Forum Konstancina


Akcja: Fora::Wątki
Przenosiny gimnazjum do liceum
Autor: AK (IP zapamiętane)
Data: 18.07.2011 - 22:41:31

Coraz głośniej słychać o tym, że Burmistrz planuje przenieść gimnazjum z Bielawskiej do liceum na Mirkowskiej. Motywuje to "koniecznością zapewnienia pięcilatkom miejsc w oddziałach przedszkolnych w szkołach w 2012 r." (Nasze Miasto nr 7/8). Wiadomo, że budynek od starostwa został wynajęty na trzy lata z czego pierwszy rok ma zająć szkoła podstawowa z Opaczy na czas remontu ich rodzimej siedziby. Tak więc parę pytań/niejasności:

1. od 1 września 2011 nakłada się obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego do nauki dla pięciolatków. Tak więc, gdzie podzieją się te dzieci przez pierwszy rok skoro Gmina twierdzi, że miejsca takie musi szykować w budynkach na Bielawskiej?

2. czy przenosiny gimnazjum oznaczają, że na Bielawskiej ma być zbiorówka pięcilatków z całej Gminy?

3. czy gimnazjum ma być przeniesione tymczasowo do liceum (na te pozostałe dwa lata)? Czy w tym czasie mają być podjęte działania mające przygotować w jakiś sposób szkoły do przyjęcia pięcilatków?

4. obecnie w szkołach na terenie Gminy zaznacza się tendencja zniżkowa w stosunku do lat poprzednich (mniej klas). Tak więc sądzić można, że miejsce dla pięcilatków jest już zapewnione, przynajmniej na razie.

5. czy będzie ustanowiony nowy dyrektor dla przeniesionego gimnazjum? A co z dotychczasowymi nauczycielami? Czy gimnazjum "obsłużą" nauczyciele licealni - przynajmniej częściowo? To z kolei może wiązać się ze zwolnieniami dotychczasowych nauczycieli gimnazjalnych, pracowników Gminy.

6. do końca roku szkonego 2010/2011 dyr. ZS nr 3 nie została poinformowana o zamierzeniach Burmistrza. Nie jest to obowiązkiem, ale z drugiej strony...

--
Re: Przenosiny gimnazjum do liceum
Autor: AK (IP zapamiętane)
Data: 23.07.2011 - 00:44:22

Urząd jeśli czyta, to już nie pisze niestety.

--Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.