Forum Konstancina

Akcja: Fora::Wątki
Goście z Niemiec Niedrerlandów i WB
Autor: Obserwator2 (IP zapamiętane)
Data: 18.06.2011 - 00:21:41

Dzisiaj o 10.30 w sali KDK odbyło się miłe spotkanie z gośćmi z Niemiec, Holandii i Anglii z organizacjami / wolontariatem / z Konstancina. Z niemieckiego miasta
Denzlingen był Wiceburmistrz, nazwiska nie pomnę.Spotkanie prowadziła p. Kaniasta opowiadając o historii wycinanek polskich Była ładna prezentacja multimedialna przygotowana przez p. Zyszczyka w języku polskim niemieckim i angielskim. Materiały do prezentacji przygotowały poszczególne organizacje. Pięknie śpiewał chór seniorów po niemiecku za co otrzymał ogromne brawa. Andrzej Szczygielski opowiedział o powstaniu Konstancina jako letniska sięgając do siedemnastowiecznego Paryża. Następnie goście pojechali zwiedzać Konstancin z przewodnikiem p. Szczygielskim.
Jak Państwo czytacie, wszystko było malinowo, tylko ja się pytam Pana Przewodniczącego Rady i Pana Burmistrza dlaczego nie było na tym spotkaniu nikogo
z władz Rady, żadnego radnego i żadnego Wiceburmistrza / Burmistrz był zajęty / lub chociaż jakiegoś Przewodniczącego Komisji Rady lub Kierownika jakiegoś wydziału urzędu. Ja wiem, że później jest oficjalne spotkanie, ale tu był lokalny wolontariat, tu było pierwsze spotkanie tych ludzi z Konstancinem. Wszyscy w przerwie stwierdziliśmy, wstyd i żenada. Jaką władzę mamy to My wiemy, a teraz dowiedzieli się jeszcze obcokrajowcy.

--
Re: Goście z Niemiec Niedrerlandów i WB
Autor: Tomasz Zymer (IP zapamiętane)
Data: 18.06.2011 - 09:04:28

Byliśmy informowani o spotkaniu z organizatorami wolontariatu o godz. 9.30 w KDK, nie było natomiast mowy o spotkaniu i prezentacji dla gości zagranicznych godzinę później w KDK. Burmistrz na sesji Rady opowiadał dość obszernie (ok. 22-ej wieczorem) o programie Dni Konstancina - może coś mi umknęło. Do ręki żadnego programu nie dostaliśmy.

Tak czy inaczej, piątek jest dniem normalnej pracy i radny odpowiedzialny za naukę języka ponad setki dzieci w wieku 5-13 lat (czyli ja) nie może tak po prostu wyjść sobie codziennie z pracy rano - a niemal codziennie są jakieś spotkania i narady. Należało jednak powiadomić tych radnych, którzy mają bardziej elestyczne godziny pracy bądź nie pracują - jest ich sporo. Myślę, że zadanie powiadomienia należało do KDK jako gospodarza spotkania.

--
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 18.06.2011 - 10:12:30

Mielismy burmistrza, który balował - nawet wtedy gdy Kcin był pod woda, to chyba należy si cieszyć, że burmistrzowie robią to co powinni - pracują.

A spotkania gości bliźniaczych z władzami były i będą w dniach wolnych od zajęć urzędowych

--
Data: 18.06.2011 - 14:43:57

Maniu nie ..........., nie dokończę bo mi nie wypada. W urzędzie pracuje kilkunastu różnych szefów, w radzie jest kilku szefów i co nikogo nie mogło być. Ciebie też Hanka prosiła i nic. Jak się najęło za psa to trzeba szczekać a jak nie, to zmienić robotę. Goście przyjechali do Konstancina a nie do stowarzyszeń, a Konstancin to reprezentuje kto???????? Na wszystkich spotkaniach ktoś z władzy być powinien.
Mam wrażenie, że zanika w Tobie trzeźwy osąd rzeczywistości.

--
Data: 18.06.2011 - 15:01:27

Zostałam zaproszona do reprezentowania wolontariatu kcińskiego, ale wolontariat polegający na siedzeniu w fotelu i klepaniu w klawisze, to obciach w porównaniu z tym co wolontariusze robią. Miałam dużo do czynienia wolontariatem młodzieżowym, więc uznałam to zaproszenie jako żart. Na pewno w Kcinie są osoby, które poświęcają czas i siły by spieszyć z bezinteresowną pomocą. Tylko należało się rozejrzeć.

--
Autor: Hanka (IP zapamiętane)
Data: 19.06.2011 - 00:03:29

Maniu - nie rozumiesz w ogóle o co chodzi.

--
Data: 19.06.2011 - 01:07:27

Rozumiem i pojmuję wolontariat trochę inaczej - znacznie poważniej.

[color=#3300CC]Wolontariusz to osoba pracująca na zasadzie wolontariatu. Innym określeniem jest ochotnik (choć ten wyraz ma też inne znaczenia). Według Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie wolontariuszem jest ten, kto dobrowolnie i świadomie oraz bez wynagrodzenia angażuje się w pracę na rzecz osób, organizacji pozarządowych, a także rozmaitych instytucji działających w różnych obszarach społecznych.[/color]
[i]źródło Wikipedia[/i]

I gdzie tu szukać analogii do klepania na komputerze? Az tak wysoko swojej pracy nie cenię.

Jak ju pisałam - miałam do czynienia z wolontariatem młodzieżowym, sama byłam tez wolontaiuszka ale to były dawne dzieje

--
Autor: ola (IP zapamiętane)
Data: 19.06.2011 - 07:11:01

chętnie bym się dowiedziała, jak działa wolontariat u bliźniaków. Czy ich odwiedziny były bod hasłem "poznajemy wolontariat w kcinie" ?

--
Data: 19.06.2011 - 10:10:54

Temat wolontariatu nie był zdaje się jedynym tematem. 2011 jest rokiem wolontariatu warto było pokazać kciński. Tylko za późno chyba dotarło do zainteresowanych.
Wspomnę o tych działaniach, o których wiem, ale pewnie jest wiele innych.

Poza młodzieżą od Trapera i chyba Montessori sa dorosli wolontariusze: Małgosie Wojakowska-Żeglińska i Zarzycka - aktywne w swoich sołectwach, panie z Piasków, które organizowały i nadal organizuje pomoc dla terenów zalanych, pani Agnieszka Górniaszek, która sprawiła że w lasach na Wierzbnie poznikały śmietniska, pewien pan - biznesmen, który od kilku lat dba o lasy w Skolimowie - dokładając własną pracę i kasę, spore grono osób pomagających konstancińskiemu azylowi i zwierzakom wolno żyjącym - m.in forumowicz AK. Są też osoby wykonujące dobrowolne prace w ramach Stowarzyszeń, ale chyba mają to wpisane w swoich statutach.

Goście przyjechali, żeby wspólnie zastanowić się nad dalszą wspólpracą, żeby nie dotyczyła - tak jak wspomniał p. Johan Kunst (Holandia)- wymiany na szczeblu urzedowym

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-06-19 10:11 przez mania.

--
Data: 20.06.2011 - 00:39:48

Dodam Maniu tylko to co napisała wcześniej Hanka i powtórzę to co napisałem o Twoim osądzie rzeczywistości.
Jesteś bardzo wybiórcza i chyba nie do końca obiektywna w swoich ocenach różnych
zjawisk w mieście, dalej bez komentarza.

--

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.