Forum Konstancina

Akcja: Fora::Wątki

Idź do strony: <--1234567891011
Bieżąca strona: 11 z 11
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Autor: johny (IP zapamiętane)
Data: 07.02.2011 - 11:42:21

[quote mania][quote=Zapewniam Cie Maniu, ze wiem czym jest kontener biurowy][/quote]

- właśnie się zdziwiłam Johny, ze tak pomstujesz na te kontenery, stąd niezręczna próba uświadomienia - ale nie tylko Ciebie, bo wiele osób czyta forum.

Przecież takie lokum nie na wieki, tylko na 3 /4 lata i potem mozna wykorzystać, sprzedać[/quote]

Maniu, okazuje sie ze moj poprzedni post niestety nie spotkal sie z Twoim zrozumieniem. Apelowalem w nim, abys bezkrytycznie nie podawala argumentow za kontenerami. Przedstwiony przez Ciebie material [b]nie dotyczy[/b] kontenerow jakimi moglaby byc zainteresowana gmina, aby w nich urzadzic zastepcza siedzibe- to raz.Szpital bedzie budowany w [b]technologii modulowej[/b], i nie ma to nic wspolnego z kontenerami-to dwa. O roznicy w cenie rzedu [b]1000 do 2000%[/b] juz nie wypadaloby pisac, ale robie to aby uswiadomic wszystkim tym, ktorzy podkreslaja zachwyt budowa szpitala jako "kontenerowa"- to trzy.
Potworze po raz kolejny- [b]nie jestem przeciwnikiem kontenerow[/b],ale uwazam ze nie sa alternatywa dla wynajecia innego lokum w perspektywie ich 'tymczasowego' uzytkowania przez 4 lata. Oplata za energie do ogrzewania kontenerow, przez tak dlugi okres,czynia taki wariant prawdopodobnie rownie kosztowny jak wynajecie lokali szkoly lub innych-to cztery.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-02-07 11:46 przez johny.

--
Autor: Hammer (IP zapamiętane)
Data: 07.02.2011 - 12:24:20

wiecie co, a moze urzad przeniesc na Pola Wilanowskie. Tam Polnord stawia jakis ogromny biurowiec :)

--
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 07.02.2011 - 12:33:06

Johny, podaję różne mozliwości, był juz obrabiany Pałac, Szkoła, budynek Banku, doklejenie do Halinówki.
Pzrecież decyzja nalezy do RM, forum ma tu najmniej do gadania, a ja szczególnie

Johny, to na zgodę - :)-D

m

--
Autor: avanti (IP zapamiętane)
Data: 07.02.2011 - 12:57:51

musze piszac tak zeby nie sparalizowac dyskusji .
czytam tan cały watek i jedno co wiem na pewno to po pierwsze : johny nie jest producentem kontenerów ani niczego podobnego.
po drugie nie zgłosił sie do niego nikt kto by takim producentem był.
po trzecie [quote=mania]Johny, podaję różne mozliwości, był juz obrabiany Pałac, Szkoła, budynek Banku, doklejenie do Halinówki.[/quote] i własnie tego nie rozumiem . przeciez wystarczy dokładnie przeczytac to co johny pisze o kontenerach. mozna nawet dwa razy przeczytac. to powinno wystarczyc aby kontenery wyeliminowac jako jedna z opcji przeniesienia urzedu. i własnie mam nadzieje ze jednak ktos z tych ktorzy beda decydowali o adresie przeprowadzki , jednak te posty johnego przeczytaja. no czyba ze ten producent kontenerow uzył tak silnych argumentow iz rozsadek urzedniczy poszedł spac głebokim snem zimowym. czekam na pewna informacje i po jej otrzymanaiu podam kolejny wariant do obrobki na forum.tylko juz o litosc błagam nie kompromitujmy sie tymi kontenererami. a swja droga , johny ! masz gosciu anielska cierpliwosc. ze ci sie tak chce .

--
Data: 07.02.2011 - 13:53:18

Tak oczywiście, rozszyfrowałeś mnie avanti/..., to ja produkuje w piwnicy kontenery i chcę opchnąc UMiGowi, bo nikt nie chce kupic, bo podtopiło i trochę zardzewiały.

Takie zardzewiałe posłużą do skompromitowania brmistrza i mieszkańców uzdrowiska

Zadowolony?

--
Autor: Bartek (IP zapamiętane)
Data: 07.02.2011 - 13:54:41

[color=#FF0000]Założymy zaraz osobny wątek o tych kontenerach, bo wracają jak zły sen. A ja bym konkrety o ratuszu raczej poczytał.[/color]

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

--
Autor: ola (IP zapamiętane)
Data: 07.02.2011 - 15:17:06

no to [u]gdzie[/u] ten ratusz - z kontenerów lub marmuru karraryjskiego lub szkła i stali - może stanąć ?

--
Autor: Mixiorek (IP zapamiętane)
Data: 07.02.2011 - 19:49:53

Nie wiem jak jest z własnością działek ale ja ratusz widzę między ulicami bielawska/ ogrodowa/ warszawska. Działki można wykupić a lokalizacja moim zdaniem najlepsza.
Budynek powinien mieć np: 3-4 kondygnacje (w zależności od zapotrzebowania na metry kwadratowe potrzebne dla urzędników) w tym dla lokali usługowych na parterze (bank, itp.) Nie wiem jak z gruntami na tych działkach ale można by pomyśleć o parkingu podziemnym dla urzędników tak by nie zajmowali miejsc wokół urzędu. Parking dla interesantów można by zrobić na miejscu budynków (lokatorzy do wysiedlenia z mieszkań komunalnych) między komisariatem a budynkiem fartexu.

P.s.
Dziś około 18:30 w urzędzie przebywała chyba jedna osoba. Wnoszę to po zapalonych światłach, otwartym oknie oraz samochodzie zaparkowanym na parkingu. Auto koncernu PSA w wersji sw ;-)

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-02-07 21:46 przez Mixiorek.

--
Data: 07.02.2011 - 20:29:56

tam gdzie ty planujesz parking poprzedni burmistrz planowal sprzedaz pod bloki.

--
Autor: avanti (IP zapamiętane)
Data: 07.02.2011 - 20:33:36

[quote=mixiorek]Nie wiem jak z własnością działek ale ja ratusz widzę między ulicami bielawska/ ogrodowa/ warszawska. [/quote]

Amen !

--
Data: 07.02.2011 - 21:26:39

[quote Hammer]tam gdzie ty planujesz parking poprzedni burmistrz planowal sprzedaz pod bloki.[/quote]

Plany można zmienić. Tym bardziej, że miejsca na bloki na tych działkach nie ma za dużo. O ile wiem jest to strefa, w której wymagane jest 50% powierzchni biologicznie czynnej, czyli zieleni. Biorąc pod uwagę wielkość działek nie widzę możliwości wybudowania tam bloków, które by dały inwestorowi zarobić. Chyba, ze metr będzie kosztował 40k zł.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-02-07 21:29 przez Mixiorek.

--
Data: 07.02.2011 - 21:36:54

to sie da obejsc. Popatrz na blok Fartexu. Trawa tam rosnie na sporej czesci dachu dzieki czemu procenty sie zgadzaja.

Dlatego napisalem byly burmistrz planowal.

--
Data: 07.02.2011 - 21:42:23

[quote Hammer]to sie da obejsc. Popatrz na blok Fartexu. Trawa tam rosnie na sporej czesci dachu dzieki czemu procenty sie zgadzaja.

Dlatego napisalem byly burmistrz planowal.[/quote]

A fartex nie dostał pozwolenia na budowę przed wejściem w życie "50% zieleni"? Pytam bo nie wiem.

--
Autor: babet (IP zapamiętane)
Data: 07.02.2011 - 21:53:30

To gdzie ten ratusz ? Pytam bo już nic nie wiem .

--
Data: 07.02.2011 - 22:02:20

Na razie nie wiadomo. Zobaczymy co postanowi samorząd. Teraz trzeba mysleć o tymczasowym, bo do końca marca muszą się urzędnicy wyprowadzić.

--
Data: 07.02.2011 - 22:08:14

nikt nie wie :)

pozwolenie jest z 2003 roku. Jakie wtedy bylo prawo to nie wiem.

--
Autor: czaknoris (IP zapamiętane)
Data: 06.03.2011 - 21:07:20

http://www.kurierpoludniowy.pl/?page=artykul&id=6890

[i]Jeśli chodzi o ratusz coraz częściej mówi się o „bezgotówkowym” pozyskaniu przez samorząd niedawno wybudowanej willi przy ul. Piłsudskiego obok Parku Zdrojowego w zamian za inne nieruchomości należące do gminy.[/i]

To chyba nie starczyłoby wszystkich przewidzianych na ten rok do sprzedania...

--
Autor: Anonim (IP zapamiętane)
Data: 06.03.2011 - 22:30:54

Strasznie lubię takie "rzetelne" dziennikarstwo. Mówi się .

Ale kto to jest ten "mówisię" nie wiadomo. Ja do tej pory słyszałem tylko to , że własciciel willi nie chce słyszeć o żadnej wymianie barterowej.
A mówił to sam burmistrz p. K.Jańczuk.

Mówi się , słyszy się , zmyśla się .

--
Autor: alicja (IP zapamiętane)
Data: 06.03.2011 - 23:30:00

Za to jak napisze A. Zambrowic niezwykle ceniony i zetelny dziennikasz z Naszego Miasta i in czasopism, znany także w Gorze kalwarii, to można polegać jak na prawie i sprawiedliwości

--
Autor: Hanka (IP zapamiętane)
Data: 07.03.2011 - 10:29:05

Potwierdzam wypowiedż A.Zambrowicza - słyszałam osobiście takie stwierdzenie p. K.Jańczuka. Spłata w ratach też nie interesuje właściciela nowej willi pod ewentualny ratusz.

--
Autor: Tomasz Zymer (IP zapamiętane)
Data: 07.03.2011 - 13:41:22

Może to zabrzmi kontrowersyjnie, ale [b]ratusz jest sprawą kompletnie drugorzędną w porównaniu np. z budową sieci komunikacji publicznej w gminie (na terenach wiejskich), z bezpieczeństwem powodziowym, rozwiązaniem problemu oczyszczania ścieków, budową i naprawą dróg, usunięciem uciążliwego przemysłu z Mirkowa[/b]. Byleby tylko urzędnicy mieli przyzwoite warunki do pracy a mieszkańcy do załatwiania spraw w pomieszczeniach wynajętych (lub zaadaptowanych w budynkach gminnych), nie ma sensu ruszać sprawy budowy nowego ratusza przed załatwieniem przynajmniej wyżej wymienionych spraw. Np. roczny czynsz w szkole Reymonta, gdyby doszło do takiej umowy, wyniósłby około jednej setnej (1/100) ceny tej atrapy pałacu na Piłsudskiego. Kto by chciał robić inwestycję, która zwróci się za 100 lat, a i wtedy nie, bo na utrzymanie obiektu będą szły bajońskie sumy? Kto to słyszał, żeby na urząd kupować pałac z luksusowym wyposażeniem? Ile by kosztowały remonty, utrzymanie i media w takim obiekcie? Ratusz powinien być funkcjonalny i oszczędny.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-03-07 15:20 przez Tomasz Zymer.

--
Autor: Anonim (IP zapamiętane)
Data: 07.03.2011 - 14:32:13

Madrego to i milo poczytać :)

W przeciwieństwie do pisaninki niektórych dziennikarzy , którzy "chlapną" coś w swej gazetce li tylko dla podgrzania atmosfery , lub dla wzbudzenia sensacji.

--
Autor: daru (IP zapamiętane)
Data: 12.07.2011 - 13:17:34

Burmistrz zaproponował nową lokalizację ratusza, przy ul. Piaseczyńskiej w Jeziornie.

http://www.konstancin24.eu/news.php?extend.648.2

--
Data: 12.07.2011 - 13:21:22

Brzmi jak głos rozsądku po usilnych próbach postawienia ratusza na palach w siedlisku żółwi przez p. Skowrońskiego. Jezu, niech już mroki wstydu i niepamięci spadną na ten projekt. Szkoda tylko pieniędzy wywalonych w błoto przez tę jego wizję chorą.

--
Autor: Artek_Bartek (IP zapamiętane)
Data: 12.07.2011 - 15:04:02

moja żona może potwierdzić, że zawsze twierdziłem, że - jeśli już koniecznie trzeba ruszać ratusz z miejsca gdzie on się znajduje obecnie - jest to jedyne sensowne miejsce ;)

--
Autor: Bogusław Komosa (IP zapamiętane)
Data: 13.07.2011 - 11:16:50

Co za nieplanowana zgoda.Komisja ładu przestrzennego na ostatnim posiedzeniu 7-07-2011roku pozytywnie zaopiniowała propozycję lokalizacji ratusza przy ul.Piaseczyńskiej i upoważniła burmistrza do podjęcia dalszych prac.Gmina posiada tam ok 8000 m2 przeznaczonych pod zabudowę.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-07-14 10:36 przez Bogusław Komosa.

--
Data: 13.07.2011 - 15:57:00

gdzie ta Nowopiaseczyńska ? daleko od Starej ?

--
Data: 13.07.2011 - 16:07:12

Ładnych parę lat ;)

A na serio to chodzi chyba o Piaseczyńską - tak w każdym razie figuruje ona na mapach w internecie. Chyba, że to jakaś poprzeczna do ul. Nowej - wtedy wracamy na żółwiowe oczko...

--
Data: 13.07.2011 - 18:22:13

właściwie to co jest złego w Ratuszu Na Żółwiowym Oczku ? byłaby to sensacja i atrakcja: ratusz na palach, Wenecja, przy pirsie - gondole dla petentów, a zimą łyżwy ...i koksowniki ... Po dodaniu asfalciarni i hajłeju w krzaczorach stalibyśmy się ozdobą każdego przewodnika (czy raczej pitavala), Zjednoczone Konsorcjum Kurortów przyznałoby nam Asfaltową Malinę, a HGW przywoziłaby tu gości ze świata, by pokazać, jak bardzo pielęgnujemy regionalizm - nie łykając bezkrytycznie cudzych wzorców (przejezdne drogi, suche urzędy, czysty luft) ... Ach..., byłoby pięknie ... :P

[color=#339900][b]TAK dla Ratusza Na Żółwiowym Oczku !!![/b][/color] B)-

--

Idź do strony: <--1234567891011
Bieżąca strona: 11 z 11

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.