Forum Konstancina

Akcja: Fora::Wątki
Prezentacja wolontariatu
Autor: Hanka (IP zapamiętane)
Data: 15.06.2011 - 00:04:50

Podczas spotkań z zaproszonymi gośćmi z miast bliźniaczych na Dni Konstancina
w piątek 17.06. odbędzie się prezentacja osiągnięć wolontariatu konstancińskiego
w KDK ul.Jaworskiego o godz 9.30
Organizatorzy serdecznie zapraszają moderatorów - wolontariuszy z naszego Forum konstancin.com do prezentacji i dyskusji .
W imieniu organizatorów
Hanka Budnicka

--
Re: Prezentacja wolontariatu
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 15.06.2011 - 09:39:16

wolontariusz mania dziękuję. Zasługi moje niewielkie w porównaniu z tym co robią inni ludzie. Może warto zwrócić się do p. Ireny, która opiekuje się kcińskim azylem - tam można odnaleźć wolontariuszy urobionych po pachy. Kontakt na str http://101kotow.pl/

--
Autor: Bartek (IP zapamiętane)
Data: 15.06.2011 - 10:52:07

O 9:30 to nie jest termin dla ludzi pracujących, niestety.

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

--
Data: 15.06.2011 - 11:21:10

Nie chodzi o to kto godniejszy ale o reprezentację forum ,które od wielu lat jest trwałym elementem naszej społeczności. Nie wszyscy z Was pracują - mam nadzieję ,że Maniu znajdziesz czas i będziesz na Jaworskiego .

--
Autor: TRAPER (IP zapamiętane)
Data: 16.06.2011 - 21:35:24

TRAPER będzie :-)
Młodzież powie o tym co zrobiła, robi i zrobi :-)
Pozdrawiam Forumowiczów

--
Autor: ola (IP zapamiętane)
Data: 19.06.2011 - 07:18:18

[quote Hanka](...)odbędzie się prezentacja osiągnięć wolontariatu konstancińskiego(...) Hanka Budnicka[/quote]

w krajach ...hm... zachodnich takie odwiedziny i prezentacje są częścią jakiegoś szerszego projektu, podobnie zresztą, jak sama idea miast bliźniaczych; czy obecna wizyta szanownych gości - to tylko obejrzenie "prezentacji" ?

--
Data: 20.06.2011 - 02:11:31

- no ,tu tak jest czasami jak mania pisze - klepanie w klawisze .

--
Data: 22.06.2011 - 01:23:23

Aby postawić kropkę nad i :
W krajach wschodnich …. też odwiedziny są częścią szerszego projektu , / nie wiem skąd w ogóle przypuszczenie ,że nie są /
Skąd też przypuszczenie ,że wizyta polegała tylko na obejrzeniu prezentacji?
Insynuacja zawarta w pytaniu stawia organizatorów na pozycji głupka , no szkoda ,że wcześniej się nie zapytali Oli .
Maniu – zaproszenie Ciebie do tej prezentacji skwitowałaś jako żart a nie przyjmując jej napisałaś organizatorom scenariusz - no to tak jak menu na kolację w której nie chcesz uczestniczyć . Dziękujemy na przyszłość .

Wolontariat prezentowany gościom zagranicznym był zrealizowany pod hasłem wolontariatu kulturalnego – czyli omawiano przedsięwzięcia , do których zaliczamy także konstancińskie forum i pracę ich moderatorów oraz wolontariatu pomocowego w ramach kół „Caritasu”, działających przy kościołach parafialnych i w Zespole Szkół nr 3 przy ul. Bielawskiej. Można było w kilku przecież słowach opowiedzieć o czasie trwania tej strony internetowej, podziale forum dyskusyjnego na różne tematyczne części , informowaniu mieszkańców o wydarzeniach w naszej gminie , o komisjach , sesjach , o ostatniej nowej akcji filmowania obrad / która jest inicjatywą także oddolną /.Można było poinformować o pomysłach zrodzonych na forum i zrealizowanych w rzeczywistości , o publikacji dokumentów i dyskusji nad nimi – to tak ogólnie prezentuję tutaj zarys wystąpienia , jakie mogła krótko Mania zaprezentować jako wieloletni moderator tego forum . Czas poświęcony na moderowanie jest czasem oddanym dobrowolnie naszej społeczności lokalnej.
No cóż ,Maniu , szansa była .
Nie musisz uczestniczyć w wydarzeniach w rzeczywistości ale uważam, że dobrze byłoby tam czasami jednak przebywać .
Pozdrawiam
Hanka

Poniżej cytuję fragment listu, który został przesłany przez Małgorzatę Zarzycką już w styczniu do działającego w Denzlingen Komitetu niemiecko-polskiego celem poinformowania o ogólnych zamierzeniach planowanego spotkania w dniach 17, 18, 19 czerwca w Konstancinie
„Spotkanie mieszkańców z miast partnerskich Konstancina – Jeziorny (Leidschendam Voorburg, Nowa Wilejka, i Denzlingen) będzie powiązane z Europejskim Rokiem Wolontariatu oraz z objęciem przez Polskę od 1 lipca 2011 roku przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej. Zgodnie z zasadą, że aby działać z wolontariatem globalnie, trzeba o nim myśleć lokalnie, chcemy wspólnie z naszymi gośćmi z miast partnerskich wzmocnić ideę wolontariatu także na gruncie społeczności lokalnych. Zaproszeni mieszkańcy wezmą czynny udział w zaplanowanych przez nas spotkaniach i konferencjach, podczas których nastąpi wymiana wiedzy i doświadczenia w zakresie wolontariatu kulturalnego, który ma w Konstancinie –Jeziornie bardzo silne tradycje w związku z ponad 20-letnią działalnością Towarzystwa Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina, które wspiera mieszkańców przy organizacji Festiwalu Otwarte Ogrody oraz działania Uczniowskiego Klub Sportowo-Turystycznego TRAPER i ostatnio powstałego Klubu Miłośników Historii Gminy Konstancin-Jeziorna. Wolontariat pomocowy (działania na rzecz ludzi w potrzebie - osób starszych i niepełnosprawnych oraz dzieci z rodzin dotkniętych ubóstwem), zaprezentowany będzie poprzez działalność kół „Caritasu”, działających przy kościołach parafialnych i w Zespole Szkół nr 3 przy ul. Bielawskiej "

Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 2011-06-22 01:26 przez Hanka.

--
Data: 22.06.2011 - 07:15:14

[quote Hanka]
W krajach wschodnich …. [u]też odwiedziny są częścią szerszego projektu[/u] , / nie wiem skąd w ogóle przypuszczenie ,że nie są /
[u]Skąd też przypuszczenie[/u] ,że wizyta polegała tylko na obejrzeniu prezentacji?
[/quote]

1. co to za projekt ?

2. z lektury tego wątku

--
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 22.06.2011 - 10:34:54

[quote=
Hanka
Wolontariat prezentowany gościom zagranicznym był zrealizowany [u]pod hasłem wolontariatu kulturalnego[/u] – czyli omawiano przedsięwzięcia , do których zaliczamy także konstancińskie forum i pracę ich moderatorów oraz wolontariatu pomocowego w ramach kół „Caritasu”, działających przy kościołach parafialnych i w Zespole Szkół nr 3 przy ul. Bielawskiej.][/quote]

- to trzeba było tak napisać.
Nie chciałam wychodzić przed szereg innych bardzo zapracowanych wolontariuszy (wielki szacun dla nich). Nie chciałam usłyszeć/przeczytać następnych złosliwości jakich nie mało na forum pod adresem moderatorów.
Jesli miało byc o stronce, to byłoby lepiej zwrócić się do jej właściciela,też w dużej mierze wolontariusza, ponieważ biznes z tej stronki prawie żadny, a roboty sporo. Stronka powstała po to żeby Kcin zaistniał w szerokim świecie. Inicjatorem jej powstania był p. Józef Hertel (nazywała się ukj.pl). Utworzył ją Tomek Marszał z przyjaciółmi.Później odkupił obecny właściciel Patryk i dodał rózne działy - m.in forum. Opowiedziałby o tym i wtedy pewnie wspomniał o moderatorach wolontariuszach. To wyglądałoby upełnie inaczej niż "samochwała w kącie stała..."

--
Data: 22.06.2011 - 10:37:26

Olu - dot . 2 :
z lektury tego wątku nie ma mozliwości wyciągniecia takiego wniosku.Napisałam przecież ,że podczas spotkań / to jest liczba mnoga słowa spotkanie / odbędzie się prezentacja .
dot. 1 Zamiast się po prostu zapytać o projekt , poprosić o szersze informacje - w Twoim pytaniu jest już niemiło .
doprawdy ,jeśli nie wiesz - to nie jest powód .

projekt :
Projekt spotkania miast partnerskich z okazjii podpisania aktu partnerstwa z Denzlingen, rocznicy 20-lecia wspólpracy z Holendrami , roku Miłosza , roku wolontariatu - Program opracowany etapami od stycznia . Przedstawienie Konstancina od strony działalności ludzi zrzeszonych w wybranych stowarzyszeniach i grupach działania .

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-06-22 10:41 przez Hanka.

--
Data: 22.06.2011 - 10:49:58

Doprawdy ,Maniu - aby odczytać w ten sposób moje zaproszenie - no to potrzeba wysiłku .W moim zaproszeniu nie było podstawy do dywagacji , wyrażnie napisałam o przedstawienie forum .Organizatorzy zwykle mają więcej klepek w głowie niż dwie , więcej zaufania i życzliwości na przyszłość .

Nawet moderator może tak się / oraz forum /zaprezentować ,że nie będzie samochwałą, Rzecz w stylu i podejściu do tematu. Mnożysz przeszkody a sprawa prosta jak drut.

--
Data: 25.06.2011 - 08:10:13

[quote Hanka] (...) Projekt [u]spotkania miast partnerskich z okazjii podpisania aktu partnerstwa z Denzlingen, rocznicy 20-lecia wspólpracy z Holendrami[/u] , roku Miłosza , roku wolontariatu - Program opracowany etapami od stycznia . Przedstawienie Konstancina od strony działalności ludzi zrzeszonych w wybranych stowarzyszeniach i grupach działania .[/quote]

mam wielki podziw i szacunek dla Ciebie, Hanko, dla Mani, dla "Trapera", dla Gassowian pod wodzą Małgosi Zarzyckiej, dla Czarnowian pod wodza Małgosi Żeglińskiej i dla wszystkich tych, którzy realizując swoje pasje integrują wokół nich sąsiadów. Wciąż jednak nie rozumiem, co ma do tego "partnerstwo z bliźniakami" - bo na tym forum owo "partnerstwo" pojawiało się w aurze seryjnych skandali (brak nawet rzeczowych sprawozdań wojażerów typu "pojechałem, zobaczyłem, zaadaptowałem, wdrożyłem).
Pojęcie wolontariatu rozciąga się od działalności Matki Teresy, przez czyny społeczne, po tzw. zachodnie wzorce, które są odbiciem swoistego partnerstwa publiczno-prywatnego. I o taki projekt pytałam: wkład władz, wkład mieszkańców. Wkład "bliźniaków" wydaje mi się raczej instrumentalny.
Sądziłam, że założyłaś ten wątek [u]na forum dyskusyjnym w celu otwarcia dyskusji[/u]. Teraz widzę, że zamiarem nie była dyskusja, lecz ogłoszenie, co zresztą potwierdza liczba dyskutantów.

--
Data: 26.06.2011 - 19:50:30

cbdu :)

--

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.