Forum Konstancina


Akcja: Fora::Wątki
TAJNE posiedzenia Komisji Rady Miejskiej
Autor: Tomasz Zymer (IP zapamiętane)
Data: 16.05.2011 - 15:33:23

W dniu 28 kwietnia odbyło się posiedzenie Komisji Rolnictwa. Przewodniczący komisji, pan Sławomir Kanabus, powiadomił Biuro Rady Miejskiej na dwie godziny przed planowanym posiedzeniem, twierdząc, że zawiadomił wszystkich członków komisji. W rzeczywistości dwoje z nich: p. Konitzer i p. Zymer - nie zostało zawiadomionych żadną drogą i byli nieobecni. Radny Zymer dowiedział się o posiedzeniu tego samego dnia wieczorem przypadkiem w rozmowie z pracownicą Biura Rady, zaś pani Konitzer - kilka dni później od radnego Zymera. Obojgu radnych za nieobecność na posiedzeniu potrącono po 99 zł 37 gr z diety.

[b]W dniu dzisiejszym, 16 maja, odbywa się posiedzenie Komisji Statutowo-Regulaminowej[/b], niedawno powołanej przez Radę w celu przygotowania zmian w statucie gminy. Biuro Rady Miejskiej dowiedziało się o tym posiedzeniu od przewodniczącej komisji, p. Grażyny Chojnowskiej - dzisiaj rano. Większość radnych o posiedzeniu nie wie nic, mimo, że omawiane będą na nim sprawy tak istotne, jak zmiana statutu. Później na sesji przewodniczący Rady znów powie, że na dyskusję był czas w komisjach. Był czas, tyle, że radni spoza komisji nic o posiedzeniu nie wiedzą.

W dniu [b]24 maja[/b] odbędzie się posiedzenie [b]Komisji Uzdrowiskowej.[/b] Było ono zapowiedziane na poprzednim posiedzeniu tejże komisji, jednak wg informacji od kierowniczki Biura Rady - nie można opublikować informacji w BIPie, ponieważ przewodniczący komisji, p. Marek Skowroński, nie podał ani tematu, ani godziny posiedzenia. W rzeczywistości jest to niezwykle ważne spotkanie w Parku Zdrojowym połączone z nadzorem autorskim projektantki Parku, z udziałem wykonawców i pracowników UMiG. Rozumiem, że może być kłopot z ustaleniem godziny, ale temat jest już doskonale znany, dlaczego zatem nie można podać informacji publicznej?

A oto pozostałe - tym razem już oficjalnie zapowiedzane i ogłoszone - terminy posiedzeń komisji:

18.05.2011r. (środa) godz. 16.15 - Komisja Ładu Przestrzennego i Spraw Komunalnych

Temat:
1. Sprawozdanie z wykonania budżetu za rok 2010r. Wydz. Dróg Gminnych i Ochrony Środowiska.
2. Opiniowanie projektów uchwał na sesję.

23.05.2011r. (poniedziałek) godz. 17.00 Komisja Bezpieczeństwa , Oświaty i Sportu

Tematy:
1. GOSiR
2. Sprawy bieżące

[b]25.05.2011r. (środa) godz. 16.15 - Komisja Ładu Przestrzennego:

Temat: Omówienie propozycji poprawek w planie miejscowym strefy A[/b]Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-05-16 17:29 przez Tomasz Zymer.

--
Re: TAJNE posiedzenia Komisji Rady Miejskiej
Autor: czaknoris (IP zapamiętane)
Data: 16.05.2011 - 21:34:21

[quote Tomasz Zymer]W dniu 28 kwietnia odbyło się posiedzenie Komisji Rolnictwa. Przewodniczący komisji, pan Sławomir Kanabus, powiadomił Biuro Rady Miejskiej na dwie godziny przed planowanym posiedzeniem, twierdząc, że zawiadomił wszystkich członków komisji. W rzeczywistości dwoje z nich: p. Konitzer i p. Zymer - nie zostało zawiadomionych żadną drogą i byli nieobecni. Radny Zymer dowiedział się o posiedzeniu tego samego dnia wieczorem przypadkiem w rozmowie z pracownicą Biura Rady, zaś pani Konitzer - kilka dni później od radnego Zymera. Obojgu radnych za nieobecność na posiedzeniu potrącono po 99 zł 37 gr z diety.[/quote]

Pisz zawiadomienie do prokuratury. Umorzą, ale przynajmniej jest szansa, że p. przewodniczący komisji będzie musiał pofatygować się złożyć wyjaśnienia.
W sprawie utraconych dochodów też można podjąć pewne kroki.


[quote Tomasz Zymer]Większość radnych o posiedzeniu nie wie nic, mimo, że omawiane będą na nim sprawy tak istotne, jak zmiana statutu.[/quote]

Może należałoby zadbać o zapisanie procedur powiadamiania radnych o posiedzeniach komisji, trybie ich zwoływania itd. :)


[quote Tomasz Zymer]Później na sesji przewodniczący Rady znów powie, że na dyskusję był czas w komisjach. Był czas, tyle, że radni spoza komisji nic o posiedzeniu nie wiedzą.[/quote]

Ależ skąd! Może tylko powie "otwartym tekstem", że nie lubi populizmu :).

--
Re: TAJNE posiedzenia Komisji Rady Miejskiej
Autor: Artek_Bartek (IP zapamiętane)
Data: 16.05.2011 - 22:04:02

na jednej z polskich komedii powiedziane zostało 'źle się dzieje w państwie duńskim'...tylko....ogólnie to chyba mało w realu śmieszne...

dziś jest 16 maj...wiadomo, czy w maju odbędzie się sesja? a może terminy sesji też są już tajne? bo eobip też milczy w tym temacie...

--
Re: TAJNE posiedzenia Komisji Rady Miejskiej
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 16.05.2011 - 22:48:51

termin i sposób powiadomiania radnych pwinien być w statucie RM?

Sesja chyba w ostatnich dniach maja, to dzis/ jutro powinna być informacja w BIP.

--
Re: TAJNE posiedzenia Komisji Rady Miejskiej
Autor: Artek_Bartek (IP zapamiętane)
Data: 16.05.2011 - 23:03:39

&19 Statutu, p.1 'zwoływanych przez Przewodniczącego'
p.2 "Tryb i częstotliwość zwoływania sesji ustala regulamin i plan pracy Rady"

&4 Regulaminu mówi, że terminy sesji są w przyjętym do 31 stycznia planie pracy....tyle, że planu pracy w eobip nie widać...
ale wiadomo, ze powiadomienie powinno być minimum 14 dni przed (&5 p.2)...
czyli faktycznie 'za kwilunię' winien być znany...planowany porządek obrad....

--
Re: TAJNE posiedzenia Komisji Rady Miejskiej
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 16.05.2011 - 23:12:19

dodam, że wszystko jest zapisane w:

Regulaminie Rady Miejskiej - załącznik nr 5 do statutu Gminy Konstancin-Jeziorna przyjetego uchwałą nr 480/V/42/2010 Rady Miejskij Konstancin-Jeziorna z dnia 26 kwietnia 2010 r. w sprawie uchwalenia Statutu Gminy Konstancin-Jeziorna (Dz. U. W.Maz. z 2010 r. nr 163, poz. 4056).
do poczytania tu: http://www.konstancin.eobip.pl/bip_konstancin/index.jsp?place=Lead07&news_cat_id=184&news_id=3283&layout=1&page=text

dla leniwych lub zajętych:
na str 2. w paragrafie 5 powiedziane jest (jak ujał w. Artek), że zawiadomienie o sesji na 14 dni przed (jesli nie jest sesja nadzwyczajna)

na str.7. w paragrafie 39 jest mowa o zwoływaniu komisji - przewodniczący komisji podaje termin najpóźniej 5 dni przed posiedzeniem

--
Re: TAJNE posiedzenia Komisji Rady Miejskiej
Autor: ola (IP zapamiętane)
Data: 17.05.2011 - 07:08:36

bardzo przygnębiające te wczorajsze nocne posty (w tym i innych wątkach) ... Mam wrażenie zamętu i hucpy - żeby NAWET powiadamianie radnych nie działało ..??
Masz rację, Art-Bart, zacięła mi się płyta ze strategią - ale gdzież nam do takiego "wyrafinowania", skoro nie mamy nawet "strategii" informowania samorządu o obowiązkowych zebraniach ...

--
Informacje od przewodniczącego Komisji Statutowej
Autor: Tomasz Zymer (IP zapamiętane)
Data: 17.05.2011 - 09:13:00

Wczoraj wieczorem, kilka godzin po opublikowaniu mojego postu w tym wątku, otrzymałem od p. radnej Grażyny Chojnowskiej, przewodniczącej Komisji Statutowo-Regulaminowej, email (adresowany do wszystkich radnych) z informacją, że kolejne posiedzenie tej komisji zaplanowano na dzień 3[b]0 maja 2011r.na godzinę 17.00[/b]. Pani Przewodnicząca [b]prosi radnych o przysyłanie wniosków dotyczących propozycji zmian statutowych do 25 maja 2011 r[/b]. Otrzymaliśmy także emailem omówione przez Komisję propozycje zmian w Statucie Gminy, które zamieszczam w osobnym wątku. Poniżej wklejam tylk sugerowane nowe brzmienie paragrafu 39, odnoszącego się do trybu zwoływania komisji:

[i]1. Przewodniczący Komisji [b]z wyprzedzeniem 5 dni zwołuję jej posiedzenia,ustala porządek obrad,listę osób zaproszonych i przygotowuje niezbędne materiały merytoryczne[/b]. Komisje są zwoływane co najmniej raz w miesiącu,nie dotyczy to Komisji Rewizyjnej.
Punkty 2-12 bez zmian
13.[b]Radni- członkowie Komisji, winni otrzymać materiały w sprawach objętych porządkiem obrad posiedzenia Komisji najpóżniej na 5 dni przed terminem takiego posiedzenia pod rygorem konieczności odroczenia posiedzenia Komisji na dzień umożliwiający zachowanie powyższego terminu, na wniosek któregokolwiek z członków Komisji.[/b][/i]

[b][color=#FF0000]Jak widać, szykują się istotne zmiany dotyczące obiegu informacji w komisjach - moim zdaniem zdecydowanie na lepsze.[/color][/b] Zmianą jest już samo to, że wszyscy radni otrzymali propozycje Komisji Statutowej emailem do wglądu na ponad tydzień przed terminem zgłaszania uwag. W imieniu swoim i innych radnych dziękuję pani przewodniczącej Grażynie Chojnowskiej za wszystkie te informacje.

--
Re: TAJNE posiedzenia Komisji Rady Miejskiej
Autor: Hammer (IP zapamiętane)
Data: 17.05.2011 - 10:26:17

moze i jakas zmiana, ale 5 dni na zaglebie ie sie w jakis temat przy normalnej pracy zawodowej to moim zdaniem troche malo.

Tyle pewnie potrwa spelnienie prosby radnego o udostepnienie jakichs dokumentow z UMiGu.

--Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.