Forum Konstancina

Akcja: Fora::Wątki

Idź do strony: <--123-->
Bieżąca strona: 2 z 3
Re: Gminna gospodarka śmieciowa
Autor: Hammer (IP zapamiętane)
Data: 19.03.2011 - 17:30:14

zauwazcie, tylko jak sie ekspert sejmowy wypowiada. Mowi w jakim kierunku ida prace. Ale nie wiadomo jaki bedzie ostateczny efekt.

Przyklad z zycia sejmu. W projekcie rzadowym nie ma zapisow o reformie mojego urzedu. Taki zapis pojawia sie w Sejmie i trafia do Senatu. Senat go likwiduje. Potem komisja sejmowa go przywraca, ale caly sejm odrzuca poprawke komisji czyli wszystko zostaje po staremu. Trwalo to okolo 2 miesiecy.

Podobnie z ustawa o rejestracji stron internetowych z filmami. W senacie ma sie to diametralnie zmienic. Takze trzeba poczekac na ostateczne rozwiazania. Co nie znaczy, ze nie trzeba sie temu przygladac i sprawdzac, rozne rozwiazania.

--
Autor: babet (IP zapamiętane)
Data: 19.03.2011 - 17:52:07

[quote mania]Urzędnicy z refer. RiOŚ w Górze Kalwarii szykują się od kilku miesięcy na nadejście śmieciowej rewolucji - mówiła mi szefowa tego biura p. Renata Jasik.

Ciekawe czy nasi urzędnicy sie obudzili?

Czarno to widzę, jeśli pzrez kilka lat nie udało się kupić kompostera, choć była nie wykorzystana kasa z Gminnego funduszu ochrony srodowiska, a firma produkująca sprzedawała te maszyny taniej, bo dostawała dopłaty z ekofunduszu (zamiast za 700 tys mozna było kupić za 500 tys).

Wykrętem RiOŚ było że pewnie truje środowisko (choć komposter miał odp. atesty), potem, że za mało w kcinie odpadów zielonych. Gdyby to był problem - bo uzdrowisko, to wspólnym zakupem była zainteresowana Góra Kalwaria.[/quote]Przepraszam ,ale o ile mi wiadomo szefem urzędników w Urzędzie Miasta jest Burmistrz Gminy .Czy urzednicy nie wykonują poleceń /programu/ swojego szefa ?

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-03-19 20:40 przez babet.

--
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 19.03.2011 - 22:56:24

Z burmistrzem Skowrońskim temat kompostera był pzrerabiany przez 2 lata:

"już w tym roku"
"już są pieniądze"...

Skoro tak, to dlaczego RiOŚ nie uwzględniał zakupu tego ustrojstwa w budżecie?

Nie wiem kto kłamał, kto zawalił.

Teraz to już po ptokach, bo nie ma za co.
A mozna było zgromadzić "dobrą ziemię", która teraz kupuje się w ogromnych ilosciach do parku, do rabatek na Grapie i w Mirkowie.

--
Wypracowanie nowego "modelu śmieciowego"
Data: 23.03.2011 - 22:06:35

[color=#006600][b]- tak roboczo nazwałam spotkanie konsultacyjne, na które dzisiaj burmistrz K.Jańczuk zaprosił wszystkich operatorów wywożących odpady z terenu gminy K-J.
Ze strony UMiGu poza burmistrzem udział wzięli: A.Cieślawski - przew. RM, R.Machałek -z-ca burm., pracownicy RiOŚ (bez kierownika).

Podczas spotkania zebrani wysłuchali opinii przedstawicieli firm wywozowych, które działaja także na terenie innych miejscowości. Chodzi o skopiowanie jak najlepszych wzorców, aby wreszcie Kcin przestał być miastem śmieci i żeby formy odbioru odpowiadały mieszkańcom, i były korzystne dla operatorów.
m[/b][/color]

Cieszę się że wreszcie petycja smieciowa przestanie być wołaniem na puszczy.

Przypomnę że jednym z postulatów było podzielenie gminy na sektory (skopiowane z Milanówka)i przydzielenie każdego 1,2.3 firmom. W ten sposób na malutkie uliczki nie będzie pzryjeżdżało kilka firm. Oszczędność paliwa, mniejsze zadymienie środowiska, wyeliminowanie firm "krzak", które prawdopodobnie jeżdżą po Kcinie bez zezwolenia

prosze pomysły smieciowe wpisywać do watku petycja:
http://www.konstancin.com/forum/read.php?4,27863,27863#msg-27863

--
przeniesione z watku Petycja śmieciowa
Data: 24.03.2011 - 12:35:39

Re: Petycja śmieciowa
Autor: [b]Hammer[/b]
Data: 24.03.2011 - 06:19:22

a ja mysle, ze bedzie jak w dowcipie o pamietniku partyzanta. Poniedzialek przegonilismy Niemcow z lasu, wtorek Niemcy przegonili nas (...) niedziela, przyszla nowa ustawa i przegonila wszystkich z lasu.

[b]Re: Petycja śmieciowa[/b]
Autor: [b]ola[/b]
Data: 24.03.2011 - 06:46:52

Cytat:
Hammer
(...) Poniedzialek przegonilismy Niemcow z lasu, wtorek Niemcy przegonili nas (...) niedziela, przyszla nowa ustawa i przegonila wszystkich z lasu.

.. i nastał pokój i normalność ? czy wręcz przeciwnie ?

[b]Re: Petycja śmieciowa[/b]
Autor: [b]Hammer[/b]
Data: 24.03.2011 - 07:01:14

Wróżką to ja nie jestem i nie wiem jak będzie wyglądała ustawa i co wprowadzi.

Ale z zapowiedzi, wynika, że mocno pozmienia istniejące systemy pewnie nawet ten wypracowany przez burmistrza.

--
Data: 24.03.2011 - 13:39:55

wejscie w zycie Maniu oznacza, ze wtedy zacznie obowiazywac. Ale tylko dlatego, aby kazdy mogl wdrozyc opisane tam mechanizmy.

Ale beda one znane wczesniej i ten czas jest potrzebny wlasnie na opracowywanie nowych gospodarek odpadowych.

--
Data: 24.03.2011 - 14:16:27

[quote=wejscie w zycie Maniu oznacza, ze wtedy zacznie obowiazywac][/quote]

Wiem, dlatego napisałam w tym czy w innym watku, że Góra Kalwaria już się szykuje, bo faktycznie zmiany są duże.

Obecne działanie burmistrza jest doraźne/ usprawniające i dobrze, bo czekać jeszce rok aż smiecie same się "zjedzą" byłby kolejną stratą czasu.

Tymczasem część urzędników RiOŚ (jest ich prawie 2 razy więcej niż w Górze Kalwarii) powinna przymierzyć się do zmiany ustawy. Zdaje się że juz wyszło jakieś rozporządzenie wykonawcze - niestety nie mogę go znaleźć.

--
Data: 24.03.2011 - 14:47:32

z doswiadczenia wiem ze Ministerstwo srodowiska wyda rozporzadzenia raczej kilka lat po a nie jeszcze przed.

Ja teraz dzialam na projekcie rozporzadzenia, bo od kilku lat wlasnie nie sa w stanie wydac aktualnego.

--
Data: 24.03.2011 - 14:59:50

o rozporządzeniu mówiła mi p kier referatu w Górze Kalwarii, a ja zamiast poprosić o numer, czy jakiś inny namiar zgapiłam sie bo myślałam że znajdę.

to był zdaje się projekt rozporządzenia - ale na tyle istotny, że tamtejsi urzędnicy już zaczli się przygotowywać do zm. ustawy

--
Data: 24.03.2011 - 18:52:48

Maniu dlaczego ciagle powołujesz się na rozwiązania na temat gospodarki śmieciowej Góry Kalwarii ,dlaczego rozmawiasz z uszędnikami tej gminny zamiast z urzędnikami [b]naszej gminy: Konstancin-Jeziorna[/b]/może nawet z jej najważniejszym urzędnikiem/ . Przypominam ,że [b]stare odeszło 06-12-2010 roku .[/b]

--
Data: 24.03.2011 - 21:01:16

Usiłowałam rozmawiać z kcińskim RiOŚ przez 6 lat także przy wsparciu radnych. Mimo zmian szefostwa (ciągle licznej ekipy RiOŚ), było to walenie głową w beton.

P. Burmistrz obiecał w kampanii wyborczej, że zmierzy się ze smieciami i czekałam, bo na początku kadencji były sprawy nie cierpiące zwłoki.

Cieszę się, że rozpoczął wojnę ze smieciami.

Dzwonię do Góry Kalwarii i nie tylko - przygotowując petycję smieciową nawiązałam kontakt z kilkudziesięcioma gminami w całej Polsce. Najciekawsze pomysły dołaczyłam - jako gotowe wzory.

Dlatego...

PS. Pracownicy wydziału zamiast stawiać pasjanse, mogliby też podzwonić - za połaczenia i tak płacą podatnicy. Ja musiałam naduzyć domowy budżet...

--
Data: 25.03.2011 - 19:05:11

To jaką koncepcję ma nasza nowa władza samorządowa w [b]temacie gospodarki[/b] [b]śmieciowej[/b] ? Obecna władza samorządowa/ nie miniona władza samorzadowa/

--
Data: 25.03.2011 - 21:16:12

Czytać ze zrozumieniem!

Napisałam, że przedstawiciele firm wywozowych mają zastanowić się i przedstawić burmistrzowi korzystne dla mieszkańców K-J rozwiązania.
Spotkanie odbyło się kilka dni temu, zobaczymy co wymyślą.

Nasze pomysły też możemy dodawać w wątku petycja

--
Data: 25.03.2011 - 21:47:33

Tak się składa maniu ,że czytam ze zrozumieniem i sama pisałam o rozwiązaniu w w Legionowie /referendum smieciowe przeprowadzone przez Prezydenta Legionowaza-nie czekał na ustaweę"śmieciową"/ nasze pomysły ,to są tylko pomysły ,realizować powinny je władze ,które zostały wybrane w demokratycznych wyborach.

--
Data: 25.03.2011 - 23:21:46

[b]Napisałam, że przedstawiciele firm wywozowych mają zastanowić się i przedstawić burmistrzowi korzystne dla mieszkańców K-J rozwiązania.
[u]Spotkanie odbyło się kilka dni temu[/u], zobaczymy co wymyślą.[/b]

dajmy im troche czasu, najwazniejsze cos sie ruszyło.

teraz referendum nie opłaca się robić, bo to spory koszt i rewolucja, która jednak nijak się ma do tego co planują w ustawie.

O przygotowanie referendum apelowało grono mieszkańców i radnych przed wyborami do Parlamentu UE, a następnie przed samorządowymi. Skończyło się na kiwaniu głową i zapewnianiu przez b. ekipę, że trzeba będzie pomysleć i nie wymyslili.

--
Data: 29.03.2011 - 12:55:26

[b]Re: Petycja śmieciowa [/b]
Autor: [b]ola[/b]
Data: 29.03.2011 - 06:58:00

Cytat:
[quote=HankaJedyny sposób na śmieci to centralna gminna gospodarka (...)
][/quote]

nie rozumiem, dlaczego w miastach taka gospodarka funkcjonuje (bez referendów, bez śmieci w sejmie), a na terenach prywatnych domów - partyzantka, dzielenie włosa na czworo etc. W mieście śmieci są w czynszu, tak samo (chyba) dla właścicieli mieszkania i ułamka gruntu pod blokiem, jak i dla lokatorów/najemców - poza miastem mogą być np. w podatku gruntowym.
Z podanych tu licznych przykładów wynika, że jednak istnieją gminy z "centralną gosp śmieciową" - jak oni to zrobili ? Teraz zwycięża w Kcinie opcja "na czekania" bo sejmowa ustawa u wrót, wcześniej zwyciężała ta sama opcja, tyle, że bez uchwytnego powodu. Nasza "Petycja" (wkrótce miną 3 lata) zawierała sążnistą dokumentację fotograficzną, kontakty do przykładowych gmin, odwołanie do ..hm.. "pryncypiów" (Natura 2000 pod zwałami śmiecia). Czy obecne władze w ogóle mają śmieci w terminarzu palących problemów ?

[b]Re: Petycja śmieciowa nowe[/b]
Autor: [b]Hammer[/b] Data: 29.03.2011 - 07:49:42

W jakich miastach to funkcjonuje oprócz Pszczyny i Legionowa, gdzie były referenda?

W blokach po prostu płaci wspólnota mieszkaniowa/spółdzielnia, a mieszkańcy rozliczają się w ramach czynszu.

--
na sesji RM o śmieciach
Data: 30.03.2011 - 22:17:35

[b]Artek_Bartek[/b]
Data: 30.03.2011 - 22:04:13

dziś na sesji Burmistrz mówił o tych rozmowach, które odbył, o pracach nad poprawieniem sytuacji...nie podał jednak póki co żadnych konkretnych rozwiązań twierdząc jedynie - w odpowiedzi na zapytanie p.Sołtys Habdzina - że na kontenery na akcje sprzątania wsi jednak pieniądze będą choć do tej pory jedynie 2 wsie wystąpiły z takim pisemnym wnioskiem...
Burmistrz mówił, że analizowany jest poddawany pod rozwagę pomysł objazdowej zbiórki śmieci segregowanych, ale jeszcze nie mają wyrobionego w tym temacie zdania... Jest jednak przeciw dzwonom w ich obecnej formie i obecną umowę z f-mą, która je odbiera przedłuży od początku maja (wygasa z końcem kwietnia) jedynie do czasu ustalenia nowego sposobu radzenia sobie z tym problemem...
Mówił też, że zarząd jednego z osiedli (bodaj Mirkowa) jest przeciwny umiejscowieniu dzwonów na terenie osiedla gdyż jest to problem nie do opanowania a ludzie płacą za śmiecie 'masowe'...
Przypomniał też, że każda f-ma odbierająca od nas śmieci ma obowiązek odbierać je jeśli zapragniemy je segregować...
I wspominał jeszcze o tym, o czym my tu wielokrotnie mówiliśmy tj. roli edukacji... nie padły póki co jedynie konkretne pomysł jak ją skutecznie wśród dorosłych prowadzić...

--
Re: na sesji RM o śmieciach
Data: 30.03.2011 - 22:31:14

[quote=każda f-ma odbierająca od nas śmieci ma obowiązek odbierać je jeśli zapragniemy je segregować...][/quote]

wiemy, wiemy i pilnie segregujemy, tylko firmy wywozowe co i raz podnoszą opłaty:
za 120 litrów segregowanych płacę 8 zł,
a za 120 litrów (jak leci) czyli badziewia 15 zł.
Może w tym roku będzie nawet więcej, bo rachunki płacę co kwartał.

A w Górze Kalwarii można oddać nieodpłatnie.

W Mirkowie stoją dzwony i wydaje się że ogólnodostępne, ale jak mój znajomy chciał wrzucić paczkę gazet, to wyleciał z bloku pan z psem i kijem i nie dał. A pzrecież blokersi mają stała opłatę, doliczaną do czynszu nie zależną od ilości odpadów.
Znajomy zawiózł do Wawa, na Stegny i nikt za nim z kilem nie latał

--
Autor: Anonim (IP zapamiętane)
Data: 30.03.2011 - 22:40:13

[quote=mania]A pzrecież [b][color=#CC0000]blokersi[/color][/b] mają stała opłatę, doliczaną do czynszu nie zależną od ilości odpadów.[/quote]

Blokersi w przeciwieństwie do "jelit" nie wyrzucają swoich śmieci po lasach i rowach okolicznych. Jesli ktoś blokersom czegos zazdrości , to niech sprzeda swą "jelitarną" willę i się do bloków przeprowadzi.

Temat był juz wałkowany do bólu. Ale widać niektórzy lubią jak boli.

[quote=mania]Znajomy zawiózł do Wawa, na Stegny i nikt za nim z kilem nie latał[/quote]
Pełen szacun dla znajomego ! Specjalnie na Stegny z paczką gazet.

--
Autor: Tomasz Zymer (IP zapamiętane)
Data: 30.03.2011 - 22:56:53

Ja płacę podobne stawki, jak Mania, wystawiam pojemnik "bytowych" co tydzień plus kilka worków segregowanych co miesiąc, płacę ponad 100 zł miesiecznie - a sąsiad (znacznie bogatszy, zna kilka języków, biznesman) wystawia maks. 1-2 pojemniki miesięcznie, resztę pali w kominku lub wywozi do kontenerów przy hipermarkecie. 12 lat mieszkałem w bloku, też jedni zbierali każdy papierek z klatki, a drudzy tłukli butelki w bramie.

To nie jest kwestia tego, kto gdzie mieszka, tylko mentalności i wychowania. Podział na blokersów i "jelity" w kontekście powojennej pauperyzacji inteligencji polskiej i powstania klasy "nowych polaków" po 1989 roku jest absurdalny i taka dyskusja do niczego nie prowadzi.

--
Data: 30.03.2011 - 22:57:15

[quote=Pełen szacun dla znajomego ! Specjalnie na Stegny z paczką gazet.][/quote]
tak wsadził paczkę i zawiózł do stolycy, bo tam pracuje.
Nie udało mu się zasilić naszego przedsiębiorstwa wywozowego, które podobno mają jakiś zysk ze spzredaży recyklingu

A w Górze Kalwarii nadal z powodzeniem działa system odbioru obwoźnego i to już ponad 2 lata
jak to działa - tu:
http://www.gorakalwaria.pl/651-48d6c1e2bdf34-12447-p_1.htm

Pisałam o tym już dawno i przypominałam. Może teraz chwyci?

--
Autor: Tomasz Zymer (IP zapamiętane)
Data: 30.03.2011 - 23:00:50

Odbiór "obwoźny" jest najlepszy dla tych, co pracują od 8-9 do późnego wieczora i są nieobecni w domu - czyli dla większości mieszkańców gminy ;) No, chyba, że wystawiam worek wieczorem, a ten obwoźny go sam zabierze w ciągu dnia.

--
Data: 30.03.2011 - 23:04:14

Mnie "blokers" nie boli, bo przez 10 lat byłam blokersem w Wawa (mieszkanie w sp. lokatorskiej własnościowe, nie komunalne) i śmieci mogłam wyrzucać do zsypu skolko ugodno - bodajże 5 zł od łba - uwzględnione w czynszu.
Teraz płacę tak jak napisałam wyżej. Nie należę podobni jak Tomek do "jelit".

PS. W cytowanym przez AZ moim tekście nie wyrózniałam słowa blokersi

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-03-30 23:05 przez mania.

--
Autor: czaknoris (IP zapamiętane)
Data: 30.03.2011 - 23:31:19

[quote mania]W Mirkowie stoją dzwony i wydaje się że ogólnodostępne, ale jak mój znajomy chciał wrzucić paczkę gazet, to wyleciał z bloku pan z psem i kijem i nie dał.[/quote]

http://www.konstancin.eobip.pl/_gAllery/18/61/18614/SIWZ.pdf

Na końcu jest wykaz. Za opróżnianie płaci urząd, więc do takich pojemników odpowiednie odpady może wrzucać każdy mieszkaniec gminy.

[quote mania]A pzrecież blokersi mają stała opłatę, doliczaną do czynszu nie zależną od ilości odpadów.[/quote]

Opłata dla mieszkańców w budynkach wielorodzinnych zazwyczaj jest stała, np. liczona od osoby. Wyrzucać można do woli, ale rozliczenie z firmą (w mniejszym lub większym stopniu) jednak zależy od ilości, więc za podrzucone śmieci ktoś musi zapłacić.
Nagminne były przypadki podrzucania śmieci do osiedlowych pojemników, dlatego w całym kraju co chwilę było słychać o "śmiesznych" przypadkach zamykania altan śmietnikowych na zamki szyfrowe, czy nawet o transmisji z monitoringu w osiedlowej kablówce...
W większości wspólnot w okolicy już od wielu lat praktykowane jest zamykanie śmietników przynajmniej na zwykłe zamki, co niektórym przyniosło wymierne oszczędności.
Ale i na to znalazła się metoda - worki ze śmieciami lądują obok...

Takie różne dziwactwa będą miały miejsce dopóki wszystkie śmieci nie staną się własnością samorządu i każdy mieszkaniec nie będzie obciążony stałą opłatą.
Wtedy nikomu nie będzie się opłacało palenie śmieci, podrzucanie ich do cudzych pojemników, do lasu itd.

--
Odchodzi kier RiOŚ p. M.Rewucki
Data: 30.03.2011 - 23:32:28

Dzisiaj złożył wymówienie, będzie pracował na Ursynowie - podobno ma się zająć m.in. jez. Zgorzała

--
Re: Odchodzi kier RiOŚ p. M.Rewucki
Autor: czaknoris (IP zapamiętane)
Data: 30.03.2011 - 23:36:05

[quote mania]Dzisiaj złożył wymówienie, będzie pracował na Ursynowie - podobno ma się zająć m.in. jez. Zgorzała[/quote]

Więcej takich transferów. Warszawa bogata, to stać ich na takich urzędników. Naszą biedną gminę niestety nie.

Patrząc po działaniach konstancińskiego urzędu w ostatnich latach, miesiącach i tygodniach w sprawie odwodnień, melioracji i ochrony przeciwpowodziowej Ursynów ma szansę przegonić nas w dokonaniach :).

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-03-30 23:36 przez czaknoris.

--
Autor: Artek_Bartek (IP zapamiętane)
Data: 30.03.2011 - 23:51:19

[quote]Takie różne dziwactwa będą miały miejsce dopóki wszystkie śmieci nie staną się własnością samorządu i każdy mieszkaniec nie będzie obciążony stałą opłatą[/quote]
to jest brutalna prawda o naszej naturze bałaganiarzy! ponieważ jednak jeszcze nie prędko do tego dojdzie (referendum nie zrobiliśmy, ludzi nie wyedukowaliśmy a ustawa...jeszcze nie dziś...) musimy zrobić jakąś protezę... żadna nie będzie doskonała jednak lepsza niż sytuacja dzisiejsza 'nie da się'...
Ze Zgorzałą dadzą radę! wszak Ursynów ma zdecydowanie więcej mieszkańców niż Habdzin a co za tym idzie większą zasobność i oczyścić dadzą radę z własnych pieniędzy! ;)

--
Autor: Bartek (IP zapamiętane)
Data: 31.03.2011 - 08:58:11

[color=#FF0000]Poleciał offtop o braminach.[/color]

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

--
Autor: ola (IP zapamiętane)
Data: 31.03.2011 - 09:26:02

[quote Bartek][color=#FF0000]Poleciał offtop [u]o braminach[/u].[/color][/quote]

szkoda, bo uwagi o indyjskiej kaście w wątku o śmieciach w kurorcie byłyby orzeźwiające :D - a może chodziło o elity i pariasów ? skądinąd pogląd, że "blokersi" górują nad zawsze podejrzanymi elitami jest cokolwiek ... hm ... przebrzmiały B)-

--
p. Rutkowski może też zostanie naczelnikiem
Data: 31.03.2011 - 10:57:57

Roman Rutkowski figuruje wśród kandydatów na stanowisko Naczelnika Wydz. Administracyjno-Gospodarczego Dzielnicy Ursynów

Ogł_126

Lista kandydatów spełniających kryteria formalne na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze
- Naczelnik Wydziału Administracyjno - Gospodarczego
dla Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy

W związku z ogłoszeniem o naborze kandydatów na ww. wolne kierownicze stanowisko urzędnicze, Urząd m.st. Warszawy informuje, że w odpowiedzi na ogłoszenie wpłynęły 23 oferty, wszystkie
w terminie. 1 oferta nie spełniła wymogów formalnych. Do następnego etapu postępowania rekrutacyjnego zostały zakwalifikowane 22 osoby.

Lp. Nazwisko i imię Miejsce zamieszkania

1 Aksiucik Aleksandra - Piaseczno
2 Banaszczak Donata - Sanniki
3 Bandera Radosław - Warszawa
4 Będkowska Marlena - Warszawa
5 Dłużewski Cezary - Warszawa
6 Frąckiewicz Krzysztof - Warszawa
7 Gołąbek Jakub - Warszawa
8 Kossakowski Witold - Warszawa
9 Krawczyk Krzysztof - Warszawa
10 Kuna Maria - Błonie
11 Majchrzak Jacek - Mniów
12 Mielnicki Marek - Warszawa
13 Najgrodzki Marcin - Józefosław
14 Pacek Monika - Warszawa
[b]15 Rutkowski Roman - Konstancin - Jeziorna[/b]
16 Słupski Maciej - Brwinów
17 Sobańska Beata - Warszawa
18 Soszyński Piotr - Warszawa
19 Stefańska Anna - Warszawa
20 Strychacz Marek - Warszawa
21 Werbanowski Rafał - Warszawa
22 Witkowski Paweł - Legionowo

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-03-31 11:49 przez mania.

--

Idź do strony: <--123-->
Bieżąca strona: 2 z 3

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.