Forum Konstancina

Akcja: Fora::Wątki

Idź do strony: <--12
Bieżąca strona: 2 z 2
Re: Budżet 2011 jak zmieniły się wydatki
Autor: Tomasz Zymer (IP zapamiętane)
Data: 07.04.2011 - 13:09:08

[quote Hesia-Mela]Ciekawe czym to grozi gminie? Chyba małym paraliżem. Bo brak budżetu, to brak możliwości dysponowania kasą (chyba? bo nie znam się na tym).
[/quote]

Będzie budżet, tylko znacznie okrojony. Po to w kwietniu ma być sesja nadzwyczajna, żeby móc uchwalić nowy budżet z uwzględnieniem uwag RIO.

--
Autor: ola (IP zapamiętane)
Data: 07.04.2011 - 14:49:06

[quote Hesia-Mela] (...) Ciekawa jestem jak się ma radny MS, autor świetnej kondycji gminy?[/quote]

jestem pewna, że ma się równie dobrze, jak przez cały czas swojego wieeeeeloletniego burmiszczowania. Wiki-pees podaje, że spotyka się ze swoimi wiernymi wyborcami i pospołu utyskują na tę czarną niewdzięczność i bezprzykładną nagonkę, jaką rozpętały wiadome koła (a nawet kwadraty i trójkąty). Gwiazda Kcińskiej Samorządności i Słonko Jeziorki takim prowokacjom mówi gromkie NIE !
I najwidoczniej są mu niestraszne jakieś tam prawne reperkusje, jakieś pociąganie za konsekwencje i do odpowiedzialności - bo niby jak i kto miałby i śmiałby pociągać ? RIO ? Hm ...B)-

--
Autor: Hammer (IP zapamiętane)
Data: 07.04.2011 - 15:15:45

Zbigniew Chlebowski jak byl burmistrzem jakiejs gminy doprowadzil ja doslownie w senscie prwanym do bankructwa. Jakos mu wlos z glowy nie spadl. To i ten sie pewnie wywinie.

--
Autor: Hesia-Mela (IP zapamiętane)
Data: 07.04.2011 - 18:35:51

Otóż rozliczenie budżetu 2010 już jest w bip K-J.

A to ciekawostki z tego sprawozdania:

-dochody majątkowe wykonanie 2,83% z planowanych 9,821 mln (nie sprzedano nieruchomosci)

-wydatki na koncepcję i projekt budowy ratusza miejskiego ...............63.318 zł

-renowacja i zagospodarowanie terenów ziel. Osiedle Grapa (etap 1) .. 168.614,88zł

-promocja gminy: - dożynki w Opaczy .................................. 47.180,16zł

- promocja gminy ...................................336.092,14zł
(różne wydatki wtym koncerty, uroczystości, mat.reklamowe)

- nagrody za wieńce dożynkowe .........................................15.000zł

[b]Sprawozdanie ZGK[/b]

[u][u]Stan środków na 01.01.2010r ................ [b](-) 507.263,49 zł[/b][/u][/u]

[b]Wydatki:[/b]

Nagrody .... ..................... 80.862,59 zł

Wynagrodzenie osob. ..................... 3.993.112,15 zl
dodatkowe wynagrodz.
roczne ..................... 286.606,86 zł

+ składki ZUS

wynagrodzenie bezosob. ...................... 141.007,91 zł

zakup usług zdrowotnych ...................... 43.321 zł

zakup usług pozostałych ...................... 6.685.650,05 zł
(niestety nie podane jest co to za tajemnicze usługi są, skoro wymieniane są kilkuset złotowe wydatki na inne cele, a tu taki pasztecik).

[u][u]Stan środków na 31.12.2010r ............. [b](-) 1.233.696,40 zł[/b][/u][/u]

--
Autor: Bogusław Komosa (IP zapamiętane)
Data: 07.04.2011 - 21:25:52

Ciekawe jak się czują, ojcowie tego konstancińskiego sukcesu.Synowie zmarnowanych funduszy.

--
Autor: Artek_Bartek (IP zapamiętane)
Data: 07.04.2011 - 22:30:21

problem polega na tym, że najgorzej to się czują dzieci całego tego towarzystwa...najbardziej bowiem cierpieć będziemy my wszyscy!

--
Data: 08.04.2011 - 06:57:23

[quote Hammer]Zbigniew Chlebowski jak byl burmistrzem jakiejs gminy doprowadzil ja doslownie w senscie prwanym do bankructwa. [u]Jakos mu wlos z glowy nie spadl[/u]. To i ten sie pewnie wywinie.[/quote]

a czy ktoś bodaj próbował go wytargać ? Pamiętam płomienne, wielomiesięczne dyskusje forumowe o marnotrawstwie burmiszcza MS oraz o szkalowaniu radnych - nikt ze szkalowanych nie odniósł się do kalumnii, żadna opozycja nie puściła w lud opisu burmiszczowych działań, wyborcy nie dowiedzieli się przez 8 długich lat o postępującej zapaści gminy przez 2 (DWIE !) kadencje. To nie jest tak, że dobrzy radni wraz z wyborcami walczyli [u]wytrwale[/u] przeciw "siłom ciemności" i polegli - bo nikt nie walczył, a pojedyncze, niezorganizowane wychylanie się z okopów nie mogło dać i nie dało żadnych efektów. Co widać, słychać i czuć.

--
Autor: Anonim (IP zapamiętane)
Data: 08.04.2011 - 12:39:38

Jak wszyscy wiemy "Chlebkowi" upiekło się niejedno :)

Ale ja nie o tym .

[quote=Tomasz Zymer]Na razie wiemy już, że poprzednia ekipa pozostawiła gminę w stanie totalnego bankructwa, dokonywała znacznych inwestycji na gruncie o niepewnej własności, ukrywała przed radnymi kluczowe informacje mające wpływ na inwestycje gminne oraz zamawiała drobne prace na rzecz gminy bez umowy i nadzoru (były próby podsuwania tych umów do podpisu burmistrzowi Jańczukowi już w roku 2011).[/quote]

W innym miejscu Tomasz informuje , że zgłaszają się różni wykonawcy , którzy coś drobnego na rzecz gminy zrobili i teraz żądają zapłaty.

Jak to zrobili ? Co było podstawą ich robót ? Bez umowy zrobili ? Czy też maja jakiś dokument , który zgłasza i okresla zapotrzebowanie ze strony gminy na ich usługi. Jak można robic cos bez zawarcia umowy ?

Bo jesli można to ja pragnę poinformowac p.burmistrza , że też wykonałem szereg drobnych prac na rzecz gminy i chetnie bym parę złociszy przyjął.

--
Autor: zara (IP zapamiętane)
Data: 08.04.2011 - 12:58:04

A może P.Machałek Ryszard Przewodniczący Komisji Rewizyjnej,która przez całą kadencję nie dokonała żadnej kontroli finansów Gminnych ,a sygnały były wyrażne.Dziś ubolewa nad stanem konta .A P.Januszko Przewodniczący komisji Budżetu i Finansow były i obecny -nigdy nie miał czasu i chęci przyjżenia się dokładnie panującej sytuacji- powiedzą nam jaką mają receptę na uzdrowienie finansów Gminy (niedawno mieli wiele do powiedzenia-tylko niech nie mówią że nic o tym nie wiedzieli)

--
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 08.04.2011 - 13:33:53

A co robili wiceburmistrzowie, kierownicy wydziałów w czasie kadencji 2006-2010, na oczy im padło?

[quote=sygnały były wyrażne][/quote]

Czyje sygnały? Jeśli widzieli że pracownicy robią coś nie tak, to powinni reagować, zamiast chować głowy w piasek, bo co - koleżanka królika będzie miała za złe? Burmistrz nie da nagrody? Czy do tego jest potrzebna komisja rewizyjna, NIK lub CBA?

--
Autor: Anonim (IP zapamiętane)
Data: 08.04.2011 - 13:40:36

A co jest przyczyną , że nagle sie urzędnicy stali tacy chorowici ? Bardzo dużo jest za L-4 . Oczywiście , są też pewnie niektórzy chorzy nie tylko z urojenia.

--
Data: 08.04.2011 - 13:42:36

Może szykują się do opuszczenia tonącego okrętu i wykorzystują czas L4 na szukanie pracy

--
Data: 08.04.2011 - 14:49:27

chyba cos jest w powietrzu, że tak nagle wszyscy przejrzeli na oczy ... :P No, ale może to tylko tymczasowa dolegliwość ...???

--
Autor: Hesia-Mela (IP zapamiętane)
Data: 08.04.2011 - 17:07:24

[quote mania]A co robili wiceburmistrzowie, kierownicy wydziałów w czasie kadencji 2006-2010, na oczy im padło?

[/quote]

Jak to co? Nic nie mogli, bo BOSS tak chciał! Czy nie tak tłumaczył się kandydat na burmistrza p.Rutkowski.

Moje pytanie co dalej z kasą, jeśli nie ma budżetu na dzień dzisiejszy jest chyba dalej aktualne. Niedawno usłyszałam, że W USA nie mogą się porozumieć w kwestii uchwalenia budżetu, mają czas dziś do północy. Jeżeli nie uda się tego uchwalić, to od jutra wszystkie urzędy i instytucje budżetowe przestaną działać, w tym szkoły, przedszkola etc. Urzędnicy przymusowo pójdą na urlopy bezpłatne i pod karą grzywny nie wolno im przyjść do pracy. Ale to Ameryka...

--
Data: 11.04.2011 - 10:23:22

Maniu nie byłem i nie jestem fanem M.S.-ale to już historia.Chciałem tylko przypomnieć że opozycja miała ostatnie dwa lata wiekszość w Radzie i co z tą większością zrobiła-NIC .Natomiast jeżeli P. Jańczuk przed wyborami przedstawia program poprawy jakości i efektywności zarządzania Gminą , a dziś rozkłada ręce że nie może nic zrobić, to dla mnie jest porażka.Takiego brudu i zniszczonych po zimie nawierzchni na ulicach nie było.Najgorsze że żaden Radny w tej sprawie nie interweniuje a Ty wpadasz nadalo w zachwyt nad Burmistrzem i jego zastepcami , z jakiej przyczyny ? - przypominasz mi w tym Panią Alicję Sobkow-Haber (mam pytanie czy za tym idą podobne profity)

--
Data: 11.04.2011 - 13:19:03

Nad nikim nie wpadam w zachwyt, po prostu grzecznie czekam aż się ogarną - dpiero 4 miesiące rządzą. Ja Wy rządziliście, to tez na początku czekałam - całą pierwszą kadencję Skowrońsjkiego i jego świty, aż przebrała się w końcu miarkai w trakcie następnej kadencji zaczęłam się przyglądać.

Jak sobie pzrypominasz chciałam zainicjować współpracę z mieszkańcami poprzez kontakt na stronce - pytania do burmistrza, na które oprócz Skowrońskiego mogli również odpowiadac wice - pozostały bez odpowiedzi. Potem dwa smieciowe opracowania - jedno pzrygotowane razem z Hanką Budnicką, a następnie petycja - żadnej reakcji.

Teraz czekam, bo wiem, że jest trudno - powódź, zadłużenie gminy (wyskakujący z różnych stron wierzyciele - jak żeście rządzili, ze ludzie pracowali bez umowy?)

Potem też zacznę się przyglądać.

[quote=mam pytanie czy za tym idą podobne profity][/quote]

Nie idą, nie każdy musi chcieć - czy to stanowisko za poparcie (w obecnosci księdza obiecane), czy pozwolenie na budowę lub inne korzyści. Wiem że osoby o pewnej mentalności nie zrozumieją że można dla wspólnego dobra.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-04-11 13:26 przez mania.

--
Data: 11.04.2011 - 15:03:02

100 dni minęło i czas na pierwsze pytania i odpowiedzi , a może ten zarząd nie należy o nic pytać,tylko poczekać do końca kadencji.Nie byłem w świcie P.Skowrońskiego i nie mam sobie nic do zarzucenia.Widzę że wychodzisz z założenia iż "sądzę ciebie według siebie".A o odpowiedzi na stronce powinnaś poprosić również obecnych zastepców Burmistrza.Jezeli chodzi o poparcie to poparłem P.Jańczuka i mam prawo oczekiwać poprawy

--
Data: 11.04.2011 - 15:31:45

[quote zara] (...) mam prawo oczekiwać poprawy[/quote]

ciekawa jestem, czy ktoś już odczuł jakąkolwiek poprawę w najdrobniejszym bodaj zakresie; zajrzałam do wątków przedwyborczych - ciekawam, czy ówcześni kandydaci (a dzisiejsi radni) też zaglądają. Poraził mnie wątek radnego (chyba od ponad 8 lat ?) B.Komosy i jego sugestia, [color=#660099][u]by wreszcie ktoś coś zrobił[/u][/color] z mpzp i samowolą budowlaną ...

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-04-11 15:34 przez ola.

--
Autor: Tomasz Zymer (IP zapamiętane)
Data: 11.04.2011 - 15:37:24

Jeśli chodzi o "pierwsze pytania i odpowiedzi", to myślę, że bilans otwarcia kadencji, który pan burmistrz Jańczuk planuje przedstawić na sesji Rady 28 kwietnia, może być bardzo dobrą okazją do takich pytań - i przynieść odpowiedzi na niektóre z nich.

Za czyszczenie ulic po zimie odpowiada w większości przypadków ZGK, który swój budżet na ten cel posiada. Widziałem pracowników ZGK z maszynami na Warszawskiej i Wilanowskiej, przed świętami będzie moment na rozliczenie ich z wiosennego sprzątania. Zwrócę się o taką kontrolę do p. burmistrza.

Jeśli chodzi o stan nawierzchni, jest rzeczywiście fatalny, najgorszy na drogach powiatowych i wojewódzkich. Zarówno UMiG, jak i mieszkańcy, którzy z inicjatywy p. Michała Wiśniewskiego "bombardują" ZDP i MZDW pismami i zdjęciami dróg, interweniowali w tej sprawie u ich zarządców. Jak wyglądają odpowiedzi, można przeczytać we właściwym wątku na tym forum: stan nawierzchni znamy, środków nie mamy, za uwagi dziękujemy. Na drogi gminne w budżecie na 2011 przed uchyleniem go przez RIO był niecały milion złotych. Ile będzie teraz, trudno mi powiedzieć, bo żeby móc realizować budżet będziemy musieli dokonać drastycznych cięć wydatków zarówno bieżących, jak i inwestycyjnych. Przypuszczam, że ten rok nie będzie dobry dla dróg w naszej gminie, także ze względu na objazdy, gdzie tranzyt do końca niszczy już fatalną nawierzchnię. Jakieś naprawy bieżące na drogach gminnych są i będą wykonywane, jest też szansa na tanią nakładkę na Mirkowskiej na najbliższe półtora roku (tyle, że powiat jeszcze nie zdeklarował, czy wyłoży fundusze), ale to wszystko kropla w morzu.

Interwencje radnych w sprawach remontów i inwestycji utrudnia fakt, że zgodnie z sugestią Ministerstwa Finansów RIO ostro przyhamowało możliwości dalszego zadłużania się gmin. Nasza gmina nie jest jedyną, której budżet uchylono. Życie na kredyt się skończyło i przy każdej propozycji wydatków musimy o tym pamiętać.

--
Autor: czaknoris (IP zapamiętane)
Data: 12.04.2011 - 15:58:15

[quote Tomasz Zymer]Na drogi gminne w budżecie na 2011 przed uchyleniem go przez RIO był niecały milion złotych.[/quote]

Na powiatowe równy milion...

[quote Tomasz Zymer]jest też szansa na tanią nakładkę na Mirkowskiej na najbliższe półtora roku (tyle, że powiat jeszcze nie zdeklarował, czy wyłoży fundusze)[/quote]

Tania nakładka... Z czego ta nakładka będzie? Z piasku? :).

Ciekawe jak się mają dotacje do budżetu, którego chyba chwilowo znowu nie ma http://www.konstancinjeziorna.pl/index.php?option=16&action=news_show&news_id=711&menu_id=0

To jak w końcu jest ze Skrą? Złożyli sprawozdanie za zeszły rok w terminie czy nie?

--
Data: 14.04.2011 - 07:19:53

przypadkowo wyszedł na jaw skandal z wynajmem kontenerów przez ZGK; jestem ciekawa, czy to "odkrycie" spowodowało jakiekolwiek kompleksowe działania ? jakieś kontrole ?
czy zdiagnozowano/nazwano po imieniu przyczyny gminnego debetu ?

--
Data: 14.04.2011 - 09:32:52

Trwa kompleksowa kontrola finansów gminy, prowadzona przez Regionalną Izbę Obrachunkową. Wychodzą różne "kwiatki". Będzie o nich mówił burmistrz na sesji za 2 tygodnie.

--

Idź do strony: <--12
Bieżąca strona: 2 z 2

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.