Forum Konstancina

Akcja: Fora::Wątki
Sprawa prezesowania w spółce Uzdrowisko K-J Sp. z o.o. przez Panią Radną Annę Lewandowską
Autor: Marek Wysmułek (IP zapamiętane)
Data: 25.05.2011 - 08:18:10

Zgodnie z Ustawą o samorządzie gminnym
tekst jednolity z dnia 12 października 2001 r. (Dz.U. Nr 142, poz. 1591)

Art. 25b.(61) Mandatu radnego gminy nie można łączyć z:
[...]
3) członkostwem w organie innej jednostki samorządu terytorialnego.

a jednocześnie

Zgodnie z Załącznikiem do Uchwały Nr 696/225/09
Zarządu Województwa Mazowieckiego
z dnia 24 marca 2009 r.
[...]
§ 1.
Wyraża się zgodę na przystąpienie Województwa Mazowieckiego do Spółki „Uzdrowisko Konstancin – Zdrój” Sp. z o.o. i na nieodpłatne przejęcie przez Samorząd Województwa Mazowieckiego udziałów Skarbu Państwa w Spółce „Uzdrowisko Konstancin – Zdrój” Sp. z o.o.
[...]

Czy Pani _Radna_ Anna Lewandowska nie łamie tego zapisu ustawy będąc jednocześnie radną i prezesem spółki, której właścicielem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego ?

--
Re: Sprawa prezesowania w spółce Uzdrowisko K-J Sp. z o.o. przez Panią Radną Annę Lewandowską
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 25.05.2011 - 09:22:32

Jeszcze Samorząd Woj. Mazowieckiego nie przejał "uzdrowiska", a póki co jest ono własnością skarbu państwa

--
Re: Sprawa prezesowania w spółce Uzdrowisko K-J Sp. z o.o. przez Panią Radną Annę Lewandowską
Autor: Soltys Skolimowa (IP zapamiętane)
Data: 25.05.2011 - 09:51:33

Jeżeli prawo wyraźnie tego nie zabrania, to trzeba z czegoś żyć :)
Chętnie przyjmę jakąś ciepłą posadkę Prezesa państwowej Spółki. :D
Honorem się jeszcze nikt nie najadł.

Ps. Dawno dawno temu w odległej galaktyce... Proponowano jednemu dyrektorowi kandydowanie na burmistrza. Odpowiedział " Ochuj... ze stanowiska dyrektora zwolnić mnie może tylko Naczelny. W Gminie Konstancin-Jeziorna radny ręki nie podniesie i po "Prezesie" "

--
Data: 25.05.2011 - 10:12:06

[quote mania]Jeszcze Samorząd Woj. Mazowieckiego nie przejał "uzdrowiska", a póki co jest ono własnością skarbu państwa[/quote]

Ale czy to znaczy, że nie ma tu konfliktu pomiędzy zajmowaniem stanowiska w RM i prezesowaniem w spółce "państwowej" ? Serio pytam, bo chciałbym mieć spokojny sen ;)

--
Data: 25.05.2011 - 10:44:47

Uzasadnienie dlaczego prezes może być radną podał przew RM - A.Cieślawski podczas sesji - jest też w Kurierze Póludniowym nr 499 (chyba przedostatni nr)

--
Data: 25.05.2011 - 11:18:03

[quote mania]Uzasadnienie dlaczego prezes może być radną podał przew RM - A.Cieślawski podczas sesji - jest też w Kurierze Póludniowym nr 499 (chyba przedostatni nr)[/quote]

Hmm ... jestem na wszystkich na sesjach i nie usłyszałem, ale może przeoczyłem - z góry przepraszam.

Możesz to uzasadnienie wrzucić, tak dla potomnych ?

--
Data: 25.05.2011 - 11:53:53

www.kurierpoludniowy.pl przedostatni numer - nie mam czasu szukać, pzrepraszam

--
Autor: BB (IP zapamiętane)
Data: 25.05.2011 - 14:38:46

Ja znalazłem http://www.kurierpoludniowy.pl/?page=artykul&id=7247
[quote=Chętnie przyjmę jakąś ciepłą posadkę Prezesa państwowej Spółki.][/quote]
Nie gniewaj się Sołtys, ale czy jesteś pewien, że się nadajesz ? ;)
Swoją drogą - jak to dobrze, że tych spółek jest coraz mniej ... większość z nich należałoby zaorać i zasiać na nowo (najbliższa, jaka mi się tu nasuwa, to TVP ... dramat po prostu).

A tutaj http://www.kurierpoludniowy.pl/?page=artykul&id=7194 potwierdzenie, że - niestety - jeszcze długo Uzdrowisko nie będzie [b]jednostką podległą[/b] samorządowi terytorialnemu (bo [b]jednostką samorządu terytorialnego[/b] to nie będzie raczej nigdy).

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-05-25 14:45 przez BB.

--

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.