Mikuszewska ze Skowrońskim[/b] o dodatkowe osoby od lat była awantura "radni? a po co?"
potem były wymienione osoby wchodzące w skład nowopowołanej komisji

Alicja tak:

[b]Wobec takiego jak wyzej podała mania karygodnego składu komisji[/b], nalezaloby przejrzeć czy wszystkim klientom mieszkania gminne się nalezaly zwłaszcza w tych lepszych budynkach: w hotelu Grapa, w Mirkowie. Kolejka oczekujących ogromna. Mieszkań mało i teraz nie będzie za co.


[b][color=#FF0033]Mania wyżej napisała o dwuosobowym składzie komisji funkcjonującym przez kilka lat i ten był karygodny[/color], [u]a nie ten co powołał p. Jańczuk[/u][/b]

jesli nie wiesz (w zaslepieniu, w strachu) co czytasz to może poproś żeby Ci ktoś tłumaczył z polskiego na nasze

[quote=W takich patologicznych sytuacjach , przydział mieszkania niczego nie załatwi. Moze tylko to , że rodzic teraz kaskę będzie przepijał w bardziej komfortowych warunkach. A rodzina jak nie miała co do garnka włozyć tak nadal głodna bedzie chodziła i jeszcze sobie narobi długów czynszowych. Takie przypadki , kwalifikuja sie do ostrej interwencji OPS i sądów rodzinnych.][/quote]

Dach nad głową rodzina mieć musi, bo z chłodu umrze.

Uważasz, że jesli patologiczna to co, należy zostawić na ulicy a może od razu do gazu? Czy nie należy się pomoc - choćby matce, która nie pije i dzieciaczkom. Dopiero jak się będą mieli gdzie podziac, można myśleć o - jak napisałeś: ostrej interwencji OPS i sądów rodzinnych.

Chwalić Pana, że z takim podejściem do bliźnich nie zostałeś radnym.

--
Re: nowe mieszkania komunalne
Autor: Anonim (IP zapamiętane)
Data: 12.01.2011 - 14:08:41

Znowu Jarek ? Pogubic się można :)

Wszystkie Twe watpliwości najlepiej rozwieje p.Cieslawski ew. p.Jańczuk.

Ja tego co pisze jestem absolutnie pewny .

Ciekawe czemu nie pytasz dlaczego alicja uważa skład komisji za karygodny. Ciekawe czemu nie pytasz na jakiej podstawie została powołana komisja. A moze znasz odpowiedź na powyższe. W takim razie moze Ty udzielisz odpowiedzi jako radny ?

Zreszta zadałem Ci jeszcze kilka innych pytań w dziale -Pytania do radnych.

[quote=Jarek Bielawski]paradoksem jest przyznawanie lokalu o podwyższonym standardzie osobom przeprowadzanym np. ze zrujnowanych willi, z fatalnych warunków, z lokali praktycznie bez mediów, często także nie płacącym czynszu, podczas, gdy regularnie płacący czynsz lokatorzy tkwią w starych nieremontowanych blokach.[/quote]

Absolutnie sie z tym zgadzam. Pytanie tylko mam takie . A czemu to te bloki o których wspomina burmistrz sa nieremontowane ? Na kim spoczywa ten ustawowy obowiązek? Nie mozna tylko wymagać od lokatorów aby placili czynsz.

[quote=Jarek Bielawski]żeby ustalić nowe zasady przydziału mieszkań.[/quote]

Jeszcze raz powtarzam . Te zasady juz dawno są ustalone. I na ich kształt nie miał wpływu p.Cieslawski ani tym bardziej p.J.Magdziarz.

A te stwierdzenia opieram na posiadanej wiedzy. Jesli ktos chce mi zarzucić , że mówię nieprawdę - to bardzo proszę mozemy konfrontować.Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-01-12 14:09 przez Boruta.

--
Re: nowe mieszkania komunalne
Autor: Tomasz Zymer (IP zapamiętane)
Data: 12.01.2011 - 15:35:26

Sformułowanie z mojego postu sprzed dwóch godzin było nieprecyzyjne, zatem doprecyzuję: Komisja stosuje stworzone przez RM zasad przydziału mieszkań do przedstawienia konkretnej listy przydziałów, jednak ogólne zasady ustaliła już wcześniej Rada Miejska poprzez uchwały z roku 2003 i 2008.

Rada Miejska Konstancina-Jeziorny podjęła następujące dwie uchwały:

1) Uchwała nr 122/IV/9/2003 Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna z dnia 27 października 2003 r. w sprawie zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu gminy Konstancin Jeziorna (tekst ujednolicony z dnia 28.01.2008 r.)

2) Uchwała nr 299/V/22/2008 Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna z dnia 15 grudnia 2008 r. w sprawie uchwalenia "Wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem gminy Konstancin-Jeziorna na lata 2009-2013" (z załącznikami)

Na stronie UMiG znajdują się bezpośrednie linki do treści tych uchwał: http://www.konstancinjeziorna.pl/index.php?option=18&action=articles_show&art_id=79

Paragrafy 6 i 7 uchwały RM z 27.10.2003 ustalają w punktach, kto ma pierwszeństwo najmu lokalu gminnego, a także kryteria finansowe, zdrowotne i inne.

Uchwała z 15.12.2008 (Wieloletni Program Gospodarowania Zasobami Mieszkaniowymi Gminy na lata 2008-13) określa w części II, dla kogo gmina ma obowiązek zabezpieczyć lokale, spis nieruchomości do wykwaterowania i rozbiórki i in.

Komisja powołana przez burmistrza nie może podjąć decyzji o przydziałach mieszkań, które byłyby niezgodne z cytowanymi tu uchwałami Rady Miejskiej.

--
Re: nowe mieszkania komunalne
Autor: Anonim (IP zapamiętane)
Data: 12.01.2011 - 17:09:56

[color=#FF0000]CIACH[/color]

Komisja została powołana zarządzeniem burmistrza nr.13/V/2011 .

Sam widzisz Jarku , że ta rada niczego nie ustalała. Nadal opiera się na jakichs zaszłościach , na tyle widać nieprecyzyjnych , że ciagle przy rozdziale lokali dochodzi do spięć. Ale moze być tez tak , że to osoby , które sie tym przydzielaniem zajmuja , nie przetrzegaja tych kryteriów. I to jest wysoce prawdopodobne. Gotów jestem się założyć , że i tym razem nie obejdzie się bez odwołań , posądzeń i niejasności. I nic tu nie pomoga ruchy pozorne , jak z ta ostatnia komisja.Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-01-13 20:12 przez Bartek.

--
Re: nowe mieszkania komunalne
Autor: alicja (IP zapamiętane)
Data: 12.01.2011 - 19:22:04

[quote]żebyś tu nie wiem jakie za przeproszeniem farmazony wypisywała , to w sytuacji gdy do rozdzielenia jest ok stu lokali a potrzebujących , oczekujących ok. 500 to][/quote]

tymbardziej należy sprawdzić czy przyznano zgodnie z uchwalami, o ktorych pisze radny.

Dlaczego nie były w bip podane listy osób które
dostały mieszkania wraz z uzasadnieniem?

--
Re: nowe mieszkania komunalne
Autor: Hammer (IP zapamiętane)
Data: 12.01.2011 - 20:02:18

Hmm. Mieszkania socjalne dostaje się nie w nagrodę, lecz w wyniku złej sytuacji życiowej.

I nie bardzo sobie wyobrażam, czemu mielibyśmy dodatkowo tych ludzi poniżać w ten sposób.

--
Re: nowe mieszkania komunalne
Autor: Tomasz Zymer (IP zapamiętane)
Data: 12.01.2011 - 20:03:17

[quote Boruta] Ale moze być tez tak , że to osoby , które sie tym przydzielaniem zajmuja , nie przetrzegaja tych kryteriów. I to jest wysoce prawdopodobne. Gotów jestem się założyć , że i tym razem nie obejdzie się bez odwołań , posądzeń i niejasności. I nic tu nie pomoga ruchy pozorne , jak z ta ostatnia komisja.[/quote]

W przypadku podejrzenia, że komisja podjęła decyzje niezgodne z uchwałami Rady lub innymi przepisami, każdy mieszkaniec ma prawo złożyć skargę na działanie komisji, którą Rada ma obowiązek rozpatrzyć w ciągu 30 dni, maksymalnie z przedłużeniem do 2 miesięcy (np. z powodu terminów sesji Rady). Ponadto gdyby okazało się, że istnieją uzasadnione podejrzenia zaistnienia jakichś nieprawidłowości w działaniu Komisji, każdy radny może złożyć wniosek o przeprowadzenie postępowania kontrolnego - przez Komisję Rewizyjną lub inną komisję kompetentną w tej kwestii. Żeby taki wniiosek złożyć, potrzebne są jednak konkrety, tj. uzasadnienie.Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-01-12 20:13 przez Tomasz Zymer.

--
Re: nowe mieszkania komunalne
Autor: alicja (IP zapamiętane)
Data: 12.01.2011 - 21:32:55

[quote]nie bardzo sobie wyobrażam, czemu mielibyśmy dodatkowo tych ludzi poniżać w ten sposób.[/quote]

nie chodzi o ponizanie ludzi którym się należało ale o wylapanie cwaniakow , ktorym się nie należało, lub nie należy i jakoś to zalatwili.
Nie koniecznie to musi być wina komisji, bo w opwiadaniu bajek rodacy są mistrzami

--
Re: nowe mieszkania komunalne
Autor: Hammer (IP zapamiętane)
Data: 12.01.2011 - 21:46:03

Tylko, że cwaniaków jest kilku, a uczciwych i pokrzywdzonych wielu.

Dokładna informacja, że Kowalski jest pijak, bije żonę i molestuje swoje dzieci raczej ich sytuacji nie poprawi.

Jeżeli są wątpliwości to mamy trochę radnych którzy mogliby to w sposób dyskretny sprawdzić.Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-01-12 21:46 przez Hammer.

--
Re: nowe mieszkania komunalne
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 12.01.2011 - 23:07:47

jeśli tatuś niecnota sprzedał za wódę poprzednie lokum, gdzie rodzina się gnieździła, to zostanie kobieta (lub facet - baby też potrafią...) z dziećmi na ulicy - a więc przydział mieszkania sytuację trochę się poprawi. Oczywiście taką rodzinę powinni weprzeć psycholodzy. Zdaje się że jest w gminie jakaś kasa na rozwiązywanie problemów alkoholowych

--
Re: nowe mieszkania komunalne
Autor: Anonim (IP zapamiętane)
Data: 13.01.2011 - 00:14:25

Czytam i czytam ! A konkrety w lesie .

Zanim spełnia się nasze /Wasze mrzonki co do przydziału lokali , pozwolę sobie podać kryteria na których oparł sie [b][color=#CC0000]zespół[/color][/b] powołany przez burmistrza do wykwaterowania lokatorów. Zespół , a nie zadna komisja !!!

1:- Stan techniczny obiektu mogący zagrażac bezpieczeństwu użytkowników
2:- Względy ekonomiczne tj. koszty niezbędnych do przeprowadzenia niezbędnych remontów.
3:- Lokale w budynkach prywatnych , które wyłączone sa z uzytkowania decyzją PINB.

Tu nastepuje lista adresów spełniajacych te kryteria. Nie podaję jej aby nie budzić niezdrowych emocji.

cdn.Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-01-13 00:33 przez Boruta.

--
Re: nowe mieszkania komunalne
Autor: Hammer (IP zapamiętane)
Data: 13.01.2011 - 07:54:32

Nie są to jakieś szokujące kryteria. Jeżeli coś by się stało w takim mieszkaniu to przynajmniej polityczna odpowiedzialność spadłaby na Burmistrza, że wiedział o tym, a nie przeniósł tych ludzi gdzie indziej.

Ale można by zrobić tak, że kogoś bardziej potrzebującego przenosimy z jednego lokalu komunalnego do nowego, a na poprzednie miejsce kwaterujemy kogoś z tych ruder.

--
Re: nowe mieszkania komunalne
Autor: ola (IP zapamiętane)
Data: 13.01.2011 - 18:28:13

hm..., dawno sie nie wczytywałam w forumowe wywody, więc zapewne dlatego nie rozumiem, jak się mają mieszkania komunalne do róznych barów i innych zakładów. Czy chodzi o to, businessman posiadający bar oraz "zakład w Piasecznie" (?) mieszka w lokalu komunalnym ? Czy raczej jest to przypadkowa zbieżność nazwisk ??

Co do zderzenia "ochrony prywatności" z "jawnością wydatków publicznych", to wg mnie niedopuszczalne są jakiekolwiek praktyki "pod stołem".

--
Re: nowe mieszkania komunalne
Autor: Tomasz Zymer (IP zapamiętane)
Data: 13.01.2011 - 19:07:19

Wątek się kompletnie rozmył.

Trzy kryteria, które podał Boruta, są prawidłowymi kryteriami dla przyznania [b]lokali zastępczych[/b] (bo się komuś dach wali na głowę, czynszówki nie opłaca się remontować albo PINB nakazał opuszczenie budynku przez lokatorów). Natomiast lokal zastępczy nijak się nie ma do mieszkania komunalnego w nowym bloku o podwyższonym standardzie. Takie mieszkania powinno się przyznawać osobom, które są w stanie płacić czynsz odpowiedni do warunków lokalowych. Takie jest moje zdanie. Jeśli lokale w nowych blokach mają znów dostać osoby, które czynszów ani funduszu remontowego z różnych względów w ogóle nie płacą, to jest to moim zdaniem nieporozumienie. I tak już w projekcie budżetu na 2011 mamy takie kurioza, jak suma ok. pół miliona dopłat gminy do funduszu remontowego opłacanego w zastępstwie lokatorów komunalnych. To rodzi wśród zainteresowanych przeświadczenie, że mogą sobie w nieskończoność nie wnosić opłat i nikt im nic nie zrobi.

Dla osób, które z uzasadnionych względów np. bezrobocia czy alkoholizmu głowy rodziny nie są w stanie płacić czynszu, rachunków i funduszu remontowego, powinny być dostępne lokale socjalne - ale na pewno nie w standardzie przekraczającym znacznie przeciętny standard tych mieszkań, których lokatorzy wnoszą wszystkie opłaty w terminie. Inaczej mieszkanie socjalne przestaje być formą opieki wspólnoty nad najuboższymi a staje się absurdalną nagrodą za uchylanie się od należnych opłat: nie płaciłeś 600 zł miesięcznie, to teraz nie zapłacisz 1200, a będziesz żył w komforcie. Do czasu zresztą, bo do komfortu też trzeba dorosnąć.

Podsumowując, osoby z budynków zagrożonych lub przeznaczonych do rozbiórki powinny być przeprowadzane, w miarę możliwości, do mieszkań starszych i gorszej jakości, a lokatorom z tamtych mieszkań powinno się proponować przeprowadzkę do wyższego standardu za dopłatą. Gmina by zarobiła i odzyskała część kosztów, a ludzie mieliby takie mieszkania, na jakie ich "stać".

--
Re: nowe mieszkania komunalne
Autor: Bartek (IP zapamiętane)
Data: 13.01.2011 - 20:13:11

[color=#FF0000]Śmieci poleciały. Przegryzanie się przez te wasze osobiste wycieczki to katorga, następnym razem po prostu skasuję wszystko, jak dojdzie do takiego stopnia zaśmiecenia.[/color]

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

--
Standard mieszkań komunalnych w Kcinie
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 16.01.2011 - 18:15:24

[URL=http://img691.imageshack.us/i/dsc02748e.jpg/][IMG]http://img691.imageshack.us/img691/985/dsc02748e.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://img98.imageshack.us/i/dsc02745.jpg/][IMG]http://img98.imageshack.us/img98/2186/dsc02745.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://img513.imageshack.us/i/dsc02744y.jpg/][IMG]http://img513.imageshack.us/img513/8072/dsc02744y.jpg[/IMG][/URL]

[i]zdjęcia przysłał Radny B. Komosa [/i]

--
Re: nowe mieszkania komunalne
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 16.01.2011 - 18:17:41

Wspaniale, że takie ładne mieszkania dostaną ludzie którym się nie powiodło w życiu (-:

--

Idź do strony: 1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 1 z 15Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.