Forum Konstancina

Akcja: Fora::Wątki

Idź do strony: <--|<-...678910111213141516-->
Bieżąca strona: 15 z 16
Re: Dyskusja o pracy RM - Plan Centrum uchwalamy 29 czerwca godz. 13.00 Świetlicowa
Autor: Bogusław Komosa (IP zapamiętane)
Data: 17.06.2011 - 16:39:25

Z tym się zgodzę, chodzi o spotkanie forumowiczów.

--
Re: Dyskusja o pracy RM
Autor: ola (IP zapamiętane)
Data: 17.06.2011 - 18:23:25

[quote Hesia-Mela]Zastanawiam się w czyim interesie jest zabudowa Kcina blokami (...)[/quote]

taaaa..., mnie też nurtuje ta zagadka od jakiegoś czasu, bo sensu w tym ni ma żadnego (zwłaszcza ekonomicznego) - podobnie zresztą, jak w tym naszym dziwacznym tworze administracyjnym. Jest w nim potencjał (kurort, wioski, miasteczko) - ale na potencjale się kończy (he he, potencjał potencjalny jest !). Potencjał nowych władz też wygląda na permanentnie potencjalny - gdzieś tu ktoś przytoczył fragmenty niedawnych wyborczych ulotek dzisiejszych decydentów, łomatko, ciemność widzę; mnie nie chodzi o natychmiastowy efekt czarodziejskiej różdżki, ale o klarowny [u]start z realizacją[/u] chociaż 1 (jednego) punktu z przedwyborczych obiecanek-cacanek.
Ciśnie się na usta wiecznie żywe zapytanie: komu to służy i kto za tym stoi ?
Owszem, w Wawie jest jeszcze gorzej, ale po to wymyślono kiedyś - daleko, bo aż za Wielką Wodą - samorządność terytorialną, by pojęcie [i]demokracji[/i] wypełnić rzeczywistą treścią.

--
Re: Dyskusja o pracy RM - Plan Centrum uchwalamy 29 czerwca godz. 13.00 Świetlicowa
Autor: jacekkk (IP zapamiętane)
Data: 29.06.2011 - 20:24:03

Film z dzisiejszej Sesji Rady Miejskiej niestety krótki musiałem dziś wyjść ( obowiązki rodzinne )
FILM - tylko pytania mieszkańców - http://www.youtube.com/watch?v=8xpDhXUkLp8

--
Re: Dyskusja o pracy RM - Plan Centrum został uchwalony
Autor: Tomasz Zymer (IP zapamiętane)
Data: 29.06.2011 - 23:05:27

Sesja RM skończyła się po 22.00. Podjęto wszystkie uchwały z porządku obrad, z wyjątkiem uchwał o zmianach w składach komisji, które zostały wycofane, ponieważ p. Mirosław Zima wycofał swoją rezygnację z członkowstwa w Komisji Ładu. Tym samym skład komisji RM pozostaje bez zmian.

11 głosami za, przy dwóch przeciw i dwóch wstrzymujących się, [b]Rada Miejska uchwaliła plan miejscowy Centrum - etap 1[/b].

Rada podjęła także jedną uchwałę wprowadzoną do porządku obrad na początku sesji przez głosowanie na wniosek przewodniczącego RM, a wynikłą z wczorajszych ustaleń z Radą Powiatu: o dofinansowaniu przez gminę KJ budowy nawierzchni asfaltowej na powiatowej drodze przywałowej Gassy-Ciszyca w 50% wartości inwestycji i przeznaczeniu na ten cel kwoty 540 tys. zł z budżetu gminy. Za było 10 radnych, przeciw 1 (T. Zymer), wstrzymała się jedna osoba.

KALENDARZ PRACY RADY:

[b]4 lipca (poniedziałek) godz. 17.00 - posiedzenie Komisji BOKiS[/b], m.in. dyskusja w/s renowacji placu zabaw na ul. Literatów.

[b]7 lipca (czwartek) o 15.00 - posiedzenie Komisji Ładu Przestrzennego[/b], m.in. prezentacja przez firmę Saur projektu umowy z Metsa-Tissue na zakup oczyszczalni oraz sprawy komunikacji busikowej.

[b]12 lipca (wtorek) połączone posiedzenie Komisji Uzdrowiskowej i Rolnictwa z udziałem przedstawicieli PIORIN, zaproszonych ekspertów oraz sołtysów i rolników[/b] na temat rozwiązania problemu ograniczeń w stosowaniu środków ochrony roślin w strefie C.

15.07-15.08 przerwa wakacyjna w pracy Rady

8.09 (czwartek) godz. 15.00 - sesja Rady Miejskiej

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-06-29 23:16 przez Tomasz Zymer.

--
Re: Dyskusja o pracy RM - plan miejscowy Centrum etap 1 został uchwalony
Autor: Artek_Bartek (IP zapamiętane)
Data: 30.06.2011 - 10:25:55

[quote][b]11[/b] głosami za, przy [b]dwóch[/b] przeciw i [b]dwóch[/b] wstrzymujących się[/quote]
11+2+2=15...w tak istotnej sprawie 6 radnych gdzieś się ulotniło?

[quote]dofinansowaniu przez gminę KJ budowy nawierzchni asfaltowej na powiatowej drodze przywałowej Gassy-Ciszyca w 50% wartości inwestycji i przeznaczeniu na ten cel kwoty 540 tys. zł z budżetu gminy. Za było [b]10[/b] radnych, przeciw [b]1[/b] (T. Zymer), wstrzymała się [b]jedna[/b] osoba[/quote]
10+1+1=12...toż to ledwo quorum!
a propo's zaś samej inwestycji...jakie było uzasadnienie, że w tej jakoby ciężkiej sytuacji gminy droga ta stała się tak pilna?

--
Rada Miejska uchwaliła plan miejscowy Centrum - etap 1.
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 30.06.2011 - 11:13:12

[quote=11+2+2=15...w tak istotnej sprawie 6 radnych gdzieś się ulotniło?][/quote]

którzy radni rozmyli sie we mgle, może ktos poda, bo to daje do myslenia...

--
Data: 30.06.2011 - 12:01:23

W najlepszych momentach było wczoraj 17 radnych, kończyliśmy sesję po 9 godzinach pracy przy dwunastoosobowym składzie. Część radnych wyszła nieco wcześniej. Natomiast p. burmistrz Jańczuk i p. v-burmistrz Machałek byli obecni przez cały czas i jeszcze zostali na krótką rozmowę przed salą obrad po sesji ok. 22.30.

--
Data: 30.06.2011 - 15:01:55

Myślę że ci co wyszli znajdą się i jakąś część diety przekażą na cel społeczny, zaleznie od czasu pobytu na sali obrad.

Wspaniałych radnych żeśmy wybrali.

--
Autor: Soltys Skolimowa (IP zapamiętane)
Data: 30.06.2011 - 17:10:41

[quote=którzy radni rozmyli sie we mgle, może ktos poda][/quote]
[quote=Myślę że ci co wyszli ... jakąś część diety przekażą na cel społeczny][/quote]
Pani Mania jest niezrównaną optymistką :)

--
Data: 30.06.2011 - 22:10:53

Wierzę w ludzi - jeszcze...

--
Data: 30.06.2011 - 23:38:22

Ja przyznaję się że wyszedłem ok 20.30, po uchwaleniu zmiany mpzp Okrzeszyna.Nie czuje się winny.Sesje w żadnej chyba gminie nie trwają tak długo.Dzieje się tak,gdyż duża część radnych nie chodzi na komisje, lub gada na nich, lub coś uzgadnia , a na sesji mają inne zdanie, lub zadają co chwila dziecinne pytania.Tak więc czasami z sesji robi się pośmiewisko.Ja w czymś takim nie mam zamiaru uczestniczyć.Mam też obowiązki, z diety niestety nie utrzymam rodziny.Więc jak w kolejnym punkcie porządku obrad radny Kafara zadaje dziecinne pytanie dlaczego w Parceli nie ma kanalizacji, to ja tych głupot po raz kolejny słuchał nie będę.Kiedy radny Skowroński kolejny raz broni lokalizacji ratusza przy oczku na Grapie i wnioskuje by z textu planu wykreślić dla tego terenu zapis o parku to nóż mi się otwiera.Co pan S robił przez 11 lat gdy był u władzy?

--
Data: 01.07.2011 - 07:33:15

[quote Bogusław Komosa] (...) radny Kafara zadaje dziecinne pytanie dlaczego w Parceli nie ma kanalizacji, (...) radny Skowroński kolejny raz broni lokalizacji ratusza przy oczku na Grapie (...) Co pan S robił przez 11 lat gdy był u władzy?[/quote]

panie Bogusiu, super obrazek bez retuszu, jak z Dudy Gracza. A może by następnym razem [u]przekierować takie pytania a la radny Kafara od razu do radnego Skowrońskiego[/u]?
I może jednak popracować nad formalną organizacją tych sesji ? Polecam książkę wydaną przez FRDL "Sposób na dobre zebranie" lub udział w jakimś szkoleniu w tejże Fundacji.

--
Autor: jacekkk (IP zapamiętane)
Data: 01.07.2011 - 11:09:00

Panie Bogusławie czemu Pan ocenia pytania radnego Kafary jako dziecinne , czy brak kanalizacji w miejscowości Parcela nie jest ważnym problemem gminy , czemu Panu otwiera się nóż w kieszeni na zadawane pytania przez radnego Skowrońskiego . Pan także długo jest radnym gminy i miał Pan wpływ na to co się w niej dzieje . Odnośnie rozmów podczas posiedzeń i sesji Rady Miejskiej to ma Pan racje że trwają długo i radni nie zawsze słuchają co inny radny mówi .

FILM - http://www.youtube.com/watch?v=cPpdjoVHxFE

Proszę nie odbierać tego jako moją złośliwość

--
Data: 01.07.2011 - 12:10:01

[quote jacekkk]
FILM - http://www.youtube.com/watch?v=cPpdjoVHxFE

Proszę nie odbierać tego jako moją złośliwość[/quote]

któż by się obrażał na lustro ? chociaż oczywiście łatwiej się obrazić i/lub stłuc lustro (laboga, a to ci diabelskie knowania !) niż się zmienić

ps obejrzałam ten seansik parokrotnie, bo wietrzyłam jakiś podstęp - trudno mi było uwierzyć, że TO dzieje się naprawdę..., zaprawdę ...

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-07-01 14:40 przez ola.

--
Data: 01.07.2011 - 14:55:26

[quote Bogusław Komosa]Jduża część radnych nie chodzi na komisje, lub gada na nich, lub coś uzgadnia , a na sesji mają inne zdanie, lub zadają co chwila dziecinne pytania.Tak więc czasami z sesji robi się pośmiewisko.Ja w czymś takim nie mam zamiaru uczestniczyć.[...][/quote]

Przypominają mi się obrazki z kilku wiosennych posiedzeń Komisji Ładu. Ja zgłaszałem kolejne pytania i wnioski do planów Centrum i Strefy A. Pan przewodniczący komisji, czyli Bogusław Komosa, wściekał się twierdząc, że wnioski są nie na temat i ile w ogóle wniosków może składać jeden radny, itp. Główna rola przewodniczącego sprowadzała się do prób ucinania merytorycznej analizy kolejnych punktów planu oraz do sarkastycznych komentarzy typu "dla mnie to w ogóle możecie żadnych planów nie uchwalać" albo uwag na temat naszego braku wiedzy i wykształcenia. Tymczasem właśnie głównym oficjalnym tematem tych posiedzeń było omówienie tychże planów miejscowych. Pan przewodniczący usilnie starał się doprowadzić do sytuacji, w której rola radnych sprowadzałaby się do pośpiesznego odrzucenia uwag zgłoszonych przy wyłożeniu planu. Wszelką inną dyskusję kwitował jako zbędną.

--
Autor: daru (IP zapamiętane)
Data: 01.07.2011 - 15:33:10

[quote Bogusław Komosa]
Ja w czymś takim nie mam zamiaru uczestniczyć.[/quote]

Ordynacja wyborcza do rad gmin daje możliwość zrzeczenia się mandatu, zawsze może Pan z tego prawa skorzystać.

--
Data: 01.07.2011 - 16:26:53

Zamiast popisywać się przed wyborcami i udowadniać który radny mądrzejszy (choć powinnam napisać coś przeciwnego), może warto ze sobą porozmawiać, wyjaśnić sobie rózne sprawy. Takie wajemne pohukiwanie jest żenujące.
Jak w przedskolu: "A plose pani Jasio to rozlał herbatę"

--
Data: 01.07.2011 - 16:44:47

Czytaj uważnie, Maniu. Sprawa dotyczy metod pracy jednej z najistotnijszych komisji Rady, od której zależy ład przestrzenny w gminie - a nie prywatnych animozji. Ja prywatnie do Bogusia nie mam zupełnie nic, wręcz przeciwnie, szanuję go za pracowitość i otwartość. Nie mogę się natomiast zgodzić na to, żeby niektóre ważne tematy były pomijane w pracy komisji tylko dlatego, że przewodniczący uważa, że nie ma o czym rozmawiać. Każdy ma prawo mieć odmienne zdanie - Boguś zazwyczaj przedstawia sensowne argumenty na poparcie swoich opinii - natomiast nie można tematów odrzucać ad hoc.

Przykład: obejrzyjcie sprawozdanie z ostatniej sesji od 1:39: http://www.youtube.com/watch?v=8xpDhXUkLp8&feature=related . Nota bene: twierdzenie, że potrzeba czasu na opracowanie alternatywnego przebiegu dla drogi zbiorczej Kołobrzeska-Kierszek-Prawdziwka jest fikcją. Wydział nic nie zamierza w tej sprawie robić poza przeforsowaniem już uzgodnionego i wyłożonego planu - nawet pani kierownik broni się przed odpowiedzią na piśmie, żeby broń Boże ślad żaden nie został. I Boguś Ty także dobrze wiesz, że tak się sprawy mają. Nie będziemy w ten sposób procedować spraw dotyczących znacznej liczby mieszkańców.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-07-01 16:57 przez Tomasz Zymer.

--
Data: 01.07.2011 - 17:16:32

Wszystko OK! Rozumiem, ale czy trzeba robić publiczne pranie?
Dorośli ludzie, którym mieszkańcy powierzyli władzę powinni umieć się porozumieć międy sobą. Nie robić z RM kabaretu.

--
Data: 01.07.2011 - 17:30:14

W moim przekonaniu wszystkie działania i dyskusje w komisjach powinny być publiczne i znane ogółowi zainteresowanych, bez względu na ich standard i wymowę. [b]To się nazywa glasnost', transparencja, a nie - kabaret. Wszystkie istotne kwestie podejmowane przez Radę znajdą się w sieci i w mediach[/b] na tyle wcześnie, żeby mieszkańcy zdążyli wziąć udział w dyskusji i mieć wpływ na decyzje. To była część mojego programu wyborczego.

--
Data: 01.07.2011 - 19:26:09

[quote Tomasz Zymer](...) natomiast nie można tematów odrzucać ad hoc. (...)
[/quote]

noooo, niby nie można - ale najwidoczniej można ! Dżizus, żadnych procedur ? Żadnego planowania i lobbyingu przed - tylko przepychanki i "odrzucanie ad hoc" podczas ? Jeśli radnym szkoda czasu i atłasu na lekturę i szkolenia w dalekiej stolicy, to może chociaż do Lesznowoli się Państwo kopną ?
..a na okrasę - kwiatek z "drogą zbiorczą": jak p.kier może "sie bronić przed odp na piśmie" ?? i jak jej sie udaje skutecznie obronić przed zwykłą procedurą urzędową? aż mi się ciśnie na usta nieszczęsny greps o "dzikim kraju" :(

--
Data: 01.07.2011 - 19:37:48

[quote=Tomasz Zymer
wszystkie działania i dyskusje w komisjach powinny być publiczne i
znane ogółowi zainteresowanych][/quote]

Jasne ze tak ale [u]rzeczowe dyskusje[/u], nawet ostre [u]na temat[/u], a nie wzajemne okładanie się klawiszami. Robicie siebie posmiewisko. Radny powinien z szacunkiem odnosić się nie tylko do wyborcy, ale i do kolegi/koleżanki z RM.

Już lepiej by było, żeby obaj panowie spotkali się w ustronnym miejscu i wyjaśniliby kwestie w rękawicach bokserskich (lub bez)

--
Data: 01.07.2011 - 21:10:01

[quote mania][Robicie siebie posmiewisko. Radny powinien z szacunkiem odnosić się nie tylko do wyborcy, ale i do kolegi/koleżanki z RM.[/quote]

Bardzo przepraszam, w którym to miejscu odniosłem się tu bez szacunku do Bogusława Komosy? Możesz mi zacytować? I w którym miejscu "okładałem go klawiszami"? Przepraszam, ale nie widzę takich elementów w moich wypowiedziach.

Jeśli sobie moderatorzy życzą, to ja mogę ograniczyć się na tym forum do linków do mojego bloga i tam umieszczać moje wypowiedzi na temat pracy Rady. Jeśli piszę tutaj, to nie po to, żeby zdyskredytować p. Komosę czy jakąkolwiek inną osobę, tylko - żeby przedstawić obraz naszej pracy i problemów, na jakie napotykamy.

A osobie, która tyle ukończyła szkoleń i bez przerwy nas strofuje nie znając nawet całości tematów pracy komisji (ja jestem teraz w trzech komisjach), polecam... kandydowanie za trzy i pół roku. Nareszcie będzie kompetentna osoba na właściwym miejscu.

--
Data: 01.07.2011 - 22:08:09

Panie daru proszę przejść się na sesję do starostwa, gminy Piaseczno, gminy Lesznowola, lu innej wybranej.Potem porównać do tego co się dzieje u nas i krytykować.Od gadania pustego nic w gminie pożytecznego nie da się zrobić.Projekty planów Centrum, czy strefy A , a także Skolimowa były omawiane w poprzednich kadencjach wielokrotnie, aż do unudzenia.Istnieje chyba ciągłość władzy, czy mamy kontestować wszystkie rozwiązania z lat ubiegłych?To jest brak szacunku do poprzednich rad i władz a także pracowników wydziału architektury.Poważnym mankamentem nowej rady jest to,że duża część radnych nigdy na komisje i sesje nie chodziła.Niedługo będzie do popisu zmiana studium, tam będziemy mogli się wykazać.W poprzednich kadencjach głównymi strategami tworzenia projektów planów byli radni M.S. i W.W.Inni radni wtedy nie mieli nic do powiedzenia, czasem udało się przegłosować jakiś mój wniosek do planu.

--
Data: 01.07.2011 - 22:28:43

[b]5 lipca (wtorek) o 18.00 - Komisja Budżetu[/b]. Temat: Możliwości współpracy z firmą SAUR po zakupie przez nią oczyszczalni od Metsa-Tissue. Wiadomość telefoniczna z Biura Rady Miejskiej.

[offtopic]
(Muszę powiedzieć, że BIP znacznie się poprawił: już ok. 50% posiedzeń komisji jest tam anonsowanych.)
[/offtopic]

--
Data: 01.07.2011 - 22:39:42

[quote Bogusław Komosa]Projekty planów Centrum, czy strefy A , a także Skolimowa były omawiane w poprzednich kadencjach wielokrotnie, aż do unudzenia.Istnieje chyba ciągłość władzy, czy mamy kontestować wszystkie rozwiązania z lat ubiegłych?To jest brak szacunku do poprzednich rad i władz a także pracowników wydziału architektury.[/quote]

Dowodem na to, że nie kontestujemy wszystkich rozwiązań z lat ubiegłych, jest przyjęcie planów strefy A i Centrum tylko z drobnymi poprawkami przeważającą większością głosów. Ja w obu przypadkach głosowałem za, mimo wątpliwości dotyczących pewnych szczegółów planu.

Co do szacunku do poprzednich rad i pracowników UMiG - myślę, że go mam. Brakuje mi nie szacunku, tylko zaufania :);)

[quote Bogusław Komosa]Poważnym mankamentem nowej rady jest to,że duża część radnych nigdy na komisje i sesje nie chodziła.[...]W poprzednich kadencjach głównymi strategami tworzenia projektów planów byli radni M.S. i W.W.Inni radni wtedy nie mieli nic do powiedzenia, czasem udało się przegłosować jakiś mój wniosek do planu.[/quote]

To jest prawda i biję się w piersi - ale przyczyny faktu, że niewielu mieszkańców uczestniczy w posiedzeniach i sesjach, są dwie: bardzo słaba informacja o tym, kiedy interesujące ich tematy będą omawiane (najbliższych 2 posiedzeń komisji Ładu 7.07 i Budżetu 5.07 nadal nie ma nawet w BIP), a także poczucie braku jakiegokolwiek wpływu na podejmowane decyzje, które również Ty Boguś wyraziłeś w tym poście. Dlatego tę sytuację trzeba zmienić: informować zainteresowanych mieszkańców bezpośrednio, że omawiane są ważne dla nich sprawy, a wnioski mieszkańców rozpatrywać na piśmie w terminie zamiast zbywać je pierwszą lepszą wymówką (ta ostatnia uwaga akurat nie do Ciebie, tylko do pani burmistrz i Wydz. Architektury).

--
Data: 02.07.2011 - 08:57:34

[i]OT: uff, na szczęście nie mam polityczno - urzędowych aspiracji, bo miałabym kłopot z tym zadekretowanym szacunkiem, a jako zwykły obywatel mogę się do woli zżymać - np. na pomysł, by ludziska kupą walili na sesje celem bieżącego dopilnowywania. Bo ten pomysł sugeruje, że nieważne są wszelkie zdobycze lokalnej samorządności - w Kcinie trza patrzeć na ręce i nie dac sie wykreślic z porządku (?) obrad[/i]

--
Data: 02.07.2011 - 12:06:25

[quote ola]w Kcinie trza patrzeć na ręce i nie dac sie wykreślic z porządku (?) obrad[/quote]

Dokładnie tak właśnie jest.

--
Data: 02.07.2011 - 12:08:51

... i do takiego status quo pasują paralizatory tudzież armatki wodne dla Patrolu W Służbie etc ;)

--
Autor: Artek_Bartek (IP zapamiętane)
Data: 02.07.2011 - 13:06:57

[quote=Bogusław Komosa].Istnieje chyba ciągłość władzy, [/quote]
czy aby na pewno? proszę się zainteresować losami projektu na budowę sali w Opaczy bo zdaje się, że poszedł do kosza...

[quote=Tomasz Zymer]przyczyny faktu, że niewielu mieszkańców uczestniczy w posiedzeniach i sesjach, są dwie:
- bardzo słaba informacja o tym, kiedy interesujące ich tematy będą omawiane (...), a także [b]poczucie braku jakiegokolwiek wpływu na podejmowane decyzje[/b][/quote]
mam przeczucie graniczące z pewnością, że bardziej chodzi o to drugie...

padają też hasła typu transparentność...a widzisz Tomku jaki się posuwa (albo nie posuwa bo społecznego zaangażowania Jacka nie można tu liczyć jako oficalnych dokonań Biura Rady w tym zakresie) temat szczególowego dokumentowania audio-video posiedzeń wszelakich...

--

Idź do strony: <--|<-...678910111213141516-->
Bieżąca strona: 15 z 16

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.