Forum Konstancina


Akcja: Fora::Wątki

Idź do strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
Dokąd zmierza Konstancin - wizja rozwoju miasta
Autor: Hesia-Mela (IP zapamiętane)
Data: 09.02.2011 - 20:53:57

Drodzy forumowicze,

Jak będzie wyglądał Konstancin za 10-20 lat?

Za komuny robiło się plany 5-letnie, 10-letnie i plany perspektywiczne. Plany Trasy Siekierkowskiej powstały chyba przed wojną, Aleje Jerozolimskie jako plany dużej ulicy z jej zabudową powstały na początku XIX w. Ruch był wtedy konny, a ulica była piaszczysta, ale miała być szeroka i reprezentacyjna.

Od kilkunastu lat praktyka jest taka, że przychodzi nowa władza co 4 lata i łata kolejne dziury. Uchwala się plany w ramach których, okazuje się potem można wszystko: np.wybudować asfalciarnię w uzdrowisku jako nieuciążliwą działalność gospodarczą.

Gdzieś na forum, chyba radny T.Zymer napisał, że w uchwalonych planach Jeziorny istnieje możliwośc powstania blokowisk na 20 tys.mieszkańców (jeśli pomyliłam autorów owej wiadomości, to b.przepraszam, przytaczam z pamięci).

W innym wątku można przeczytać, że w ramach uchwalonego planu zagospodarowania terenu Mirkowa, Metsa może zrobić bazę przeladunkową dla tirow, albo miasto zgodzi się na wybudowanie osiedla domów.

Może warto się zastanowić, jak powinien się rozwijać Konstancin? Nie jesteśmy w stanie pozostawić wszystkiego, tak jak jest, na wieki wieków. Tylko niewielka część gruntów jest gminna, część prywatna, a część należy do deweloperów czy też firm inwestycyjnych. Może zamiast ratować, uchwalone już plany zagospodarowania, przed ich wykorzystaniem niezgodnym z wolą rady, trzeba stworzyć bardziej perspektywiczną koncepcję miasta.

Czy mamy być miastem-ogrodem (jak Milanówek)? Czy będziemy sypialnią dla Warszawy?

Czy w Konstancinie powstanie baza hotelowa dla kuracjuszy uzdrowiska?

Czy w Konstancinie powinien być basen czy kompleks basenowy?

Jak wykorzystać Jeziorkę?

Jakie drogi wytyczyć i gdzie?


Dokąd zmierzamy?


Pozdrawiam,

Hesia-Mela

--
Warto o to zapytać na kom. uzdrowiskowej 15 lutego
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 09.02.2011 - 21:06:22

[b]15.02.2011r. (wtorek) godz. 1800 Komisja Uzdrowiskowa, Zdrowia i Opieki Społecznej.[/b]

Temat:

1. Plan strefy A.

2. Korespondencja.

[b]3. Inwestycje w obszarze uzdrowiska.[/b]

4. Sprawy różne.

Zaproszeni: Burmistrz K. Jańczuk


_________________________________________________

Moze Autorka, albo radny lub inny mieszkaniec Kcina zechce na komisji zadać pytania sformułowane przez Hesia-Mela?

--
Re: Dokąd zmierza Konstancin - wizja rozwoju miasta
Autor: Tomasz Zymer (IP zapamiętane)
Data: 09.02.2011 - 21:22:13

Pani Hesiu-Melu, temat, który Pani porusza, jest absolutnie kluczowy, choć w tej chwili wszyscy widzą przed sobą tylko ciasny budżet 2011.

Dokumentem regulującym długoterminowy rozwój gminy, poza strategią rozwoju, która tylko ramowo określa pewne kierunki, jest studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego (SUiKZP). Jest to dokument podstawowy z którym zgodne muszą być wszystkie plany miejscowe. Nowe studium jest w trakcie opracowywania i p. burmistrz Jańczuk twierdzi, że jego ambicją jest uchwalenie studium oraz wszystkich planów miejscowych w tej kadencji.

Nie ukrywam, że moją ambicją przy okazji prac nad studium oraz planami jest wyeliminowanie możliwości powstawania na terenie gminy zakładów uciążliwego przemysłu oraz usług mających istotny wpływ na środowisko i komfort życia, takich, jak owe bazy transportowe. Istniejące już zakłady tego typu, o ile powstały zgodnie z prawem, należy przenieść za odszkodowaniem poza gminę uzdrowiskową. Dotyczy to NIE TYLKO asfalciarni. Sprawa jest kontrowersyjna, jak na pewno wyniknie z dyskusji, ale ja swojego zdania nie zmienię. Tony pyłu ze składowisk kruszywa nie mogą przemieszczać się wzdłuż doliny Jeziorki, a produkty wymagające intensywnego ciężkiego transportu, takie, jak beton, można produkować gdzie indziej.

Niezbyt dokładnie zacytowała Pani informacje dotyczące prognozowanego wzrostu liczby mieszkańców. Całość prognozy z września 2010 można znaleźć tu: http://www.konstancin.eobip.pl/_gAllery/20/81/20810/Uchwala_nr_510_z_13_wrzesnia_2010_r..pdf . Na stronie 31 podano prognozę przyrostu ludności całej gminy o 12 800 mieszkańców na skutek już uchwalonych planów, natomiast na skutek planów będące w trakcie uchwalania - o kolejne 10 600 mieszkańców (str. 36), co daje razem podwojenie liczby mieszkańców gminy - ale chodzi tu o działki przeznaczone pod zabudowę jednorodzinną, nie pod bloki. W ogóle należałoby stanowczo ograniczyć możliwość budowania bloków na terenie gminy. Takie inwestycje jak Aquarella - kwartał bloków w samym środku willowego Klarysewa, róg Mirkowskiej i Królewskiej, którego budowa rozpocznie się prawdopodobnie w tym roku - to kpina i nieporozumienie. Bloki powinny być w ściśle zamkniętych enklawach, tak, jak obecna wzdłuż ul. Bielawskiej. Na pewno nie w szczerym polu. Przykład osiedla Asbud przy Kołobrzeskiej pokazuje, że takie inwestycje mają długofalowe niekorzystne skutki i dla nowych, i dla starych mieszkańców - paraliżują ruch w godzinach szczytu dodając na wąskich uliczkach setki pojazdów, są budowane bez oglądania się na zagrożenie powodziowe i względy infrastrukturalne, a przede wszystkim - nie pasują do charakteru Konstancina jako historycznego uzdrowiska i miasta-ogrodu.Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-02-09 21:24 przez Tomasz Zymer.

--
Re: Dokąd zmierza Konstancin - wizja rozwoju miasta
Autor: Artek_Bartek (IP zapamiętane)
Data: 09.02.2011 - 23:11:25

'wizja' to pojęcie niestety na tyle abstrakcyjne, że stanowić może wystarczające usprawiedliwienie dla patrzenia przez pryzmat 'ciasnego budżetu 2011'...
z jednej strony chcemy zwiększenia ilości mieszkańców (wg dokumentów -zacytowanych drzewiej przeze mnie a przywołanych obecnie przez Tomka - pod którymi podpisał się również obecny Burmistrz) a z drugiej...zapewnimy miejsce do spacerów dla osób nas odwiedzających a nie zapewnimy spełnienia podstawowych potrzeb mieszkańców choćby w zakresie edukacji...Rzekomo ktoś twierdzi w jakiejś mitycznej ekspertyzie demograficznej, że np. do jednej ze szkół bodaj w roku 2015 ma się udać...5 uczniów...
jak dla mnie jedno z drugim leży w zdecydowanej sprzeczności i dobrze by jednak faktycznie było określić 'dokąd zmierzamy?'
i mam nadzieję, że nie znajdzie się tu nikt, kto uzna takie nieracjonalne argumenty za usprawiedliwienie braku strategicznych działań w perspektywie dłuższej niż rok 2011...

--
Re: Dokąd zmierza Konstancin - wizja rozwoju miasta
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 09.02.2011 - 23:31:02

Tu sa rózne dokumenty, z których mozna wyczytać prognozy, niestety nikt ich nie aktualizował, choć sporo czasu upłynęło od ich uchwalenia

http://www.konstancin.eobip.pl/bip_konstancin/index.jsp?place=Menu02&news_cat_id=182&layout=1&page=0

--
Re: Dokąd zmierza Konstancin - wizja rozwoju miasta
Autor: Tomasz Zymer (IP zapamiętane)
Data: 09.02.2011 - 23:44:32

Z dokumentu, który cytowałem w związku z prognozą demograficzną wynika coś jeszcze: w żadnym z planów miejscowych nie zaznaczono granicy prognozowanej strefy zalewowej. Jednym z ubocznych skutków tego braku jest umieszczanie nowych obszarów pod zabudowę właśnie w obrębie tej strefy. W planie Mirkowa nie wyznaczono obowiązujących linii zabudowy, co w praktyce oznacza możliwość stawiania klocków w dowolnym układzie i kierunku. Mimo, że brakuje jeszcze planów dla 40% powierzchni gminy, bez żadnej konieczności weszły w ponowny obieg bardzo dobre plany uchwalone całkiem niedawno, takie, jak plan Bielawy (części przy granicy miasta - 1998), z tego co słyszałem - dlatego, że są właściciele, którym zależy na dzieleniu działek i dogęszczaniu zabudowy. Po co nowelizować plan terenu w pełni zabudowanego (budownictwem jednorodzinnym) i zagospodarowanego, zgodny ze statutem uzdrowiska? Mamy 1500m min. pow. działki i 70% pow. biologicznie czynnej - i tak powinno zostać. Gdyby nie państwo Kowalscy i ich znajomi radni...Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-02-09 23:45 przez Tomasz Zymer.

--
Re: Dokąd zmierza Konstancin - wizja rozwoju miasta
Autor: Hesia-Mela (IP zapamiętane)
Data: 09.02.2011 - 23:59:03

Bardzo dziękuję p.Tomaszowi za korektę danych dotyczących planowanego przyrostu mieszkańców w K-J.

Przyznam, że inwestycje blokowe o których Pan pisze tylko potwierdzają fakt, że tak uchwalone plany są niekorzystne dla miasta. Czy może trzeba wrócić do starych zasad, jakie obowiązywały w Konstancinie, a więc ściśle określona wielkość działki możliwa do zabudowy pod budownictwo jednorodzinne. Przed wojną to było chyba 3 tys.m2 na terenie dzisiejszej strefy A.

Czy na pozostałym obszarze miasta nie można wprowadzić podobnej zasady np. minimum 800-1000m2 pod zabudowę jednorodzinną i odpowiednio 1400-1800m2 pod segment. Wyznaczenie terenów pod bloki np.między torami, ul.Warszawską i ul.Piaseczyńską i nigdzie indziej ( to przykład).

Ustalenie max powierzchni zabudowy działki oraz ilości kondygnacji czy też max wysokości zabudowy podanej w metrach, to dla zapobieżenia ewentualnym antresolom, o czym ktoś pisał na tym forum.

Temat ten jest poważny, bo jak fakty pokazują każdy brak precyzji mści się na mieszkańcach.

Czy możliwe jest szczegółowe wyliczenie jaka działalność na terenie K-cina jest niedozwolona? Oczywiście chodzi o podanie takiej listy w oficjalnym dokumencie takim jak studium czy też plany miejscowe.

--
Re: Dokąd zmierza Konstancin - wizja rozwoju miasta
Autor: alicja (IP zapamiętane)
Data: 10.02.2011 - 07:36:18

Zdaje się ze uzdrowiska ma nie być. Zamiast rozwijać się pod opieka doswiadczonej menedzerki p. Prezes, obiekty padają. Pacjentów nie ma w sanatorium "Przy Zrodle" w "Bialym Domu" pustki do "konstancji" czaem ktoś przyjedzie w lecie. Przepadly fundusze europejskie na centrum hydroterapii. Kolejne obiekty są szykowane do sprzedaży, bo nie ma pieniędzy na pensje dla personelu. Utrzymanie pracownikow to duże wydatki. Widać to w oświadczeniu majątkowym p. Prezes =radnej gminy

--
Re: Dokąd zmierza Konstancin - wizja rozwoju miasta
Autor: Anonim (IP zapamiętane)
Data: 19.02.2011 - 13:27:44

A czy te informacje są sprawdzone ? Czy może to tzw. czarny PR ?

--
Re: Dokąd zmierza Konstancin - wizja rozwoju miasta
Autor: Tomasz Zymer (IP zapamiętane)
Data: 22.03.2011 - 21:36:56

Rozpoczęcie budowy segmentu bloków Aquarella ostatecznie planowane jest na III kwartał 2011, zakończenie - na III kwartał 2012: http://www.kompasinwestycji.pl/inwestycja-1631.htm

Blok ma powstać w centrum willowego Klarysewa, w terenie dotychczas spójnie zabudowanym wyłacznie domami jednorodzinnymi i bliźniakami, kilometr od najbliższego skupiska zabudowy wielorodzinnej na Placu Zgody.

Jest to obok zagrażających skarpie wiślanej niewykończonych i powoli dewastowanych ponurych bunkrów na skarpie klarysewskiej (ul. Tulipanów), absurdalnie położonego na trasie głównego kanału wody deszczowej osiedla przy ul. Kołobrzeskiej - kolejny przykład arcygłupoty konstancińskich planistów.

Nie wolno teraz dopuścić do pośpiesznego uchwalenia kolejnego bubla, jakim jest tzw. plan strefy A i terenów przyległych w obecnym kształcie, dopóki nie znajdą się w tym planie dojścia do centrum od planowanych parkingów, miejsce na małe obekty infrastruktury turystycznej oraz nie zostaną wyeliminowane bardzo groźne zapisy pozwalające na przekształcanie obiektów medycznych w "pensjonaty" (czytaj: budynki wielorodzinne) oraz "inne usługi nieuciążliwe" (szczegółowej definicji w projekcie brak).

A oto ekskluzywna Aquarella, duma Klarysewa, czyli kwartał gęstej zabudowy blokowej w środku dzielnicy domów jednorodzinnych:

[img]http://www.kompasinwestycji.pl/galeria/duze/54a105d6e2bd88.jpg[/img]

Mieszkańcy Klarysewa dziękują radnym poprzednich kadencji za to cudo.Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-03-22 21:37 przez Tomasz Zymer.

--
Re: Dokąd zmierza Konstancin - wizja rozwoju miasta
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 22.03.2011 - 21:48:23

[quote=T. Zymer

Jest to obok zagrażających skarpie wiślanej niewykończonych i powoli dewastowanych ponurych bunkrów na skarpie klarysewskiej (ul. Tulipanów), absurdalnie położonego na trasie głównego kanału wody deszczowej osiedla przy ul. Kołobrzeskiej - kolejny przykład arcygłupoty konstancińskich planistów.][/quote]

ze strony internetowej ww. inwestycji

Nazwa inwestycji Aquarella
Ogólne informacje Powstanie 3-kondygnacyjny budynek, który tworzy wewnętrzne zielone patio. Od strony patio przewiduje się tarasowo ukształtowaną bryłę. Wejście do budynku prowadzi przez podziemny hol połączony z pięcioma klatkami schodowymi. W budynku będą 42 mieszkania o powierzchniach 46 mkw. - 338mkw., [b]49 podziemnych miejsc parkingowych oraz basen i jacuzzi.[/b]

Jak będzie wyglądał basen na kanale wody deszczowej, bo jeszcze jacuzzi - jak Cię mogę

--
Re: Dokąd zmierza Konstancin - wizja rozwoju miasta
Autor: Tomasz Zymer (IP zapamiętane)
Data: 22.03.2011 - 21:57:54

Sprostowanie: na kanale Jeziorki stoi osiedle przy Kołobrzeskej, a Aquarella to teren dawnej lecznicy, róg Mirkowskiej i Królewskiej. Intensywność zabudowy czterokrotnie przekracza dopuszczoną na sąsiednich działkach. Poza opisanymi trzema kondygnacjami są jeszcze "antresole" i "zabudowane tarasy" w narożnikach, co daje w sumie 4 piętra. Największy dom w tej okolicy ma powierzchnię zabudowy ok. 20-krotnie mniejsżą od Aquarelli.

Od wojny Nowa Jeziorna zabudowywana była domkami (początkowo głównie pracowników WZP Mirków) i nikt, ani za Bieruta, ani za Gomułki, ani za Gierka, ani za Jaruzela - nie wymyślił takiej głupoty. Dopóki gmina nie zamieniła tej działki ze stratą ok. 18 milionów złotych - sprawa znana sprzed kilku lat. Dzięki odpowiedniemu zapisowi w planie Klarysewa Wschodniego powstanie pierwszy na tym terenie kwartał bloków, niszcząc charakter jednej z ostatnich w miarę spójnych dzielnic miasta.

I dlatego plany miejscowe Rada powinna poznawać i omawiać szczegółowo w całości, a nie tylko, jak to często bywa, koncentrować się na rozpatrywaniu zarzutów i uwag.

--
Re: Dokąd zmierza Konstancin - wizja rozwoju miasta
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 22.03.2011 - 22:39:59

[quote=Aquarella to teren dawnej lecznicy, róg Mirkowskiej i Królewskiej][/quote]

tj ten teren co właścicielka działki przy Parku otrzymała w ramach rekompensaty, ponieważ miała tam stanąć parkowa fontanna.

Żeczoznafcy wynajęci przez Skowrońskiego wycenili działkę po lecznicy na ok 2 milionów. W krótkim czasie nowa właścicielka sprzedała ją deweloperowi za 20 mln

http://wwww.kurierpoludniowy.pl/?page=artykul&id=2897

___________________________________________________
Czy sprawa w sądzie już się zakończyła?

--
Re: Dokąd zmierza Konstancin - wizja rozwoju miasta
Autor: Tomasz Zymer (IP zapamiętane)
Data: 22.03.2011 - 22:57:01

Prokurator umorzył. To już tradycja w mieście powiatowym.

--
Re: Dokąd zmierza Konstancin - wizja rozwoju miasta
Autor: czaknoris (IP zapamiętane)
Data: 22.03.2011 - 23:27:05

Jak wynikało z reklamy (na tej działce) od jakiegoś czasu nieruchomość jest na sprzedaż, więc apartamentowiec raczej nie powstanie, a przynajmniej nie teraz.


[quote Tomasz Zymer]I dlatego plany miejscowe Rada powinna poznawać i omawiać szczegółowo w całości, a nie tylko, jak to często bywa, koncentrować się na rozpatrywaniu zarzutów i uwag.[/quote]

"Fachowcy" w Radzie zajęli się budżetem 2011. Efektem ich prac jest uchwała, której parlamentarnymi słowami nie da się opisać.

Z planowaniem miejscowym będzie tak samo. Żeby cokolwiek zrobić trzeba nie tylko zdobyć się na wysiłek przeczytania projektu uchwały i związanych materiałów, ale także zrozumieć co tam jest napisane i jakie będą tego konsekwencje.
Większość radnych nigdy projektów nie czytało, to o czym tu mowa...Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 2011-03-22 23:39 przez czaknoris.

--
Re: Dokąd zmierza Konstancin - wizja rozwoju miasta
Autor: Tomasz Zymer (IP zapamiętane)
Data: 22.03.2011 - 23:30:03

To po co ją reklamują w ogólnopolskich portalach i podają daty ukończenia inwestycji?

--
Re: Dokąd zmierza Konstancin - wizja rozwoju miasta
Autor: czaknoris (IP zapamiętane)
Data: 22.03.2011 - 23:39:05

Zapytaj tego, który reklamuje.

Chyba, że ktoś zrobił właścicielowi "dowcip" i podmienił mu baner z reklamą apartamentowca na żółtą płachtę z informacją o sprzedaży i numerem telefonu :).Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-03-22 23:46 przez czaknoris.

--
Re: Dokąd zmierza Konstancin - wizja rozwoju miasta
Autor: Tomasz Zymer (IP zapamiętane)
Data: 23.03.2011 - 18:22:35

[i]Otrzymałem od pana Jacka Tomaszewskiego następujący list:[/i]

Szanowny Panie Tomaszu!
Napisał Pan na Forum jako podpis pod zdjęciem:
"Mieszkańcy Klarysewa dziękują radnym poprzednich kadencji za to cudo."

Winien jestem Panu kilka słów wyjaśnienia - otóż nie poprzednich a IV kadencji ,a jeśli chciałby Pan szczegółów to proszę zwrócic się do Jacka Rowińskiego.
Ponieważ to on złożył wniosek do prokuratury na M.Skowrońskiego w tej sprawie. Wiele rzeczy jest nieprawidłowych ale prokuratura chyba umorzyła.

Pozdrawiam
Jacek Tomaszewski

--
Re: Dokąd zmierza Konstancin - wizja rozwoju miasta
Autor: Bielau (IP zapamiętane)
Data: 23.03.2011 - 19:05:23

A na siatce ogradzającej tą nieruchomość wisi informacja o sprzedaży działki z nr telefonu

--
Re: Dokąd zmierza Konstancin - wizja rozwoju miasta
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 23.03.2011 - 20:07:49

jeszce o tej dziejowej transakcji Skowrońskiego w GW http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,86767,5164962.html

ale nigdzie nie wiadomo co postanowił sąd?
Może p. Rowiński coś wie?


Swoją drogą ciekawe ile teraz ta działka stoi - czy nadal 20 mln PLN

--
Re: Dokąd zmierza Konstancin - wizja rozwoju miasta
Autor: albatros (IP zapamiętane)
Data: 23.03.2011 - 23:12:43

ja bym na łąkach oborskich wytyczył basen otwarty - na europejskim poziomie.

wielki parking przed wjazdem do uzdrowiska i rowery.

--
Re: Dokąd zmierza Konstancin - wizja rozwoju miasta
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 24.03.2011 - 00:06:17

swietny pomysl. Moze pod tymi bagnami sa tez gorace zrodla.
przepraszam, ze bez polskich znakow, ale klawiatura dostala bzika

--
Re: Dokąd zmierza Konstancin - wizja rozwoju miasta
Autor: AK (IP zapamiętane)
Data: 27.04.2011 - 22:38:57

szczególnie ten wieeeeeeeeeeeeeeelki parking

--
Re: Dokąd zmierza Konstancin - wizja rozwoju miasta
Autor: ola (IP zapamiętane)
Data: 03.05.2011 - 08:56:56

no właśnie - dokąd zmierza ? Czyżby nie istniał żaden dokument ([u]strategiczny/ operacyjny[/u]), w którym władze i rajcowie określają jednoznacznie kierunek rozwoju (lub zwijania) K-J ? Jaki będzie Kcin za 5 i za 15 lat oraz [u]w jaki sposób[/u] ? Może to tajemnica, wizja poufna, a Strażnik Strategii strzeże dostępu do wizji wścibskim mieszkańcom :(

--
Re: Dokąd zmierza Konstancin - wizja rozwoju miasta
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 03.05.2011 - 09:45:45

Nie strzeże, bo dokument jest dostępny w BIP. Tylko czy przeglądaja go radni?

--
Re: Dokąd zmierza Konstancin - wizja rozwoju miasta
Autor: Tomasz Zymer (IP zapamiętane)
Data: 03.05.2011 - 15:22:39

Krótkie spotkanie robocze radnych, przedstawicieli stowarzyszeń, inicjatyw społecznych, meszkańców oraz Urzędu Masta i Gminy dotyczące niezbędnych retuszy i uzupełnień w [b][color=#FF0000]miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego strefy A uzdrowiska i terenów przyległych[/color][/b] (który ma być uchwalony w czerwcu br.) jest zaplanowane na [b][color=#FF0000]czwartek 12 maja na godz. 16.30[/color][/b], bezpośrednio przed posiedzeniem Komisji Budżetu, w sali przy [b][color=#FF0000]ul. Świetlicowej[/color][/b]. Jeśli termin i miejsce ulegną zmianie, będę informował na bieżąco.

Uzyskałem opinie i komentarze planistów, z których wynika, że [b]w niektórych punktach zapisy projektu planu są nieprecyzyjne i stwarzają niekorzystne luki, mogąced przeszkodzić gminie w inwestycjach uzdrowiskowo-turystycznych oraz umożliwić ograniczanie funkcji usług zdrowia i opieki zdrowotnej w strefie A[/b]. Co więcej, wskazane luki i nieścisłości można stosunkowo łatwo wyeliminować, zdaniem ekspertów - prawdopodobnie bez konieczności ponownego wyłożenia planu.

Ze względu na wejście w życie w dniu 7 lipca nowelizacji ustawy o uzdrowiskach z dnia 4 marca 2011 [b]jest niewątpliwie wskazane, by plan strefy A uchwalić na czerwcowej sesji Rady Miejskiej[/b], ponieważ jego nieuchwalenie w tym terminie oznaczałoby konieczność dostosowania planu do zapisów znowelizowanej ustawy, co w praktyce oznaczałoby ponowne prace projektowe, uzgodnienia, wyłożenia, itd., a zatem stratę czasu i środków budżetowych. Co prawda nowa ustawa daje radnym dwa lata na uchwalenie planu strefy A, jednak jestem zdecydowanie zwolennikiem jego uchwalenia już w czerwcu, jeśli tylko zapisy planu zostaną odpowiednio doprecyzowane. Wystarczy uzupełnić lub dodać definicje pojęć w art. 3 planu oraz wprowadzić drobne retusze nieskutkujące ponownym wyłożeniem. Mam nadzieję, że wątpliwości dotyczące zapisów planu zostaną sprawnie wyeliminowane i nie będziemy musieli uchwalać planu pod presją czasu ze świadomością, że być może przyczyniamy się tą uchwałą do demontażu uzdrowiska.

Cele spotkania są następujące:

1) Krótkie omówienie luk w planie strefy A oraz sposobów ich eliminacji.

2) Ustalenie, jakie sugestie należy w tej kwestii przekazać Wydziałowi Architektury oraz zastępczyni burmistrza p. Dorocie Gadomskiej na piśmie.

3) Ustalenie listy poprawek do projektu do zaopiniowania przez Komisję Ładu Przestrzennego.

Spotkanie ma mieć charakter nieformalnej wymiany zdań i służyć wyłącznie usprawnieniu prac nad uchwaleniem planu poprzez wskazanie pracownikom Urzędu i radnym punktów do dyskusji.

Pozdrawiam serdecznie,

Tomasz Zymer, radnyZmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-05-03 15:24 przez Tomasz Zymer.

--
Re: Dokąd zmierza Konstancin - wizja rozwoju miasta
Autor: ola (IP zapamiętane)
Data: 04.05.2011 - 07:46:14

[quote mania]Nie strzeże, bo dokument jest dostępny w BIP. Tylko czy przeglądaja go radni?[/quote]

... ta "stara" strategia .. ??! hm.., jest "dostępna" od wielu lat, ale nie zauważyłam, by ktoś odhaczał na niej poszczególne zrealizowane cele i dokonywał korekt taktycznych; ta "Strategia ..." towarzyszyła przecież obydwu kadencjom p.MS, więc trudno traktować ją poważnie

--
Re: Dokąd zmierza Konstancin - wizja rozwoju miasta
Autor: babet (IP zapamiętane)
Data: 20.05.2011 - 16:34:10

http://www.konstancin.com/forum/read.php?22,77486 nie wiem czy raport jest dobry ,czy zły ,ale kto się pod nim podpisał/parafy nic nie mówią/? mniemam , iż raport jest rzetelny więc a więc dlaczego brak nazwisk autorów ? w raporcie przedstawiono same pasywa ,a gdzie aktywa ? bo tak póki co to są dla mnie takie same metody jakie zrobił Miller ,a nastepnie Premier Tuski -w swoim /nie trzykartkowym/ trzygodzinnym ekspoze po dojsciu do władzy. jednym słowem uważam ,że raport otwarcia gminy Konstancin-Jeziorna to po prostu [b]bubel.[/b]Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-05-20 17:07 przez babet.

--
Re: Dokąd zmierza Konstancin - wizja rozwoju miasta
Autor: Bartek (IP zapamiętane)
Data: 20.05.2011 - 19:37:44

[offtopic]
Metod, to można użyć, nie zrobić ;)
[/offtopic]

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

--
Re: Dokąd zmierza Konstancin - wizja rozwoju miasta
Autor: babet (IP zapamiętane)
Data: 20.05.2011 - 21:47:55

[offtopic]

[/offtopic]
niech bedzie [b]użył[/b], ale jak domniemam /uważam, myślę,mam nadzieję/ sens zrozumiełeś .dzieki za uwagi

--

Idź do strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.