Forum Konstancina

Akcja: Fora::Wątki

Idź do strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
Nasze miasto gazeta /nie /rzetelna
Autor: Bogusław Komosa (IP zapamiętane)
Data: 14.07.2011 - 21:58:04

W kolejnym numerze gazety następny nierzetelny artykuł.Insynuacje dotyczące wniosku mojego do planu strefy A mijają się z prawdą.Nie kto inny tylko radny J.T. poparł mój wniosek do planu, na komisji rozwoju a projekt skargi do sądu administracyjnego na decyzję wojewody w sprawie poszerzenia ulicy Powsińskiej /w moim przypadku o 6 m a nie 2/przygotowywał J.Rowiński.Tak więc można spytać komu służy gazeta Nasze Miasto.Pewnie sponsorom.A czy ci sponsorzy nie mają czasem dużych działek w atrakcyjnych miejscach Konstancina-Jeziorny.Czy panowie JR i JT nie bronili koncepcji zabudowy terenów NFI Oktawa?Jak pamiętam radny T.Zymer pozytywnie głosował wnioski do planów zgłoszone przez przedstawicieli NFI.W nagrodę wywiad jedynego sprawiedliwego.

--
Re: Nasze miasto gazeta /nie /rzetelna
Autor: Bartek (IP zapamiętane)
Data: 14.07.2011 - 22:08:21

Panie Komosa, kto to, do diabła, jest JT? JR? Co oni są, ET?

JA nie wiem, o kogo chodzi. Chętnie bym się dowiedział.

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

--
Autor: Tomasz Zymer (IP zapamiętane)
Data: 14.07.2011 - 22:25:30

Głosowałem [b]za[/b] uwzględnieniem dużej części uwag spółki Międzyrzecze dotyczących budowy sanatorium / zakładu uzdrowiskowego i zalewu rekreacyjno-retencyjnego za Argentyną, oraz [b]przeciw[/b] uwzględnieniu większości uwag spółki Łąki Konstancińskie dotyczących zagospodarowania łąk za targowiskiem. Tę pierwszą inwestycję [b]uważam za potrzebną miastu i uzdrowisku[/b] (przy zachowaniu ścisłych zapisów o funkcji uzdrowiskowej na tym obszarze - patrz wątek o prywatyzacji uzdrowiska: http://www.konstancin.com/forum/read.php?3,73063,page=2 strony 2 i 3). Natomiast [b]projekt osiedla jednakowych domków wzdłuż al. Wojska Polskiego uważam za chybiony[/b], ponieważ ten teren powinien być zintegrowany z przyszłym terenem Łąk Oborskich - zapleczem sportowo-rekreacyjnym uzdrowiska - a zatem oferować usługi typu kawiarnie, kluby, galerie, pierzeja handlowa, a nie - osiedle zamknięte. Poza tym łąk nie wolno zacząć odwadniać i "cywilizować" bez szczegółowej koncepcji uwzględniającej ich znaczenie dla przyległych rezerwatów oraz pogodzenie funkcji rekreacyjnych z zachowaniem i wręcz odnową walorów przyrodniczych. Takie jest moje prywatne zdanie. O ile się orientuję, inwestor w obu przypadkach jest w zasadzie ten sam.

Za uwzględnieniem uwag Międzyrzecza głosowało na sesji w różnych przypadkach od 3 do 5 radnych, a drugie tyle wstrzymało się od głosu. Nie jestem zatem na pewno "jedynym sprawiedliwym".

Do prasy się nie pcham - poproszono mnie o wywiad. Postanowiłem wykorzystać tę okazję przede wszystkim [b]dla promocji idei racjonalnego zagospodarowania terenów Mirkowa (papierni)[/b], który to temat jest moim zdaniem kluczowy w tej kadencji. Pozostałe pytania pochodziły w zasadzie od redakcji.

--
Autor: AK (IP zapamiętane)
Data: 14.07.2011 - 22:41:00

osuszenie łąk przy Wojska Polskiego będzie oznaczało śmierć dla rezerwatu położonego obok (lasy łęgowe).
Widziałem plany zabudowy ląk od Grapy do grobli. Przez środek równolegle do ulicy przebiega rów melioracyjny. Jeżeli dobrze pamiętam Oktawa chce zabudować teren od ulicy od tego rowu. Niestety co gorsza za rowem od strony rezerwatu Gmina również chciała wybudować wzdłuż niego domy.

Chyba nikomu trzeźwo myślącemu nie trzeba powtarzać, że głównym atutem miasta jest jego mikroklimat i przyroda w bliskim sąsiedstwie stolicy. "Wyjałowimy" miasto, to staniemy się zwykłym przedmieściem Warszawy.

Planowanie długoterminowe, nie "gaszenie pożarów". Również czubek własnego nosa to zbyt bliska dal.

--
Autor: sphinks1 (IP zapamiętane)
Data: 14.07.2011 - 23:48:13

J.T. = radny bylej kadencji Jacek Tomaszewski J.R. = Jacek Rowiński
pan Jacek Rowiński w sposob absolutnie dowolny pozwala sobie interpretowac termin- tereny zielone. A wszystko zadłuzona po uszy NFI OCTAVA .

--
Autor: gadget (IP zapamiętane)
Data: 25.07.2011 - 23:16:15

08OCTAVA QSr 1/2011
skorygowany
KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Skonsolidowany raport kwartalny QSr 1 / 2011
kwartał / rok
(zgodnie z § 82 ust. 2 i § 83 ust. 1 Rozporzdzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 r. - Dz. U. Nr 33, poz. 259)
dla narodowych funduszy inwestycyjnych
za 1 kwartał roku obrotowego 2011 obejmujcy okres od 2011-01-01 do 2011-03-31

Jeśli ktoś jest zainteresowany całością raportu aby móc sobie wyrobić pogląd na zdolność inwestycyjną funduszu , mogę wysłać.

--
Autor: ola (IP zapamiętane)
Data: 26.07.2011 - 07:21:37

[quote gadget]
Jeśli ktoś jest zainteresowany całością raportu aby móc sobie wyrobić pogląd na zdolność inwestycyjną funduszu , mogę wysłać.[/quote]

a co my, wirtualni wojownicy, zalewani dzikim żywiołem tropikalnego deszczu i ścieków, łupieni przez tuziny prywatnych firm śmieciowych, żyjący na szambach i zażywający oddechu pośród zwałów wszelakiego śmiecia na chronionym łonie Natury 2000, my, rowerzyści przegrywający (w kurorcie !) z tirami i czekający na widzenie z bur 3 miesiące etc - więc cóż my możemy zrobić z info o stanie finansowym Octawy ? Pytam, bo najwidoczniej nie doceniam sprawczych sił, drzemiących w naszej lokalnej społeczności B)-

--
Autor: Hammer (IP zapamiętane)
Data: 26.07.2011 - 07:35:45

znaj swego wroga :)

--
Data: 26.07.2011 - 09:27:36

[img]http://img202.imageshack.us/img202/1975/skanuj0018q.jpg[/img]

--
Data: 26.07.2011 - 09:39:49

A ja zapytam, jak Ola: jakieś praktyczne zastosowanie? Co nam z tego raportu przyjdzie prócz "znania swojego" (domniemanego) "wroga"? I co z tego "znania" niby ma wyniknąć? Nirvana jakaś?

--
Data: 26.07.2011 - 10:01:54

[quote Bartek] (...) Nirvana jakaś?[/quote]

no pewnie, jak się przy odpowiedniej liczbie drinków pogada odpowiednio długo, to nirwana murowana B)-

zamiast takiej "nirwany" wolałabym, żeby wśród samorządowych decydentów znalazła się grupa z głowami na karkach, żeby ta grupa "poznała swojego >wroga<" - i to baaardzo dokładnie ! - i żeby tę faktyczną wiedzę wykorzystała (negocjacjami, lobbyingiem) dla wspólnego dobra lokalnej społeczności. Noooo, ale do takich działań trzeba się przyłożyć, trzeba mieć i strategię, i taktykę (bo bez tego nie ma o czym gadać ani z "wrogiem", ani z "przyjacielem", najwyżej z kolesiem), myśleć kategoriami zysków i strat (na bieżąco odnoszonych do strategii) oraz wypisać się z Konsorcjum Gry "To nie my - to oni".
... znacie numer z parą kłócącą się o ostatnią w domu pomarańczę ? Żarli się zawzięcie, aż zawitała do nich stara ciotka i zapytała: "A o co Wam konkretnie chodzi ?". Okazało się, że jedno chce sok, a drugie - skórkę do kandyzowania (dzwony)

ps. a tak w ogóle to przecież wiadomo, że kapitalista - to wróg i wielozakresowy przestępca :P

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-07-26 10:05 przez ola.

--
Data: 26.07.2011 - 14:22:41

[quote=Bartek]I co z tego "znania" niby ma wyniknąć? Nirvana jakaś?[/quote]

A czy chcę kogoś uszęśliwiać na siłę ?Przecież nie zamieściłem całego , bardzo obszernego raportu , tylko dwie zajawki. Wczytując się w to forum odniosłem wrażenie , że NFI OCTAVA próbuje uzyskać korzystne dla siebie zapisy w mpzp. Ktoś napisał tez , że to forum czytane jest przez urząd gminny. Uznałem , że taki raport kwartalny (rzecz dla fachowców raczej) może być interesujący. Już choćby to , że dowiadujemy się z niego z kim to NFI OCTAVA ma przyjemność się procesować . Albo jakie jest jej zadłużenie , może dać wiele do myślenia tym , którzy mieliby ochotę dać przyzwolenie na developerska działalnośc tej grupie w naszym mieście. A czy rozwój developerki to jest , czego nam najbardziej w Konstancinie potrzeba ?

gadget1@onet.pl

--
Data: 26.07.2011 - 14:48:45

a ja mam taką wątpliwość, czy gmina powinna w jakikolwiek sposób wartościować swoich kontrahentów?

--
Data: 26.07.2011 - 14:58:46

A jak ktoś buduje dom. Stara się o firmie budującej wiedzieć jak najwięcej czy jak najmniej ? A gmina to kto ? Chyba my.Więc działa nie w swoim urzędowym interesie , lecz naszym wspólnym. I nie chodzi tu wartościownie. O wiedzę chodzi.

--
Data: 26.07.2011 - 15:03:02

To czy gmina ma prawo sprawdzić tę osobę która chce zbudować dom i nie wydać jej stosownych zgód bo jej się nie podoba?

--
Data: 26.07.2011 - 16:51:38

[quote gadget](...) NFI OCTAVA [u]próbuje uzyskać korzystne dla siebie zapisy[/u] w mpzp. (...)[/quote]

noooo, to jest dopiero demaskacja, rewelacja, sensacja ...!!!! A czy znasz, Inspektorze Gadget, jakąkolwiek niepubliczną firmę, która walczy o zapisy dla siebie niekorzystne ? 8-) W UMiGu urzędują przecież najlepsi z najlepszych i bez problemu stawią czoła niecnym knowaniom szwadronów Octaviana :D
Twoje określenie "Gmina - to my" kwalifikuje Cię do zmiany ksywy z gadgeta na Ludwika :P

--
Data: 27.07.2011 - 03:23:19

Raport kwartalny NFI Octava może być ciekawy i chętnie się z nim zapoznam: proszę Gadgeta o wysłanie dokumentu pod mój publiczny adres: exams@orange.pl . Ponieważ jednak większość użytkowników forum włącznie ze mną nie ma wykształcenia finansowo-księgowego, prosiłbym też Gadgeta o jakiś czytelny wyciąg z raportu tu na forum dla poparcia postawionej przez niego dość otwarcie tezy, że zdolności inwestycyjne funduszu są ograniczone.

Zwracam jednak uwagę, że jeśli Rada przystąpi do zmiany planu miejscowego strefy A oraz Centrum pod kątem umieszczenia na działkach spółki Międzyrzecze obiektu lecznictwa uzdrowiskowego oraz zalewu wypoczynkowego z funkcją retencyjną, to zapisy planu będzie mógł realizować każdy inwestor, zarówno spółka Octavy, jak i ewentualnie ktoś inny, jeśli kupi ten teren. Co tam postawi, zależy wyłącznie od zapisów planu. Radni nie zgodzą się ani na zabudowę wielorodzinną, ani na dominację funkcji pensjonatowej, ponieważ zalezy im na takiej inwestycji, która wprowadzi konkurencję w usługach uzdrowiskowych w Konstancinie i podniesie atrakcyjność Konstancina jako podwarszawskiego letniska (zalew). Nie widzę zatem sposobu, w jaki kondycja finansowa Octavy, jakakolwiek ona jest, miałaby zaważyć na zagospodarowaniu tego terenu. W najgorszym razie po prostu przez najbliższe lata nic tam nie powstanie - i tyle.

--
Data: 27.07.2011 - 05:57:43

lub powstanie spolka celowa: Octava daje grunt, a ktos gotowke.

I jezeli powstanie drugiej spolki uzdrowiskowej jest korzystne dla Konstancina, to nie widze powodu aby nie zmienic planow tylko przez to ze inwestor nie jest lubiany.

--
Data: 27.07.2011 - 08:31:11

[quote Tomasz Zymer](...) [u]jeśli[/u] Rada przystąpi do zmiany planu miejscowego strefy A oraz Centrum (...), to zapisy planu będzie mógł realizować każdy inwestor (...) Co tam postawi, [u]zależy wyłącznie od zapisów planu[/u]. Radni nie zgodzą się ani na zabudowę wielorodzinną, ani na dominację funkcji pensjonatowej, ponieważ zalezy im na takiej inwestycji, która wprowadzi konkurencję w usługach uzdrowiskowych w Konstancinie i podniesie atrakcyjność Konstancina jako podwarszawskiego letniska (zalew). (...)[/quote]

kiedy Rada przystępuje do w/w działań ? Czy treść zapisów zależy wyłącznie od Rady, czy też od powiatu, województwa i/lub innych instancji ? Kiedy poznamy - my, wyborcy - "Strategię 5-10-15" ? Proponuję utworzyć w BIP zakładkę pod tym tytułem, w której [u]na bieżąco[/u] będą odhaczane kolejne punkty "Strategii..."

--
Data: 27.07.2011 - 08:35:26

plany miejscowe zależą głównie od gminy. Także mają pole do popisu.

--
Data: 27.07.2011 - 08:39:19

łał !!! Czyli w tej najważniejszej dla nas sprawie nie uda się zagrać w ulubioną gminną grę !? łał ...

--
Data: 27.07.2011 - 09:19:51

P.Olę bardzo proszę o dokładne cytowanie mych wypowiedzi :)

[quote=Ola]A czy znasz, Inspektorze Gadget, jakąkolwiek niepubliczną firmę, która walczy o zapisy dla siebie niekorzystne ?[/quote]
Nie znam. Ale nie zawsze to co korzystne dla niepublicznej firmy , musi być korzystne dla szarego obywatela. I nie każdy gadget musi być od razu inspektorem :)

[quote=Tomasz Zymer]prosiłbym też Gadgeta o jakiś czytelny wyciąg z raportu tu na forum dla poparcia postawionej przez niego dość otwarcie tezy, że zdolności inwestycyjne funduszu są ograniczone.[/quote]
Mocno naciągnięte. Gdzie ja taka tezę postawiłem ? Wyciąg z raportu - we własnym zakresie proszę. Raport wysłałem.

[quote=T.Z.]Co tam postawi, zależy wyłącznie od zapisów planu. Radni nie zgodzą się ani na zabudowę wielorodzinną, ani na dominację funkcji pensjonatowej,..... [/quote]
Jak wiadomo , pozwolenia na budowę wydawane sa przez powiat. Mamy też pewne złe doswiadczenia dotyczące skutecznego wykorzystywania niedoskonałych zapisów w planach. I tego sie właśnie obawiam. Czy uda sie tej radzie tak doprecyzować te zapisy aby wykluczyć ryzyko kombinowania ?

--
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 27.07.2011 - 11:34:32

[quote=jeśli Rada przystąpi do zmiany planu miejscowego strefy A oraz Centrum pod kątem umieszczenia na działkach spółki Międzyrzecze obiektu lecznictwa uzdrowiskowego oraz zalewu wypoczynkowego z funkcją retencyjną,][/quote]

Wydaje mi się że teren spółki Międzyrzecze widać w mpzp Centrum (czerwona obwódka), to po co zmieniać mpzp strefy A? Czyżby radny(radni) nie wiedziali których terenów plany uchwalają?

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/847/orrehab.jpg/][IMG]http://img847.imageshack.us/img847/2342/orrehab.jpg[/IMG][/URL]

--
Autor: Hesia-Mela (IP zapamiętane)
Data: 27.07.2011 - 13:55:07

Chyba Maniu błędnie zaznaczyłaś teren Octawy. To zakreślone na czerwono wygląda na zabudowania za stacją benzynową vis a vis Starej Papierni. Według tego, co pisze się na forum, teren Octawy jest po lewej stronie mostu i na tej mapie jest ucięty. Niestety nie potrafię w bip znaleźć czytelnej mapy, gdzie można określić do jakiej części mpzp teren ten należy.

--
Data: 27.07.2011 - 14:07:40

Teren spółki Międzyrzecze nie znajduje się naprzeciwko starej Papierni przy ul. Fabrycznej (tam jest dość gęsta stara zabudowa!), tylko po przeciwnej stronie ul. Warszawskiej za stacją gazową (między groblą przy Imberfalu a Argentyną). Obejmuje obszar kilku hektarów (obecnie w większości zalany - do tego zresztą ma być przeznaczony). Teren ten znajduje się na obszarze dwóch planów: Centrum i strefy A. Dlatego uwagi Międzyrzecza radni rozpatrywali w przypadku obu planów.

Zaznaczony przez Manię obszar 2Zu to wąski pas przywala w dawnym getcie, który nie będzie zabudowywany ze względu na wymóg pozostawienia 50m pasa technicznego wzdłuż wałów rzecznych. Wyjątek stanowi oczywiście istniejąca stara zabudowa.

Także ktoś Cię chyba, Maniu, wprowadził w błąd.

--
Data: 27.07.2011 - 15:36:53

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/263/orodek.jpg/][IMG]http://img263.imageshack.us/img263/7204/orodek.jpg[/IMG][/URL]
Budowa obiektu sanatoryjno-uzdrowiskowego na razie kończy się na planach

informacja skopiowana z czerwcowego numeru Naszego Miasta (rok 2009)

Faktycznie zabudowania obiektu nie w tym miejscu co zaznaczyłam. Ale wszystko obejmuje mpzp Centrum, co ma do tego plan strefy A?

PS. Dlaczego i kto miałby mnie wprowadzać w błąd? Jakieś insynuacje?

--
Data: 27.07.2011 - 15:54:56

Żadnych insynuacji :) Dolna połowa zalewu jest objęta planem strefy A, górna wraz z budynkami - planem Centrum.

--
Data: 27.07.2011 - 22:38:39

[quote=Dolna połowa zalewu jest objęta planem strefy A, górna wraz z budynkami - planem Centrum.][/quote]

to jakiś geniusz to wymyslił - jedna działka, jeden właściciel na dwóch mpzp. Jak mówią w maglu to pomysł któregoś z byłych burmistrzów.

--
Data: 27.07.2011 - 22:40:42

Działka jedna teraz, ale pewnie podział gruntów pierwotnie jakiś inny, trzebaby spojrzeć na mapę katastralną (jedna niezła jest, ale nie chce mi się teraz linka szukać).

--
Autor: Hesia-Mela (IP zapamiętane)
Data: 28.07.2011 - 07:47:42

Ostatnio więcej chodzę po parku i okolicach. Przeszłam również groblą (wałem) widocznym na mapce z NM (lewa strona Jeziorki od mostku przy tężni do budowanego mostu) i moje wrażenia są bardzo niemiłe. Pokrzywy rosną do wysokości 1m i nawet wyżej. Po obydwu stronach dużo śmieci. Smród. Przydałoby się, żeby przestał to być teren niczyj.

--

Idź do strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Ten wątek został zamknięty

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.